;96 DE DIPHTERITIS TE ZANDVOORT een groep „onlsmetters", die tegenwoordig druk bezig zijn om deze badplaats die langzamerhand een haard" van smetstof is geworden, daarvan te bevrijden. In het huis van Pierre Commercue kwam die krank zinnige intusschen het stervensgevaax te boven. De koorts was geweiken en voor de eerste maal na vele dagen was de zieke bij volle kennis. Toen Yvonne baar bezocht en haar geluk wenechte met haar genezing, blonk de dankbaarheid in haar oogen. Haar waanzin was met de ziekte verdwenen. Zou God haar met den terugkeer der gezondheid, en van het verstand ook haar misdadige afdwa lingen leeren inzien? Ze was stil en djacht na. Gaandeweg kwamen de gebeurtenis sen der laatste maanden en weken in haar geheugen terug en ten slotte ook het tooneel in den grafkelder. Dit deed een heviigen angst zich op haar gelaat afteekenen, zoodat Yvonne haar vroeg wat haar deerde. Hierop slaakte zij een kreet en barstte in snikken uit. Ze had begrepen dat ze een vreeselijke misdaad begaan had en in haar benauwdheid riep zij om een priester. Toen Jacques heen wilde snellen om den pastoor te gaan waarschuwen, hield zij hem met een gebaar terug. „Neen," sprak zij, „eerst wil ik u bekennen wat een groote zondares ik ben." Daarop kwam in afgebroken woorden, onder de hevigste gemoedsbeweging uitgestooten, het verhaal van het gebeurde in den grafkelder, dat de .beide jongelieden met de grootste ontzetting aanhoorden. (Wordt vervolgd.) XIII. Ondanks haar eigen hevige onrust, kwam Yv-onne nu en dan de zieke bezoeken om haar eeniige troostwoorden toe te spreken. Het jon ge meisje was echter zelf bijna ziek van angst. Wat was er van haar vader geworden? Sedert bijna een week was hij niet verschenen en niets, niets om zijn afwezigheid te verkla ren. geen woord geen letterGewoon lijk bleef hij niet lan ger dan een dag uit. Was hij gevallen, door een plotselingen dood getroffen in een of aa- deren verborgen hoek Was hij gewond en stervend in een hol ol' kuil terechtgekomen'' Jacques leidde het on derzoek, zwierf overal rond om den ouden man te vinden, schreef brie ven naar alle kanten. Al zijn pogingen om iets omtrent het lot van den baron te vernemen bleven zonder resultaat. Welk een vreemd g val was deze plotselinge verdwijning! Moest men aan een misdaad den ken? Als Yvonne aan deze mogelijkheid dacht, kromp haar hart van angst ineen. Was haar vader dood. zonder absolutie van den priester? Met iederen dag groeide h,aar angst aan. De dagen vielen haar lang en de nachten, waarin de slaap baar ontvlood, nóg Langer. Overal zocht men den verdwenene; men Tiep hem waar mer dacht dat hij zijn kon. Hoe echter zou dat roepen doordringen tot den grafkelder en hoe vooral zou de zwakke stem van den ongelukkige, zoo hij nog leefde, door de aarde heendringen om zijn verblijf te doen kennen? Hoe zou men de onderaardsche gang kunnen ontdek ken, waarvan hij zelf den ingang zooveel mogelijk had zoeken te verbergen, opdat die niemand in het oog zou vallen? De ongelukkige was daar beneden reeds tot den uitersten graad van zwakheid en uitputting gekomen. Wat vreeselijk lange uren had hij doorgebracht niet in de donkere ruimte te staren, de oogen vol verschrikkelijke visioenen! De dood naderde hem met rassche schreden. Slechts met moeite kon hij om een bete broods voor zijn honger, om een dronk water voor zijn dorst smeeken. Hij kon als eenige lafenis zijn lippen slechts tegen den vochtigen grond drukken En in dezen stervensnood was er niemand,^zelfs zijn dochter niet, die hem in zijn laatsten strijd kon bijstaan, die aan zijn oor de woorden hem fluisteren „Bid.... vraag vergeving voor uw zonden met een berouwvol hart en ze zullen u vergeven worden." Alleen zijn knagend geweten verweet hem, dat hij van de vrome HET „VIERDE WAPEN' IN DEN MODERNEN OORLOG eèn Iialiaansche vlieger keert van een verkenning boven de Turk- sche liniën in de Italiaansche verslerkingen terug. gestorven zonder berouw EEN EIGENAARDIG GEBRUIK is in Aargau in zwang, om iemand mei z n verjaardag geluk Ie wenschen. Voor elke '0 jaar dal iemand oud is wordt hem 1 Kilo kersen vereerd. Een esschentak wordt in vieren gespleten en aan elk deel wordt een aantal kersen bevestigd. De stok met kersen op onze fo'o zichtbaar weegt 6 Ki'ogram, is dus voor iemand van GO jaar bestemd! gewoonten zijner jeugd was afgeweken, dat hij den mammon had gediend, den armen een stuk brood en een dronk water geweigerd had, en dreigend klonk hem nu het woord van het Evan gelie m de ooren: „Ik had honger en gij hebt Mij niet gespijzigd, Ik had dorst en gij hebt Mij niet gelaafd. Ga van Mij in het eeuwige vuur!" EEN NEDERLANDSCHE VLIEGER, DIE NAAR TRIPOLIS GAAT: de Hollandsche aviateur Kiiller, die pas in Indië vliegverlooningen heeft gegeven, en die naar men zegt naar Tripolis zal vertrekken om voor de Turken verkenningstochten te doen.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 12