Hei co-iicepi-regleinent werd behoudens een enkele wijziging goedgekeurd. Besloten werd over het gelieele land een uniforme wijze van werken te volgen een gemeenschappelijk •jaarverslag op te maken, waarvan exemplaren zullen ge zonden worden naar het departement van Justitie, naar het Rijksbureau ter be strijding van den handel in vrouwen, naar het internationaal bureau te Freiburg, e.z.m. Met kracht kan thans aangepakt wor den de propaganda op de booten, voor al op die der groote Trans-Atlantische lijnen. (Tel.) R. K. Politiebond. Naar het „Hdbl." verneemt,worden te Amsterdam pogingen aangewend om. te komen tot de oprichting van een R.-Ka tholieke pplitieagenten-vereeniging. De bemoeiingen in deze gaan uit van het plaatselijk comité der Katholieke Sociale Actie. Donderdagavond werd er in het gebouw van den R. R. Volksbond een huishoudelijke vergadering gehouden, al leen toegankelijk voor R. K. politie beambten. Zooals men weet, is er ook te Rotter dam een R. K. Poliuevereeniging opge richt. Het geschiedde daar naar aanlei ding van het feit, dat de neutrale ver- ceniging hei socialistisch gemeenteraads lid Spiekman voor een lezing had uitge- noodigd, en pastoor Mersel als dona teur geroyeerd werd, omdat ZijnZeer- eerw. geprotesteerd had tegen het doen voorlichten van de politiemannen door een voorman van een het tegenwoordig staatsgezag ondermijnende partij. Katholiekendag bisdom s' Hertogenbosch. De commissie van advies heeft beslo ten en Z. D. H. de Bisschop van Den Bosch heeft goedgekeurd, dat dit jaar de Katholiekendag voor het bisdom 's Herto genbosch gehouden zal worden te Til burg, vermoedelijk omstreeks Septem ber. KORTE KRONIEK. De minister van landbouw, nijver heid en handel heeft afwijzend beschikt op het adres van de verfraaiingscommis sie van de Vereeniging voor Handel, Nij verheid en Gemeentebelangen te 's-Gra- venliage, om het door den storm ver woeste Haagsche Bosch achter liet Ma lieveld, tusschen Leidseheweg en Kerk- pad, ontstane open vak te bestemmen voor een aanleg, verlevendigd mei ban ken, een muziektent, en, zoo mogelijk, eenige waterbassins. In het antwoord van den minister wordt overwogen, dat het noodig is bet meest bedreigde gedeelte van het Haag sche bosch door dicht aaneengesloten bosch ie beschermen. Het bestuur van de federatie S. D. A. P. te Rotterdam heeft, naar (heit Volk meldt, besloten den burgemeester een memorie te doen overhandigen door een deputatie, betreffende het ook 's avonds openstellerr der stembureaux bij verkiezingen. In de gisteravond gehouden ver gadering van de Amsterdamsche lood- gieierspatroonsvereeniging Eensgezind heid werd met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin de vergade ring als hare meening uitspreekt, dat de tusschenkomst, van welke verzoenings commissie ook, geen ander resultaat kan hebben dan het stelselmatig rekken van het conflict, en aan net anti-sitakingsco- mité wordt opgedragen, zich te blijven houden aan den eenigen door Eensge- heid gestelden èischhervatting van den arbeid. Door de verkiezing van den heer P. B. J. rerf tot lid der Eerste Kamer is tevens vervulling der daardoor ont stane vacature-Ferf in het college van Gedepü.eerde Staten van Noord-Holland noodzakelijk geworden. Volgens de „Telegr." worden in de kringen der liberale Statenleden voor de vacature de namen genoemd van de hee- ren L. Serrurier, liberaal Statenlid voor Amsterdam VI en wethouder dezer ge meente, en van mr. K. A. W. L. Hazel- boff Roelfszema, vrijz.-dem. Statenlid voor Amsterdam V. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 24 Februari. Een belangrijke uitvinding. Naar wij vernemen is door den heer L. Biermasz alhier eene belangrijke uit vinding gedaan op maritiem gebied nl. een kompas dat door de nabijheid 'van groote ijzer- of staalmassa's niet storend beïnvloed wordt. Voor de moderne oor logsschepen, die een stuur-inrichting heb ben, geplaatst in een gepantserden to ren, waar een betrouwbare koersaanwij- zing dringend noodig is, kan deze On ding groote waarde hebben. principe js zeer eenvoudig", en is door erkend deskundigen zeer gunstig beoordeeld. Namens het departement van marine is den heer W. C. Olland, fabrikant van ,wis- en natuurkundige instrumenten te Utrecht een vervaardiging van een proef- instrument opgedragen, waarmede op een onzer oorlogsbodems een proef zal ge nomen worden. De uitslag hiervan zien ,wij met belangstelling tegemoet. De heer ÏBiermasz heeft in Duitschland en Enge land patent op zijn vinding aangevraagd en verkregen. Bakkerij-tentoonstelling. Het comité van de in Mei a.s. te hou den bakkerijten toonstelling in het ge bouw van den Ned. R. K. Volksbond, heeft van H. M. de Koningin een zilve ren medaille ontvangen, die als eereprijs zal worden uitgeloofd. Ook H. M. de Koningin-Moeder stelde een zilveren me daille beschikbaar, terwijl sommige fir ma's te dezer stede eveneens toezeg ging deden. Om in de jury zitting te nemen wer den bereid gevonden de heeren H. van Dorsten, directeur der broodfabriek de Vereeniging, alhier, W. J. v. Velzen, Mr. bakker alhier, Gerard A. Bois, patissier cuisinier, alhierG. P. Timp, alhier, J. T. Schuiten, pain de luxe-bakker, te Rot terdam, cn S. D. Boonizaaijer, brood-, beschuit en koekbakker te Bodegraven. Het aantal inzendingen belooft be langrijk te worden, zeer vele aanvragen om standen zijn reeds bij het comité ingekomen. Er is o.a. een interessante inzending op het gebied van bakkerij- machinerieën verzekerd. De teraardebestelling van het stof felijk overschot van mr. J. van Heuke- lom, oud-president van de rechtbank te Rotterdam, zal plaats" hebben a.s. Maan dag, des middags ie 12 uur, op de be graafplaats aan de Groenesteeg alhier. ALKEMADE. De loteling der lichting 1911 \V. v. d. Meer no. 20 en de lote- iingen der lichting 1912 J.'N. van Vel zen no. 15, H. M. de Jong, no. 18, H. Bouwmeester no. 20 en J. Hoogenboom no. 22 zijn bestemd om in het tijdvak van 1631 Mei a.s. voor korte oefening ingelijfd te worden, terwijl tot de na- jaarsploe^ (inlijving in het tijdvak 16 30 Sept. a.s.) behooren de lotelingen der lichting 1912 T. Spruit no. 9, A. van der Linden no. 12, T. L. van der Hoorn no. 14, J. J. van der Meer, H. P. Akerboom, no. 17. NOORDWIJKERHOUT.Onder den naam „Hulp en zorg" is alhier opgericht een R. K. ondersteuningsronds. Hiervan kun nen lid worden alle R, K. mannelijke ingezetenen, die 16 jaar oud zijn tot den 60 jarigen leeftijd. De contributie zal 12 cent per week bedragen, terwijl bij ziek te zes gulden per week zal worden uit gekeerd. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren J. Heemskerk Pzn, Voorz., J. Aartman Secr.,J.Jansen penningmeester N. van der Berg Wzn en M. Butot com missarissen. NIEUWVEEN. De schouw over de slooten en wateringen in deze gemeente wordt gedreven op Woensdag 28 Febr. aanstaande. SASSENHEIM. Uit het verslag over het boekjaar 1911 van de Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank voor Land- cn Tuinbouw alhier blijkt, dat het ledental bedroeg 104, de ontvangsten hebben be dragen f 228284.63, de ui tg. f 224384.07, kassaldo op 31 Dec. f 3900.56. In omloop waren 180 spaarbankboek jes, het tegoed der inleggers bedroeg f 66025.63. Het totaal der voorschotten in loopen- de rekening bedroeg op 31 December jl. f 7694.84' Van de Centrale Bank had men op 31 Dec. te goed f 12239.80. Het reservefonds bedroeg op 1 jan. f 1126.86, en de winst over 1911 f237.89. Her totaal van het reservefonds is dus f1364.75. STOMPWIJK (Veenweg). Den lsien Maart zal de heer J. C. A. Coppens, den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaar zijn ambt als hoofd der school aanvaard de. Naar w ij vernemen is de feestelijke herdenking tengevolge van den Vasten tijd tot na Paschen ui'gesteld, en zal er alleen Zondag 3 Maart van 25 uur gelegenheid zijn den jubilaris te komen complimenteeren. TER AAR. Tot nu toe kenden wij hier, zooals in vele plattelandsgemeenten de „Op Zondag gesloten winkels" niet. Het jongste vasten mandement van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem heeft nu onzen winkeliers de oogen geopend, en reeds zagen we op enkele plaatsen tot- ons genoegen een bord geplaatst, waar op met groote letters „Op Zondag ge sloten". Op initiatief van de heeren P. Akerboom, L. Hoogervorst en P. van Dam, worden alle neringdoenden in on ze gemeente uitgenoodigd tot eene bij eenkomst op Woensdag 28 Februari in „Het wapen van Ter Aar", te Langer- aar, tot het bespreken en bewerken van algemeene sluiting der winkels op Zon- dag. VOORHOUT. Voor de Nat. Militie lichting 1913 hebben zich in totaal aan gegeven 18 jongelieden. WARMOND. Door de politie alhier is in een sloot gevonden een romp van een fiets zonder wielen, stuur enz. Ver moed werd dat deze fiets afkomstig was van diefstal. Na onderzoek bleek het een overblijfsel te zijn van een fiets, kort ge leden ontvreemd uit een schuur aan den Heerenweg. De politie welke de dader op 't spoor meent te zijn, stelï een streng onderzoek in. Uit het ontwerp Zomerdienstrege- ling der Holl. IJz. Spoorw. Mij. blijkt, dat de trein die tot nu toe hier om 1.39 n.m. stopt voor de richting Leiden, is uitgeschakeld de treinenloop is echter voor hier nog slechter geworden, door dat nu de trein, die tot nu toe om 5.27 n.m. uit de richting Leiden alhier arri veerde, volgens de Zomerdiensiregeling eerst om 6.16 n.m. zal aankomen, wat een groot ongerief is voor onze passa giers. Zoo vernemen we, zal het Ge- -meentebestuur en de V. V. V. en ver schillende pare. personen trachten én om de trein van 1.30 weer ingevoegd (te krijgen cn om de trein van 5.2/ op den zelfden tijd te behouden. ZOETERWOUDE. De op 30 Sept. 1911 voor deze gemeente ingelijfde lo teling A. W. van Heuven, is wegens lichaamsgebreken onistaan buiten den dienst met een bewijs van ontslag uit den dienst bij de militie te land on)h la gen. GEWESTELIJK GEMENGD. Een lijk opgehaald. Men seint ons uit Haarlemmer- m eer: Heden is het lijk van een onbekend jong- mensch uit de Ringvaart opgehaald. Een arm cn het hoofd ontbrak. Het is naai de begraafplaats overgebracht. Niet gewild. Voor de vaceerende betrekking van onderwijzer aan de O. L. school te Voorhout, waarvoor de gelegenheid tot inzending van sollicitatiestukkcn reeds voor drie weken is opengesteld, heeft zich slechts één sollicitant aangemeld. Gemeenteraad v. Haarlemmermeer Voorzitter: de heer A. Slob, burgemees ter. Aanwezig alle leden. Er is één vaca ture. De stembureaux voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing worden als volgt ge formeerd lste stembureau: Voorzitter de heer L. van Andelleden de heeren C. van der Laan en W. Parleviiet; plaatsvervangers de heeren P. van Staveren en J. Biemond. 2de stembureauVoorzitter de heer G. B. 't Hooft, leden de heeren J. A. Over- meer eir A. Rombout; plaatsverv. de heeren W. Pruissen en A. A. van Wijk. 3de stembureauVoorzitter de heer J. van Zijverdenleden de heeren J. de Graaf en H. R. Jurjens; plaats verv. de heeren: H. Munsterman en H. van Vuuren. 4de stembureauVoorzitter de heer J. Kooy; leden de heeren J. van Reeuwijk en J. Hulsbosplaatsverv. dc heeren A. Bakker en A. Kroes. Tot ambtenaar van den Burg. Stand, vacature-P. de Breuk, werd benoemd de heer A. Rombout. De commissie voor de gemeentewer ken adviseerde gunstig op de adressen van A. H. van de Lint c. s. en J. van Willigen, om slooten te mogen dempen voor hun perceelen aan den Binnenweg te Hoofddorp onder nader te stellen conditiën door B. en Ws. De Raad vereenigde er zich mede. Tof onderwijzeres aan school 3 te Vijfhuizen werd benoemd ntej. J. A. Hos, te Nieuw-Vennep tegen 1 Maart. Aan de school te Nieuw-Vennep zal een onder wijzer benoemd worden. B. en Ws. hebben een raming doen maken van het afmaken van het nieuwe merktplein en het aanleggen der vier plantsoentjes en die raming is f 125 hoo- ger dan de f775, die er nog voor be schikbaar zijn. De Raad verleende daarom nog een krediet van f125. Goedgekeurd werd het aangaan een er regeling met den Haarlemmerineerpol- der en de belanghebbende eigenaars, oin te dempen het gedeelte van den Kruis tocht vanaf het marktplein tot voor.-zoo ver de bebouwing thans strekt. De polder zal daartoe grond aanvoe ren van het uitschieten van den Kager- tocht en dempende eigenaars zullen bijwijze van huur voor twintig jaar de kosten daarvan tot een maximum van f80 per jaar aan den polder terugbeta len en d egemeente neemt voor zich het doortrekken van het reeds bestaande riool. Te Nieuw-Vennep zullen de ongeveer 550 gemeente-boorqen gesnoeid worden tegen 20 ets. per stuk. Afgewezen werd met 11 tegen 5 stem men een adres van A. Kraak, om af te mogen wijken van de rooilijn voor den bouw van een nieuw perceel aan den Binnenweg W.-Z. in sectie J. J. Daarna ging dc raad over in comité generaal voor behandeling reel, hoofd, omslag en de door. Lisse vastgestelde wijziging in de concept-gasovereenkomst. Gemeenteraad van Warmond. Vergadering wil hedenmorgen. Voorzitter: de heer A. J. Schölvinck, burgemeester. Aanwezig 5 leden. Afwezig-de heeren Kruseman en de Haas met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen der vorige ver gadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: Disposities van Ged. Staten ten ge leide van de goedgekeurde raadsbesluiten tot vaststelling van het suppletoir kohier hoofd, omslag en tot wijziging der be- grooting. Ontvangstbericht van Ged. Staten van de verordening tot het leggen van buizen, kabels enz. voor den aanleg van gas, electriciteit, waterleiding enz. in de ge meente Warmond. Afschrift van het Kon. besluit, hou dende goedkeuring van de wijziging in de verordening op den hoofd, omslag, waardoor het te heffen bedrag tot f 10000 wordt verhoogd. Verslag ingevolge de H. Ond.-wet van den toestand van* het Groot-Seminarie al hier gedurende October 19101911. In October 1910 bedroeg het aantal stu denten 92; er vertrokken 4 en 12 wer den priester gewijd, zoodat de cursus eindigde met 76 studenten. Bij den aan vang van den nieuwen cursus werden 28 studenten ingeschreven, zoodat in Oct. 1911 met 104 studenten werd begonnen. De gezondheidstoestand was over het al gemeen zeer bevredigend. Goedgekeurd wordt de rekening van het Algem. Armbestuur der Ned. Herv. Diaconie, over 1910 in ontvangst op f 636,17th, in uitgaaf op f45; batig saldo derhalve f 591,171/2, alsmede de begroo ting dier instelling voor 1912, in ont vangst op f 702,43V2> uitgaven f 50, batig saldo f 652,431/2- Van dit bedrag is f600 op de spaarbank gedeponeerd. Tot armmeester wordt uit een over gelegd tweetal benoemd de heer J. Schonevtld. Goedgekeurd wordt een af- en over schrijving ten bedrage van f50. Tot leden van de Commissie tot Wering van schoolverzuim worden herbenoemd de Hoogeerw. Zeergel. heer -H. J. M. Taskin cn de heer G. B. de Vroomen. Daarna komt aan de orde een schrijven van ds. Wustenhoff van Sassenhei.m in zake de Oud-Alkemaderlaan cn den Buurt- schen weg. (Ds. Wustenhoff is op 'i oogen- blik niet bereid tot verkoop van grond om den weg te verbreeden, zooals door War mond was begeerd, omdat deze zaak thans niet aan de orde is. Hij herinnert, dat de nu gevoerd wordende onderhan delingen een uitvloeisel zijn van zijn ver zoek aan Ged. Staten om den weg van den legger van wegen en voetpaden af te voeren. Hierover is door Ged. Staten het advies van Warmond en Sassenheim verzocht, waarop beide gemeenten stap pen hebben gedaan om den weg te be houden. Naar aanleiding daarvan is ds. W. bereid, onder behoud van den vollen eigendom op den weg T.cze voor het pu bliek verkeer open te stellen, mits Sassen- heim en Warmond het onderhoud op zich nemen. Eerstgenoemde gemeente heeft reeds toegestemd; indien Warmond niet op het voorstel ingaat, blijft ds. W. zijn verzoek, om de wegen van den legger af te voeren, handhaven. De Voorzitter acht lange discussies over deze zaak onnoodig, omdat zij reeds van alle kanten is bezien. Spr. zou het een groot nadeel achten, als beide wegen werden gesloten en meent, dat de ge meente niet mag risqueeren dat de e'ge- naar hiertoe zal overgaan. Het gemeente bestuur heeft van een commissie van Ged. Staien den raad gekregen tot eene schikking over te gaan. Spr. adviseert daartoe, omdat het onderhoud niet zoo kostbaar is. Wethoud£r Heemskerk meent, dat de gemeente zeer weinig aan dc wegen heeft, omdat zij te smal zijn. Spr. zou wel voor onderhoud door de gemeente zijn, als dc wegen eerst werden ver breed. De heer de Vroome n gelooft, dat als later aan den weg wordt ge bouwd, hij toch verbreed wordt. De ge meente heeft zulks trouwens in haar macht. De 'heer H e ij 1 is ook sterk voor overname, maar wil den weg wat op knappen. De Voorzitter zegt dat de weg blijfi onderhouden als zandrijweg, als hoedanig hij ook op den legger voor komt. Met 3 tegen 2 stfemmen word* besloten overeenkomstig de voorwaar den van ds. Wustenhoff beide wegen in onderhoud bij de gemeente over te ne men. Voor stemden de heeren de Vroo men, EIcijI en Papot tegen de heeren Heemskerk en de Vetter. Niemand meer hei woord verlangend wordt de openbare vergadering gesloten en gaar dc Raad in comité-generaal ter bespreking reel. Hoofd. omslag. Leger en Vloot. Bij de korpsen infanterie en bij het reg. grenadiers en jagers zullen eerst daags weer losse burgerwerklieden aan genomen worden ten einde de jonge mi liciens zooveel mogelijk bij de hoofd oefeningen tegenwoordig te doen zijn. De in dienst te nemen personen worden geheel beschouwd als losse werklieden terwijl de tijdelijke werkzaamsielling geenerlei uitzicht geeft op een va.ate aan stelling als burgercorveeër. Academienieuws. UTRECHT. Bevorderd tot arts de heer G. Hoekstra. Bij beschikking van den Minister van binnenlandsche zaken is met ingang van 1 Maart, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan dr. S. A. Koopal, als assistent voor de scheikunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Rechtszaken. Besmettingsgevaar. In de zaak tegen dr. H. v. d. T., te Boskoop, beklaagd van het door on voorzichtigheid en onachtzaamheid doen ontstaan van (besmettings-) gevaar voor anderen, door het afgeven van een ver klaring van geweken besmettelijke ziek te op 3 November, heeft gisteren 'de kantonrechter te Alphen nog gehoord de heeren dr. V. van Wermeskerken, arts te Oudshoorn, als deskundige, P. H. G. Montenberg, oud-burgemeester van Bos koop, en G. van Egmond aldaar. Eerstgenoemde kon niet verklaren, dat er beslist continuatie moet bestaan heb ben tusschen de op verschillende tijd stippen waargenomen ziekte en het daar mee gepaard gaande gevaar voor besmet ting. i De heer v. Egmond wist zich van de in verband met dit geval door hem aan dr. v. d. T. gedane mcdedeeling, dat er ontsmetting zqu geschieden of ge schied zou izijn, niets meer te herinneren. De heer Montenberg ontving op 3 Nov. de bewuste verklaring en heeft op, 5 Nov. het kenmerk van de woning doen wegnemen, omdat hij meende als bur gemeester daartoe verplicht te zijn op grond van de door een geneeskundige, in casu dr. v. d. T., afgegeven verkla ring. Het O. M. handhaafde zijn cisch van f 5 boete, subs. 1 dag hechtenis, er nog op wijzende, dat de burgemeester terecht het kenmerk had doen wegnemen. Beklaagde achtte niet bewezen wat hem ten laste is gelegd en kan niet in zien, dat hij in deze onachtzaam of on voorzichtig zou hebben gehandeld. Uitspraak op 1 Maart. De landbouwer B. te Haarlem mermeer is van het veroordeelend von nis van den kantonrechter, waarbij hij wegens het doen vervoeren van koeien, die aan mond- en klauwzeer bleken lij dende te zijn, was veroordeeld tot eene geldboete, met verbeurdverklaring van de opbrengst der" in beslag genomen en ver kochte koeien, zijnde ruim f900, in hoo gt r beroep gegaan. Mr. Thiel uit Haar lem zal hem nu ook weer voor de recht bank als verdediger ter zijde staan. Gemengd Nieuws. Een verrassing. Hedennacht is ingebroken in de Haagsche Bioscoop, in de Boekhorsistraai ie 's Gravenliage. De brandkast is aan de achterzijde ver nield en f70 is eruit ontvreemd. De justitie heeft hedenochtend een onder zoek ter plaatse ingesteld. Eigenaardig is dat de directie der bioscoop voor he denavond juist als nieuwste succcsfilm had aangekondigd: „Eene onaangename verrassing". K i n d e f m o o r d. De ouders van het vermoorde meisje zijn gisteren per auto naar Arnhem overgebrachteven eens de nog in arrest zijnde D„ tegen wien de officier van justitie eergisteren eeii bevel tot voorloopige aanhouding heeft verleend. De vader blijft ontkennen. Dank de uitlatingen van den 8-jarigen Reinier H. H., staat het wel zoo goed nis vast, dai de vader het kind heelt ge wurgd. Naar Reinier vertelt, was hij reeds kwaad on het kind, omdat haar klompjes stuk waren; toen ze bovendien met het halen der lucifers te laat naar zijn zin thuis kwam, werd H. driftig en sloeg liet kind met zijn pet. Het kind is hier door bevreesd geworden en weggeloopen, waarna de vader het achterna ging. H. is even later alleen teruggekomen naar bij nader onderzoek gebleken is, kan dc, naar thans blijkt ten onrechte verdachte Derksen zijn alibi voor den geheclcn dag bewijzen. Verwacht wordt dan ook, dat hij in vrijheid zal worden gesteld. Antonius Johannes H. is te Bcrgh ge boren 18 October 1867, zijn vrouw Anna O. eveneens te Bergh op 5" Februari 1874, de man is daglooner en vent met bezems, die hij zelf bindt. Er leven thans nog zes kinderen, terwijl gestorven zijn ijf kinderen, namelijk een jongen in 1902, een jongen cn een meisje in 1907, een meisje in 1911 en de ongelukkige Maria verleden Zondag. De laatste kinderen zijn gestorven zonder dat bij hun ziekte een dokter geroepen werd. H. is niet arm lastig. hij betaalt belasting, al is het ook weinig. Nader wordt gemeld: Derksen is gis teren, na confrontatie in het huis van be waring te Arnhem met verschillende ge tuigen in vrijheid gesteld. De slager H. J. uit Doetinchem, heeft verklaard, da;t hij op den dag van den moord van 3 tot 5 uur in gezelschap van D. is ge weest en met hem over paarden heeft onderhandeld. Ook de moeder van het kind is op vrije voeten gesteld. - De vader van het vermoorde meisjej is in het huis van bewaring opgesloten. Ook het achtjarig broertje van het ver moorde meisje is naar Arnhem gebracht om door den officier van justitie te wor den gehoord over hetgeen hij Donder dag aan de maréchaussee heeft verteld. Vermist. Volgens te Hoek van Holland ontvangen bericht, wordt door dc Vlissingsche loodsschoener sedert gistermorgen 5 uur nabij de Steenbank een boot met drie man vermist. Verduistering. Omtrent de ver duistering bij de firma Beynes te Haarlem blijkt thans, dat de verduisteringen sedert 19Ö5 gepleegd zijn door middel van ver- valsching van de lijsten voor de Rijks verzekeringsbank, waardoor de schuldige v. G. zich de bedragen kon toeëigenen." De zaak is uitgekomen doordat v. G., riie slechts f1000 salaris had. op veel te grooten voet leefde. Treurige mode. In Engeland heeft een strompelrok een dame hef leven gekost. Op een wandeling in de; buurt van Nortwich kwam zij er bij een' overstap of klimover door te vallen, brak een been op twee plaatsen, met bloed vergiftiging, afzetten en den dood als gevolg. Bij de lijkschouwing zei dc lijk schouwer: Ik heb den grooisien eerbied voor vrouwen en hun kleedij, maar ik wou, dat ze geen strompelrokken droe gen als ze buiten een wandeling gaan doen. Familieberictiten uitandereBladen. Geboren: D. van M. J.J. Stieger en Stieger van Mierlo, Teteringen. Overleden: Alp'nons Westerwoudt, 30 Soest.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2