Uit Stad en Omgeving. LHIDEN, 6 Maart. R.K. Slagersgezellen. In liet gebouw van den Nederl. R. K. Volksbond werd gisteravond eene pro- paganda-vergadering gehouden van de R. K. Slagersgezellen, onder leiding van den heer j. H. Nijhuis, voorzitter van de Propagandaclub St. Bonifacius. Deze vergadering was een uitvloeisel van de onlangs gehouden bijeenkomst, waarop eene voorloopige commissie ter voorbe reiding van de oprichting eener afdec- ling was gevormd. De Voorzitter opende de vergadering en merkte op, dai debat aan 11 iet-katho lieken niet kon worden toegestaan, om dat alléén R. K. Slagersgezellen waren uitgenoodigd. De Voorzitter van den neutralen slagersgezellenbond verzocht evenwei zich tegen event, aanvallen te mogen verdedigen, het geen hem op ver zoek van den spreker door de aanwezigen werd toegestaan. Daarna verkreeg de heer \V. Mooiman van Rotterdam het woord, die het nut en de noodzakelijkheid van vakorganisa tie uiteenzette en zich daarbij beriep op Paus Leo XIII en zijn onsterfelijke en cycliek Rerum Novarum. De vrijheid van vereeniging is een algemeen en nuttig goed, gelijk de Paus zegt, welke vrijheid ons gewaarborgd wordt door de grond wet. Spr. wijst erop, dat de vakverenigin gen katholiek moeien zijn, omdat het Christelijk geloof ai onze daden moet doortrekken. Zoodrawnen begim een pro gram van actie neer ie schrijven, moet men partij kiezen en houdt neutraliteit op. In een program blinken altijd en over al de daden uit, die zuilen moeten worden verricht. Men krijgt in onze dagen b e- g i n s e 1-organisatie, waarmede de lei ders aan de overzijde het pens zijn. Hier voor haalt spr. aan citaten van de socia listen Oudegeest, v. d.Tempel en Regoor, Voorzitter van den neutr. Slagersgezel- lenbond, die de neutraliteit als een spook beschouwde, dat uit de vakbeweging be hoort te worden gebannen. Wij, katholie ke, moeten kleur bekennen niet alleen in de kerk, maar ook daarbuiten, in het maatschappelijk leven, in de werkplaat- overal! De socialisten doen het ook. Spr. weerlegde de bewering, dat dc R. K .Vakorganisatie niets praesteert en dat de R. K. vakmannen scheurmakers zouden zijn. Spr. deed hierbij een greep uit zijn rijke ervaring. Het hoofd bestuur van den neutralen Slagersge- zellenbond is vóór aansluiting bij het soc. Vakverbond, doch moest adviseeren, 'het wegens financieele redenen achter wege te latende bond staat dus op het 'standpunt van den klassenstrijd. Het doel onzer vereeniging is de rechtspositie van de gezellen te verzekeren,'omdat de toe standen om verbetering roepen. De loo- nen zijn allerschandelijkst en de werktij den afbeulend. Wij, zonen van de Kath. Kerk, hebben te gehoorzamen aan en te luisteren naar de stem van Paus en bisschoppenwij kunnen den klassenstrijd niet aanvaar den, gelijk spr. breedvoerig uiteenzet; wij willen de werkgevers niet van de aarde bannen, maar wat wij wel willen, is voor de werknemers betere arbeids voorwaarden te bedingen. Mochten daar bij de werkgevers niet door woorden lovertuigd kunnen worden, welnu, dan zal er strijd gevoerd moeten worden, echter geen klassen-, doch een belangen strijd. Spr. merkt op, dat de kath. bond bij ziekte en werkloosheid f6 en f 3 tiii- keering per week geeft, reisgeld toekent enz. Maar vooral verdedigt spr. de R. K. Slagersgezellenbond op principieele gronden en spoort ten slotte tot aanslui ting bij den Kath. bond aan. Aan het debat werd deelgenomen door 'den heer Regoor uit den Haag, die op verschillende punten den inleider be streed en speciaal meende, dat een vak bond n eutraal moet zijn tegenover geloof ;en ongeloof, over welke zaken niet ge sproken moet worden, omdat de leuze J£, „één voor allen en allen voor één". Spr. kwam ook op tegen de beweringeii van de „Leidsche Crt." in het nummer van Maandagavond. De redacteur van het bondsorgaan is wel socialist, maar schrijft aitijd in het belang der arbeiders. jUit de uifkeering van gelden aan onge- jhuwden bij overlijden blijkt eveneens, dat de bond zich niet met beginselen inlaat. Spr. wijst er ten slotte op, dat de pa troons zich ook niet confessioneel orga- niseeren. De heer Mooiman, den debater beant woordende, merkt op, dat de heer Re goor geen principieele verdediging heeft geleverd van de neutrale organisatie. Al le arbeiders luisteren evenmin naar de Btem van de S. D. A. P. als de patroons naar die der bisschoppen om zich katho liek te organiseeren. Dai is ieders zaak en daarvoor is ieder zelf verantwoording gchuldig. Spr. leverde vervolgens een uit voerige bestrijding van het „ncutraliteits- spook" van den debater. Nadat den debater gelegenheid tot ?e- pliek was gegeven en de inleider had gedupliceerd werd de openbare vergade ring gesloten en ging men in huishoude lijke bijeenkomst over. Verscheidene aan wezigen gaven zich als lid op. Het voor loopig comité werd met de verdere lei ding belast totdat in een latere vergade- Ting een definitief bestuur zal zijn geko- len. Heden vertoefde hier ter stede de generaal-majoor A. N- ~j. Fabius, bevel hebber in de le militaire afdeeling te Am sterdam, t:-t het inspecteeren van de ge bouwen, behoorende tot de korpsen en militaire inrichtingen van dit garnizoen. Tot voorzitter van den Nederl. Oud heidkundigen Bond is op de gister te Utrecht gehouden vergadering in plaats van prof. dr. W. Vogelsang, die ontslag had genomen, gekozen de heer mr. dr. j. C. Overvoorde alhier. Bij de gisteren gehouden verkiezing vooreen Praeces-Coliegi van het Leidsche Studentencorps werden gecandideerd de heeren H. D. A. van. Rc-enen Bergen bij Alkmaar), candidaat van het afgetreden Collegium. A. J. Smitsaert (Oosterbeek bij Arnhem). ROOMSCHE AGENDA. D o n d e r d a g, 6 uur en 8V2 uur des avonds. Bondsgebouw Rapenburg 1Ü. Lezing met lichtbeelden door den Wel- eerw. Pater J. G. Tesser. Onderwerp: Passiespelen van Oberammergait. Zondag 12uur namiddag Bonds gebouw, Rapenburg 10 Propaganda-ver- gadering R. K. Tabaksbeu erkersgilde St. Franciscus Xaverius. Spreker de heer Joh. Kok. OnderwerpWaarom R. K. Vakorganisatie. Electrische Tram LeidenHaarlem. Men schrijft ons: Het dagelijksch bestuur van de Elec trische tramcommissie Leiden—Haarlem, is 1 Maart j.l. ter particuliere audiëntie geweest bij Z.E. den Minister van Water staat, ter bespreking van het resultaat der vergadering van 5 Januari j.l. en de naar aanleiding daarvan te nemen maat regelen. Zijne Excellentie deelde bij die gelegen heid mede, dat thans aan zijn departe ment maatregelen aanhangig zijn, om tot eene verbreeding van den Rijksstraatweg Den Deyl-Haarlem te geraken. Z.Exc. ried aan, den arbeid der Commissie op te schorten, totdat die plannen vasten vorm zullen hebben. De Minister heeft, zooals reeds gemeld, j.l. Zaterdag per auto persoonlijk den weg geinspecteerd. KATWIJK AAN DEN RIJN. A.s. Zondag n m. te half acht vergadert in de zaal Fennes de R. K. Kiesvereeniging „Plicht en Eensgezindheid. De agenda vermeldt o.a.Rekening en Verantwoording. Ver kiezing Bestuur. Verkiezing afgevaardigde. Verloting. LEIDSCHENDAM. De R. K. Midden- standsvereeniging hield in het hotel „De Zwaan" alhier, eene vergadering. De voorzitter opende deze met den Chris- telijken groet en heette alle aanwezigen welkom. Hierna werden eenige nieuwe leden geïnstalleerd. Punt 4 der agenda was Zondagsslui ting. Nadat eenige aanwezigen hunne be zwaren hadden blootgelegd, welke groo- tendeels van financieelen aard waren, nam de Geestelijke Adviseur het woord, en stelde allereerst voorop het doel, nl. dc heiliging van den Zondag, welke hier mede werd beoogd en zette hij uiteen^- dat de schijnbare nadeeien, welke men hier voorloopig van zou ondervinden, niet opwegen tegen de geestelijke voor deden aan de Zondagsheiliging verbon den en hoe men door algeheele samen werking langzamerhand tot het goede doel zal kunnen geraken hierbij aanhalen de de woorden van Z. D. H. onzen Bis schop in Zijn Vastenamendement van dit jaar. Door een der aanwezige leden werd hierop voorgesteld om voorloopig te be ginnen met op Zondag te negen uur des morgens te sluiten, hetgeen niet algemee- ne stemmen werd goedgekeurd voor een proeftijd van vier weken en dat men dan gedurende dezen tijd zou beginnen met het sluiten der deuren en het laten zak ken der gordijnen. Ook werd den aan wezigen verzocht, zoo dit niet noodzake lijk was, hunne brieven enz. niet op Zon dag te doen bezorgen, aangezien de post boden alhier groote afstanden hebben aï te leggen. Ook kan men hurt Zondagsrust bevorderen door op de brieven strookjes te plakken, welke aan de postkantoren verkrijgbaar zijn met de woordenNiet bestellen op Zondag. Reeds waren door het bestuur bij de verschillende neringdoenden flinke bil jetten bezorgd, met het opschrift: „Koopt niet op Zondag", welke biljetten voor de ramen of in hunne winkels waren opge hangen, en zeker hunne uitwerking niet zullen missen. Hierna werd een circulaire voorgelezen welke zal worden verspreid, ter begun stiging van die winkeliers, die aan het verzoek om des Zondags te sluiten, wil len voldoen, welke circulaire zal onder teekend worden namens de R. K. AAid- denstandsvereeniging. Na nog eens op het nut der vakver- eenigingen gewezen te hebben, deed de Geestelijke Adviseur wat beireft de Zon dagsrust uitkomen, dat het niet in de be doeling ligt de aanwezigen de verplichting- op te leggen, maar dat men door goede en eendrachtige samenwerking gemak kelijk tot een algeheele sluiting op Zon dag zal komen. Ook het bestuuf van 'den R. K. Volksbond, op deze vergadering uitgenoodigd, deed het genoegen den AAiddenstand in deze de helpende hand te bieden en verzekerde algeheele mede werking. Nadat er nog verschillende besprekin gen hadden plaats gehad en men van de rondvraag had gebruik gemaakt, sloot de voorzitter dezè eensgezinde vergadering met den .Christelijken groet. L1SSE. Door het bestuur der Bloemist- werlcliedenvereeniging „St. Isidorus" en van de afd. Lisse van het Nederl. Werk!. Verbond „Patrimonium" is aan de patroons in het bloembollenbedrijf een circulaire gericht met het beleefd verzoek liet minimum-loon voor een volwassen ar beider te brengen op f 10 per week, de arbeidsdag te doen aanvangen des 6 uur 's morgens en des Zaterdagsnamiddags om 4 uur allen arbeid te doen eindigen. NIEUWKOOP. Maandagmiddag ge raakte de kalverkoopman W. J. met paard en kar in de Ziende. Man en paard werden gered, maar van de dertien nuchtere kalveren, waaruit de lading be stond, werden er twaalf dood opgehaald en was de dertiende heden nog niet gevonden. NOORDWIJK. Maandagavond hield de Vereeniging tot bevordering van liet Vreemdelingenverkeer (V. V.) een alge- mcene vergadering in „Het Hof van Holland". In zijn. openingswoord wijdt de voor zitter, de heer A. Dorsman, eenige oogen- bIikkc-11 aan de nagedachtenis van onzen oud-burgemeester, baron van Harden- broek. Verder vestigt de voorzitter de aandacht op verschillende zaken, die op vooruitgang der badplaats wijzen. Hei aantal gasten vermeerdert elk jaar; een groot hotel en verscheidene nieuwe villa's zijn in aanbouw of reeds klaar. Ook uit hygiënisch oogpunt is er vooruitgang te bespeuren, getuige de rioleering, waar mede men thans druk bezig is. Ook deelt de voorzitter mede, dat, met het oog op hei groote nut van reclame, door het be stuur van V. V. een verzoek is gericht tot de Maatschappij „Zeebad", om een bijdrage tot het maken van reclame. Spr. herinnert aan de vergadering, gehouden te Amsterdam en uitgegaan van Bergen, waar door afgevaardigden van verschil lende Nederl. badplaatsen het maken van een groote gemeenschappelijke reclame in het buitenland besproken is. Namens onze vereeniging, zegt spr., is deze ver gadering bijgewoond door den burge meester en den gem.-secretaris. Her plan is., zooals de voorz. verklaart, in eenige groote buitenlandsche bladen een cliché geplaatst te krijgen, bestaande uit een kaartje van ons land, waarop de verschil lende Nederlandsche badplaatsen voor komen. Het zou jammer zijn, vindt spr., wanneer Noord wijk daar niet op voor kwam. Na lezing en vaststelling der notulen deelt de voorzitter mede, dat wegens af wezigheid van den penningmeester de rekening en verantwoording thans niet kan plaats hebben. Wordt besloten deze ter visie te leggen. Ej^n commissie van drie leden wordt benoemd, die te gefe- genertijd de papieren zal nazien. Wel kan de voorzitter de minder aangename medc- deeling doen, dat er voor dit jaar een nadeeiig saldo is van f150. Uit het jaarverslag van den secretaris krijgen wij te hoorea, dat onze badplaats in 1911 bezocht is door Ó0S0 gasten, tegen 5390 in 1910. Het aantal leden van V. V. bedroeg bij het begin van 1911 159 leden en 32 begunstigers, en op het eind van 1911 160 leden en 32 begun stigers. Er werden 7 bestuursvergade ringen gehouden, die gemiddeld door 8 van de 16 leden werd bijgewoond. Nog deelt het jaarverslag mede, wat in 1911 door V. V. is tot stand gekomen en op welke manieren voor de noodige reclame werd gezórgd. Naar aanleiding \;an het Guldenboek, dat door jhr. mr. L. A. van Schuijlen- burgh aan de vereeniging is geschonken, met het doel daarin de namen te plaatsen van personen, die zich voor de badplaats verdienstelijk hebben gemaakt, brengt de voorzitter tér kennis van de vergadering, dat het bestuur een schrijven heeit ont vangen van den heer Kolkman uit Hel mond, waarin deze heer mededeelt, dat de schoon e dichtregelen van den heer A. Verweij, waarmede het Guldenboek opent, door hem op muziek zijn gezet (met uitzondering van de laatste twee regels). Genoemde heer heeft nu deze compositie, ais een z. i. passende reclame voor de badplaats, opgedragen aan V. V. De aftredende voorzitter, de heer Dors man, wordt met algemeene stemmen her kozen. In de plaats van de heeren jhr. mr. L. A. van Schuijlenburgh, M.Verloop en J. H. v. d. Werf, die niet herkiesbaar zijn, en dén heer H. Tappenbeck, die bedankte, worden gekozen de heeren Gr. v. Limburg Stirum, H. Bussink, J. W. P. Spruijt en H. Lieferink. De wijziging der statuten, zooals die door het bestuur is ontworpen, wordt met eenige kleine veranderingen door de vergadering goedgekeurd. Bij dc rondvraag komen nog verschil lende zaken ter sprake. De heer K. de Bes geeft in overweging bij het gemeentebestuur stappen te doen tot verbetering van een gedeelte van den Pickcweg en vooral de gevaarlijke bocht bij de wed. H. te doen verdwijnen. Het bestuur zal er voor zorgen. Dc heer G. A. E. Duijster vraagt, of V. V. nog eens pogingen zou willen doen om de telefoonkosten te No: rJwiik a. Zee verminderd te krijgen. Het bestuur zal nogmaals, een qiissive tot de Regeering richten. De heer v. d. Werf stelt voor, ook den naam van den voorzitter te plaatsen in het Guldenboek. Door de vergadering met sympathie begroet. "Naar aanleiding van een voorstel van den heer H. Lieferink deelt de voorzitter mede, dat het bestuur een adres heeft opgesteld aan de H. Z- Ü- Inirow eg- rna. .1. Dr verkrijging van een betere regeling van liet goederenvervoer en eenige verlichting bij de aansluiting te Rijnsbu rg. Ten slotte brengt de voorzitter nog ter kennis van de leden, dat op de laatste bestuursvergadering besloten is, bij het gemccntehertuur om subsidie aan te kloppen. Hierna wordt deze belangrijke bijecn- Dc heer H. A. Overeem, onderwijzer te Schoten (bij Haarlem),vroeger alhier werk zaam, is bestemd voor den diensi in Ncd.-lndic, om te worden benoemd tot onderwijzer der 3c klasse bij het open baar Europeesch lager onderwijs daar te lande. De Afd. Noordwijk van de Alge meene veieeniigng voor Bloembollen cultuur houdt a.s. Woensdagavond een algemeene vergadering in de zaal van den heer P. v. d. Voort. NOORDWIJK AAN ZEE. J. Vink al hier, is bij het gisteren te 's Gravenhage gehouden visscherij examen geslaagd als stuurman op zeil- en zeevtsschersyaartui- gen. Bij Koninklijk besluit is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau ver bonden eere-medaillein zilver, aan P* Bedijn, badmeester, alhier. De Noordwijksclïe vereeniging tegen Drankmisbruik hield gisterenavond haar jaarvergadering in „Ons Huis" onder voorzitterschap van dr. Hennanides. Dc voorzitter herinnert in zijn ope ningswoord aan de feestelijke viering van het eenjarig bestaan der vereeniging. Onder de ingekomen stukken komt voor een schrijven van B. en W. als ant woord op een adres der vereeniging. B. en W. deelen hierin mede, dat, voor zoover het van hen afhangt, zij genegen zijn in bestekken van gemeentewerken het gebruik van sterken drank tijdens den arbeid te verbieden; dat tot nog toe de gemeentelijke aanbestedingen niet ge houden werden in lokalen met vergun ning, en dat dit cok in 'tvervolg niet zal gebeuren. Nog wijzen B. en W. er op, dat het aantal vergunningen in een gemeente bij dc wet geregeld is. L'it het jaarverslag van den secretaris stippen wij aan, dat het ledental in 1911 gestegen is van 53 op 86. L'it de rekening en verantwoording blijkt, dat de ontvangsten bedroegen f58.50 en de uitgaven f49.50. De aftredende bestuursleden, de hee ren H. W. Doorneveld en L. v. Beveren, worden herkozen. Na afhandeling der agenda houdt de voorzitt:r een interessante causerie over de vreeselijke gevolgen van het drank misbruik. Met een voorbeeld uit zijn er varing en met cijfers, ontleend aan de statistiek, toont spr. hei innige verband aan tusschen het gebruik van alcohol en die verschrikkelijke volksziekte, de tuber culose. AAet een krachtige opwekking tot propaganda, ieder in eigen kring, sluit dc voorzatsr deze gezellige bijeenkomst. NOOTDORP. Zooals we reeds schreven was er Zondag 3 Maart, van 3 tot 5 uur gelegenheid den heer j. C. A. Coppens, Hoofd der school aan den Veenweg te feliciteeren met zijn zilveren ambtsfeest. Talloos waren zij die daar gebruik van maakten. Ofschoon zij ontvangen werden in het schoollokaal, dat in een lustwarande herschapen was door eenige vrienden onder leiding van den heer Warffemius van Delft, was er dikwijls ruimte te kort Onder de gasten was ook de burge meester der gemeente, vergezeld van de Wethouders, die den heer Coppens namens de gemeente een enveloppe met- inhoud overhandigde, na een toespraak, waarin hij deed uitkomen, dat de heer Coppens zich niet alleen als Hoofd aller achting en waardeering had weten te verwerven, maar ook als kassier der Boerenleenbank, waaraan de heer Coppens steeds met onverflauvvden ijver en schitterend succes werkzaam was. Kort daarna werden de cadeaux, waar voor de ouders der leerlingen, oud- leerlingen, vrienden en bekenden de gelden hadden bijeengebracht, door den president der feestcommissie den heer Coppens aangebodeneen paar fraaie olieverfschilderijen, een canapee, enz. te veel om op te noemen, waarbij een al bum met de namen der schenkers en voorzien van een opdracht geteekend door den heer Warffemius van Delft. Ook van de zijde der kinderen mocht de heer Coppens ondervinden dat zijn werk gewaardeerd werd. Zij hadden hem Vrijdag, den len Maart, den eigenlijken gedenkdag, een fraaie Hanglamp cadeau, gegeven. Keurige muziek werd uitgevoerd door de heeren Broekhuijzen, ook als onder wijzers, zoodat 't geheel nog een onder wijzersgedenkdag van den ouden echten stempel mag genoemd worden. SASSENHE1M. Dinsdagavond \Verd in de zaal.van den heer de Koning eene vergadering gehonden om te trachten eene R. K. Gymnastiek-vereenigtng onderaf - deeling van den R. K. Volksbond alhier op te lichten. Dc bijeenkomst was goed bezocht en de leiding der vergadering was in handen van den voorzitter der afdeeling Sassen- heim, den heer A. Weijers. Na eenige bespreking gaven zich 24 jongelieden als lid op. Besloten werd de vereeniging den naam te geven van R. K. Turnclub „St. Pan- cratius" onderafdeeling van den Ned. R. K. Volksbond. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren L. A. Elfring, M. de Zwart en J. van der Geest. WARMOND. De heer J. v. d. Berg alhier is benoemd tot koster aan de R. K. Kerk, nabij de Lijnden, Gem. Haarlemmermeer. WASSENAAR. Gisteravond trad voor Bloembollencultuur en Kweekcrsbond als spreker op de heer Braun van Noordwijk met het onderwerp: Kunstmest Wetenschappelijk zou spr. de zaak niet behandelen, maar als man van de pmetijk. Hij gelooft in kunstmest, ómdat we ze in .de toekomst zullen moeten gebrui ken. De stalmest is te duur en geeft niet wat de plant noodig heeft. Om'goe de gewassen te verkrijgen móet de grond in voldoende mate bevatten stikstof, phosphor, kali en kalk. De stikstof dient hoofdzakelijk voor bladvormingphos- phorzuur voor zaadvorming, Kali voor knolvoiming en de kalk is de de zweep. Spreker constateerde, dat in de bollen streek een antipathie bestaar tegen kunst mest. Eerst toonde hij met cijfers aan, dat stalmest niet voldoende is. Wie ria'i- mest koopi heeft geen controle op de -samenstelling. Bij kunstmest bestaat dat wel. Met kunstmest brengen we hetzelf de in den grond als slalmest behalve.de humus vormende stoffen. De groote fout is dat in de bollenstreek te eenzijdig gewerkt is. Men heeft te veel gewerkt niet Chilisalpeier. Humus is noodig voor de warmte in den grond. Deze kan alleen gebracht worden door stalmest en g'rocn- bemestitig. Kunstmest niet groen bemes ting kan dus sialmest vervangen. Drin gend beval spreker aan het teelen van vlinderbloemige planten op de paden tusschen de bloembedden. Duidelijk zet te spr. de wet van het minimum uiteen. Het gewas regelt zich naar de minste hoeveelheid. Na de pauze behandelde spr. de ver schillende kunstmeststoffen, hun samen stelling en werking. Voor de bollencul- tuur zal volgens zijn meening zwavel zure ammoniak de toekomst - m est- stof zijn. Hij waarschuwde tegen het teelcn van boilen op aardappelvelden of op land waarop erwten geteeld worden. Vooral,de erwten zijn kalivreters cm ka li is jiuót noodig voor knolvorming. Voor al op bollenland is kulibemesting noo dig. Kalk en stalmest mogen nooit sa men gaan. Kalk bindt de stikstof en men heeft dus aan beiden niets. Van de ge legenheid om vragen te stellen werd een ruim gebruik gemaakt. Positief kan spr. niets zeggen. Ieder moet onderzoeken waaraan zijn grond gebrek heeft en het tekort moet worden aangevuld. Hij. be veelt her nemen van proeven ten zeerste aan. De heef Versteeg dankte spreker voor zijn leerzame rede. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Gisteravond hield de jonge Garde, af deeling Rijndijk en Haagweg, hare jaar vergadering in het Patronaatsgeboinv. De Zeereenv. heer Pastoor openue met ge bed de vergadering, waarna de voorzi-ter allen een hartelijk welkom toeriep, inzon derheid den Zeereerw. heer Pastoor Buhrs. Daarna werden de notulen voor gelezen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Hierna bracht de heer B. v. Alil, penningmeester, het jaarverslag uit, daar de secretaris bedankt had Onder applaus werd genoemde heer voor zijn moeite beloond. De heer J. P. de Bruin vroeg het bestuur, in 't vervolg te zorgen, dat, wanneer er een lezing gehonden werd, het verslag daarvan geplaatst wordt in de Leidsche Courant. Hierop ant woordde de heer B. v. Mil, dat het vroe gere verzuim niet de schuld was van liet bestuur en dat in '(vervolg zoo iets niet meer zal plaats hebben, 't Verslag van den penningmeester sloot met een batig saldo van f3.95. Bij de bestuursverkiezing werd A. Vlasveld als voorzitter herkozen en de heeren C. W. Varkevisser en A. Dobbe werden gekozen voor de wijk Haagweg. Bij dc rondvraag vroeg de heerde Bruin, of het niet wenschelijk zou zijn, dat door het bestuur meer werk werd gemaakt om degelijke Roomsche lectuur te ver- spreidenjWaarbij de Z.Eerw. heer Pastoor zich aansloot en deleden aanmaande voor al Katholieke bladen met name de Leid sche Courant te lezen en alle neutrale bladen, zoo noodig haast met geweld, te verdrijven. De voorzitter beloofde dat het Bestuur deze woorden ter harte zou nemen. De heer Kemperman zette kort maar duidelijk uiteen, hoe men in Noord- wijk onder leiding van Dr. Kervel kie zers kweekt, en, daar ook hier die me thode gevolgd zal worden, werden voor elke wijk eenige leden aangewezen. De ze zullen binnen korten tijd alle Katho lieken bezoeken. Hierna sloot de voor zitter met een woord van dank van den Z.Eerw. heer Pastoor, aan de afgevaar digde van de kiesvereeniging Kemperman en Pieterse en aan Donateurs .en ledenl de vergadering. De verrassing bestond uit aardige prijsjes, waaronder 2 kistjes sigaren door een donateur aan de Jonge Garde geschonken. Kerknieuws. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Tubber- gen den Weleerw. Heer G. H. Van Driel tot kapelaan te Amersfoort (O. L. Vr. Hemelv.) den Weleerw. Heer j. Immens; tot kapelaan te Rossum (O.) den Weleerw. Heer C. C. Th. J. Ottentot kapelaan te Steenwijkerwold den Weleerw. Heer H. E. Elberssen tot kapelaan te Gendringen den Weleerw. Heer B. H. Lammerstot kapelaan te Uithuizen den Weleerw. Heer S, van der Werftot kapelaan te Bemmel

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2