L. Erades RIJWIELEN Uit Stad en Omgeving. Zit-Slaapkamer 2éc Meid Haarlemmermeer, BOELHSJMS Openbare Verkooping. Heden ontvangen en geëtaleerd Vrijwillige Verkooping Verschillende schepen leggen in de ze haven en ook in Engeland op. Met het aanschaffen van Saar- en Bel gische kolen om als bunkerkolben dienst te doen, zijn de reederijen voorzichtig, omdat deze kolen daarvoor minder goed voldoen. De verscheping van Duitsche steenko len uit de Rotterdamsche haven staat niet stil. Heden vertrekt o.m. de Laura met 5000 to nnaar St. Nazaire. (N. R. Ct.) Men schrijft uit Sittard aan de L.K. Onze gasfabriek heeft nog slechts voor enkele dagen kolen in voorraad. Tc be ginnen met Donderdagavond is de straat verlichting beperkt geworden en wer den enkel de nachtlantaarns ontstoken. Wegens de staking der mijnwerkers te Gelsenkirchen kan de directie der mijn het met de gasfabriek aangegane con tract tot leveren van 150 waggons ko len niet nakomen. Van deze 150 moeten er nog 10 waggons geleverd worden. De chefgasmeester is het Donderdag- gelukt nog een viertal waggons te be machtigen ^uit de Limburgsche mijnen, tegen verhoogde prijzen. Op de lijn Sittard-Venlo was Donder dag in den namiddag' één en waren Dinsdag en Woensdag telkens 2 extra goederentreinen ingelegd, speciaal voor het vervoer van steenkolen uit de Lim burgsche mijnen. De gasverbruikers te Zierikzee zijn, hoewel nog voldoende kolen voorraad aanwezig is, tot zuinig gebruik uitge- noodigd. Te Dieren en Lochem is de straatver lichting in verband met den dreigenden kolennood belangrijk verminderd. Te Ijlst in Friesland stookt het stoom gemaal reeds met vaamhout uit de Gaas- teriandsche dennenwouden en bij ver schillende zuivelfabrieken in Friesland, is de kolenvoorraad bedenkelijk gering. Pantserschip Bakkerswet, Naar wij vernemen, kan nu vrijwel met zekerheid worden verwacht, dat het oorstel inzake het pantserschip niet meer voor het Paaschreces in de Tweede Ka mer in openbare behandeling zal ko men, ook al slaagde de Minister van (Marine er in, spoedig zijn Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag gereed te hebben, iets wat iniusschen niet waarschijnlijk mag worden geacht. Na de Vogelwet staat op de agenda de motie' van orde van de heeren Arts en Ter Laan in zake de onderwijzerstrac^ tementen. Het ligt naar wij meenen te weten in het voornemen, daarna alsnog de Bakkerswet aan de orde te stellen. (Vad.) KORTE KRONIEK. De Federatie Amsterdam der S. D. A. P. heeft tegen Dinsdagavond een groote openbare vergadering belegd te Amsterdam, ter bespreking van de mijn werkersbeweging in verschillende lan den. Een zestigtal stucadoors te Amster dam hebben in verband met de loodgie tersstaking den arbeid neergelegd. LEIDEN, 16 Maart. Bij enkele candidaatstelling is ge kozen tot quaestor collegii van hetLeidsch Studentencorps, de heer A. J. ter Kuile (Enschedé). Door den Minister van Waterstaat is benoemd tot buitengewoon opzichter de heer R. ten Kate Pzn. alhier, bij het bouwen van eene dubbele dienst woning en het afbreken van de bestaan de dubbele woning voor de beambten bij de draaibrug over het Mervvedeka- naal te Jutfaas. Het comité der bakkerijtentoonstel ling heeft, zwichtend voor de vele aan vragen, besloten de inzending voor groep 11 ook voor deelnemers buiten de pro vincie open te stellen. De tentoonstelling zal door deze uitbreiding des te aan trekkelijker worden. Behalve van de „Leidsche Courant", die een zilveren me- medaille beschikbaar stelde, ontving het comité nog een verguld zilveren medaille van den Nederl. Bakkerspatroonsbond. Verder stelde de firma Wed. T. J. Bots alhier een gouden medaille voor groep II beschikbaar en wel voor de mooiste in zending tarwebrood. ROOMSCHE AGENDA. Maandag 8i/2 uur 's avonds, Bonds- gebouw Rapenburg, vergadering Plaats. Comité der K. S. A. ALKEMADE. De aigemeene vergade ring van de afd. Alkemade van den Prov. Zuid-Holl. Boerenbond zal gehouden worden op Maandag 18 Maart 1912, des avonds half 8 uur, in het café Zoetemelk te Rijpwetering. Op de agenda staat: Bespreking vee keuring. Opgaaf veevoeder (koeken, lijn- meel enz.). HAZERSWOUDE. Heden is een on zer dorpsgenooten, Joh. Vroolijk, met de „Nieuw Amsterdam" van uit Rotterdam naar Amerika vertrokken. Met ingang van 1 A,pril is tot postbode alhier benoemd de heer A. Verhoorn thans in gelijke betrekking te Leiden. De heer P. Zuid wijk, die 1.1. Zondag door een auto-ongeluk getroffen werd is hedenmorgen te zes uur zonder tot bewustzijn te zijn gekomen aan de gevolgen overleden. Ten huize van A. van Wijk werd Donderdagavond de jaarvergadering der Boeren Spaar- en Leenbank gehouden. Aan het jaarverslag van den kassier zij het volgende ontleend: Uitstaande voorschotten einde 1911: f 128465; tegoed der inleggers einde 1911 f 187850; voorschotten in rekeningcour. f 52447; aantal gedurende 1911 loopendc voorschotten f 100aantal spaarboekjes 346; aantal leden 115; de winst in 1911 was f 605,861/2; reservefonds f4540. Wederom werden de hoogste bedragen voor spaar- en leengelden, voor gelden op hypotheek en voor geiden in loopende rekening door de aigemeene vergadering aanzienlijk verhoogd. NIEUWVEEN. Toen dezer dagen een molen in den polder Zeven hoven, bewoond door Z. alhier, werd gemaald, brak een wiek, wel ke over den kop van den molen werd geslingerd en in twee stukken op den grond terecht kwam. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. NOORDWIJKERHOUT. De plaats afd. van de alg. vereeniging voor Bloembollencultuur zal vergaderen op Dinsdag 19 Maart in café 't Wapen v. Noord wijkerhout. Op de agenda staat: verkiezing afgevaardigde; behandeling bloembolienveiling. Zooals overbekend is, heeft de firma Guldemond indertijd verzocht, liet Harde Pad af te voeren van den legger der wegen, en voetpaden. Ook is het beleend, hoe dit verzoek door Ged. Staten dezer provincie is afgewezen. Thans vernemen wij, dat de firma Guldemond van dit be sluit in hooger beroep is gekomen Bij H. M. de Koningin. VOORHOUT. De indeeling voor de Nationale Militie heeft alhier als volgt plaats gehad. Theodorus Wilhelmus, Langeveld, Reg. Grenadiers en Jagers Den Haag. Hubertus Arnoldus Prins, 2e Reg. Veld Artil. Den Haag, laatst genoemde is echter .met onbepaald ver lof naar zijn haardstede terug gekeerd. VOORSCHOTEN. Gisteravond had in de zaal van het ambachtshuis de uit reiking plaats van de verschillende prij zen, behaald door de leerlingen van de ambachtsteekenschool. WASSENAAR. De raad dezer gemeen te vergadert op Dinsdag 19 Maart, des namiddags te één uur. Behandeld zullen worden: regeling met den Haag omtrent toelating van kinderen uit die gemeente op de openbare school aan de Waalsdor- perlaan; vaststelling der instructie van den ambtenaar ter secretarie; idem van den gemeente-ontvanger; beëediging van den gemeente-ontvanger; pensioen van de weduwe van den overleden onhanger; plannen voor den bouw eener gasfabriek. ZOETERWOUDE. De gemeenteraad zal vergaderen op'Donderdag den 21en Maart 1912, des voormiddags te half 10. Op de agenda staat: Aanvrage van B. en W. om machtiging onderhandsche aanbesteding van grint en verkoop boomenadres harddraverij ver eeniging om subsidie voor de kosten van een nationaal feest; adres G. Beit c.s. tot overname Langekerkepad in beheer en eigendom van de gemeente, en advies van Burg. en Weth.voorstellen inzake plaat sing brandspuit li 11 de Zuidbuurt; adres drinkwatervoorziening aan den Rijndijk; reclames inzake plaatselijke belastingen. GEWESTELIJK GEMENGD. Mond- en klauwzeer. I11 de stallen van den heer D'. aan de St. Aagteiistraat te Leiden, waar 48 stuks vee gestald stond, toebehoorende aan verschillende eigenaars, is mond en klauwzeer geconstateerd bij twee koei en, die naar een aparte loods op de beestenmarkt zijn vervoerd, terwijl de an dere dieren onder bewaking zijn gesteld. In Boskoop heeft zich weder een geval van mond- en klauwzeer voorge daan onder het vee van den landbouwer L. Groenevela. Door den burgemeester zijn de noodige maatregelen getroffen teneinde uitbreiding "der ziekte te voor komen. Bij een landbouwer te Waddinx- v e e n is onder de koeien liet mond- en klauwzeer uitgebroken. Gisteravond te 111/2 uur wandelde op de Breestraat te Leiden een koe zonder geleider of eigenaar. Waarschijnlijk was het beest uit een der stallen losgeraakt en zoodoende aan het oog van zijn eige naar ontkomen. Door een agent van po litie werd het dier naar den stal van den heer Dieben aan de Steenstraat gebracht om de komst van den eigenaar aldaar af te wachten. Gistermiddag raakte in den Stillen Rijn te Leiden de motorboot van schipper van der Velde iusschen twee andere vaartuigen bekneld, 't Duurde wel een half uur alvorens de vaart weer vrij was. Bij de politie te Leiden is een val- sche rijksdaalder gedeponeerd, die he denmorgen op het postkantoor in ont vangst was genomen. Het geldstuk ver toonde de beeltenis van wijlen Willem ill en het jaartal 1871. Een randschrift ont breekt. Gisterenavond half twaalf werd op de Haarlemmerstraat te Leiden een 12-ja- nge jongen aangetroffen, die bij onder- I zoek bleek van Wijk aan Zee afkomstig te zijn. Hij was daar de woning zijner pleegouders ontloopen, omdat hij een re primande had gekregen. Na in het politie bureau te hebben geslapen, is hij naar Wijk aan Zee teruggebracht. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) De schout-bij-nacht Pinke, benoemd commandant der zeemacht in Indië ver trok heden uit de residentie naar Amster dam om zich aldaar op de Grotius in te schepen. Aan het Hollandsche Spoorstation brachten o.a. de Minister van Marine, de secretaris-generaal van Koloniën, na mens minister de Waal Malefijt, de oud- minister Cohen Stuart, eenige afdelings chefs van Marine, den vertreklcenden schout-bij-nacht ien zijne echtgenoot: een afscheidsgroet. Pest op Java. Het regeeringstelegram van den 16 de zer betreffende pestgecallen op Java luidt als volgt: gedurende veertiendaagsch tijd vak van 28 Februari tot en met 12 Maait in de afdeeling Malang zeven dDodelijke gevallen van pest; te Madioen negen ge vallen; te Toeloengagoeng zes gevallen, waarvan vijf met doodelijken afloop. 2 sterfgevallen op 22 Februari bleken pest- gevallen te zijn geweest. LONDEN, 16 Maart. Lloyds bureau meldt uit Eastbourne, dat het stoomschip „Oceana" van de P.- and O.-lijn in het Kanaal in botsing kwam met een bark. Een gedeelte der passagiers en beman ning zijn aan land gebracht; pogingen worden gedaan om de „Oceana" op strand te zetten. TELEGRAFISCH WLiiRBcRlCHT naar waarnemingen veracht in acn morgen van 16 Maart 1912, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 770.9 Riga. Laagste barometerstand 744.2 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 17 Maart: meest matige zuidwestelijke tot zuidelijke wind» betrokken met regen, later wellicht opklarend» zelfde temperatuur. Marktberichten. LEIDEN, 16 Maart, Graanmarkt. De koopers waren heden weinig talrijk en was de vraag voor een en ander klein. Handel stil. Erwien flauw gestemd. Prijzen als volgt: Tarwe f 7.75 a f 8.30 p. 80 Ko. Rogge f 6.85 a f 7.30 p. 75 Ko. Haver f 9.50 a f 10.— p. 100 Ko. Erwten f 11.50 a f 13.50 p. H.L. Eieren veiling. Aanvoer 7697 stuks. Kip- ei' ien f 3.65 tot 4,50, Eendeeieren van f 4.— tot f 4.15. Handel vlug. Boter Aangevoerd 5180 Kg. 1ste qual. V9 64 a 68 ct. 2de qual. H 58 a 62 c. per kg. lste quai. per kg. f 1.60 a 1,70, 2de qual. per kg. f,1.45 a 1.55 Turf Lange zwarte 540.000 f 3.50 a 3.75. UTRECHT, 16 Maart. Op de weekmarkt waren heden 1025 stuks vee aangebracht. De prijzen waren voor stieren f f70 a 240, voor vaarzen flSO a 230, voor pinken fllCDa 180, voor melkkoeien f 190 a 260, voor kalfltoeien f200 a 320, voor vaarskoeien f-180 a 250, voor vette koeien f 1Ö0 a-2Q0, voor .nuchtere kalveren-, f 7 a 24.—, voor fiiageie kalveren f a voor magere varkens, f25 a 90, voor biggen f7 a 15. WASSENAAR, 15 Maart, Groen ten veiling. Peen per HL. f 1.50, boerenkool per ben f0.20, uien per beu f0.40, bruine boonen per kop f 0.14 f0.17, aardappelen per kin f 1.40, erwten per kop f 0.14, eieren per 100 f4.— a 4.25, duiven per stuk f0.18 a f0.20, hanen per stuk f0 70. Handelsberichten. AMSTERDAM, 15 Maart. Woi. Door im- pórteuis is heüen besloten *le eerste Araster- damsche Kaapwoiveiliug te doen plaats; vinden op 26 Maart a.s. Het aanbod bestaat uit 1626 balen vette wol. De tweede veiling met een ongeveer even groot aantal balen zal in Mei gehoudcn.worden na afloop der Londenschc Aprilveilingen. ADVERTENT1EN. Tot onze diepe d. oefheid overleed heden, na een treurig ongeluk, voorzien van dé H.H. Sacramenten der Stervenden, onze dierbare Broeder en Be- huwdbroeder PETRUS ZU1DWIJK, in den ouderdom van ruim 67 jaren. f1443) Koudqkerk, 16 Maart 1912. CORN. ZUID WIJK v Koude- GER. ZUIDWljK kerk. MATH. ZUIDWIJK j A. C. ZUIDWIJK- udé Houniet J WOUJt- TH. ZUIDWIJK', Religieusc Lob,th' CORN. ZUIDWIJK, 1 Ijsset- Religieuse i stein. A. ZUIDWljK K M. ZUIDWIJK— ls.°"Je v. Rodenrijs j e M. KOOT, Alphen. Dc Uitvaarfdienst zal gehou den worden in de Parochiekerk van den H. Michaël (Rijndijk) op Woensdag 20 Maart a.s., des morgens te 9 uur. In het St. Elïsabethsgesticiit te Leiden overleed heden tot onze diepe droefheid, 11a een kortstondige ongesteldheid, onze geliefde Zoon en Broeder, ANTONilS JOANNES KAPTEIN, in den', ouderdom van 31 jaar. J. KAPTEIN, A. KAPTEIN— VAjji der Zalm. 1387 1. KAPTEIN, P. KAPTEIN, WIL Ha- KAPTEIN. H. KAPTEIN. Hoogmadc, 14 Alaart 1912. Een heer vraagt met perasion, liefst met huiselijk verkeer. Brieven met prijsopgaaf onder 110.1389, bureau van „De Leidsche Courant". Mevr. KELLENAEkS, Morsch- singel 6, zoekt voor haar eene betrekking als zoodanig of bij kinderen in R.-K. gezin. 1428 AGENTEN. Een Assurantiekantoor vraagt ACTIEVE Agenten voor Leiden en omstreken. Bij gebleken bekwaam heid kan salaris toegekend worden. Br. onder no. 1431 aan het Bur. van „De Leidsche Courant". op Dinsdag 16 April 1912, 'svooim. 9 uur, aan de bouwhoeve van den heer C. KROON, Lisser- weg bij Oudewetering van levende have, gereed schappen en meubelen, bij latere advertentiën en biljetten te omschrijven. 1282 W. VEENSTRA, notaris. (om contant geld) op DINSDAG 19 MAART 1912, des voormiddags te 10 uren aan de Haarlemmerstraat 32—34, te Leiden, ten overstaan van den Deurwaarder J. F. Tennis, van Grutterswaren in diverse hoeveelheden. Voorts, div. Baskcles, koperen en ijzeren Gewichten en Inhoudsmaten, Zeeflen, 450 zakken, Handwagen, 12 Kippen, 2 Hanen, 15 Duiven enz., verder: Een goed werkend National Kasregister en een soliede Jaarsma Brandkast. Twee uur voor den verkoop te zien. Alles behoorendc tot het faillissement van H. Th. Schnei der, firma P. j. Burgersdijk, Grutter, te Leiden. (1477) „EEMELWIAïN-' Zwart Witvoet, 5 j. dekhengst, steeds bekroond, N. P. S. No. 986 staat wederom ter dekking be schikbaar. Dekgeld f 10. (Veu- Iengeld f 5. Guste Merries van verleden jaar hebben reductie. 1152 C. BAKKER, Rijksstraatweg, Oegstgeest. Hooigracht 24. Doezastraai 20 Teleph. 967. Agent voor Leiden. een NIEUWE zending van de volgende IbeSceracSe merken Triumph Globe XL Calcott Frederick Bull Dog m. Vrijw. en 2 Rem men vanaf f i05.— Id. Id. Id. Id. id. 90.— 85.— 80.— 75.— 65.— m. Bandfem f 85.— 75.— 60.— 55.— Mars Plnto Zeppelin Kidang Damesrijwielen f 5.— hooger. Kinderrijwielen in alle maten op bestelling. Traiisportrijwieieu Ceders. Rijwielen te huur per jaar en per maand. Abonneert U op het schoon maken en onderhouden van Uw Rijwiel. 10 pCt. minder slijtage. lste klas Reparatie- Inrichting. ïnruller». (1475) Eifsailleerera. Vernikkelen. in het Notarishuis aan den. Burg te Leiden, bij opbod ZATERDAG 30 MAART 1912, bij afslag ZATERDAG 6 APRIL 1912, des avonds te half acht uren. van eenige HUIZEN en ERVEN te Leiden, ten overstaan van Mr. H. M. A. COEBERGH, Notaris te Leiden. 1. Het goed onderhouden HEERENHUIS met ERF en TUIN, aan de Westzijde van het Rapenburg, plaatselijk gemerkt No. 49, nabij de Doelensteeg', met een uitgang door ecue poort, uitkomende in die steeg, ter groote van 2 aren, 18 centia ren, bevattende Vestibule, Gang niet marmer bevloerd, Zijkanier en Suite, Binnenplaats, ruime Keuken, Kelder en Wijn kast,' Tuinkamer met zeer ruime Kast, en voorts Tuin met uitgang- in dc Doelensteeg, ie étage: open Trap, Gang met Kast, groote Voorkamer, drie Slaapkamers, Badkamer, Dienstbodeakamer en Zolder2e étageVoorkamer, twee Achterkamers en Zolder. Dc Kamers zijn behangen en voorzien ven Stookplaatsen, 'waarvan met marmeren mantel, zeer vele Kasten en verdere ge makken. Het perceel heeft gas- en duinwaterleiding. Te zien in de weken van vei ling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 24 uur. 2. Het Huis met afzonderlijke BOVENWONING aan het Ra- perburg No. 98, tegenover de Vliet, groot 47 centiaren, bevat- lende: Voor- en Tusschenkamer, Keuken en Bergplaatsde afz. Bovenwoning heeft Voor- en Tu ss ch enkam erAch t e rkam er, Keuken en Zolder met twee af geschoten Kamertjes en Vlie ring. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kasten, Stook plaatsen en verdere gemakken. Beneden verhuurd voor f 2.75 per week en boven verhuurd voor f 13.— per maand. Te zien in de vveken van vei ling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 2—4 uur. 3. Het HUIS en ERF aan de Heerengracht No. 73, groot 49 centiaren, bevattendeGang, Voor- en Binnenkamer, Keuken tje, Kelder en Plaatsje boven Portaal, Voor- en Achterkamer, Keujcen en Zolder. De kamers zijn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Verhuurd per week, beneden voor f 2.en boven mede voor. f 2. 4. Het HUIS en ERF met afzonderlijke Bovenwoning, in de Bakkersteeg No. 7 en 'Ia, ius schen de Vliet en de Kaiser- straat, groot 75 centiaren, be vattende, Gang, Voor- en Achter kamer, Keuken Kelder en Plaatsde afz. Bovenwoning heeft, Voor- en Achterkamer, Keuken en Zolder. De kamérs zijn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verde re gerrtalcken. Verhuurd per week, beneden voor f 2.25 en boven voor f'2.50. 5. Het HUIS en ERF met af zonderlijke Bovenwoning, naast het voorgaande, No. 5 en ba, groot 49 centiaren, bevattende, Gang, Voor- en Achterkamer, Keuken, Kelder en Plaatsbo ven, Voor- en Binnenkamer, Keu ken en Zolder. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kas ten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Verhuurd per week beneden voor f 2.en boven voor f 2.25. 6. Het HUIS en ERF, in de Doelensteeg No. 12, groot 39 centiaren, bevattende, Portaal Voorkamer en Keuken met Bed stede boven, Voorkamer, Keu ken, Zolder en verdere gemak ken. Verhuurd per week, bene den voor fl.75 en boven voor f 1.80. (I486) 7. Het HUIS en ERF aan den Ouden Rijn, No. 100, groot 64 centiaren, bevattende, Gang*, Ves tibule, Voor- en Binnenkamer met Bedstede, Keuken, Kelder .en Plaailsboven, Voor- en Achter-*, kamer, Portaal en Zolder. De Kamers zijn behangen, geplafon neerd en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en vele gemakken. Verhuurd geweest beneden voor f 2.25 en boven per week ver huurd voor f 2. De perc. hebben gas- en duin waterleiding. De perc. 3, 4, 5, 6 en 7 zijn te bezichtigen daags] voor en op de dagen van veiling en afslag van 112 uur. Aan vaarding en Betaling van alle perceelen op 1 Mei 1912. Meerder inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voor noemden Notaris, alwaar tus- schen de veiling en den afslag op alle werkdagen van 102 uur verhoogingen kunnen wor den gedaan tegen genot van één vlijde der .yerhojogsoni»

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2