Uit Stad en Omgeving. sema, thans te Amsterdam, te Roermond J. Riet erna, thans adjunct-controleur te i Dordrecht. Gouden vijfguldenstukken. In de Memorie van Antwoord op het Eindverslag van de Eerste Kamer over het Hoofdstuk Financiën deelt de Minis ter mede, dat bij den Raad van State een wetsontwerp aanhangig is, waarin o.a. opgenomen een voorstel om over te gaan tot aanmunting van gouden, vjjf-gulden- stukken. Vacature Eerste Kamer. Jhr. mr. J. Roëll, de nieuw benoemde vice-president van den Raad van State, heeft ontslag genomen als lid der Eerste Kamer, waarin hij zitting had voor Noord-Holland. Art. 8 van de wet op den Raad van State bepaalt dat het lidmaatschap van dien Raad onvereenigbaar is met eenige openbare bediening en waaronder het Kamerlidmaatschap zeer zeker te reke nen valt. V.-D. adres algemeen kiesrecht. Op de jongste hoofdbestuursverga dering van den Vrijz.-Dem. Bond deelde de bondssecretaris mede, dat de telling van de tot dusver ingekomen adres-lijs ten is voltooid. Het aantal handteekeningen, onder het V.-D. B. en het A. N. W. V. bedraagt thans 36,619 waaronder 9322 namen van vrouwen. Aldus het weekblad „De Wereld'7. 't Is natuurlijk de groote moeite niet waard en 't zou zonde wezen van den ambtenaarlijken tijd, maar als eens werd nagegaan hoeveel van die 36,619 onder teekenaars ook prijken onder het befaam de adres der socialisten, hoe betrekkelijk weinig nieuwelingen zouden er dan waar schijnlijk overblijven. 't Is maar goed voor den Vrijz.-Dem. Bond, dat 7t niet wordt nagegaan, wan.t 36.619 is toch al niet wonderveel. De Amsterdamsctae stakingen. De staking onder de electriciens is zoo goed als algemeen, in de loodgie- tersstaking is nog geen wijziging ge komen, in de metaalbewerkersstaking schijnt m2n van de zijde der arbeiders wat toeschietelijk te worden. Maar nu is er weer een nieuwe staking uitgebro ken onder de fruitwerkers. Volgens H. V. is door de Vereeniging van Fruitwer kers gisteren de werkstaking geprocla meerd voor den importeur van zuidvruch ten Herman Bosnak. Deze werkgever weigerde het collectief contract te on derteekenen, dat door alle andere im porteurs in hetzelfde vak wel is onder schreven. Dat contract bevat een loon van f3.25 per dag voor 11 uur werken. De heer Bosnak had tegen de arbeids voorwaarden zelf geen bezwaar, maar het contract teekenen wilde hij niet. Ned. R. K. Volksbond. In de „Yolksbanier" lezen we, dat het centraal bestuur plannen overweegt om in 1913 het 25 jarig bestaan van den bond feestelijk te gedenken. Neutraal Onderwijs. Verleden week ontving een leeraar een ernstig pTOtestschrijven van katholieke zij de, met verzoek zich in zijn lessen te ont houden van beoordeelingen op gods dienstig gebied. Wij willen den man niet benadeelen in zijne positie, en verzwijgen daarom .den naam. Vooral ook wijl ons werd medegedeeld dat hier meer aan ver keerd inzicht dan aan boos opzet gedacht moet worden. De feiten evenwel maken wij openbaar al was het alleen om hen te beschamen, die nog vertrouwen hebben in neutraal onderwijs. Genoemde leeraar in Geschiedenis en Letteren heeft zijne leerlingen (4 B) als werk voor de Kcrstvacantie opgegeven het lezen van Akbar, eene roman van Limburg Brouwer. Bij nader onderzoek is dit bericht vol komen juist gebleken. Nu wete men, dat Akbar 7n boek is, geschreven met 7t voor opgezette doel om het Christel, en in 7t bijzonder het Katholieke geloof te bestrij den. Aangenomen dat 7t werk te stupide is om slachtoffers te maken onder de meer ontwikkelden blijft toch zeker de vraag of het geen verwoesting kan aanrichten in het jeugdig gemoed. in elk geval, wat niemand kan tegen spreken, de neutraliteit werd hierdoor op grove wijze geschonden. Paar is meer. Dezelfde leeraar ontziet zich niet in de klasse voor den dag -te komen met uitingen, die minstens getui gen van verregaande onkunde. Wij geven hier enkele zijner uitlatingen als proeve. „Voor de Katholieken is de H. Maagd eene Goddelijke persoonEn het be wijs? Dat haar kerken worden toegewijd bijv. Notre Dame, te Parijs Een aflaat heet de vergeving van zon den, die gedaan werden of in de toe komst nog zullen gepleegd worden. Pe Inquisitie maakte 50.000 slachtoffers (Wij verwijzenden leeraar naar Blok). De duivel is een vinding, door de Chris tenen van de oude Germanen overgeno men. Eene geestigheid aan het adres aan St. Bernardus_>,Het volk dacht dat hij wonderen kon doen, en, hij zelf dacht het ook." Dit alles kan zoo noo'dig door getuigen worden bevestigd. Op diezelfde H. B. S. is in gebruik: „Leerboek der algemeene Geschiedenis door Dr. C te Lintum", dat ivoor een Katholiek vaak grievend, en voor ernstig geschiedenis-onderwijs ten «enenmale ongeschikt is. Mag dat zoo blijven Persinjormatiebureau L. R KORTE KRONIEK. De Haagsche afdeeling van de ver eeniging Vergunning heeft zich bij adres tot den burgemeester gewend met het verzoek, geen toestemming meer te geven tot het houden van de zoogenaamde klei ne kermis op de terreinen van het Zoöl. Bot. Genootschap. Bij de te Alkmaar gehouden aanbe steding van de verbouwing van het stad huis aldaar, was laagste inschrijver J. Smit, Alkmaar, voor f 39.884. Het hoogst had ingeschreven de Coöperatieve Bouw- vereeniging te Haarlem, voor f 49.803. Zeshonderd losse werklieden zijn gisteren te Rotterdam vanwege de ge meentereiniging in dienst genomen om behulpzaam te zijn bij het ruimen van de gevallen sneeuw. Er is daar dien dag 500 kubieke Meter zand, met zout ver mengd, op de straten, pleinen en bruggen gestrooid. LEIDEN. 3 Februari. St. Vincentius Vereeniging. Aan de Commissie van de St. Vincen- tius-Loterij is op eene particuliere audiëntie te Rome door Z.H. den Paus een prachtige gouden medaille geschon ken om als hoofdprijs te dienen voor genoemde loterij. Vervalschen van Handelswaren. Men kan in den laatsten. tijd bijna geen dagblad ter hand nemen, of men leest verschillende gevallen van vervalsching, waarbij sommige zelfs zóó ernsttig, dat de volksgezondheid er door in groot ge vaar gebracht wordt. Maar naast deze zeer gevaarlijke misdrijven, wordt er in den laatsten tijd op de meest ergerlijke wijze gespot met het goed vertrouwen van handelaren en klei a-industrieel en, en vinden vervalschingen met koopwaren, zoowel als met grondstoffen ter verde re bewerking, op uitgebreide schaal plaats. De Middenstandsorganisaties hier te lande hebben reeds sedert geruimen tijd den strijd tegen de vervalschers aan gebonden. Op verzoek van den Midden,- standsbond is zelfs de Regeering in dit lofwaardige streven ter hulp getreden en is alhier een Rijksbureau gesticht, waar de leden van den Middenstand koste loos hun koopwaren en grondstoffen naar de zuiverheid hunner samenstelling kunnen doen onderzoeken. Gedurende den tijd, dat dit Rijksbu reau zijn diensten aan den Middenstand verleende, is op de meest duidelijke wij ze overtuigend gebleken, dat deze instel ling aan een zeer groote behoefte vol doet. Honderden gevallen werden ge constateerd, dat de Middenstanders door gewetenlooze leveranciers op de bru taalste wijze bedrogen werden, en aller lei vervalsdite waren in plaats van de goede waar, welke zij gekocht en waarvoor zij ook betaald hadden ont vangen hadden. Natuurlijk kon in, der gelijke gevallen, waar op officieele wij ze geconstateerd werd, dat de winke lier of klein-industrieel bedrogen werd, schadevergoeding geëischt worden, en konden deze middenstanders hun, eigen klanten beter dan vroeger bedienen, xHet succes van dit optreden van den Middenstandsbond was aanleiding voor verschillende Middenstandsvereenigin,- gen, om ook in de plaats hunner inwo ning meerdere bekendheid aan deze nut tige instellingen te geven. Men, richtte toen tot de heeren J. S.. Meuwsen, voor zitter van den Nederl. Middenstands bond en Dr. G. L. Voerman, directeur van het Rijksbureau tot onderzoek van handelswaren alhier het verzoek om door het houden van voordrachten over het vervalschen van handelswaren, en de economische beteekenis der waren kennis, de middenstanders, en Öe auto riteiten van de betreffende gemeenten, bekend te maken met het bestaan van deze nuttige instelling. In verschillende gemeenten van, ons vaderland zijn beide heeren nu reeds met dit belangrijke onderwerp opgetreden en vooitdurehd met stijgend succes, het geen niet te verwonderen valt, als men, weet, dat beide heeren bekende sprekers zijn en de voordrachten bovendien, door zeer interessante lichtbeelden van gecon stateerde vervalschingen en door mon sters en proefnemingen opgehelderd worden. Ook te dezer stede zullen autoritei ten, middenstanders en verdere belang stellenden, weldra in de gelegenheid zijn, deze voordrachten bij te wonen, dank de activiteit van de R. K. Miiddenstands- vereeniging De Hanze. De vergadering zal gehouden worden in den Foyer der Stadsgehoorzaal, op Dinsdag des avonds te half 9. Wij voldoen gaarne aan het verzoek van het Bestuur der Hanze en wekken onze lezers op, deze belangrijke verga dering bij te wonen. Introductiekaarten zijn te verkrijgen bij den heer H. W. Spendel, secretaris der Hanze, Thorbeckestraat. Academisch Ziekenhuis. In de memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer deelt de minister van Binnenlandsche Zaken, o.a. mede, dat de plannen voor den bouw van, het Aca demisch Ziekenhuis alhier thans in be werking zijn aan het bureau van den, Rijksbouwkundige. Omtrent verdere plan nen, de inrichting en exploitatie van het nieuw te bouwen Ziekenhuis aangaande is de minister in onderhandeling getreden met curatoren der-Uitbelt* universiteit. Van den uitslag hoopt hij aan de Staten- Generaal mededeeling te kunnen doen tegelijk met de indiening der voorstellen tot stichting van het nieuwe gebouw. De penningmeester van „School- kindervoeding" deelt mede dat bij hem is ingekomen f 0.45 van Doortje Akkie, leerlingen School Oude Vest en van hun tante, van Genit S., f 3,05 gecollecteerd „In den Vergulden Turk", f 10.176 ge collecteerd in „Minerva". Tot ambtenaar ter gemeente-secre tarie, afd. Burg. Stand, is met ingang 1 Maart a.s. benoemd de heer J. Aalbers- berg, thans bevolkingsagent. LEIDSCHE SPAARBANK Ultimo Januari 1912. Inleggersrekening. 1912 Saldo aanvang der maand 2.623.873.854 ingelegd182.311.90 Bijgeschreven rente op afgeloste boekjes 4.56 idem 31 Dec. voorg. faar 73.653.74 2 879.844.054 Terugbetaald 135.722.17 Saldo van het tegoed einde der maand f 2.744.121.884 Aantal inleggers 1912. Aanvang der maand12947 Nieuwe inleggers126 13073 Inleggers waarmede is afgerekend 55 Einde der maand13018 ROOMSCHE AGENDA. Zondag 8 uur 7s avonds. Bondsge- bouw Rapenburg 10. Opvoering van de kinderoperette „Arbeid Adelt7', onder lei ding van een dames-comité. Dinsdag 8 Va uur 's avonds Stadsge hoorzaal (foyer) R. K. Aliddsnstandsver- ceniging De Hanze. Lezinginet lichtbeel den door de heeren J. S. Meemvsc-n en dr. Voerman. Onderwerp: Warenkennis en vërva's.iLhg r:" Hand:?"— re:v. Donderdag. 6 uur en 81/2 nur des avonds. Bondsgebouw Rapenburg 10. Lezing met lichtbeelden door den Wel- eerw. Pater J. G. Tesser. AARLANDERVEEN. De fabriek van zuivelbereidingswerktuigen van den heer C. van 't Riet, alhier, kreeg de opdracht een karn te leveren voor een boerderij van de kroondomeinen van, H. M. de Koningin. ALPHEN. Voor de lichting van het jaar 1913 zijn in deze gemeente voor de militie ingeschreven 61 jongelieden. HAZERSWOUDE. Deze week hield de afdeeling HazersweudeKoudekerk, van de Onderlinge Ongevallen, Verzeke ring van den Provincialen, Zuid-Holland- schen Boerenbond hare jaarvergadering ten huize van den heer A. van Wijk. In zijn openingswoord betreurde de voorzitter de geringe opkomst der leden, doch verklaarde er zich over te verheu gen, indien hij hierin mocht zien, een De wijs van vertrouwen in het pestuur. Uit de rekening en verantwoording van den secretaris-penningmeester bleek dat door 63 leden verzekerd was een jaarloon van f73322.50. Uitgekeerd was aan ongeval len f64, aan ziektegevallen f318.45, zoo dat de rekening sloot met een batig sal do van ongeveer f 200, waardoor het re servefonds steeg tot f576.39V2- Door den voorzitter werd nog mede gedeeld dat de reserve der centrale dit jaar gestegen was tot bijna f 900, waar nu deze gunstige uitkomsten verkregen werden bij de zeer matige premie van f 1.50 per 100 gulden verzekerd jaarloon, daar mag het verwondering wekken dat nog niet alle landbouwers zich bij deze vereeniging hebben aangesloten, Tc meer daar uit de rekening en uit de geconstateerde feiten bleek, dat on gevallenverzekering volstrekt niet over bodig, ziekteverzekering zeker hoogst noodzakelijk mag genoémd worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de Zaal Vreeburg vergadert a.s. Maandag 5 Febr. n.m.7uur precies de Ver. Ondersteunigs- fonds „St.-Johannes den Dooper", alhier. De agenda vermeldt o.m. inleveren van keuringsformuheren. LISSE. Op Dinsdag 13 Febr. des avonds te half acht zal op verzoek van 't bestuur der Propagandaclub „St. Boni- cius" en voor „Retraitepenning" dewel- eerw. pater Philippona, directeur van het Retraitehuis te Noordwijkerhout, in het Bondsgebouw voor alle Katholieken als spieker optieden met het onderwerp „Gesloten Retraiten", het is te wenschen dat andere Katli. vereenigingen op dien, datum geen vergadering uitschrijven. De boerenarbeider A. Lijten her dacht gisteren onder groote belangstel ling den dag dat hij voor 50 jaar in dienst trad bij de firma P. Verdegaal. LEIDSCHENDAM. In een stampvolle zaal vergaderde gisteravond de afd. Leid- schendam van den N. R. K. Volksbond, die opgeluisterd werd door de Harmonie vereen. St. Cecilia te Veur. Alvorens de vergadering geopend werd, bracht St. Ce cilia een vroolijke rnarsch ten gehoore. Hierna werd door den Geestelijken Ad viseur de vergadering met gebed geopend waarna het Bondslied werd gezongen. De voorzitter heette alle aanwezigen harte lijk welkom, 't Deed hem genoegen te zien dat de zaal tot aan de uiterste hoe ken bezet was, 7n bewijs van sympathie voor den. bond. De spr. maakte de leden y attent op, hoe belangrijk avond was, daar licUcn de bestuur»ve»üieziijg zal plaats hebben. Hierna werden de no tulen voorgelezen en onveranderd goed gekeurd'. Vervolgens was aan de orde de behandeling van het concept reglement Alvorens deze statuten tc doen voorlezen, merkte dc voorzitter op, dat zij onveran derd van den Ned. R. K. Volksbond waren overgenomen, en spreker vertrouw de dat zij ook onvoorwaardelijk door de vergadering^rouden worden aangenomen. Daar geen der aanwezige leden een be merking maakte, werden de statuien on voorwaardelijk goedgekeurd. Thans was aan de orde de voorlezing van het Huis houdelijk regiement, hetgeen 11a een klei ne wijziging in een paar artikels werd goedgekeurd.Voor men tot de bestuurs verkiezing overging, gevoelde dc voojzit- ter zich verplicht een woord van dank te brengen aan het voorloopig comité, hetwelk zich zooveel moeite en arbeid getroost heeft, om tot de oprichting van den thans zoo bloeienden bond te gera ken. Hierna ging men over tot de be stuursverkiezing. Er waren ingekomen 12 lijsten met candidaten. Er werden uitge bracht 143 stemmen, waarvan de heeren H. J. van Delft 141, N. J. M. Willemsen 110, A. Teunissen 127, N. J. Nieuwen- broek 129, J. v. Kampen* 105, L. Vogels 107, P. Bergman 123, L. v. Preneu 92, C. A. v. d. Meer 112, G. Theunissen 75, J.v. d. Westen 44, i_ v. d. Meer 97 stemmen bekwamen. Daar de heer Wiliémse niet langer als voorzitter kon ftmgeeren van wege zijn bezigheden, stelde hij voor den heer h. J. van Delft, die bijna met alge meene stemmen gekozen was, bij accla matie te benoemen als voorzitter, welk voorstel met applaus begroet werd. Alsnu werd het bestuur vastgesteld ais volgt: H. J. van Delft, voorzitter; J. van Kampen 2e voorzitter; A. Teunissen, le secreta ris; C. A. v. d. Meer, 2e secretaris; N. J. Nieuwenbroek, le penningmeester; P. Bergman, 2e penningmeestercommissa rissen L. Vogel en L. v. d. Meer, en ais algemeen plaatsvervangend lid den lieer N. J. M. Willemsen. Hierna nam de Gees telijke Adviseur het woord, en sprak on geveer als volgt: Het is mij een dure plicht een oprecht woord van dank te brengen ook zeker namens de geheeie vergadering, voor de moeite en arbeid die zich het voorloopig comité voor de op richting der jonge zaak getoond Heeft en welke zij met zooveel succes beloond ziet. Dat de bond ook onder het nieuw gekozen bestuur moge bloeienOok de voorzitter van het comité sprak in den zelfden geest als de eerwaarde adviseur en hoopte, dat het nieuwe bestuur op den ingeslagen weg zou voortgaan. De (feestelijke Adviseur sloot hierna de.vergadering met ge'bed. NIEUWKOOP. Het bouwen der boe renhofstede voor rekening van Mevr. de Baronesse Melvil van Lynden is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer D. Stam te Nieuwkoop, voor de som van f12857. NOORDW1JK. De Coöp. Boerenleen bank hield gisterenavond een vergade ring in het „Hof van Holland". Na opening doet de voorzitter, de heer C. O. J. Alkemade, verschillende mede- deelingen. Na besprekingen met den, in specteur der Centrale Bank, de heer Kru- seman, is de Kon. goedkeuring op de statuten aangevraagd en verkregende notarieele acte is door notaris Binnen dijk opgemaakthet ledenregister werd ontvangen, en volgens voorschrift, door inboeking voorzien van de plaatselijke statuten. In deze statuten mag zonder goedkeuring der Centrale niets veran derd worden. De voorzitter doet mede deeling van eenige artikelen, die betrek king hebben op de belangen der leden. Gelden kunnen worden, opgenomen on der goedkeuring van het bestuur, gelden kunnen worden gedeponeerd, voor zoo ver de vereeniging ze kan plaatsen. In geval van ontbinding is ieder, die op dat tijdstip lid der vereeniging is, hpof- delijk voor het eventueel te kort aan- sprakelijk. Bij de intrede betaalt ieder lid f0.50, terwijl bij vrijwillige uittre ding een storting van f5 verplichtend is. Het ledenregister wordt vervolgens gcieekend door 36 personen. Volgens het concept-reglement zal de kassier zitting houden iederen Dinsdag cn Vrijdag, van November tot April van 78 uur, in de óverige maanden van 8—9 uur 7s avonds Een som van hoogstens f 1000 kan wor den opgenomen met toestemming van het bestuur. Voor hoogere bijdrage tot f 3000 is de goedkeuring van den raad van beheer noodig. Landbouwvereenigin,- gen kunnen meer dan f3000 opnemen. Hierover beslist de algemeene vergade ring. De aanvragen moeten schriftelijk wor den ingediend bij den kassier, met op gave van den duur der leening. De le den van het "bestuurden van tien R. van B. mogen niet als borg optreden. De rente voor inlagen is bepaald op 3.48 pet. en voor voorschotten op 5 pet. Voor rekening-courant zal J/s pet. provisie ge heven worden. De bijwoning der alge meene vergadering is verplichtend op straffe van 50 ct. boete. Alen kan zich evenwel door een medelid doen verte genwoordigen. Den 15den Januari van ieder jaar moe ten de spaarboekjes worden ingeleverd tot bijschrijving der rente. Na toelichting van den voorzitter werd besloten het bestuur uit tc breiden met 2 leden van Noordwijk aan Zee. Hiervoor worden door het Bestuur aanbevolen de heeren H. Hoek en C. v. d. Niet Dz. Met bijna algemeene stem men wprden deze heeren gekozen, zoo dat hei bestuur uu bestaat uit 4 van Noordwijk-binncn en, 3 leden van' Noordwijk aan Zee. Na eenige* discussie wordt beslot-en het salaris van den kassier te bepalen op 150 plus f1 voor elke f 1000 omzet boven f50.000, plus f25 kamerhuur. De ze regeling geldt voor vier jaar. Tot kassier wordt met 22 van de 36 stemmen gekozen de heer S. Hiep. De voorzitter deelt nog mede, dat het be stuur zich zal richten tot de Centrale Bank te Utrecht met een verzoek om aansluiting, en tot H. M. dc Koningin! met een aanvrage om subsidie. Deze sub sidie bedraagt f 175. Nieuwe leden moe ten zich schriftelijk aanmelden bij het bestuur, dat in 2ijn eerste bijeenkomst oevt de toelating zal beslissen. Hierna werd de vergadering gesloten De bestuursfuncties werden onderling verdeeld als volgtC. G. J. Alkemade, voorzitter, H. Hoek, vicevoorzitter en Jac. v. Went, secretaris. NOORDWIJKERHOUT. De tooneel- vereenigiiig „Hulp der Armen" geert a.s. Dinsdag en Woensdagavond weder eene uitvoering in café „De Zwaan". O m. zal worden opgevoerd „De Va dervloek" en „Fotograaf-Telefonist7'. Het is te hopen, dat deze uitvoering een groot publick zal trekken. Daardoor toch steunt men het goede doel der ver eeniging en moedigt men or^ze Noord- wijkerhoutsche tooneelisten het meest aan. NOORDWIJKERHOUT. Op 15 Ja nuari 1912 gingéTi in deze gemeente school 525 kinderen teweten 229 jongens en 296 meisjes. De school te Zilk bevatte 59 jongens en 49 meisjes, die in het Dorp 27 jon gens en 20 meisjes, en de bijzondere school „De Voorzienigheid" 143 jongens en 227 meisjes. Uit andere gemeenten gingen, hier ter school 31 jongens cn 25 meisjes. ROELOFARENDSVEEN. Oistcren werd in de bijzondere school fepst ge vierd ter gelegenheid van de verjaar dag van de Zeereerw. pastoor. De schoollokalen waren fraai versierd. De kinderen droegen aardige stukjes voor, afgewisseld door liederen. Aan de Zeer eerw. heer pastoor, die met de weleerw. heeren kapelaans, de feestelijkheden bij woonde, werd als geschenk een prachtige stoel aangeboden. ROELOFARENDSVEEN. Maandag cn Dinsdag 5 en 6 Februari, 's avonds zeven uur, zal door de tooneelclub St. Pancratiuis in haar patronaatsgebouw een publieke uitvoering worden gegeven telkens des 's avonds om 7 uur. Opge voerd zal worden „Het biechtgeheim of de plicht van een Priester"gevolgd door een bijspel Een leuke inop. Voot verdere inlichtingen verwijzen wij naar de advertentie voorkomende in dit blad. TER AAR. Donderdag 1 Februari hit?ld de R. K. kiesvereeniging alhier hare jaarvergadering, die ondanks het ongunstige weder vrij goed bezocht werd. Be Voorzitter, de Heer P„ W. Kroft, opende de vergadering om half zeven. De notulen der vorige vergade ring werden onveranderd goedgekeurd. De rekening van den Penningmeester gaf een totaal aan inkomsten van, f 126.98, aan uitgaven van f80.75. Door de Hee ren G. Maurits en F. Hoogervorst werd deze rekening nagezien en, in orde bevon den. De Secretaris bracht daarop zijn jaarverslag uit, waarna de Voorzitter aan de vergadering voorstelde den Heer ba ron de Wijkerslooth, die eene lezing zou houden over de tariefwet. Op zeer aan gename, onderhoudende en duidelijke wijze behandelde de spreker zijn onder werp. Daverend applaus aan het einde bewees, dat hij zijn hoorders ten zeerste had voldaan. 1 De aftredende bestuursleden de Hee ren A. B. Vol gering, C. F. Droogh ert J. A. Koeleman werden bij enkele can- didaatstelling herkozen en namen, hunne herbenoeming aan. Heden was het prijsbiljarten bij den Heer L. van der Laan te Langeraar. Door 24 kranige spelers werd aan den wedstrijd deelgenomen. Den eersten prijs behaalde C. Egbertssenden twee den J. van der Hoorn Simz.de eer9tfl premie G. Vermolen en de tweede pre mie A. Wallensteijn. i VOORSCHOTEN. De R. K. Kiesver eeniging „Voorschoten" hield Vrijdag 2 Februari hare jaarvergadering in het Pa tronaat alhier. De voorzitter, de heer H« C. Koot, opende de vergadering met den Christelijken groet en heet'e de aanwe zigen hartelijk welkom. Aanwezig waren 48 leden. De secretaris, de heer L. C. de Jong, las de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden vastgesteld. Daarnai deed de penningmeester rekening en ver antwoording van de financiën. De inkom sten in 1911 bedroegen te zamen f87.846,: de uitgaven f59,27, aldus een batig saldol groot f 28.575. De voorzitter verzocht aart de heeren J. J. Smit en W. Meijer d« rekening van den penningmeester na tc zien, en deze wordt in orde bevonden* De heer L. C. de Jong gaf verslag van de Centrale vergadering en de heer J4 Tromp van de vergadering van den Prov« bond. Beide heeren oogstten luiden bijval in voor hun verslag en de voorzitter com* plimenteerde hen op de meest hartelijk* wijze. Nu kwam aan de orde punt 5 del agenda, nl. verkiezing van 4 bestuur»» leden; twee bestuursleden traden af vol gens rooster en stelden zich wed; ro.nÉ berkjesba^r, p.|, jde heeren C» O» dl

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2