Uit Stad en Omgeving. wegens het vernielen der communicatie middelen door de opstandelingen, mets meer vernomen. Academienieuws. Rechtszaken. LEIDEN. Geslaagd voor het candi- daats-exainen in de rechten, de heer A. J. G. Verster (Hilversum). Sport. Schaken. Leidsch Schaakgenootschap. Dinsdagavond 5 Maart zullen te Lei den ploegen van het Leidsche Schaakge nootschap en Discendo Discimus van 's Gravenhage tegen elkaar spelen. Vliegen. Watervliegtuig. Na 21/2 jaar van proefneming is de Engelsche vlieger Gnospelius er einde lijk in geslaagd met een naar zijn ont werp vervaardigd watervliegtuig, een eendekker een vlucht van een kilometer of drie te doen. Engeland heeft nu twee soorten wa tervliegtuigen, dit en den tweedekker van Wakefield, waarmee deze in Decem ber van hei vorige jaar zijn eerste ge slaagde vliegproeven volbracht. Een proces. Te Berlijn is uitspraak gedaan in het geding van de Gebr. Wright, tegen een aantal Duitsche fabrikanten van vlieg tuigen, die zij wegens schending van hun patent en het namaken van verschillende onderdeden der Wrighi-toestellen voor rechter gedaagd hebben. De Gebroeders Wright hebben hun proces verloren, zij zijn in het ongelijk gesteld. Een record. Tabuteau heeft te Pau het wereld- snelheidsrecord voor een vlucht van 2 uur verbeterd. Hij legde in dien tijd 227 K.M. 454.50 M. af. Land- en Tuinbouw. lieropening Belgische grens. Te Leeuwarden is Zondag een parti culier telegram van Belgische veehande laren ontvangen, meldende, dat 2 Maart a.s. de invoer van kallkoeien jn België zal worden ioegestaan, zoodat die hande laren aanstaanden Vrijdag-te Leeuwarden de markt zullen bezoeken. Vereischi wordt bij elke koe een ver klaring onderteekend door den burge meester der gemeente waaruit het dier herkomstig is, dat er gedurende de laatste 30 dagen geen geval van mond en klauwzeer zich heelt voorgedaan en voorts beschrijving van de kleur. (L. Ct.) Verzorging der Hooilanden. Over iiei algemeen wordt het land heel wai beter verzorgd dan tot vóór enkele jarende meeste boeren vullen hun mest- voorraad met kunstmeststoffen aan. Maar een schromelijke misdeeling, ja verwaar- loozmg der hooilanden is toch nog in vele streken waar te nemen. Vooral geldt dit ten opzichte der natuurlijke hooilanden. Op vele dezer wordt nog steeds, jaar in jaar uit, roofbouw gepleegd: men maait er geregeld ieder jaar, iiaalt er dus steeds af, maar nimmer wordt er wat gebracht. Dat de oogst niet veel beduidt, noch wat de kwaliteit, noch wat de kwantiteit be treft, is duidelijk. „Maar we brengen er ook niets, dat is alles winst", zoo wordt geredeneerd. Dit moge al waar zijn, niet temin doet men zich schade, en zal men die winst voortdurend kleiner zien wor den. Schade, want veel meer kan van die hooilanden gehaald worden, een veel grootere netto-winst kan worden ver kregen, wanneer men die gronden geeft, wat hun toekomt, ze verzorgt, zoo als het behoort. De oogst kan worden verdubbeld, verdrievoudigd. En niet min der zal men worden bevoordeeld door het betere grasbestand, dat men krijgt: de zure en slechte grassen maken plaats voor zoete, betere soorten. De kosten, daartoe te maken, behoeven niet af te schrikken. In het begin zal men zich een extra uitgave moeten getroos ten. Ten eerste door te zorgen voor behoorlijke drooglegging, een geregelde afwatering. Deze is hoofdvoorwaarde. Sa menwerking van vele eigenaars en be zitters zal in vele gevallen noodig zijn. 't Loon is de moeite en de opoffering waard derhalve werke ieder mee! Uit welbegre pen eigenbelang! Maar ook ter wille van anderen! Dat is plicht! Is de waterloo- zing geregeld, dan gaat men aan het eg gen. f link eggen is noodig, opdat de lucht jndringe en haaf nuttig werk in den bo dem verrichte. Kalk in ruime hoeveelheid van 10003000 K.G. per H.A. naar mate het land nat en zuur is, wordt dan uitgestrooid, zoo tijdig mogelijk. En dan volgt de eigenlijke bemesting: minstens 8 baal kainiet en 6 baal slakkenmeel (of super) per H.A. Oók zoo vroeg moge lijk! Men zij niet bang méér te geven, want verloren gaat er niets. En 'tkonvt stellig terug in den oogst. Wij noemden het minste. In den eersten tijd vooral be hoeft hei uitgeputte land stellig meer, om een voldoenden oogst te kunnen le veren. Inzonderheid kali (kainiet), omdat van deze voedingsstof het gras het meest verbruikt. Die aldus het land verzorgt, hem ver zorgt het land. C. B. CORRESPONDENTIE. Mevr. K. alhier. Dank voor uwe wel willendheid. _Wij hebben het echter reeds Maandag vermeld. Diefstal van telefoondraad. In den nacht van 30 Nov. op 1 Dec. van het vorige jaar werden tusschen Z wa ra in e r d a m en Bodegraven een groot aantal telefoondraden gemist en verdacht die gestolen te hebben, stond Maandag voor de Haagsche rechtbank terecht M. van S., koopman en zeilmaker te Rotter dam die evenwel beweerde niets van dien diefstal te weten, omdat hij den be- wusten nacht slapende in een schuil in een der grachten van Leiden had doorge bracht, hetgeen hij evenwel niet met het een of ander bewijs kon staven. Boven dien was hij in het bezie van een rijwiel geweest, zoodat de mogelijkheid bestond gelijk de man zelf moest toegeven dat hij tusschen half elf 's avonds, toen hij zich dan te slapen zou hebben gelegd en 's morgens half acht toen hij weer ge zien was, heen en weer Zwammerdam ge fietst was. Vermelding verdient nog, dat bij bekl. een tang in beslag was genomen uitstekend geschikt blijkens ter te rechtzitting genomen proeven om tele foondraad door te knippen dat hij op I December, 's morgens tusschen 10 en II uur bij een koopman te Utrecht 9 K.G. koper telefoondraad had verkocht voor f4,50 en op 5 December 30 KG. koper telefoondraad te koop had aange boden, welke laatste koop niet was door gegaan bij weigering van den koopman. Na een langdurig getuigenverhoor werd 3 jaar gevangenisstraf geëischt. De Haarlemsche Rechtbank eischte te gen J. A. O. schipper, die bij een ge schil over de uitbetaling van geld voor het leveren van mest zekeren Duineveld tc Lisse beleedigende woorden toe voegde f 5 of 10 d. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMEk. Zitting van Woensdag 28 Februari. De behandeling der Armenwet wordt voortgezet, en wel bij Art. 16, dat voor schrijft, dat gelden, die moeten worden geacht bestemd te zijn ten behoeve van alle de noodlijdenden, zonder onder scheid van godsdienst, welke in eene ge meente door Armer.inrichtingcn bedeeld worden, door den Armenraad, en, bij ge breken van dezen, door B. en W., ver deeld moeten worden onder de kerkelij ke, bijzondere en gemengde instellingen van weldadigheid in verhouding van de gelden door die instellingen voor onder steuning besteed. Op dat artikel lichtte de heer Rink (U. L.) een amendement toe, waarvan de hoofdstrekking is, aan de door bur gerlijke instellingen of gemeentebestu ren bedeelde armen niet hun aandeel te onthouden in de door een schenker of erflater mede voor hen bestemde gelden. Spr. zet daarin uiteen dat de regeling van het ontwerp-artikel een acJiteruitzet- ting beteek ent van de armen die door burgerlijke armbesturen weiden bedeeld, en een miskenning zou tengevolge heb ben van de vrijheid van testeeren en schenken. De heer Polle'ma (A. R.) wierp de vraag op of artikel 16 ook betrekking- zal hebben op de zekere provinciale fondsen die in Friesland bijeen zijn ge bracht ten behoeve der armen. De Minister van Binnenland- sche Zaken, de heer Heemskerk beantwoordde die vraag ontkennend. Deze wet stelt het provinciaal regle ment niet ter zijde. Het amendement- Rink bestrijdt de Minister, betoogende dat door het regeeringsartikel z.i. niet de minste inbreuk wordt gemaakt op de vrijheid van besturen. Het amendement-Rink werd na repliek verworpen met 52 tegen 12 stemmen, en hot regeeringsartikel ongewijzigd aan genomen. Minister Heentskerk bracht bij de verdere behandeling nog een wijziging aan, waardoor het mogelijk wordt voor- loopige ondersteuning te geven aan een behoeftige, indien door uitstel van de ondersteuning levensgevaar voor den te ondersteunen persoon wordt geschapen, of gevaar voor zijn gezondheid. Bij art. 28, voorschrijvende dat onder steuning door het Burgerl. Armbestuur slechts kan worden verleend aan lien, die zich het noodzakelijk levensonderhoud niet kunnen verschaffen en het, hoewel daartoe een verzoek gedaan is, niet ont vangen van anderen, die daartoe gehou den zijn, of van kerkelijke, bijzondere of gemengde instellingen, verdedigde de heer Vliegen (S.D.) die dat beginsel verkeerd oordeelde, 'n amendement strek kende om eenvoudig voor te schrijven dat ondersteuning verleend wordt aan hen die zich het noodzakelijk levenson derhoud niet kunnen verschaffen. Men moet niemand verplichten zich eerst te wenden tot kerkelijke of bijzon dere liefdadigheid. Minister Heemskerk bestrijdt dit amendement, als geheel ingaande te gen het beginsel van het wetsontwerp. De kerkelijke en particulieren liefdadig heid zou geheel naar den achtergrond worden gedrongen, als men in de wet zou gaan erkennen een recht van on derstand van het burgerlijk armbe stuur. Onder geen omstandigheid zou de Minister het amendement Vliegen kun nen aanvaarden. Ook namens de geheele Commissie van Rapporteurs werd het amendement, bij monde van den heer Drucker (V. D.) ten sterkste ontraden. Het wordt v er worpen met 57 tegen 9 st. Voor de sociaal democraten en de Unie-liberalenRoodhuyzen, Verhey, Thomson en Smeengc. Het regeerings artikel wordt z. h. st. goedgekeurd. De zitting duurt voort. Pensioenregeling Spoorwegpersoneel Ingediend is een wetsontwerp tot be krachtiging van nadere Overeenkomsten met de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen en met de Hollandsche 1 Jzeren Spoorweg Maatschappij betref fende de pensioenregeling van haar per soneel. Het overleg met de Staatspoorw. en met de H. IJ. S. M. gepleegd, heeft tot overeenstemming geleid omtrent rege lingen, berustende op dc volgende grond slagen De pensioenaanspraken van het per soneel van beide Maatschappijen zullen op zooveel mogelijk op uniforme wijze geregeld wordende maximum pensioen- uitkeering zal bedragen 2/3 v^n het ge middeld inkomen, berekend over de laat ste vijf jaren. Voor de aldus geregelde pensioenaan spraken zal voortaan door het personeel van beide Maatschappijen jaarlijks wor den bijgedragen 4 pet. der bezoldiging'als doorloopende korting, zooals deze Teeds voor het S. S. personeel bestond. Van het reeds in dienst zijnde personeel wordt 1 pet. minder als doorioopende korting ge heven, zoodat dii personeel niet meer dan 3 pet. doorloopende korting zal be talen, welk percentage thans reeds door het S. S. personeel wordt bijgedragen. Door de Maatschappijen zal jaarlijks 4 pet der tiotale bezoldigingen in dc fondsen worden gestori, terwijl zij daarenboven voor het in dienst zijnde personeel nog 1 pet. zullen storten. Door den Staa: zullen de aanspraken van het personeel op pensioen volgens deze onder wettelijke goedkeuring vast te stellen regelingen, voor het geval van naasting ten volle worden gewaarborgd; deze waarborg sluit in, dat de tekorten der fondsen, ingeval van naasting, door den Staat voor zijne rekening worden genomen. Aangezien in het fonds bij de H. IJ. S. M., in verhouding tot de daarop volgens de nieuwe regeling rustende lasten, tnans eene aanmerkelijk geringere dekking ge vonden wordt dan in dat der Staatsspoor kwam het der regeering noodzakelijk voor dat van eerstgenoemde Maatschappij een bïjstorring in het fonds werd gevorderd tot zoodanig bedrag dat de ongelijkheid in de verhouding van de aanwezige dek king tot op de beide fondsen rustende lasten zooveel mogelijk zou worden weg genomen. Het bedrag dier bijstorting is vastge steld op 16.500.000: Reeds werd vermeld, dat van het thans in dienst zijnde personeel der Maatschap pijen niet meer dan 3 pet. doorloopen de korting zal worden geheven. Bij de Staatsspoor werd daardoor bereikt, dat dit personeel niet in inkomsten zal ach teruitgaan. Bij de H. IJ. S. M. waren echter overgangsmaatregelen noodig om te zoigen, dat het personeel in het ge not der ihans genoten bezoldiging zou blijven en slechts geleidelijk, in verband met veriïooging zijner bez'oldiging, aan de verplichting tot bijdragen zou worden onderwerpen. Een regeling is ontwor pen dat daardoor geen te groote druk op dat personeel kan ontstaan. In de reglementen voor de pensioen fondsen is voorts bepaald dat het bedrag der eigen pensioenen in geen geval f4000 zal kunnen te boven gaandit maximum gold reeds voor het H. IJ. S. personeel, doch is nieuw voor het S.S. personeel. In verband daarmee is ten aanzien van het S. S. personeel bepaald, dat over het deel der salarissen, hetwelk f6000 te bo ven gaat, geene kortingen zullen zijn ver schuldigd Ten behoeve van de reeds in dienst zijnde personen is voorts bepaald, dat de door dezen verschuldigde bijdragen niet zullen kunnen worden verhoogd, tenzij tot dekking van lasten, voortvloeiende uit een (ook) voor hen geldende verbetering der pensioenregeling. Wat het beheer der fondsen aangaat, de bij de S. S. bestaande commissie van beheer ijs niet gehandhaafd, doch het beheer van het fonds, onder de con trole van den Siaat, opgedragen aan den Directeur-Generaal der Maatschappij, on der controle van den Staat; evenals bij het fonds der H. IJ. S. M. aan den Raad van Administratie. Door de S. S. werd er prijs op gesteld dat de verhooging van de maxima' der pensioenen ook aan de reeds gepension- neerden, die meer dan dertig jaren tot het fonds hadden bijgedragen, zou ten goede komen. 111 dien zin is aan de nieu we bepalingen terugwerkende kracht ge geven. De kosten hieruit voortvloeiende zuilen door de Maatschappij worden gedragen. Omtrent de lasten door de nieuwe re gelingen op de Maatschappijen en den Staat te leggen, kan nog liet volgende worden opgemerkt. De vermeerdering van de jaarlijksche bijdrage der S. S. zal aanstonds meer dan f 267.000 bedragen. De gunstige be paling ien'opzichte der reeds gepension- neerden vordert bovendien \an deze maatschappij een offer, waarvan de con tante waarde f 250.000 bedraagt. De geldelijke verplichtingen, welke de Staat door in het bestaande tekort zoo wel als in de aangroeiing van het te- kort te berusten, voor zijn rekening neemt, kan geacht worden overeen te komen met eene jaarlijksche bijdrage van 2.2 pet. tan 173 af tot 1 Januari 1912 en van 2.60 pet na 1 Januari 1912; of wel, in aanmerking nemende dat de Staat zich vóór 1 Januari 1912 niet met het fonds inliet, kan ook gezegd worden, dat de Staat na 1 Januari 1912 eene jaarlijk sche bijdrage van 2.69 en 1.42 is 4.11 pet. voor zijn rekening neemt. De H. IJ. S. M. zal in de eerstvolgende Jaren hebben te rekenen op eene meerde re uitgave van ruim f700.000 's jaars. HAARLEMMERMEER. De uitslag der gisteren gehouden stemming in district 111 voor een lid van den gemeenteraad is als volgtUitgebrachte stemmen 547 van onwaarde 11 aantal geldige stemmen 536volstrekte meerderheid 269. Hiervan verkregen: Jac. Griekspoor (Soc.-Dem.) 32 stemmenB. van Groeningen (Anti- Rev.) 136 stemmenJoh. Verkuyl (Anti- Rev.) 265 stemmenG. van Wieringen (Lib.) 103 stemmen. Herstemming dus tusschen B. van Groeningen en Joh. Verkuyl. De herstemming is bepaald op 12 Maart a. s. GEWESTELIJK GEMENGD. Hedenmorgen omstreeks 8 uur is een vrachtwagen van de Naaml. Venn Wernink's Betonfabriek in de Mare te Leiden te water geraakt. De voerman kon nog tijdig van den bok springen. Met behulp van eenige burgers werd het paard spoedig op het droge gehaald, waarna dc wagen werd opgehaald. Aanbestedingen. UTRECHT. Aan bet centraalbureau der Staats spoorweg Maatschappij is gistermiddag aanbe steed: Bestek r.o. 1270. Het maken van grond werken enz. ten behoeve van de voltooiing en de ombouwing tot normale spoorwijdte van den spoorweg Goud a—S choonhoven. Begroo- ting f 40X000. Ingekomen zijn 10 aanbiedingen minste die van de Zaudleverantiemaatschnppij te Amsterdam, f 391,700. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Jeanne Margarctha Bertha, d. van H. M. Simonis en B. Kortekaas Mattheus z. van P, Heruer en C. van der Sluis Judith jacoba, d. van H. Ovcrduin en A. H. de Rooze Sijtje, d. van S. Hanierling en G. Louwrier Maria Catharina Wilhelmina, en Johannes Jacobus Wilhelmus d. enz. (twee ling) van G. Willems en J. Blansjaar. Getrouwd: j. de Beunje, jm. en A. Crama jd. C. Haneveld, jm. en AL E. Kuiper, jd. van Weizen, jm. en C. de Meij, jd. C. Bakker, jm. en A. Zeegers, jd. Faillissementen. Uitgesproken: P. Smidbauer, openbare koopvrouw te Roermond, curator: mr. Paul Tripels Th. Heimen, bakker te 's Heerenberg, curator: mr Feldbrugge - J. A. Zeilinga, ka- cheltabrikant te Leeuwarden, curator: mr. J.A. Stoop J. Ferwerda, winkelier te Leeuwarden, curator: J. Oosterwerff J. Th. Eggink krui denier te Amersfoort, curator: R. P. van der Mark M. Gans, schoenmaker, Amsterdam, curatormr. I. va 11 Creveld N. Venn. Tech nisch Bureau voorheen J. Roosen te Haarlem C. Homburg Czn. koopman en handelsagent te Koog aan ue Zaan. Opgeheven: L. de Vries, schoenfabrikant te Waalwijk A. Haringa, vroeger kruidenier, thans werkman te ljrauiden. Geëindigd: U. A. Hekker, tc N 0 o r d vvij- kerhout H. Hendriks Coumans, schoen maker, te Wijk-Maastricht A. H. Timmer- mane, koopman te Zallbommel C. Groene- weg, kuiper te 's Hertogenboscb. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Februari 1912, medegedeeld door het kon Nederl. Meteorologisch Instituut te De Biidt' Hoogste barometerstand 773.0 Clermont Laagste barometerstand 742.4 Bodo, Verwachting tot den avond van 29 Februari toenemende tot krachtige, tijdelijk wellicht storm achtige, zuidelijke tot zuidwestelijke wind, be trokken tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk regen buien, zelfde temperatuur. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) H. Al. de Koningin-Moeder bezocht heden de Israëls-tentoonstelling bij Bons- sod, Valadon Cie te 's Gravenhage. Dc ontslag aanvraag van den heer Henny als lid van den Raad van State maakt in dat college een Indische vaca ture. Herhalingsoefening vrijwilligers. Bepaald is, dat vrijwilligers, die min der dan twee jaar in werkelijken dienst waren in.het 5de jaar van hun verbinte nis een herhalingsoefening van 3 we ken moeten meemaken behoudens bizon- dere beschikking van den minister, zoo daartoe aanleiding bestaat. Indische postzegels. Wij vernemen, dat er nieuwe Indische postzegels zullen .worden gemaakt, die meer wit bevatten en inet oplosbare kleu ren worden afgedrukt, een en ander om het veel voorkomend verwijderen van de poststempels op gebruikte zegels te ver hinderen. De minister van Oorlog heeft het hoofdbestuur van de Nat. Christ. Ondcr- officiercn-vereeniging en het dag. bestuur van den kon. Onderoff. Schermbond ge legenheid gegeven, de vergaderingen op werkdagen te houden. De eerste constitueerende vergade ring van de Vereeniging van Nederland- sclie Gcmeemeo weid heden in de Raads zaal te 's Gravenhage gehouden, onder presidium van mr. van Roven, burgemees ter van Zwolle. Het gemeentebestuur van den Haag hood de deelnemers aan deze vergadering een lunch aan in de Twee Steden, waarbij behalve B. en W. aanzaten de gemeente secretaris en eenige hoofdambtenaren ttp Gemeentesecretarie. De uitzetting der Italianen. KONSTANT1NOPEL. 27 Febr. De mi nisterraad, in buitengewone zitting bij eengeroepen, besprak verschillende quaes- ties, met de uitzetting der lialianen in verband staande, en besloot 0. m. den maatregel uit te strekken tot de Italianen wonende in Libau. De Valis van Beiroet, Damascus, Alep po en Jarusaletn deelden aan de Duitsche consuls mede, dat de Italianen uit die vilayets moeten vertrekken binnen 14 da gen, te rekenen van 26 Februari. De Sultan besloot gelukwensciien te zenden aan de Avn-Yllah en dc Angora. De dreigende staking. LONDEN, 28 Febr. De heer Thomas, de president der Cambrian Combine en leider der mijneigenaars in Walis, zeide in een interview over de gisteren gehou den conferenties met de regeering„De zaak is nog op precies hetzelfde stand punt als daarvoor; er is niets gedaan." De bladen geven hedenmorgen alge meen blijk van een zeer pessimistische stemming. Zij zeggen dat niets de staking belet, daar de mijnwerkers besloten heb ben te blijven aandringen op het begin sel van minimumloon, zonder eenigeöbe- perkende voorwaarden. Prins geboren. STOCKHOLM, 28 Febr. Het gezin van den Kroonprins van Zweden is heden vermeerderd met een zoonmoeder en kind zijn welvarend. Beurs van AmsieriJam. 28 Februari 1912. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. aiio 2*4 dito Hongarije. Uoudl. 4<c. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4 70 au-juli. Portugal 4Lj Obl.Tabaksmon. 3% Ooi. Ie serie Rusland. 4**7,, Obl. 19Ü9Ned.Kcc. 4Fa% dito Obl. 1906 4 dito bij Hope <x Co. a. G. R. 125 4 dito be Eniiss. Servië 4 Obi. 1895 Mexico 5 7© Goual. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3 7o üec. B. Schuld Venezuela 3 y0 Dipl. Sch. 1905 47„ Amsterdam 1900-01 370 Leiden 1896. 470 idem 1911. Aand. N. West. eiPac.hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. t err. v. Anier. Car óc Found C. i a. Cigar. M. C. v. A. ccii.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Uert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge éi Moormann (liq.) Arnsi. Cult. Mij. der VorstenI. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 üew.aand.„Ketalioen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mi3nb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gec. Holl. Peir. A. Aand. K.N. M. t. expl. v. Petr. Br. a 1 iüÜO Aand. Moeara Eniro Petr. Mij. Aana. Sum Paleinb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Mare. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Coinp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deii-Mij. Aand. U11. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv.Corp. Li 111. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aanu. Atciiison Fopeka Cert.v.aand. Chesapeake i&Ohio Cert.v.aanu. Denv. tx Rio ür. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 7oGenera' Lien Bonds uiio Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lnlern.PriorLienÜbl.4^7o Cert. v. aand. Miss. Kans. <fc T. Vorige/Koers. Koers.lhedcn «3% 82 •32 82% 69 V 69 92 91'% 92% 101*4 itein 104% i 105 4892 4744 iooh loeji 171fc 66 Hf.06% wvjfi I 50%* 1 53* a 59!>H 110 111812 372 Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South RJw. Cert. v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 3*4 Antwerpen 1887 4°/0 Hongaarsche Hypb. 1884 5% Theiss. Regulir. Ges. 1880 4% Staatsl. Oostenrijk 1800 2% Madrid 186S Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten .ongatie rente 31 711£ 142% !4:i 185*4 1!S5 68*4 0814 400 465 57% 59 281*4 282 472% 475 215}v J15 1744y [7.,y 4'-it; 4 2 19% 1...A 731 73 113% 114}| 529 528 V 504*b '505 4*4 11%: 11% 48*2 43% 85H I 85Jé 989t 974/ 97h 183} 4 105 f 1051 f6 22% 22 30% 30% 77% 25% 20'8 101 ,101*2 26% j 61% 96 H 9618 37*4 37 23H 23''f 107 K»7% 27% 27% 164*4 164*2 100*f 100% 7*8 i 7 107% 1.20 80*g 87*é 122% 154*4 163*8 67 48* 1.20 Marktberichten. WOERDEN, 28 Febr. Aanvoer ter kaasmarkt 28 partijen. Prijs Goudsche kaas le srt. f 36 a f 40,00 id. 2de srt. f 33 a f 35, id zwaardere f a f—id. gestempelde f Alles per 50 Kilog. Handel matig. AMSTERDAM, 28 Febr. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd 164 vette kalveren, le kw. f 1.15 a f 1.20, id. 2e kw. t 1.10 3c kw. f 1.— 127 nuchtere Kalveren f 8 a 16 per stuk, 510 vette varkens Holl. le qual. 56 a 58 c. idem 2e en 3e qual. 54 a 5b c., Gelderschê en Overzeesche le qual. 56 a 58 c., 2e en 3e qual. 54 a 56 c. per K.G. LONDEN, 26 Februari. Geslacht. De aanvoer ter Central Meatmarket bestond heden uit 120 ton Schotsche runderen, alsmede 5300 achter-' en voorbouten uit Argentinië. Er heerschte vrij" goede vraag. Ter plaatse geslachte rundcre^. bleven duur, bevroren vleesch was iets vaster: Schapen, varkens en kalveren duur. Men noteerd<f per steen van 8 pd.runderen 2/5 k 5/0. EngeJschfc' schapen 4/2 a 4/8, Engelsche kalveren 4/4 a 5/§ Engelsche varkens 3/8 a 4/4,

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3