Gemengd Nieuws. Uit Stad en Omgeving. De Gentsche Schoolkwestie. Voor den Hoogen Raad is gisteren be handeld het cassatieberoep van den amb tenaar van het O. M. bij het kantonge recht in Eist tegen een vonnis, waarbij iW. H., arbeider te Gent, was ontslagen van rechtsvervolging terzake van over treding van de Leerplichtwet. De gerequireerde had zijn kind de school doen verzuimen, omdat een kape laan dit voor het zieleheil van zijn kind noodig oordeelde, aangezien dit kindon- derwijs genoot van den onderwijzer Met ser, die een renegaat was van de R. K. Kerk. Beklaagde had den arrondissements schoolopziener een door hem ondertee- kende verklaring toegezonden, inhouden- dende dat hij wegens gemoedsbezwaren krachtens art. 5, 3o der Leerplichtwet zijn kind de school deed verzuimen. Overeenkomstig art. 10 van de Leer plichtwet is (de arrondisséments-school- opziener verplicht, Jiinnen 28 dagen na aanvrage door het stellen van zijn hand- teekening daarop zijn medewerking te verleenen. In casu echter had de schoolopziener de verklaring ter zijde gelegd, omdat hij zich niet gehouden achtte aan de ver plichting van art. 10 der Leerplichtwet en had dus ook aan den beklaagde geen kennis gegeven yan zijn weigering om het stuk te teekenen, zulks op grond dat beklaagde hem niet had verzocht, de verklaring mede te teekenen. De school opziener gaf toe, dat deze opvatting ge zocht kon schijnen, doch achtte zich ge rechtigd daartoe, omdat hij den beklaag de niet gunde den termijn van 8 weken om van zijn beschikking bij den districts schoolopziener in beroep te komen. Uit een door hem ingesteld onderzoek was hem immers gebleken, dat het be zwaar van beklaagde inderdaad niet gold het onderwijs, doch den onderwijzer Metser. De kantonrechter overwoog alsnu, dat nergens is voorgeschreven, dat bij de toó- zending van de kennisgeving aan den, schoolopziener een schriftelijk verzoek der ouders moet worden gevoegd om de verklaring te teekenen, en dat de school opziener verplicht >vas geweest, den be klaagde kennis te geven van zijn wei gering om te teekenen. Beklaagdes schuld aan -het ten laste gelegde en bewezen verklaarde feit dus niet bewezen adhtend, daar hij zich te recht op vrijstelling beroepen had, ont sloeg de kantonrechter dezen van rechts vervolging. Van deze uitspraak was de ambtenaar van het O. M. in cassatie gekomen, bij memorie aanvoerend, dat volgens de Leerplichtwet verzending van de bedoel de verklaring niet voldoende is,, inaar vergezeld moet gaan van een aanvraag om onderteekeninar. Beklangdo u*ri ri,,c niet voldaan aan de vereischten der Leer plichtwet om zich te kunnen beroepen op art. 7, 3o dier Wet en had'dus moeten zijn veroordeeld. Dit cassatieberoep werd heden bij plei dooi bestreden door mr. Van Schaik, ad vocaat te Arnhem voor den gerequireerde optredend. De adv. gen. *mr. van Hangest baron d'Yvoy, onmiddellijk hierop conclusie nemend, was van oordeel, dat de kan tonrechter door tegelijkertijd op grond van rechtsbeschouwingen te beslissen, dat (beklaagde niet strafbaar is en den be klaagde vrij te spreken, .art. 216 Wet boek van Strafvordering geschonden had 'en dat overigens wel degelijk, ingevolge suC 10, laatste lid van de Leerplichtwet, de enkele toezending van de verklaring niet voldoende is, maar dat daaraan een verzoek of aanvraag moet zijn toege voegd. Zonder zoodanige aanvrage is de schoolopziener niet Verplicht zijn mede- .werking te verleenen door teekening der verklaring. Intusschen achtte ,de adv.-gen. het cas- isatieberoep niet ontvankelijk aangezien de Kantonrechter de schuld van den gerequi reerde niet bewezen heeft geoordeeld en daardoor een zuivere vrijspraak heeft ge geven. Hij concludeerde derhalve tot niet- ontvank'elijkverklaring van het beroep. Uitspraak 11 Maart. Brieven uit de Veen. ix. Amice. De reizigers der Kawi vertellen hunne Wederwaardigheden zooals gij uit het geen hier volgt kunt vernemen, hiermede aan je«wen9ch daarover te worden inge licht, gevolg gevende. Den Ssten uit den ,Haag via Roozendaal, Brussel, Parijs vertrokken gaan zij aldus voort: Wij vertrokken, na een dag verblijf te Parijs, den 9.n 's avonds 7.30 naar Mar seille. Verbazend wat een lange treinwe Kregen een coupé 2e kl. met 4 zitplaat sen en begonnen ons terstond voor den rtacht in te richten en sliepen weldra, «onderwijl de trein kilometer na kilometer aflegde. Nu en dan ontwaakten we, door het vreeselijk rennen van den trein, aten 'dan wat vijgen of een sinaasappel, als hulpmiddel tegen de dorst. Om lekker te slapen kan men aan de stations kussens huren, wat wij met het ;©og de hygiène niet deden. Men kan zich niet voorstellen welk groot .aantal reizigers met dien nachttrein vervo-erd .worden. Te middernacht kwamen nog .eenige israelitische vrouwen piet kinde ren van een jaar en ouder binnenstappen met vee] bagage, Jokkiu, reisttfliens 90 er dan, na drie of vier uur sporens weer uitstappen. Vol afwisselingen kwamen wij 7 uur 's morgens van den 10 Ja nuari te Avignon aan. 't Was dag, ,de zon kwam van tusschen de bergen te voorschijn, eenig mooi en .verrukkelijk. Te Avignon 20 minuten rust. De kof fiehuiswagentjes die langs dei^trein reden werden door de passagiers bestormd. 2 Kop koffie 75 cent of naar verkiezinlg een glas wijn voor 10 cent. Verder ging de trein, de zon scheen met alle kracht en we kregen het warm, dat klinkt zeker wel ongewoon in Holland om dezen tijd van het jaar. Maar aangenaam was het, en de dag maakte een prettigen in druk. Precies 9 uur voorm. kwamen wij in Marseille aan. Zoodat wij juist 131/2 uur onafgebroken hadden gespoord. Een Witkiel aan het station nam onze bagage bracht ons naar de tram en ging zelf mede. Eindpunt de Rawi die reeds statig gereed lag hare passagiers in ontvangst te nemen. Na ons in onze hut geïnstalleerd te hebben gingen wij een kijkje nemen in het vuile Marseille. Ja deze stad is echt smerig voorals als men die door Hol- landsche oogen beziet. De straten zijn vet, de trams vuil en kunnen er zooveel passagiers mee als maar mogelijk is. Is de trim vol, hangen ze er achter aan of zitten op de treden. Toch, on danks het vufie, en de onaangename lucht zijn wij met zoo'n tram van de boot naar de Caunebière gegaan, alwaar wij in een Hotel Café au Iait bestelden. Dat bestond uit i/2 glas koffie met war me melk en eenige klontjes. Sucade- broodjes waren er ook, en in papieren zakjes kon men sneetjes van een brood schotel koopen. Terug naar de Kawi, alwaar de Admi nistrateur ons verwelkomde, op het pro menadedek maakten wij kennis met den kapitein. Een 20 tal passagiers waren reeds niet ons aan boord. Tien uur was het onder elkaar „Slamat tidor" oftewel goeden nacht. Onze hutsjongen (een bruine) is ge naamd Maekinian, en is de gewilligheid zelve: Koppie ajr janas (warm scheer water) 't was er voor het goed en wel gesproken was. Ik mag niet vergeten te vertellen wat in Marseille ook mijn aandacht trok. Dat is het groot aantal Zigeuners die bloots hoofd en met bloote voeten de straten bevolken. Den gehêelen dag maken die lui muziek nabij de boot en na het spelen een beleefd Messieurs et Mesdames en kijken hoopvol naar boveft of de passa giers niet in de beurs tasten. Verder be merken we heel goed dit we op een hollandsche boot zijn, de manschappen zingen onder hun werk: O mijn lieve Mathilde en Mona, een en ander doet je aan huis denken. Het leven aan boord is zoo vrij moge lijk, aan tafel echter hebben wij allen onze vaste plaats. Na iederen maaltijd gaat ieder zijns weegs, 's Mórgens was het banjakslamat of: goeden morgen. Wij hadden te Marseille de laatste post afgewacht. Die bracht nog brieven en daaronder een groet van kap. V. Ter stond daarop werd* de brug weggerold, kwam een stoomboot de Kawi uit de haven slepenNa de lunch aan dek en was de Kawi ih volle zee. Onze boot begint al aardig te schom melen, er waait een sterke Zuidelijke wind. Tegen de zeeziekte bestand te zijn is liggen 't eenigste middel Vele passagiers zijn reeds verdwenenmaar wij houden ons goed, ofschoon een beet je vreemd'Op 't dek is 't best. In de eetzaal ziet het niet opwekkend uit. De meeste passagiers ?ijn in hun hut. Ziek zijn we nog niet, alleen wat duizelig. Stel je voor op een wip te zitten waar men niet af kan, en telkens dat gezucht in je hoofd voelt, dat is zoo iets als 't begin van zeeziekte. Dat alles is ech ter voorbijgegaan. Ons schip loopt uit stekend gaan de Straat van Messina in zien het ver verwoeste Messina en pas- seeren het zuidelijke punt van Italië, Cap dell Armi. Ons gezelschap is echt Internationaal. Een Portugees,, drie Engclsche dames en een heer en wij Hollanders. Vlug is de bediening, zwartjes, die zoo zacht loopen dat men ze niet hoort. Is het bord leeg, onverschillig bij wie, komt plotseling zoo'n zwarte hand en neemt 't weg en gelijktijdig is er een schoon bord. De- tafel is uitstekend. Ik zal mij in Indië laten wegen, van wege de uitmuntende menu's. Na het passeeren van Cap del Armi krijgen we een sferke deining en na de middag was ikZeeziek. Den volgen- dan dag Was ik reeds beter. AAinder pret tig was het dien dag. (Zondag) geen Mis. Maar bidden kan men overal. Dat het Zondag was kon men alleen aan de maaltijden zien die nóg meer uitgebreid waren. We hebben aan boord oök postkantoor de Administrateur is de Directeur. Maandagavond wordt de post gesloten voor'Port Said. Ik zal den Directeur even gaan helpen je begrijpt 't bloed kruipt waar 't niet gaan kan, dus stempelen Pórt Said, 16 Janjiari. Groet en zegen. TLORES. Ingezonden Stukken, Buiten verantwoordelijkheid der redactie De R. K. Begraafplaats. Mijnheer de Redacteur, Met de plaatsing van. deze regelen, zult u mij ten zeerste verplichten, bij voorbaat mijn beleefden dank. De vorige week tegenwoordig zijnde, bij een begrafenis plechtigheid, aan bo vengenoemde begraafplaats, heb ilc mij geërgerd, zooals daar wordt omgespron gen door de ambtenaren, belast met bet brengen van de laatste eer, aan de over ledenen. Volgens mijn inzien, beschouwen die menschen, het v#k van doodgraver, ge lijk met dat van metselaar of bakker, maar beseffen niet, dat de nabestaande familieleden er zeer hoogen prijs opstel len, dat dit zoo stichtend mogelijk plaats vindt. t Het is voor ons een eer RoomSch Katholiek te sterven, maar hier R. K. begraven te worden, is volgens mij droevig, laat men de beaarding door den priester er buiten, dan blijft er verder niets overv wat men noemt stichtend, en een R. K. waardig. Wanneer men in oogenscltouw neemt, de kleedij der dragers, het aanleggen der graven, het onderhoud der begraafplaats in 't geheel, en wat op dien bewusten ochtend plaats greep, durf ik niet neer te schrijven, zoo bedroevend was het. Het wordt werkelijk tijd dat daarin ver andering in komt. Als de autoriteiten eens een kijkje gaan nemen in den Haag of andere flinke plaatsen, dan zullen de hèeren mij oogenblikkelijk toegeven, dat hét hier een onhoudbare toestand is, waar verbetering dringend noodig is. Hopend dat dit schrijven aanleiding mag geven tot maatregelen ter verbete ring, en dat wij ons niet meer behoe ven te s.chamen voor andersdenkenden, maar ons beroepen kunnen op onze mooie R. K. begraafplaats. H. S. Been verb r ij zei d. Te Rotterdam wilde de vijfjarige D. Q. op de treeplank van een wagen van een voorbij rijd en den goederentrein springen. Hij viel, met het gevolg, dat een wiel van den laatsten goederenwagen hem over het rechterbeen ging, dat daardoor verbrijzeld werd. Overreden. De 38-jarige Berend Klimp uit Siddeburen (Gr.), die Donder dagavond door een spoortrein aangereden werd, is gisteren ten gevolge van de ver wondingen overleden. W. Wallegie, wisselwachter te Wijhe is door een rangeerenden goederentrein overreden, met het gevolg, dat zijn rech terbeen totaal afgereden is. Verdronken. Bij de Nes (N.H.") is een zoon van P. d. W. door het ijs ge zakt in den Hempolder en verdronken. Diefstal. In den afgeloopen nacht is uit de villa Huize Oosterbeek, gelegen aan den Leidsel" -+«-•>nHrper aan de grens der gemeente 's-Graverihage, door middel van openschuiving van een der ra men een zilveren servies, dat in een zil verkast gesloten was, ontvreemd. Geen presentiegeld. Te Bocholtz weigerde een lid van den Ge meenteraad zijne gemeente-belastingen te betalen. Er werden korte wetten ge maakt een deurwaarder legde beslag op.... de presentiegelden van Zijnedel- achtbare. Diefstal. Zaterdagavond is aan het hoofdpostkantoor te Amsterdam een 22-jarige brievenbesteller op heeterdaad betrapt bij het stelen van monsterpakjes. De inhoud van enkele dier pakjes, slechts een kleine waarde vertegenwoor digend, werd in zijn bezit gevonden. De JTefstal werd gepleegd bij het afstem pelen der ingekomen brieven en andere poststukken. De brievenbesteller werd overgebracht naar het politiebureau St. Pietershal. Daar bekende hij zijn misdrijfhij ver klaarde er toe gekomen te zjjn, omdat hij met zijn salaris van f 10 per week jniet kon komen. Hij is ter beschikking der justitie ge steld. Bij een twist gedood. De Stoomvaartmaatschappij Nederland heeft op haar etablissementen aan de IJkade te Amsterdam een verblijfplaats voor de Javaansche bedienden, die op de mail booten meevaren. Gewoonlijk gaan die Javaantjes heel gemoedelijk met elkaar om, doch Donderdagavond omstreeks tien Aiur ontstond er twist onder een vier tal dezer bedienden. Drie hunner keer den zich tegen een vierde, en de twist liep zoo hoog, dat de aangevallene een kris greep en daarmede een zijner te genstanders een steek onder het linker schouderblad gaf. Met zooveel kracht was de steek toegebracht, dat het mes £r aan de voorzijde weder uitkwam. De portier vair de Maatschappij Ne derland legde het eerste yerband, waar na de zwaar gewonde, een jongeman van omstreeks 24-jarigen leeftijd, per spoe dig verschenen ziekenauto naar het Bin- nen-Gasthuis werd vervoerd. Daar is hij later aan de bekomen verwondingen overleden. De dader, een jongeman van ongeveer 20 jaar, werd gistermiddag gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau op de Kattenburgergracht. (Hbl.) Gemeentezaken. Het bestuur van den Leidschen Bestuurdersbond heeft zicli met een adres, tot den gemeenteraad gericht, waarin het protesteert tegen het raadsbesluit, waar bij aan dé werklooze leden van alle ver- eenigingen, (die bif het gemeentelijk werk- loozenfonds zijn aangesloten, de ver plichting is opgelegd om zich op straffe van het verval van het recht op bijslag, dagelijks groepsgewijs aan te melden bij de gemeentelijke arbeidsbeurs en ver zoekt, het besluit in dezer voege te wil len herzien, dat de leden der vakvereeni- gingen, op wie voldoende controle wordt uitgeoefend, van cfe aanmelding bij de Arbeidsbeurs worden vrijgesteld, en zoo hiertegen overwegend bezwaar bestaat, dat deze althan9 met een eenmalige aan melding kunnen volstaan. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats examen in de rechten de heeren L H. Stoutjesdijk (Haarlem) en J. P. van den Brink (Alblasserdam). LEIDEN, 13 Februari. Zondag 18 Februari a.s. 's middags half een, wordt in het Bondsgebouw, Rapenburg 10, eene voorloopige verga dering gehouden, om te komen tot de oprichting van eene afdeeling van den Ned. R. K, Slagers-Gezellenbond. Gemeentelijke Aankondigingen. Aan den Directeur der Practische Am bachtsschool is vergunning verleend tot het plaatsen en in werking stellen van een electro motor van 3H pk. in de inrichting van de Practische Ambachtsschool in het perceel Haag- weg no. 4, Aan de N.V. Sigarenfabriek voorheen Voorhoeve en van Ravesteijn is vergunning ver leend tot hei uitbreiden van de sigarenfabriek in het perceel Vliet no. 23. Aan F. Stijnman is vergunning verleend tot het uitbreiden van de banketbakkerij in de percëelen Nfenwstraat nos. 3 en 5. Laatste Berichten. (Gedeeiielijk gecorrigeerd.) De Prinses Reuss zal Donderdag avond te 8.23 per Staatsspoor te 's Gra- venhage aankomen. Tentoonstelling van toegepaste electriciteit. De regelingscommissie voor de vanwe ge de Maatschappij van Nijverheid, Dep. 's Gravenhage, in de maand Juni e.k. té houden tentoonstelling van toegepaste electriciteit, heeft zich gesplitst in de vol gende sub-commissies Technische commissie: voorzitter de heer N. J. Singels; leden de heeren J. G. Boot (seer.), W. A. J. AA. Harrix, D. Houtman Jr., en Joh. Mutters Jr. Exploitatie-comm.voorzitter de lieer P. J. van Voorst Vader; leden de heeren mr. J. F. Hijm»»« «t. m. Gouvèe Jr., en mr. P. A. Francken. r;.iaiicicclc commissievoorzitter de heer P. J. van Voorst Vader; leden de heeren mr. B. van Rossem (seer.), dr. J. Raeters van Lennep en P. A. Haaxman Jr Uitvaartdienst voor baron de Rio Branco. Men meldt 011s uit 's-Gravenhage: Voor den overleden Minister van Bui- tenlandsche Zaken in Brazilië, Baron de Rio JBranco werd hedenvoormiddag in de R. K. Kerk aan het Bezuidenhout eert H. Mis van Requiem opgedragen, welke werd bijgewoond door den gezant van Brazilië, en de leden der Braziliaansche legatie, allen gekleed in ambtsgewaad. Voorts waren aanwezig de vice-consul van Brazilië te Amsterdam de Kanselier van het consulaat van Brazilië te Rotter dam Jhr. J. W. C. Quarles van Ufford, als vertegenwoordiger van dén Minister van Buitenlandsche Zaken, de oud-Minis ter Jhr. Mr. van Tets van Goudriaanl; de gezanten van Frankrijk, Engeland, Noord-Amerika, OostenrijkHongarije, België, Argentinië, Perzië, China, Por tugal, zoomede de secretarissen van on derscheidene legaties. De plechtige Requiem Mis' werd op gedragen door den Zeereerw. heer pas toor Wittert van Hoogland. Bij het verlaten van het Kerkgebouw bedankte de gezant van Brazilië de auto riteiten voor hunne tegenwoordigheid. Zondagsrust. De algemeene jaarvergadering van de Nederl. Vereenig. tot bevordering van Zondagsrust zal te dezen jare worden gehouden te Haarlem op een nader te bepalen datum in de tweede helft van de maand Maart a. s. Het bestuur der vereeniging tot be vordering der kennis in de Grafische Vakken verzoekt de aandacht van ouders en voogden er op te vestigen dat de Vak school voor de Typografie te 's Graven hage zal geopend worden op 1 April a.s. Er zal een drie-Jarige cursus gegeven worden in het letterzetten en in het druk ken in hun vollen omvang. Het leerplan omtrent het letterzetten in al zijn verscheidenheid, zoowel van plat werk, fabelwerk, algebra, advertentie» en biljetten als aan srtioutwerk en meerkleu- rig werk; het typografisch teekenen; de beginselen «Ier proportieleer en kleuren- compositie; de kennis vart drukpersen; het toestellen en drukken van boek- en courantwerk, s moutwerk, illustratiewerk en meerkleurig werk; het rollen gieten; de beginselen der reproductie methoden de stereotypie; de kennis van papier; de beginselen der arbeidswetgeving en der gezondheidsleer enz. De gelegenheid tot inschrijving vóór jongelieden van 1316 jaar is geopend tot 15 Februari bij den séCrctarrs der Ambachtsschool, De Fransch-Spaansche onderhan delingen. MADRID, 12 Fèbr. In een onderhoud van hedenmorgen met den minister vart buitenlandsche zaken zette de Fransche gezant de zienswijze van de régeering te Parijs uiteen betreffende de onderhan delingen over Marokko. De minister antwoordde, dat hij niets te zeggen had. Hij zal op zijn beurt de Spaansche rcgeermg raadplegen. De Engclsche gezant woonde dit on derhoud bij. De toestand in Portugal. LISSABON, 12 Febr. Op voorstel van den president van den ministerraad heeft de Kamer van Afgevaardigden het wets ontwerp goedgekeurd tot opheffing van den staat van beleg en van de afgekondig de schorsing der grondwettige rechten in het district Lissabon. Met meerderheid van stemmen wordt echter bestötén do arrestaties, het onderzoek en de uitspraak' over te laten aan de militaire rechtbanken. Het Braziliaansch Kabinet. RIO JANEIRO, 12 Febr. Lauro Muller heeft de portefeuille van buitenlandsche zaken aanvaard. Beurs van Amsterdam. 13 Februari 1912. NEÖÉRLANÓ. 3% Obl. Nëd. Werk. Schuld 3% Cerl. uito 2**} dito Hongarije. Góudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4'% Jan-fuii. Portugal 44 Öbl.Tabaksnion. 3 ~/o Obl. le serie Rusland. Obl.1909Ncd.Rec. 4H 70 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope &Eo. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 /0 Obl. 1895 Mexico 5 /0 Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 0 y0 Dipl. Sch. 1905 4y0 Amsterdam 1900-1*1 4% Leiden 1896. 4% idem 1911. Aaiui. N. West. ck Pac. Hj p. B. C. Amalg, Copp.cr Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car <S Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pret. Aand. dito Aand. Bargc dt Moormann (liq») Amsl. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kot. Bank Ned. Handeismpij. Rescontre 5 Ge\v.aanü..,Ketalioen"M)jnb.Mij. Redjang Lcoopg Mijnb.Mïjsaand. Aand. Great Lobars üec. Hol!. Petr. A. Aand. K. N. m. l expl. v. Petr. Br. a 1 iouu Aand. Mueara Enim Peir. Mij. Aand. Sum Palcmb. Petr. Mij. üew.aanci. intern. Merc. Mar.Cy. Pret. aand. dito. duo. Aand. Amsterdam Deli Conip. Aana. Dert Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holt. Ijz. Spoonni]. Aand, Mij. t. Expi. v. Staatssp. Uest.Ubl. Boxiel-WeseJ 1875-80 Aand. Warschati-Weenen Spw. Cert.v. aand. Atchison Topeka Ceri.v.aand. Chesapeake «XOhio Cert.v.aand. Denv. ei Kid Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 y0 General Lien Bonds dito GeW. A. Kans. City South Rw. Mêxic.lntern.PriorLienObl.4^% Cert. v. aand. Miss. Kans. ói T. 4/o le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario óc Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. Soutb Riw. Cert. v. gew. aand. Union Pac.Klr. 4 7o Gotid Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aahd. Wabash Leeningen Amsterdam a i 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis Antwerpen 1887 4 Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turkschc loten 1870 Congöloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 3&%. Vorige Koers Koers heden. 83 834 33H- 834 70.4B 69% 914 93H 914c 914 9549 65 *4 65 in 971$ 97H 96H 89,4 89 Tb 894 ■82 Ta 82% 101.4b 1044 48 5SH 101 101 87 101*5 172,4 lïi.4 61.4 ;>3' 8 514 50/8 344G 53"8 594* 59:'y 11 OH 109:4 118 1674 1674 1834 184 764 624 4504 4463-2 54 Hs 533-2 2814 283 463 2134 212% 17u?8 1684 44 m 2üii6 20.4 7244 109,4 1093-2 520 495 '49S 44 11% 464 454 83 - 83 964 98.4 974 18334 1044 105 7 LH 70 21H 214' 30 77% 30 774' 26 26.4 102% 27 27 96% 37.4 37.4 23.4 234 107 H 274 27,4 162 162 1004 100,4 m 7,4 107% 107% 1.25 80 X 80.4 874 121% 152H 165 67 H 49H 40.90 41.— 70.80 70 80 Marktberichten. LEIDEN, 13 Febr. Vette varkensinarkt. Aan voer 242 stuks. Vette varkens 202 st. f 0.58 a i 0.56 c., licht soort 40 st. f 0.52 a f 0.48 c. Handel matig. ROTTERDAM, 13 Februari. Botermarkt: Aangevoerd 66 achtste en 21 zestiende vaten en 180 stukken van een L$ K.G, Prijzen le kw. f 0.70,2e kw. f 0.66,3e kw. f 0.64. Per half K.<?. 85 a 90 ct. Eieren. Aangevoerd 15094 stuks. Kippen eieren f 5.10 a f 7.—. Eendeneieren f5.30 p. 100 Veema 1 k t. Aangevoerd 43 Paarden 0-veulen 0 ezel, 1299 magere Runderen, 703 vette Runderen 263 vette Kalveren; 921 nuchtere Kalveren, 2 schapen, 175 Biggen, 2 bokken. Prijzen als volgt: Koeien en Ossen 34—41 ct., Stieren 35—36ct., vette kalveren 50 k 60— cf. Prijzen per stuk: Melkkoeien f 150 a 310 Kalfkoeien f 155 a 320, Stieren f 120-340 magere runderen f 130 a 135, Paarden f75a230f Slachtpaarden f 65-145; nuchtere Fokkalvererf f 13-18; biggen f8—14, nuchtere slachtkalveren f9 a 11. biggen per week f 1.30—1.60; hitten f 60 a f 200, Vette koeien en ossen zeer ruim ter markt, waaronder zeer veel spoelingvee, mirkt traag door ruime opkomst van Amsterdamsche «lagers en invoer van Zweedsch vleesch, handel gedrukf kalme omzet; spoelingvee 1 a 2 certt onder noteering. Stieren aanvoer tamelijk. Vette kalveren aanvoer ruim, afwijkende kwaliteiten 1ste soort goed gewild, omzet vluy mindere soorten door ruimen aanvoer zee* kalme handel. Magere runderen flink aangevoerd, puikif beesten buitensporig duur. Jong vee met mee* belangstelling, magere osseiT goed te verkoopert' nachtere kalveren lageren prijs door ruim'tÉ aanvoer. Paarden geringen aanvoer en handel in biggen door beperkten aanvoer vlugger. BODEGRAVEN, 12 Febr. Kaas. Aangevoerd 51 pdrtijen kaas. le soort Goudsche F36H I f 4f, 2e soort Goudsche f 34 a f 35H» Zwa^f* dere Goudsche MiH. Handel matig.

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3