Uit Stad en Omgeving. Eergisteravond werd te Schevenin gen een algemeene vergadering van de vereeniging tot feestelijke herdenking te Schevepingen in 1913 van het herstel van Neerlands onafhankelijkheid, gehou den. In de feestviering zullen zip be grepen de landing van den Prins van Oranje te Scheveningen, een historische optocht, een allegorische optocht, ioo- neelvoorstellingen, muziekuitvoeringen feesten voor schoolkinderen, versiering en verlichting van Scheveningen, uit- deeling aan de armen. LEIDEN, 20 Januari. Katwijk-Leiderdorp. In het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond hield de R. K. Centrale kies- vereeniging Katwijk—Leiderdorp, eene algemeene vergadering. De voorzitter, de heer C. J. L. v. d. Meer (Noordwijk) opende de vergade ring te circa half 12, met den Christel ij ken groet, waarna de notulen der vorige vergadering door den secretaris de heer P. G. Paardekooper (Warmond), werden gelezen co onveranderd goedgekeurd. Omtrent de a.s. verkiezingen voor de Prov. Staten in het district Leiderdorp ter voorziening in de vacatures van Hoe ken en van Heemstra (beiden A. R.), heeft het bestuur schriftelijk advies aan de aangesloten kiesvereenigingen uitge bracht, waarin voorgesteld wordt de can- didaten der A. R. partij, de heeren R. Ouwehand te Katwijk en W. Warnaar, te Sassenheim te steunen. Het Centraal bestuur wordt hiertoe o.m. geleid door de overweging, dat de ze beide zetels, volgens vroegere over eenkomst, bezet werden door de anti- rev. partij. Tevens wil het Centraal Bestuur zij ne teleurstelling mededeelen, dat het dit advies niet eerder aan de afdeelingen heeft verzonden. De oorzaak ligt ge deeltelijk in de veyjgcefsche verwachting, dat de anti-rev. partij besprekingen om trent samenwerking bij deze vacaturen met ons bestuur zou hebben geopend. Gedeeltelijk ook in het feit, dat de Sta tenverkiezing vroeg is uitgeschreven dan verwacht was. De Voorzitter, dit punt inleidende, licht nader de oorzaak toe van het late advies van het Centraal Bestuur. Eerst den llen Januari heeft de A. R. Kies- vereeniging mededeeling gedaan van de gestelde candidateneen aangevraagd onderhoud heeft door omstandigheden niet plaats gehad. Bovendien is de Sta tenverkiezing zeer vlug uitgeschreven, zoodat art. 11 van het Reglement niet kon worden nageleefd. Aan de A. R. kiesvereetnging is mededeeling gedaan,, dat het Centraal Bestuur teleurgesteld was door de late afdoening der zaken. Hillegom (de heer Walkers) legt zich bi? het advies neer onder protest ;egen de A. R. partij, dat deze te weinig met de Katholieken rekening heeft gehouden. Mochten er stemmen opgaan voor een Katholieken candidaai, zal Hillegom dien krachtig steunen, omdat de katholieken aanspraak op een zetel in dii district kunnen maken. Ook de houding van het Centr. Bestuur onderwerpt spr. aan critiek. Noordwijkerhout, (de heer Bul ten) betoogt, dat de locale kiesvereeni gingen de leiding van het Centr. Best. hebben moeten afwachten. Spr. heeft de verdediging gehoord maar niet alies is duidelijk geworden. Het C. B. heeft ver zuimd de kiezers tijdig in de gelegen heid te stellen zich over de vacatures uit te spreken. Spr. vindt het voorts moei lijk de candidaten te steunen, alléén op gezag der A. R. kiesvereeniging. Spii wil de kiezers vrij laten. Spr. valt in scherpe bewoordingen liet C. B. aan. De Voorzitter merkt op, dat het C. B. al eenige jaren zijn best heeft gedaan een juiste statistiek te krijgen van dei katholieke kiezers, doch is hierin niet geslaagd. Volgens eene ruwe bereke ning zijn er 42 pCt. Katholiek in het district. Den 4en Januari is reeds in het C. B. de candidaatstelling besproken, maar zonder de A. R. partij kon men niet tot advies of besluit komen. Spr. betreurt de vertraagde afdoening, maar er is te goeder trouw gehandeld en van opzet is geen sprake, zoodat voor wan trouwen geen plaats is. Al bestond er geen officieele over eenkomst, 't is in dit opzicht usance ge weest, dat steeds de zetels werden ge deeld. Voorhout (de heer van der Laan) vraagt of het geen gewoonte is, dat de dagelijksche besturen der centrale kies vereenigingen vooraf confeieeren? Spr. meent dat de Katholieken toch niet in een hoek mogen geduwd worden. Ver scheidene A. R. stemmen steeds nog niet op de Katholieke candidaten. De voorzitter antwoordt, dat vooraf gaande conferenties niet gebruikelijk zijn jSpr. had het echter in casu billijk ge vonden,, dat van A. R. kant een onder houd was aangevraagd. Wat het bezet ten der zetels aangaat, meent spr. dat over de verdeeling beter kan worden ge sproken bij eene periodieke dan bij eene tusschentijdsche verkiezing. Zoeterwoude (de heer Kemperman) wil voor de toekomst regelen stellen over de samenwerking tusschen A. R en R. K. Op het oogenblik is 't daarvoor het goede tijdstip niet. De heer Balvers (centraal bestuur) zegt, dat als er sprake is van fouten en nalatigheid, de hoofdschukl niel ligt bij de centrale bestuursleden, maai iiooid- zqjkglijk bij het dugclijksch bespuw. Spr. geelt daarna eene uiteenzetting van het besprokene in het centraal bestuur. De heer Kervel (vice-voorzittcr) weer legt met een beroep op liet reglement de opmerkingen van den lieer Balvers. Als men niet op de theorieën afgaat, maar niet de practijk rekening houdt, zou men kans van slagen hebben. Bovendien moe ten wij onze oogen richten op geheel Zuid-Holland en het is daarom verkeerd zonder succes scheuring in de coalitie te brengen. Spr. herhaalt, dat uit hoffe lijkheid tegenover de A. R. aldus is gehandeld, en waar het bestuur te goe der trouw heeft gehandeld, had meer gematigdheid en waardeering in hei oor deel van sommigen kunnen worden be tracht. Na verdere discussie komt in stem ming het advies van het Centraal be stuur, dat met algemeene stemmen (op 5 na die blanco werden uitgebracht) wordt goedgekeurd. Op voorstel van Hillegom wordt beslo ten protest te zenden aan de A. R. Cen trale voor haar houding bij de voorbe reiding dezer verkiezing. Op-voorstel van Voorhout wordt dit protest in de volgende motie geformu leerd en met algemeene stemmen goed gekeurd. De R. K. Centrale Kiesvereeniging Katwijk-Leiderdorp, in vergadering bijeen op Zaterdag 20 Januari 1912, besprekende de candidaatstelling voor dc Prov. Staten in de vacatures v. Hoe ken en Heemstra; betreurt het feit, dat van de zijde der A. R, Centrale in dit district geen ge dachten wisseling is gehouden met het Centraal bestuur van dc R .K. Centrale alvorens de definitieve candidaten zijn ge steld; hoopt, dat in de toekomst met het bo venbedoelde zal worden rekening ge houden en gaat over tot de orde van den dag. Daarna komt in behandelnig het con- cept-regleineni, voorbereid dooi een regie mentscommissie, bestaande uit de hee ren dr. Kervel, H. H. v. d. Plas, C. P. Paardekooper, J. H. M. Balvers en L. B. Roozen. Over dit concept heeft het be stuur gepraeadviseerd en hef van amen dementen voorzien. De Voorzitter gaat de vooi geschiede nis van deze wijziging na. Het ingedien de concept der commissie is werkelijk een model-reglementhet centraal be stuur heeft het eenige malen besproken en overwogen, maar toch gelooft het be stuur, dat niet alles, wait de commissie voorstelde, voor toepassing vatbaar is, hoofdzakelijk wat de stemmings'wijze be treft door de commissie vooi gesteld. Het bestuur vreest hiervan verwaring en moeilijkheden en ontraadt de aanneming ervan. Spr. dringt op beperking der discus sies aan. Het eerste komen in behandeling de z.g. „omlijnde artikelen" welke de om slachtige stenr.ningswijze invoeren in el ke kiesvereeniging. Noordwijkerhout spreekt zich voor de ze wijziging uit, die in Haarlemmermeer practisch toegepast is en tot geen ben zwaren aanleiding gaf. De omlijnde artikelen worden daarna, goedgekeurd met 52 tegen 14 stemmen. Tegen stemden Katwijk, Hoogmade Veur, en Zoeterwoude. Vóór stemden Noord- wijk, Noordwijkerhout, Sassenheim, Wassenaar, Rijnsatenvoude, Voorhout, Oegstgeest, Warmond, Voorschoten, Lis- se en Hillegom. Bij art. 3 wordt een amendement Hil legom, beoogende redactie-aanvulling, na bestrijding door den Vooizitter der reglements-commissie, den heer Kervel ingetrokken. Bij art. 4 wordt een amendement Voorhout om het overleggen van de re glementen verplichtend te stellen enooki event, wegingen aan bet C. B. in tei zenden, door de commissie overgenomen. Op art. 9 betreffende het lidmaatschap zijn 2 amendementen ingedienJ door Voorhout en Noordwijk, beoogend lo. dat geen deel mag worden genomen aan de verkiezingen door de locale ver- eenigingen alj de ledenlijsten niet tijdig zijn ingezonden, en 2e. ook al heeft de alg. secretaris geen waarschuwing verzonden, zooals art. 22 bepaalt. Deze amendementen zijn door de commissie overgenomen. Noordwijkerhout bestrijdt deze amen dementen, speciaal het sub 2o. vermelde. Door het verzuim van één persoon kun nen honderden buitengesloten worden van hun rechten. De heer Kervel verde digt de amendementen met hek oog op' controle. Zonder de ledenlijisi is geen controle mugel'jfc. Men wil dc nieuwe, manier van stemmen; welnu dan moet men ook aanvaarden de moeilijkheden; ervan. De poenale sanctie kan niet ent- breken. Het amendement-Voorhout (vermeld sub lo) wordt aangenomen met 52 tegen 11 st. Het am en dem ent-N00 rdwi/k (vermeld sub 2o) wordt bestreden dooi Noord wijkerhout Bij stemming woidt heit amendement aangenomen niet 51 tegen 12 stemmen. Vooral was besiisi, dat in art. 22 zal worden opgenomen, dat de alg. secre taris verplich; is 2 waarschuwingen rond te zenden aan de locale vereenigïngcn ter herinnering aan het opzenden der le denlijsten. Ten slotte wordt op art. 9 nog een ami.rn.le.iu»!-Noordwijkerhout vcidecSigd beoogend een le.üaeiie vCjottering, wel ke echter door den heer Paardekooper namens de commissie bestreden werd. waarop het amendement wordt inge trokken. In art. 12 is bepaald, dat men het lid maatschap verliest, o.a. door in het dis trict Katwijk—Leiderdorp een candida- tuur voor Kamer of Staten te aanvaar den, zonder door „de" Centrale kiesver eeniging te zijn gesteld. Hillegom amen deert dit aldus, dat hot lidmaatschap wordt verloren door een candidatuur te gen een Centrale in elk ander district. De heer Kervel, dat voorstel bestrijdend, meent, dat deze Centrale nick heeft te beoordeelen feiten, die in andere distric ten voorvallen. Hillegom en Noordwijn kerhout bevalen het amendement aan. De daad wordt niet beoordeeld, wel de persoon. De heer van Gils (Centraal- bestuur) verklaart zich voor het amen dement Hillegom. Over dit punt worden nog levendige; gedachten-wisselingen gevoerd, waarbij] de heer Kervel ten slotte de meening van. Hillegom onderschrijft. Het amendement wordt vervolgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij art. 13 neemt het C. B. een amen dement Voorhout over om het rechjt, de leden te schorsen, de vergadering bij te wonen, niet over te laten aan hek Cen» traal Bestuur maar aan de Alg. verga dering. Een amendement Oegstgeest, be-, oogend eene aanvulling, wordt eveneens* aangenomen. De bedoeling van dit art- is o.a. om de leden, die verslag geven aan jiiet-katholieke biaden, van de ver gadering te kunnen weren. Op art. 14 zijn eenige amendementen ingediend betreffende de rechten der eereleden. Ten slotte wordt dc geheele daarop betrekking hebben alinea ge schrapt. Teneinde aan de bezwaren van kleine kiesvereenigingen tegemoet te komen, wordt op voorstel van Rijnsatenvoudü en Katwijk, in art. 15 eene nieuwe re geling wat beireft het zenden van afge vaardigden, getroffen. Bij hetzelfde artikel komt ter sprake een amendement-Hillegom, ora niet te spreken van afgevaardigden maar van stemmen, zoodat één afgevaardigde meer dere stemmen kan uitbrengen. De heer Kervel bestrijdt dii denkbeeld met het oog op de politieke ontwikkeling van het kiezerskorps. De afgevaardigden of hun plaatsvervangers zijn gebonden te komen 0111 hun stem uit te brengen. Hillegom wijst op de groote moeilijk heid om afgevaardigden te zenden, daar er niet voldoende personen beschikbaar zijn. De heef Kervel wijst op den groo- ten invloed der plaatselijke verenigin gen cn op het daaruit voortspruitende belang om dc vergaderingen der Cen trale bij te wonen. Hillegom wijst er op, dat veel afgevaardigden de discussies maar rekken. Sassenheim wijst ook op de moeilijkheid om afgevaardigden té zen den. Noordwijkerhout bepleit tegemoet koming aan de groqte kiesvereenigingen door ie bealen, dai men kan volstaan met de grootste helft afgevaardigden te zenden. Lisse (de heer Langevcld) wil op an dere dagen dan op Zaterdag vergaderen, b.v. Zondag. De heer van Gils (Centraal bestuur) sluit zich bij Hillegom aan, Zoeterwoude (de heer Kempenaar) meent dat deze redeneering niet opgaat, omdat ieder lid het recht heeft aan de discus sie deel te nemen, ongeacht of hij afge vaardigde is of niet Het ameiidement-Hillegom wordt ver- wc.y ti met 33 tegen 30 stemmenyvaar- door aangenomen is het stelsel der per soonlijke vertegen woordiging. (De vergadering duurt voort.) Aan den sergeahï-boiteiier A. Ruyg- rok van de Kweekschool voor Zeevaart alhier, is de gouden medaille met daaraan verbonden gratificatie van f 50 toegekend, voor 3ö-jarigen trouwen dienst. ROOMSCHE AGENDA. Maandag 8 uur 's avonds. Bonds- gebouw Rapenburg 10, Kunstavond on der leiding van mejuffr. Harry van der Harst. Opvoering o.a. van De Hemeische Aliaarwacht. Donderdag. 6 uur en 81/2 uur des avonds. Bondsgebouw Rapenöurg 10. Lezing niet lichtbeelden door den Wel- eerw. Pater J. G. Tesser. Onderwerp: Fransche Revolutie. De Katwijker visschersgeverbaliseerd. Aangaande de tegenspraak van het be richt inzake de Katwijker visschers ver nemen we dat de process en-verbaal ge reed liggen op het kantongerecht te Lei den en dus het eerste bericht wel juist bleek. ALKEMADE. De Gemeenteraad zal op Woensdag 24 januari a.s., des voor- middags ten 10 ure, bijeenkomen. Op de agenda staat o.a.: Aanvrage eervc! ontslag hoofd d^r school te' Kaag; aanvrage om yerhoöging bezoldiging wegwerkers; nadert regeling bezoldiging onderwijzend personeel; schoolbouw te Roelofarendsveengeidleening voor dien bouw; vermeerdering onderwijzend per soneel te Roelofarendsveensubsidie bijz. bewaarschool te Roelofarendsveen; in structie gemeente-opzichter; instructie ge- meenie-ontvangcrbenoeming gemeente- opzichter; benoeming ambtenaren Bur gerlijken Stand; electrische verlichting (conferentie met deskundigen ten onge veer 2 tire). HAARLEMMERMEER. De scheep vaart in de riugv.uir; van den Haar- \ci:u door de strenge vorst gesu'Hiid. Ook het st jombo.otver- j keer, dat Woensdag op sommige plaatsen 1 reeds moeilijk was, staat thans stil. E>e Gemeenteraad van Haarlemmer meer besloot, de dorpen Niemv-Vennep en Hoofddorp van gas te voorzien en met de gemeente Lisse een contract aan te gaan voor de levering daarvan. Met den aanleg zal zoo spoedig mogelijk worden begonnen. Tevens werd aangenomen een voor stel van B. en W. om met Haarlem een overeenkomst aan te gaan betref fende het leergeld van te Haarlem school gaande kinderen uit Haarlemmermeer. De gemeente zal nu aan Haarlem ver goeden f 100 per leerling. Van de ouders der leerlingen zullen de volgende retri buties geheven wordenvan inkomens be neden f800 geen retributie; van f800- f999 per leerling f25. Ouders tnei meer dan f1400 inkomen moeten f100 per kind betalen. HAZERSWOUDE. Ook hier heeft het ijs bijna een slachtoffer gevraagd. Vrijdag j.l. geraakte de zoon van H. van den Voorweg in een wak. Hij kon slechts met groote moeite gered worden. Zekere koopman V. is met fiets en al door het ijs gezakt, hulpvaardige handen hielpen hem uit zijn frisch bad. Ook het dochtertje van den graanhande laar P. maakte in de nabijheid der ouder lijke woning met het koude water kennis, doch kwam met den schrik vrij. HILLEGOM. Morgen zal alhier in café „Flora" de 8ste jaarvergadering) van den Nederl. Bond van R. K. Bloe misten, Land- en Tuinlieden gehouden worden. HOOGMADE. In de Vergadering der Commissie tot Wering van Schoolver zuim, gehouden op jl. Donderdag, werd tot voorzitter gekozen de heer H. Meijer terwijl als secretaris werd aangewezen dc heer K. Lambo, hoofd der openbare school. Na afloop der verkiezing werd het jaarverslag vastgesteld. Met veel ge noegen kon worden geconstateerd, dat de commissie in het afgeloopen jaar geen enkele maal handelend behoefde op te treden, wel een bewijs, dat het school bezoek te Hoogmade uitstekend is. Het verslag eindigde met een dankbetuiging aan het gemeentebestuur, dat door zijne goede zorgen, o.a. door jaarlijks een ze kere som voor het aankoopen van prijzen beschikbaar te stellen, veel tot het be vorderen van schoolbezoek bijdraagt. KAAG. Tegen G. S. alhier is door den gemeenteveldwachter procesverbaal opgemaakt, wegens overtreding der Wo ningwet (oprichting van een gebouw, zonder vergunning.) KATWIJK AAN DEN RiJN. In de bo venzaal van Hotel de Roskam werd gis teravond voor de tweede maal vergaderd om te geraken tot oprichting eener ver- plichie groenlenveiling. De opkomst was grooter dan de vorige keeer. De voor zitter, de heer A. Heemskerk, opende de vergadering, zette het doel der bijeen komst nogmaals uitvoerig uiteen, daarna gelegenheid gevend aan de aanwezigen otn aangaande een en ander inlichtingen te vragen. Volgens door het bestuur in gewonnen inlichtingen o.a. te Boven- karspel cn 's Gravenzande, zou men ook hier met het oprichten van zoo'n vei ling beslist succes hebben. Statuten der veiiïngsvereeniging te Bovenkarspel wer den voorgelezen, w;rt veel bijdroeg om aan de voor velen nog duistere zaak, licht te verschaffen. Betreffende bet punt verplicht of niet verplicht veilen, waren bijna alle aanwezigen hei er over eens dat met het verplichtend stellen alleen succes te behalen was. Zelfs op de veiling gebrachte produc ten zouden niet opgehouden mogen wor den, omdat men hierdoor koopers, die naar men meende wel in grooten getale zouden opkomen, zou doen afschrikken om de veiling te bezoeken. Na nog lang hierover gediscussieerd te hebben werd besloten naast het voorloopig bestuur, in de vorige vergadering gekozen, nog een viertal personen te benoemen, die dan gezamenlijk de statuten zouden op maken, welke aan de personen, die zich hedenavond op zouden geven, zouden worden thuis gestuurd. 33 personen ga ven zich hierna op voor het lidmaatschap Naast het bestuur werden hierna geko zen voor het opmaken der Statuten de heeren N. Bos Jr., H. Ravensberg.en, J. v. d. Perk en T. Noort. LISSE. In de op Dinsdagavond a.s. te houden ontwikkelingsavond in onzen Volksbond zal als spreker optreden de Weleerw. heer E. A. Burwinkel met het onderwerp „Lijkverbranding". Een der dochters van den bloein- bollenkweeker M. alhier had een reisje gemaakt naar Oudeweiering. Dames manier moest 2i#i zich haasten om des avonds op tijd aan de boot te zijn. Des wege stak zij hare armbanden, welke een flinke waarde vertegenwoordigen, in haar zak. Bij aankomst echter aan de Kaag bleken deze, evenals haar flacon, te zijn verdwenen. Bittere ontgoocheling na een pleizierigen dag. NIEUWVEEN. Verkeer op het hulp- po:.!-, telegraaf- en telefoonkantoor alhier gedurende het jaar 1911. Aangekomen brieven, briefkaarten en dienstbrieven 36.194, waarvan uit den kring 225; totaal 36.419. Expresse brieven 11. Afcngt'teekende brieven: verzonden 335, ontvangen 469. Postwissels: verzon den 1761, ontvangen 1193. Postbewijzen verzonden 1, ontvangen 34. Pakketten: verzonden 825, ontvangen 2137. Borde rellen (si vLiën); verzonden 88, ont vangen 2851. Rijkspostspaarbankinlagen 334, terugbe talingen 139. Handelingen Rijksverzekeringsbank 87. Zegelverkoop f 2157,51 i/g. Telegrammen (binnen- en buitenland): verzonden 477, ontvangen 500. Gesprekken (inkomende en uitgaande) 1157. N1E U W E WET ER ING. Aan C. Jansen alhier is op zijn verzoek .ingevolge do Drankwet verlof verleend tot verkoop vnn alcoholhoudenden anderen dan sterken drank in het huis wijk C no. 91. NOORDWIJK. Gisteravond hleki dc R. K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kies plicht" een algemeene vergadering ir. de zaal van den heer P. v. tl. Voort. In zijn openingswoord wensditde voor zitter, de heer dr. Kervel, den leden :eu gelukkig en zalig Nieuwjaar. Voorzoo ver deze wensch betrekking heefi op dc ver eeniging, hoopt spr., dat zij ook dit jaar wederom werkzaam moge zijn in het be lang van de gemeente en van de Katho lieke partij. Op voorstel van het bestuur zal door de afd. Noordwijk op de centrale verga dering een amendement warden inge diend, om, wanneer bij verkiezingen v ior Tweede Kaïn er of Prov. Staten er na ontvangst van het advies van het C. B. 'van geen der plaatselijke kmsvereeaigm- gen een candidaat of voorstel-wordt inge diend, dc manier van candkiaatsieLmg te vereenvoudigen. De heer Vervveij brengt als afgevaar digde verslag uit van de vergadering van den Prov. Bond van R. K. Kiesvereeni gingen, gepasseerden Zondag" te Schie dam gehouden. De voorzitter dankt daar op den heer Verweij voor zijn duidelijk en uitvoerig relaas. De agenda vermeldt als punt van be handeling: candidaatstelling van leden voor de Prov. Staten. Na voorlezing van het advies van het centraal bestuur, waar in ook de redenen worden ontvouwd, waarom dit advies zoo iaat is ingekomen, wordt zonder hoofdelijke stemming be sloten, de anti-rev. candidaten, de heeren R. Ouwehand, van Katwijk, cn W. War naar, van Sassenheim, te steunen. Bij de rondvraag meent ue heer W. Paardekooper hulde tc moeien brengen aan de Propagandaclub „Leo XIII" voor de flinke wijze, waarop zij in- deze dagen is opgekomen voor de belangen van de Katholieke partij. Dc heer W. N. Alkcmade kan zich met deze hulde niet vercenigen, cn betreurt, dat „Leo XIII" zich begeven heeft p politiek terrein. Spr. is van meening, Jat de Propagandaclub zich alleen- moet be palen tot het verleen en van hulp" aan de Kiesvereeniging. De heeren Chr. y. d. Meer en P. Hoo- geveen komen niet klem op tegen de woorden van den heer Afóemade: Dc heer W. Paardekooper wijst es dat het doel van „Leo XIII" is, zooveel mogelijk werkzaam te zijn in het behing van de Katholieke partij. Op een vraag van den lieer N. M. Alkcmade deeit de voorzitter mede, dat de Propagandaclub cea geheel zelfstan dige vereeniging vormt met een eigen bestuur en eigen werkzaamheden, en dat het verkenen van huip bij het samen stellen der kiezerslijst en bij verkiezingen sle-chts een onderdeel vormt, van ha-ar. program. Spr .brengt hier gaarne hulde en dank aan de Propagandaclub voor liet vele, dat 2"? sinds haar oprichting, als hulp van de Kiesvereeniging, voor de Katholieke partij heeft gedaan. Spr. hoopt, dat zij moge voortgaan om steeds met denzelfden ijver werkzaam te zijn in het belang van de Katholieke zaak. Uit verdere besprekingen blijkt, dat een van de bezwaren tegen de „Noordwijkvr is, dat steeds is doorgegaan met inge zonden stukken te plaatsen, nadat in den Gemeenteraad besloten was, over de zaaU te zwijgen en de uitspraak van den rech- ter af te wachten. Dat, waar de K&tho^ Heken steeds rnet open vizier streden, d4 schrijver(s) der ingezonden stukken, die vooral in den laatstcn tijd grievend, jay zelfs beleedigend waren, zich achter een pseudoniem verscholen. Nadat de voorzitter heeft tc kennen gegeven, de discussie over de2e zaak als- geëindigd te moeten beschouwen, wordt de vergadering gesloten. NOORDWIJKERHOUT. In café „dit Vlasoven" kwamen in vergadering bijeen dc leden van de Veilmgsvcreeniging „Eensgezindheid". Door den voorzitter werd medegedeeld, dat de erwten zijn verkocht voor ftl.201 en f 12.de 100 K.G. en dat de goed keuring is verkregen op dc statuten en het huishoudelijk reglement. Daarna werd overgegaan tot de ver kiezing van een lid van het bestuur iu de plaats van W. van den Burg Ajm^ waartoe werd gekoien de heer E. Oost- dam Hzn. Hierna werd de vergadering geskfteifc- OEGSTGEEST. Dc Gemeenteraad zal Dinsdag 23 januari des' namiddags tiJ 2 uren bijeenkomen. Op dc agenda staat?1 Verkiezing stembureau; adres gemeente^ opzichter 0111 iraktcmerrtsverliooging' voorstel tot ontslag' leerkracht schoof Morsch. OUDEWEIERING. Door N. Th. d. Meer alhier is, vergunning gevraag*!] tot oprichting van een sdieepstimmerK werf, achter de huizen wijk A no. 18-20/ ROELOFARENDSVEEN. Op de gis.j teren gehouden bestuursvergadering detj IJsclub Werkverschaffing is besloten, dal bij aanhoudend vriezend weder zij hnrd. werkzaamheden, n.l, het In orde brengetf

Leidsche Courant | 1912 | | pagina 2