Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. De voorzitter, de heer G. V. Vergeer, herinnert in zijn openingswoord aan het pas voor eenige dagen overleden bestuurs lid, den heer Petrus v. d. Geest, te Oud- Ade, hoe hij een der eersten was en de vereeniging heeft helpen oprichten. De secretaris-penningm. bracht vervol gens verslag uit van den financieelen toe stand der vereeniging, de ontvangsten be droegen in 111 aan inlcggelden f350.87 aan premiegelden f 1087.791/2, zoodat met het saldo van 110, de geheele ontvangst bedroeg f2341.59, de uitgaven bedroegen f448.84, zoodat einde 1911 in kas was f 1892.75, aan ré-assurantie werd betaald f 123.14. De vereeniging telt in haar nu ruim 2- jarig bestaan 205 leden met 294 polissen tot een gezamenlijk bedrag van f630.000 In den loop van dit jaar gaat nog voor 160.000 in zoodat we einde dit jaar voor bijna 8 ton zullen verzekerd hebben. Op 19 Januari 11. was door het bestuur een propagandavergadering belegd te Rijp wetering, op verzoek van onze bestuursle den aldaar, en te Oud-Ade. Wij hadden het genoegen daar den Ed.Achtb. heer Gils, burgemeester van Zoeterwoude, als spreker fcn ons midden te zien. Op heel duidelijke wijze werd door Z. E. A. het nut en de werking der onderlinge brand- waarb. maatschappij uiteengezet, zoowel in het algemeen ais ook in het bijzonder te Zoeterwoude. Als resultaat dezer vergadering konden wij daar voor bijna f40.000 inschrijven. Jiet plan is om in het a.s. najaar te Roe- lofarendsveen ook zulk een vergadering te houden. Daarna had de gewone bestuursverkie zing plaats wegens periodieke aftreding van de heeren ,H. Bartels, D. Dobbe en E. Roewijk Jr., welke met bijna algemee- ne stemmen werden herkozen. In de va cature van den heer P. v. d. Geest zal dan in de najaarsvergadering voorzien wor den. Na dank te hebben gebracht aan de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en de hoop uitgesproken te hebben dat God ook dit jaar de vereeniging voor groote rampen bewaren moge, sloot de voorzitter de vergadering. SASSENHE1M. Vrijdagavond verga derde in het hotel „Het Bruine Paard" de afdeeling van de Zuid Holl. Vereeni ging „Het Groene Kruis". De voorzit ter de heer Visser Vlasveld heette de leden hartelijk welkom, doch sprak er .zijn spijt over uit, dat deze vergadering zoo slecht bezocht was. De notulen wer den na voorlezing onveranderd goed gekeurd. De penningmeester deed reke ning en verantwoording, waaruit bleek dat de vereeniging 191 leden telde, dat de inkomsten bedroegen f442.47, en de uitgaven f426.72 alzoo een saldo van f 15.75, en er was belegd bij de Coöp. Boerenleenbank f 655.741/2. Verstrekt wa ren in het afgeloopen jaar 3443 L. melk 345 eieren en verder vleesch enz. De boeken werden nagezien en in or de bevonden door de heeren P. Wester beek Jr. en H. J. Overvoorde. Alsnu had de bestuursverkiezing plaats, aftredende waren de heeren C. P. Huijg en J. W. Koning JW,z. De heer Huijg wensdhte voor een herbenoeming niet meer in aan merking te komen. In de plaats van den heer Huijg werd gekozen de heer J. O. Matze, wien van zijn benoeming kennis zal worden gegeven, terwijl de heer Ko ning herkozen werd. Besloten werd het bedrag der onder steuning te bepalen op een maximum van f2.50 per week en gedurende 13 weken. Het bestuur stelde voor in het z&L najaar gedurende 2 a 3 avonden «?£e lezing te doen houden over „Eeivj^r; ïiulp bij ongelukken." Dit voorstel eond al- gemeenen bijval. Dr. P. Le"^ and stelde zich hiervoor welwillend beschikbaar. Ook zal overwogen worden Dr. Flei scher uit Den Haag lid van het Hoofd bestuur te verzoeken het a.s. najaar hier eene lezing te houden, om propaganda te maken voor de afdeeling „Het Groe ne Kruis". Niets meer aan de orde, sluit de voorzitter de vergadering. VOORHOUT. Men schrijft ons: Wij hebben bij de heeren van Steijn en de Groot alhier haar warme kas bezich tigd. Leest men van elders in de vak bladen dat het trekken van de E. v. ,T. La Reine bijna geen goede resultaten oplevert hier komen wij tot de overtui ging dat, genoemde heeren deze tulp bij voortduring met groot succes hebben getrokken. Voor liefhebbers is het dan ook zeker loonend daar eens een kjjkje Jte gaan nemen naar de daar aanwezige I>raditcollectie tulpen, waarvan alle bol- en die men op de bakejs vindt, allen even jgoed tot haar recht komen zonder uit schot. Ook anderen soorten als Murillo, Rose Grisdelin, Parma, enz. zijn zeer Êphoon. Donderdag a.s. 7 Maart des voor middags te IO1/4 uur zal de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bij eenkomen. Op de agenda staats a.o.Ondeihand- ische verpachting grasgewas en „Visch- recht. Benoeming onderwijzer. Adres ;Speelman overname weg. In de ledenvergadering der vereen. Sociëteit „Door vriendschap bloeiend", gevestigd alhier, werd besloten de bijeen komsten het geheele jaar door te doen plaats hebben op de Woensdagavonden. Tot nog toe werden die samenkomsten alleen in het winter-halfjaar gehouden. Ook besloot men met den meesten spoed een huish. reglement samen te stellen. De vergadering droeg een recht gezellig karakter. WARMOND. Maandagavond vergadert de Boerenleenbank. O.m. bevat de agenda een verkiezing bestuurslid, aftredend de heer S.. J. Schouten en een voorstel salarisverhooging van den Kassier. WASSENAAR. De plaatselijke afdeeling van de alg. ver. voor Bloembollencultuur vergadert op Dinsdag 5 Maart a.s. des avonds ten 7 ure in het lokaal van den Heer Th. C. van der Zalm. Op de agenda staat o.a. Beschrijvings brief a.s. Alg. Verg.; Verkiezing Crocus- keuringscommissieLezing door den Heer J. Braun. Onderwerp: kunstmeststoffen. WOLJBRUGGE. De heer B. Evenhuis, onderwijzer aan de bijzondere school al hier is benoemd tot onderwijzer met ver plichte acte Fransch aan een bijzondere school voor M. U. L. O. te Amsterdam. GEWESTELIJK GEMENGD. De Brug aan de Noordwijkerweg. Men schrijft ons uit K a t w ij k aan den R ij 11 De brug over het Kanaal aan den Noordwijkerweg is op heden gereed, zoodat de passage van hier naar Noord- wijle, ook voor voertuigen weer zijn ge wonen gang kan gaan. Gemeenteraad van Nieuwkoop. Voorzitter de heer H. B. Onderwa ter, burgemeester. Aanwezig alle leden. Ingekomen: bericht van overlijden van den Oud-Secretaris en Ontvanger der Gemeente den heer W. van den Bosch de begrooting der gezondheidscommis sie over 1913; het verslag der Com missie tot wering van schoolverzuim een proces-verbaal van kaasopname d.d. 26 Jan. Ingekomen ook is een verzoek van den heer H. Mol om concessie tot het aanbrengen in de gemeente van elec- trische verlichting, waartoe voorloopige concessie wordt verleend, terwijl de voorwaarden nader zullen bepaald wor den. Besloten wordt op voorstel van den Voorzitter 5 wilgenboomen, staande op de losplats van grint in het Zuideinde te verkoopen aan B. van Wilgenburg voor f 45, terwijl de heer Kemp zal zorg dragen voor het planten van 5 jonge boom en. Tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim, vacature W. v. d. Bosch, wordt met algemeene stemmen benoemd de heer P. G. Overvliet. Goedgekeurd worden 2 concept-be sluiten tot af en overschrijving voor de dienst 1911. De Voorzitter leest voor een in gezonden schrijven van Mej. de Wed. W. v. d. Bosch, waarin pensioen wordt ver zocht. Behandeling geschiedt in geslo ten vergadering. Na heropening wordt medegedeeld dat op voorstel van den heer Van der We ij den besloten is Mej. v. d. Bosch een gratificatie toe te kennen van f250. Ook zijn in de beslo ten vergadering behandeld de reclames hoofdelijke omslag en het kohier hon denbelasting over 1913. Langdurig werd gediscussieerd over de voorgestelde gratificatie van f 50 aan het politiepersoneel, n.l. aan den Rijks veldwachter. De heer van Leeuwen vindt f 50 te veel en geeft in overweging deze som te stellen op f25 en de 2 veldwachters ieder f 12.50 toe te kennen. De Voorzitter zegt, dat de Rijks veldwachter vele diensten voor de ge meente praestcert en de Raad heeft dit steeds beloond; mocht de raad de grati ficatie 1e hoog achten, dan zaal hij den Rijksveldwachter in het vervolg minder diensten laten verrichten. De heer Van derWeijden zegt, dat een gratificatie is een tijdelijke belooning, dat daar dus ieder jaar niet op gerekend mag worden. De heer M o u r i t s veronderstelt dat bij dringende omstandigheden, zonder orde van hoogerhand de Rijksveldwachter steeds verplicht is op te treden en vraagt of ook Zevenhoven, een gratificatie toe kent aan de alhier gevestigden Rijksveld wachter. Den Voorzitter is dat niet bekend. De heer Mourits zou het on billijk achten, wanneer de 2 veldwach ters ieder f 12.50 hiervan kregen, mede als een toeslag met het oog op de duurte. De V0 orzi 11 e r stelt eindelijk voor om voor deze keer nog den Rijksveld wachter f40, en de vier Rijksveldwach ters die tijdens de kermis dienst deden, gezamenlijk f22,50 toe te kennen, wat ten slotte wordt goedgevonden. Goedgekeurd en vastgesteld wórdt de gewijzigde verordening op de heffing van schoolgeld, welke met 1 Juli in werking treedt. De heffing komt overeen met het tarief aan de christelijke school. Daarna wordt de vergadering geslo ten. I Kerknieuws. Donderdag jl. is, naar het „Centrum" meldt, in het Antoniusgasthuis te Utrecht overleden de weieerw. heer Jac. W. Oos- terbaan, kapelaan te Tubbergen. Z. Eerw. werd geboren te Utrecht 12 Augustus 1882, priester gewijd 11 Augustus 1907. Een hevige nierkwaal waarvoor ook door een nog beproefde operatie geen baat meer was, maakte een einde aan zijn jeugdig leven. Academienieuws. te Leiden, op proefschriftVerpanding van niet-geplaatste obligatiesen de heer H. van Wijk, geb. te Rotterdam, op stellingen. Onderwijs. Acte-Examens L. O. De minister van Binnenlandsche zaken heeft le. bepaald, dat de commissiën, in 1912 belast met het afnemen van de exa mens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 77, onder a. der wet tot regeling van hei lager on derwijs, zullen zitting houden in de vol gende plaatsen en voor de arrondisse menten bij elke plaats vermeld: te 's Gravcnhage voor de arrondisse menten Delft, 's Gravenhage I t/m III, Maassluis, Hilligersberg en Schiedam te Haarlem voor de arrondissementen Alkemade, Leiden, en die in de districten Alkmaar en Haarlem; te Utrecht, voor de arrondissementen Gouda, Schoonhoven, Woerden en die in de provincie Utrecht; 2e. in voornoemde commissiën be noemd 's Gravenhage: tot lid en voorzit ter: de schoolopziener in hei district Gou da; tot leden: de schoolopzieners in de arrondissementen Alkemade, Gouda, Delft Woerden en Alaassluis; tot leden-plaats vervangers: de schoolopzieners in het district 's Gravenhage en in de arrondis sementen 's Gravenhage III, Hillegers- berg en Hilversum. Haarlem: tot lid en voorzitter: de schoolopziener in het district Alkmaar; tot leden: de schoolopzieners in de ar rondissementen 's Gravenhage II, Lei den, Rotterdam II, Alkmaar en Amster dam III; tot leden-plaatsvervangers: de schoolopzieners in de districten Amster dam en Haarlem en in de arrondissemen ten Hoorn, MedembÜk, Beverwijk en JHaarlem. Utrecht: tot lid en voorzitter: de schoolopziener in het district Utrecht; tot leden: de schoolopzieners in de ar rondissementen Amersfoort, Loenen, Rhe- nen, Utrecht 1 en II; tot leden-plaatsver vangers: de inspecteur van het lager on derwijs in de tweede inspectie en de schoolopzieners in de arrondissementen Gorinchem, Amsterdam IV en IJssel- stein. Sport. Vliegen. G o r d o n-B ennett wedstrijd. In den wedstrijd van den Gordon- Bennetbeker zal voor de Ned. Ver. voor Luchtvaart uitkomen Henri Wijnmalen. Wielrennen. Afstandsrit Het Weekblad „de Sport" heeft voor a. s. Zondag een afstandsrit van Rotter dam over Gouda naar Leiden, en terug over Delft naar Rotterdam, voor wielrijders en wieler-vereenigingen uitge schreven. Voor deze rit zijn 60 personen ingeschreven, terwijl de vereenigingen „O. D. O." uit Delft, „Hollandia" en Rotterdamsche wielerclub beide uit Rot terdam, „Exelcior" uit den Haag. „U. W.V." uit Utrecht en „Olympia" uit Amsterdam ieder door vijf rijders worden vertegen woordigd. Te Leiden is er controle in Hotel „Central" gevestigd, waar al de deelne mers hun rijkaart moeten laten afteekenen. STATEN-GENERAAL. UTRECHT. Bevorderd tot arts de heer W. Verdonk en tot tandmeester de heer L. Kentgens. Bevorderd tot dokter in de rechtsweten schap de heer H. van Romburgh, geb. TWEEDE KAMER. Wijziging Lager-onderwijswet. De heeren Van der Molen, Snoebk Henkemans en v. Wijnbergen hebben op het wetsontwerp tot wijziging van de lageronderwijswet een amendement voorgesteld, waarbij zij de volgende toe lichting geven Een uitvoerig onderzoek in verschil lende deelen des lands heeft aangetoond, dat de maatstaf voor de berekening der kosten in de laatste twee groepen van •gemeenten, door de regeering aange nomen te laag is. Het amendement strekt derhalve om de subsidiebedragen meer in overeen- ming te brengen met de werkelijke kos ten. De berekening daartoe is als volgt. Voor de eerste categorie is de gemiddel de bouwsom op f 80 per leerling be houden, omdat dit bedrag in werkelijk heid overeenstemt met wat de gemeen ten, behoorende tot de 6e 7e, 8ste en 9de klasse van de wet op de personeele belasting ongeveer gemiddeld uitgeven voor stichting van nieuwe schoolgebou wen. Voor' de 2e categorie, in het wetsont werp gesteld op f,90 per leerling, is thans f120 per leerling gerekend. De gemeenten behoorende tot de 3e, 4e en 5e klasse van de wet op de personeele belastig stichten hare schoolgebouwen tegen gemiddeld f 139.50 per leerling, maar worden gedacht wat duurder te bouwen dan particulieren. Voor de 3e categorie de grootste gemeenten is thans gerekend op f 160 per leerjing. In werkelijkheid bediagen de kosten gemiddeld f 175.82 per leerling. De me morie van toelichting op Ihet adres van de vereeniging \an Christelijke onderwiji- zers c. s. geeft een middencijfer aan van f 186 per leerling. Van de aldus verkregen bouwsommen 21/2 pet. nemende voor jaarlijksche rente en aflossing, komt men tot de in het ia het dement ge§tglde b&dragea, Land- en Tuinbouw. Rozententoonstelling te Boskoop. De Boskoopsche kweekers hebben be sloten in de tweede helft van Juli 1913 een uitgebreide rozententoonstelling te houden. Voorzitter van het comité is de heer J. H. van Nes, lid van de firma C. B. van Nes en Zonen. Rechtszaken. Gevaar voor besmetting. De kantonrechter te Alphen heeft gisteren vrijgesproken dr. H. v. d. T. te Boskoop, beklaagd van het door onvoorzichtigheid, en onachtzaamheid doen onistaan van (besmettings-) gevaar voor anderen, door het afgeven van een verklaring van ge weken besmettelijke ziekte, O. m. werd overwogen, dat uit het des kundig onderzoek niet is gebleken, dat ook op het tijdstip van de bedoelde af gifte gevaar voor besmetting bestond, zij het dan ook, dat in het keelslijm van de patiente, genomen na die afgifte, diphtheri- bacillen werden aangetroffen, terwijl ook de wet den burgemeester niet met zoo vele woorden de verplichting oplegt om het kenmerk onmiddelijk na ontvangst der verklaring van de woning te verwijderen LEIDEN, 2 Maart. Relletjes. Vanwege den Leidsdhen Bestuurders- bond was gisteravond in de Stadsge hoorzaal eene propaganda vergadering belegd, waar mr. P. J. Troelstra, de lei der der Socialisten in de Tweede Kamer, zijn ingediende pensioen-motie besprak. Er werd gedebateerd door den heer D. Wijnkoop, vertegenwoordiger van de S. D. P. De debater ging mr. Troelstra zoo te lijf en critiseerde dusdanig de ac tie der parlementaire socialisten, dat de aanhangers van Troelstra ihun handen niet meer thuis konden houden en met hun tegenstanders handgemeen werden. Het nut van debat werd door de ze rnziepa'rtij heerlijk geïllustreerd De politie moest tusscihenbeide ko men om de orde te herstellen, omdat de Voorzitter daartoe niet bij maöhte bleek. De inspecteur, de heer van Kesteren, verscheen op het podium en dreigde de zaal door de onder zijn bevelen staande agenten te zullen laten ontruimen, als de Voorzitter de orde niet meer meester bleek. Aan deze bedreiging behoefde evenwel geen uitvoering te worden ge geven, omdat het verdere verloop van den avond, hoewel nog rumoerig, verder ingrijpen onnoodig maakte. In zijn repliek verklaarde mr. Tröel- stra niet meer te zullen spreken op eene vergadering, waar Wijnkoop als debater werd toegelaten. Nadat tijdens de ruzie een adhaesie- motie was aangenomen, ging men om 12 uur uiteen. KATWIJK. A.s. Maandag wordt voor het Gerechtshof te 's Gravenhage een voor alle Katwijkers geheimzinnige en interessante zaak behandeld, 't ls een proces naar aanleiding van het ontslag van den politieagent v. D. LEIDERDORP. De alphabetisch aan beveling voor de betrekking van waar nemend secretaris van Westerborg (Dr.) bestaat uit de heeren A. Ratering, amb tenaar ter secretarie van Vries en mr. B. J. Veenhoven, volontair ter secretarie alhier. FamilieberichtenuitandereBtaden. Overleden: Koenraad Antonius Ram 86j. Rotterdam. Jacobus Sulster 45 j. Amsterdam. Wed. A. van den Broek-Truyen 91 j. Helmond. Faillissementen. Uitgesproken: W. Ebens, fouragehan- delaar te Groningen, curator: mr. J. E. Hesse W. K. A. Wirtz te Zeist, curatormr. S. M S. Furnéc De firma 1. 1. A. de Groot en Zoon' hoedenfabrikant, curatormr. A. W. Schippers' Geëindigd: J. D. van den Berg Co.» handelaar in rijwielen en ijzerwaren te Amster dam. W. S, van der Wal de Haan, te Korte- zwaag J. H. van Voorden, schoenmaker te Overschie C. van Strien, schipper te Abben- broek De N. V. Rotterdamsche Vliegvereeni- ging te Rotterdam. O p g e h e v e 11J. A. Ruyg te Amsterdam P. Hoorn, aardappelhandelaar te Amsterdam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 Maart 1912, medegedeeld door het kon. Nederl, Meteorologisch Instituut te De Bilat. Hoogste barometerstand 766.8 Perpignan. Laagste barometerstand 736.4 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 3 Maart meest krachtige tijdelijk wellicht stormachtige zuidelijke tot zuidwestelijke wind, betrokken lucht met regen, later opklarend, zelfde tempe ratuur. CORRESPONDENTIE. A. T. te Leiden. Zooals u zult ge zien hebben is aan uw verzoek voldaan. Inbraak in de Cantine. In den nacht van 1 Maart werd in de cantine der Huzaren te Zutphen we derom ingebroken. Waakzaam geworden door een dief stal van f31, onlangs gepleegd, be merkte de cantine-bediende Van Stein, dat de pen uit de schuiframen ontbrak. De wachtmeester werd hiermee in ken nis geb^iLen \v#d PTgsdrageij die# nacht in dc cantine te waken. Toen ui les in de kazerne rustig sliep werd feet raam opgeschoven, een korporaal klom bin nen en schoof Ihet raam weer behoedzaam acihter zich dicht. Toen de inbreker zichf naar de buffet begaf, grepen wadhtm ces- ter en bediende hem beet, en brachten hem naar den keuken. Hier liet de wacht meester hem aan den bediende over, om zelf den commandant te gaan verwitti gen. De inbreker maakte hiervan gebruik, hij gaf den bediende een opstopper, ruk te zich met geweld los en vluchtte het gebouw uit, de stad in. Van S. zette hem een tijdlang achterna, maar door de duisternis geholpen, ontsnapte de in breker aan zijn vervolger. Naar alle rich tingen werd getelefoneerd en gisteren werd hij door de marechaussee gearres teerd in de tram Zeddnm-'s Heerenbcrg. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk ge rrigeerd.) De Koningin en de Koningin-Moe der schonken resp. f50 en f 100 aan het Leger des Heils ten behoeve van iiefc verblijf voor dakloozen. Inspectiereis Minister van Waterstaat De Minister van Waterstaat vergezeld van de Hoofdingenieur van den Rijks waterstaat in het 10e en het 9e district de heeren van den Tiiooni en Wortmaii! heeft heden den weg van 's Gravenhage over de Haagsche Schouw Leiden en Oegstgeest naar Haarlem geïnspec* teerd. - De volgende algemeene vergade ring van het Gezondheidscongres zal op 21 en 22 Juni te Middelburg worden gehouden. Op den tweeden dag zal o.a. het wets ontwerp tot wijziging van de Woningwet worden besproken dat gesteld is in han den eener Commissie, om advies. Het gemeentebestuur zal het congres ten Raadhuize ontvangen. Uitvaart Mgr. G. W. Konings1 Zondagavond zullen te £oest, waar Mgr G W.. Konings overleden is, de Metten worden gehouden. Het lijk zal Maandag morgen per automobiel naar Wassenaar worden overgebracht. Aldaar worden om negen uur de Lau den gecelebreerd, waarna de plechtige Requiem-Mis zal worden opgedragen. Het lijk zal grafwaarts worden gedragen door kerk- en armbestuur, en zal in het priestergraf worden bijgezet. China en Nederland. Men seint ons Volgens niet ambtelijke berichten volgt de gerechterlijke instructie inzake dc ge arresteerden wegens de ongeregeldheden onder de Chineezen te Soerabaja den ge wonen loop. Intusschen wórdt verzekerd dat de jongste voorvallen tot dusver geen invloed hebben ':geoefend op de hand having der wederzijdsche vriendschappe lijke verhoudingen tusschen China en Nederland. De buitenlandsche betrekkin gen worden langs gebruikeüjken dïploma- tieken weg rechtstreeks onderhouden tus schen de departemenien van buiienland- s'che zaken der beide landen zoodat van onderhandelingen van T hina rechtstreeks met het Indische Gouvernement en om gekeerd geen sprake is. Marktberichten. LEIDEN, 2 Maart. Graanmarkt. Het aanbod was ruim voldoende om in de behoeften te voorzien. Wat verkocht werd. kon gedeelte^ lijk goed vorige weeks prijken opbrengen- Te noteeren zijn Tarwe f 7.75 a f 8.25 p. 80 Ko. Rogge f7.a f7.25 p. 75 Ko. Haver f9.25 a f9-75 p. 100 Ko. Erwten f 12.50 a f 14.50 p. H.L. Eierenveiling. Aanvoer 6823 stuks. Kip- eieren f 4.— tot 4,50, Eendeeieren van f 4.75 tot f 4.95. Handel matig. Boter Aangevoerd 4450 Kg. Isle qua I. i 68 a 72 ct. 2de qual. A 62 a 66 c. per kg. lste qual. per kg. f 4.70 a 1.80, 2de qual. per kg. f 1.55 a 1.65 Turf Lange zwarte 90.000 f 5.25 a 5.oö. LEEUWARDEN, 1 Maart. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 75 stieren 1 100 a 280 ossen f 0— a 0—; 201 vette koeien f 185 a 310; 34 c. a 46 c. per half kilo; 1049 melk- en kalfkoefen f 160 a 270 93 pinken f 50 a 130; 188 vette kalveren f 45 a 55; 40 a 45 c. per half kilo; 297 nuchtere kalveren f 6a 11, 396 vette schapen f 29 a 3261 weide scha pen f 16 a 20; 208 vette varkens f 60 a 100 26 c. a 29 c. p. half kilo; 150 magere varkens f 45 a 60; 678 vette biggen f 25 a 45, voor Londen 20 c. a 22 c. per half kilo 145 kleine biggen f 5 a f 12, 11 paarden f 125-150 WASSENAAR, Veiling van 1 Maart 1912. Kroten per 10 bos f 0,20 a 0,24. Aardappelen per kin f 1,40. Boerenkool en spruiten per ben f 0,18. Spruitkool per 100 f0,50. Eieren per 100 f 4,25 i 4,75. ALKMAAR, 1 Maart. Kaas. Aangevoerd 142 stapels, wegende 76.135 kilo. Prijs voor kleine fabrieks- f 28.—, boeren- f 37.50, volvette f commissie boerenkaas f 38.— middelbare dito f 38.—. Handel vlug. UTRECHT, 2 Maart. Op de weekmarkt waren heden 800 stuks vee aangebracht. De prijzen waren voor stieren f 180 a 240, voor vaarzen f160 a 220, voor pinken f120 a 180. voor melkkoeien f 180 a 260, voor kalfkoeien f 200 a 310, voor vaarskoeien f 180 a 240, voor vette koeien f 190 a 280, voor nuchtere kalveren a 21.—, voor magere kalveren f a voor magere varkens f25 a 85, voor biggen f7 a 15, Handelsberichten. AMSTERDAM, 1 Maart. Koffie. Goed ord. Java 52 c. Superior Santos 42H c. Suiker fiauw, sluit vaster. Maart 18>,j e.i Mei 18>Hi geboden, Oct./Dec. f 13J6 te koop. ROTTERDAM, 1 Maart. Koffie. Goed or A Java 52 c. Sup Santos 42H- 1 Suiker lusteloos, Mei f 18H genoteerd, i SCHIEDAM, 1 Maart. Moutwijn f 15.50, Jen**, ver f 19.50 Commissie f 15H- Stemming vast Spoeling f 1-90. Graanspiritus f 27^—27 Mela6sc f 22Ruwe spiritus f 12H

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3