239 Haarl.straat 239 Afbraakveiling 0. L. Vr. van Lourdes. Uit Stad en Omgeving. Mathesis Scientiarum (ienitrix. De bekende kwaliteiten Adverteert in De Leidsche Courant. zen zuilen beheizen de data van begin en einde daarvande terreinen, waarvoor zij verleend worden, alsmede de middelen, waardoor de vogels gedood worden. Amendement IV beoogt overeenstem ming te brengen tusschen het geamen deerde art 9 en art. 14. De commissie van rapporteurs stelt voor, een nieuw artikel in te voegen na ar tikel 29, luidende: Van de in deze wet bedoelde vergun ningen mag op gronden of wateren van derden geen gebruik gemaakt worden dan in gezelschap van den eigenaar of rechthebbende, of met diens schriftelijke toestemming, mits deze op vordering on middellijk wordt getoond aan de in art. 30 bedoelde ambtenaren. De heer en van Veen (C. H.) en Scheu- rer (A. R.) hebben een amendement inge diend om na art. 43 in te voegen een nieuw art. 43bis, luidende Gedurende vijf jaren na het in werking treden van deze wet blijft, in gemeenten en gedurende dien tijd bij aigemeenen maatregel van bestuur aan te wijzen, het vangen van lijsters door strikken niet lager gesteld dan één meter bovn den grond, geoorloofd, doch op gronden van derden, niet dan met schriftelijke vergun ning of in gezelschap van den eigenaar of of rechthebbende. Zitting van Woensdag 13 Maart. Het algemeen debat over de Indi sche Comptabiliteitswet wordt voortgezet. De heer de Beaufort (O. L.) ge looft, ai geeft men Indië rechtspersoon lijkheid en dus de bevoegdheid om zelf standig leeningen te sluiten, dit toch weinig uitwerkt, want moreel blijft Ne derland aansprakelijk, tenzij wij onze ko loniën verliezen. En als dit laatste het geval is, 't zij door oorlog, 't zij door af val van de bevolking, dan zou toch op een regeling, die bij dit wetsontwerp werd voorgesteld, zeer weinig acht wor den geslagen bij de regeling van den rechtsioesLand weike alsdan ter h-and zal worden genomen. Voorts zal Indië niet goedkoqper maar duurder leenen. Spr. ziet evenwel in het ontwerp 6lechts een aanmoediging om leeningen te laten sluiten door Nederland ten bate van Indië en daarom zal hij niet tegen het ontwerp stemmen. Ten slotte besprak spr. nog de kwestie van de defensie van Indië. Bij de verde diging hebben onze koloniën zelf belang en daarom is het biHjjlx dat zij zelve daartoe bijdragen. En dit kan het best geschieden door het sluiten van leenin gen op korten termijn. De heer Bos (V. D.) oordeelt, dat de toestand van onzekerheid of Indië ai dan niet rechtspersoonlijkheid bezit, na de tot standkoming van dit ontwerp zal blijven voortduren. Wat de aansprakelijkheid van Neder land betreft voor de door Indië te slui ten leeningen, had spreker liever een speciale wet gewenscht voor het sluiten van koloniale leeningen, waarbij dan te vens geregeld had kunnen worden Ne- derland's aansprakelijkheid voor die lee ningen. De heer v. Karneb'eek (O. L.)keur de het goed dat de Minister bet oor spronkelijke ontwerp besnoeid heeft en treedt daarna in beschouwingen over de kwestie van rechtspersoonlijkheid. Spr. wenscht uit bet ontwerp alles te lichten wat op de rechtspersoonlijkheid van Indië betrekking heeft. De heer Vliegen (S. D.) uit zijne teleurstelling dat de wijlze{waarop de Mi nister het oorspronkelijke ontwerp be snoeid heeft, ertoe heeft geleid, dat de grondslagen voor eene w e r k e 1 ij k e zeli'sten...g vaa Inutë er uit ve. uwe nen zijn. De hoofdzaak van spr.'s betoog is de ze dat als wij in Indië een Nationale schuld gaan creperen, Nederland be hoort te zorgen dat Indië met een sdhoö- ne lei begint, en Nederland dus moet beginnen op zich te nemen de aflossing en rentebetaling van de loopende Indi sche schuld. (De zitting duurt voort.) Kunst en Wetenschappen. Prof. dr. Alph. Steger. De „Tijd" geeft de volgende bijzon derheden over den nieuwbenoemden Delftschen hoogleer aar Geboren te 's-Gravenhzge den 9den Juli 1874 (zijn vader was de beken de directeur der stenografische afdeeling van de beide Kamers der Staten,-Gene raal) ontving hij van 1886 tot 1892 zijn eerste wetenschappelijke opleiding aan het gymnasium der eerwaarde paters Jestheten te Katwijk aan den Rijn. Na beëindiging zijner gymnasiale studies begaf hij zich paar de Universiteit te Amsterdam om daar onder de professo ren J. H. van 't Hoff, J. W. Gunning, H. W. Bakhuis Roozeboom en C. A. Lobry de Bruyn in de chemie te stu- deeren tot h ij in 1S9S, en wel cum laude, promoveerde. Het jaar te voren was dr. Steger reeds opgetreden als assistent aan de organsïche afdeeling aan het che mische universiteits laboratorium te Am sterdam, als hoedanig hij tot 1899 werk zaam bleef ora alsdan tot 1901 assistent in de anorganische afdeeling te zijn. In het jaar 1898 had de toen pas gepromoveerde aan de Technische Hoch- schule te Charlottenburg inmiddels de chemische technologie gestudeerd. Se dert 1899 was dr. Steger tevens tot 1901 leeraar in de chemie aan de H. B. S. te Zaandam en belast met de controle van de gasfabriek aldaar, terwijl hij van 1901 tot 1910 als technisch directeur optrad van de WatergasmaatschappijBysr teem dr. Kramers en Aarts te Amster dam. Voorts was dr. Steger nog che misch adviseur van verschillende maat schappijen, o. a. van de Septic-Tank Company te 's-Gavenrhsge, de Meik-in richting der Onderlinge Vereeniging van Veehouders, de Azijnmakerij „De Kroon" en de Maatschappij tot Installatie van onontplofbare tanks, alleu te Amsterdam. Ook in zake nieuw aan de markt komen de chemisch-technische procédés werd de op pri^ gestelde raad van dezen deskun dige door verschillende consortia inge roepen. Te Amsterdam was dr. Steger bereids reeds sedert 1907 als privaat-docent in de technische chemie, en te Delft sedert 1908 als privaat-docent in de chemische technologie opgetreden, terwijl het St. Ignatius-college te Aijisferdam hem sinds 1 September 1909 als leeraar in de che mie en de wiskunde aan zich verbond. Blijkt uit het bovenstaande hoe hoog deze bekwame deskundige in ons eigen land werd geacht, ook in den vreemde verwierf hij zich reeds naam. Zoo trad hij niet alleen hier in ons land, maar ook in het buitenland als spreker op en hield lezingen o.a. te Zurich voor de Verein Deutscher Gas-und Wasserfach- manner; te Chalons sur Marne voor de „Ecole des Arts et Métiers" en te Pa rijs voor de „Société technique de 1'In dustrie de gaz en France", welke laatste lezing met de gouden medaille werd be kroond. Niet alleen tot ftet streng teehniseh- wetenschappelijk terrein strekten echter de werkzaamheden van dr. Steger zich uit. Zoo mogen o.a. de „Vereeniging tot het bevorderen van de beoefening der wetenschap onder de katholieken in Nederland en de -Affiste.'uaüïsche ver eeniging „Geloof en Wetenschap", hem tot hare meest werkzame bestuursleden tellen. LEIDEN, 13 Maart. De staking in de Duitsche mijnen schijnt oorzaak te zijn, dat vele parti culieren, die bevreesd zijn op een gege ven oogenblik geen brandstof meer te zullen hebben, bij de Stedelijke Gasfa briek cokes inslaan. De aanvrage was zoo groot, 'dat de directie moest besluiten wegens beperkten voorraad voorloopig niet meer dan 5 H.L. gelijktijdig aan particulieren af te leveren. Bijzondere maatregelen, als verminde ring der straatverlichting e.d., waartoe men elders moest overgaan, behoeven hier nog niet te worden genomen. Naar verluidt zal de „Carsjens-Stoom- bootdienst", Amsterdam-Aafsm eer-Lei - den-Boskoop eenige diensten uitschake len, daartoe gedrongen door kolenge- brek, en eveneens de Stoombootmaat schappij „De Volharding". VOORHOUT. Gisterenavond verga derde in Boerhaave de afdeeling Voor hout van het H. B. G. 3 personen had den zich als lid ODgegeven en werden aangenomen, een lid wenschte overge schreven te worden van de afd. Lisse naar de afd. Voorhout. De voorzitter deelde mede dat alle kweekers het minimum prijzencontract alsmede voor het waarborgfonds hebben geteekend, een weigerde, üoch had daar voor zijn gegronde reden. Van de firma Leijendekkers te Rotter dam was prijsopgaaf ingekomen van San- toszakken en wel tegen f 15 per 100 stuks. Van eeii mandenmaker was aanwezig een monst?rmand (bollenmand) wit met rotting bewerkt, prijs f 1.011/2, en een rot tingen rooiinandje a f 0.60. Besloten wera met zakken aankoop te wachten tot een volgende vergadering, doch manden zullen ongeveer een 200 stuks worden besteld voor de leden. De algemeene vereeniging voor bloembollencultuur vergaderde in café De Bontekoe. Na opening door den voorzitter den heer C. Colijn, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Tot afgevaardigden werden na her haald stemmen gekozen de heeren J. van Dijk en Th. C. Mens en tot plaatsvervan gers de heeren W. van der Laan en C. Roozen Mz. Vervolgens had de behandeling van de beschrijvingsbrief plaats, welke al niet veel belangrijks-opleverde. Voorgelezen werd een schrijven van den heer directeur-generaal der posterijen waarin weinig verbetering in den post dienst wordt beloofd: de 3e besteding zou kunnen worden uitgebreid tot zoover de gemeente verlicht zou zijn. Vele leden zijn hierover niet tevreden, waarom de voorzitter toezegt nogmaals pogingen in het werk te zullen stellen om verbetering te krijgen. Oq voorstel van den heer van Dobben zal aan de H. IJ. S. M. een request worden gezonden om weder inlassching van een middagtrein in de richting Rotter dam, welke trein op het ontwerp-zomer- dienst niet voorkomt. Gemeentelijke Aankondigingen. Door T. Rijnsburger is vergunning ver zocht tot uitbreiding van de botermakerij in het perceel Schelpenkade nr. 4, door plaatsing en in werking stellen van 2 electromotoren, ter vervanging van den bestaanden gasmotor van 3 pk. Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente secretarie ter visie gelegd, terwijl op Woens dag 27 Maart e.k. 's morgens 11 uur ten Raad- hnize gelegenheid zal bestaan bezwaren ertegen in te brengen. Laaiste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) H.M. de Koningin-Moeder bracht heden met gevolg een bezoek aan de tentoon stelling van werken van werkende leden van „Pulchri Studio" en van photo's der Haagsche Amateur-Fotografenvereeniging, Naar men verneemt, heeft H. M. de Koningin een onderhoud gehad met ridder de Stuers, Hr. Ms. gezant te Parijs, tijdens diens verblijf van enkele dagen te 's Gra- venhage. Met ingang van 1 April 1912 zijn bij den Raad van Toezicht op de Spoor wegdiensten bevorderd tot eerste-klerk J. Cremer Eindhoven, P, G. van Soest, j. H. L. de Koning en A. J. M. Teillers, allen thans tweede-klerk. De componist J. P. J. Wierts mocht van H. M. de Koningin dankbetuiging ontvangen voor de aanbieding in pracht band van een vijftal liederenbundels, w.o. het zooeven verschenen „Voor 't Koningskind". Gedwongen Winkelnering. Tc Dongen vergaderden de vrijgestelde ambten van den Nederl. R. K. Lederbe- werkersbond, Roestenberg en Jansen, met ruim 200 vrouwen en meisjes, in verband met de actie tegen de gedwon gen winkelnering, die te Dongen sedert enkele weken door de R. K. vakorganisa tie van lederbewerkers gevoerd wordt. De heer Roestenberg deed een berctep op de medewerking der aanwezigen en wees er op dat de vrouw, de eerste belanghebbende is in het uitroeien van het verderfelijk stelsel, en dat zonder haar 'hulp de actie eene belemmering zal ondervinden. Gearresteerd. Wederom zijn twee personen, thans te Oudenbosch door de marechaussee aldaar aangehouden in verband met de dief stallen, die men op het spoor kwam door het onderzoek naar den diefstal van post zakken op het Stadhoudersplein te 's Gra- venhage. De verdachten zijn naar 's Gravenhage overgebracht. De Staking in Duitschland. HAMBORN, 12 Maart. Heden hebben te Obermarxloh ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Toen namelijk een aantal werkwilligen door politie naar huis wer den begeleid, ontstond een gevecht tus schen stakers en agenten en werd met steenen naar laatstgenoemden geworpen. Uit de vensters der huizen werden onge veer 200 schoten gelost. De winkeliers waren genoodzaakt hunne winkels te barrikadeeren. Het gepeupel vernielde de straatlantaarns en eerst na herhaalde ge vechten slaagde de politie er in de orde te herstellen. Vele politiebeambten, o.a. twee com missarissen, werden door steenworpen ernstig gekwetst. Turkije en Rusland. KONSTANTINOPEL, 12 Maart. De Porte ontving bericht, dat Russische troepen geconcentreerd zijn in de om streken van Kars en Eriwan. In Marokko. CASABLANCA, 12 Maart. De colonne Brulard werd Zaterdag aangevallen, een twintig kilonieters ten zuiden van Ma- Azis door een afdeeling van de Zem- mours. Na een hevig gevecht nam de vijand de vlucht naar het Zuiden, met zware verliezen. De Franscbe verloren twee dooden en 19 gewonden. TANGER, 12 Maart. Het gerucht wil, dat te Marakesj een tegen de vreemde lingen gerichte beweging uitbrak, tenge volge van de knevelarij van deM'Tougi. Een Duitsche ingenieur werd gewond. T EL—GR.-». Vb'i i. naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Maart 1912, medegedeeld door het kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildl Hoogste barometerstand 773.8 Ctenuoiit. Laagste barometerstand 751.4 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 14 Maart: zwakke tot matige zuidwestelijke tot zuidelijke wrntt, nevelig tot zwaarbewolkte lucht, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Marktberichten. AMSTERDAM, 13 Maart. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd 212 vette kalveren le kw. f 1.00 a i 1.10, ia. 2e kw. f 0.95 3u kw. f 0.90 168 nuchtere Kalveren f 8 a 14 per stuk, 615 vette varkens Heli. )e qual. 56 a 53 c. idem 2e en 3e qual. 54 a ón c., Geldersclie en Overzeesche le quai. 56 a 58 c., 2e en Je qual. 54 a 56 c. per K.G. WOERDEN, 13 Maart. Aanvoer ter kaasmarkt 30 partijen. Prijs Goudsche kaas le srt. I J3 a f 38,OU id. 2de sn. t 28 a f 32, id zwaardere f a f—id. gestempelde f Alles per 50 Kilog. Handel zeer traag. Beurs van Amsterdam. 13 Maart 1912. Nederland. 3% ObJ. Ned. Werk. Schuld 3 ,c Ctrt. ui 10 2* dito Hongarije. Goudl. 4*/0. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4 y0 Jan-|uii. Portugal 4* Obl.Tabaksmon. "3 70 Obl. le serre Rusland. 4*^OoL1909Ned.Rec. 4* 7a dito Ooi. 1909 4 dito bij Hope ci Co.a. R. 125 4 cite be Emiss. servié 4 y0 Obl. 189a Mexico 5 /0 Goud). '99 Brazilië, F una. L. Iö9ö Columbia 3 Gec. Schuld Venezuela 3 y0 Dipl. Sell. I9U5 4/0 Amsterdam 1900-01 ó'/q Leiden 1896. 4% idem 1911. Aano. N. West. A Pae.Hyp. B. C. Amaig. Copper Cy. C. v. Aand. C'crL v. Anicr. Car <k found C. Ün, Cigar. Ai, C. v. A. Cert, v.g. A. ciut. Mat.üteeiCurp. Ceri. v. prei. Aand. dito Aand. liarge or Moormaan tliq.) AhksL Cult. Mij.der Vorsten!. Aand. Kot. Banic iicd. Handelsmpij. Rescontrc 5 ue w uiaud., Ke tan oeu"Alij 11 t>. Mij v. Petr. Aaad. ureat Cuoais Gec. Hull. Petr. A. Aand. K. tv. m. e. ör. a 1 lüQü Aano. Aioeara Emui Petr. .vit;. Aano. Sum Palemb. Pen. Mij. ücw.aanu. intent. Merc. Mar-Cy. Pref. aand. dito. dito. Aanu. Amsteruaui Deii Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aanu. Deli-Mij. Aand. U11. Langkat PI. Ceri. v. Aand. maxw. Land Gr. C'err. v. nana, pcruv. Corp. Lim. Cerf. v. Pref. aand. Corp. Lirn. Aand. Hoil. ijz. spoormi]. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. üesi.Obl. Boxtel-Wesel 1875-00 Aaud. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison 1 opeka Cert.v.aand. Chesapeake Küfiio Cert.v. aand. Denv. ei Rio Gr. Sp. Gew. aand. trie sp. Mij. 4 General Lien oouds duo Gew. A. Kans. City. Souifi Rw. MexicJatern.PriorLienÜfc>l.4*;,0 Cert. v. aand. Miss. Kans. cv T. 4 Hyp. Obl. dito Gand. N.-Y. Ontario a W estern Cert. v. gew. aand. Rock island Gew. aand. South Paciüc Argest. gew. aand. South. Rhv. Cert. v.gew.aand. Union Plc.Rlr. 47o Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningeu Amsterdam a f 100 Palets voor Volksvlijt 186b Aand. Witte Kr nis 2Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche Hypb. 1Ó84 5%. Theiss. Regulir. Ges. 1880 4Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turkscbe loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 4* a 4* Vorige .Koers Koers. heden. 32%, 82* 8244 o2* 68?* 68J 2 91% 92* 89* 90* 95 94* 65* 97 96* 38*B 88*6 88*. 88'ic 821-, 100 104 47 >6 48* 58* 101* 87 100* 170 69 70* 54% 35 55 Ö5'K„ 66* 112* 112*6 119 i72 173" ,6 142 141 185* 185 (37 67 417* 415 66* 66% 282* 284 490 493 2iy* 220} j 177* 178* 4* 4* 19* 19*6 720 718 118 125 342* 546% 508* 511 4* 11* 11* 46* 46* 85* 85* 97* 97* 97* 183* '07H» (107*8 22 21% 33H* 34* 78 78 26* 27 100* 28'*- 28* 96* 95% 37 36* 23l*il 23*6 109% «109* 28" U 28% 168 169 100% 7*5 7* 107*6 1,30 80% 80* 86 122* 152* 163 67 48 47.%' 40.10 70.— Heden overleed, ten mijnen huize, 11a voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, Mejuffrouw ANNA VERME1J, in den ouderdom van 70 jaar; na bijna 50 jaren mij trouw en eerlijk te hebben gediend. Uit aller naam, 1324 G. STRAATHOF. Leimuiden, 10 Maart 1912. Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Afdeeling Oegstgeest en Omstreken. Donderdag 14 Maart a.s., des avonds te 8 uur, IN „ZOMERLUST" LEZING van den Heer JOH. ROUSS, landbouwkundige te Antwerpen, over: Het gebruik van liulpmeststoffen in verband met de plantenvoeding. i'!0V Toegang ook voor niel- leden vrij.(1347) ^Inkoop vsn Goud, Zilver," tegen den lioogsten prijs, Bil F. WESSEL i Haarlem merstr. 120 recht over de Doakerstecg Met ingang van 1 April a.s. zal tijdelijk moeten worden ver vuld de betrekking van Leeraar in de Nederlandsche taal en het rekenen aan de avondschool van het Genootschap „M. S. G." Sollicitatiën worden vóór 20 Maart a. s. schriftelijk ingewacht bij den Heer M. VAN WAMELEN, lsten Secretaris van „M. S. G." Heerenstraat 62. Leiden, 7 Maart 1912. De Secretaris, 1234 M. VAN WAMELEN. Ondergefeekende be- richt bij deze zijn ge achte Cliënteele, dat hij" zijne Steenhouwerij en Magazijn van Marmeren Mantefs heeft over gedaan aan de Firma G. DE VINK, Morschsingel alhier. On der daukzegging voor het vertrou wen, hein zoo ruimschoots tal van jaren geschonken, beveelt hij zijn opvolgers beleefd aan. 1349 Hoogachtend, UEd. dw. P. J. VAN VENETIË. Naar aanleiding van bovenstaande adver tentie, bericht de Firma G. DE VINK, dat zij de zaken van den Heer P. J. VAN VENETIE, Nieuwe Rijn No. 86 heeft over genomen en bij haar zaak Morsch singel 15 zal onderbrengen. Onder beleefde aanbeveling, 1350 Hoogachtend, UEd. dw. Firma, G. DE VINK. Groote aan de Kattebrug bij Nieuwveen, op het terrein van den Heer H. VAN E1JK aldaar, op Donderdag 14 Maart a.s., voorm. 10 uur, ten verzoeke van den Heer A. DE HOND te Amsterdam, ten overstaan van den Deurwaarder P. H. VERSLUIS te Alphen. 1264 Zie verder aanplakbiljetten. Te Ei oor» aangeboden wegens verandering van zaken, op goeden stand, een naar de eïschen des tijds ingericht Café met Vergunning, welke sinds jaren een goed be staan oplevert. De vergunning is ook afzon derlijk te koop. Ook het huis kan afzonderlijk gekocht of gehuurd worden. Brieven onder no. 1373, bureau van „De Leidsche Courant". W. HILAR1US Fa. F.G. Mastenbroek. Breestr.79. Tel. 980. Citroenschillen f JENEVER, f 1.10 p. Liter; 12 c. p. Maatje. getrokken op I BRANDEWIJN, -1.18 1214 c. Probeert mijn Heerlijke PLADDERAC, '377 eigen fabrikaat, f 1.30 per fl.f 0.70 per M fl. daar waar die witte vlag uithangt, is nu die mirakel goedkoope Bed den v. .ikel voorgoed gevestigd. We zijn wondergoedkoop met onze Behangselpapieren vanaf 1H ct. per rol. Ze staan allemaal voor de ruiten uitgestald. Vraag ónze Stalenboeken aan. Prima Grond- papier kost thans 4 ct. per boek. Puik Behanglinnen van 3 el breed kost thans 9 ct. per El. Spijkers 7 ct. per heel pak. Kapokbedden (compleet) f 8.75. Vecrenstellen, geheel compleet f 16.50, 21, 23, 26 en 28. Stroomatrassen f 1.35, 1.60 en 2.10 p. paar. Wollen Dekens, 2-persoons, thans f 2.95. Gestikte Dekens f 2.80 en extra groot f 3.40. Molton Dekens 26, 49, 54, 68 en 83 ct. Let nu goed op. Het is gloeiend onmogelijk om nu nog verkeerd te loopen, het is No. 239, 't staat met groote letters op de ruiten, vlak naast den Heer TIMP. (Wollen Karpetten thans f2.10). (1376) De leden der Geestelijke Bedevaart worden vezocht eene NOVENE te houden VANAF 17 TOT EN MET 25 MAART. Men kan hiermede verdienen eenen vollen aflaat op den feestdag of in het octaaf en een aflaat van zeven jaar en zeven quadragenen op iederen dag der Novene. Voor deze Novene moet men bidden dagelijksch een rozenhoedje in een kerk of openbare bidplaats. Te Lourdes wordt de Novene gehouden in de Basiliek voor het uitgestelde Sacrament en in Amsterdam in de kerk van de H. Katharina. Circulaires en water verkrijgbaar bij P. Beelen, Wind- en Stoom-korenmolenaar, LisseJ. Boers, aan het Zwaantje, Hazers- woudeH. J. de Bruin Boterhandelaar, StompwijkS. de Groen, mr. Broodbakker, VoorschotenJ. de Jong, Vleeschhouwer, Bos koop P. Kooloos, aan de Vliet, ZoeterwoudeAlbertus van Schie, aan de Zijl, WarmondJ. N. J. Visser, Oude Singel 222, Leiden M. Wd. Alkemade, Pickéstraat, NoordwijkW. Bakker, p. a. L. van der Lans in Manufacturen, NoordwijkerhoutM. v. d. Berg, Meer straat 44 HillegomLouise A. Berkhout, Hoofdstraat 154, Hillegom; Elisiabeth Dobbe, RoelofarendsveenAdriana v. d. Hulst, Oegst geest Wilh. v. d. Hulst, adres Wed. D. v. d. Huls* Voorhout Wd. Cor Mooijman, Veenweg, Nootdorp (Z.-H.) (1256) J. JHEËUWS Fijne Vleeschwaren Delicatessen Afd. BOTER en KAAS v.ti. J A. BOS Speciaal adres voor Buitenlandsche Kaassoort. VERSCHE EIEREN. 1364

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3