Uit Stad en Omgeving. r - t _i, te 's Gravenhage in functie: luit.-gene- raal de Meester, comm. van het veld leger; luit.-generaal Snijders; de gene- raals-majoor de Bordes, van Seters, Roest van Limburg, Quanjer, baron van del* Capellen, Hoogeboom, van den Broek, de Meester" (hoofdintendant), Bisehoff v. Heemskerk, Roldanus, militie-oom missa- ris; de vlagofficieren: schout-bij-nacht Uumme, geneeskundig inspecteur van de marine; Pinke, benoemd commandant der O.-I. zeemacht; de schouten-bij-nacht- titrriair v. Maren, Bentz van der Berg, inspecteur-generaal van het loodswezen, en de Jong, chef van de afd. hydro- graphie. De Koninkl. Militaire Kapel luisterde het maal op, dat de gasten vereenigde in de galerij-zaal. Duurtewet. De afd. Helder van den Bond van Korporaals der Koninkl. Marine heeft naar aanleiding van het verwerpen door de Eerste Kamer van het wetsontwerp tot het verkenen van een bijslag op loonen een motie aangenomen, waarin er bij de volksvertegenwoordiging op wordt aangedrongen bij de behandeling van de aanstaande suppletoire begrooting het daarheen te leiden, dat er ten spoedigste een traktementsverhooging in werking treedt. Kamers van arbeid. De Vereeniging van Voorzitters en Secretarissen van Kamers van Arbeid zal op 18 Maart te Utrecht bijeenkomen, ter verdere behandeling van het rapport van een commissie, die een onderzoek heeft ingesteld naar mogelijke reorgani satie van de Kamers van Arbeid. Ter bijwoning van deze vergadering zal worden uitgenoodigd prof-, mr. H. L. Drucker, voorzitter van genoemde com missie, terwijl het hoogst waarschijnlijk is, dat Minister Talma zich zal doen ver tegenwoordigen. De Amsterdamsche sloopersstaking. De sloopersvereeniging „Sterk door Eendracht'' had aan de vereeniging van slooperspatroons te Amsterdam medege deeld, dat zij bereid was de eischen van erkenning der vakvereeniging en het niet werken met ongeorganiseerden te laten vallen, zoodat alleen gehandhaafd werd de eisch van 24 ets. loon per uur voor de ruimers en 27 ets. voor de sloopers. Het bestuur der sloopersvereeniging heeft thans, naar het „Hbl." meldt, aan de sloopersvereeniging meegedeeld, dat de patroons bereid zijii een loon van res pectievelijk 24 en 27 ets. te betalen, waar bij dan zij, die vóór de staking een hooger loon ontvingen, dat hoogere loon zullen behouden. Binnen enkele dagen zullen de werken worden opengesteld. De patroonsveieeni- ging heeft besloten hen, die zich niet binnen drie dagen na de openstelling aanmelden, in geen geval meer in dienst. Staking aan een flesschenfabriek. Gistermorgen heeft aan de flesschen fabriek te Delft de dagplocg van de in- dragers het werk neergelegd. Het zijn 80 jongens van ongeveer 10 jaar, die f4 verdienen en f 5 vragen. De 80 jongens van de nachtploeg verdienen f5; ook zij willen fl meer en vrijdom van tram4geld ad 60 cents. Reeds de vorige week had den zij f0.50 meer gevraagd, welke hun werd toegezegd, maar, naar zij zeggen, niet werd uitbetaald. Gistermorgen werd hun de gevraagde fl verhooging toege zegd, maar zij vragen de f0.50 van de vorige week bovendien. De staking zal, naar verwacht wordt, niet lang duren Nog een staking. Gistermorgen is bij de firma Gebrs. Reiminger te Amsterdam een werkstaking jiitgebroken. Zij omvat het gansche per soneel, bestaande uit 1 litograaf, 7 druk kers en 1 steenslijper, allen georganiseerd in den Lito-Fotografischen Bond. Geëischt worden: erkenning der vak organisatie, en loonsverhooging voor de gezellen, varieerend van fl tot f2. Het bestuur van den Lito-Fotografi schen Bond had van 9 Nov. 1911 af ver geefs gepoogd een onderhoud met de firma te verkrijgen. KORTE KRONIEK. Zondagochtend is te Stad-Almelo overleden de heer H. Ledeboer, lid der firma Ledeboer Co. en der Twentsche Bankvereeniging. De overledenen -heeft zich vooral verdienstelijk gemaakt voor het Twentsche bijkantoor dezer vereeni- ging. „Het Volk'-' deelt mede, dat bij refe rendum mr. M-. Mendels is aangewezen als toekomstig candidaat voor het Tweede Kamerdistrict Sdiotcrland. De Nederl. R. K. Lederbewerkers- bond zal te Kaatsheuvel ten behoeve van de meisjesafdeeling St. Prisca een huis houdschool oprichten. De gewone audiëntie van den Mi nister van Financiën zal op Donderdag 15 dezer, die van den Minister van Oor log op Vrijdag 16 dezer niet plaats hebben. LEIDEN, l£ Februari. Bij- beschikking van den Minister van Oorlog is de heer J. L. Tombrock, student in de geneeskunde alhier, toe gelaten tot eeri vrijwillige verbintenis ftlsradspirant reserve officier van gezond herd bij het 4e reg, Infanterier De lieef_ W. J. Smolders, rmizi faptbij het stafrnuziekkup^ van hel 4e Regiment Infanterie is benoemd tot on derkapelmeester bij dat korps. Op Vrijdag 16 Februari a.s. zal de zilveren gesp wegens 30-jarigen militai ren dienst worden uitgereikt aan den Adjudant-onderofficier A. F. E. van Wa- geningen, van het 4e reg. Infanterie al hier. De majoor J. W. Verff, van het 2de reg. veldart. alhier, wordt binnen kort bevorderd tot luitenant-kolonel. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag 8 uur 's avonds. St. Lode- wijkskerk, Steenschuur. Laatste apolo getische conferentie. Spreker de Wel- Eerw. Heer Th. M. P. Bekkers. Onder werp: Heiligenvereering. Woensdag 51/2 uur, Laatste les in de Bijbelsclie Geschiedenis (met licht beelden), in de zaal der St. Joseph Gez. Ver., voor de kinderen der St. Petrus parochie. Spreker Weleerw. "Heer P. J. van der Burg. Woensdag, 8V2 uur 's avonds, Bondsgebouw Rapenburg 10. Algemee- ne vergadering Leidsche Kruisverbond. Lezing van den heer A. Engels. Zondag l2i/o uur 's middags. Bonds gebouw, Rapenburg 10. Voorloopige co mité-vergadering van R. K. slagersgezel len. Zondag, 8 uur 's avonds. Stadsge hoorzaal. Liefdadigheidsuitvoering door de Rederijkerskamer Vondel. Opvoering van Guido de Vendeër en Studenten. Maandag 9 uur 's avonds, Bonds gebouw, Rapenburg 10. Apologetische cursus voor leden van den R. K. Volks bond. Spreker de Weleerw. Pater C. Zuidgeest, O. F. M. Onderwerp: Geloof en Bijbel. LISSE. Door de Tuindersvereeniging „De Eendracht" is tegen Donderdag a.s. des avonds te zeven uur een algemeene vergadering uitgeschreven in het lokaal van den heer J. Kaptein te Halfweg. NOORDWIJK. De Vereeniging „Het Tooneel is ons Streven" geeft Zondag 18 Februari een uitvoering in de zaal van den heer P. H. v. d. Voort. Gisteravond hield de Noordwijk- sche Coöperatieve Broodbakkerij „De Verbetering" een algemeene vergadering in het lokaal.van den heer Th. v. Dam. Een flink getal aandeelhouders was ver schenen. Van de commissarissen was al leen tegenwoordig de heer H. B. J. Haanappel. Na een welkomstwoord door den voor zitter, den heer Th. van Dam, en lezing der notulen, leest de heer Haanappel als commissaris de winst- en verliesreke ning voor. Vooraf brengt spr. hulde aan den administrateur, den heer B. Smit, voor de nauwgezetheid en den ijver, waarmede deze de zaken van de vereeni ging heeft behartigd. Aan dit verslag ontleen en^ wjj^het .voL f3636.94, aan niet-leden voor f 2950,50, te zamen f6587,44. De zuivere winst be draagt f 149,53. Aan de aandeelhouders zal 31/2 pCt.-dividend worden uitgekeerd. De administrateur deelt nog mede, dat is omgezet 31.218 K.G. meel, waarvan is verbakken 30.231 K.G. en verkocht 987 K.G. Geproduceerd werden 44.628 K.G. brood. Aan 70 leden wordt brood ge leverd. De voorzitter meent te mogen consta- teeren, dat „De Verbetering" met dit resultaat over de 8 maanden van haar bestaan tevreden kan zijn. Spr. brengt dank aan het bestuur van de Werklieden- vereeniging „Door Eendracht Verbon den" en ook aan de heeren commissa rissen van toezicht, voor de moeite, die zij zich voor de vereeniging getroosten. Hierna wordt de balans, zooals zij aan de leden ter kennis werd gebracht, door de vergadering goedgekeurd. Nog deelt de voorzitter mede, dat de administrateur a.s. Vrijdagavond van 7 tot 9 uur zitting zal houden in het lokaal van de bakkerij ter uitkeering van het dividend. In de plaats van den heer B. Smit, die als secretaris moet aftreden, omdat de administrateur volgens reglement geen deel mag uitmaken van het bestuur,wordt als bestuurslid gekozen de heer C. de Monije. De heer A. v. Schie wordt met algemeene stemmen herkozen als com missaris van toezicht. Hierna wordt de vergadering gesloten. NOORDWIJKERHOUT. Voor de te vervullen betrekking van gemeenteveld wachter alhier hebben zich bij den burge meester 50 sollicitanten aangemeld. SASSENHEIM. De nieuwbenoemde burgemeester, de heer P. Besselaar, was tot nu- toe anti-revolutionair gemeente raadslid te Watergraafsmeer. STOMPWIJK. Men schrijft ons: Stamp vol was het gisteravond in de kolfbaan van ,,'t Blesse paard", waar het fanfare gezelschap „Juliana" zijn 2e winteruitvoe»- ring gaf voor de ecreleden, onder mede werking der humoristen Carl J. Helmann en Bern. van Leeuwen te Leiden. Beide heeren, geen onbekenden meer alhier, de den velen optrekken, naar het lokaal der uitvoering, wel overtuigd, dat men weer eens echt lachen en zich amuseeren kon. Dat ze zich niet vergist hadden, bleek weldra, want pas was de uitvoering be gonnen of de lachspieren kwamen in be weging. Ten slotte nog een woord van lof voor onzen ijverigen cn talentvollen direc teur, die door de keurige uitvoering van vele- muzieknummers, weer-eens heeft be wezen, dat er bij ernstigen vvil in een paar maanden tijd veel kan gedaan en bereikt wQfden. t WARMOND. De „Harmonie van War mond" trad gisteravond op met een zeer gevarieerd en zeker mooi te noemen pro gramma. Behalve de gewone afdeelingen Har monie en Tooneel, werden uitgevoerd viool-solo's door Mejuffr. Moor, al hie, solo's voor alt-saxophoon door den heer L. van Grol te Den Haag, verschillende zangnummers (soli en quartetten) door de heeren Machen alhier, en den heer G. Vogel te 's Gravenhage, en ten laatste piston-quartetten door den heer Kerkhoff met de heeren Machen. Kerknieuws. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot rector van het St. Ber- nardus Gesticht te Amsterdam den Wel eerw. pater C. J. Zwijsen van de Con gregatie van het H. Hart te Tilburg, en tot kapelaan te A1 f e n ad. R ij n, den den Weleerw. heer L. J. M. v. d. Pluijm, die kapelaan was te Ooltgensplaat. Mrg. Drehmanns, In den loop van dit.jaar zal het twaalt en een half jaar geleden zijn, dat Z. D. H. Mrg. Drehmanns als Bisschop van Roermond werd geïntroniseerd; De intronisatie had plaats op 5 Febr. 1900. Mgr. Ludden, bisschop van Syracuse in de Ver. Staten van N. Amerika, heeft aan het bestuur van het aldaar gevestigde „St Mary's Infant Asylum" een schrijven gericht, waarin aan deze instelling ver boden wordt, gelden aan te nemen af komstig van de opbrengst van een wel- dadigheidsbai. Tegelijkertijd worden de katholieke instellingen vermaand, voortaan geen gelden meer aan te nemen afkom stig van dansgelegenheden. Op het nieuwste schip van de Oosten- rijksch-Amerikaansche stoomvaartlijn is een kapel, waar dagelijksch voor de landverhuizers de H. Mis zal worden op gedragen. Land- en Tuinbouw. De tentoonstelling in 1913. De nationale en internationale land bouwtentoonstelling te 's-Gravenhage, met welker voorbereiding de Koninklijke Nederl. Landbouwvereeniging zich sedert geruimen tijd bezighoudt, is thans be paald op 315 September 1913. De ge meente 's Gravenhage heeft daarvoor een terrein van ongeveer 22 H.A. beschikbaar gesteld, gelegen aan den Nieuwen Park weg te Scheveningen. Sedert v enkele maanden zijn de werkzaamheden tot het in gereedheid brengen van genoemd ter rein aan den gang. De hoofdingang zal komen aan eten Nieuwen Parkweg. Ter plaatse, waar een der op het terrein aan - worden. Al deze werkzaamheden worden van gemeentewege uitgevoerd, daar zij ook later bij het in exploitatie nemen van het terrein productief gemaakt kunnen worden. Loosduinsche Groentenveiling. De Vereeniging „De Loosduinsche GroentenveiJing" heeft haar jaarvergade ring gehouden. Uit het rapport der com missie tot nazien der boeken van den penningmeester bleek, dat in 1911 zuiver voor f 1.547.778,69 is geveild. Het ver huren van pakloodsen, de boeten, contri buties en entrées komen op de winst- en verliesrekening voor tot een bedrag van f65.745,80, terwijl het verlies bedraagt f 54.295,651/2, alzoo een winstsaldo van f U.45O.I41/2. De balans sluit in ontvangst en uitgaaf met'n bedrag van f 94.679,891/0. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental 199 bedroeg (thans ruim 200). Er werden gehouden 221 ge wone veilingen en 2 uitsluitend voor leliebollen. De totale omzet bedroeg f 1.829.701, d. i. f 237.385 meer dan in 1910. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Het nieuwe Pantserschip. Een wetsontwerp is ingediend tot ver hooging van de Marine-begrooting voor 1912 als uitvloeisel van de bekende over wegingen bij de behandeling van ge noemde begrooting wat betreft den aan bouw van een pantserschip voor den algemeenen dienst, dat door den minister urgent werd geacht. Nieuwe gezichtspnnten deden zich te dezer zake niet voor, zegt de minister. Er aan herinnerende, dat volgens de berekeningen van de Staatscommissie van 1906 de jaarlijksche kosten van een artillerievloot en van een torpedovloot van gelijke aanschaffingswaarde, ad 41.4 millioen resp. zouden bedragen f9,843,977 en f 9,751,589, terwijl volgens de uit gebreide en wèl gecontroleerde be rekeningen van het departement van marine die bedragen zouden zijn resp. f 11,010,816 en f 12,826,737, zegt de minister, dat hiermede het rekenkundig bewijs werd geleverd van een trouwens door de ervaring geleerd feit, dat in het algemeen torpedovaartuigen in onderhoud en gebruik veel kostbaarder zijn dan pantserschepen. Door. de aan het departement van marine uitgevoerde contróleberekeningen is niet alleen de oniuistheid van de uit komsten door de Staatscommissie ver kregen in het licht gesteld, maar zijn ook de oorzaken, waaraan het groote ver schil tusschen dé verkregen uitkomsten is te wijten, kunnen worden opgesomd en deze worden thans nader uiteengezet. De Staatscommissie begrootte de totaal uitgaven voor het personeel van de door haar gedachte torpedovloot op f5,181,391 en die voor het personeel van de door haar daar tegenover gestelde artillerie- vloot van gelijke aanschaffingsprijs op f 5,348,572. Tegen de wijze waarop deze uitkomsten verkregen werden, doet de minister be langrijke bezwaren gelden. De bemanning van hare torpedovaar tuigen is door de commissie veel te krap berekend eenebemanning van 56 koppen acht de Minister beslist veel te weinig. Op grond van de vele gegevens die aan den minister ten dienste staan en geheel aan de praktijk zijn ontleend, moet de bemanning voor de torpedobootjagers op minstens 70 koppen worden gesteld. Wijders paste de commissie op het personeel van de torpedovloot een maat regel toe, die door den minister onmo gelijk kan worden aanvaarddoor samen smelting n.l. van verschillende korpsen en kwaliteiten geraakte zij tot eene be langrijke vereenvoudiging in de samen stelling van het personeel, welke ver eenvoudiging, omdat zij voor het personeel der Nederlandsche marine niet zou zijn door té voeren plus forte raison ook niet op een Indische marine zou kunnen worden toegepast. Een tweede belangrijk meeningsverschil ligt in den post voor aanbouw of af schrijving. De commissie schat den le vensduur van haar torpedomaterieel op 17,5 jaar, terwijl de minister meent dat 15 jaar de grens zal moeten zijn. Waar de commissie voor den levensduur der pantserschepen van de artillerievloot aan nam 22H jaar, werd deze door den mi nister, op grond van zijne bekende denk beelden verminderd tot 20 jaar. Nog bestrijdt de minister de berekening door de commissie van de herstellings kosten van het materieel. Ook dc post kolen wordt door de com missie te laag gesteld, evenals ook het bedrag voor inventaris-goederen en dat voor ammunitieverbruik. Bij instelling van een Kon. Zeemacht voor Ned.-Indië die zoude zijn samen gesteld overeenkomstig de inzichten der. commissie, zoude betoogt de minister een jaarlijksch bedrag van zeker ruim 14 millioen gulden voor die marine noo- dig zijn, zeker millioenen meer dan voor de artillerie-vloot, al wordt bij laatstbe doelde vloot ook gerekend op de onont beerlijke materieel-reserve. Verder geefj de minister eenige cijfers en toelichting ter beoordeeling van de financieele gevolgen van eene samen stelling van het Ned. eskader in Oost- Indië zooals hij zich die denkt. Hij oor deelt een grootere type kruiser met groo- tere snelheid en werkingsfeer en zwaarder type Boadicea als voorbeeld kan strek ken, een Engelsche kruiser van plm. 3400 ton met plm. 26 mijls vaart en 6 kanon nen van 10.2 c.M. De aanschaffingskosten van een dergelijk schip zijn te stellen op 4 millioen gulden. In het stelsel der commissie zoude de post afschrijving vermeerderen met ruim f 2.300.000 'sjaars terwijl de kosten van het indienst zijnde materiaal ook met millioenen zoude toenemen. Leger en Vloot. Herhalingsoefeningen. Van de regimenten infanterie komen dit jaar voor herhalingsoefeningen onder de wapenen de lichtingen 1905, 1906 en 1911; van de regimenten veld-artiilerie de lichtingen 1907 en 1909 met uitzonde ring van de treinafdeelingenvan de compagnieën wielrijders en hospitaalsol daten de lichtingen 1905, 1906 en 1911 alle voor 26 dagen. Rechtszaken. Kwestie tusschen kerkbestuur en architect. Gisteren werd voor de rechtbank te 's Gravenhage gepleit in zake de Amster damsche architect L. tegen het R. K. kerkbestuur te K. a. R. De architect voor wie op trad Mr. Goseling, advokaat te Amsterdam, heeft gedagvaard „de Parochie (kerk) van den H. Joannes den D-oojjer" ter betaling van eenige duizenden guldens voor 't maken van teekeningen en bestek voor een te bouwen kerk met pastorie. Het kerkbestuur, waarvoor Mr. Aal- berse pleitte, betwistte de juistheid 1 dezer vordering. De Pastoor had aan den ar chitect gevraagd teekeningen ,enz. voor een kerk met pastorie tezamen kostende f 65.000. De begrooting echter was f93.000. Het kerkbestuur weigerde daar om de opdracht tot aanbesteding tc ge ven. De architect maakte nieuwe teeke ningen, en begrootte 't werk toen op f 70.3000. Op zijn uitdrukkelijke verze kering, dat 't werk zeker niet meer zou kosten, werd tot aanbesteding overge gaan. De laagste inschrijver was f S5500 waarbij noo* f3200 kwam voor salaris architect, en verder nog safaris opzich ter, zoodat 't wel tot ongeveer f 90.000 zou jjekost hebben. De architect erkende later in een brief dat zijn begroeting te laag was geweest. Het kerkbestuur verklaarde niet meer met hem te onder handelen, maar hemv hoewel onverplicht een behoorlijk bedrag voor zijn moeite te willen betalen. Bovendien voerde pleiter verschillende gronden aan, waarom de eisch niet kon worden toegewezen. Vooreerst was; de dagvaarding nietig. Gedagvaard was de „Parochie(kerk) St. Joannes de Doo- per". Wie was nu gedagvaard? De pa- rochie of d,e parochiekerk Indien dei parochie, heeft deze volgens 't Neder landsche 'recht .rechtspersoonlijkheid Het is nog onlangs met klem van re denen betoogd door den Bosscherï Raadsheer Ihr. Mr. van Sassen van Ijs- selt. dat wel de Parochiekerk, maar niet de Parochie rechtspersoon is. Doch hoe het zij, in alle geval is de dagvaarding! nietig, omdat niet blijkt, wie gedagvaard is, de Parochie, of de Parochiekerk. 1 Mr. Goseling pleitte echter, dat dui delijk was, dat dc parochie gedagvaard was, en dat deze, volgens 't Kerkelijk! Reglement, wél rechtspersoonlijkheid be zit. Een tweede reden, waarom volgens Mr. Aalberse de architect niet in zijnl vordering ontvankelijk was, was hierin' gelegen, dat in de dagvaarding overall gesteld was, dat de Pastoor dit en dat had gedaan. Maar al ware dit juist, dam nog volgt hieruit geen vorderingsrecht tegen de Parochie of tegen de Parochie kerk, daar in 't zoo juist genoemd regle ment uitdrukkelijk" is bgpaakl, dat het dagelijksch bestuur bestaat uit voorzitter: en p enningme ester. Eischer had dus volgens art. 1693 B.W. minstens ook! moeten stellen, dat het Kerkbestuur dii handelingen had goedgekeurd. Mr. Go seling* voerde hiertegen aan dat dit in derdaad gebeurd was, wat uit de corres pondentie bleek. En hij achtte 't niet noodzakelijk, dat die goedkeuring in de! dagvaarding werd gesteld. Ten slotte werd uitvoerig door beide advocaten gepleit om de zaak zelve. Mr. Goseling stelde zich op 't standpunt: de architect heeft zijn taak verricht, hij eischt dus terecht betaling. Mr. Aalberse voerde hier echter tegen aan, dat de op dracht niet was, teekeningen enz. tema ken voor een kerk en pastorie, maar: voor" een kerk en pastorie van f65.000. En die opdracht was niet nagekomen, en daarom kon rechtens ook geen betaling worden gevraagd. Bovendien, de eisch van den architect was exorbitant hoog. Nu hij niet gebouwd had: vroeg hij ruim f5000, terwijl hij zelf zijn salaris, als hij wél gebouwd zon hebben, had begroot op f 3200. Na uitvoerige re- en duplieken werd de zaak verdaagd tot over 6 weken, als wanneer het Openbaar Ministerie, dat ook over deze zaak moet gehoord wor den, aan 't woord is. De uitslag van- deze procedure is zoo wel voor architecten als voor kerkbestu ren van groot belang. Haagsche Rechtbaivk. N. v. d. H., schipper te Leiden, had zich te verantwoorden wegens diefstal van een vaarboom onder Warmond. Bekl. ontkende; den boom, die bij hem was -nr uestag^Women, nau nij al iwee jaar gëteden gekocht. De bestolenen herken den dien boom echter als den hunne. Wel was er een cn ander aan veranderd, maar er waren nog verschillende, kenmerken* aan, waaraan zij hem herkenden. Ook de scheepmaker, van wien de vorige getuige en diens compagnon den boom en een schuit hadden gehuurd, herkende zijn eigendom. Eisch: 14 cl. gevangenisstraf,, H. Z. had met twee kameraads ruzie gemaakt in het koffiehuis van K. te Leiden. K. was hierbij mishandeld en de ruiten van het koffiehuis waren ver nield. Z., die in verband daarmede te rechtstond, hoorde vrijspraak vragen ter zake van de mishandeling en f7 boete of 7 d. hechtenis wegens de vernieling*. A. S. te Leiden, zich uit anderen hoofde in ^verzekerde bewaring bevin dende., hoorde tegen zich eischen twee maanden gevangenisstraf omdat hij zich verzet had tegen zijn arrestatie op Nieuw jaarsdag, toen hij beschonken was eiï het publiek lastig viel. Bekl. beweerde, dat de politie het op hem voorzien had en maar wat vertelde. De betrokken politiebeambten,, waar van de een ernstig door bekl. was mis handeld, zoodat hij zich: onder genees kundige behandeling moest stellen, bleven bij hun proces-verbaal. Een hunner ver klaarde, dat bek), een lastig persoon is,- die zich herhaaldelijk aan gewelddadig heden schuldig maakt. Uitspraak in at deze zaken over acht dagen. Diefstal met braak in een kerk. De rechtbank te Maastricht gisteren uitspraak doende in de zaak contra dó vier tot een internationale, dievenbende behoorende personen C., E., R., en C« die op 15 October 1911 tc Maastricht iiï de St. Mathiaskerk een offerblok for ceerden en van den inhoud beroofden* veroordeelde R., die bekende den diefstal te hebben gepleegd, tot 1 jaar gevangen nisstraf, terwijl de drie anderen werden vrijgesproken. De eisch was resp: 1 jaar, 6 maanden, 2 jaar, 6 maanden. i Meineed. Ret O. M. bij de Haartemsehe Recht bank eischte gistermiddag tegen vrouu* Cornelissen een jaar gevangenisstraf w gens 't plegen van pieineed, toen ze, al$ getuige in een mishandelingszaakje t<£ Haarlemmerliede, voor de HaarlemschÓ rechtbank was gehoord. f De vorige week had het M. reeds! D/2 jaar gevangenisstraf tegen haar ma ff gecischt, ook wegens meineed. i Dc IHreclitsche Rechtbank veroordeeld f J. A. Th. G., koopman te Bod eg rag ven, wegens wedersparinigheid töt f^6 boete >ubs. 14' d. jiecjitenis*

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2