Uit Stad en Omgeving. moeten staken, dan zulieu ze zich mis schien deels kunnen behelpen met^ het product der Limburgsche mijnen, zij het dan tegen de thans met den dag wisse lende, hoog opgevoerde prijzen. Verpleging van krankzinnigen buiten gestichten. Op verzoek van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken hebben de Oed. Staten van Zuid-Holland aan de gemeentebe sturen ter kennisneming doen toekomen een afdruk van een schrijven van den inspecteur meer in het bijzonder belast met het toezicht op de krankzinnigen buiten gestichten verpleegd. O.a. deelt genoemde inspecteur mede, dat, voor zooverre zijne ervaring strekt, in het overgroote meerendeel der oude mannen- en vrouwenhuizen, armhuizen en daarmede gelijk te stellen inrichtingen personen voorkomen, wier geestestoe stand van dien aard is, dat genees kundig toezicht dus ook het Staatstoe zicht op krankzinnigen - dien verpleeg den ten goede kan koinen. Een en ander deelde de inspecteur aan deze Minister mede, opdat deze daarin aanleiding zoude kunnen vinden de aan dacht van betrokken besturen er op te vestigen, dat de inspecteur voor het Staatstoezicht op krankzinnigen, meer in het bijzonder belast met het toezicht op krankzinnigen buiten gestichten verpleegd, steeds gaarne bereid is van raad en voor lichting te dienen waar zulks in het be lang der verpleegden nuttig of noodig mocht zijn. Militaire strafvordering. De Regeering is voornemens zich bij de behandeling van de ontwerpen tot her ziening van de militaire strafvordering in dc Staten-Generaal door een regee- nngscomrmssaris te laten bijstaan. Naar verluidt zal als zoodang worden benoemd de heer mr. H. C. Dresselhuijs, secretaris-generaal aan het departement van justitie. (N. Ct.) KORTE KRONIEK. Op Woensdag 27 Maart zal Dr. Kuyper te Leeuwarden spreken voor de Anti-rev. Kiesvereeniging en Patrimo nium. Alleen de leden hebben toegang de pers niet. |Ned.) Door het pensioencomité, bestaan de uit verschillende organisaties van Spoorwegpersoneelis thans, naar de Tel. bericht, een adres aan de Tweede Kamer gezonden, om de commissie van beheer van het Pensioenfonds der Staats spoor te behouden. In Rotterdam zijn, zooals bekend, plannen tot een grootsche uitbreiding van het Boymansplein. Ook te Amster dam is 'n grootsch plan in wording. Er is n.l. een consortium gevormd, aldus meldt de Tel. dat zich ten doel stelt, een gedeelte van den Dam een ander aanzien te geven. De plannen daartoe zijn reeds in het eerste stadium v,an uit voering gekomen. Aan de Alkmaarsche gasfabriek is een staking uitgebroken, daar men een hooger loon eischt. Ivakafdeeiingen 2 cents comribuiie per week en per lid uit de bondskas wordt gerestitueerd. De heer Verhaar zette het ontributiestelsel van den Slagersgezellen- bond uiteen, bedragend nl. 5 c. voor de alg. bondskas, 5 c. voor het ziekenfonds, 5 c. voor de werkloozenkas, 2 c. voor de steunkas en 1 c. voor het vakblad, ter wijl 7 c. contributie per week aan de afdeeling verschuldigd is, totaal dus 25 cents per week. Hiertegenover staan uit- keeringen bij ziekte, werkloosheid en sta king. Die leden van een anderen vak bond, die lid van de R. K. Vakorgani satie worden, deelen direct in de voor- deelen van den R. K. Bond. Tot be stuursleden werden gekozen de heeren J. Nijssen, J. Noordeloos en A. H. W. Bergers, die als zoodanig werden ge- instaileerd. Begonnen met 11 leden, gaven zich ter vergadering nog 3 gezellen op, zoodat de afdeeling reeds 14 leden telt. Na een dankwoord aan het voorloopig comité en de propagandadub St. Boni- facius werd de vergadering gesloten. Op 1 October 1911 heeft de Indo- logenvereeniging tien jaar bestaan en men meende, dat ook dit 2e lustrum niet onopgemerkt mocht voorbijgaan. De vie ring op dgn geboortedag der I. V. zeiven werd van verschillende kanten minder ge- wenscht gevonden en wenschelijk geacht de feestviering vóór de groote vacantie te doen plaats hebben. Deze lustrumviering is nu bepaald op Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Maart. Op Vrijdag 29 Maart houdt het bestuur te halfvijf receptie voor alle belangstellen den in Maison Prins, te half zeven ge volgd door een réunie diner in Hotel du Lion d'Or, waaraan kunnen deelne men alle eereleden, oud-leden, leden, ex- tranei en donateurs der I. V. en boven dien ambtenaren en oud-ambtenaren B. B. De dag wordt besloten met een kroeg jool in de Harmonie. Zaterdagmiddag worden de feestelijk- neden hervat met een lunch op de Har monie, daarna een rijjool jiaar den Ouden Deijl, te paard en per rijtuig, terwijl een feestavond in Zomerzorg de feestelijk heden zal besluiten. Het Plaatselijk Comité van de Kath. Soc. Actie zal eene algemeene ver gadering houden op Maandag 18 Maart a.s. in het gebouw van den R. K. Volks bond. Op de agenda komen o.a. voor: Voorstellen van het bestuur, en bespre king over de oprichting van eene af- deeliug van de R. K. Verecniging voor den Volkszang. Bij beschikking van den Minister van Marine wordt de officier van Oez. Ie kl. L. S. A. M. von Romer, 11 Maart j.l. alhier in activiteit gesteld, den len April a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. Bellona. Leiden-Katwijk. Men schrijft ons Naar we uit vertrouwbare bron verna men, zal met de a.s. nieuwe dienstrege ling der electriscne tram LeidenKat wijk, de dienst aanmerkelijk uitgebreid worden, zoo zelfs dat om de 15 minuten een tram van Leiden en een van Katwijk aan Zee vertrekt. De notulen werden goedgekeurd. De verkiezing van drie afgevaardigden naar de Centrale Katwijk-Leiderdorp had tot uitslag, dat gekozen werden de heeren C. Langeveld, L. Onderwater en L. Scher mer en tot plaatsvervangers de heeren A. Plieger, M. Beelen en P. Warmerdam. De beschrijvingsbrief voor die vergade ring gaf geen aanleiding tot bespreking. Thans werd het woord gegeven aan den heer W. Mooiman van Rotterdam, die het onderwerp „Gemeentepolitiek" behandelde. In zijn eerste deel schetste spr. wat wij hebben ie wachten van een liberalen regeeringsvorm in 't algemeen en in 't bijzonder in de gemeentepolitiek. Men ziet ze hand in hand met de socia listen de bijzondere school bestrijden en de vrije school verheerlijken. Wat komt er van het kind op de vrije school terecht? Treurig, meer dan treurig. Waar de libe ralen met hun vrijheidsleuze de macht in handen hebben, zetten zij priesters en religieuzen over de grenzen. Voor ons geldt alleen een regeeringsvorm van goed- geloovige christenen. Wat is dus onze plicht? Om te lezen Roomsche bladen, om te bezoeken Roomsche vergaderingen. Wat is de plicht van een goede ge meentepolitiek? Te zorgen voor goede openbare gezondheidsmaatregelen en wat hiermede in verband staat. Wat er op 't gebied van gemeentepolitiek te doen is, bewees spr. uit het program van de Sociale Week, gehouden te Rotterdam in 1908. Na de pauze behandelde spr. de sociale aangelegenheden, waar een goede ge meentepolitiek voor heeft te zorgen. Daar zijn vakonderwijs, gezondheidsmaatrege len, een goede keuringsdienst, waterlei ding, rioleering, een goede verlichting. Ook het woningvraagstuk moet een van haar eërste zorgen zijn. Na meer te heb ben aangetoond wat in 't belang is der kleine gemeenten, sloot spr. zijn rede. Na het dankwoord werd de vergade ring gesloten. ROELOFARENDSVEEN. De R. K. kiesvereeniging „Alkemade" vergadert op Dinsdag 19 Maart te Roelofarendsveen en Woensdag 20 Maart te Rijpwetering 's avonds te 7 uur. Als punt van behandeling bevat de agenda Candidaatstelling van een lid voor den gemeenteraad van Alkemade, wegens een vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. van der Geest Wz., te Oud- Ade. VOORSCHOTEN. De prijsuitdeeling van de leerlingen der Ambachtsteeken- school alhier zal plaats hebben op Vrij dag a.s. 's avonds te 7 uur, vrije" toe gang voor iedereen en de tentoonstel ling der teekeningen van de ambachtstee- kenschool zal gehouden .worden op Zon dag 17 Maart van 24 uur. Bij de R. K. Spaarbank is geduren de dc maand Februari ingelegd f20,45, terugbetaald f65,54. WASSENAAR. Door de afdeeling Was senaar van de Algem. Vereeniging voor Bloembollen alhier is bij het Hoofdbestuur ingediend het volgende amendement op punt 8: Tentoonstelling van Bloeiende Bolgewassen. „De afdeeling Wassenaar stelt voor deze tentoonstelling ook toe gankelijk te doen zijn voor het publiek, met behoud van het bedrag van één; duizend gulden". GEWESTELIJK GEMENGD. Brandstichting. Zekere vrouw G., te Goud a, is gis teren gearresteerd, als verdacht van brand stichting. Tijdens haar afwezigheid werd tweemaal een begin van brand in hare woning gebluscht, hetwelk vermoedens van brandstichting bij de politie deed ontstaan. In verhoor genomen, bekende de vrouw het doel gehad te hebben brand te stichten.- Zij had daartoe met petro leum overgoten turven in brand gestoken in een kast naast een bedstede. Daarna was zij de deur uitgegaan. Hei brandje werd echter spoedig ontdekt en gebluscht. De vrouw dacht in het bezit te komen van de verzekeringsgelden, daar hare meubelen voor f 1000 waren verzekerd. Met die gelden dacht ze o.a. hare schulden te betalen, naar ze bij hare bekentenis meedeelde. Heden wordt de vrouw ter beschik king gesteld van de justitie en daartoe overgebracht naar het huis van bewaring te Rotterdam. Kerknieuws. Mgr. Dr. Bern. Eras. Het heeft Z. H. den Paus behaagd den hoogeerw. zeergel. heer dr. Bern. Eras, procurator der Hollandsche Kerkprovincie te Rome, te benoemen tot Geheim Ka merheer. Pastoor Pessers f Voorzien van dq H.H. Sacramenten der Stervenden, doch onverwacht overleed Zondag in den ouderdom van 59 jaar de zeereerw. heer A. H. Pessers, sedert 1890 pastoor der parochie Catwijk en Klein Linden. Leger en Vloot. Promotie vertraagd. Wij vernemen, dat de promotie in hoogere officiersrangen, die met Mei ver wacht werd, eenige vertraging zal onder gaan, in verband met de wijziging dei- pensioenwet, die binnenkort aanhangig zal worden gernaakt. (H.bld.) Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen Staatswetenschappen de heer mr. A. J. B. de BockCandidaats examen rechten de heer A. Loeb, (beiden den Haag); Candidaats examen Romeinsch- Hollandsch recht de heer J. Ph. Smits (Ned. O. I.) Geslaagd voor het voorbereidend Ker kelijk examen de heer A. J. van "Wijngaar den te Katwijk aan Zee. Onderwijs. Nuttige handwerken. Te 's-Gravenhage slaagden de dames H. E. Schmitz, A. J. Stafleu en M. Ver- hoevenvan Leiden, J. Notenboom, van Valkenburg. Te Utrecht de dames J. M. J. Albers en H. E. C. Mentink van Woerden. Land- en Tuinbouw. Keuring van paarden. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat de bij Kon. besluit van 26 Februari uitgeschreven keuring van paarden zal gehouden worden' als volgt: 7 Mei te Leiden voor de gemeenten Leiden, Valkenburg, Rijnsburg, Oegst- geest, Voorhout, Warmond, Noordwijk, Noordwijkerhout, Sasseiiheim, Lisse, Al kemade, Leiderdorp, Zoeterwoude, Kou dekerk, Hazerswoude, Oudshoorn, Veur, Wassenaar en Voorschoten 14 Mei te Delft, o.a. voor de gemeenten Nootdorp, Pijnacker, Voorburg, Berkei, Bleiswijk en Zegwaard; 23 Mei te Waddinxveen o.a. voor de gemeenten Waddinxveen, Benthuizen Boskoop, Alphen, Aarlanderveen, Reeu- wijk, Zwammerdam, Bodegraven, Gouda en Lange Ruige Weide. Met de leiding der keuringen wordt be last de directeur van het remontewezen, de kolonel der artillerie K. D. Punt, te 's Gravenhage, die tevens gemachtigd wordt de noodige voorbereidingen voor de keuring te treffen. Vaste keuringscommissie. In de Koningszaal van Artis te Am sterdam had gisteren de eerste bijeen komst plaats van de vaste keuringscom missie en de plantenbeurs van de Maat schappij van Tuinbouw. Door den heer Aid. Maarse Czn. te Aalsmeer waren ingezonden een do zijn Cyclamen-planten met groote, wijd uitstaande bloemen. Zij waren het pro duct van eene kruising tusschen 'n witte en een zalmkleurige. Van de laatste was in de kinderen niet veel te zien. Uit Aals meer waren verder een aantal Seringe- takken van den heer M. Alderden Sr. die weinig of niets te wenschen overlieten. Nog zag men mooie seringen van den heer M. Alderden Cz.n. te Aalsmeer, waarvan sommige takken zes trossen bloemen droegen. De heeren Ottolander en Koppeschaar te Boskoop zonden ter keuring 'n aantal geïmporteerde Rhododendrons met en kele bloemen. Ook een partijtje bloeiende Azalia Hinodigiri met kleine roode bloe men. Rhododendron Jodogama tooit zich met paarse bloemen. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Het nieuwe pantserschip. Blijkens het voorloopig verslag werd door sommigen verwezen naar de reeds vroeger ontwikkelde bezwaren. Anderen wenschten op hunne bezwaren nader licht te doen vallen. Waren verschillende leden geneigd de vraag, of eene torpedovloot dan wei een artillerievloot het meest gewenscht is, in laatstbedoelden geest ty beantwoorden, op de andere vraag, of bij keuze van een artillerievloot het voorstel van den mi nister aanbeveling verdient, meenden verscheidene hunner een ontkennend ant woord te moeten geven. Door de voorstanders van 'n torpedo- vloot zoowel als door de voorstanders van een artillerievloot, werden hun meenin gen uitvoerig verdedigd. Sommige leden, die aan een artillerie vloot de voorkeur gaven, spraken daarbij echter het vertrouwen uit, dat door den bouw van groote schepen voor Indië het voor de verdediging in Europa benoodig- de materieel geen schade zou lijden. In dit verband stelden enkele andere leden de vraag, of het niet méér nood zakelijk is thans over te gaan tot den bouw van een schip voor een speciaal type voor onze kustdefensie ter vervan ging van de Kortenaers. Met den bouw daarvan zou dan kunnen worden aan gevangen, terwijl de vraag wat voor In dië noodig en mogelijk is en de daar mede samenhangende vragen in onder zoek zouden kunnen worden genomen. enige leden spraken den wensch uit, dat de Kamér "duidelijk zou aangeven in welke richting zij meent, dat in de ver dediging van Indië moet worden voor zien. Alvorens eene beslissing te nemen achten verschillende leden een nader on derzoek gewenscht. Enkele leden, die den minister moeielijk konden volgen in zijn berekeningen, dat de door hem ge- wenschte artillerievloot goedkooper zal zijn dan de door de commissie bedoelde torpedovloot, merkten ,op, dat deze be rekeningen de vraag onbeantwoord laten, welke van deze twee vloten het best in staat zal zijn Indië te verdedigen Zoowel door^ de voorstanders van een torpedovloot als door de voorstanders van een artillerievloot werd opnieuw lies door den minister gehandhaafd type- pantserschip bestreden. Men wees erop, dat de critiek sinds het verschijnen var, het voorloopig verslag over de !oopend< begrooting eer in scherpte' was toege nomen. Hierbij werd gevraagd of het in tl* pers verspreid bericht juist was, dat dc minister aan de officieren het 'oefenen van critiek' op zijne voorstellen had ver boden. Opgemerkt werd dat niet één deskun dige buiten 'sministers departement hel voorgestelde type heeft goedgekeurd. pevraagd werd naar het oordcel van den gouverneur-generaal en van den com mandant der zeemacht in Indië. Andermaal werd gewezen op de zwak te van het voorgestelde schip van 7600 ton, dat een snelheid van ten hoogste 18 mijl zal kunnen ontwikkelen. Ook de hoofdbewapening is op de door andere landen in de laatste jaren gebouwde groote schepen zwaarder. Vervolgens achtten eenige leden één reservcschip geheel onvoldoende. Ook het aantal van vier schepen kwam' sommigen te gering voor. Eenige leden verklaarden zich bereid hunne stem aan 's ministers voorstel te geven, omdat naar hun oordeel 's rijks financiën den bouw van grootere sche- niet toelieten. Ook bij hen woog echter het nadeel van eene geringere snelheid zeer zwaar, zoodat zij, al was het slechts ter verkrijging van meer snelheids eigen lijk grootere schepen zouden verkiezen. Ook onder de voorstanders van een torpedovloot waren er die wel zouden willen meewerken tot het aanbouwen van een artillerievloot, indien sterkere schepen zouden worden verkregen en daarmede geen zeer belangrijke uitzet ting der financieele lasten zouden ge paard gaan. Men achtte dit laatste mogelijk, zoo rekening werd gehouden met bezuinigin gen die in deskundige kringen worden' aanbevolen. Sommigen voorstanders van een artillerievloot wezen er op, dat zij hun stem aan een artillerievloot niet zouden kunnen geven, indien niet een snelheid van 20 mijl werd verkregen de lengte der zware stukken op 50 wer den gebracht en voor nevenbewapening de 12 kanonnen van 10.5 c.M. door 10 van 12 c.M., werden vervangen. De noodzakelijkheid van een eskader, van grootere schepen werd door ver schillende leden bepleit. Sommigen drongen andermaal aan op. een vijftal schepen van HÖOO ton d 15000 ton. Zij achten, gelijk uitvoerig werd uiteengezet, de aangevoerde bezwa ren daartegen niet onoverkomenlijk. In de grootere kosten van aanschaf fing en exploitatie zou ïiidië zelf en daar gevestigde ondernemingen het grootste belang hebben bij handhaving van den! tegenwoordigen toestand. Wat de verhooging van bijdrage door Indië betreft werd er op gewezen, dat voorkomen moet worden, dat met de daardoor veroorzaakte geldelijke lasten de inlander bezwaard wordt. Eenige leden merkten ten slotte op, dat de te berde gebrachte vraag, of de regeling der verdediging aan Indië zelf moet worden overgelaten, een belangrij ke staatkundige kwestie raakt, waarover thans niet Incident eel ikan 'worden beslist. De heer van Wassenaer van Catwijck heeft aan het verslag toegevoegd een uit voerige nota, waarin hij uiteenzet, dat door een torpedovloot de verdediging en handhaving onzer neutraliteit beter verze kerd zal zijn, terwijl de kosten niet veel hooger behoeven te loopen dan voor de vloot, zooals de minister die voorstelt. Armenwet. De regeering heeft in overleg met ue commissie van voorbereiding nog een aantal wijzigingen aangebracht in ver schillende artikelen, hoofdzakelijk beoo- gende verbetering of verduidelijking vau de redactie. v'ogelwet. Behalve dc reeds in ons artikl van gis teren besproken amendementen zijn nog de volgende ingediend: De heererr Hugenholtz, Troelstra en Vliegen (allen S. D.) hebben een amende ment voorgesteld om het rapen van kie vitseieren toe te laten van 1 Februari tot 29 April en het ten verkoop voorhanden hebben enz. tot 1 Mei. (In het wetsont werp zijn die datums resp. 25 April en "27 April.) De heer Tydeman (O.L.) heeft een vier tal amendmenteeii ingediend. Het eerste heeft de bedoeling de redactie van art. 1 van het ongewijzigde wetsontwerp te her stellen en zoodoende de opneming in de wet van een categorie van vogels, die als „schadelijk voor den land-, tuin- of bosch- bouw of voor de visscherij" buiten de al gemeene bescherming zullen gehouden worden, te doen vervallen. Het tweede amendement (op art. 9) be oogt: le het verkrijgen der vergunning (tot het dooden van schade aanrichtende vogels) niet alleen voor „gebruikers" van gronden, maar ook voor eigenaren, al zijn deze niet gebruikers, mogelijk te ma ken 2e. het afweren van schade aanbren gende vogels niet alleen door middel van vuurwapenen, maar ook door andere mid delen te veroorloven3e. te verbieden het vervoeren der gedoode of gevangen vo gels, ten einde het Mangen of dooden uit winstbejag te voorkomen. Bij het derde amendement ^op art. 10) wordt bepaald dat de vergunningsbewijs LEIDEN, 13 Maart. R.K. Timmerlieden. Onder voorzitterschap van den heer C. J .van Tol, hield gisteravond de R. K. Timmerliedenvereeniging, onderafd. van den Ned. R. K. Volksbond, in het bondsgebouw haar 17e jaarvergadering. Na opening op de gebruikelijke wijze werden door den secretaris, den heer J. J. H. Cornelissen, de notulen gelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den architect T. N. Slinger dat zooveel mogelijk zal worden voldaan een het verzoek der vereeniging om bij de verbouwing der St. Petruskerk bij voorkeur Roomsche werklieden aan te stellen. Aan de bakkersgezellen vereeni ging St. Hubrecht werd een zilveren me daille voor haar vaktentoonstelling ge schonken. Uit het jaarverslag van den penningmeester, de heer J. Atteveld, bleek, dat de ontvangsten bedroegen f 205.671/2, de uitgaven f 186.64, zoodat een batig saldo van f 19.031/2 in kas is. Het ziekenfonds vermeldde aan ont vangsten f 387.97 en uitgaven f 258.685 batig saldo f 129.285. De heeren v. Beek en van Hemert werden belast met het nazien van de boeken en de kas van den penningmeester. Voor de bestuursverkie zing werden candidaat gesteld in de va cature van le secretaris de heeren Wal- javen en Verhulst en van Commissaris de heeren van Beek en Goddijn. De beide aftredenden hadden te kennen ge geven niet voor een herbenoeming in aanmerking te willen komen. Verschillen de huishoudelijke aangelegenheden wer den voorts besproken, waarna de verga dering met gebed werd gesloten. R. K. Slagersgezellen. Gisteravond werd in het Bondsgebouw de eerste vergadering gehouden van de nieuw opgerichte afdeeling Slagersgezel len. Ook thans belastte de heer J. H. Nijhuis zich met het voorzitterschap, ter wijl de heeren Verhaar, hoofdbestuurs lid, en de la Rivière, afdeelingsvoorzitter, aanwezig waren. Door beide heeren werd het woord gevoerd; door laatstgenoemde meer speciaal om zijn vreugde over de oprichting te kennen te geven en om te wijzen op de voordeelen, die de Volks bond zijn leden biedt, als steunpenning, (Volksbanier, gratis gebruik van het bonds gebouw, lekenschool enz., terwijl aan de ALKEMADE. De raad dezer gemeente vergadert op Maandag, den 18 Maart 1912, des voormiddags ten negen ure. Op de agenda staat af- en overschrij ving 1911 en concessiëii eleciriciteitsvoor- ziening. HAARLEMMERMEER. De uitslag der herstemming voor een lid van den Gemeenteraad in Distr. Ill is als volgt: Aantal uitgebrachte stemmen 523. Van onwaarde 8. Geldige stemmen aldus 515. Hiervan verkregen Johs. Verkuijl Pz. (antirev.) 287 en B. van Groeningen (an ti rev.) 228 stemmen, zoodat eerstge noemde gekozen is. Bij de eerste stem ming op 27 Febr. werden uitgebracht op Verkuijl 265 en op van Groeningen 136 stemmen. De chef-veldwachter te Hoofddorp heeft een 16 jarig jongmensclh aange houden die twee lantaarns bij twee ver schillende personen had ontvreemd. Na verhoor en opmaking van proces-verbaal is de jongen N. E. genaamd en alhier woonachtig, weer op vrije voeten ge steld. De knaap heeft de .feiten volle dig bekend. LEIMUIDEN. De St. Elisabethver- eeniging hield gisteren hare jaarlijksche vergadering, waarop het verslag over het afgeloopen jaar werd uitgebracht. De penningmeesteresse deed rekeningen verantwoording van de gedane uitgaven. Daaruit bleek dat in het jaar "1911 aan de zieken der Parochie de volgende ver sterkende middelen waren verstrekt: 142 pond vleesch, 660 L. melk, 60 eieren. Nog was aan één zieke een bed gege ven en waren 346 kleedingstukken uitgereikt. Nadat de Z.E. Heer Pastoor de Leden der Vereeniging had dank ge zegd voor haren onvermoeiden arbeid, spoorde Z.Eerw. haar aan, op den inge slagen weg voort te gaan ep het oog gericht te houden op de hemelsche b? looning, die daarvoor is wegge! waarna de vergadering werd gesloten. LISSE. De R. K. .Kiesvereeniging hield gisteravond in de zaal van Ruiten een goed bezochte vergadering. Met den Roomschen groet opende de voorzitter de vergadering en gaf zijn vreugde te kennen over den uitslag der beide verkie zingen, welker uitslag de rechterzijde ten goede kwam. De kiezerslijst zal ongeveer 1070 namen bevatten, waarvan de Katho lieken ver in dc njeerderheid gijn,

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2