Gemengd Nieuws. de openbare gezondheid zijn onder- Vonden. In het buitenland worden meerdere inededeelingen gedaan van ziekte en sterf gevallen bij den mensch, veroorzaakt door het gebruik van ongekookte melk bij tongblaarkoeien. In Engeland zijn zelfs stemmer, opgegaan om den invoer van zachte kaas te verbiedendaar men meende, dat menschen door dat voedings middel besmet waren geworden. De talrijke uierziekten, welke als ge volg van de tongblaar oprreden, kunnen bovendien oorzaak worden van ondeug delijke melk, die eveneens schadelijk is voor de volksgezondheid. De oorzaak van het mond- en klauw zeer is ongetwijfeld een smetstof, welke in ons land niet inheemsch is, maar alleen leeft en zich ontwikkelt in het dierlijk lichaam. Tot heden is het micro-organisme, dat het mond- en klauwzeer teweegbrengt, niet bekend. Wel weten we, dat het be smettend beginsel in den vloeibaren in houd van de blaren en in het begin van het koortstijdperk zeer verdund in 'het bloed voorkomt. De inhoud der blaren is zeer besmettelijk. Het 1/5000 gedeelte van een kub. centimeter blaarinhoud blijkt bij inspuiting in den bloedstroom nog in staat te zijn de ziekte te weeg te brengen. Om het gevaarlijke karakter van deze smetstof goed te begrijpen moet men bedenken, dat de smetstof buiten het dierlijk lichaam eenigen tijd levensvat baar. blijft. In den laatsten tijd heelt de meening ingang gevonden, dat enkele dieren, na dat zij hersteld zijn, de smetstof gedu rende maanden zouden kunnen her bergen. Evenals de longziekte en de veepest vroeger uit het Oosten en het Zuid- Oosten van Europa tot ons zijn gekomen, zoo worden we, voor en na, ook thans nog van uit die landstreken met mond en klauwzeer bedreigd. De ziekte wordt voornamelijk verspreid door de zieke dieren zelf en die dieren, welke de ziekte onder de leden hebben zonder dat deze reeds uitgebroken is; dit blijkt duidelijk uit het feit, dat En geland sedert het verbod van invoer van levende dieren uit het overige deel van Europa (1892) slechts enkele malen op verspreide plaatsen door mond- en klauw zeer werd besmet. Overigens wordt de ziekte verspreid door dieren, menschen en voorwerpen, die met smetstof zijn bezoedeld, zooals: spoorwegwaggons, veebooten, veemark ten, marktveestallen, stallen van veehan delaars, weiden, personen die met vee omgaan, huisdieren, wild, gevogelte, melk, veevoedsel, voerzakken, voerkisten, etc. Het mond en klauwzeer is thans als de meest schadelijke van alle besmette lijke veeziekten te beschouwen. Want al is het sterftecijfer aanzienlijk kleiner dan dat bij veepest en longziekte, zoo is daarentegen het ziektecijfer aanzienlijk grooter. Doch ook het sterftecijfer kan soms aanzienlijk worden, zooals bijvoorbeeld in 1911 dit cijfer in ons land aanmerkelijk grooter was dan ooit vroeger was waar genomen. Welhaast zal officieel bekend worden, hoeveel runderen in ons land aan de ziekte zijn gestorven en die op gaaf zal zeer zeker meerdere duizenden stuks groot vee omvatten. Hoeveel kal veren en jonge varkens zijn gestorven, zal wel nimmer bekend worden, want bij de groote en snelle uitbreiding der ziekte zijn bij vele veehouders tientallen dezer dieren gestorven zonder dat daar van kennis aan de bevoegde autoriteiten is gegeven. Hiermede is de schade niet afgeloopen, want de productie van melk vermindert gedurende de ziekte aanmerkelijk, terwijl ook hfire samenstelling dikwijls abnor maal is, hetgeen o.a. blijkt uit de min dere kwaliteit der zuivelproducten. Vele melkkoeien komen nooit meer op het melkquantum van voorheen. Ook het verlies in vleeschproductie is dikwijls zeer groot, terwijl ervaren vet mesters en slagers beweren, dat runderen, die aan de ziekte geleden hebben, later veeltijds slecht slachten. Dan komen nog de verschillende na- ziekten als een onaangename nasleep voor de veehouders achteraan. In de eerste plaats moeten de slepende en kwaadaardige klauwverzweringen ge noemd worden. Met de uieraandoeningen als naziekte is het somtijds niet veel beter gesteld. Na de bezoeking in 1907 en 1908-ver kregen zeer vele herstelde runderen een verhoogden haargroei, waardoor zij de warmte op stal en in de weide zeer slecht konden verdragen. Voor de fokkers brengt de ziekte in zeer vele gevallen groote teleurstellingen mede. Behalve dat vele fokkalveren ster ven, zoo gebeurt het ook, dat de drach tige koeien verwerpen met al de na- deelige gevolgen daarvan, t De schade; welke wordt geleden in den handel en in het verkeer, zoowel in het binnenland als met het buitenland, valt tevens niet te onderschatten. Bij eene zeer matige berekening ko men we tot het resultaat, dat de ziekte van 1880 tot 1910 aan onzen boeren stand eene schade van f65.000.000 heeft veroorzaakt Hierbij is geen rekening ge houden met de verliezen aan schapen en varkens, en de verliezen aan handel en verkeer toegebracht, noch met de kosten voor het Rijk om de ziekte te bestrijden en vergoedingen te betalen. Me n mag dus beweren, dat m o nd- en klauwzeer als de scha delijkste van alle besmettelij ke veeziekten is te beschou- w e n. Rechtszaken. Sterke drank. Over de vraag of mandarine, pomme- ranz en chartreuse al dan niet sterke drank zijn en of pommeranz-elixer uitslui tend tot bijvoeging van andere sterke dranken dient, werd gisteren voor liet Haagsche kantongerecht gepleit. De be klaagde, die slijtersvergunning, geen tappersvergunning had en niettemin man darine, pommeranz en chartreuse in klei ne voorraden had, droeg zelf zijn verde diging voor, beide vragen in negatieven zin beantwoordend. Het O. M. gaf toe dat pommeranz ook bij niet-srerke drank ge voegd wordt, maar bleef de genoemde vloeistoffen als sterke drank beschouwen. Het vorderde dus f10 boete. De Haarlemsche Rechtbank veroor deelde: R. K., bloemistknecht te H iI e- gom, wegens mishandeling tot f6 boete of 6 d. hechtenis; J. L. en G. V. A.. bloemistkneehts, beiden te L i s s e, we gens mishandeling, de eerste tot f 10 boete oHO d. hechtenis, de tweede tot 3 maan den gevangenisstraf, en J. H., arbeider te Haarlemmermeer, wegens we- derspannigheid tot f10 boete of 10 d. hechtenis. De Strandkwestie te Noordwijk. Op Maandag 25 Maart a.s. zal voor de Arrr. Rechtbank te 's Gravenhage in appèl worden behandeld de zaak van den heer W. van Beelen, die door het Kantongerecht te Leiden werd vrijge sproken van de hem ten laste gelegde overtreding der Strandverordening, het plaatsen van palen op het strand. Boerenjongens. Het gerechtshof te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak van den ex pediteur, die terecht gestaan heeft we gens het invoeren uit België in ons land van vijftig kisten boerenjongens en meis jes, inhoudende 589 liter, terwijl hij de zen drank had aangegeven als vruchten op brandewijn in plaats van als gedis tilleerd. De rijksadvocaat had 2 boeten f7800 en f3900 geëischt. Het Hof bevestigde het eene vonnis, waarbij bekl. werd ontslagen van rechts vervolging, in het andere geval werd hij vrijgesproken. De Rotterdamsche rechtbank veroor deelde C. M. G., 21 jaar, dienstbode te Gouda wegens diefstal van een ring tot f 12 boete subs. 12 dagen hechtnis. Bekrachtiging van een vonnis van den Goudschen kanton rechten werd geëischt, waarbij de 41-jarige losse werkman G. C. H. te Goud a werd veroordeeld tot 3 dagen hechtenis en plaatsing in een rijks werkinrichting voor den tijd van écn jaar wegens openbare dronkenschap bij herha ling. Inhoud van Tijdschriften. Van Onzen Tiid. Jn het jongste nummer begint Caesar Gezelle nog onuitgegeven gedichten van zijn heerom Guido met aanieekeningen te publiceeren, waaruit hij „Heeroom's per soonlijkheid wil opmaken". Maria Viola «bespreekt een nieuwe uitgave, „Oude Schilderkunst in Nederland". Het artikel over den dichter van den Reinaert, en „De zusters" worden vervolgd. Katholiek Sociaal Weekblad. Een misverstand, antwoord aan Dr. Poels door Mr. Aalberse. Rapport van de commissie, ingesteld door de vereeni- ging van voorzitters en secretarissen van Kamers van Arbeid, tot onderzoek van de wet op de Kamers van Arbeid en de in deze wet wenschelijk gebleken wijzi gingen, door Mf. Tepe. Voorts de gewone rubrieken. De Kath. Illustratie Behalve mooie actueele kiekjes, ais die van ruiten-inslaande suffragettes, de Hol- land-België-wedstrijd, enz., brengt de jongste aflevering weer een paar schoone bladzijden Reisherinneringen van G. v. Poppel, die ons nu de prachtige Riviera doet zien. De „Stem van Isabella" wordt vervolgd; als kleinere stukjes vullen den tekst aan „Een verkeering" en „De vrucht van een offer". Nieuwe Uitgaven. Voor den geldbelegger. Tweede, vermeerderde en herziene druk is verschenen van het beknopt hand boekje voor den geldbelegger, met een afdeeling voor het noteeren van hetfond- senbezit en van de rente-ontvangst, sa mengesteld door J. P. La Rivière, oom- missionair in effecten te Leiden. Het werkje heeft een zeer handig for maat, en bevat vele practische, duidelijke aanwijzingen. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Zondagsrust. Geachte Redactie. Vergun mij s. v. p. een klein plaatsje in uw steeds meer en meer gelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Het gaat over de Zondagsrust. Ik ben het vrijwel eens met het ingezonden stuk van den heer B. C. Klein, behalve met zijn zin, waarin hij werkmenschen met een boord om en een hoed op niet telt. Waarom telt de heer Klein die niet? Ik wensch aan dien strijd over Zon dagsrust nog clit toe te voegen, dat Mgr. dr. Nolens gezegd heeft in een algemeene vergadering der Centrale Kiesvereeniging, verleden jaar op Zondag in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond gehouden, dat een Katholiek, die van zijn Zondag middag een paar uur besteed voor een Katholieke zaak, een zeer goed werk verricht. Wanneer zulk een hooggeplaatst man zoo iets zegt, kunnen wij ons daar veilig bij neerleggen. Hoogachtend, W. J. DE GOOIJER. Moordaanslag. Te Tilburg is door zekeren Jacob een moordaanslag ge pleegd op Geboers en een vrouw uit België, doer revolverschoten op hen af te vuren. Geboers werd vrij ernstig gewond. De dader is gearresteerd. (Hbl.) Een strop. Eenige arbeiders, al dus vertelt de A. Ct., vonden in het veen bij Rolde, ongeveer 1 M. diep, de been deren vaneen voorwereldlijk dier. Ten minste ze dachten dit. Om zeker van de zaak te zijn, toog een van hen met het vrachtje naar een deskuudige. Spoedig bleek de vondst waardeloos te zijn. 't Was het skelet vaneen heel paard half. Doodgetrapt. Te Weert heeft de landbouwer H. Koppen Donderdag een zoodanigen slag van zijn paard ge kregen, dat hij gisteren aan de gevolgen is overleden. Het middel om te lachen. Roodhuijzen kamt 's ochtends zijn kuif op in een lachspiegel. (Msb.) Stikken per el. Uit een adver tentie: Er biedt zich aan een verstel- naaister, stikt ook per el. B ij z ij n ouders terug. Te Sneek werd sinds eenigen tijd een jon- 1 geling E. P. genaamd vermist. Thans is hij opgespoord. De ouders ontvingen nl. van den burgemeester bericht, dat bij hem was ingekomen een aanvraag, om een bewijs van goed gedrag van hun zoon, opgevraagd door den commandant van de koloniale reserve te Nijmegen. Hij had zich daar nl. aangemeld voor vrijwillige dienstneming. Meerderjarig zijnde, kon hij dit doen zonder de toe stemming zijner ouders. De burgemeester meende hen te moe ten waarschuwen, waarop de vader ter stond naar Nijmegen is gegaan,^ om zijn zijn terug te halen. Hij had nl/de stuk ken nog niet geteekend, zoodat nog geen verbintenis was aangegaan. Een ongeluk komt n i e t a 11 ee n. Bij het uitrukken vait spuit 28 is de 6-jarige A. K., te Rotterdam, door die handbrandspuit overreden. Na voorloo- pig in een politiepost verbonden te zijn, is de jongen naar het ziekenhuis ge bracht. Behalve cenige kwetsuren aan het hoofd, heeft het kind hét reohterdij!- b.een en den rechterarm gebroken. Ongelukken. Gistermorgen is de schoenmaker C. B., uit de Bali- straat te Amsterdam, van een ladder aan boord van het in de haven aldaar lig gende stoomschip LJranus gevallen.; Hij kwam op de remming terecht en viel vervolgens in het water. De man werd dood opgehaald. Een 3-jarig knaapje te Nijmegen, dat van een schutting is gevallen, is gisteren aan hersenschudding overleden. B. N., uit Bemmel, die Maandag middag te Lent van een aangesparenen, kar viel, is gisteren aan de gevolgen overleden. Te Amsterdam is een vrouw uit de derde verdieping van een huis aan de Blasiusstraat gevallen. Zij was op slag dood. Het 9-jarig dochtertje van den land bouwer K., te Calisho-ek, onder Zeven bergen, dat eenige dagen geleden door een vlaswagen werd overreden, is aan de gevolgen daarvan overleden. Verdronken. Te Surh ui sterveen is Dinsdag het driejarig zoontje, tevens eenig kind van N. K., voor de wo ning zijner ouders in de vaart geraakt en verdronken. Gistermiddag is te Tilburg liet drie jarig meisje van V. op den Bosschen Weg in een tobbe met water gevallen en ver dronken. Aangehouden. Bij aankomst van het stoomschip Noordam, te Rotierdam is gistermiddag aangehouden de 20-ja- rige kantoorbediende J. K., uit Wormer- veer, die voortvluchtig was. De officier van justitie te Haarlem had zijn aanhou ding verzocht wegens verduistering. K. wordt naar Haarlem overgebracht Redders beloond. Door tus- komst van den Engelschen viceconsul te IJmuiden is aan de drie redders van de 7 schipbreukelingen van het Engel- sche stoomschip Envoy, namens het En- gelsche marine departement ieder f 36 uitgekeerd. Aan den schipper J. van Loo sen zal door tusschenkomst van de Ne- derlandsche regeering een nachtkijker worden overhandigd. O, die lectuur. Te Nunspeet heeft de politie aangetroffen vier min derjarige jongens, die het ouderlijk huis te Meppel ontvlucht en op weg waren naar Amsterdam. Zij hadden boekjes met Nick Carter's avonturen bij zich, maar ze waren toch blij, toen ze hoorden, dat ze weer naar huis gingen. V 1 u g g e h a n d e 1. De Gelderlan der vertelt het volgende; Wie dezer dagen te Geldermalsen de markt had bezocht, had getuige kun nen zijn van den verkoop van twee big gen. De dieren waren in den laatsten tijd nog al hoog in prijs, toen ging de ze verkoop echter voor een koopje., en wel voor vijf tarwebrooden. De biggen werden eerst gekocht door M. M. K., te Geldermalsen, daarna we der verkocht aan Joh. N. te Buurmalsem voor vier paar klompen, die ze op zijn beurt weer van de hand deed voor drie kistjes sigaren aati A, van B., Deze vlug ge handel geschiedde met den meesten jool. Zouden deze varkenslui niet een keer te veel het drankhuiske zijn bin- ncngeloopen Heiligschennende diefstal in de Dom van Pisa. De „Osservatore Romano" heeft de volgende bijzonderheden over een bru talen diefstal, tegen het einde der vorige week gepleegd in den dom van Pisa, waar de inbrekers alles geroofd hebben wat van hun gading was. De booswichten moeten binnengedron gen zijn langs een venster, dat uitkomt op het bekende kerkhof naast den dom, en waarvan zij de ijzeren staven, die het beschermden, hebben doorgeveild. Toen de bewaker van het kerkgebouw des morgens den tempel binnentrad, be merkte hij tot zijn groote ontsteltenis dat er twee lichten branden, die hij den vorigen avond had uitgedoofd. Zijn voor gevoel dat er een misdaad moest plaats gehad hebben werd spoedig bewaarheid toen hij, nabij het Maria-altaar komende bespeurde dat alle sieraden van de Madonna verdwenen waren. Na onmiddellijk de bevoegde autori teiten gewaarschuwd te hebben werd een zeer nauwkeurig onderzoek ingesteld in tegenwoordigheid van Z. E. kardinaal Maffi, aartsbisschop van Pisa, van den rechter van instructie van prof. Peleo Bacci en een aantal politie-agenten. Vooreerst werd geconstateerd, dat het altaar van de Madonna, genaamd „Sotto gli organi" en het beeld zelf beroofd waren van alle kostbaarheden, die zeer talrijk en meerendeels van hooge waarde waren. Ook de schatkamer van den H. Ranieri, patroonheilige van Pisa, was ge schonden. De relikwieschrijn was open gebroken en het gebeente van den Heilige op de trappen van het altaar verspreid terwijl de ontelbare en zeer kostbare ver sierselen en exvoto's door degeloovigen geschonken, alle geroofd waren. Nog andere kapellen en ook de sacris tie waren beroofd van alles, wat slechts eenige waarde had. Daarop werd een onderzoek ingesteld naar den toestand van de beeltenis zelf der Madonna „Sotto gli organi" die door alle Pisanen in de hoogste vereering ge houden wordt. Deze beeltenis wordt be waard in een tabernakel met een drie dubbele sluiting waarvan de sleutels berusten een bij den Kardinaal, een bij het Domkapittel en een bij de Gemeente. Nadat dus de burgemeester urtgenoodigd was om zich ter plaatse te begeven, werd het tabernakel geopend en de beeltenis, die voor de laatste maal in 1904 ter vereering aan het publiek uitgesteld was, te voorschijn gebracht en tegelijkertijd van het bevondene een proces-verbaal opgemaakt. Tot ontzetting van alle aanwezigen ontdekte men nu dat de gouden, met edelsteenen versierde kronen aan de hoof den der Madonna en het Kindje afgerukt waren, terwijl de beeltenis zelf aanmer kelijk gehavend was. Eerst daarna be merkte men, dat de bandieten aan een andere zijde van het tabernakel een reep metaal losgewrongen hadden. De indruk en de ontroering bij den aanblik van deze verwoesting waren on beschrijfelijk en Z. E. Kardinaal Maffi kon op het gezicht van deze gruwelijke heiligschennissen zijn tranen niet weer houden. c Het laat zich gemakkelijk begrijpen dat de materieele waarde van al het gestolene zelfs niet bij benadering te schatten is. Nadat eene voorloopt ge oefening van eerherstel heeft plaats gehad, zal om streeks Paschen tot hetzelfde doel een plechtig triduum gehouden worden, waarbij o.a. op den eersten dag een plechtige processie door de straten der stad zal plaals hebbenop den tweeden dag eveneens een zelfde processie, met de beeltenis der Madonna, terwijl op den derden dag het hoofd van den H. Ranieri opnieuw gekroond zal worden. Ook in den avond zal dan door de stad een plechtige ommegang gehouden worden met de relikwie van den Heilige. Een uitvoerig gedetailleerd verslag over de afschuwelijke misdaad is door Z.E. Kardinaal Maffi aan den H. Vader medegedeeld. (Msb.) Stoomvaartberichten. Het s.s. G o e n t o e r, van Rotterdam naar Java, arriveerde 16 Maart te Lissabon. Taba- n a n, van Rotterdam naar Java, arriveerde 15 Maart te Batavia. M e d a n, van Rotterdam naar Java, arriveerde 16 Maart te Batavia. Ban doeng vertrok 16 Maart van Rotterdam naar Java. Tantalus, van Amsterdam naar Java, vertroK 15 Maart van Liverpool. Gr otitis vertrok 16 Maart van Amsterdam naar Batavia. Prins F r e d e r i k Hendrik, van Amsterdam naar Paramaribo, passeerde 16 Maart Lydd. Banda, van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 14 Maart te Suez. Karimata, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 15 Maart Point de Galle. Prins Willem III, van Paramaribo naar Amsterdam, arriveerde 16 Alaart te Havre. Zee land ia arriveerde 15 Maart van Amsterdam te Buenos Ayxes. Amstel- land, van Buenos Ayres naar Amsterdam, passeerde 16 Maart Dover. D j o c j a vertrok 16 Maart van Rotterdam naar Hamburg M a 1 a n g, van Java naar Rotterdam, passeerde 15 Maart Perim. Zieten vertrok 15 Maart van Portland naar Rotterdam en Hamburg. Afloop Verkoopingen. LEIDEN. Gehouden verkooping in het Nota rishuis aan den Burg alhier, op Zaterdag ld Maart 1912, ten overstaan van de Notarissen Kaiser en Vijgh aldaar. Het hoerenhuis en erf te Leiden aan het Rapenburg nr. 131, in bod f S000, Kooper A. G. Hooijer qq. voor f 8375. De huizen, pakhuizen, werkplaatsen en terrein te Leiden aan de Nieuwen Rijn en in de Kaar- semakersstraat nrs. 120, 122,' 1 en 3. In bod f*4700. Kooper B. j. Huurman, D/.. qq voor f 5250 en het huis te Leiden in de Smidstccg nr. 38, in bod 1 1140. Kooper H. van Brero voor f 1152. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Ondertrouwd: W. Broekstra m. 34 j. en J. L. Langevelci jd. 22 j. A. Velberg jm. 31 j. en C.J. v. Leeuwen jd. 33 j. G. van Reenen jm.24 j. en J. S. Friedhoff jd. 23 j. G. W Zandvoort jm. 36 j. en N. M. W Zandvoort w. 31 j. AARLANDERVEEN. Geboren: D. van A. den Brave en van Leeuwen. D. van H. Schel lingerhout en De Lugt. Overleden: Pieternella van der Lee, 54 j. ALFEN. Geboren: Ai ie Weerdenaar, z. van A. Roodnat en G. Lit. Dirk, z. van J. K. van Leeuwen en J. Kruit. Anna Maria. d. van C, A. Nagtegaal en 1 Kempenaar. Overleden: C. G. de Bruin, jm., 6 ni. BOSKOOP. Geboren: Coruelis, z. van D. C. jongejan en T. Loef. üecrtruiua Marga- retha, d. van A. Pannebakker eu M. Ravesteijii. Klazina Geertruida, d. van D. Jongejan en J. de Jong. Marfnus Jozeph Cornelis, z. van A. Vurens en 1, Uljee. Getrouwd: F.' van den Heuvei, 24 j. en C. van Zoomeren, 22 j. Overleden: Hofman, echtg. van J. Rateland, 59 j. OUDSHOORN. Geboren: D. van W. van der Horst en Bruijnes. TER AAR. Geboren: Z. van M, van Dam en van der Vlugt. D. van G. Kesting en van Vliet. D. van C. M. Verlaan en van Eljk. Getrouwd: D. C. van Rijn en M. F, Heemskerk. VOORHOUT. Geboren: Petrus, z. vanJ.J. Floor en Anna van Dijk- Ondertrouwd: Dirk Lubbert, jm., 24 j. en Cornelia van Vliet, jd., 22 j. ZEVENHOVEN. Overleden: A, E.Praag- man, echtg. van C. Verburg, 62 j. A. v. d. Helm, ongeh., 63 j. ZOETERWOUDE. Geboren: Maria Wil- helmina, d, van Th; Tijssen en van C. Ver meulen. Cornelia Johanna, d. van L. J» van der Klcij en van A. G. van Haasteren. Petrus Wilhelmus, z. van J. van Leeuwen en van J. vau der Geest. Coruelis, z. van Jac. van Leeuwen en van. G. P. van dor Salm. ZWAMMERDAM. Geboren: D. van M. A. ten Brink en Brcedeveld. D. van C. v. d. Lauw en Van Dam. Familieberichteiiiuit andere Bladen. Geboren: Joseph Petrus Maria, z. van van Snellenberg en van SnellenbergWolf, Hillegersberg. G e tr o u w dW. Chr. Meij roos en E. J. van Buuren, Weltevreden. Overleden: Wed. Carolina Henrica Mol- Hoeijmans, 92 jr. Gilze. Helena Maria, van Kester-van Paassen,.. 52 jr. Poeldijk. Elisabeth Maria Bom-Slcnters, 44 jr. Haarlem. - Antonius Goossens, 62 jr. Haarlemmermeer. Anna Maria Clara Bruinsma; 73 jr-, Bolsward. Ue- rardus Jacobus Jansen; 62 jr. Amsterdam. Maria lngetje Treurniet-v. d. Dussen, 42 jr. Moordrecht. Casp.er Hoogstraten. 75 jr. 's Gravenhage. C. L. van Wijk, 60 j. Leiden. In de datum. 10 Maart 12 13 14 15 16 93 105 96 88 LOTEN STAD BRUSSEL VAN 1905. Trekking op 15 Maart. Hoofdprijzen Serie 79735 no. 5 fr. 25.000serie 65560 no. 9 fr. 1000; serie 120306 no. 24, serie 123720 no. 23, serie 126147 no. 23 fr. 500. De volgende nos. met fr. 200: Serie 15312 no. 14, serie 20166 no. 17, serie 21818 no. 25, serie 36767 no. 3, serie 55465 no. 4, serie 55465 no. 25, serie 63342 no. 23, serie 64512 no. 25, serie 64898 no. 11, serie 66380 no. 2, serie 71824 no. 24, serie 71822 no. 10, serie 84284 no. 24, serie 86173 no. 5, serie 88983 no, 11, serie 97505 no. 7, serie 114669 no. 16, serie 122883 no. 4, serie 163506 no. 3, serie 166812 no. 12. Behalve de bovenstaande nummers zijn de in de volgende series vervatte nos. met fr. 100 uitgeloot 1535 4641 6672 10186 .11002 12109 15312 16032 18298 21932 23852 24423 35133 35512 36767 50891 51160 55465 60630 61135 63342 65560 65588 66380 69182 71824 73549 78873 79735 80127 84284 84679 86173 94982 95029 98806 100369 102620 104243 115904 117483 118020 122214 122883 123720 126147 133879 134678 137664 139296 139984 147409 147616 152019 165246 166812 168276 LOTEN SUEZ-KANAAL. Trekking 15 Maart. No. 91975 fr. 160.000 Nos. 44971 en 278825 elk fr. 25,000; Nos. 96495 en 136904 elk fr. 5000 De volgende Nos. elk fr. 2000: 90729 15876 48098 31196 73371 74083 76409 145571 300312 175224 275254 260747 196449 188636 120367 232330 219415 292285 166439 319969 LOTEN PARIJS van 1865. Trekking 15 Maart. No. 302326 fr. 150,000; No. 505637 fr. 50,000; Nos. 506584, 412287, 302767 en 390906 elk fr. 10,000; Nos. 190,000, 316242, 436166, 516749 eii 598007 eik fr. ÖOOQ. De volgende Nos. elk fr. 2000: 58723 51330 61171 464233 151672 10442® 431892 223438 265387 342676 Sted. Werkim\ zijn opj Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Uïtïotingen, 9277 10141 10163 14012 14014 14812 20166 20512 21818 24744 25587 27033 38949 41131 44184 55492 57726 59154 64512 64879 64898 66689 66762 67346 74906 78804 78822 82184 83012 83342 88983 91331 91742 97505 98265 9338) 105770 106168 114669 119247 119832 120306 123834 124472 125641 134818 135931 136470 142307 142597 1.43664 154732 156629 163506

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 6