BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Koninklijke besluiten. Bij kon. besluit zijn benoemd bij het dep. van Justitie: iot hoofdinspecteur van het rijkstucht- en opvoedingswezen: mr. L. J. M- Bas- quin, thans inspecteur van het jijkstucht- en opvoedingswezen bij dat departement, tot hoofdinspecteur van het gevangenis wezen (voor den arbeid) A. P. Mol, thans inspecteur van het ge vangeniswezen (voor den arbeid) bij dat dep., tot administrateur mr. J. P. de Meijere, thans referendaris bij dat dep.en is toegekend de titulaire rang van administrateur aan den referen daris bij het dep. van Justitie S. 1. Jacob- son. De wijnhandelaren en de Tariefwet. Door eenige wijnhandelaren jn Neder land is aan de Tweede Kamer een adres gericht, waarin zij verzoeken eene wijzi ging van het ontwerp Tariefwet in dien zin, dat, benevens een invoerrecht ad f50 per .Hectoliter op gebottelde wijnen, ook een invoerrecht ad tien gulden per Hec toliter zal worden geheven voor wijnen op fust, waarvan zullen worden vrijge steld inslagen, uit het buitenland op fust gedaan door houders van verlengbaar cre- diei, waarvoor het minimum van den ver- eischten voorraad zal gebracht worden op 100 of 150 hectoliter, zoomede insla gen op fust gedaan door houders van Entrepot. Voor de Kruisverbonders. Uit Limburg wordt aan het „Centrum" geschreven Naar wij uit goede bron vernemen, wil het Limburgsch Kruisverbond bij gelegen heid van zijn 12J/2-jarig bestaansviering in juli van bet volgende jaar een gedenk boek uitgeven. De hoofdinhoud van dit werk zal zijn de geschiedenis van het Limburgsch Kruis vqrbond. Het zal geven een beknopt ver slag van zijn oprichting, zijn ontwikke ling en bloei, een overzicht van zijn te genwoordige uitgebreidheid en sterkte, een beredeneerde schets tevens van den weidadigen invloed, die in de 12»/2 jaar van zijn bestaan van 'net Kruisverbond in onze provincie is uitgegaan. Verder bestaat het plan in dit ge denkboek korte bijdragen op te 'nemen van de hand van de meest bekende R. K. drankweermannen. Daardoor vooral hoopt men aan dit werk een geschiedkun dige £ii ook een groote propagandistische waarde te verzekeren. Het groenloopen. In een druk bezochte vergadering van leden van het Veterinair studentesicorps Absyrtus te Utrecht, Maandagavond ge houden, is de groentijd besprokenop initiatief van enkele Jeden, die afschaffing van dat Instituut wenschten. De -vergadering was van meening, dat de groentijd behouden moest blfjvende genen, die vóór afschaffing waren, bleven in de minderheid. Besloten werd echter veranderingen in de bepalingen voor den groentijd aan te brengen. De H.1J.S.M. en de duurte. De raad van administratie der H- IJ- S. M. heeft afwijzend beschikt op het ver- zóek om toelage wegens de duurte. De directie der H- IJ- 3- M. heeft met ingang van 1 Januari 1912 de Joonen van de losse remmers met 1 cent per uur ver hoogd. KORTE KROMEK. Bij den aanvang der jongst gehou den algemeene vergadering van den Raad van Siate, heeft de vice-president, jhr. Van Swincleren, den Staatsraad mr. Asser, op zeer hartelijke wijze toegesproken om hem, namens den Raad te zeggen hoezeer alle collega's zich verheugden in de aan mr. Asser door het toekennen van den Nobelprijs te beurt gevallen onderschei ding. De Nederlandsche bond van ge- meenie-ambtenaren zal in Maart van het volgende jaar te Utrecht een buitengewone algemeene vergadering houden ter behan deling van de ontworpen nieuwe statu ten van den bond. Uit Heerlen meldt men aan de L.K.: Door de Staatsmijnen werden ter ge- moetkoming wegens de dure tijden, reeds gedurende een heelen tijd, aan de arbei ders goedkoope visch en aardappelen bezorgd. Thans gaat men verdergroen ten van alle soorten, uien, enz. worden tegen zeer goedkoopen prijs aan de ar beiders geleverd. Naar men verneemt heeft de consul- generaal van Argentinië dezer dagen aan de Amsterdamsche raadsleden een lijvig rapport toegezonden, waarin eene uiteen zetting wordt gegeven van het nut van den invoer van Argentijnsch vleesch in Holland. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandsche zaken zal op Zater dag 16 dezer niet plaats hebben. LEIDEN, 13 December. Apologetische cursus. Gisteravond op de 5e Apologetische Conferentie hield de W.Eerw. heer Ui. M. P. Bekkers eene verhandeling over Godsdienst, nadat de W.Eerw. heer J. Duymel de vragen had beantwoord, die naar aanleiding van zijn vorige con ferentie waren ingekomen. Zou er wel één vraag zijn in onzen ongeloovigen tijd, die zich zoo opdringt, als die naar godsdienst, al zou men veel eer verwachten, dat men den dienst van een Opperpersoonlijkheid tot de onmo gelijkheden rekende. De hoogste ontwik keling van de menschelijke wetenschap en een overvloed van vermaken heeft de zucht naar godsdienst niet kunnen smo ren. Daarentegen ziet men in die krin gen, die de nieuwe wetenschap 't eerst opnamen, een streven zich openbaren naar een nieuwen godsdienst, die zou zijn een uitvloeisel van een onbestemd idee naar het oneindige, dat iedereen bij zich draagt. Welk 'n troosteloos pessimisme hebben echter al die onderzoekers en hoe kunnen zij hun onderling verschillen de gevoelens in één godsdienst neerleg gen Spr. acht dit niet mogelijk, als de godsdienst niets anders is dan een uiting van ons gevoel, dat verandert naar gelang van onze levensomstandigehden. Daarom kan een godsdienst zonder ge loof onmogelijk een wegwijzer zijn, die in alle omstandigheden den mensch naar zijn doel wijst. Als de godsdienst voor ons moet zijn de richtsnoer van ons le ven, moeten wij hem niet afleiden uit ons feilbaar menschenverstand, maar als een gevolgtrekking van het bejtaaTi van een Opperwezen. God als Opperheer en Meester van al wat er bestaat bestemde ons voor een on eindig geluk hiernamaals, gelijk in de vo rige conefrenties werd uiteengezet. Wij moeten God als Opperheer aanbidden, als Meester gehoorzamen en Hem als ons einddoel beminnen. Wat is dit an ders dan God dienen Daar de mensch zonder God niets is, volgt hieruit, dat de voornaamste plicht van den mensch is God te dienen. Wij moeten God dienen, niet om Hem gelukkiger te maken, maar om Hem te eeren en ons eigen geluk te bereiken. Zulk 'n godsdienst is de richtsnoer voor 's mensch en leven. Bij de uiteenzetting, op welke wijze wij God moeten dienen, betoogt spr. dat God als zijnde onze Meester, van ons kan eischen Hem op bepaalde wijze te dienen en dat wij zelfs van Zijn. goed heid, Zijn wijsheid en barmhartig!.tid kunnen verwachten, dat H'j ons aangeeft op welke wijze wij Hem moeten dienen. Dit doet God door Zijn H. Kerk, aan wie Hij de opdracht gaf allen mensdien Zijn Goddel ijken wil te doen kennen. Daarom kan de Kath. kerk tot ons komen en spre ken, zich beroepen op de verzekeringen van Christus. God heeft ons dus geopen baard, dat wij Hem moeten dienen op de wijze, zooals de Kath. Kerk aangeeft. De geboden der H. Kerk binden ons daarom even streng als een wet en een gebod van God. De Kath. Kerk volbrengt haar taak«oin ons Gods dienst te Iecren door haar onfeilbare uitspraken en haar geboden. De bisschoppen en priesters verklaren ons die algemeene waarheden en helpen ons ze in bepaalde omstandig heden toepassen. Door vereenigingen, stichtingen, Dagbladen enz., helpt de kerk ons Gods wil te volbrengen. Al zijn deze instellingen feilbaar, daarachter staat het onfeilbaar gezag, dat ons waar borgt, dat in de algemeene leiding niet gefaald kan worden. Wij hebben ons dus volgens Gods wil ook te onderwerpen aan de feilbare uitspraken en past liet ons niet in een bepaald geval ons niet te onderwerpen aan het feilbaar gezag, omdat in die zaak het onfeilbaar gezag nog niet heeft gesproken. Wij moeten onze eigen meening het zwijgen opleg gen, omdat aan God gehoorzaamheid lie ver is dan eènig ander ding. Gehoorzaamheid eisdit God van ons in alle omstandigheden des levens, omdat God die omstandigheden heeft gewild en wij dus de verplichtingen van onzen staat moeten verrichten om Zijn dienst te doen. Spr. behandelt hedenavond de eere- dienst niet, daar hij er iater uitvoeriger over zal spreken. Wij moeten God dienen in ons per soonlijk leven dit moet voorop staan. Als wij God in ons persoonlijk leven niet dienen, geven wij Hem maar het kleinste gedeelte, wat Hij van oirs eischen mag. In dat persoonlijk leven moeten wij ons niet slechts richten naai de geboden Gods, doch ons ook houden aan de vermaningen der H. Kerk. Het' gaat niet aan onze ooren te sluiteni als de kerk ons waarschuwt tegen slechten omgang, verkeerde boeken en dagbladen enz. Wij moeten God dienen in het huiselijk leven, waar evenezer als Gods geboden de leiding der H. Kerk geldt. Daarom gaat hei niet aan, om het oor te leenen aan de inzichten der wereld en te ver- waarloozen hetgeen de Kerk zegt. Het allereerste, dat behartigd moet worden is het godsdienstig leven. Als de kerk ons aanmaant de kinderen katholiek onder wijs te geven, komt een vader en moeder, die daaraan zonder noodzaak niet vol doet, in den dienst van God te kort. Wij moeten God dienen, zet spr. ver volgens uiteen, in het openbaar leven; omdat God's geboden geëerbiedigd moe ten worden in het Staatsbestuur. Gods geboden moeten ook in de openbare sa menleving worden bevorderd. Wij zijn verplicht in de rijk opbloeiende Sociale werkzaamheid van onzen tijd de leiding der kerk te aanvaarden, omdat de kerk tot ons komt krachtens het woord van Christus: Wie U haat, haat Mij, wie U versmaadt, versmaadt Mij. Die godsdienst grijpt diep in ons leven in, maar als God is de Schepper en Be stuurder dezer w ereld* sL^at het ons dan vrij hem slechts enkele ooge.nblikken te dienen en ons slechts in enkele omstan digheden te regelen irtar Zijn wet? Dit is geen fanatisme, maar de wil van Christus, gelijk spr. uitvoerig aan toon i. De kerk moet ieder ('jdstip van ons leven geheel doordringen, opdat heel ons leven worde doortrokken van den geest der kerk, die is de geest Gods. Vati de kant der openbare macht, meent spr., is het thans niet meer onmogelijk de leiding der Kerk in alles te volgen Over 't algemeen genomen bestaat t geen reden ons aan de leiding der Ke te onttrekken, terwijl velen al te gem; kelijk met de wetten en wenschen om springen om de leiding der Kerk geheel of gedeeltelijk te ontgaan b.v. ten aan zien van het zenden der kinderen naar ka tholieke scholen en het lezen van de katholieke dagbladen. Spr. spoort zijn gehoor aan, om niet te lichtvaardig over de wenschen en wet ten der kerk heen te stappen, gedachtig het woord: Zoek eerst het rijk Gods en Zijn gerechtigheid en al het overige zal U worden toegeworpen. Wij maken ons aan groote plichtsver zaking en roekeloosheid schuldig, als wij de vermaningen der Kerk in den wind slaan, welke plichtsverzaking voortspruit uit lichtzinnigheid, menschelijk opzicHkt of hoogmoed. Die oorzaken van plicht- ontrouw moeten wij wachten uit te voe ren. Ja zelfs al zou voor ons geen plichts verzaking in een bepaald geval bestaan, maant spr. zijn" gehoor aan toch de lei ding der Kerk te volgen, omdat wij, le vende in de gemeenschap der heiligen elkander moeten steunen eai stichten door ons voorbeeld, opdat wij geen ergernis geven. Spr. wekt ten slotte op tot de apolo gie van het goede voorbeeld, van de daad, die Christus heel Zijn Jeven heeft betracht, die door de eerste Christenen is vervuld en die uitgaat van de groote rij heiligen. Wij, die in vele omstandig heden niet komen tot de apologie van het woord, kunnen dikwijls komen tot de apologie van de daad, medewerkende met de genade om den wil .Gods door te voeren in geheel ons leven. Offenbach. In den voor drievierden gevulden Schouwburg gaf de Leidsche operette- vereeniging „Offenbach" een Jiefdadig- heidsuitvoering voor Schoolkindervoeding en bracht voor het voetlicht de operette „Marijke van Scheveningen." 't is gewoonte om waar de liefdadig heid wordt gediend, mild te zijn met een oordeel en daarom beschouwe men de woorden, die zuilen volgen, niet als criiiek doch slechts met de bedoeling uit de pen gevloeid om Offenbach tót "leering te strekken. Wij vonden de keuze van de operette niet gelukkig. Een hol en wei nig boeiend onderwerp, ondersteund door banale en nietszeggende muziek, 't Is mo gelijk, dat bij betere bezetting van de han delende personen en orkest wat meer kleur in het geheel komt, doch dan is de uitvoering van nu ook niet te verdedigen. Het eerste bedrijf was wel 't minste. Men was er telkens uit, de Tegie was zoek en de zang meer dan ongenietbaar. Al- lengskens kwam er, hoe meer men in de nummering van de bedrijven omhoogging cenige verbetering en .was te bemerken, dat men zich zoo zachtjes aan meer wen de aan het tooneel. Er kwam meer gang al Het de zuiverheid nog te wenschen over. Eene groote verantwoordelijkheid rust in den vervolge op regie en muzikale leiding: men trekke voordeel uit de ge bleken tekortkomingen van nu. Er valt ook goeds te vermelden, en dan noemen wij hier de lieve Marijke, die door haar welverzorgde .uitbeelding, door haar waarlijk mooi sopraangeiuid, de eer heefc, het geheel te hebben gedragen. Haar creatie was de lichtstraal, die veel van de duisternissen deed wegvallen. Ook Verhagen, de kunstschilder, die zeer goe de oogenblikken had en warm was jn spel en dictie, Jiij verdient een loffelijke vermelding. Het spel van deze twee hoofdfiguren blonk uit en werd .aange vuld door den te druk doenden dc Snoeij- er en diens overdreven nereeuse vrouw. De begeleiding was voor de piano in goede handen bij mej. Batenburg en werd verder versterki door de goede krachten van het strijk van ons .Vierde. Dat hei publiek zich nog as eens onbe leefd gedroeg tegenover de spelende Of- fenbachers, was vaak hinderlijk en niet zeer aangenaam voer dat gedeelte van het gehoor, dat de tekoitkomingen die er zijn, weet te bedekken docr de gedach te dat slechts dilettanten aan het \v«x>rd zijn. S. De Ontgroeningsquaestie. Met zekerheid kunnen wij thans mede- deelen, dat het afgetreden collegium van het Leidsch Studentencorps en de vijf andere iii het laatste groenenschandaal betrokken studenten, tegen Maandag 18 December voor de Haagsche Rechtbank zijn gedaagd. Als hun verdediger zal optreden mr. Goudsmit te Leiden. („Vad.") Voor het examen apothekers-assi stente is te Utrecht geslaagd mej. C. M.J. Haring van Veur. De plechtige eedsaflegging door de nieuw benoemde reserve-officieren bij het 4e Regiment Infanterie alhier zal plaats hebben op Zaterdag a. s. om 2 uur n. m. op de plaats der Morschpoortkazerne. Aan den heer E. Yoking, Hoc- gewoerd alhier, is opgedia-7t.ii de elec- trische Uchtiij&taUatieu jdu R, j\. Rerkj pastorie, palronaat en school aan den Hoogen Rijndijk te Zoeterwoude. ROOMSCHE AGENDA. Donderdag 8 uur 's avonds. St. jozefsgezellen Vereeniging, Rapenburg52 Geloof en Wetenschap. Voordracht van mevr. Anna .WensmaKlaassen over „De Verloren Zoon", "treurspel van Kapelaan W. Smulders. Donderdag 6 uur 'savonds Bonds- gebouw Rapenburg 10. Lezing met licht beelden door den Weleerw. Pater j. G. Tesser over Jerusalem en een Kerstver telling. De lezing om 8Va uur 's avonds wordt ditmaal niet gehouden. Zondag, 71/2 uur 's avonds St, Pe- truskerk, Lof met liefdadigheidspredi katie door den Weleerw. Heer F. A. Burwinkel, kapelaan te Lisse. ten bate der R. K. Par. Weczen. Spoorweg Rijnsburg—Noord wijk. Een kon. besluit van 6 dezer bepaalt, dat ten behoeve van verbetering jn de ligging van den spoorweg van Rijnsburg naar Nocrdwijk, tën algemeeneu nutte, ten name van de Noord-Zuidhollandsche Tramweg maatschappij, ter uitvoering van de wet van 13 Febr. 1911 JStbl. no. 66), zullen worden onteigend de eigendommen in de gemeenten Rijnsburg 01 Noordwijk, aangeduid in het plan en de kaarten, wel ke ingevolge art 12 der wet van 28 Aug. 1851 (Stbl. no. 124), ter jnzange van een ieder hebben gelegen, er vermeld zijn op een staat, in dc St.-Ct. (no. 292) bij dit besluit gevoegd. ALKEMADE. ,De vergadering van den Gemeenteraad zal gehouden worden op Maandag 18 Dec. 1911. De agenda bevat: Ingekomen stukken en mededeelingenbenoeming lid alge meen burgerlijk armbestuur wegens pe riodieke aftreding van den heer P. van der Geest; benoeming lid plaatselijke schoolcommissie wegens periodieke af treding van den heer P. van der Geest; benoeming gemeente-opzichter;wijziging begrooting dienst 1911 af- en over schrijving begrooting 1911; wijziging be grooting voor 1912; verzoekschrift on derwijzers tractementsverhoogingaan vrage M. van Tol in huur land te Huig- sloot contract Haarlemmermeerpolder op slagplaats te Huigslootrapport onder zoek electr. verlichting; deelname aan drinkwater-comité; reclames plaatselijke belastingen. KATWIJK. Vrijdag 15 Dec. n.ni. 7 uur vergadert in hotel De Roskam de vereeni ging ter bevordering- van de bloembollen cultuur voor Katwijk en omstreken. Pun ten ter behandeling zijn o.a. verkiezing van drie bestuursleden, opgave voor het lidmaatschap, vragenbus en verloting. N1EUWEWETER1NG. Aan C. Jansen, alhier, is vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein in het perceel C. no. 91 geweigerd Uitsluitend op grond dat het vastgestelde maximum reeds is bereikt. Op zijn aanvrage zal hij op de iijst geplaatst worden. NOORDWljK. De vergadering van den Gemeenteraad zal gehouden worden op Vrijdag 15 December, 's morgens IOV3 uur- AgendaIngekomen stukken, Benoeming Gasthuismeester en Weeshuismeester, Re geling van uitgaven, Aankoop brandspuit, Uitbreiding politie, Advies Mr. J. A. Loeff in zake procedure „Huis ter Duin". In de zaal van het café „Flora" van den heer P. v. d. Voort vergader de gisterenavond de afd. Noordwijk van Hollandsch Bloemkweekcrs genootschap (H. B. G.) De voorzitter, de heer G. J. G. van Parijs, herdacht in zijn openings woord de werkzaamheden van het afge- loopen jaar. Spr. releveert, dat op initia tief van H. B. G. een Raifeisenbank is tot stand gekomne. De bloembollenbeurs heeft ook dit jaar aan de verwachtingen voldaan en heeft wederom bewezen, eene nuttige instelling te zijn. Het ledental is vooruiigegaan en er zijn een voldoend aantal vergaderingen gehouden. Wegens gebrek aan deelneming en om finantiëele redenen wordt er in 1911 geen Tuinbouwwintercursus gegeven. De toestand van den handel bespre kende, concludeerde de voorzitter, dat de handel in hyacinthen, narcissen, crocus- sen en gladiolussen vrij goed was, maar met de tulpen js het niet schitterend ge steld. Met het oog op den gunstigen toe stand van den broei op het oogenblik heeft spr. beiere verwachtingen van dit gewas voor 1912. Nog bracht spr. een woord van dank aan de overige bestuursleden, de leden en de pers, wenschi allen een goed uiteinde en spreekt de hoop uit, dat 1912, vooral met het oog op de tulpenteelt, een ge lukkig en voordeelig jaar moge zijn. Na lezing der notulen wordt met alge meene stemmen tot nieuw lid aangeno men de heer Jh. van Leeuwen. Uit de mededeelingen van het bestuur stippen wij het volgende aan. Volgens het antwoord van den heer Droog op een schrijven van het bestuui der afd. laten de siatcten van H. B. G. het aan nemen van lid-leerlingen niet toe. Bij het bespreken van voorstellen voor de algem. vergadering .wordt in herinne ring gebracht, dat reeds op de vorige vergadering de heeren Chr. v. d. Meer en ,W. v. Rijn ieder met een voorstel ter tafel zijn gekomen. Eerstgenoemde wilde het ho 'fdbesluur opdragen, pogingen jn het we k te stellen 0111 de tarieven van de N. Z.-liolL gloomiram, die volgens algemeen gevoelen (hans zeer hoog zijn, weder op den ouden voet geregeld te zien. De heer v. Rijn wilde voorstellen, door middel Van een request aan de H. IJ. S. M. op een betere behandeling van de goederen aan te dringen. Er wodrt beslolen, dat dc voorzitter beide voorstellen op de vergadering van het hoofdbestuur ter sprake zal brengen. In dier voege wordt ook besloten omtrent een voorstel van den heer G. v. d.We} den, hierop neerkomende, dat er vanwege het hoofdbestuur stappen iullen worden ge daan om belanghebbenden te bewegen een som beschikbaar te stellen tot het kocpen en publieeeren van ecu geheim, waardoor het mogelijk zal zijn sommige soorten hyacinten reeds vóór Kerstmis in bloei te krijgen. En dit vooral om ie concurreereu met de Tran che kweekers, die vooral Ame-j rika en Duitschland enorme massa's bof-* len leveren, waarvan geg-arandeerd kaïV worden dat zij al in December kunnen; bloeien. Nadat nog door den voorzitter* een klacht is geuit over het te laat ver schijnen van beriahten in het „Kwee kersblad", welke klacht door de aanwe zigen wordt beaamd, en na dank aan de vergaderden, wordt deze flink bezochte bijeenkomst gesloten. NOORDW1JKERHOUT. Gisterenavond werd een vergadering gehouden van het Kruisverbond, om tot de oprichting van een af deeling te geraken en een bestuur te verkiezen. De vergadering werd geleid door den heer C. Kortekaas die een woord van dank bracht aan pater Reijnen- berg, die den eersten stoot gaf, en aan de ieden voor hunne trouwe opkomst. Door den heer Warmerdam uit Lisse wordt het algemeen reglement voorge lezen en vervolgens het huishoudelijk regiement van Lisse. Verschillende arti kelen worden door den heer Warmerdam op een duidelijke wijze toegelicht en ten slotte wordt het reglement behoudens eenige wijziging vastgesteld. De heer Warmerdam dankt de leden voor hunne medewerking en vertrouwt dat het Kruisverbond hier ter plaatse bij stipte nakoming van het reglement zal groeien en bloeien. Aan de afdeeling wordt de naam St. Victor gegeven. Middelerwijl is de WelEerw. heer de Mulder, kapelaan der parochie ter ver gadering gekomen. Deze wordt door den C. Kortekaas begroet, als leider der ver gadering, waarna verder met de agenda wordt voortgegaan. Tot voorzitter der afdeeling Noordwij- kerhout wordt gekozen de heer P. P. var Denzen, tot bestuursleden de heeren H van Kampen, G. van Denzen, J. Mceu- wissen en J. de Jong. Daarna worden de insignes aan de leden uitgereikt en nadat de heer C. Kor tekaas een woord van dank heeft gespro ken tot den WelEerw. heer kapelaan en de overige aanwezigen, wordt de verga dering gesloten. Op Dinsdag 19 December a.s., nam. 2 uur is er in hel dorp, en op Woensdag 20 December, voorin. 11 uur in de Zilk gelegenheid kinderen kosteloos te laten inenten. Daartoe moet men zich aanmelden in de Zilk bij het hoofd der school, in het Dorp ter gemeentesecretarie vóór of op Vrijdag 15 Decèmber a.s. OEGSTGFEST. A.s. Vrijdag houdt de IJsclub „Oegstgeest" des avonds te half- acht in het café „Weltevreden" een al gemeene vergadering, waarop o.a. zal plaats hebben de verkiezing van 5 leden van 't bestuur wegens periodieke aftreding van de heeren L. Oudshoorn, J. v. d. Voet, J. Nieuwenhuizen Segaar, B. J. M. Kortmann en M. N. de Broekert. Daarna verloting schaatsen. SASSENHEIM. Dinsdagavond werd in de zaal van den heer Woudenberg een uitvoering gegeven, door het christelijk fanfarecorps „Crescendo", alhier, direc teur de heer W. J. Smolders van Leiden, De meeste opgevoerde nummers werden op zeer verdienstelijke wijze weergegeven en vielen alle zeer in den smaak. Tusschen de nummers door werden we vergast op enkele nummers voor viool met piano begeleiding door de heeren Elkan Hangjas, (viool) en Joh. N. Zandbergen (piano). Genoemde heeren viel een flink applaus ten deel. TER AAR. De algemeene ledenverga dering van den Tuindersbond, gehouden den llden December j.l. tn het Bonds- café, opende de voorzitter J. Hooger- vorst met een hartelijk woord van wel kom aan de zeer talrijk opgekomene Ie?' den. Spr. bracht een eere-saluut aan den, Eeldachtb. heer Jhr. de Muralt, onzen hooggeachten burgemeester, die als eere- li 1 onzer vereeniging, de vergadering, dezen avond met zijn tegenwoordigheid' vereerde, en hoopte dezen avond weder/ onder Gods zegen, vruchtbaar met elkan-^ der de belangen waarvoor wij samen zijn ge-Komen, te bcspieken, en opende hier mede de vergadering. Bij punt 3 werd de vraag aai» de le-f den gesteld: wat zullen wij doen? Onztó doperwten door contract verkoopen op veilen. Verreweg de meeste leden; f wenschten te contracteeren, terwijl de wijze van bieding der vruchten aan hot bestuur werd overgelaten, jil. ofwel bij openbare inschrijving, ofwel bij besloten contract. Punt 4. Verkiezing bestuurslid. Hieri, geeft de voorzitter een toelichting en well zoo ongeveer in den volgenden geestder heer J. van der Elzen treedt af als be^ stuurs lid en secretaris wijl hij, als zoo* danig zijn eervol ontslag heeft gevraagd en verlegen. Een zeer geschikt persoon de heer B. J. Verflagen, onderwijzer -ujjj

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2