Uit Stad en Omgeving. wichtige politieke onderwe/per, de be handeling daarvan, door de aangesloten kiesvereenigtng en door den algomeenen bond te doen bevorderen. Art. 9 aldus te veranderenb. jaar lijks treedt een vierde {Ier bestuursle den af, volgens een door het bestuur bij loting op te maken rooster, die echter zoo is ingericht, dat voorzitter, onder voorzitter en tweede-secretaris ieder in een ander jaar aftreden. e, De plaatsvervangende bestuursle den treden tegelijkertijd af als zij wier plaats zij vervangen, en zijn niet meer dan •eens onmiddellijk als zoodanig herkies baar; zij zijn echter wel verkiesbaar tot bestuursleden. Art. 12 aldus tej lezen: telken jare in de maand Mei wordt een algemeene ver gadering gehouden ter plaatse door het bestuur te bepalen. In de maand Januari wordt aan de aangesloten kiesvgreenigingen het door hen verzochte aantal voorloopige kennis gevingen gezonden en daarin gevraagd, of en welke voorstellen zij op de agemda van werkzaamheden voor die vergadering wenschen geplaatst te zien. Het ant woord wordt vootr 1 April bij den eersten secretaris ingezonden. De oproepingsbrieven voor de alge- meene vergadering worden 1 maand te vore verzonden en bevatten een beknop te opgaaf der door de aangesloten ver- eengiingen of door het bestuur ter be handeling opgegeven punten. Amendementen staande de vergadering ingediend, moeten om in behandeling te komen, door minstens 4 afgevaardigden gesteund worden. Art. 18 te lezen: Geen veranderingen ook geen gedeeltelijke kunnen in dit re glement worden gebracht, dan met toe stemming van drie vierden der op de algemeene vergadering uitgebrachte stemmen, en nadat de voorgestelde ver anderingen vooraf in de oproepingsbrie ven zijn bekend gemaakt. Bij ieder van deze wijzigingen is etti toelichting gevoegd. KORTE KRONIEK. De commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer voor de Tarkvwet zal in de week van 29 dezer tot 3 Februari weer zitting houden tot het hooren van belanghebbenden. Te Goor is in den ouderdom van 67 jaar overleden, die heer G. J. Jan- nink, oudste lid der firma Arntzenius Jan- nink. De overledene was o.a. meer dan 25 jaar lid van de Provinciale Staten van Overijsel. De heer Jannink was ridder in de orde van Oranje-Nassau. De Rotterdamsche berichtgever van liet „Hbld." verneemt, dat een overeen komst tot stand is gekomen, waarbij de Hamburg-Anierika Lijn, in samenwerking met de Columbian Fruit Company zich verbindt tot het inrichten van een gere- gelden dienst tusschen West-indië en Rotterdam,, in hoofdzaak voor de bana- nenaanvoer. Een buitenkansje voor ba- nanenlief hebbers. H. M. de Koningin zal zich bij de teraardebestelling van wijlen Hr. Ms. Kamerheer E. L. baron van Hardenbroek van Lockhorst doen vertegenwoordigen door jhr. W. J. P. van den Bosch, Hr. Ms. eerste-kamerheer. De Directie der Staatsspoor heeft bepaald, dat reizigers, die voorzien zijn van een plaatsbewijs, geldig in alle trei nen met inbegrip van D-treinen en, van een aansluitend plaatsbewijs, dat niet zonder bijbetaling in de D-treinen geldig is, indien de geheele reis met beide plaatsbewijzen in denzelfden D-trein wordt afgelegd, op de lijnen der Staats spoor geen toeslag behoeven te betalen. Het is hierbij echter wel te vets taan, dat beide plaatsbewijzen elk voor eene lijn der Staatsspoor geldig moet zijn. De gewone audiëntie van den mi nister van koloniën zal op Vrijdag, 26 dezer, niet plaats hebben. LEIDEN, 23 Januari. R. K. Bijzondere Onderwijzers. Door de opvoering van „de Hemelsche Altaarwacht" in den R. K. Volksbond was de afd. Leiden en Omstreken der Dice. Vereeniging van R. K. Bijz. On- derw. genoodzaakt gisteravond een on derdak te zoeken in het gebouw der Zita-Vereen. tot het houden harer jaar vergadering. Deze was zeer goed bezocht en werd doo rden Voorz. den Heer W. H. C. Düncker van Hazerswoude met den gebruikelijken Nieuwjaarswensch ge opend. Onder de ingekomen stukken waren twee missives van het Hoofdbestuura. omtrent een regeling bij ongevraagd ont slag, b, inzake het misbruikmaken der tij delijke aanstelling. Naar aanleiding van het onder b. genoemde werd iten com missie benoemd, die tot taak heeft het verzamelen van gegevens in het rappor teeren van voorkomende gevallest aan het Hoofdbestuur. Een ingekomen voorstel, beoogen de het werven van nittiwe le den werd aangenomen. Het jaarverslag van de Secretaresse vermeldde een ledtsita! van 61, terwijl de rekening en verantwoording van den, penningmeester sloot met een batig sal do van f 37.501/2- Bij de periodieke ver kiezing werd de Heer J. J. Smit van Voorschoten als penningmeester herko zen. Thans kwam ter sprake het plaatsen van verslagen in piet-Katholieke bladen. Het rong jaar was door de afd. een be sluit gene. dat var» haar vergaderin gen alleen een verslag zou verstrekt wor den aan de Roomsche pers. Een motie, die ten doel had ook verslagen van de Alg. Vergadering der vereeniging uit de neutrale bladen te weren, werd als van te ver gaande strekking verworpen. Aan genomen werd de volgende motie voor de agenda der Alg. Verg. „De Alg. Verg. der D. V. van R. K. Bijz. ond. in het Bisdom van Haarlem keurt le. steeds af, dat van R. K. verga deringen aan neutrale bladen een verslag gezonden wordt door R. K. die zich niet als verslaggever van zulk een blad heb ben aangemeld. 2e. keurt ook af, liet verslag gegeven, door R. K. op een wijze, dat de neutrale pers de primeur heeft, ook indien de vergadering een verslag in de neutrale pers niet ongewenscht acht." Hierna hield de Heer P. H. Snijders een interessante en van doorwrochte* stu die getuigende lezing over; „Taalonder wijs en Godsdienstige ontwikkeling". Als motto van zijn lezing had genoemde Heer gekozenOns taalgevoel verzet zich tij gen het woord als leegc klank. Met een schat van voorbeelden toonde spreker aan, hoe hij het taalonderwijs de v woorden moeten worden ontleed \*n door vergelijking met vreemde falen degrond- beteekenis moet worden opgespoord al leen op deze wijze komt de familiever wantschap van verschillende woorden aan het licht en worden de woorden openbaringen van het leven der ziek Het zelfde systeem wensehte spr. te zien toe gepast op de kerktaal; zoodoende wordt de beteekenis van woorden betrekking hebbende op Kerk en Godsdienst ve.hel- derd en kan het taalonderwijs ook bij dragen aan de godsdienstige ontwikke ling der leerlingen. Een dankbaar applaus beloonde den Heei Snijders voor zijn lezing, die tot het einde met den grootsten aandacht werd gevolgd. Wegens het vergevorderde uur werd een inleiding over „Salarisactie" uitge steld tot de volgende verg. waarna de Voorz. sloot met gebed. 'Aan bet begin der vergadering was het oude Wilhelmus gezongen en aan het slot no. 48 uit „Leeuwerk". Kunstavond. Wederom werd gisteravond door het bekende zevental dames in de zaal van het bondsgebouw „De Hemelsche Altaar- wacht" gegeven. De zaal was uitstekend bezet, slechts weinige plaatsen waren open. We zullen thans geen uitvoerige be schouwing geven, we kunnen nog eens ten volle ons oordeel over de vorige opvoering onderschrijven. Juist door zijn diepen eenvoud staat dit spel zoo ont zaglijk hoog. Eenvoud sluit echter niet in het ontbreken van gloed en warmte; tegen deze fout werd gisteravond oen enkele maal gezondigd, evenals tegen de daar tegenoverliggende fout. Doch on danks de kleine fouten was deze uit voering hooge kunst. Ieder der aanwe zigen zal begrepen hebben dat men om de schoonheid van dit spel ten volle te waardeeren Katholiek moet zijn. Dan im mers beseft men de schoonheid waarmee de verhevenheid van het H.H. Sacra ment des Altaars bezongen wordt. Na het spel bracht de WelEerw. Pa ter C. Zuidgeest zijn dank voor de schone uren hier door gebracht. De echt schoone oogenblikken in ons leven zijn. zeer schaarsch. Gij echter, aldus richtte spr. zich tot de dames, hebt ons uit dit leven van zorgen opgebeurd en ons ge plaatst in een paradijs, gij hebt ons de bloemen van ware kunst op onzen le vensweg gestrooid. Uit dank daarvoor weet ik niet beter te doen, dan de on schuld uit te noodigen om voor uwe voe ten blanke bloemen te strooien. Strooit gij nog dikwijls deze blanke bloemen van kunst voor het volk en moge uwe verdere levensbaan rijkelijk met bloemen bestrooid zijn. Een klein meisje strooide daarna blanke bloemen voor de voeten van het zevental dames. Na de pauze oogstte Harr) van der Harm groox succes r.»ei net zeggen van „Beatrijs". Ook hierover hebben wij een vorige maal voldoende gesproken en ons oordeel i9 in deze niet gewijzigd. Hoe tooverde deze buigzame stem e.i alleen deze buigzame stem al de tafereel en uit deze sproke voor onze oogen. De liefe lijke zoowel als de groots che, de zach te en de forsche. Met het zingen van eenige liederen, die de stemming verhoogden waarin „De Hemelsche Altaarwacht" ons gebracht had, werd deze waarlijk schoone avond besloten. Morgen om 9 uur v.m. zal het lijk van den op noodlottige wijze overleden wachtmeester TIi. de Swart van het 2e Regiment veld-arüllcrie op het R. K. Kerkhof aan de Zijlpoort ter aarde wor den gesteld met militaire eerbewijzen. De muziek van het 4 Regiment-Infanterie zal op bet kerkhof treurmuziek uitvoeren. De reserve-sergeant L. P. Goud van het 4 Regiment-Infanterie is bevorderd tol reservc-sergeanf-majoor-instrucicur bij de korps. Na het bedanken van dr. J. G. van Es, heeft de anfi-revoï. kiesvcr&ni* ging Nederland en Oranje nader gecan- dideerd voor bet lidmaatschap van den gemeenteraad in bei 2e district clcSi heer C de Graaf, landbouwer, welke cantfi* dat uur door de chr.-bistorischcfi en R. K. zaLworden gesteund. De Controleur der Gemeentebelas tingen zal voor belanghebbenden te spre ken zijn, behoudens onvoorziene omstan digheden op iederen werkdag van des voormiddags 912 uur, ten Raadhuize kamer no. 18. ROOMSCHE AGENDA. Donderdag. 6 uur en 81/2 uur des avonds. Bondsgebouw Rapenburg 10. Lezing met lichtbeelden door den Wel- ecrw. Pater J. G. Tcsser. Onderwerp: Fransche Revolutie. Vrijdag 81/2 uur 's .-wonds. Bondsge bouw Rapenburg 10. Vergadering Plaat selijk Comité van de K. S. A. KatwijkLeiderdorp. Als lid der Prov. Staten in het dis trict Leiderdorp in de vacature nu wij len baron van Heemstra (aftr. 1913) is bij enkele candidaatstelling gekozen de heer W, Warnaar, bloembollenkwccker en lid van den Gemeenteraad te Sassen- heim. In de vacature van nu wijlen den heer J. van Hoeken (aftr. 1916), werden ij den burgemeester van Leiderdorp officieel als candidaten opgegeven de heeren mr. A. J. Fokker, vrijz.-dem. te Leiden en R. Ouwehand, te Katwijk aan Zee. De Oud-Alkemaderlaan. Zoo wij vernemen, heeft het Dage). Bestuur der gemeente Wa nnond met dat van de gemeente Sassenheim gisteren eene conferentie gehad met. H.H. Ged. Staten te 's Gravenhage, ter regeling van liet geschil in zake de Wasbeektv- of Oud-A Ikemaderlaan in eigendom toebe- hoorend aan Ds. Wüstenhoff te Sassen heim. BOSKOOP. In*de gistermorgen gehou den vergadering van den gemeenteraad had de installatie plaats van den nieuw- bencemden burgemeester, den heer j. Grootenhuis. De oudste wethouder verwelkomde den burgemeester en wees er daarbij op, dat noch de gemeenteraad, noch de in gezetenen iets onmogelijks eischen van een burgemeester. Na ei- op gewezen te hebben, dat bij een ernstige opvatting van het ambt kon worden gerekend op de samenwerking van de wethouders en de leden van den raad, wijdde de voorzitter enkele woor den aan de thans volle aandacht vragende spoorwegplannen Gouda-Boskoop-Alfen, de stichiing der steenkolengasfabriek, on derwijszaken en meerdere gemeentelijke belangen. Ten slotte sprak de voorzitter den wensch uit, dat de burgemeester onder Gods zegen moge werkzaam zijn tot den bloei en de welvaart der gemeente. Burgemeester Grootènhuis antwoordde hierop: Naar aanleiding van de zooeven gesproken woorden zij het mij vergund vooraf een woord van dank te spreken aan het adres van Hare Majesteit, die mij benoemde tot burgemeester dezer belang rijke en krachtig opbloeiende gemeente in het hart der dichtst bevolkte provincie, en aan H M..'s Commissaris^ die mij daartoe voordroeg. Ik sta als vreemdeling tegenover u; mijn verleden moge u een waarborg zijn voor mijn goeden wil. Of mijn werken alhier gezegend zullen worden en of ik hier ten zegen zal zijn, zal naast Gods hulp in hooge mate afhangen van de medewerking van u, mijne heeren wet houders en leden van den Raad, van u mijnheer den secretaris, van hei secretarie personeel, van het onderwijzend perso neel en van de overige ambtenaren en be ambten der gemeente. Mijne heerenj het is op die medewer king dat ik hier een beroep doe. En hiermede verklaar ik het burge meestersambt in deze gemeente te aan vaarden. Nadat ook nog door den heer F. J. Grootendorst het woord was gevoerd, en nadat de burgemeester daarop had me degdeeld te vertrouwen met Gods hulp en niet medewerking van allen gezegend werkzaam te zullen zijn, werd de verga dering, die door vele belangstellenden w erd bijgewoond, gesloten. GOUDA. Door B. en W. dezer ge meente wordt voorgesteld, aan den Goudschen Bestuurdersbond, die zich met een verzoek tot den Raad heeft gericht, om over te gaan tot het ver krijgbaar stellen van cokes tegen ver minderden prijs voor on- en minvermo genden, en om den gasprijs te verlagen voor verbruikers, die een inkomen heb ben beneden een door den Raad vast te stellen minimum, te berichten, dat aan zijn verzoek vooralsnog niet kan wor den voldaan. HAARLEMMERMEER. Alhier is gisteren overleden Mr. F. R. Crommelin, oud-kantonrechter te dezer plaatse. h'lLLEGOM. De Hiüegomsche veree- niging tot bestrijding der tuberculose houdt Vrijdag a.s. haar Algemeene Jaarl. Vergadering toegankelijk voor iedereen, in hotel Sistermans. Behalve de gewone werkzaamheden, zal ook door den heer J. H. A. Vooren een lezing gehouden worden over het onderwérp „De |Ver- eeniging tot Bestrijding der Tuberculose en de bescherming van het kind." KATWIJK. De onlangs bij het 4 Re- giment-lnfanterie ingedeelde jniiicien H. Haasnoot is door Gedeputeerde Staten bij herkeuring voor den militairen dienst afgekeurd en naar zijn haardstede terug gezonden. LISSL. leven in het teejten der pro paganda. Voor enkele weken trad hier met zoo'n schitterend succes op do heer de Lobel voor den Volksbond, en a.s. Dinsdag 30 Jan. zal de eerw adviseur spreken over „Volksbond en Vak verceni ging", waar ook niet-leden toegang heb ben. De toon eel verceniging „Voor een goed Doel" zal op de Maandagavond te houden feestavond van Kruisverbond en Mariavereeniging opvoeren „Romanus de ontaarde vondeling", treurspel in drie bedrijver, en „Een leuke mop", blijspel in één bedrijf, en tot slot „Een groote Ame- rikaanschc reclame-optocht." NIEUWKOOP. Een visscher. die naar zijn fleuren ging kijken, waagde zich op den Polder te vei op het ijs, zakte cr door en verdween in de diepte. Met bui tengewone inspanning werd hij door haas tig toegesnelde helpers gered. NOORDWIJKERHOUT. In café De Zwaan vergaderde hedenavond het Hol!. Bloembollenkweekersgenootschap alhier. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en hoopte dat dit jaar voor allen gelukkig moge zijn. Daarna werden tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering gekozen de heer H. Laugeveld, tot plaatsvervan ger de heer P. Heemskerk Jr. Met het voorstel tot het aanleggen van een lijst van'lastige handelaars wordt rae- degegaan, niet met dat tot het uittrekken eener som voor een bollen rooi machine. Tot voorziifer wordt gekozen de heer E. Oostdam Hz., tot bestuursleden herko zen de heeren ,W. J. Guldemond en E. Oostdam jaezn. en gekozen P. Heems kerk. Hierna doet de penningmeester reke ning en verantwoording. Inkomsten wa ren f 115.3S, uitgaven f98.15, baiig saldo f 17.23. Na sluiting der vergadering gaf de heer N. C. van der Zalm zich als lid op. NOOTDORP. Gisteren is onze Pas toor, de Zeereerw. Heer W. j. v. Hooff van de H.H. Sacramenten der Sterven den voorzien. Zijn Zeereerw. lijdt aan kanker. VOORHOUT. Wegeus verschillende omstandigheden zal de Tooneelvereni ging „Eensgezindheid" te Voorhout een uitvoering geven op Dinsdag 30 Januari a.s. in café „Boerhaave". VOORSCHOTEN. Het bestuur der vrije veiling is als volgt samengesteld jac. de Groot, voorz.P. van Wessen, vice-voorz.Th. Meijer, lc secretarisM. van Stijn, penningm.N. v. Haasteren, C. Opdam, en H. v. d. Burg, bestuursleden. De veilmgskosfen bedragen 1 pet. De jaarlijksche feestavond van de dames Zclatcieen zal gehouden wórden a.s. Donderdag, 's avonds te 7 uur. De toon eel verceniging Weldadigheid van Katwijk aan den Rijn zal zorgen voor afwisseling. Naai wij vernemen is men ook hier voornemens pogingen in het werk te stel len om een vereeniging Vreemdelingen verkeer in het leven te roepen. WARMOND. Bij besluit van den Commissaris der Kon. in deze ytov. d.d. 20 Jan. 11. is tot gemeenteveldwachter benoemd B. Steekers, als zoodanig te Noord w ijkerhout. Eenigcn tijd geleden verhuurde ze kere C. uii Leiden aan iemand, die voor gaf V. te heeten een ijzeren schuif voor den tijd van 14 daag om hiermede grint te vervoeren. De huurtermijn werd over schreden doch de schuitenverhuurder zag geen geld maar óók geen vaartuig terug. Alhier werd bij de politie verzocht een onderzoek in te stellen, wijl vermoed werd dat de schuit zich onder deze ge meente zou bevinden. Vermoed wordt dat alhier verduistering heeft plaats ge had, De politie doei verder onderzoek. Eenige particulieren zijn bezig on derling een overeenkomst te maken om voor gezamenlijke kosten aan te sluiten aan de electrische geleiding, die van Lei den langs het Warmcnderhek naar Voor hout en Noordwijk loopt. In De Stad Rome had gisteren de jaarvergadering plaats der vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenver keer. Op de tafeltjes lagen reclame drukwerk jes verspreid, die een Wannondsch kiekje bevatte, en een schetskaartje, dat als gids kon dienen op de Kagerplassen en de wa terwegen, de er heen leiden. Zooals de voorzitter tijdens de vergadering mede deelde zijn deze biljetten niet alleen alom in Nederland verspreid, maar ook is een flink aantal verzonden naar het buiten land. De penningmeester moest een nadeeKg saldo van f25.57 coastateeren. Er is ech ter besloten de contributie niet te verhoo- gen, maar door vrijwillige bijdragen zal getracht worden de vereeniging in „be teren doen" te brengen, niet zoozeer met het oog op het betrekkelijk kleine tekort maar het bestuur is van meening, dat er meer gedaan moet worden, dan tot he den geschied is. De V. V. V. te Leiden heeft aan haar Warmóndsche zusterver- eeniging reeds een subsidie van f25 ge schonken* en eenige leden hadden reeds te kennen gegeven, dat zij bereid waren, zich als donateur te laten inschrijven. De secretaris was door familie-omstan digheden absent; in zijn plaats las de pen ningmeester het jaarverslag voor, dat een duidelijken kijk gaf op de gedane werk zaamheden en het toenemend vreemden- verkeer in 1911. De heeren Kruseman en ,W. Hcijl wa ren aftredend. Belden werden herkozen, voorzitter nette de pDfmen «öjOf het volgend seizoen uiteen, die bestonden uit: vervaardigen cn verspreiden van een meer uitgebreider! gids, advertenties in 't weekblad „Buiten", „Motorsport", enz. het plaatsen van een groot bord (3 of 4 maal zoo groot als de tegenwoordige) langs den spoorlijn. Verder zal men alle pogingen in het werk stellen om deo trein van circa half twee hier te doen stoppen, enz. De heer F. Mach en wilde aau deze plannen nog toegevoegd zien, een ver zoek tot de HoII. Spoorvv. Maatschappij, om de aanstaande electrische tram la het dorp te doen loopen. De voorzitter zeidc, dat het gemeente bestuur al zulk een verzoek had verzon den. Men besloot echter dit te steunen door eveneens een adres in te dienen. De heer van Stein had bij de rondvraag het volgend voorstel: de leden van V. V. V. die neringdoenden zijn, zouden aan hun huis een bordje bevestigen, waaraan de vreemdeling kon zien, wie bij de vereeniging zijn aangesloten, en wie dus op hunne begunstiging meer aan spraak zal mogen maken. Dit was een voorstel dat algemeene instemming vond en hei bestuur nam op zich voor zwlke bordjes te zorgen. De heer van Stein vroeg verder, wan neer met de nieuwe bestrating een aan vang werd genomen. Z. i. moest hiermee rekening gehouden worden, dat dit werk geen lastige wegversperring opleverde gedurende het drukke seizoen. Het bestuur zou trachten dit te voorko men. Den leden werd verzocht bij het be zoek van den bode hem een lijstje te geven van personen, die wel lid der ver eeniging zouden kunnen worden, vooral direct belanghebbenden. Dr. Walenkamp bracht nq£ reclamepla ten ter sprake. De voorzitter zeidc, dat, zoodra de kas het toeliet, ook drt doeltreffend mid del zou worden aangewend. Na afloop werden onder de aanwezi gen eenige kistjes sigaren verloot, „ter aanmoediging", zooals het convocatie-bil jet vermeldde. WOU BRUGGE. De raad dezer ge meente vergadert a.s. Donderdag voorin. II ui». Op de agenda komt o.m. voor: jaarwedde gemeentewerk ma», en voorstel tot aanstelling van een adviseur inzake electrische verlichting. De oude water molenaar van der •Witlik, hier en in Roelofarendsveen geen onbekende, en dezer dagen overleden, had juist 35 jaren dc molen der Veender- polder bediend. Kerknieuws. Mgr. VV. van de Ven. Met groote vreugde kunnen wij mee deden, dat Mgr. Van dc Vei: de ziekte te boven is, zoodat alle gevaar is uit- geslote». Meermalen daags verlaat Mgr. et bed en het zal niet lang duren of Z. D. H. zaJ zich weer aan zijn verbeven werkkring kunnen wijden. Hsg. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heelt benoemd tot kapelaan te Schevc- ningen den Weleenv. heer A. M. J. J. Binnevviertz, die tevens belast is met het nemen van de voorbereidende maat regelen tot oprichting eener nieuwe parochie aldaar; eu tot kapelaan te 's Gravenhage (H. Agues) den .Weleerw. heer H. Bilars, die kapelaan was te Scheveningert. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch, heeft benoemd tot pastoor te Afferdcn, den Weleenv. ZcergcL Heer J. M. C. Eycken, en tot Vice-Prefect aan het Se minarie te St. Michiefs-Oesfel, den Eerw. Heer A. A. Smcijers, diaken van het Seminarie. Onderwijs. Salarisactie R. K. Onderwijzers. In de vergadering van de» 21 en 'janu ari te Utrecht gehouden door afgevaar digden van de R. K. Onderwijzeressen ver eenigïng" in het Bisdom den Bosch, de R. K. O .B. in het Bisdom den Bosch, de Diocesane vereeniging van R. K. Bizon- dere Onderwijzers in het Bisdom Haar lem, sectie Bt, onderafdeeiing van laatst genoemde vereeniging de R. O. By in het Bisdom Haarlem, de St. Lebuitius- Veiceniging-, Dtoc. Ver. van R. IC Bijz, Onderwijzers en de R. O. O. R, in het Aartsbisdom Utrecht, de R. K. C. B. in het bisdom Breda en de R. K. O. B. irt het Bisdom Roermond deelde de heer van dc Lisdonk, als vertegenwoordiger van het algemeen salaris-comité» mede, dat dit comité in zijn vergadering van 2Q januari besloten hceï\ een algemeene sa- larisrmeeting te beleggen. Op grond hier van besloten dc afgevaardigden van bo vengenoemde R. K. vereenigingen, deze algemeene saiarisinecting te steunen, mits zij gehouden wordt op een geschikter dag cn uur dan op Woensdag 14 Februari des avonds. R. K. Bijz. Onderwijs. Het Stbl. no. 7 bevat een Kon. besluit, van den 9den dezer, waarbij hetRoomscft Katholiek gymnasium, te Tilbuiy, der Vereeniging van Fraters fe Tilburg, met ingang van 1 dezer voor een tijdperk van zes jaren, is aangewezen als bevoegd onr^ met inachtneming der desbetreffende wet telijk voorschriften, aan zijne leerlingen^ die het onderwijs tot :yui het einde neb* bt» bijgewoond, een geiingschrift yffl

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2