tombola zonder nieien tijdens den duur der tentoonstelling. Het batig saldo de zer tombola zal voor de helft ten goede komen aan het comité Hulp in Nood van den Nederl. R. K. Volksbond terwijl de andere helft wordt uitgekeerd aan de vereeniging Schoolkindervoeding. De tombola staat onder conftrole van den commissaris van politic alhier. Het co mité hoopt, dat allen, die iciU voor de tomboia als prijs beschikbaar willen stellen, het zullen zenden aan het bu reau der tentoonstelling, Gerecht 9. %oor het departement Leiden van de Maatschappij van Nijverheid sprak gisteravond de heer j. Hubert Hoeben, gcvolmadit'gd Regeringscommissaris van (Mn Staat St. Paulo, te Brussel over de economische ontwikkeling van Brazilië. Spr. schetste Brazilië als een zeer vruchtbaar land, waar emigranten een ruim arbeidsveld vinden, zoödat hij de vestiging daarvan aanraadde. De Secretaris van het departement, de heer D. jaeger, is bereid nadere inlich tingen over dit punt aan belangstkeilen den te verstrekken. De Viiicentius-ientoonsïelling is in volle voorbereiding. Den 2den Paasch- dag zal ze geopend worden. Vele en flinke prijzen zijn ingekomen. Het aantai loopt reeds naar de 000. Loten zijn nog verkrijgbaar ad f0.50, maar in beperkt aantal, aan de adres sen in achterstaande advertentie ver meld. De heer P. de Rook, muzikant-titu lair bij het 4e reg. infanterie, is bevor derd tot stafmuzikant bij dart korps. De le luitenant W. j. A. de Wolf van het 4e reg. infanterie wordt van 1 April tot 30 Juni a.s. gedetacheerd ten bureele van den Intendant der le Divisie te 's Gravenhage. Op den te Haarlem gehouden too- neelwedstrijd, uitgeschreven door de ko ninklijke Letterk. Vereen. J. J. Cremer, behaalde Litteris Sacrum van hier den eersten prijs. Bovendien werd den heer H. P. F. Laterveer een le prijs toege kend als de bete toon eel spel ei', terwijl hij bovendien den prijs verwierf voor de beste regie. Ter gelegenheid van het 2e lustrum der Indoiogen vereeniging alhier, heeft het bestuur gistermiddag een druk be zochte receptie in den huize Prins ge houden. Tal van studenienvereenigingen benevens de vereeniging Moederland en Koloniën, de Vereeniging van Ambtena ren B. B. en Oost en West hadden depu taties gezonden. Op deze receptie werd o.m. het woord gevoerd door den rec to rmagnifiais, prof. dr. Pijper, den prae- U1_ tatZrtrAiZ ,V,W)3«wfraiarawafi- jPTl tenvereeniging. Te ongeveer 6 uur vereenigden de le den zich aan een feestmaaltijd in hotel du Lion d Or. Mede zaten aan de burge meester van Leiden, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, de rector-magnificus, be nevens de proff. Speijer, Carpentier Al- ting en Knappert, commissarissen der vereeniging van Ambtenaren B. B. en van Oost en West. Na een geestige toespraak van den praeses van de i. V. en den oud-resident Van Assen namens Oost'en West voer den achtereenvolgens het woord de bur gemeester van Leiden, de rector-magni ficus, en verder de professoren Speijer Knappert en Carpentier Alting en ver schillende andere sprekers. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 April a.s. benoemd tot onder-inspecteur der visscherijen de heer W. A. v. Keste- ren, inspecteur van politie alhier. De heer van Kesteren was sinds 1 Juni .1897 bij het politiecorps te dezer stede werkzaam en werd 1 November 1899 tot inspecteur benoemd. Tot standplaats is den nieuwbenoemde ;s Gravenhage aangewezen. De volgende week zullen de Vee markt en de Kaasmarkt, in plaats van op Vrijdag 5 April a.s. (Goeden Vrijdag), gehouden worden op Woensdag 3 April te voren. Naast „Minerva" is alhier een nieuw Studentenweekblad verschenen, „Virtus Concordia Fides", speciaal bedoeld voor het Leidsche Studentencorps. De redactie bestaat uit de heeren P. M. van Wufften Palthe, praesesA. N. Molenaar, abactis; H. P. C. M. de Witt Wijnen, quaestor; G. J. H. Kuyk en J. C. Lee. ROOMSCHE AGENDA. Maandag 8V2 uur 's avonds, Bonds- gebouw, Rapenburg 10. jaarvergadering van de Schoolpenning. Lezing van den heer P. H. Snijders. ALKEMADE. De 15 Maart jl. inge lijfde militieplichtigen 'der lichting 1912, fTH. C. de Jong en G. H. v. Haestregt, zijn met tijdelijk verlof naar huis ge zonden, teneinde nader voor Gedep. Staten te worden herkeurd. BOSKOOP. De gemeenteraad heeft gisteren besloten om bij het bedrag, dat hij voor een eventueel aan te leggen spoorweg Gouda-Boskoop-Alphen dis ponibel stelde, als renteloos voorschot nog te voegen de tekort komende f5000 Noch Alphen, noch Waddingsveen, noch Gouda waren 'daartoe 'genegen, doch Boskoop heeft gemeend, dat dat bedrag geen reden mag zijn, om de plannen hier op misschien te laten afstuiten. Het ge- heele bedrag dat a fonds perdu de in gezetenen van Boskoop nu zullen bijdra gen uit hun gemeentekas bedraagt nu dus f 105.0QQ, HAZERSWOUDE. Heden arriveerde bij D. Buitenhuis de ooievaar als voorbode van de komende lente. De landbouwcursus zal aanstaande Woensdag 3 April eindigen. Ten over staan van den heer Neeb, rijkslandbouxv- leeraar te Dordrecht, zal een examen af genomen worden in alle behandelde land bouwvakken. Het heeft reeds meermalen de verwondering zoowel van den onder wijzer, den heer Uit de Bos, als van den examinator gewekt, dat onze gemeente zoo weinig belangstelling toonde in de resultaten van het gegeven onderwijs. Alien, die met het doe! komen om te luis teren, wat de jongelui in twee winters ge leerd hebben, allen, die eens willen we ten. wat landbouwonderwijs eigenlijk be- teekent, zijn zeer welkom. De ondervra ging of het onderzoek vangt aan des avonds te half zeven, in het achterste lo kaal van de gemeenteschool. H1LLEGOM. De bee C. M. van Maris alhier, conducteur bij de N. Z. Stooni- tramwegmaatschappij zal morgen den dag herdenken, waarop hij voor een kwart eeuw in dienst der maatschappij trad. Door den Minister van Waterstaat is benoemd tot buitengewoon opzichter de heer W. L. Eindhout alhier, bij het vernieuwen van twee vaste brug gen, gelegen in den Rijksweg van het Haagsche Schouw over Leiden en Woer den naar de Utrechtsche grens onder de genieenten Bodegraven en Woerden. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de zanderij van Baron v. W. v. C. wordt door de Amsterdamsche Ballast Mij. naast het bestaande spoor een tweede spoor aangelegd, om den ondergrond die om de vochtigheid was blijven zitten,, weg te halen. Vermoedelijk zal nog de zen zomer de grond van de van ouds be kende „Bovenkant" worden weggehaald, waardoor volgend jaar reeds een flink stuk grond kan worden beteeld. De vereeniging ondersteuningsfonds St. Joh. de Dooper, waarvan in het be richt van gisteren gesproken werd, is niet zooals abusievelijk vermeld gevestigd te Katwijk aan Zee, doch te Katwijk aan den Rijn. LEIDERDORP. Het bestuur der Nml. Venn. Fabriek van Brouwer's aardewerk heeft aan Z. K. H. een album mogen aan bieden, waarin talrijke foto's naar de terra-cotta-werken van den cour van het Vredespaleis zijn opgenomen. Z. K. H. heeft met veel belangstelling een en an der ontvangen en gaarne aanvaard. N1EUWVEEN. De coöp. vereeniging „Ons Belang" alhier besloot tot oprich ting van een veekoekenslagerij. NOORDW1JK. Openbare vergadering ir-nf/fft-iRrad Dinsdag Op de agenda staatHerstemming over het voorstel van der Meer tot wijzi ging van de verordening op den Hoofd. OmslagGasverlichting in de wegen ten N. der Schoolstraat Regeling van uit gaven Geldleening voor buitengewone werkenHuur van het strand. NOORDWIJK AAN ZEE. Van wege de Noordwijksche Vereeniging tegen Drankmisbruik werd gisteren een anti alcohol les gegeven door den heer H. J. Bulten uit Almelo, in „Ons Huis". Spr. heeft op een interessante en duidelijke manier doen zien, dat de drank een vij and is, die niet alleen de misdaad en de ellende der wereld bevordert, maar ook het lichaam van den mensch ondermijnt. In Nederland wordt jaarlijks 72 mil- lioen gulden voor gedistilleerd uitgege ven. In het dorp Eirrmen, waar zooveel leden wonen van den Bond van Staats- pensioneering, zegt spr., wordt per jaar nog voor een half millioen gulden aan drank gebruikt. Wanneer in die gemeente geen alco- holt werd gebruikt, zou voor dat geld eiken inwoner boven 60 jaar een pen sioen van f 10 per week kunnen ver schaffen. Eindelijk nog toont spr. met behulp van afbeeldingen aan, hierin op uitne mende wijze geassisteerd door den voor zitter, dr. Hermanides, welk een verder - felijken invloed het misbruik van ster ken drank heeft op verschillende orga nen, zooals het hart, de maag, de lever en de nieren. Nadat de spr. nog eenige vragen naa rgeroegen heeft be nhvoord sluit de voorzitter deze vergadering. VOORHOUT. Met goed\inden van Z. D. H. den Bisschop is door den Hoog- Eervv. Regent aan de studenten van het Seminarie Hageveld vergunning ver leend, de Paaschvacantie acht dagen vroeger dan gewoonlijk te doen ingaan. Een en ander staat in verband met de meer dan naar gewoonte in de laatste maanden voorkomende ziektegevallen on der de studenten, welke eenige langere vacantie wenschelijk maken. Volgens de op 22 Maart 11. vastge stelde kiezerslijst bevat deze de namen van: 373 kiezers voor de Tweede Ka mer, 373 voor de Staten en 305 voor den Gemeenteraad, afgevoerd werden voor de Tweede Kamer 18, voor de Staten 18 en voor den gemeenteraad 13 kiezers, ter wijl voor het eerst op de lijst gebracht werden 24 voor de Kamer, 24 voor de Staten en 18 voor den gemeenteraad. Bij een onderzoek van de zijde van de Gezondheidscommissie is ge bleken dat binnen den bebouwden kom hier en daar bodemverontreiniging plaats heeft tengevolge van de, in strijd met de plaatselijke verordeningen, aan wezig zijnde mesthoopen, van hout ge construeerde vergaarbakken van privaten onvoldoende afvjoer van nienagewa.ter, 't aanwezig houden van varkenshokken enz. In verband met deze wantoestanden is het gemeentebestuur er toe overgegaan alle zoodanige voorzieningen te treffen die het in het belang der Volksgezond heid noodig heeft geacht, en zijn de over treders dier verordeningen aangemaand alle noodige verbeteringen aan te bren gen, de omgeving tusschen de huizen ge regeld meer te reinigen en zoo de noo dige mesthoocpn enz te verwijderen. WARMOND. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan den milicien B. J. J. Kouwenhoven van het 4e reg. Infanterie toestemming verleend om zich tot 1 Mei 1913 in Noord-Amerika op te houden. Den lOden April is de heer Jac. v. d. Berg vijftig jaar verbonden geweest als molenaar aan den watermolen aan de Zijl in den Boterhuispolder. Door den heer P. G. Paardckooper is een herziening op de kiezerslijst aange vraagd. WASSENAAR. Op Dinsdag 2 April, 's avonds half acht, zal in het lokaal van den heer Th. C. v. d. Zalm de plaatse lijke afdeeling van de Alg. Ver. voor BI. vergaderen. Op de agenda staat o.a. Verslag afgevaardigde. WOUBRUGGE. 27 jongelieden zijn alhier ingeschreven voor de Nat. Mili tie, daarvan zullen zes vrijstelling ver krijgen wegens broederdienst, 2 vermoe delijk wegens lichaamsgebreken en één volgens de nieuwe militiewet als kost winner'. Op de voorloopig vastgestelde kie zerslijst voor deze gemeente komen 347 namen voor gerechtigd voor het kiezen van leden Staten-Generaal, 345 voor de Prov. Staten en 297 voor den Gemeen teraad. Vrijdagmiddag heeft de commissie van schoolverzuim de scholen alhier be zocht en aan de leerlingen, die geen, één of twee keer in het afgeloopen leerjaar onwettig hadden verzuimd een aardig prijsje uitgedeeld. In het geheel werden 135 prijzen uitgereikt, ook aan de leerlingen die de school te Alkemade bezochten. Deze maatregel werkt hier uitstekend, bijna de helft der kinderen hadden niet één keer in het jaar ver zuimd. ZEVENHOVEN. Vanwege het R. K. Kerkbestuur, zal een nieuwe kosterij ge bouwd worden, welk werk zal worden opgedragen aan J. Twaalfhoven en A. Griffioen. GEWESTELIJK GEMENGD. N Aangehouden en vrijgelaten. Toen de brievenbesteller P. Binken te Boskoop gisterennacht dienst ging moette hij in de Dodenkamer een jffem bekend persoon, zekeren Chr. de B., die zich naar t scheen wilde laten insluiten. De B. is aangehouden, en er heeft te zijnent huiszoeking plaats gehad. Men brengt deze arrestatie in verband met den in 1907 gepleegden diefstal van 10 mille ten postkanjtore te Boskoop. Nader meldt men Het onderzoek door de justitie heelt niets opgeleverdbedoelde persoon gaf voor een postzegel van 121/2 ct. te wil len koopen voor een brief naar Enge land, dien hij nog met de postkar mee wilde geven. De justitie heeft geen ter men gevonden 0111 een vervolging in te stellen en heeft den gearresteerde weer op vrije voeten gesteld. Hevige Brand. Hedenmorgen om ongeveer 6 uur werden de bewoners teLeimuiden opgeschrikt door brandgeroep. Het bleek dat de brand uitgebroken was bij den manufacturier den heer Wingbermulhen. Op het magazijn werd het eerst rook ontdekt, en daar het gebouw een rieten dak heeft,nam de brand, aangewakkerd door den hevigen wind, spoedig toe. Genoemd perceel brandde geheel uit. De brand sloeg spoedig over naar de overzijde der, straat en tastte kruidenierswinkel en woonhuis van C. Bleeker, en onmiddelijk de boerderij van N. Stigter aan, waar de vlammen rijkelijk voedsel vonden door de rieten daken die de huizen dekten. Ook de achterstaande hooiberg en schuur en nog een arbeiders woning werden mede een prooi der vlammen. Naast het perceel waarin de brand uitgebroken is stond het nieuwe slachthuis van H. P. Horree, wat veel door brand en waterschade geleden heeft. Aangezien er de eerste twee uren maar één brandspuit was, liet het gevaar zich hoogst bedenkelijk aanzien. Ter handhaving der orde en behoorlijke afzetting van het terrein is de rijkspolitie uit de omliggende plaatsen gerequireerd. Toen dit bericht werd afgezonden, woedde de brand nog voort. Diefstal. Bij den landbouwer Bouwmeester aan de Postbrug, onder de gemeente Sassen- h e i m kwam men hedenmorgen tot de minder aangename ontdekking dat on- genoode 'gasten zijn woning hadden bezocht en de kasten eens hadden ge ïnspecteerd. Vermist worden, een gouden Heeren- en Dameshorloge, 6 bankbiljet ten van f 10, 2 gouden tientjes, een kerk boek met gouden slot, een juweelen broche en een paar gouden armbanden. Door de politie wordt een streng onder- zoek ingesteld. Tot nu toe echter van de dader of daders geen spoor. Mond- en Klauwzeer. Men schrijft ons uit Haarlemmermeer: Bij den landbouwer W. Roodenburg te A b b e n e sa heeft zjch onder het rund vee mond- en klauwzeer voorgedaan. Met dit geval heeft de zoozeer gevrees de ziekte in deze gemeente haar intrede gedaan. Gisternamiddag veroorzaakten eenige studenten, die voor de Studentensociëteit Minerva te Leiden zaten, heel wat drukte, omdat zij de voorbijgangers be spoten met een branabluschapparaat Minimax en eenige vuurwerk afstoken. De politie moest tusschen beide komen om de relletjes te beëindigen en een student werd ingerekend en naar het politiebureau gebracht om daar wat te kalmeeren. Gistermiddag heeft de bierhandelaar de W. aan het Utrechtsche Veer le Leiden bezoek ontvangen van een vijftal koeien, die de geopende deur waren binnengedrongen en in de in richting nogal schade aanrichtten door het kapot trappen van verschillende bierflesehjes. Met groote moeite werden de ongewenschte gasten naar buiten gejaagd. Door de politie te L e i d e n is een mari nier aangehouden, die te Heïlevoetsluis was gedrost. Hij is ter beschikking van den commandant der Kweekschool voor Zeevaart gesteld om naar Heïlevoetsluis te worden teruggevoerd. Gistermiddag zijn op de. Haven te Leiden in beslag genomen een paar cadavers van nuchtere kalveren, die door den koopman S. per boot waren aange voerd. Een en ander veroorzaakte een oploopje en de keurmeester moest politie- assistentie inroepen, alvorens hij de cadavers naar het slachthuis kon vervoe ren, waar zij voor de consumptie werden afgekeurd. Een half uur later kwam op de Haven de slager A. van M. aanrijden. Ook hij werd aangehouden, doch op zijn wagen werd niets ontdekt. Onder den bok had hij echter ïn de kast eenige stukken scha- penvleesch verborgen, dat hij trachtte frauduleus in te voeren. Ook dit vleesch werd ter keuring naar het openbaar slacht huis vervoerd. Gemeentelijke Aankondigingen. Door A. Troostwijk is vergunning verzocht tot oprichting van eene Speelgoedfabriek in het perceel Maredljk no. 127, waarin geplaatst zulten worden 8 elektromotoren. Dit verzoek is met bijlagen op de Gemeentesecretarie ter visie ge legd, terwijl op Zaterdag 13 April, 's morgens 11 uur, ten Raadhuize gelegenheid zal bestaan bezwaren ertegen intebrengen, Kerknieuws. Z. D. H. Mgr. J. H. Drehinanns, Bis schap van Roermond, heeft benoemd tot L. Hebben. Te Blaricum overleed gisteren in den ouderdom van 71 jaren de Zeereerw. heer J. L. Hoebing. Pastoor Hoebiag werd in het jaar 1841 geboren en was sinds 1894 pastoor te Blaricum. In 1867 ontving hij zijne Priesterwijding. Onderwijs. Nuttige handwerken. Te 's Gravenhage slaagde Mej. G. de Vos, van Leiden. Academienieuws. UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de Staatswetenschap met lof de heer mr. J. H. Jonckers Nieboer, referendaris bij de maatschappij tot exploitatie van staats spoorwegen, geboren te Hekeren, op proefschrift: „Bijdrage tot eene herzie ning van het Nederl. onteigeningsrecht." Bevorderd tot tandmeester de heer Jf. Helder. Bevorderd tot doctor in de technische wetenschap met lof op een proefschrift getiteld: de temperatuursinvloed op phy- siologische processen der alcoholgist, mej. J. E. van Amstel, S. I. Rechtszaken. Het Gerechtshof te 's Gravenhage heeft gisteren in de eerste plaats behandeld de zaak van M. van S., koopman en zeil maker te Rotterdam, die tot 3 jaar ge vangenisstraf is veroordeeld door de Rechtbank te 's Gravenhage, wegens dief stal in November 11. te Z w a m m e r d a m van een hoeveelheid telefoondraad van een der Staatsspoorlijnen. Er werden 7 getuigen in deze zaak gehoord. Het O. M. eischte bevestiging van het vonnis der Rechtbank en de toegevoegde ver dediger, mr. N. C. M. van den Dries, advocaat te 's Gravenhage, vroeg vrij spraak. De Haariemsche Rechtbank veroor deelde C. R., landbouwer te Haarlem mermeer, wegens eenvoudige beiee- diging, tot 10 dagen gevangenisstraf G. T., tuindersknecht te Alkemade, wegens huisvredebreuk en zaakbescha diging tot 3 weken gevangenisstraf en J. W. slagersknecht te Alkema- d e, wegens huisvredebreuk, wederspan- nigheid en opzettelijke vernieling, tof f 10 boete of 10 d. hechtenis. Nieuwe Uitgaven. Oscar Hiif S. J. Van Palmzondag tot Paschen, 2e druk. Malmberg Nijmegen. Een stichtend, leerrijk, hoogst interes sant werk heeft de Eerw. Pater Huf ons bezorgd met deze tweede uitgave van zijn boek „Van Palmzondag tot Paschen". Wie inderdaad de dagen der a.s. Goede Weck wil doorbrengen in den geest der Kerk, wie eenigszins wil doordringen in de schoonheid onzer Kerkelijke plechtig heden, vooral zooals deze in de Goede Week worden gevierd, hij kan niet beter doen dan zich dit boek aanschaffen, waarin hij op uitvoerige, heldere wijze het ceremonieel der Goede Week zal verklaard vinden. Wij wensclien den Eerw. schrijver geluk met zijn kostbaar, nuttig werk en onze oprechte wensch is dat het boek onder onze hedendaagsche Christenen een groote, algemeene verspreiding moge vinden. Hageveld. M. v. o. D., Pr. Inhoud van Tijdschriften. Van Onzen Tijd. Een wel muzikaal gevoeld vers van Chr. Mertz Vaders .Kruis veel uüuder mooi dan de drie van Consant Echels, het triestige „Dooidag", hei beschouwen de „Wolkenvaart", 'het liefdevolle „Aan een Koningskind," opent de aflevering waarin jo Lajoost de aandacht vestigt op het sierwerk van'Anna Wijers. Voorts bevat het t slot van pater Daniels' artikel over den Dichter van den Reriiaert, boek bespreking door Marie Viola, het vervolg van „De tragedie eener koningin", door Alb. Stcenhof-Smuklers. Sint. Franciscus. Het maandschrift der derde orde be vat: Nog eens: een voornaam ptuiFe. Liturgisch mishooren. Verschil vau stan den. Ridder en Martelaar. Uit de mis sie van Brazilië enz. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Zondagsrust. Mijnheer de Redacteur. Mag ik nog eens een plaatsje ver zoeken in uw geëerd blad Bij het lezen der onderteekeniag van het ingezonden stuk in uw nummer van verleden week Zaterdag getiteld: „Zon dagsrust", kon ik niet nalaten tc glim lachen. Hé, dacht ik, dat is leuk. Het is weder Zaterdag, er staat weer een ingezonden stuk als antwoord, maar nu is het toch van een ander inzender*. Als er dan nu twee zijn, 0:111 labo ree* ern zij aan eenzelfde kwaal. Ten le. Zij geven gaarne den R. K. Volksbond eene berisping, zonder blijk baar hun stelling te kunnen verdedigen. Ten 2e. Zij achten het beiden? beter maar stilletjes achter de schennen te blijven. Welaan, voorstander van Zondagsrust -g JjAiei: dftn A eid^chf f.nmunt. wie gij ook moge wezen, indien gij eer lijke strijder(s) zijt, verklaar dan op prin- cipieele gronden, dat de R. K. Volks bond het recht mist, om voor Zondags rust te strijden, omdat deze zelf op Zon dag vergadert, want geen enkele der no tulen ontsteekt eenig licht over dit be langrijk vraagstuk, en daar gaat 't om. Kunt gij, of wilt gij hieraan niet vol doen, dan moesten wij het debat maar sluiten, want zóó schieten wij niet op. Durft gij uw naam soms niet fe noe men, welnu, dat is geen bezwaar. Ik zeg maar, een mensch is nooit te oud om te teeren, en het is mij vrijwel het zelfde, of Piet of Klaas me iets leert als het maar wat goeds is. U, mijnheer de Red. dankzeggend W. de i a Ri vir e, Voorzitter R. K. VolksboncL Zondagsrust. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het ingezonden stuk door „Een voorstander van Zondags rust" verzoek ik U beleefd eenige plaats-, ruimte. Aan dien 'inzender verzoek ik beleefd mij uit te noodigen tot een persoonlijk onderhoud. Hoogachtend, Uw Dienstw. On., J. C. STADHOUDER, Zeeterwoude, 30 Maart. Burgerlijke Stand. KATWIJK. Jobje, d. van C. Koster en A. Ver does Hendrika, d. van C. Korpelshoek cu E.' Bleijleven Maria Lena, d. van F.J0I1. Luijten en M. M. Olsthoorn Lena, d. van J. Snijders en A. Vlieland Maarten, z. van A. Yarkc- visser en L. Remmelzwaal Maria, d„ van A.v.' d. Plas en C. J. de Jong Hendrik Johannes z. van A. H. van Leeuwen en W.~ fjaasnoot. Ondertrouwd: C. Vooijs jut. en Jac v. Duin jd. M. Parlevliet jm. en A. Bakker jd, D. van Egmond jm. en M. G. van Triet jd H. van Beelen jm. en G. Kuijt jd. D. C Zuijderduijn jm. en W. van Diggelen jd. Gehuwd: M. van der Bent jm. en H. v. d. Laan jd. Overleden: Johanna Constance Jacob Ge- sink oud 11 j. Pieter Schaap, oud 23 j- Sviaaiaste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) M Hofberichten. Z. K. H. de Prins der Nederlanden biedt hedenavond ten Koninklijke Paleize de onderstaande corporatiën een gastmaal aan, t. w.den Coadjutor der ridderlijke Duit-1 sche orde van de Balye van Utrecht; de Commanderij in Nederland der Johannitei orde, waarvan Z. K. H. voorzitter is; zoo mede aan het Kapittel van de NederK afdeeling der ridders van Maltha. Vredespaleis. Naar men verneemt zou binnenkor een voorstel te wachten zijn om aan ha

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2