Uit Stad en Omgeving missie; voordracht over het kerkelijk jaar door den WeJEerw. Heer Jos. Wolters, kapelaan te Uden. De Weleervv. Zeergel. heer Ant. Han sen, professor aan het Seminarie te 's Miehiels-Gestel houdt een voordracht over de muziek in de liturgie. Liturgische ge zangen worden uitgevoerd door eenige Seminaristen onder leiding van prof. Ant. Hansen. De vergadering zal geopend wor den door den H.Eerw. heer mgr. J. Pom pen. De Ziektewet. Bestuurderen van het ondersteunings fonds 't Kasteel Aemstel, vertegenwoordi gende een negentigtal werklieden in dienst van de N. V. Dagblad en Drukkerij „de Tijd" betuigen in een adres aan de Tweede Kamer aahaesie aan het tot die Kamer gerichte adres van het Onderling Zieken fonds van de Werklieden der Nederl. Fabriek van Werktuigen en Spoorweg- materieel te Amsterdam, in welk adres gelijk men zich herinnnert, verzocht wordt om bij de behandeling van de wets- voortellen tot regeling der Ziekteverzeke ring, de ondernemings-Ziekenkassen met zelfstandig beheer over uitkeering en contributie, in den tegenwoordigen vorm te handhaven. V redespaleis. We laten hier volgen een lijstje van de reeds gedane schenkingen aan deCar- negie-stichting: Nederland schonk: het geheele terrein, de zeven geschilderde ramen in de.groote traphal, en vier schilderijen van Ferd. Bol in bruikleen Engeland de 4 geschilderde en gebrande ramen in de groote recht zaal; Frankrijk een decoratief paneel in de groote, en een gobelin in de kleine rechtzaalDuitschlanö den monumenta len ingang van het parkItalië het mar mer voor de Salie des pas perdus; Zwit serland het torenuurwerk met klok en wijzerplaten; Turkije een groot tapijt; Rusland een zeer groote jaspisvaas De nemarken de fontein van Kopenhaagsch aardewerk op de binnenplaats; Zweden en Noorwegen groote hoeveelheden be werkt granietue Vereenigde Stalen van Amerika een monument op het eerste bordes van de hoofdtrapArgentinië een copie van een monument, opgericht op de grens tusschen Chiii en Argentinië ter herinnering aan de vreedzame oplossing van een ernstig geschil tusschen beide staten Brazilië een groote partij kost baar hout; Beigië gesmeed ijzeren en bronzen deurenOostenrijk vergulde bronzen kandelabresHongarije vazen en wandbekleedingenChina via- groo te vazen in email cloisonneJapan de geborduurde zijden behangsels in de zaal van het Conseil administratief. B. en W. van 's Gravenhage stellen voor aan de Carnegie-stichting een hoofdtrap met toebehooren en vergulde lichtdragers te schenken. De kosten wor den begroot op ongeveer 52.000. De Kindertoeslag. In de „Beukelaar", schrijft mr. dr. A. R. «an der Laar, een juiste en rake bes-houwing over de behandeling der salarsirtie. Aan Jen heer Arts moet hulde gebracht voor de verdediging zijner motie inzake de solarisreaeling der onderwijzers, waar hij nu met nadruk deze verhooging met het kinderextal verband wil laten houden. En het verheugt ons, dat ook de regeering met de gedachte, die hierin ten grondslag ligt, opnieuw instemming toonde. Zoo ergens dan geldt het hier een eisch van christelijke politiek. En dit kwam zoo scherp uit door de schandelijke wijze, waarop de heer Ter Laan, naar aanleiding der motie-Arts, van „fokpremie" durfde spreken. Ook de „N. R. Ct." neemt dit woord, al voegt zij in haar overzicht er aanstonds aan toe, dat het van den heer Ter Laan stamt, toch min of meer over. Daarom moet er des te krachtiger tegen geprotesteerd. In stee van eerbied en achting voor het groote gezin als zegen Gods, durft men het onderstaan op zulk een wijze met steun bij wat grooter kin deren den draak te steken. En men ver geet dan telkens weer, dat in de groote gezinnen de kracht en de toekomst van een volk schuilt. Voor een christelijke regeering ligt hier een belangrijk terrein van werkzaamheid. Heel de bestaande salarisregeling der hoo- gere en lagere ambtenaren moet en kan in deze richting herzien en verhoogd. En wij kunnen er de mannen van Roomsch- Katholiek beginsel, die voor het gezins- loon en het gezinssalaris telkens met nadruk opkwamen, niet dan dankbaar voor zijn. Mocht men in alle christelij ke kringen al meer de eisch en de be- teekenis ervan verstaan." KORTE KRONIEK. In de gisternamiddag gehouden be sloten vergadering van den Amsterdam- schen gemeenteraad, is aan de orde ge komen de missive van den minister van binnenlandsche zaken over de Paleis- Raadhuis-kwestie. B. en W. van Delft stellen voor, in afwijking van het voorstel van Aggelen c.s., dat beoogde de loonen van alle ge meentewerklieden met f 1.20 te verhoo- gen, de minimale loonen wel de maximale niet met dat bedrag te verhoogen. Daar toe zouden niet vier, zooals thans, maar drie periodieke verhoogingen van f0.60 .worden toegekend. Het voorstel der raadsleden zou kosten f 13,650, dat van J3. en W, f 6700. De volgende week Vrijdag zal Dr. A .Kuyper een politieke redevoering in Rotterdam houden. Als bewijs van de be langstelling voor deze ïergadmng diefll vermeld, dat de liefhebbers gisteravond iH een lange en breede rij in den Open Rijstuin opgesteld stonden om de kaar ten voor deze vergadering in ontvangst te nemen. LEIDEN, 4 April. In de week van 27 Maart tot en met 2 April zijn uit de provincie Zuid- Holland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gebracht 8 gevailenvan typhus of febris typhoïdca, 37 geval len van roodvonk en 28 gevallen van diphtheritis. Hiervan kwam voor te Leiden 1 geval van diphtheritis; te Berk el 1 ge val van roodvonkte Bodegraven 1 geval van typhus of febris typhoïdea, en 1 geval van roodvonk en te Wo u- brugge 1 geval van roodvonk. De commissie tot viering der fees ten 18131913 is nog niet tot een defi nitieve vaststelling har er f eestplannen kunnen geraken. Tot dusver is er nog geen overeenstemming omtrent de uit voerbaarheid der plannen verkregen. Het ligt in de bedoeling om den 13en No vember volksfeesten te organiseeren. Omtrent hetgeen verder zal plaats vin den, moeten de plannen nog worden vastgesteld. Het denkbeeld van een Schilderijententoonstelling van nationa- len aard leek de commissie niet bijzon der aanlokkelijk, ook uit financieele over wegingen en zal dus wel niet tot ver wezenlijking komen. ALPHEN. Met de „Stcrt" zijn verzonden de koninkl. goedgekeurde statuten van bet Kruisverbond„St. Bonifacius". BLEISWIJK. Gisteren vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den heer A. Sieling, burgemeester. De notulen der vorige verg. worden voorgelezen en goedgekeurd. Medegedeeld wordt een schrijven van Gedep. St., houdende goedkeuring van het Besl. van den gemeenteraad tot op heffing der openb. school no. 2 en ver huring van één lokaal en onderwijzers- woning aan de Herv. Gem. tot gebruik eener bijz. school. De onderwijzeres wordt eervol ontslag verleend (de betr. van hoofd is vacant). De werkster vr. In 't Veen verkrijgt eveneens eervol ont slag uit haar betrekking. Besloten wordt de begrooting met bij drage voor het wachtgeld te verhoogen bij de uitgaven, en bij de ink. eenzelf de bedrag te voegen, verkregen uit de huur der onderw.-woning. Aangenomen wordt een brandkast aan te schaffen. De heer J. Noordam verzette er zich tegen, daar hij meende, dat men meer op de Voorzienigheid moet vertrouwen. Na vaststelling van den hoofdei ijken omslag wordt de vergadering gesloten. HAARLEMMERMEER. Bij het nieuw te bouwen polderhuis te Hoofddorp is tot opzichter benoemd de heer Kroon, te Ter Aar (Z.H.) HAZERSWOUDE (Zwaantje). Giste ren werden alhier de schapen verkocht geweid ten voordeele van Kerk en Ar men, de 61 schapen brachten op f1682. KATWIJK AAN ZEE. Met de „Stcrt." zijn verzonden de koninkl. goedgekeurde statuten van de Christelijke jongelings- vereeniging onder de zinspreuk: „Zoekt den Heere en leeft". LISSE. Door een onbekende oorzaak brandde gisternacht de schuur van v. T. tot den grond toe af. De brandweer wist de belendende perceelen te behou den. NIEUWKOOP. Gisteren werden in de R.K. Par. Jongensschool alhier 'tgewone jaarlijksche examen en de prijsuitdeeling gehouden. Nadat de leerlingen onder ge leide van hun onderwijzers de voor het heil der Nieuwkoopsche jeugd opgedra gen H. Mis hadden bijgewoond gingen zij naar de school, waar zich behalve de Zeereerw. heer Pastoor een groot aantal belangstellende parochianen verzamelden. Uit het gehouden examen bleken de goe de vorderingen der leerlingen en hun ijver bij het onderwijs getoond. Als belooning en aansporing tot volharding werden fraaie lees- en prentenboeken uitgereikt, waarna de Zeereerw. Heer Pastoor, wij zende op de beteekenis van dit school feest en op den eisch van den tegenwoor digen tijd om zich zooveel mogelijk kun digheden te verzamelen de leerlingen aan spoorde het hun gegeven onderwijs met lust en ijver te volgen en zich naar de lessen hunner onderwijzers te gedragen. Na het zingen van eenige fraaie liedjes keerde de jeugd vroolijk gestemd huis waarts. ROELOFARENDSVEEN. Het oude ge bruik de Paaschkoe rond te leiden had hier gisteren plaats. Voorheen kregen we één beest te zien, maar gisteren waren niet minder dan drie resp. van de vleesch- houwers de Git, v. d. Zalm en Adama. PIJNACKER. Vanwege de directie van het gemeentelijk electrisch bedrijf te Delft zijn circulaires onder de ingeze tenen verspreid, waarin wordt medege deeld, dat bij genoegzame deelneming electrische stroom voor licht en kracht van Delft zal worden ingevoerd. TER AAR. Met de „Stcrt." zijn ver zonden de koninkl. goedgekeurde statuten van den Tuindersbond: „De Hoop ge leidt ons". .WARMOND. Wie langs den landweg de Heerlijkheid Warmond nadert zal ge waar worden, da.t de siaeeU difl fist kasteel mei zijn grooic bosch geheel om sluit, weer meer het cachet van oude voornaamheid is gaan dragen. In de plaats toch van het onbeduiden de draaibrugje is een flinke valbrug ge komen, die vooral des zomers mooi zal doen tegen de diepe kleuren van den boschzoom. Ontwerper en bouwer is de heer B. Rotteveel, alhier. ZOETERMEER. De heer C. L. J. Bos, lid van den Raad dezer gemeente, aan de beurt van aftreding in 1917, heeft wegens de benoeming van zijn zoon, den heer F. S. G. Bos tot burgemeester dier gemeente, afstand gedaan van het lid maatschap van den Raad en zal in die vacature de candidaatstelling plaats heb ben op Dinsdag 16 April e.k. GEWESTELIJK GEMENGD. Een ontvoering Nu men meermalen leest van kinderen, die meegelokt, mishandeld en zelfs ver moord worden, is het niet te verwonde ren, dat menigeen gisterenmiddag in bange spanning was over een geval, dat sterk denken deed aan het begin van zoo'n nare geschiedenis. Ziehier wat er gebeurde. Twee meisjes van ongeveer 10 jaar moesten van hier naar Rijnsburg loo- pen, om daar een boodschap te bezorgen. Onderweg, nabij het z.g. groene kerkje te Oegstgee^t kwam een fietsrijder aan gereden, die de twee kinderen aanhield en vroeg of een van beiden op het step- je wilde gaan staan, dan zou hij haar zoo per fiets naar Rijnsburg brengen. De meisjes weigerden eerst maar einde lijk slaagde de fietser er in, een der meisjes over te halen, achter hem op de fiets te gaan staan. Na een paar malen in het rond te hebben gereden, zette hij koers naar Rijnsburg. Hij heeft daar het meisje laten afstappen bij het huis waar zij wezen moest, en zeide haar dat hij in den omtrek zou wachten om haar weer naar Warmond terug te bren gen. Middelerwijl was het andere kind naar huis geloopen en had daar het avontuur verteld. Direct werd de politie in kennis ge steld. Op het gemeentehuis werd oogen- blikkelijk getelefoneerd naar de omlig gende dorpen. Gemeente- en rijksveld wachter gingen per fiets ter opsporing uit. De politieagent Stekers trof het kind te Rijnsburg aan. De gedienstige heer met de fiets tiet zich echter niet meer zien. Hoewel het niet mets zekerheid kan gezegd worden, vermoedt men terecht, dat hij niet veel goeds in zijn schild voerde. Kerknieuws. De jongste aflevering van de Acta Apostolicae Sedis, deelt mede, dat de Koptische bisschop Cyrillus Makarius, wien Leo XIII een zending aan koning Menelik had toevertrouwd, en die later tot de Grieksch-Schismatieke is overge gaan, zich weder volkomen aan de H. Stoel heeft onderworpen. Land- en Tuinbouw. Wijziging der Boterwet. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Middelburg, besloot tot het zenden van een adres aan den minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, waarin ver zocht wordt de Boterwet. zoo te wijzigen, dat ieder stukje boter een kenmerk van herkomst moet dragen, tengevolge waar van niet meer de boterhandelaren doch de fabrikanten verantwoordelijk gesteld zullen worden voor het niet aan bij de wët gestelde eischen voldoen van de boter. Sport. Schaken. Leidsch Schaakgenootschap. De aangekondigde wedstrijd tusschen de Delftsche Schaakclub en het Leidsche Schaakgenootschap is, wegens te gerin ge deelneming van de leden van de Delft sche vereeniging, niet doorgegaan. Voetbal. B e 1 g i E n g e 1 a n d. Koning Albert is voornemens den 2en Paaschdag den wedstrijd België—Enge land te Brussel bij te wonen. Vliegen. Vedrin es. Védrines probeert van alles. Niet tevre den met vlieger te zijn tiet hij zich bijna tot senator benoemen. Nu gaat hij weer wat anders doen. Conferencier Hij zal babbelen over de toekomst der vliegerij en hij zal van zijn eigen leven als vlieg- menscli vertellen. Rechtszaken. Haagsche Rechtbank. Op 'den 13en Januari j.l. had een schip per zijn schuit zonder bewaking laten liggen in de Spoorweghaven te L e i d e n. Behalve ook andere voorwerpen bevon den zich in den roef drie wollen de kens en een schippersjas, welke door O. v. d. H. en A. v, d. werden ge stolen en die heden wegens dien dief stal voor de Haagsche rechtbank terecht stonden. De diefstal werd door beide jongens bekend. legen O. v. d. M, vor derde het Q. M. 4 maanden en ten aart- zien van A. v. d. H, ter beschikkingstel- lm Y«A 4a &egc&üpg, gu&t* 1 ijk gezag op dezen jongen geen vat meer blijkt te hebben. Bij een vorige gelegenheid was deze jongen veroordeeld tot f 10 boete of 1 week tuchtschool. Ter terechtzitting nu bleek dat deze boete nimmer was be taald en dat de jongen de vervangende Tuchtschool nimmer had ondergaan. Daarna stond terecht W. v. d. B. uit Leiden, beklaagd voordeel te heb ben getrokken uit de opbrengst van de gestolen dekens en jas. De man be weerde ter goeder trouw voor de jon gens dekens en jas verkocht te hebben en geen cent van de opbrengst genoten te hebben, maar volgens beklaagden uit de vorige zaak was liem vooraf mede gedeeld, dat de goederen gestolen wa ren en had hij een derde van de op brengst genoten, n.l. een gulden. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. De ontgroeningschandaleu. Naar aan de „N.Crt" bleek, is het onlangs tegengesproken bericht omtrent de behandeling ter terechtzitting van de zaak tegen de Leidsche studenten, toch juist. De zaak, dienst den 22en April voor de rechtbank te 's Gravenhage. Het plaatsen van palen op strand te Noordwijk. De Haagsche rechtbank (Strafkamer) heden uitspraak doende in de bekende Noordwijksche kwestie (het plaatsen van palen aan het zeestrand te Noordwijk), vernietigde heden het vrijsprekend von nis van den kantonrechter te Leiden en veroordeelde de beklaagden tot f 1 boete of één dag Gemeenteraad van Voorschoten. Voorzitter: de heer E. Vernède, bur gemeester. Aanwezig 10 leden; met ken nisgeving afwezig de heer dr. Mol van Charante. De notulen der vorige vergadering wor den zonder eenige bemerking vastgesteld. Onder de ingekomen stukken is een schrijven van den Algem. Wielrijders- en Toeristenbond van Nederland, om op de verschillende borden in de gemeente de maximum-snelheid aan te geven. Het beredeneerd verslag van de volks huisvesting van 1 Jan. 1911—1912; 150 perceelen zijn aangesloten bij de water leiding en van 37 perceelen is het drink water afgekeurd, maatregelen zullen ge nomen worden voor algemeene aanslui ting. Adres van de wed. C. J. Teskê, om ontheffing van de belasting. Balans gasbedrijf, waaruit blijkt, dat een winst is gemaakt van f 240,22i/2,welke som niet ten goede komt aan de ge meente, maar wordt afgedragen aan het bedrijf. In het waterleidingbedrijf geen winst en geen verlies. Voorstel verhooging van het salaris van den boekhouder-kassier bij het gas bedrijf. De Vo o r z i tt e r zegtBij de opening van het gasbedrijf waren slechts 60 aan sluitingen, thans 270, ongerekend de 100 aansluitingen van het muntgas. B. en W. stellen voor het salaris te verhoogen met f50 en te brengen op f250. De heer Kwak acht de verhooging niet in overeenstemming met het aan- vangsalaris en wenscht het te brengen op f 275. De Voorzitter' zegt, dat hierbij komt f100 van het waterleidingbedrijf, wat natuurlijk niet zooveel tijd eischt. Wordt goedgevonden. Aan de orde komt de bepaling van de rooilijn voor een deel der gemeente. De Voorzitter zegt, dat van af Staalwijk tot aan de St. Nicolaasbrug de rooilijn is bepaald op 12 meter 30 van af het midden van den straatweg. Van af de St. Nicolaasbrug (Noordzijde) tot aan de grens van de gemeente Zoeterwoude is deze nog niet bepaald, en nu aldaar twee huizen zullen worden gebouwd stellen B. en W. voor, dezelfde bepaling daar vast te stellen. De heer Schmal vindt 12 meter 30 te veel en zag de rooilijn liever bepaald op 10 meter, met het oog op goed- kooper bouwen van kleine woningen. De heer Koot zegt, dat hij eigenaar is van het grootste gedeelte van den grond, die hiertusschen ligt; hij Wil we! bouwterrein afstaan voor grootere, maar niet voor kleinere woningen. Dc heer Schmal verlangt geen stem ming, maar verklaart zich alleen tegen het voorstel van B. en W. Het voorstel van B. en W. wordt goed gevonden. Kohier hondenbelasting bedraagt f298. De heer Schmal wijst op enkele on billijkheden in het kohier. Tegen spr. is persoonlijk gezegd, dat men zijn hond beschouwt als waakhond en alzoo de be lasting ontduikt. Spr. wenscht wijziging der verordening. De Voorzitter vraagt hem, op een volgende vergadering met een voorstel tot wijziging te komen. ^Wijziging der verordening, regelende voorstel in zake waterleiding en volks huisvesting. De Voorzitter zegt, de bedoeling nu nader te zullen toelichten en op een volgende vergadering het voorstel te be handelen. Het voorstel komt hierop neer gedwongen aansluiting met verminderd tarief, aanlegltosten voor rekening der gemeente, met uitzondering voor die per ceelen, waar goed water door electrische installatie wordt verkregen en aan de hooge eischen voldoet. Voor 'de per ceelen beneden f130 huurwaarde f5.20 Afir ili vege Ecwe.cli» y.4n hogere huurwaarde hoogere prijs; alzoo vermin dering van tarief eii bovendien grooter; aantal kub. meters water. Door alge meene aansluiting zou het te verkrijgen batig saldo ruim f400 bedragen. De heer S ch m al is tegen dwangmaat regelen en wenscht bovendien de aanleg- kosten binnenshuis ook voor rekening] van de. gemeente. De heer Eggink kan met het voor stel meegaan, als de exploitatie bij wijze van coöperatie geschiedt, nl. niet meer betalen dan het kost. Dc heer Mens betuigt zijn instem ming, omdat de prijs aanzienlijk is ver laagd en meerdere kub. meters water wordt gegeven, maar wenscht bovendien geen meterkosten. De heer Kwak juicht het voorstel van B. en W. toe, nu voor 10 cent pen week overvloedig water wordt verkregen. De huiseigenaren zijn steeds op alge meene aansluiting voorbereid. De Voorzitter zegt, dat de defini tieve behandeling van het vraagstuk in' de eerstvolgende vergadering aan dc orde zal komen en er aidus gelegenheid is om de zaak rijpelijk te overwegen. Bij de rondvraag wenscht dc heer Schmal bij gelegenheid van de paar denmarkt het verkoopen van brood, bier enz. voor niet-inwoners van Voorschoten te verbieden, evenals dit te Valkenburg plaats heeft. De Voorzitter wijst op de vele moeilijkheden en zal een nader onderzoek instellen. Daarna wordt de vergadering gesloten en gaat men over in comité-generaal voor het kohier hoofd, otnslag. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Ingetrokken wetsontwerp. Door de regeering is ingetrokken het wetsontwerp tot aanvulling van de bepa lingen in het wetboek van burgerlijke rechtsvordering betreffende echtscheiding De Minister van Justitie deelt daarbij mede, dat een wetsontwerp van gelijke strekking, doch met een meer uitgebrei den inhoud, zijn Departement heeft ver laten. Het ongeluk op de Zeeland. De Minister van Marine heeft op een vraag van eten heer Thomson om volle dige bijzonderheden, aangaande het on geluk bij het houden van schietoefenin gen aan boord van Hr. Ms. „Zeeland" voorgevallen, medegedeeld dat het hem onmogelijk is om reeds thans volledige bijzonderheden te verschaffen. Het eenige wat dc Minister reeds thans met zeker heid kan mededeekn is, dat de onmiddel lijke oorzaak van bedoeld ongeluk, ten gevolge waarvan één matroos der 2e kl. werd gedood, één korporaal der mariniers zwaar gewond en een marinier der 2c kl. benevens een lichtmatroos licht gewond werden, is gelegen in het, tengevolge van nu nog niet bekende redenen, ontploffen van eene lading van een der kanon nen van 7.5 c.M. bij niet omgedraaide kruk van het sluitstuk en niet getroffen slagdop der huls, en dat naar de oorzaak van het gebeurde een onderzoek wordt ingesteld. Ingezonden Stukken. Buiten veruntwor.r lelijkheid der redactie Zondagsrust. Geachte Redactie. Mag ik nog even gebruik maken val Uw geacht blad? Bij voorbaat zeg ik U daarvoor hartelijk dank. Het antwoord in uw geacht blad, da tum 31 Maart j.l. van den Voorzitter van de R. K. Volksbond bevredigde mij niet. Hij beantwoordt mijn vraag niet, hij zegt geen enkele der notulen verstrekt over dit belangrijk vraagstuk eenig licht, terwijl ik meen toch duidelijk genoeg geweest te zijn door zelf datums te-noemen. Werd niet tijdens de vergadering Ja nuari 1911, door den Voorz. bekend ge- maaki, dat er een bespreking had plaats! gehad met den Zeer Eerw. Deken van Leiden, waarvan de uitslag was Dat de uitvoeringen op den Zondag zooveel mooglijk zuilen worden inge krompen, ten dienste van de Zondag-, heiliging'. j, i Dat, zco er uitvoeringen te geven zijn, deze zooveel mooglijk op Maandag, of: een andere dag gegeven zullen worden.' Dat zij moeten, al is het in het be,-; gin wat moeilijk, de wenschen van onze: geestelijke overheid trachten na te ko men. En werd er tijdens de 1 jrgadering; Feb. daarop volgend niet hce! anders ge-' sproken Werd daar niet bekend gemaakt da^; zij na een conferentie met den Zeer*; Eerw. Deken besloten hebben. Dat zij voortaan eenmaal per maand een openbare vermakelijkheid in het Bondsgebouw zullen toestaan. .Ware dit zijn antwoord geweest, mena, had kunnen zien de waarheid, welke nog' niet is tegengesproken, zelfs niet in het blad waar het in voorkwam als verslag. Nu is dit zeker, dat ik niet vermoeder}] kan de Voorzitter de Secretaris zegt zoo hij iets bekend maakt, het niet no tul ai ui gemaakt mag worden, en deze zich wet- wachten zal om het uit zich zelf onver*: meld te laten. Over dat geachte Redactie vroeg ilflj den Voorzitter van de R. K. Volksbonqj te willen padenken, en dan de vraag td willen beantwoorden, zijn wij vooruit g§i gaan. u: Nu weet ik wel dat een Voorzitter zicU fracht er uit te r.eddep zoo dit moogljjf

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2