Afbraakveiling Zitsiaapkamer LOTERIJ R. I DIENSTBODE, H oogmade. VERHURING Vrijwillige Verkooping Vrijwillige Verknoping M. E. GRÖENEWEGEN, liekendag in hei bisdom ;s Heriogen- bosch is als onderwerp aangewezen „Het Onderwijs". KORTE KRONIEK. De vorige week is voor de brigade B. van den R. K. Politiebond te Am sterdam een voorloopig bestuur geko zen. Deze week hebben zich leden voor Brigade A opgegeven. Dinsdag 2 April zal ook hiervoor een voorloopig bestuur worden gevormd. Spoedig wordt dan begonnen met de samenstelling van reglement en statuiten, waarop dan de definitieve bestuursver kiezing volgt. Aan de glasfabriek te Delft is aan geplakt, dat Zaterdag de derde oven gedooft zal worden. Tevens zijn 120 plaats werkers tegen dien datum ontsla gen. Het bedrijf staat dan voor twee derde deel stop. Volgens een Berlijnsch telegram aan de „Frankf. Zeitung", zal het Duit- sche rijk, een geschenk aanbieden voor het Vredespaleis te 's-Gravenhage. Het geschenk zal bestaan in een hek voor tiet paleis. De regeering vraagt voor het vervaardigen van het heje een buiten gewoon crediet van 60.000 Mark aan. De Minister van Binnenlandsclie Zaken heeft bezwaar gemaakt tegen een wijziging van de verordening op de hef fing van den hoofdei ijk en pmslag in een gemeente in Friesland. De Minister acht 'tmet de bepaling van art. 243111, le lid, der Gemeentewet niet te rijmen, da.t ter zake van een aftrek, die geldt voor sa menwonende belastingplichtigen, onder scheid wordt gemaakt naar gelang der inkomens. Te Den Helder is opgericht een R. K. Marinebond. Op den algemeene vergadering van het Egmondsche tentoonsteiling-comité is o.a. mededeeling gedaan van de toe stemming om een verloting te houden. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 23 Maart. Door een aantal studenten in de geneeskunde aan de Leidsc'ne Universi teit werd hedenmiddag een bezoek ge bracht aan de Rijks Serum Inrichting te Rotterdam. Prof. Dr. J. Poels directeur dezer In richting, tevens buitengewoon hooglee raar in de toegepaste bacteriologie aan onze universiteit, leidde persoonlijk de bezoekers rond en gaf talrijke hoogstbe- langrijke inlichtingen en demonstraties op het gebied der toepassingen van de bacteriologische wetenschap. Naar wij vernemen zal deze excursie weldra gevolgd worden door bezoeken der geneeskundige studenten van de an dere Nederlandsche universiteiten. der Diocesaan Vereeniging van R. K. Bijz. Onderwijzers vergadert Woensdag a.s. des avonds te half 7 in het gebouw der Ziia-vereeniging (Noordeinde). Aan de orde komen o.m. behandeling der voorloopige agenda voor de Alg. Verg. gelegenheid tot het indienen van amen dementen en voorstellen voor de defi- ntiieve agenda der Alg. Verg. en „Fi- nitieve agenda der Alg. Verg. en „Fi- door den heer J. J. Smit, te Voorscho ten. jhr. W. C. van Heurne, alhier heeft aan 's Rijks Museum van Natuur lijke historie een groote verzameling die ren ten geschenke gegeven. Den schen ker is daarvoor de dank der regeering betuigd. In de Mineraalwaterfabriek van den heer j. P. Riedel, aan de Boom- marlet is een nieuwe machine geplaatst voor mineraalwater- en limonadefabrica- ge, waarbij zijn 'toegepast de nog kor telings uitgevonden verbeteringen op dit gebied. Bij deze machine is o.a. aange bracht een luchtledige ruimte, om de in liet du-u .a er a. i vezige lucht totaal af te voeren. Do ar een zeer fijne sproei ing in een met koolzuur gevulde 3 M. hooge zuil, wordt hei water intens ver zadigd, zoodat op deze wijze een prima product ontstaat, dat tevens voor de be reiding van limonade gazeuse wordt ge bruikt. De machine heeft een vermogen van 600 Liter mineraalwater per uur, waardoor ook in vt drukke seizoen, vrij wel aan de grootste vraag kan worden tegemoetgekomen. Op aanvrage is voor belangstellenden de machine in werking te zien. fn de Vrijdagavond in een der lo kalen van „de Turk" gehouden jaarver gadering van de afd. Leiden der Nederl. Vereeniging tot bevordering van Zon dagsrust werden herkozen tot bestuurs leden de heeren C. A. Simonis en M. j. Meiners. Tot afgevaardigden ter alge meene vergadering op 28 Maart a. s. te Haarlem te houden worden benoemd de heeren H. C. van der Heijde, C. A. Simonis én G. C. Mingelen. Ten op zichte van de te behandelen onderwerpen in die vergadering werd den afgevaar digden een vrij mandaat verstrekt. In de plaats van den heer A. J. Binnen dijk, die wegens voortdurende ongesteld heid als zoodanig bedankt had, werd tot penningmeester benoemd de heer C. A. Simonis. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd. Zij sluit met een batig saldo van f81,57. De afd. leiden en Omstreken van de Holl. Maatsch. van Landbouw, verga dert Dinsdagavond half ,acht in café Rijnland. De agenda vermeldt o.a. een inleiding over stalwedstrijden van den heer H. Hofkamp, te 's Gravenhage. Het Comité voor de Bakkerijten toonstelling van St. Hubrecht, heeft een verguld zilveren medaille ontvangen van den heer J. T. Visser, te Amsterdam, be stemd voor den 'wedstrijd van de mooi ste opgemaakte taart voor bankefbak- kersbedienden van Leiden en omstreken en een verguld zilveren medaille van de exploitanten van Zomerzorg, voor het mooiste stuk getrokken Suikerwerk. De voorloopig vastgestelde kiezers lijst voor 1911/12 bevat de namen van 6830 kiesgerechtigden. Op de kiezerslijst van dit jaar komen 6951 kiezers voor. De 9-uursluiting vaii de kappers en barbierszaken dreigt te zullen misluk ken. Heeft de heer van der L. zijn zaak aan de Haarlemmerstraat reeds eenige dagen 's avonds na den afgesproken tijd geopend gehouden, ook de heer de R. in de Janvossensteeg is hiertoe overge gaan. Er was gisteravond heel wat be kijks voor de geopende winkels, doch tot .relletjes kwam het niert. hun ~zaïceii"'te "ofi^efvTnden/ o'mclaf1 vele menschen, die zich vroeger na 9 uur lieten scheren, thans zelf tot deze be zigheid zijn overgegaan, zoodat de in komsten van de kapperszaken vermin derden. Vandaar dat zij zich niet meer aan de afspraak kunnen houden. De firma Bruns en Ankerman ver zoekt ons te melden, dat de verbouwing harer magazijnen in dit voorjaar niet kan plaats hebben, omdat het aangrenzend perceel niet te haref beschikking is ge komen. In het aanstaand najaar za! er mede worden begonnen. BODEGRAVEN. Deze week beleef de de parochie Bodegraven dagen vol stichting en opwekking voor het gods dienstig leven der parochianen. Zondag Maandag en Dinsdag waren de dagen van het Triduum, bij welke gelegenheid de parochianen door het welsprekende woord van den welbekenden pater Sim- plicius van 't klooster te Woerden, zich voelden gestaald in hunne godsdientsige overtuiging en gesterkt in hun gods vrucht en in hun ijver voor den dienst van God. Ln deze dagen werden Woens dag daarop bekroond door de jaarlijk- sche plechtige H. Communie der kin- der kinderen .Wederom een dag van innige godsdienstige stemming, welke voor. communicanten en hunne ouders niet weinig werd verhoogd toen zij in den namiddag in het St. Joseph gesticht de opvoering van „de Henielsehe Al- taarwachfP mochten bijwonen De jeug dige wachtengelen brachten den treffen den inhoud van dit schoone dichtstuk door hun onberispeiijken zang en hun waardige en tegelijk gevoelvolle voor dracht tot zijn volle recht. Htit woord van dank cn hulde, dat de Zeereerw. Pastoor na afloop tot de Engelenwacht richtte, voor hun stichtend spel, was ten volle verdiend. En die dank en hulde gold ook ongetwijfeld de Eerw. Zusters van het St, Joseph-gestich r, die door hare kunstzinnige leiding en geduldi ge toewijding de nog zoo jeugdige krachten der Engelenwacht tot hunne moeilijke taak zoo uitstekend bekwaamd hadden. GROENENDIJK. Dezer dagen is ook hier de gasleiding in orde gekomen. Nu is dus degehcele gemeente Hazerswoude door gas uitstekend verlicht. Er is dan ook in heel de gemeente maar één roep en wel: „wat hebben wij nu toch een flinke en schooue verlichting". Moge zulks voor B. en W. en den ganschen Raad een voldoening zijn voor de moeite en zorg, door hen aan dit werk besteed. Gaarne voegen wij hieraan een woord van dank toe, want waarlijk is thans in een. lang gevoelde behoefte voorzien en aan onze gemeente een wel daad bewezen. HAZERSWOUDE. Op Woensdag 27 Maart, des voormiddags ten 10 uur -zal de Gemeenteraad bijeen komen. Op de agenda staat: Af- en overschrijvingen dienst 1911. Bestemming der gebouwen van de openbare school a.d. Rijndijk. Kohier Hoofd, omslag 1912. H1LLEGOM. Het R. K. Spoor- en Tramwegpersoneel hield Donderdag avond een vergadering in café „Flora", alhier. Na opening werden de notulen gelezen en met een kleine wijziging goed gekeurd. De rekening van den penning meester over het laatste halfjaar sloot met een batig saldo van fl.óOVz- Voor den inkoop van dekens gaven zich 7 leden op; de betaling zal wekelijks geschieden. Door het bestuur werden mededee'ingen gedaan betreffende de gewestelijke ver gadering van trampersoneel. KATWIJK AAN." DEN RIJN. Ten na- deefe van de heeren Lam en Joh. v. d. Gugten Pz. werden hedennacht 19 kippen gestolen. De politie stelt een onderzoek in. LEIDERDORP. Gisteren had alhier school, onderafdeling van Patrimonium, in het gebouw Irene. De prijzen, die uit bouwkundige gereedschappen bestonden, werden als volgt toegekend: HandtcekenenAart Jansen, J.Wessel, B. Keizer, Arie Jansen, J. Nachtegaal, D. v. Tol en A. Mol, allen van Leiderdorp. Bouwkundig teekenen: M. J. v. d. Ploeg, van Zoeterwoude, W. v. Oosterom, J. Wessel, beiden van Leiderdorp, B. Degenaars, van Zoeterwoude, B. Keizer, G. Wessei, D. v. Tol en A. Mol, allen van Leiderdorp. De heer Samson bedankte de onder wijzers, de heeren v. Giessen en Meer burg, en de jury, de heeren Splinter, v. Osiiabrugge en Boot, voor de moëite, aan dezen cursus en tentoonstelling besteed, en drukte den wensch uit, dat nog meer dere leerlingen van den volgenden cursus gebruik zouden maken. LISSE. Hedenavond heeft in hotel „de Witte Zwaan" een vergadering plaats van de Alg. Vereeniging voor Bloem bollencultuur. Op de agenda staat o. a. Beschrijvingsbrief 124e aigem. vergade ring; rekening opening tuinbouwschool. In tegenwoordigheid van den rijks- tuinboiiYvleeraar, den heer K. Volkertz, en de commissie van toezicht werd gis teravond de eindles van het eerste ge deelte van den Rijksiuinbouww intercur sus gegeven. Doof de leeraren W. v. d. Laan, J. Gelvers en J. Beumer werd den leerlingen een kort examen afgenomen. De antwoorden gaven ons de overtui ging, dat de lessen goed waren gevolgd. Met eenige opwekkende woorden, om het thans geleerde in de practijk aan te vullen, sloot de heer Volkertz dat eerste gedeelte van den cursus, den wensch uit sprekende, dat allen weer trouw het tweede' gedeelte zouden volgen. NOORDW1JK. In aansluiting met ons bericht van Donderdag kunnen wij thans mededeèiën, dat de Commissie tot wering- van Schoolverzuim, in zake de regeling der schoolfeesten, met 10 tegen 2 stem men besloten heeft aan het verzoek van B. en W. te voldoen. NOORDWiJKERHOUT. De plaatse lijke afdeeïing van het H. B. G. zal ver gaderen op Woensdag 27 Maart des avonds 8 uur in het café „de Zwaan", bij den heer J. Brama. De kiezerslijst voor het jaar 1912 1913 bevat 479 kiezers voor de Ka mer, 477 voor de Prov. Staten en 348 voor den Gemeenteraad. Dc schapen voor de R. K. kerk en armen, hebben 27 per stuk opge bracht. Er waren 52 stuks aangevoerd. In café de Zwaan zullen Woens dagavond besprekingen worden gehou den vóór de a.s. Bloembollenveilingen. ROELOFARENDSVEEN. Gister had de ledenvergadering plaats der Coöp. Boerenleenbank te Roelofarendsveen c.a. Het verslag liep over den loop der za ken in 1911. Het aantal leden bedroeg 115. Gelden in depositoingebracht r 183013.57. Terugbetaald f 99452.17. Aantal nieuwe spaarboekjes 46. Het laat ste uitgereikt boekje draagt als volg nummer 278. Uitgeleende geiden: aan voorschotten f39914.19. Terugbetaald f30295.29. Gelden in loopende ïekeningTe goed bij de Centrale Bank en leden f147.266,91 (einde 1911). Schuld bij de leden f3 1177.91. lotaal der ontvangsten met inbegrip van hef: Saldo: bij tbegin des jaars f495866.50 Idem der uitgaven f 493864.41 Kassaldo op 31 December f 2002.09 Aantal behandelde posten in ontvang en uitgaaf. 993. De bank heeft een winst gemaakt van f 686.70. Herkozen als be stuurslid de lieer S. van Ruiten Dz. Als lid van den Raad van Toezicht de heer H. Bakker. Voorzitter der Ledenverga dering de heer N. Kuiper. VOORHOUT. Op de landerijen van den landbouwer P. van R. alhier zijn gis teren reeeis een iweeiai Kiev.u>ci*.ii« s*- vonden. WARMOND. Deze week had voor dit seizoen de laatste uiideeling plaats der liefdadige vereeniging „Spijskokerij". Na afloop dankte de voorzitter, dr.. H. J. A. Walenkamp, in eenige zeer hartelijke woorden den heer P. G. Paardekooper, het verdienstvo'.le bestuurslid, die telken jare zich zooveel tijd en moeite voor dit werk getroost, vervolgens de dames, die zich met de uitreiking der spijzen be last hebben, en ten laatste de „kook- vrouw"', die haar taak steeds uitmun tend vervulde. De vereeniging heeft gedurende de af- geloopen wintermaanden 1300 porties uit gedeeld. Vooral in den duren tijd, dien wij thans beleven, beantwoordt een lief dadige instelling als deze uitstekend aan haar schoone doel. GEWESTELIJK GEMENGD. Een curiositeit. Uit een Wetering onder de gemeente Wou brugge, nabij het Brasemermecr is een oude ebbenhouten zwei met koper beslag opgebaggerd, welke daar ongeveer twee honderd vijftig jaar rustig op den modderigeiï bodem heeft doorgebracht. Op de èene zijde van dit goed bewaard gebleven werktuig staat, behalve dc Rijn- landsche maat, de naam van deu eige naar, nl. „Jan Pietersen, anno 1650". Het voorwerp blijft hier als een curio siteit bewaard. Hedenmorgen is naar het politiebu reau een man gebracht, die in beschon ken toestand een woordenwisesliftg had gekregen met een caféhoudster in de Walcrsteeg, te L e i d e n en toen een ruit der tapperij had stukgeslagen. Gistermiddag is op het. Rapenburg te Leiden een 16-jarige jongen door eigen onvoorzichtigheid te water ge raakt. De knaap fietste n.l. tusschen de boomen en den waterkant. Door om standers werd hij op het droge gehaald. Kerknieuws. Heden herdenkt de .Weleerw. pater Bonifacius Pont, öud-Leidenaar, zijn l2V->- jarig Priesterfeest. Zijneerw. is thans werkzaam in het Heilig Land éu woont in het klooster van O. L. Vrouw van Zeven Smarten te El Athroiui bij Jaffa. Men schrijft ons uit Zoeterwoude a. d. Rijn, dat hedenmorgen aldaar een H. Mis tot intentie van den jubilaris is opge dragen, die werd bijgewoond door zijn eenige, aldaar wonende zuster. Laatste Berichten. (Gedeelte! k ge: -werd.) Een opgewondene. Men seint ons uit Den Haag: Heden vervoegde zekere R., oud-ont vanger te Overschic, inwonende bij zijn vader, eën oud-kolonel, aan den R ijs- wijkschenweg, aldaar, zich aan het na burig huis van den politic-inspecteur van Rossen, cn bedreigde daar in opgewon den toestand, de echtgenoote van dien inspecteur jnet een revolver. Dc inspec teur gewaarschuwd, ging zich aan het huis van R. beklagen, doch werd daar door revolverschoten ontvangen, terwijl R. bleef doorvuren, begaf dc inspecteur en een agent zich naar boven. Beiden losten hunnerzijds schoten, of R. daar door, of door eigen toedoen geraakt is, staat nog niet vast, doch zeker is, dat hij ernstig' in het hoofd gewond, in het ziekenhuis is opgenomen. De inspecteur is licht aan een der handen gewond. Werkprogram Tweede Kamer. Men seint ons: Paaschrecès van de Tweede Kamer, dat Vrijdag ingaat, zal duren tot dc 2e helft van April of begin van Mei, bij letngNcer z:ai uc Kamci Ot»* wK-itrAtku het debat over de Bakkerswet, indien dit volgende week nog aanvangt en daar na komt in behandeling het pantser- schip en de ziektewet, welk laatste ont werp vermoedelijk de Kamer tot dicht bij het zomerreces .za! bezig houden. Marktberichten. LEIDEN, 23 Maart, Graanmarkt. De verkoop ging heden moeilijk, stemming zeer lusteloos. Prijzen als volgt Tarwe f 7.70 a f 8.25 p. 80 Ko. Rogge f 6.85 a f 7.30 p. 75 Ko. Haver f 9.50 a f 10.— p. 100 Ko. Erwten f 11.25 a f 13.50 p. H.L. Eierenveiling. Aanvoer 8455 stuks. Kip eieren f 3.45 tot 4,50, Eendeeieren van f 4.— tot f 4.45. Handel vlug. Boter Aangevoerd 5610 Kg. 1ste qua!. V% 64 a 68 ct. 2de qual. J-t> 58 a 62 c. per kg. 1ste qual. per kg. f 1.60 a 1,70, 2de qual. per kg. f, 1.45 a 1.55 - Turf Lange zwarte 90.000 f3.25 a 3.50. •WASSENAAR, 22 Maart. Groentenveiling. Radijs per bos f 0.02 a f 0.02H. Aardappelen per kin f 1.40. Bruine boonen per ko. f 0.17. Eieren per 100 f 4.75 a f 5.—. Heden behaagde het den Heer uit ons midden weg te nemen, na een lang en smartelijk lijden, ons innig geliefd dochtertje CORNELIA, in den jeugdigen leeftijd van bijna acht jaar. H. KOZIJN. JOH. KOZIJN— 1644 Heemskerk Lisse, 23 Maart 1912. Heden overleed te Maassluis tot onze innige droefheid zacht en kalm, na langdurige onge steldheid, meermalen voorzien van de H.H. Sacramenten onze Geliefde Moeder Behuwd- en Grootmoeder Mejuffrouw CATHAR1NA >AN SCHIE, echtgenoote van den Heer JOHANNES VAN DEN BOSCH, in den ouderdom van 66 jaren. E. OOSTDAM Jaczn. C. M. OOSTDAM— v. d. Bosch. en kinderen. GEVRAAGD, zoo spoedig mo gelijk, een flinke als Jtleid-Huishoud- sler, goed kunnende werken en verstellen. Adres: A. VAN VEEN, Erven van Egmond, slij terij, Hoogewoerd, hoek Steen- schuur, L e i d e n. 1652 A/laandag 25 Maarta. s. gedenkt mijn getrouwe knecht CASPER SCH1LPEROORT den dag, dat hij voor 25 jaren bij mij in betrekking kwam. Voor de zorg en de opoffering, welke hij zich gedurende dien tijd voor ons en voor de zaak heeft getroost, en voor de eerlijkheid en den ijver, al dien tijd aan den dag gelegd, breng ik hiermede open lijk mijn oprechten dank. J. LAGERBERG Cz. Leiden, 23 Maart 1912. (158!) GROOTE ie LANGESAAH, op het terrein van den Heer H. VAN VLIET aldaar, op Donder dag 28 Maart a.s. voorm. 10 uur, ten verzoeke van den Heer- A. DE HOND te Amsterdam, teil overslaan van den Deurwaarder P. H. VERSLUIS te Alphen. (1586) Zie verder aanplakbiljetten. De Deurwaarder P. H. VAN TH1EL zal op Donderdag 28 Maart a.s. 's morgens 10 uren op het terrein bij den heer H. LEEU WENHOEK aan de brug te li OOGMADE publiek verkoopen eene aanzienlijke partij HOUTWAREN als: BINTEN, RIBBEN, DEE- LEN, PLANKEN, DEUREN, RAMEN, KOZIJNEN, enz enz. 1642 AGENTEN. Een Assurantiekantoor vraagt ACTIEVE Agenten voor Leiden en omstreken. Bij gebleken bekwaam heid kan salaris toegekend worden. Br. onder no. 1431 aan het Bur. van „De Leidsche Courant". VERPACHTING van het GRASGEWAS langs den weg van den Hooge- wegschen Polder voor den lijd van vijf jaren. Inschrijvingen met gesloten brieven worden vóór of op 30 Maart e. k. ingewacht bij den Secretaris (1619) C. ALKEMADE Sr. Noordwijk, Voorstraat 83. bij inschrijving; van 5 achter eenvolgende jaren van: No. 1. Eenige perceelen 1ste kwaliteit goed onderhouden WEI- ol HOOILAND, te Voorscholen in den Starrenburgerpolder en in het buitenwater, groot 4,32.61 hectaren. No. 2. Een perceel dito, gele gen als voren in den Binnenpol- der, groot 2,42,20 hectaren. De biljetten met opgave van 2 soliede bekende borgen worden ingewacht vóór Vrijdag 29 Maart a.s. ten kantore van Notaris SCHOOR te Voorschoten, alwaar verdere inlichtingen zijn te ver krijgen. (1646) Openbare De Notaris FR1JL1NCK te War mond zal op Dinsdag 26 Maart 1912 bij Inzet en op Dinsdag 2 April !9I2 bij toeslag telkens des avonds 7 uur in het lokaal „de Zon" te Warmond, veilen en verkoopen 1. Een WOONHUIS met ERF aan den Heerenweg nabij het Station te Warmond, kad. Sectie D, no. 1309, groot 1 a. 92 c.a. Huurprijs f 140. Grond!, f 7.50. 2. Een perc.BOLLENLAND zeer geschikt voor Bouwterrein achter perc. 1 te Warmond, kad. Sectie D, no. 1055, groot 55 a. 10 c.a. Huurprijs f 140. Grondl. f 5.40. 3. Vier HUIZEN en ERVEN gelegen te Warmond aan de Heerengracht, kad. Sectie D. Nrs 884, 885, 886, 1362, 1361 en gedeelte 677, groot ongeveer 4 n. 45 c.a. Huurprijs f 4.80 per week. Grondl. f 13.60. 4. Vier HUIZEN en ERVEN gelegen te Warmond aan zekeren dam', kad. D, Nrs. 933, 934, 935 en 936, groot 3 a. 1 c.a. Huur prijs f 4.40 per week. Grond!, f 13.39. 5. Twee HUIZEN en ERVEN tegenover liet Postkantoor te Warmond, kad. Sectie D, Nrs. 1325 en 1326, groot 1 a. 54 c.a. Huurprijs f 3.50 per week. Grondl. f 13. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen op 1 Mei 1912. Meerdere inlichtingen verstrekt voornoemde Notaris. (1420) H.H. BAKKERS. TE KOOP eene sinds jaren be staande goed beklante BROOD- BAKKERIJ met groot erf en schuren. Koopsom billijk. Te aan vaarden volgens overeenkomst. Br. fr. Boekh. PAAP te Voor schoten. (1612) OPENBARE (om contant geld) ten overstaan van den Notaris C. MUNNICH te Wassenaar, ten huize van wijlen den Heer A. DEN HOLLANDER, in den Laan- hoek onder Wassenaar, op DINSDAG 2 APRIL 1912, des voormiddags 10 uur precies, van: Hoornvee, 1 paard en verder roerend goed, bestaande in: 4 Kaltkoeien, 2 vare koeien, 2 guiste vaarzen, 1 kuiskaif, 1 braek, boe renwagen, eenige tuigen, 1 gier- bak, kruiwagen, trekhond enkar, ongeveer 4000 K.G. hooi, partij mest, veevoeder, takkebossen, brandhout, landbouwgereed schappen, waaronder graven, vorken, melkgereedschappen, karn, voorts 1 ladder, partij riet matten, losse bollenstelling, broei- ramen, slijpsteen, tuinbank, bijen met korven, trappen enz. en ver der eenige meubilaire goederen, benevens hetgeen wijders te koop zal worden aangeboden. 2 uur vóór de verkooping tezien. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. (1590) gevraagd met pension, voor f 30 per maand. Brieven onder no. 1561 bureau van „De Leidsche Courant" ten bate der Liefdewerken van de St. Vincentius-Ver- eeniging te Leiden. HOOFDPRIJS Groote Gouden Medaille welke ons door Z. H. Paus Plus welwillend is geschonken. Verder Meubelen, Pendule met coupes, en honderden voor werpen van kunst en smaak. TREKKING EINDE APRIL. Prijs per Lot 50 cent. Loten verkrijgbaar aan het Vin- centiusgebouw Hoogl. Kerkgracht 32, en aan de bekende adressen. TIMMERMAN EN AANNEMER, verti&ïïseS van Haar! emmerstraat naar Oude Rijn98 (1636) Beleefd aanbevelend.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2