Gemengd Nieuws. Uit Stad en Omgeving. Beleediging. De „Arbeid" van het N. A. S. bericht, dat Doniela Nieuwenhuis een schikking heeft getroffen met den door hem be- leedigden Wohrijzek, waardoor het proces beëindigd is. Domela heeft op zich ge nomen f 1400 te betalen aan schadever goeding en proceskosten. Botervervalsching. Voor de Haagsche rechtbank was gisteren gedagvaard, doch niet verschenen, J. B. te S t o m p w ij k, beklaagd aan mevrouw v. H., te Oost-Kapelle, geleverd te hebben, voor zuivere natuurboter, 5 kilogram boter, bevattende 1! kg. margarine. Vol gens zijn voorgelezen bekentenis had de nian 1* kg. margarine vermengd met 3* kg. natuurboter en die afgezonden. Te Rotterdam was een monster uit de bezen ding getrokken en daarna de zuivelvisi- teur in Middelburg gewaarschuwd, die verder de zending controleerde en bij de in ontvangstneming het kistje in beslag deed nemen. Mevrouw v. H. verklaarde 5 kg. boter besteld te hebben tegen 80 ct. per kg., de bestelling luidde room boter. Deze laatste bestelling was, vol gens mevrouw, juist nog al goed in ver gelijking van vroegere bestellingen, waarover wel eens klachten waren ge weest. De subst. off. v. justitie, mr. van Geuns, noemde dezen bekl. een aartsknoeier, die zich voortdurend met knoeierijen ophoudt. Wijl er hier een nationaal be lang op het spel staat, vorderde hij zes maanden gevangenisstraf. Hooge Raad. Voor den Hoogen Raad werd heden gepleit in de zaak van L. C., koopman te Gouda en S. C., koopman te Rot terdam, door de Rechtbank aldaar ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, wegens het opzettelijk voordeel trekken uit (de opbrengst van) eenig door mis drijf verkregen voorwerp. Het Gerechtshof te 's Gravenhage had dit vonnis, met verbetering der qualifi- catie bevestigd. De requiranten hadden op 1 December 1910 ieder f32.50 ten eigen bate aange nomen, wetende dat dit bedrag behoor de tot de opbrengst van door misdrijf (oplichting) verkregen antieke porcelei- nen voorwerpen. Mr. L. van. Gigch Jr., advocaat ie Amsterdam, lichtte een vier tal cassaiiemiddelen toe. Conclusie O. M. 4 Maart. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Woningwet. Zooals wij reeds kortelings mede deelden, is een wetsontwerp ingediend tot nadere wijziging van de Woningwet. Blijkens de toelichting zijn de grond slagen van de wet onaangetast gebleven. De voornaamste wijzigingen betreffen de volgende punten 1. uitbreiding van art. 1 tot alle ge bouwen 2. leggen van verband tusschen rooi lijn en bouwverbod 3. schrapping van 2; 4. wijziging van art. 18 met betrekking tot onbewoonbaarverklaring en ontrui ming, in overeenstemming met de eischen der praktijk; 5. uitbreiding van de mogelijkheid van onteigening; b. regeling voor de vcrdeeling van de kosten van onteigeningsprocedures; 7. waarborgen van eene schadevergoe ding, indien de billijkheid die vordert, ingeval van een bouwverbod; 8nadere voorschriften voor het uit breidingsplan 9. meer steun aan particulieren voor verbetering van hun toebehoorende wo ningen 10. mogelijkheid van steun aan coö peratieve vereenigingen 11. mogelijkheid van beroep tegen wei gering van den raad steun te verleenen; en 12. nadere regeling ten aanzien van keeten, loodsen en andere inrichtingen voor tijdelijk verblijf van menschen. Het is de bedoeling, dat de bepalingen van art. 3 der wet beperkt blijven tot woningen. Welke voorschriften ten aanzien van andere gebouwen gemaakt zullen moeten worden, dient de rijkswetgever aan het plaatselijk inzicht over te laten. Een der aanvullingen strekt om te waarborgen de naleving door B. en W. van een bouwverbod. Ten aanzien van de onbewoonbaarver klaring wordt o.m.bepaald: De raad neemt geen besluit tot onbewoonbaar verklaring, voordat de eigenaar van de woning of degene, die bevoegd is, de woning alsnog in bewoonbaren staat te brengen, volgens regelen, bij plaatselijke verordening vast te stellen, in de gelegen heid is gesteld bezwaren in te brengen. Bij een besluit tot onbewoonbaarver- klaring wordt bepaald, wanneer de wo ning, indien zij bewoond is, moet worden ontruimd, tenzij er geene, voor de be woners passende, andere woning beschik baar is, in welk geval de last tot ont ruiming door den gemeenteraad bij af zonderlijk besluit wordt gegeven zoodra er eene, voor de bewoners passende, ;andere woning beschikbaar is. De voor de ontruiming gestelde termijjn is niet langer dan twaalf maanden. Die termijn kan telkens worden verlengd, onder goed keuring van Ged. Staten, die het advies van den inspecteur inwinnen. Bij het besluit tot onbewoonbaarver- kLaring kon bepaald worden, dat de wo ning niet behoeft te worden ontruimd, zoolang zij wordt bewoond door met name aan te duiden personen, die er op het tijdstip, waarop het besluit genomen wordt, in wonen. De practijk heeft een leemte getoond in art. 77 van de Onteigeningswet. Krach tens no. 4 van art. 77 is de onteigening volgens de bijzondere procedure alleen mogelijk, indien er een bouwplan of een plan van uitbreiding is. Herhaaldelijk moet evenwel, zonder dat zoodanig plan de grondslag kan zijn, een bouwverbod gelegd worden op grond, waarover voor de belangen van de volkshuisvesting moet kunnen worden beschikt. Ook in zoo danige gevallen dient onteigening moge lijk te zijn. Voorts wordt een bepaling voorgesteld, die beletten moei, dat door het vooraf bekend zijn van het plan van uitbreiding onbillijke invloed wordt geoefend op de verkoopwaarde der goederen in geval van onteigening; een andere bepaling, die 'de onbillijkheid wegneemt, dat de onteige nende partij in de kosten wordt veroor deeld, zoodra aan de andere partij een iets hoogere vergoeding wordt toegekend dan was aangeboden, al was dc ge vraagde som veel hooger dan de toege kende; bij het trekken van een rooilijn door het gemeentebestuur zouden voor taan de belanghebbenden, die meenen schade te lijden, daartegen op dezelfde wijze kunnen opkomen als in geval van bouwverbod, en in beide gevallen door Gcd. Staten de goedkeuring worden ge weigerd, ingeval een bewezen schade niet wordt vergoed. Gemeenten, die geen bebouwde kom hebben van ten minste 3000 zielen, wor den vrijgesteld van het maken van een uitbreidingsplan. Het ontwerp wil tegemoetkomen aan het euvel, dat gemeentebesturen, welker uitbreidingsplan niet is goedgekeurd, dt zaak verder laten rusten. Bij financieele onmacht van den eige naar aan een aanschrijving tot verbete ring te voldoen zou de gemeente voor taan verplicht zijn een voorschot te geven. Het ontwerp opent de mogelijkheid, ook aan coöperatieve bouwvereenigingen, die niet uitsluitend zich met verbetering van woningtoestanden bezighouden, voor schot te verleenen. Tot de opsporing der overtredingen worden meer ambtenaren bevoegd dan tot dusverre. Eindelijk breidt het omwerp de macht van gemeentebesturen over de bewoning van keeten, stallen en schuren, die tot tijdelijke huisvesting dienen, uit tot een toezicht op den bouw ervan, de uitbrei ding, verandering enz., terwijl daarnaast nog de vergunning tot in gebruik nemen blijft vereischt Buitenlandsche zaken, Een suppletoire begrooting van Bui tenlandsche Zaken voor 1912 is inge diend, waarbij f42.000 wordt aange vraagd voor „Kosten van inrichting van het voormalig Rijksarchiefgebouw tot de partement van Buitenlandsche Zaken, be nevens die yan overbrenging der bu reaux van dat Departement naar be doeld gebouw.'7 Het nieuw te meubileeren gedeelte van het nieuwe Departement bepaalt zich tot de zalen en enkele kamers op de hoofd verdieping, welke ingericht zullen moe ten worden voor receptiezaal, wachtka mer en werkvertrekken voor den Minis ter, den secretaris-generaal en 's Minis ters Kabinet. Bij deze suppletoire begrooting wordt voorts nog aangevraagda. f 400 voor een halfjaar tractement voor twee vaste knechts, aan te stellen met ingang van 1 Juli a.s., wegens de grootere uitge breidheid en de indeeling van het ver moedelijk in Juni a.s. te betrekken voor malig Rijksarchiefgebouw, en b. f 200 voor een half jaar bezoldiging van een 2e klerk, omdat ook het personeel van het zich in de laatste jaren belangrijk uitgebreid hebbend archief versterking behoeft. Aanbestedingen. SASSENHEIM. Door den heer A. L, Verhoog architect alhier is heden aanbesteed. Het bouwen van een woonhuis en bollenschuur aldaar nabij Postbrug. Johati Verloop Azn. Kat wijk aan Zee, f4960, G. Ransdorp en Zonen Haarlemmermeer f 4775, W. van Beek Leiden f 4595, G. Vooys Katwijk a. d. Rijn f 422U, D. D. Schaake Leiden f3957. Inbraak. In den afgeloopen nacht hebben dieven zich toegang verschaft tot de benedenverdieping van een villa nabij de waterpartij in de Scheveningsche Boschjes. Onder den buit van de onge- noode gasten bevindt zich al het tafel zilver. De bewoners, die in de hooger gelegen vertrekken sliepen hadden van dit ongewenschte bezoek niets gemerkt. Enkele der vermiste voorwerpen werden hedenochtend in den tuin terug gevon den. Een waarschuwing. De hoofd commissaris van politie te 's Gravenhage waarschuwt tegen een man, bij de politie bekend en sjóvel als heer gekleed, die voorgeeft door een faillissement te gronde te zijn gegaan; voorts een brief laat lezen, waarin hij zegt, tot den officiers stand te behooren, en daarna tracht van gegoede en bekende ingezetenen gedaan te krijgen, dat zij hem afgeven hunne naamkaartjes ter aanbeveling voor an deren. Zoo werden gisteren bij zijne aanhouding, toen hij zonder de vereischte vergunning giften inzamelde, 6 naam kaartjes van verschillende ingezetenen op hem bevonden. Ongelukken. Terwijl hij in de fabriek van de Maatschappij v. Scheeps- en Werktuigbouw Feijenoord aan de Piekstraat alhier, bezig was de in bewe ging zijnde drijfas van de boormachine te smeren, is gistermiddag de machinist W. J. K. door een drijfas gegrepen rond geslingerd en tegen een hoekijzer ge slagen. De man werd zoo zwaar ver minkt, dat de dood bijna onmiddellijk in trad. Gisternamiddag omstreeks half 1 heeft op een der papierbooien van de firma van Gelder en Zonen, uit Velsen, een ernstig ongeluk plaats gehad. Een jongen liet op de boot een geladen ge weer langs een trapje naar beneden glij den. Vermoedelijk kwam de haan met een der treden in aanraking, het schot ging af en trof den ongelukkige in het gelaat. Hij was terstond dood. Te Koog aan de Zaan is tegen het sluiten van de fabriek in de machine fabriek der firma P. M. Duyvis en Co. een bronsmo'or van 60 paardekracht in de lucht gevlogen. De aanwezigen be merkten eerst, dat de machine doorsloeg en vernamen toen plotseling een zoo he- vigen knal, dat de ruiten sprongen. Zij verlieten zoo gauw mogelijk het lokaal, zeer tot hun geluk, want kort daarna volgde een tweede knal en vlogen hun de stukken ijzer, steen enz. om de ooren. Gelukkig werd niemand gekwetst en liep dit ongeval dus zonder persoonlijke onge lukken af. De materieele schade is ver moedelijk echter zeer groot, doch was bij de duisternis met geen mogelijkheid te be palen. Kindermoord. Te Beek onder 's Heerenberg werd Zondagavond ver mist een zevenjarig meisje j. A. H., dat was uitgezonden om een boodschap in de buurt van de ouderlijke woning. Gis termorgen vond men het lijkje in een boschje op vijf minuten afstand van het huis. Het kind was geworgd. Het parket uit Arnhem stelt ter plaatse een onderzoek in. Ernstige ontploffing. Te Groningen waren eergisterraiddag eenige kinderen aan het spelen met een vat, waarin benzine geweest was. Een hunner kwam op de jgedachte een vuurtje te stoken en bracht een brandende lont van touw in het spongat, waardoor een ge weldige ontploffing ontstond. Twee in de nabijheid spelende kinderen liepen daardoor ernstig letsel op. Van den 12-jarigen H. H. werd het rechter been verbrijzeld, terwijl hij ook een zware hoofdwonde kreeg. Van den 8-jarigen J. D. zijn beide beentjes gebroken. Hij heeft bovendien nog andere kwetsuren bekomen. Beide kinderen zijn in het Academisch Ziekenhuis opgenomen; H. is kort daar op overleden. De roef van het in de nabijheid lig gende schip Alberta, kapitein Dost, werd geheel vernield, terwijl ook een gat ge slagen werd in de houtschuur van de firma E. Veening. De jongen, die het vat heeft aange stoken, is zelf ongedeerd gebleven. Sn ij par tij."Te Roosendaal is Zon dagavond zekere K., uit Oud-Gastel, in de herberg van J. K. doodelijk verwond met een mes. Hij kreeg een steek in het hoofd, zoodat de hersenen er uit puilden. Ook dc gebrs. Lazeroms ontvin gen verschillende sneden en steken op armen en beenen. De daders zijn bekend. Onvoorzichtigheid. Zondag was te Ierseke een jongeling, buiten het dorp woonachtig, bezig een geladen jacht geweer schoon te maken. Het geweer ging af en de jongeling kreeg de heele lading in het gezicht. Hij werd deerlijk gewond. Een van zijn oogen zal hij moeten missen. Zondagavond waren te Deventer eenige knapen aan het spelen met een geladen flobertpistool. Het schot ging af en trof den 14-jarigen D. in de borst. In ernstigen toestand werd dc jongen naar liet ziekenhuis gebracht. Moord9 Zaterdagavond is te Heerenveen gevankelijk binnengebracht ds. A. E., predikant bij de Herv. Gem. te Oosterzee, wiens echtgenoote Vrijdag avond bij Spannenburg is verdronken. Hij wordt verdacht daaraan niet vreemd te zijn. Het was algemeen bekend, dat de verstandhouding tusschen de echt- genooten veel te wenschen overliet. Ds. E. is reeds een paar maal door het classicaal kerkbestuur gestraft en ook nu is bij dat college weer een zaak tegen hem in onderzoek. Na verhoor door den rechter van in structie, mr. Boschloo, gaf deze last tot gevangenhouding van den verdachte, die daarop naar de gevangenis werd over gebracht. Verdronken. In een onbewaakt oogenblik is het 2i/2-jarig zoontje van den landbouwer W, C. van D., te Geldersch Veen endaal te water geraakt en ver dronken. In de vaart te de Wilp is Vrijdag het lijk gevonden van den 75-jarigen landbouwer ,V., uit die buurt. Het lijk had een wonde aan het hoofd. Zaterdag is te Delft, in een sloot achter de flesschenfabriek, verdronken gevonden de 62-jarige landbouwer J. S., van Rijswijk. Sterke drank is aan dit ongeval niet vreemd. Een laatst overgeblevene aan het woord. Een telegram van St. Petersburg aan dt Petit journal meldt, dat het Russische ministerie van marine bericht heeft gekregen van ten verschrik kelijke gebeurtenis op het eiland Nova Zembla. Eenigen tijd geleden had de leider van een firma in Archangel een visschcrs- kolonie op Nova Zembla gesticht, waar van de leden zich onledig hielden met op zich zelf voor zijn rekening te vis- schen. Onlangs werd er een stoomschip heengezonden, maar toen de bemanning aan land ging, vond zij geen levend mensch meer. Er waren geen levensmiddelen aan gevoerd gedurende tien maanden, dat de gemeenschap met het eiland onmogelijk is, en de gcheele kolonie was van honger omgekomen. De ongelukkige visschers hebben, naar luid van met potlood geschreven aan- teekeningen van een der slachtoffers, Sjenoff genaamd, verschrikkelijk geleden alvorens de dood hun verlossing bracht. Sjenoff schijnt de laatst overlevende ge weest te zijn, en heeft al zijn gezellen den een na den ander zien sterven. Dit is zijn eigen verslag van zijn indrukken „Onze levensmiddelen zijn op, en wij kunnen niets krijgen, nog geen vischje, hoe klein ook. Een schip verschijnt; dit wordt een nieuwe teleurstelling, want het komt onzen kant niet uit. Door nood gedreven, nemen wij de wol van onze kleeren en eten die opDe kinderen zijn allen dood. Nog maar vier visschers en twee vrouwen zijn in het leven ge bleven. Wij lijden vreeselijk. Twee vis schers eten het vleesch van een doode, en zijn dientengevolge gestorvenIk, Sjenoff, ben de eenige overlevende en ik schrijf deze regels. Mijn handen beven, het begint mij te schemeren voor de oogen, en ik voel, dat het einde nabij is." LEIDEN, 20 Februari. Gisteravond om 8 uur had ter her denking van den geboortedag van Z.M. Koning Willem III in het kantoor, daar toe door den heer E. IJdo welwillend afgestaan, de uitbetaling plaats aan de gepensioneerde militairen, of hunne we duwen, van eene gratificatie. Deze uit betaling ging uit van de Koninklijke ver- eeniging van Gepensioneerden vóór de wet van 1877. Aan de gepensioneerden met den rang van sergeant werd uitge keerd een bedrag van f50, aan die van korporaal f 40 en aan die van soldaat f35, terwijl aan de weduwen gelijke be dragen werden toegekend. Morgen zal aan den sergt.-majoor administrateur J. Demenint van het 4de Regiment Infanterie de bronzen gesp worden uitgereikt wegens 18-jarigen mi litairen dienst. SASSENHEIM. Woensdag lR/i uur v.m. vergadert de Raad dezer gemeente. De agenda bevat o.a. installatie bur gemeester. ZOETERWOUDE. Wederom hebben wij een paar zeer genoeglijke avonden gehad. Het R. K. Aloysius Patronaat verschafte ons deze in de R. K. Jongens schoollokalen in de Zuidbuurt op 18 en 19 dezer. Het programma bevatte voor ons pa tronaat een vrij zwaar stuk „De laatste dagen der vervolging". Het drama speelt te Rome tijdens de laatste dagen der regeering van keizer Maxentius in het jaar 312. Het moet gezegd worden door een ieder, die het stuk met ernst heeft ge volgd, dat er prachtig is gespeeld, dat de rollen in goede handen waren. Een prachtigen indruk maakte het tooneelo.a. de grot van den toovenaar, de Catecom- ben, waar de Christenen zich ophielden. Tot siot werd een blijspel gegeven „Joost Uilenspiegel". Ook dit stuk werd zeer handig gespeeld. Bij afwisseling werden enkele muziek nummers ten gehoore gebracht door de jongelui van het Patronaat, wier direc teur de heer Schenk uit Leiden is. De Zeereerw. heer Deken onzer pa rochie, alsmede de Weleerw. kapelaan sprak een woord van dank tot allen, die zich beijverd hadden tot het welslagen der feestavonden. De costumes waren zeer juist gekozen en den heer Osendarp uit Warmond, die belast was met de grimeering, had eer van zijn werk. Tot slot moet hier een woord van hulde gebracht worden aan onzen ijvervollen eerw. Kapelaan, die zich reeds geruimen tijd veel moeite ge troost heeft voor het welslagen der uit voering. i Gemeentelijke Aankondigingen. Door J. Erades, echtgenoote van J. F. L. Hermans alhier, en (ioor Hendrik de Haan, melkslijter te Óegstgeest zijn verzoekschriften ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel resp, van het perceel Lammermarkt 33 en Oude Vest 237. Aan J. den Os, is vergunning verleend tot het oprichten van eene zouterij van vleesch in het perceel St. Jorissteeg no. 30. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofberichten. De tweede muziekavond ten Hove is vastgesteld op 5 Maart a.s. Alsdan zul len optreden onze landgenooten Th. De nijs, concertzanger en Hans Kindier, vio loncellist, leeraar aan het Scharwepk» conservatorium to Berliin, De heer Verhei] uit Rotterdam zal hen op de piano begeleiden. •*- Z. K. H. de Prins vertrekt heden avond 8.20 per Staatsspoor naar liet Loo. Z. K. H. de Prins woonde heden- namiddag als lid van den Raad van Sta te de vergadering van dit Staatscollege bij, waarin de installatie plaats had van Jhr. Mr. J. Roëli, als vice-president. De Duifsche mail uit Gost-Iudie wordt hedenavond verwacht. Aehrenthal. ROME, 19 Eebr. De ministers van buitenlandsche zaken van Italië en Oos tenrijk wisselden, bij gelegenheid van het overlijden van den Oostenrijkschen mi nister Aehrenthal, telegrammen, waarin zij verzekeren bezieid k zijn door dezelfde overeenstemming van meeningen en het zelfde vvederzijdsche vertrouwen en w aar in zij mededeelen, dat zij voornemens zijn den weg te blijven volgen, die Aehrenthal heeft aangegeven. Gevechten in Mexico. MEXICO, 20 Febr. Een hevig gevecht werd geleverd in de nabijheid van Cuer- navaca; de regeering maakte gebruik van veël artillerie en sloeg de aanhangers van Zapata terug, wier verliezen onbe kend zijn. De opstandelingen werdeu ook versla gen bij Torreon. waar zij 57 dooden achterlieten. Beurs van Amsterdam. 20 Februari 1912. VorigejKoers Koers.hicdcn 83* Nederlanl. 3% ObL Ned. Werk. Schuld 3 Cert. dito 2 H dito Hongarije. Goudi. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% |an-iuli. Portugal 4* Obl.Tabaksmon. 3% Obl. 1c serie Rusland. 41 - Obl.1909Ned.Rec. 4* dito Obl. 1909 4 dito bij Hope ei Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5% Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 4% Leiden 1890. 4% >dem 1911. Aand. N. West. eiPac.Hyp.B.C. Atnalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert. V.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moorman» (iiq.) Arast. Cult. Mij. der Vorsten!. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsuipij. Rescontre 5 Gew,aand.r Ke>en"Mijnb.Mij Reriiarrr Mü.aand. 82K 69*4 9m 94 V, 90»».! 95 65*,; 97 ,82* omv 04* 48*- '71* 65 "E 51*4 54* ,60** '09* ttffl* ItRttf '119 173* "74 143 ;.4-i 65*4 60** 60* Aanu. Moeara tan» Pclr. Mij. Aand. Sunn Paiemb. Petr. Mij. Gcw.aand. intern. Mere. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Un. Langkat Pl. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Pcritv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Slaatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-VVeenen Spw. Cert.v. aand. Atchison Topcka Cert.v.aand. Chesapeake «SOhio Cert.v.aand. Denv.cé RioGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4%GeneraI Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Fntern.PriorLienOb].4*7o Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gcw. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. Sou tl* Rlw. Cert.v.gew.aand.Union Pac.Rlr. 4 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a i 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2* Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 3**. J69 475 213* 213 170 171 H* 4nï« 20* 20*„ 732 110* 110* 525 525* 494* 496 4* HHf li1*. 49V 49 86* 87 98*, 971. 183* 104*,. 105H* 70*4 21H 22 30* 30* 77* 26 26* 101 27 Hf. 27? g 96* 37 37* 24 23% 106* 106* 27* 164* 29*8. 163* 100* 7*4 107* 7 1.25 80* 80* 86 *n 87* 122* 121* 153 152* 165 163* 68 67* 48* 41.80 70.50 Marktberichten. LEIDEN, 20 Febr. Vette varkensmarkt. Aan voer 207 stuks. Vette varkens 165 st. f 0.58 a f 0.56 c., licht soort 42 st. f 0.52 a f 0.50 e. Handel matig. ROTTERDAM, 20 Februari. Botermarkt: Aangevoerd 56 achtste en 27 zestiende vaten en 180 stukken van een K.G. Prijzen le kw. f 0.70,2e kw. f 0.66,3e kw. f 0.64. Per halt K.O. 85 a 90 ct. Eieren. Aangevoerd 21150 stuks. Kippen eieren f 5 a f7. Eendeneieren 15.05a5.35 p. 10O Veemarkt. Aangevoerd44Paarden,Oveulerr, 0 ezel, 1284 magere Runderen, 712 vette Runderen 198 vette Kalveren; 1148 nuchtere Kalveren; 14 varkens, 206 Biggen, 2 bokken. Prijzen als volgt: Koeien en Ossen 32—40 ct., Stieren 32—39 ct., vette kalveren 55 k 62* ct.' Prijzen per stuk: Melkkoeien f 130 a 260 Kalfkoeien f 145 a 300, Stieren f 100-280 vaarzen f 100 a 135, Paarden f 80 a 2IO, Slachtpaarden f 80-150; nuchtere Fokkalvercn f 13-18biggen f 1015, nuchtere sladbtkalveren f7 a II. biggen per week f 1.60—1.80, hitten f60 a f160. Aanvoer vette runderen zeer ruim, grootste gedeelte le kwaliteit handel zeer traag, ver koop met verlies, prijzen terugloopend, onver kocht naar huis. le kw. spoelingkoeien 1 a 2 cent boven noteering. Stieren behoorlijk aangevoerd, handel goed. Vette kalveren aanvoer beperkt, te duur, handel voor alle kwaliteiten vlug. Melk- en kalfkoeien redelijk, goede handel;1 kalfkoeien iets minder dan vorige week. Ossen vlugge markt. Jong vee meer vraag en handel. Paarden iets beter verhandeld. Biggen matigt handel, hoogere prijs.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3