en verkregen er 45, dat is 55 pCt., het einddiploma. Het aantal leerlingen uit de buiten gemeenten bedroeg: 4 uit Leiderdorp, 2 uit Voorschoten, 7 uit Oegstgeest, 5 uit Warmond, 5 uit Zoeterwoude, 1 uit Bodegraven, 1 uit Oudshoorn, 1 uit Sas- senheim en 1 uit Alphen aan den Rijn. De rekening van den penningmeester sluit aan ontvangsten en uitgaven op f8244,29 met een batig saldo van f103,01. ROOMSCHE AGENDA. Maandag 81/2 uur 's avonds, Bonds- gebouw Rapenburg, vergadering Plaats. Comité der K. S. A. Electriciteitsvoorziening te Alkemade In de heden gehouden vergadering van den Gemeenteraad van Alkemade zijn de voorwaarden besproken, waaronder Leiden de electricitert aan de gemeente Alkemade zal leveren. Deze voorwaar den werden goedgevonden, behoudens eenige nadere inlichtingen betreffende den prijs. GOUDA. De Raad besloot 0111 niet een renteloos voorschot, doch eene bij drage „a fonds perdu" te verleenen voor den aanleg der lijn Gouda—Boskoop Alphen, met dien verstande dat de te verstrekken bijdrage ad f 40,000 zal wor den uitbetaald, drie maanden na het in exploitatie brengen van de lijn. HAARLEMMERMEER. Zaterdag heeft de kapitein der genie Van den Heuvel met gunstig gevolg de groote ijzeren ballastkist aan de Leeghwater door mid del van dynamiet doen springen. Het zware stuk dat in zijn geheel niet ver voerbaar bleek, scheurde bij enkele la dingen al spoedig in brokken, zoodat nu opruiming mogelijk was. De directie van de Haarlemmermeer was door den heer Dijkgraaf en een ingenieur vertegen woordigd. L1SSE. Op Donderdag 21 Maart houdt het Kruisverbond St. Jan den Doo- per een propagandavergadering, toegan kelijk voor alle Katholieken. Als spre ker zal optreden den heer Th. Walraven, met het onderwerp: „De vijand van onzen tijd". NIEUWKOOP. De lotelingen van.de lichting 1912, die j.l. Vrijdag in dienst kwamen, zijn ingedeeld als volgt: A. v. d. Tol, 3e reg. Huzaren, Amsterdam. A. van Meijden, 9e. Reg. Inf., Utrecht. L. Hoek, 4e reg. Inf., Gouda. W. Kraan en J. Kranenburg, 7e reg. Inf., Amsterd. NIEUW VEEN. Bij B. en W. is een ver zoek ingekomen van j. Pennenburg, bier huishouder alhier, om verlor tot verkoop van alcoholhoudenden anderen dan ster ken drank in het perceel no. 182. Gedurende tien dagen bestaat er ge legenheid tegen het verleenen van het verlof bezwaren bij B. en W. in te dienen. NOORDWIJK. Toen de zoon van den heer W. H. Zaterdagmiddag met qen met twee paarden bespannen disselwa- gen op den Voorweg reed in de rich ting van het dorp, schrokken de paarden voor een fietsrijder en sloegen op hol. De voerman kon de teugels niet houden en tuimelde van den wagen. Het voertuig kantelde nu spoedig, brak middendoor en kwam tusschen de tramrails terecht, waardoor de verschrikte dieren weldra tot staan werden gebracht. De jonge man, J. H., kwam geluk kig met den schrik vrij, zoodat er alleen mat?rieele schade is veroorzaakt. NOORDWIJKERHOUT. Naar wij ver nemen zal a.s. Dinsdag, den feestdag van den H. Jozef, het nieuwe school gebouw van „De Voorzienigheid" alhier worden ingewijd door den ZeerEerw. Rector van het gesticht'„De Voorzienig heid" te Amsterdam. A.s. Zondag zullen belangstellenden in de gelegenheid worden gesteld het nieuwe gebouw te bezichtigen. Aan den heer L. van Hens- bergen, alhier, is vergunning verleend tot den verkoop van sterken drank in het klein in de twee voorste lokalen van het door hem bewoond perceel, gelegen aan den Dorpsringweg, terwijl de ver- ning ten name van J. G. Remmerswaal is overgebracht naar perceel D. SASSENHEIM. Zaterdagavond verga derde in het hotel het Bruine Paard, alhier, de R. K. Kiesvereeniging. Wegens afwezigheid van den voorzitter en uit- stedigheid van den vicevoorzit-ter werd ;de vergadering geleid door den heer H. [Bader. De heer Bader "opende de verga dering met den Christ, groet, waarna hij tot zijn spijt moest mededeelen, dat de voorzitter, die zoovele jaren op uitsteken de wijze de vergadering heeft geleid, om 'gezondheidsredenen als bestuurslid en dus ook als voorzitter bedankt heeft. De heer Bader bracht hulde aan den ijVe- rigen voorzitter en sprak den wensch jiit, dat de heer Roest nog vele jaren lid der vereeniging moge blijven. Een luid applaus viel de woorden van den heer Bader ten deel. De notulen der vorige vergadering werden na voorle zing onveranderd goedgekeurd. Bij acclamatie werden tot afgevaardig den naar de vergaderingen van den Prov. Bond en die van het kiesdistrict Katwijk-Leiderdorp herkozen de heeren C. den Hollander en B. B'rinkniann en, tot hunne plaatsvervangers de heeren A. Weijers en J. van der Geest. Op voorstel van het bestuur werd be sloten het reglement der vereeniging zoodanig te veranderen, dat de veree niging ook eereleden kan benoemen. Met applaus werd het voorstel van den voor zitter om den afgetreden voorzitter, de heer B. P. Roest, ais eerelid der veree niging te benoemen, begroet. Tot lid van het bestuur werd gekozen de heer J. van der Geest, die zijne benoeming aannam. Bij stemming werd uitgemaakt dat in het vervolg het rooken gedurende de vergadering wederom geoorloofd is. Bij den rondvraag stelde de heer P. van Dijk voor den afgevaardigden op te dragen bij de centrale kiesvereeniging Katwijk-Leiderdorp, er op aan te dringen in het vervolg niet meer op Zondag te vergaderen. Met bijna algemeene stern- werd dit voorstel gesteund en den af gevaardigden opgedragen, aldus te han delen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. VOORSCHOTEN. Het bestuur van de Kon. Wilhelminavereeniging zal Dins dag 19 Maart, 's avonds te 8uur, in het hotel Deurlóo vergaderen, op welke ver gadering o.a. besproken zal worden het innen der contributie. WARMOND. Zooals vóór eenige we ken gemeld werd, is hier een parochiale St. Barbaravereeniging. Gisteravond is een vergadering dier nieuwe corporatie gehouden, met het doel een ontworpen reglement voor te stellen, te bespre king en vast te stellen. Er was bij het bestuur ingekomen een zeer waardeeTend schrijven van den Hoog- Eerw. Deken, wat bij den aanvang der vergadering door den heer van Stijn, die als voorzitter fungeerde, werd voor gelezen. Duidelijk bleek uit dezen brief de volle goedkeuring en ingenomenheid, van Z.Hoogeerw. met de nieuw geregel de St. Barbara. De heer Heijmans, die het conceptreglement samenstelde, las de verschillende artikelen voor. Een paar vragen, gesteld door den heer Weiens, werden door den voorzit ter beantwoord. Thans werd overgegaan tot verkie zing van een bestuur. Het resultaat hier van was dat de heeren C. v. Velzen, J. Heijmans en C. van Stijn werden be noemd. Voor een 4de lid werd een vrije stemming gehouden, waarbij de heer Th. v. d. Maat werd gekozen. Wederom werd het reglement artikel na artikel voorgelezen. Op het 6e werd een opmerking gemaakt over het eere- loon der dragers, dat verschillend is naar gelang der drie begrafenisklassen. De heer Spiering wilde een uniform hono rarium voor de dragers, gelijk aan de betaling der 3e klasse, terwijl de gelden die dit salaris in klasse 1 en 2 te boven gaan in de kas zullen worden gestort, om eenmaal in het jaar onder de wer kende leden verdeeld te worden. De heer Weiers wilde al de gelden ter verdee ling in de kas storten. Het voorstel Spiering werd aangenomen. In verband met art. 11 stelde de heer G. de Winter den vraag of personen onder 18 jaren ook door St. Barbara werden gedragen. Hierop werd ontkennend geantwoord. Bij hoofdstuk II art. 3 werd een aan vulling gemaakt Voorgesteld en beslo ten werd nog, dat insignes voor de wer kende leden zouden worden aangeschaft. De functies van het bestuur werden al dus verdeeldC. M. v. Stijn, voorzitter. J. Heijmans, secretaris. 'Th. v. d. Maat, penningmeester en C. v. Velzen, com missaris. Na eenige verdere besprekin gen en verdeeling der draagbeurten, werd de vergadering met den Christel ij ken groet gesloten. Verleden week werd door het bestuur der V. V. V. in zijne gehouden vergadering onder meer besloten om het reclamebord, staande langs de Holl. IJz. Spoorwegbaan 'in de richting Haarlem weg te nemen, daar het niet aan zijn doel geheel beantwoordt en daarvoor in de plaats te stellen een soortgelijk bord maar minstens drie a viermaal zoo groot, ter wijl men zal trachten het oude bord ge plaatst te krijgen langs den Haarlemmer trekvaart in de nabijheid van het War monderhek. Ook werd besloten tol het aanschaffen fen van sluitzegels, welke voor ieder, die de V. V. V. wil steunen, verkrijgbaar ge steld ziillen worden tegen den matigen prijs van ongeveer f 0.10 per 100 stuks. Voorts zullen met duizendtallen gratis circulaires worden verspreid, welke cir culaires zullen bevatten een keurig net afgewerkte teekening van de Kager Plas sen. ZOETERMEER. In de laatste ge meenteraadszitting deelde de voorzitter zijn ontslag als burgemeester mede. Hij zeide ontslag te nemen als lid van den raad, daar dit lidmaatschap onvereenig- baar is met de betrekking van gemeen tesecretaris, welke functie hij voorloo- pig nog wenscht aan te houden. Bij deze gelegenheid spreekt de voor zitter een woord van afscheid, nu hij de betrekking gaat verlaten, die hij 18 jaren heeft waargenomen. Hij doet dat met weemoed, doch aangenaam stemt het hem te weten, dat de toestand van de gemeente zoodanig is, dat de toe komst met gerustheid kan worden te gemoet gezien. Hij geeft een overzicht van den finan- cieelen toestand der gemeente van 1865, toen hij als secretaris optrad, tot heden. Op overtuigende wijze werd daarin aan getoond, dat de financieeie toestand der gemeente in dien tijd is vooruitgegaan. Hij dankt de wethouders en de raads leden voor den van hen ondervonden steun en medewerking, waarop hij nooft tevergeefs een beroep heeft gedaan. Als oudste wethouder dankt de heer Boonekamp den burgemeester namens den Raad en de ingezetenen voor het geen hij al dien tijd in het belang van de gemeente heeft gedaan. Hij is over tuigd, dat steeds het waarachtig gemeen tebelang bij hem op den voorgrond stond en hij wenscht hem nog vele jaren een welverdiende rust toe. GEWESTELIJK GEMENGD. Een onprettige verfrissching. Vrijdagmorgen was een schoenmaker in de van der Werffstraat te Leiden woonachtig er al vroeg op uitgetogen om aan Bacchus cijns te offeren. Zijn vrouw lag toen nog op één oor, en ook toen de man na het offerfeest terugkeerde en onder den klaarblijkelij- ken invloed ervan verkeerde, was zijn vrouw nog in zoete rust. De zon zou, als ze geschenen had, reeds hoog aan den hemel hebben ge staan en van het middaguur was men slechts twee wijzerplaatronden verwij derd. Zóó iets vond de schoenmaker te machtig. Hij volvoerde een denkbeeld, waarmede wel eens meer gedreigd wordt doch waarvan de toepassing sporadisch voorkomt. Maar de schoenmaker was begeesterd door goden-kracht; hij nam een emmer koud water ,en bevochtigde met den ganschen inhoud op een minder zachte wijze het gelaat van zijn slapende vrouw. Het middel miste geen doel. De uit werking was enorm. De vrouw werd wakker, was in een ommezien uit het natte bed en stond tegenover manlief. Edoch, manlief was nog niet tevreden. Hij joeg zijn dierbare wederhelft en ne gligé de straat op en gunde haar zelfs geen tijd haar voeten met eenig be kleedsel te bedekken.... De sterke arm moest er aan te pas komen, om den opgewonden man te be daren en de vrouw de deur harer woning te ontsluiten. De vrede is thans weer hersteld. Liefdesgeschillen eindigen immers in teedere omhelzing? Het ongeval te Rijnsburg. Men schrijft ons uit R ij n s b u r g. Naar wij vernemen maken de perso nen, die 1.1. Maandag door het ongeval, met de stoomtram getroffen werden het allen goed en zal vermoedelijk door de Maatschappij een schadeloosstelling wor den uitgekeerd aan de gezinnen. De jjolitie te Gouda heeft proces verbaal opgemaakt tegen Jacob den Hol lander, marktventer, wegens het op de markt aldaar onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Deze koopman in zaifjes en wat daar meer toe behoort, was bezig een boer, die een eeltfcnobbel op de hand had, daar van te ontlasten, toen de politie hem juist bezig zag. Waarschijnlijk heeft de pseudodokter daarbij gebruik gemaakt van een scherp voorwerp. Tenminste de boer-patient toonde op het politiebureau een hand- wond, waarvoor het noodzakelijk was zich onder geneeskundige behandeling te stellen. Gemeentelijke Aankondigingen. Nu de besmettelijk: ziekte roodvonk niet meer epidemisch in deze gemeente voorkomt, wordt de aandacht van belanghebbenden er op gevestigd dat vanaf heden het bepaalde bij artikel 8 der verordening op de Straatpolitie buiten toepassing komt; zoodat weder op den gewonen tijd, d. i. tusschen 9 en 10 uur 's- morgens en tusschen 's-avonds 10 uur en 's- morgens 8 uur, de karpetten, matten, enz., mogen worden uitgeklopt. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het cand.- examen in de Ned. Letterkunde mej. M. E. van Hoytema, (Delft.) Geslaagd, cum Iaude, voor het voor bereidend examen in de Hebreeuwsche taal- en letterkunde en de Israëlitische oudheden, de heer A. de Buck, Leeuwar den. UTRECHT. Bevorderd tot arts de heer Th. J. Franee en tot tandmeester de heer E. E. van Blokland. Land- en Tuinbouw. De tuinbouwschool te Lisse. Bij de Rijkstuinbouwwinterschool te Lisse zal een proeftuin worden aange legd, waarvoor f 15.000 noodig is. De commissie van toezicht op die school, die door den inspecteur van het land-t bouwonderwijs is geïnstalleerd, wend pogingen aan om genoemd bedrag onder de bloembollenkweekers geplaatst te krijgen. Mond- en Klauwzeer. Zaterdag is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd bij een koe op den stal van den veehouder C. de Boer, te Hoorn. Er kan niet worden uitgemaakt hoe de ziekte op den stal is gebracht, daar sedert den vorigen zomer geen vee is aangekocht, geen kooplui op den stal zijn geweest en de eigenaar geen vreemde markten heeft bezocht. Rechtszaken. Haagsche Rechtbank. De Rechtbank veroordeelde: J. t. R. en G. P. v. T. wegens diefstal van paling te Nieuw veen tot 4 maanden; Th. W. P. te Leiden wegens diefstal van een rijwielband tet 3 maanden; A. v.d. R. te L e i d e n, wegens diefstal van kou sen, tot 1 maand; L. VI. VI. te Noord- w ij k wegens mishandeling tot 7 dagen L. Z. te Leiden wegens mishandeling tot 1 maand; en J. W. E. en J. R. te Leid e n, wegens,\yederspajinigheid resp. tot 14 en 7 dagen. A. H. te K a t w ij k werd vr ij gespro ken van de aanklacht van desertie. Het O. M. bij de Rechtbank vorderde heden tegen C. L. uit Leiden, die al daar drie door hem gehuurde ijzeren schuiten ten eigen bate had verkocht, 8 maanden; tegen H. R., die te Wasse naar een aantal stukken metaal zou gestolen hebben uit een in aanbouw zijnde villa, na in de villa te hebben ingebroken, 1 jaar. (De man ontkende den diefstal gepleegd te hebben en be weerde de goederen van een hem onbe kenden opperman, die zich v. d. B. noem de, te hebben gekocht, hetgeen de ver dediger, mr. de Savornin Lohman, zeer goed mogelijk achtte, die dan ook vrij spraak en dadelijk ontslag uit de voor- loopige hechtenis vroeg, hetgeen de Rechtbank weigerde, na krachtig verzet van het O. M.) Kerkdiefstal. Voor de Haagsche Rechtbank stond heden terecht een gewezen nachtwaker van den „Eerste 's Gravenhaagsche Nacht veiligheidsdienst" beklaagd van diefstal van geld uit offerbussen in de R. K. Kerk te Scheveningen. Tegen den man, die bekende doch ver klaarde door geldelijke zorgén tot zijn daad te zijn gekomen, werd zes maanden geeischt. Diefstal. J. W. W. had uit een schuit, liggende in den Ouden Rijn te Leiden, 4 stukken ijzer weggenomen, ze op een wagen ge laden en naar huis gereden. Later had hij nog een stuk ijzer gestolen en dit naar huis gedragen. Hij was reeds vroeger veroordeeld. De zoon van den bestolene had den dader betrapt, toen hij het vijfde stuk ijzer wegnam. De politie werd gewaar schuwd en procesverbaal opgemaakt. W. was door de Rechtbank bij verstek veroordeeld tot twee maanden gevange nisstraf. Van dit vonnis was hij in verzet gekomen, hij hoorde heden bekrachtiging van het bij verstek gewezen vonnis eischen. Bekl. vroeg een lichtere straf, daar hij voor een oude moeder moest zorgen. Ook tegen een ander verstekvonnis had hij verzet aangeteekend. Hij had zich te zamen met een ander twee malen schuldig gemaakt aan diefstal van steenkolen, die op de opslagplaats van de Staatsspoor te Leiden lagen. Zijn mededader had het plan voor dezen diefstal gemaakt en den wagen gehuurd. Zij waren aangehouden door een politie-agent, toen zij den tweeden keer met den wagen met steenkolen terug keerden. Bij verstekvonnis was hem voor dit feit eveneens twee maanden gevangenisstraf opgelegd. Het O. M. wilde dit zoo laten en requireerde dus bevestiging. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofberichten. Z. K. H. de Prins der Nederlanden vergezeld van zijn adjudant kapt.-luit. ter zee Jhr. Hooft Graafland, vertrekt hedenavond met den trein van 7.40 H. IJ. S. M. naar Berlijn, met het voorne men een vijftal dagen in Duitschland te verblijven en eenige particuliere bezoe ken af te leggen. Het Binnenschipperij-bedrijf. Blijkens het heden verschenen rap port der Staatscommissie omtrent den toestand van het binnenschippersbedrijf beveelt zij, na tot eenige conclusies van algemeenen aard te zijn gekomen in Jjoofdzaak de volgende verbeteringen en maatregelen in het belang van het bin nenschippersbedrijf aan Schipperspatenten, Rijks steun aan on derwijs van schipperskinderen met leer plicht, instelling van den monsterrol ter verbetering van de verhouding tusschen schipper en knecht en de hooge knechts- loonen schippersleenbanken onder zoek naar aanleg en verbetering van de vluchthavens of ligplaatsen langs de groote rivieren en de Zuiderzee, vooral langs de Zuid-Holl. en Zeeuwsche stroo men; meer voeling met de organen van de schipperijeenvormigheid in de wij ze van bebouwing, brug en sluisverlieh- ting en seingeving, beperking van het ongerieflijke oponthoud bij de gesloten spoorwegbruggen. Voorts algemeene rijkspolitieregeling voor de binnenscheepvaartversterking en verbetering van het politietoezicht op de stoom- en sleepvaarteen regelma tig systeem van heffing van scheepvaart rechten. 440 vrouwelijke ambtenaren bij de Posterijen en Telegrafie hebben den Mi nister van Waterstaat intrekking ver zocht van den voorgenomen maatregel om de vrouwelijke ambtenaren voortaan van den nachtdienst uit te sluiten. Zij achten dien maatregel noodlottig, omdat hij ten gevolge zal hebben een zeer on aangenaam gemis aan verkorten dag dienst, vele verplaatsingen en sterke be perking van het aantal kantoren, die voor vrouwelijke ambtenaren openstaan. Het nationaal Comité voor ver vroegde winkelsluiting, afdeeling 's Ora- venhage, is van plan maatregelen te ne men om daar ter stede, in afwachting van een Rijkswet, waarvoor de actie zal worden voortgezet, te komen tot invoe ring van een plaatselijke verordening op de vervroegde winkelsluiting. ïn den ouderdom van bijna 72 jaar is te 'sGravenhage overleden de heer D. Matak Fontein, gep. dir. offi cier van gez. bij de Kon. Marine. De llaliaansche vloot. PARI LS* 13 Ma ar t. Uit Konsla r.Lnct- pel wordt gemeld aan de „Paris-Journal": Dertig Italiaansche oorlogsschepen zijn bij Mytilene en Tenedos. De 'vredesonderhandelingen. KONSTANTINOPEL, 18 Maart. Uit goede bron wordt verzekerd, dat de Potte aan hare gezanten opdroeg aan de mo gendheden mede te deelen, dat de Ita liaansche vredesvoorwaarden onaanneme lijk zijn. De voornaamste dier voorwaar den zijn: het terugtrekken dei'Ottomaan- sche troepen en erkenning der annexatie van Tripolis, in ruil waarvoor Italië ge neigd is Turkije enkele concessies toe te staan, voornamelijk een geldelijke schade loosstelling, toestemming tot hei opheffen der capitulaties en erkenning van het religieus gezag van den Khalif. Schipbreuk. MADRID, 17 Maart. Een teiegra 111 uit Ceuta aan *e „Imparcial" meldt, dat het stoomschip, Zaterdag vergaan in de baai van Almara, een Duitsche boot is. Behalve de menschen, die zich in de omgeslagen reddingsboot bevonden, zijn allen, die aan boord bleven, aan wal gebracht. De Parijsche „Temps" verneemt, dat het vergane schip de Duitsche Trans atlantische stoomboot „Hageneels (Axen- fes is. Beurs van Amsterdam. t8 Maart 1912. Nederland. 3 Obi. Ned. Werk. Schuld 3 Cert. airo 2* dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-|uli. Portugal 4* Ubl.Tabaksmon. 3% Obl. Ie serie Rusland. 4*yo Obl.1909Ned.Rec. 4» j dito Obl. 1909 4 dito bij Hope li* Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Etniss. Servië 4 y0 Obl. 1895 Mexico 5 Yo Goudl. '99 Brazuiê, Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Gee. B. Schuld Venezuela 3 y0 Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3"/0 Letaen 189o. 4% idem 1911. Aand. N. West. «SPac.Hyp.B.C. AmaJg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. ear oi Found C. Dn, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. StaLSteeiCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge öc Moormaan (liq.) Amst. CulL Mij. der Vorsten:. Aand. Kol. Bat ik Ned. H an deism pij. Rest on ue 5 üew.aaud.,KetalioeB"Mi]iibjvl ij. Redjang Leoong Mijnb. Mij. aand. Aand. Great Lobars Gee. Holl. F'etr. A. Aand. K. M. M. t. exp!. v. F'etr. 3r. a 1 luou Aand. Moeara Euirn Petr. Mij. Aand. Sum Patemb. Petr. Altj. Gew.uand. intern. A1 ere. Alar.Cy. Pret. aand. uito. dito. Aand. Amsterdam Deii Com p. Aand. Deii Cultuur Mij. Aana. Deii-My. Aand. Uu. Langkat PL Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Liai. Cert. v. Pret. aanu. Corp. Lim. Aand. i-ioll. IJz. spuormtj. Aauü. Mij. l. Exp.. v. Staatssp. ueM.Übi. Boxtel-vVesel Ib75-8U Aanu. Warschau-Weenen spw. Cert.v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake ikChio Ceri.v.aand. Denv. 01 RtoGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 vóGeneral Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PriorLie'n«Jbl.4F27o Cert. v. aano. Miss. Kans. <x L. 4 7o le hyp. Obl. dtio Gand. N.-Y. Ontario oc Western Cert. v. gew. aana. Rock island Gew. aand. soutn Pacific Afgest. gew. aanu. Soutk klw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rir. 4% Goud Obl. Union Pac. Rir. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2* Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche Hypb. 1884 5% Theiss. Regulir. Ges. 1880 47© Staaisl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1858 Turksche loten 1870 Congoloten 1883 Panama-kanaal toten Prolongatie rente 3 315 32*6* 0*8 >i'6 68 91 92* 90*8 94 65* 96* 96* 83* 88 SS*, 87* 82 - 10G* i'OMk 104 48:* 58'*. 101}.. 101 87 100* 170 71% 71 55*.; 547 g' 55% 55' 8 67% 66* 111'* 11H 119 174 '4 140» 185* 67 65 389 419 69* »is* 283* 284 496 500 223* 324* 180* 182* 4% T't# 20 T"i# 708 70 122* 122 550 547* 511* 508* 4* 11% 11% 47* 84* 84* 97 h» 97* 97* 183* 105* 105'% 76* 22% 22*6 36*? 35* 77 h 27 100* 29 28% 96 37* 37* 25*8 24*6 101 110'* 28* 28 169* 169 100% 100*', 7*13 7* 107 *1. 106*0 1,30 1.25 80* 80*' 85'* e 122* 153* 163 67 47* 40.10 70.—' 4 Marktberichten. ROTI ERDAM 18 Maart. Veemarkt. Aan voer 277 runderen, 145 vette kalveren, 112 schapen, 1476 varkens. Pryzen per kg. koeien en ossen 33—41 c, vette kalveren 45—60 c., varkens 28*29* c., export-varkens 22* c., voor Frankrijk en Bel gië 28—29 c., lammeren f 1421 per stuk. Voor den Maandag behoorlijken aanvoer van vette runderen, w. 0. vele van superieure qua- liteit; naar alles goede vraag; omzet sleepend, de beste gingen duur weg. Vette kalveren puikste soorten met goeden handel; aanvoer van deze beperkt. Mindere qualiteiten handel langzaam. Voor export minder. Aanvoer wol vee gering; voor het buitenland geen kooplust alles voor plaatselijke consumptie gekocht. Ware de aanvoer ruimer, was op slag afgcloo- pen. Aanvoer varkens zeer ruim. Voor Frankrijk en België zeer vlug gekocht, meest lichte qualiteit en middenslag. Binnenlandsche handel minder vlottend, omzet niet loonend. verkoops prijs te hoog. Export van geen beteeken is, enkele werden voor 30 cent per pond verkocht. Binnenlandsche granen. Tarwe ruim aangeboden. Essex alleen in prima quali teiten onveranderd verkocht, doch al wat cenigs- zins afwijkt niet dan tot veel lagere prijzen te verkoopen en bleef het grootste deel onver kocht. Overige soorten langzaam tot onver anderde prijzen verkocht. Essex f9.75 a 10.50. Rood kaf f 9.75 a f 10 per 100 kg. Witte boonen f9,20 a 9.70 per 100 kg. Mats f 167. AMSTERDAM, 18 Maart. Vee. 325 vette koeien, le qual. f 0.80-0.83 2e f 0.75 a 0.78 3e f 0.72 a 1" 0.74. per K.G. 120 Melk- en kalf koeien f 150—f 350 per stuk. 175 nuchtere kalveren f 8—14 per stuk, 77 schapen f 24 a 28 pen stuk; 467 vette varkens Hollandsclte le qua!. 56—58 ct, id. 2e en 3e qual. 54—50 et, Overz. en Geld. le qual. 56—58 ct. 2e en Je 54—50 cl per K.G.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3