BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. in Frankrijk wordt gemeid, dat in dejj oproep, waar in het bestuur van het verbond van mijnwerkers tot staking- op den llden Maart aan alle Fransche mijnen uiiooo- dïgtverklaard wordt, dat de ouder domspensioenen te gering zijn en dat de leeftijd van 55 jaar, die het genot daarvan brengt, te hoog is, daar slechts weinig mijnwerkers dezen leeftijd halen. Daarom had het verbond uit naam van alle mijnwerkers aan de regecringsorga- nen den eisch gesteld, de ouderdoms pensioenen op 730 frank na 25-jarigen arbeidstijd en op 50-jarigen leeftijd vast te stellen, terwijl het voor de w eduwen en weezen het halve pensioen gevor derd had. Een wetsontwerp tot invoe ring van den achturigen arbeidsdag en een, met het oog op de steeds stijgende levensbehoeften noodzakelijk geworden minimum loon was eveneens aan de re- ge eringsorganen voorgelegd. Den llen Maart zoo besluit de oproep mag geen mijnwerker aan -den arbeid gaan. Allen moeten op dien dag voor de be langen van de oude mijnwerkers en het verbond opkomen. In de Kamer is deze zaak reeds ter sprake gekomen en de minister van ar beid verklaarde in antwoord op een inter pellatie, dat de regeering bereid was om met het parlement samen te werken ten einde al het bereikbare te verkrijgen. Dit zou daartoe bijdragen de behandeling van het wetsontwerp betreffende den arbeidsduur snel te doen geschieden. Zij was verder bereid om vooral in het de partement Pas de Calais op nauwkeu rige nakoming van de overeenkomsten be treffende het loon toe te zien. De mi nister had met den minister van financiën overleg gepleegd over het oprichten van afzonderlijke pensioenskassen voor de mijnwerkers en hij twijfelde niet aan het vertrouwen der mijnwerkers, evenals deze niet aan de rechtvaardigheid en den goeden wil der regeering twijfelden. Van elders blijven ook de stakingsberichten aan- stroomen. Te Schallan bij Teplitz (in Bohemen) zijn dee arbeiders van de Jielenen-mijn gaan staken. Ook in Opper- Silezië is plotseling een sterke loonbe- weging begonnen. De christelijke, de de mocratische, de Poolsche en de socialisti sche vakvereenigingen hebben een ge meenschappelijk verzoek aan de mijnbe- sturen gericht om een loonsverhooging van 15 pCt. Zondag worden groote mijn- werkersvergaderingen gehouden. GEMENGD De verkiezing van een voorzit ter voor den Rijksdag heeft giste ren een eigenaardige verrassing gegeven. Men w-as het er vrijwel over eens dat de socialist zou komen te vervallen hetgeen ook geschied is. In diens plaats is dan ook de nat. lib. Paasche gekozen. Overi gens is het bureau bij hetzelfde gebleven. Hoewel het weinig gescheeld had of het centrumslid Spahn was tegenover Kampf gekozen. Deze kreeg 192 tegen Spahn 187 stemmen terwijl er 4 ver spreid waren. Gonzales Salas, de minister van oorlog in Mexico is afgetreden. Gar cia Pena volgt hem op. Pascal Orozco, weleer een van de voornaamste aanhan gers van president Madero, is thans een der bedrijvigste tegenstanders van het gouvernement. Het heet, dat de regeeringstroepen Dinsdag LI. bij Torreon een nederlaag hebben geleden. De „Times" vernemt uit Nanking, dat het revolutionaire bewind en het voorloopige parlement aldaar het ver gelijk goedgekeurd hebben, dat was ge sloten tusschen Joeansjikai en de en de gedelegeerden uit Nanking. Joeansjikai zal niet naar Nanking gaan, maar een minister-president benoemen, die hem te Nanking zal vertegenwoordi gen en die zijn medewerking zal verlee- nen aan de vorming van een kabinet. De oplossing der quaestie, waar de hoofdstad zal worden gevestigd, is uit gesteld. De New-Yorksche correspondent van de „Lokal Anzeiger" seint: De sneltrein New-York-Chicago is in de nabijheid van Cleveland ont spoord. Eén persoon is gedood en 20 zijn ernstig gewond. Koninklijke besluiten. Bij Kon. besluit is aan den kolonel van den plaatse!, staf J. H. v. d. Burg, pi. commandant te Amsterdam, eervol ont slag uit den mil. dienst verleend; is benoemd buiten bezwaar van 's rijks schatkist tot vertegenwoordiger van de Nederl. Regeering op het in April 1912 f te Rome te houden 4e internationale congres voor lichamelijke opvoeding, E. i Deen, te 's Gravenhage, lid van het hoofd bestuur van den Nederl. Bond voor Licha melijke Opvoeding; is benoemd tot district-inspecteur der spoorwegdiensten L. W. Capel, civiel ing., thans adjunct-inspecteur bij den Raad van (Toezicht, en zijn bij den Raad van Toe zicht benoemd tot adjunct-commies G. de Nes, thans opzichter in algemeenen dienst; tot technisch ambtenaar 2de kl. J. H. M. E. .Crollaer, thans tijdelijk tech nisch ambtenaar, en is bevorderd tot hoofdcommies K. E. G. v. d. Bergh, thans commies; is benoemd tot commies bij den Raad van toezicht op de spoorweg diensten de district-inspecteur J. A. de Lint civiel ing.; is benoemd tot district inspecteur A. J. Kuiper, civiel ing.; is de commies bij den Raad van Toezicht J. A. de Lint belast met de waarneming van de functie van district-inspecteur bij ontstentenis of afwezigheid van een der district-inspecteurs is overgeplaatst in zijn rang en ouder dom van rang bij den pl. staf en benoemd tot pl. commandant te Amsterdam, de luit.-kok>nel P. J. G. Schott, comman dant van het instructie-bataljon. Lichamelijke opvoeding van rijkswege. Naar de „Tel." verneemt kan binnenkort van regeeringswege de vaststelling worden tegemoet gezien van eenige algemeene regelingen tot vermeerdering van het aantal personen, geschikt tot deskundige leiding van lichaamsoefeningen, en tot bevordering van de lichamelijke volks ontwikkeling. Men is van meening, dat de arbeid voor de lichamelijke volksontwikkeling thans behoefte heeft aan bekwame leiders van oefeningen van jeugd en jongeling schap, aan personen, die, toegerust met de noodige kennis, deze oefeningen op goede banen w eten te voeren en te hou den. Voldoening aan die behoefte wordt zelfs voorwaarde geacht, om den allengs veld winnenden zin voor lichaamsoefe ningen tot zijn recht te brengen als nut tigen factor in de volksopvoeding en om geleidelijk den toestand te naderen, waar in het regel is, dat de jongeman tegen het bereiken van den dienstplichtigen leeftijd lichamelijk voidoende ontwikke ling heeft, om het bewijs van voorge oefendheid te kunnen verwerven, bedoeld in art. 70 der Militiewet. Daartoe zal een instelling worden op gericht, waaraan niet alleen oefenings leiders als bedoeld kunnen worden ge vormd, maar ook onderwijskrachten, in staat om buiten die instelling aan plaat selijke cursussen daartoe geschikte per sonen tot oefeningsleiders te bekwamen. De bedoelde instelling zal worden ver kregen door uitbreiding en hervorming van de gymnastiekafdeeling van de Nor maal Schietschool tot een zelfstandige gymnastiekschool, welke gevestigd zal worden te Utrecht. Ingesteld worden twee examens, het eerste ter verkrijging van getuigschrift A voor geschiktheid om op te treden als leider van lichaamsoefeningen, en B. als leider van plaatselijke cursussen tot op- leiding van spelleiders. Leeraren M. O. in de gymnastiek worden geacht houders te zijn van beide getuigschriften. De houder van getuigschrift A, die ge durende een kalenderjaar geregeld de oefeningen heeft geleid van een aantal leerlingen, waarvan ten minste dertig niet jonger zijn dan 15 en niet ouder dan 20 jaar en van wiens leerlingen in dat jaar tevens ten minste vijf het in art. 70 der Militiewet bedoeld bewijs van voorge- oefend hebben verworven, ontvangen daarvoor een toelage van f 100, benevens f5 voor iederen leerling, die genoemd bewijs van voorgeoefendheid verkreeg. Ook vereenigingen zullen dit voordeel kunnen genieten. Het bestuur eener ver- eeniging of der afdeeling van een bond voor lichaamsoefening ontvangt voor de kas der vereeniging of der afdeeling een bedrag van f5 voor ieder lid, dat het bewijs van voorgeoefendheid heeft ver worven. Om deze toelagen te genieten^ moeten de oefeningen, zoowel die welke van een vereeniging uitgaan, als die welke door een houder van een getuigschrift of gym- nastiekonderwijzer georganiseerd wor den, voor de deelnemers geheel kosteloos zijn. Houders van het getuigschrift B ont vangen voor het opleiden van eiken spel leider een gratificatie van f40. Ook hier moet de deelneming echter gratis zijn. Voorts bestaat het voornemen om over te gaan tot de benoeming van een in specteur van de lichamelijke opvoeding. De inspecteur zal in zijn dienst worden bijgestaan door deskundigen, niet-mili tairen, in den regel één in elke provincie, welke een toelage genieten naar reden van f 800 per jaar. De Engelsche mijnwerkersstaking. Men seint uit Rotterdam aan het Hbl. Welk een toestand in Engeland zelf is ontstaan ten gevolge van de mijn werkersstaking, wordt het best geïllus treerd door het feit dat nadat in het be gin der week het aantal geregelde Hull- afvaarten reeds was gehalveerd, dus van zes maal per week tot driemaal per week teruggebracht, dit thans ook het geval is met de geregelde afvaart, tweemaal per week, op Leith, van de firma Gib bon. Wellicht zullen nog meer geregel de beurtvaarten dit voorbeeld moeten volgen, omdat ook zij, behalve aan ge brek aan bunkerkolen, ook aan afwezig heid van lading zullen gaan lijden. Al deze schepen brengen van Engeland toch steeds een belangrijke hoeveelheid steen kolen mee als lading. Door de stagnatie in dè industrie zal ook de overige la ding verminderd zijn. Inmiddels loopen den Waterweg hoe langer hoe meer de schepen tinnen om te bunkeren aan het kolenstation van de Steenk'olenhandel- vereeniging, tegenover Vlaardingen, op dezoogenaam Vondelingenplaat. Gisteren waren het er niet minder dan acht. De genoemde onderneming beschikte dezer dagen nog over een voorraad van 150.000 tons, die zeker voldoende is, als hij geregeld van de Ruhr blijft aan gevuld. Breekt daar ook een staking uit dan zal het spoedig met die extra leve ranties gedaan zijn, en zal mep werk genoeg hebben om de geregelde clien tèle te voorzien. Vogelwet. Door de besturen van de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland, de Ned. Ver. tot Bescher ming van Vogels, de Ned. Natuurhisto rische Vereeniging, de Nederl. Ornitho logische Vereen,, de Ned. Phytopatholo- gische (Plantenziektenkundige) Vereeni ging, is gezien het hooge belang, dat zoowel van een maatschappelijk als van een wetenschappelijk standpunt gehecht moet worden aan een oordeelkundige bescherming der inheemsche vogels, var. oordeel dat zulk eeh bescherming het best bereikt kan worden ougeveer op de in het aanhangige ontwerp vogelwet omschreven wijze, een verzoek aan de Tweede Kamer gericht, om het ontwerp- Vogeiwet onverzwakt aan te nemen, op dat een afdoende bescherming der in heemsche vogels verkregen worde. Grof. In het nummer van de „Tijd" van Dinsdag, 1.1. kwam in een correspon dentie uit Rotterdam, letterlijk het vol gende voor: „Het is. indertijd voorgekomen, dat de heer Kortman, oud-voorzitter van Recht en Orde V, 58 visites gemaakt heeft bij menschen, die hij achtereenvolgens aan gezocht heeft voo reen candidatuur. Even dikwijls kreeg hij nul op het request en hij zag zich ten slotte verplicht, om den zetel ten minste voop de Katholieken te behouden, zich zelf candidaat te stel len". In „Het Volk" wordt deze bijzonder heid aldus geïnterpreteerd „Vermakelijk is wat dezelfde korres- pondent over de verkiezingsmanieren in dat kamp vertelt. Een oud-voorzitter, ze kere Kortman, uit district V, maakte 58 visites bit menschen om hen te bewe gen hem candidaat te stellen. Overal kreeg hij nul op 't reqhest en toen... stelde hij zichzelf maar candidaat. Het schijnt, dat hij gekozen werd ook". Ons dunkt, zegt de „Tijd", te grof, zelfs .voor „Het Volk". Socialistische manieren. De sociaal-democraten in den Sticht- schen Raad zij zijn twee in getal op 39 leden hebben gisteren en eergis teren het illustre voorbeeld van Schaper c.s. in de Tweede Kamer gevolgd en zijn in obstructie gegaan. Een gansche middag werd verdaan met het uitlokken van nuttelooze stem mingen en het declameeren van allerlei onbenulligheden. De socialisten brengen wel aardige manieren in ons openbaar ieveft. De sociaal-democraten beklagen er zich hevig over, zegt het „Centrum", dat Wijnkoop c.s. hun vergaderingen in de war sturen. Maar zij zeiven zien er geen bezwaar in, door dwarsdrijverij den voortgang te belemmeren van nood zakelijken arbeid in Parlement en Ge meenteraad. Of de vrijheid zoo ook veilig is KORTE KRONIEK. Wij maken er op attent, dat bij de posterijen tegenwoordig met den milli meter wordt nagegaan of de briefkaarten de afmetingen van 14 bij 9 centimeter overschrijden, in welk geval strafport wordt verlangd van den geadresseerde. De feesten ter viering van het 300- jarig bestaan van Beemster zullen 28, 29 en 30 Augustus worden gevierd. Volgens het „N. v. d. D." zijn op het feestprogram gebracht: Volks- en kinderfeesten, his torische optocht en een tentoonstelling van alles wat de polder op het gebied van land- en tuinbouw oplevert. De „Tel." deelt onder alle voorbe houd mede, dat de Amsterdamsche com missie, die in verschillende Duitsche ste den de inrichtingen voor vuilverbranding bezocht, niet enthousiastisch is gestemd over de werking der daar toegepaste systemen. Hare totaalindruk zal echter eerst dan vastte stellen zijn, wanneer ook de werking der in Engeland gebezigde ovens voor vuilverbranding door haar is nagegaan. LEIDEN, 9 Maart. Tot praeses collegiivan hetLeidsch Studencorps, is gisteren gekozen de heer N. J. Smissaert, met 179 stemmen. De heer A. D. A. vaji Reenen, candidaat van het Collegium verkreeg 139 stemmen. Door de bakkerij-tentoonstelling St. Hubrecht is onder vele andere nog een groote zilveren medaille beschikbaar ge steld door Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. De gezellen-wedstrijd ontving twee groote verguld zilveren en een groote zilveren medaille als mede f25 van de firma deKoster, meelfabriek„de Sleutels." De vol gende week zullen voorwaarden van den wedstrijd wordep gepubliceerd. Met Staatscourant no. 58 zijn ver zonden de statuten van de Naaml. Venn, Lahat Datu Cultuurmaatschappij, alhier. Doel: de cultuur van klapper-, kapok- en rubberboomen en den nandel in cocos- noten, kapok-, rubber en boschproducten. Duur75 jaar. Kapitaalf 600,000. Er zijn 30 preferente, 22 gewone en 5 onder- aandeelen geplaatst. Inbreng als storting op deze aandeelen eenige perceelen land, gelegen te Lahat Datu (North Britsch Borneo), benevens het recht van erfpacht voor 999 jaar van een perceel land aldaar. Het beheer der vennootschap is opge dragen aan 2 directeuren, onder toezich- van een raad van commissarissen, die uit 3 leden besiaai. Voor de eerste maal zijn benoemd tot directeuren de heeren Th. H. C. Arensma, particulier te Sche- veningen, en P. J. Stoffers, fabrikant en koopman te Oegstgeesi. De zaak van den heer N. de Mol, bet bekende „Goedkoope Beddenmaga zijn" Is nu definitief verplaatst naar Haarlemmerstraat 239 naast de firma G. Timp. Een groote verbetering en belang rijke uitbreiding heeft zij hierdoor onder gaan. Wij vernemen dat onder de firma Peek Cloppenburg, bekend om hare groote en vele magazijnen voor Heeren en Kinderkleeding, heden te Hamburg eene dergelijke inrichting is geopend. Dit feit verdient o.i. eene bijzondere vermelding. Eene Hollandsche firma richt in Duitschland, eerst te Berlijn en Düssel- dorf, thans te Hamburg groote zaken in Heeren- en Kinderkleeding op, een gebied waarop waarlijk de Duitscher niet vreemd is en waar derhalve in het begin een zware strijd te voeren moet geweest zijn. Doch jpist daarom blijkt uit deze nieuwe onderneming wat energieen ondernemings durf vermogen. Wij mogen derhalve aannemen, dat onze lezers, waar het hier een Hollandsche firma geldt, belangstellen in deze onder neming en deelen eenige gegevens mede die een denkbeeld geven van hare snelle ontwikkeling en omvang. Vóór twaalf jaren heeft de firma haar eerste zaak in Duitschland te Düsseldorf opgericht: twee jaren daarna vestigde zij zich te Berlijn. Niet één enkel jaar is voorbijgegaan zonder dat door belang rijken bouw de zaken zijn vergroot en thans heeft zij alleen te Berlijn een pand, dat een grondoppervlakte beslaat van 3000 M2 en waarin op 5 etages de zaak wordt gedreven. Te Hamburg vangt zij nu aan in een pand gelegen op den hoek der Graskelier, hetwelk een etalagebreedte van ruim 70 M. en vier voor het bedrijf ingerichte ver diepingen heeft. Een goed geslaagde reuzenonderncming in het buitenland, ROOMSCHE AGENDA. Zondag 1-21/2 uur namiddag Bonds- gebouw, Rapenburg 10 Propaganda-ver- gadering R. K. Tabaksbewerkersgilde St. Franciscus Xaverius. Spreker de heer Joh. Kok. Onderwerp: Waarom R. K. Vakorganisatie. M a a n d a g 81/2 ""r. Bondsgebouw Rapenburg 10. R. K. Propagandaclub De Jonge Garde. Cursus in Staatsrege ling. Spreker "de heer J. P. J. Viddeleer. ALPHEN. De gemeenteraad vergadert op Donderdag 14 Maart 1912 v.m. 10 uur. HAZERSWOUDE. Bij den landbouwer Th. A. in het Rietveld, zijn in den nacht van Woensdag op Donderdag een dertig tal kippen gestolen, ook bij zijn buurman J. v. D. trachtte men een slag te slaan, doch deze mislukte, daar de kippen juist op een andere plaats waren ondergebracht. In de postverzending van Hazers- woude, Rijndijk en Koudekerk is wederom een verbetering in 't verkeer aangebracht, doordat deze kantoren thans met de trein van 12.03 eene verzending hebben naar Alphen. Nauwelijks hebben we de zoolang begeerde uitgebreide gasverlichting ver kregen of we vernamen klachten-van bal dadigheid en vernielzucht van de jeugd. Herhaaldelijk worden ruiten stukge- worpen of door schudden der lantaarns de gloeikousjes vernield. De gevolgen zijn dan, dat de lantaarns 's avonds niet branden, en de verlichting onnoodig voor de gemeente duur wordt. We roepen dan ook gaarne de wel willendheid onzer ingezetenen in om aan deze baldadigheid een einde te maken. HOOGMADE. Donderdag 14 Maart na middags ten half drie zal alhier gelegen heid zijn tot kostelooze inenting in het locaal naast de openbare school. LISSE. Op Maandag II Maart a.s., des avonds te 7 ure, zal op de bovenzaal van de „Witte Zwaan" een groote pro- pagandavergadering worden gehouden, toegankelijk vooralle R.K. Middenstanders van Lisse, Hillegom en Sassenheïm, ten einde te geraken tot de oprichting eener R. K. Middenstandsvereeniging als onder- afd. van de „Hanze". Als Spreker zal optreden de WelEdele Heer J. Beckers, 2e Secr. van het Hoofdbestuur te Vlaar dingen, met het onderwerp: Waarom Middenstandsvereenigingen? en Waarom Katholieke NOORDWIJK. De afdeeling van het Ho!I. Blocmkweekersgenootschap (H. B. G.) vergaderde gisteravond in de zaal van den heer P. v. d. Voort. De voorzit ter, de heer G. J. G. van Parijs, heette de aanwezigen welkom, waarna de no tulen der vorige vergadering werden gelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Vervolgens werd met algemeene stem men tot nieuw lid aangenomen de heer J. de Groot Jr. De rekening en verantwoording van den penningmeester werden nagezien en in orde bevonden. De ontvangsten be droegen f 172.51, de uitgaven f 153.21, zoodat er een voordeelig saldo is van f 19.30. De heer H. Ruigrok, die perio diek moest aftreden, werd met op een na algemeene stemmen als bestuurslid herkozen. In de plaats van den heer P. J. de Groot Jzn., die als bestuurslid be dankte, werd gekozen de heer A. Vink. De voorzitter deelde vervolgens mede dat op deze vergadering gelegenheid be stond het Contract en het Waarborg fonds te teekenen van de z.g. Hyacin- thqngroep. De heeren A. v. d. Berg en J. van Konijnenburg, ter vergadering te genwoordig, hebben zich in opdracht van het Hoofdbestuur belast, de lijsten aan leden van H. B. G. ter teekening aan te bieden. De onderteekenaars van het contract verbinden zich niet beneden een bepaalde minimumprijs te verkoo- pen. Het waarborgfonds, waarvoor ieder deelnemer 10 cent per R. R. moet stor ten, moet dienen, om bollen, die dc le- jden van de Hyacinthengroep, tengevol ge van hun contract eventueel niet van dc hand kunnen doen, op te koopen. Blijkt in het najaar, dat het waarborg fonds niet noodig is, dan krijgt iederen deelnemer zijn geld terug. Nadat de voorzitter deze toelichting had gegeven, stelde hij de gelegenheid ter teekening open. Bij de rondvraag komt ter sprake de critiek, die in het Kweekersblad is geoefenddoor middel van ingezon den stukken, op den verkoop van gla diolussen, door den heer C. P. Alkema de, alhier. Algemeen is de vergadering van oordeel, dat dergelijke ingezonden stukken, vooral wanneer zij anoniem zijn afkeuring verdienen. De voorzitter zegt dat deze zaak op de volgende bijeen komst een punt van bespreking zal uit maken. Op een vraag van den heer G. v. d. Weijden, omtrent den inkoop van rottingraanden, belooft de voorzitter dat het bestuur deze zaak zal overwegen. Hierna wordt de vergadering ^gesloten. Bij het vervoeren van zware cementen ringen, bestemd voor de rioleering bij de 30 nieuwe woningen, bad hedennacht een ernstig ongeluk plaats. Op het„Schie", vanwaar de ringen over planken naar het werk worden verrold, brak een der ringen met het gevolg dat een der arbeiders, J. H., met zijn voet onder een der stukken beklemd raakte. Het lichaamsdeel werd zoo ernstig gekwetst, dat de dokter directe overbrenging naar het St Elisabethsgast- huis te Leiden noodig oordeelde. NOORDWIjKERHOUT. De ontvanger der directe belastingen zal voortaan alhier zitting houden hi het lokaal „De Ge meentewoning" naast het Raadhuis. De R. K. Kiesvereeniging „Recht en Orde" vergadert Woensdag a. s. SASSENHEÏM. )n dc laatstgehouden vergadering van ingelanden van den Berg-en-daaischeit polder heeft o.a. ccn bestuursverkiezing plaats gehad. De voor zitter, de heer jac. vaa Seine, was af tredend. In zijn plaats werd gekozen de heer Alkeinade met 6S stemmen. De heer v. Schie verkreeg 14 stemmen. De benoeming werd door den heer Alkeinade aangenomen. VOORHOUT. De afdeeling Voorhout van de Algem. Vereen, voor Bloembollen cultuur zal a.s. Dinsdagavond 12 Maart, ten 7J* uur in café „De Bonte Koe" een vergadering houden. Op de agenda staat Verkiezing afgevaardigden, Beschrijvings brief, Mededeeling posterijen. Dc afdeeling Voorhout van het H. R G. zal Dinsdagavond a.s. des avonds te acht uur vergaderen in café „Boerhaave". Op de agenda staat: Ballotage nieuwe leden. Aankoop manden en zakken, waarvan monsters aanwezig. WASSENAAR. Gisteravondvergaderden m 't Café van der Zalm de principalen ter bespreking der groene veiling. De voorzitter meende eraan te moeten her inneren, dat zij, die nummers opgeven en niet laten veilen, 10 ets. per nummer moeten betalen ten bate van de kas der Afd. Wie de paden wil beplanten, dient hiervoor verlof aan te vragen bij den kooper. De crocussen worden voor de veiling gekeurd. Tot keurmeesters zijn aangesteld de heeren A. Versteeg en J. Kloosterman. Er werden 1032 nummers opgegeven. Dit aantal vereischt tv/ee vei lingen. De eerste veiling wordt gehouden van de Hertenkamp tot den Deyi, de tweede veiling aan de Oostzijde van het dorp. De gebruikelijke malen worden genouden bij Th. v. d. Zalm en G. West- geest.Tot directeuren werden zonder stem ming benoemd C.J. L. van der Meer van Noordwijk, H. Bader van Sassenheira en A. de Mooy Jr. te Rijnsburg. De veilingen worden gehouden den laatsten Zaterdag van April en den eersten Zaterdag in Mei. Tot ambtenaar ter secretarie is be noemd de heer H. J. C. van Loon, vo lontair te Ginniken. GEWESTELIJK GEMENGD. Yerwaarloozing van een jeugdig kind. Pas heeft Hoofddorp haar moord geschiedenis gehad of er komt ons weer een geval ter oore, dat den dood ten gevolge zou kunnen hebben. Aan een binnenwegje aldaar woont de postbode M. met zijn nog al talrijk gezin. Daarom trok hei den eersten tijd niet zoo de aandacht, dat geregeld kindergeschrei gehoord werd, doch later bleek, dat, wanneer alle kinderen uit het gezin, de woning hadden verlaten, het geschrei voortduurde. Allerlei praatjes deden de rondte, tot er ook iets vernomen werd ter bevoegcler plaatse. Een huiszoeking in de woning volgde en eindelijk werd in een kast een meisje ontdekt, uitgeteerd, bijna als een geraamte; bedekt met eige.i vuil en on reinheid kwam de stumperd te voorschijn. Het kind werd direct gereinigd en in een meer hygiënische omgeving gebracht. Naar wij vernamen was het kind daar uitbesteed door een familielid, dat gezegd had er voor te-zullen zorgen, doch niet voortging met kostgeld te betalen.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2