Volgende week, onherroepelijk LAATSTE WEEK der Buitengewoon Groote Uitverkoop. Wislbrim Lriffittiartïi Belangrijke Mededeeling. „VONDEL", D' SPEKSLAGERIJ. öpeflbare^erfmrinif. Sluiting der Wedstrijden, Circus Medrano, HONING-ROZEN-TABLET FIRMA J. P. DROSSEN Telef. Interc. 898. Haarlemmerstraat 116-118. van ijsbanen, het afzetten van wakken en gevaarlijke plaatsen, ;».s. Maandag zal aanvangen. Tevens werden de loonen der arbeiders vastgesteld op 15 cent per uur. De Roelofarendsveensche Wielrij- dersverecn. Het Stalen Ros zal Dinsdag avond 7 uur in 't café Wagenaar 'n uit voering geven. Opgevoerd zullen wor den een blijspel „Een nacht in het ca chot", 2 blijspelen van drie bedrijven „Paard op Zolder", en „Jonas de Re- cruut." Voorts zullen verschillende voor drachten uitgevoerd worden, terwijl de avond besloten zal worden met vertoo ning van een tableau vivant in 2 taferee- len. SASSENHEIM. Vrijdagavond verga derde de R. K. Kiesvereeniging. Na ope ning door den voorzitter, de heer B. P. Roest bracht den heer 8. Brink- mann verslag uit van het behandelde op de vergadering van den Prov. Bond 14 Jan. j.l. te Schiedam. Alsnu was aan de orde candidaat- stelling voor 2 leden van de Prov. Sta ten, in het di-strict Leiderdorp. De voorzitter las de ingekomen circu laire van het Centr. Bestuur voor, Waarin werden aanbevolen de door de anti-rev. kiesvereeniging gestelde candi dates in de vacatures van Hoeken (aftr. 1916) en baron van Heemstra (1913), n.l. de hceren R. Ouwehand van Katwijk en W. Warnaar, van Sassenheim. Na eenige bespreking werd bij accla matie het besluit genomen deze heeren te candidateeren. Op voorstel van den heer Bader werd besloten aan het Cen traal bestuur een schrijven te richten,, snet liet verzoek stappen te doen, om te trachten hei aantal ka.molieke ieden van de Prov. Staten uit te breiden, daar het aantal Katholieke leden niet geëvenre- digd is aan het aantal Katholieke kie zers. Vooral voor de districten Leider dorp en Zoetermecr zou het zeer goed mogelijk zijn. De heer de Hollander, stelde voor het in de vorige vergadering genomen be sluit om gedurende' de vergadering niet te ronken weer in stemming tc brengen, aangezien vele led ai to^n tegen hun meening gestemd hebben, daar zij het voorstel niet goed begrepen hadden. Het bestuur besloot dit voorstel in de volgende vergadering te behandelen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering met denchristelijker groet gesloten. Voor de loting der Nat. Miltiie lichting 1913 hebben zich ter secretarie aangemeld 24 jongelieden. VOORHOUT. De afdeeling Voorhout van dp Ned. R. K. Volksbond zal Zondag- avond ten 7 ure een verplichten leden vergadering houden in Café „Boerhaave" In deze vergadering zal door den Wei Eerw. heer kapelaan Wiemers een lezing worden gehouden, waarop alle Katho lieken mannen worden uitgenoodigd. Inplaats van Pater Reijnenberg, die zou komen spreken op Zondag 21 Jan. over het Alcoholisme om te geraken tot oprichting van een Kruisverbond alhier, komt Pater Jesualdus van Velzeroord, op Zondag 4 Februari. In het jaar 1911 zijn alhier opge maakt 25 processenverbaal. VOORSCHOTEN. De afdeeling Voor- schoten-Veur van de Algemeene Vereeni- ging voorBioembollencultuur zal Maandag 22 januari des avonds 7 uur in het café „Halverhout" te Veur vergaderen. Op de agenda staat o a. Verkiezing van drie be stuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren j. P. Schmal en P. Wens- veen en het bedanken van den heer C. J. Boon. De afdeeling Voorschoten van de V. P. N. hield gisteravond haar jaar vergadering in het hotel Deurloo. Uit het jaarverslag van den secre taris bleek dat het ledeiutal van 86 tot 115 leden is gestegen, 99.580 eieren wa ren op de veiling gebracht en ook het aantal stuks pluimvee en konijnen was zeer beduidend. De rekening en ver antwoording van den penningmeester bracht aan het licht d«t her veilings* cijfer bedroeg f6499.65 en sloot met een batig saldo van f 217,68. De aftreden-de bestuursleden de hee ren W. Lekkerkerker, J. Dijkman en J. Duinisveld werden met een overgTco'e meerderheid herkozen. Hierna had er een groote verloting plaats van pluimvee konijnen enz. Er wa ren 50 prezen beschikbaar gesteld. Na eenige discussies van huishoudelijken aard, werd de vergade» ing, die door 84 leden werd bi-gewoond, onder dankzeg ging door den voorzitter gesloten. Het jaarfeest van de afd. Voorscho ten van den Ned. R. K. Volksbond zal gehouden worden op Zondag 28 jam. des 's ayonds te 7 uur. Dit jaarfeest werd' voorheen met twee feestavonden ge vierd, maar door den loop der omstan digheden is nu slechts één feestavond georganiseerd. Kinderen beneden de 15 iaar zullen volstrekt geen toegang heb ben. De pas opgerichte tooneelveree- niging onder regie van den welcerw. heer kapelaan, zal voor 't eerst haar kracht toonen. WARMOND. Op drie kwartier afstands van Warmond, tot welke gemeente hij behoort, ligt geheel eenzaam en verlaten de Kooipolder. Tegen den winter wordt die vlakte onder water gezet, en gisteren: Warmonders, Sassenheimers Kagenaars en Lissers zwierden in menigte over de groote plas en vroolijk praten en lachen klonk, waar, buiten den hooitijd, niets wordt gehoord dan het gekwaak van kooieenden. Het ijs was zeer goed; de weg erheen, vanuit Warmond, was minder mooi, maar je kan er dan toch op schaatsen komen. De Leede is onder behandeling van de ijsclub en is tamelijk sterk. Een paar natte pakken zijn er echter gisteren wel gehaald. Het Kagernieer ligt geheel dicht, maai 't is leelijk grondijs, en de stoombooten houden het slop nog open. Eveneens is het met de Zijl gesteld. In het verslag van de Kiesvereeni ging staat, dat het voorstel tot wijziging van het concept-reglement Katwijk-Lei derdorp in stemming werd gebracht en er zich 41 stemmen voor en 73 tegen verklaarde. Dat „73" moet zijn 7. WOUBRUGGE. De loteling M. Kroes heeft met goed gevolg examen afgelegd voor militaire bekwaamheid en lichame lijke geoefendheid. GEWESTELIJK GEMENGD. Door het ijs gezakt. Hedenmiddag omstreeks twee uur zak ten twee .jonge mannen aan de Zoeter- woudsche Singel te Leiden door hei ijs. Het gelukte den omstanders een van hen behouden op het droge 'te* brengen. De andere, de negentienjarige P. v. D., wonend^ aan de Gasthuislaan, kon men niet dan met veel moeite ui.t het water halen. Vruchteloos beproefde men de levensgeesten op te wekken, en at? inmiddels geroepen geneesheer moest helaas de dood constateeren. Ongelukken op het ijs. Even voor het afdrukken van de cou rant ontvingen wij bericht, dat op de Witte Singel vijf of zes personen door het ijs gezakt zijn. Men was bezig te dreggen. Nader vernemen we dat drie sergeants welke aan het schaatsen rijden waren op den Witten Singel door het ijs zak ten. 3 andere sergeants kwamen ter hulp doch gingen ook té water. Allen werden er uitgehaald, doch een ervan was ver dronken, terwijl 2 bewusteloos naar het Diaconessenhuis werden gebracht. doordat bef water in de schuif was be vroren, waadroor deze gebarsten is. Be zitters van gaskronen van het natte sy steem, doen wei deze eens na te zien. NOORDWIJK. Dat het ijs nog niet is te vertrouwen, ondervonden gister middag twee jongelieden, v. <1. B. en W., die zich op het ijs bij het Westend hadden begeven. De een zakte er tot aan zijn hals toe door, de ander, die hem ter hulp kwam, ging er ook door, en beiden lagen te spartelen in het koude nat. Gelukkig kwam spoedig schipper A. G., die de drenkelingen met behulp van een vaarboom uit hun benarde po sitie wist te bevrijden. Kerknieuws. De door gas bedwelmde student is, nadat alle hulpmiddelen der wetenschap waren uitgeput en men al aan zijn be houd begon te wanhopen, gisteravond weder tot bewustzijn teruggekeerd. Wel is hij natuurlijk zeer'verzwakt, maar toch heeft men alle hoop, dat het leven er niet mede gemoeid zal zijn. Nader bleek, dat het lek was ontstaan LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal Mgr. W. van de Ven. De verbetering in den gezondheidstoe stand van Mgr. van de Ven, blijft aan houden. Mgr. heeft reeds gister- en eergister- middag gedurende eenigen tijd het bed mogen verlaten, en gevoelde zich daarna zeer wel. Naar het „Hsg." meldt, ontving Z. D. H. Mgr. W. van de Ven, Donderdagavond telegrafisch den Pauselijken Zegen. Het telegram luidde vertaald als volgt: Mgr. Van de Ven, Bisschop van Den Bosch, Holland. De H. Vader zendt aan Uwe Door luchtige Hoogwaardigheid van ganscher harte een bijzonder Apostolischen Zegen, tot vertroosting in Uwe ziekte en als onderpand van overvloedige goddelijke gunsten. Kard. MERRY DEL VAL. Eucharistisch Congres. Men schrijft uit Rome aan he^Centrum'': Zijne Doorl. Hoogw. Mgr. Heijlen ver toeft thans te Rome, ten einde met den H. Vader de laatste maatregelen van voorbereiding te treffen voor het Eucharis tisch Congres, dat medio September te Weenen zal worden gehouden. Zooals men weet is Zijne Doorl. Hoogw. voor zitter van het permanent comité van de Eucharistische Congressen. Wij vernemen dat aan het Eucharistisch Congres te Weenen alle luister zal worden bijgezet en dat het in grootschbeid en luister alle vorige congressen zal evenaren, zoo niet overtreffen, waartoe ook de per soonlijke deelname van Z. M. den ke»2er het hare zal bijdragen. Academienieuws. examen in dc rechten de heer F. J. H. Wifmans (den Haag). DELFT. Technische hcogeschool. Ge slaagd voor scheikundig-ingenieur, de heeren D. Albers, F. W Collard. D. J. van Marke, P. Meyer Cluwen, A van Róssem, J. van der Scheer. A. Schimmel, A. W. Vervloet. Laatste Berichten. JtvAfiijk gecoupeerd.) Baron van Hardenbroek van Lockhorst f In zijn tijdelijke woning in dc Scheve- ningsche Boschjes is hedenochtend over leden de heer E. L. Baron van Harden- broek van Lockhorst. die sedert *910 Kamerheer in gewonen dienst was van H. M. de Koningin, tijdens zijn burge meesterschap van de gemeente Rijswijk (Z.-H.) Het vorig jaar had bij wegens gezond heidsredenen en woonplaatsverandering als Burgemeester dier gemeente ontslag genomen. Vóór zijne benoeming tot Burgemeester van Rijswijk is hij Burgemeester geweest van Noordwijk en Domburg. Voetbal. De Secretaris-penningmeester van den Nederlandschen Voetbalbond verzoekt mede te deelen, dat het Bestuur van dien Bond besloten heeft alle voor morgen vastgestelde competitiewedstrijden wegens ijsvermaak uit te stellen. De groothertog van Luxemburg. LUXEMBURG. 20 Jan. De gezondheids toestand van den groothertog is zeer slecht en veroorzaakt levendige ongerust heid. De ziekte is verergerd door het ontstaan van kanker, wat tot ernstige onrust aanleiding geeft. TEL f: GR - SGH W. xBhKiCHT. naar aarne/nw*eu veirichi in den ntofgaimn 20 ftitwarL 1912, medegedeeld door hrl hoit. Nederi. Meteorologisch Instituut te De Brief. Hoogste barometerstand 777.9 Riga, Laagste barometerstand 754.1 Valencia Verwachting tot den avond van 21 januari: zwakke tot matige oostelijke tot zuidoostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waakse hij al ijk droog weer, Itefite lot matige vorst in het noorden, in- het znlden om het vriespunt. Marktberichten. LEIDEN'.20Jan.C.c. 2 neiI ig.Kqxiercii (5.Ö0 t.jL Eendteitfrca 6.73 a 3.85 p. IhO Stuks, Aanvoer 2306 stuks. Hands! vhig. Gr aan beurs. De tiandci ondervond heden door de stremming van het verkeer te water moeilijkbeden in 't wrkooprii. Prijzen nagenoeg i;:.ver;iiiuV;\. .its voijl: Twwe 17.73 a ISJO p. 30 Ka. Rogge f 6.40 a f 6.03 p. 75 Ko. Haver 1S.S0 a 19.40 pk >00 Sa. Erwten 113.75 a f 14.75 f. ttt 8CB Februari a. s. hopen onze geliefde Ouders SIMON VAN RUITEN Dz. ANGELINA H. RODEWIJK, hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. (312) Hunne dankbare Kinderen. Roelofarendsveen, 20 Jan. 1912. Heden overleed te 's Hertogeu- bosch, voorzien van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, onze lieve Zuster en Behuwdzuster Mevrouw Joltanoa Wilhelntina Frederjka van Doorn, geb. Bellaard, in den ouderdom van 45 jaren. P. T. A. KLAVERWIJDEN— Bellaard C. H. P. KLAVERWIIDEN Leiden 20 Januari 1912. Eenige kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. 342 Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de velen blijken van belangstelling bij ons Huwelijk ondervonden. (330) H. J. DE GIT, C. M. DE GIT-Hoogenboom. Roelofarendsveen, 20 Jan. 1912. Ter overname aangeboden een Spekslagerij, omzet drie varkens per week. Mooi huis en vele ge makken. Brieven bureau Leidsche Courant onder No. 359. Degenen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van wijlen den Heer L. D. VLIEGENTHART, in leven controleur der Gemeente belastingen, gewoond hebbmde te Leiden en den 6den December 1911 overleden, wordt verzocht vóór 1 FebruarL a. s. daarvan op gave of betaling te doen ten kan tore van Mr. H. M A.COFBERGH, notaris te Leiden. (242) De Notaris FWJLINCK van Warmond zal op Dinsdag 23 Januari 1912, des morgens elf onr, in „Het Wapen van Noordwijkerhout" te Noordwijkerhout voor den tijd van 6 jaren publiek verhuren 3 Hectaren uitmuntend Bloembollenland, gelegen aan den Kerkweg te Noordwijkerhout, eigendom van de weduwe Th. Mayland aldaar in 4 perceelen. Perc. 1 groot ongeveer 70 a. 71 c.a. 2 1 ha. 7a. 45 c.a. 3 60 a. 45 c.a. 4 60 a. 51 c.a. Aanvaarding dadelijk. Meerdere inlichtingen verstrekt voornoemde Notaris. 86 Rederijkerskamer Onderatd. v.d. N. R.K. Volksbond. ZONDAG 21 JANUARI 1012, in het Bondsgebouw Rapenb. 10, aanvang 8 uur: PLECHTIGE UITREIKING DER PRIJZEN. Op veelvuldig verzoek (voor de laatste maal) opvoering van Klucht in 1 bedrijf. Bekroond met 2 prijzen op de laatst gehouden wedstrijd te Schiedam. VOORDRACHTEN, enz. enz. Bewijs van Toegang 20 cent. Plaatsbespreking Zondag 21 Jan. van 12—1 uur. (349) Leest De Leidsche Courant, teg&en Winterhanden, springende Lippen, Iiloven, enz. IO Cents, bij: A. BROERSE, (353) Orogisteril „BOERHAAVE", Haarlemmerstraat 70. Telefoon 784, Op verzoek, daar op den eersten avond zeer velen geen kaart meer konden verkrijgen, nog eens: KUNSTAVOND onder leiding van Harry v. d. Harst op Maandag 22 Januari a.s. in de groote zaal van den R.K. VOLKSBOND, Rapenburg 1 a Programma Hemelsche Altaarwacht, zeg- en zangspel voor 7 engelen, door W. Smulders, pr. Aartsengel Michael: Harry v. d. Harst. EngelenDora de Graaf, Her mine Hoelen, Mies Keuls, Joanna Kortmann, Ali de Vos, Frans v. d. Wolk. AccompagnateurCorn. A. Bonten. Na de pauze: 295 BEATRIJS van P. E. Boutens, gezegd door Harry v. d. Harst. Liederen van Bach, door Harry v. d. Harst. Plaatskaarten en plaatsbespreking bij den boekhandelaar: H. J. Dieben, firma v. Leeuwen, Maarsmanssteeg. 1ste Rang11.— 2de - 0.70 Plaatsbespreking - 0.10 Op herhaalde aanvrage ook kaarten verkrijgbaar 3e Rang tegen E 0.3Ö. BOTERMARKT 2 bij de KORENBEURS TE1JEF. 619 Steeds houde» «ij voorradig de jrooesir heoiw rn de nieuwste modellen Gouden, Zilveren. Diamantwerken en Horloges BILLIJKE PRUSBEREKEN1NOEN Inkoop oud Goud, Zilver en Edeisteenert De alom bekende „Goedkoope Beddenwinket" d»« tijdelijk op de Haarl.str. 52 is, wordt in begin van Maart voor goed vcstfeglcS op de Haarl.str. 239 naast de firma TIMP en naast de Paardenslagerij van den heer RIETHOVEN. Dus ^oed onthouden. Met Maart a. s. wordt de winkel daar voor goed gevestigd. Tot dien tijd verkoopen wij alle voorradige Dekens, Bedden, Karpetten enfin de heele boel mirakel goedkoop uit. Wie nu een Veeren- of Kapokbed noodig heeft moet beslist bij ons wezen. Reuzen- wollen Dekens van f 6.voor f 2.95. Gestikte Dekens nog een kletne partij van f6.voor f3.40. Molton Dekens thans 24, 26, 49 en 54 cent. Karpetten de groote 12-els thans f 2D5. Stroo- matrassen per paar thans f 1.35 Het is totaal gloeiend onmogelijk dat nu een concurrent zoo mirakel goedkoop kan verkoopen. Het is wegens verplaatsing naar Haarl.str. 239 de heele boet moet weg. Nu nog tijdelijk op de Haarl.str. 52. De welbekende Goedkoope Bcddenwinkel die in naam en daad beslist het goedkoopste is. (3"2) Alles moet weg. 3T Men zie de SPOTKOOPJES In onze Etalages. (348)

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 3