Uit Stad en Omgeving. Nederland heeft lieden te Ut/ec'it een al gemeen e vergadering gehouden. De voorzitter, de lieer Jos. de Sterke uit Rotterdam, sprak in zijn openings woord over het uitgebrachte rapport van de reorganisatie-commissie inzake de Ka mers van Arbeid. De dag van 18 November 1911, zeide spreker o.a., zal in de geschiedenis der Kamers van Arbeicf steeds een belang rijke dag genoemd kunnen worden im mers op dien dag heeft het bestuur der Vereeniging zich van de aangename taak kunnen kwijten bedoeld rapport aan den minister van landbouw, nijverheid en handel aan te bieden en daarbij de zeker heid verkregen, dat de reorganisatie der Kamers van Arbeid nog slechts een kwestie van korten tijd mag genoemd worden. Bij het uitvoerig debat sprak o.a. Mr. van Hettinga Tromp, die aan Minister Talnia hulde bracht voor zjjn onfwerp- Radenwet en zijn spijt uitdrukte over de slechte ontvangst van dit ontwerp. De duurte. De tegemoetkomingen wegens duurte van levensmiddelen aan daarvoor in aan merking komende lagere ambtenaren en beambten van het Rijk, zijn in 10 ont werpen van wet aan de Tweede Kanier voorgesteld. Tot toelichting van al deze voorstellen wordt verwezen naar de mededeelingen 'der regeering in haar antwoord op het verslag betreffende de algemeenc be schouwingen der staatsbegrooting 1912. R. K. Limburgsche Werklieden Vereeniging. In de druk bezochte vergadering van afgevaardigden van de nieuw gestichte R. K. Limburgsche Werkliedenvereni ging Zondag te Heerlen gehouden, werd een bestuur van tien leden gekozen, vijf uit het mijndistrict en vijf uit overige deel van de provincie. Tot voorzitter werd gekozen de heer Vliegen uit Gulpen tot nu toe voorzitter van den R. K. Lim- burgschen Volksbond. Verder werd besloten tot oprichting van een algemeene Arbeidsbeurs, een Woningbureau, en een Instelling, die de belangen der kostgangers in de mijnstreek zal bevorderen. Op de groote bovenzaal van het Infor matie-bureau voor de R. K. en de Chris telijke Mijnwerkersbonden had in den namiddag een zeer geanimeerde verga dering plaats, waarin door een zevental voormannen het nut der samensmelting en het groote doel der organisatie werden uiteengezet Arbeidswet 1911. Bij K. B. van 6 Dec. No. 351) is bepaald, dat de wet van 7 Oct. (Stbl. No. 314) tot wijziging der Arbeidswet, in werking zal treden op 1 Jan. 1912. In S:c.. no. 291 zijn opgenomen de Koninklijke besluiten tot vaststelling van de algemeenc maatregelen van be stuur, welke bevatten voorschriften om trent arbeid van jeugdige personen, gel dend zoowel in als buiten fabriek en werkplaatsenarbeid van vrouwen bij haringspetenarbeid in boterfabrieken enz. Voorts worden geregeld de bedrij ven, aan welke onder bepaalde voorwaar den afwijkingen zijn toegestaan en een voorschrift aangaande de verplichting van een geneeskundige tot het doen van aangiften, neergelegd bij art. 21 der Ar beidswet 1911. Provinciale Bond van R. K. Kies- vereenigingen in Zuid-Holland. Zondag 14 Januari zal in Schiedam op nader te bepalen plaats en tijd de alge meene vergadering worden gehouden. De agenda zal, behalve een politieke Lezing, o.a. bevatten het volgende be stuursvoorstel. Artikel XIII, aldus te le zen Ter bestrijding van onkosten wordt door elke aangesloten plaatselijke kies- vereeniging, eene jaarlijksche bijdrage gestort van één cent per lid. De centrale kiesvereenigingen zullen eene vaste jaar lijksche bijdrage storten van vijf gulden. Het B.B. wil door dit voorstel eene meeF evenredige verhouding scheppen tusschen art. IX, tweede alinea en de te betalen contributie. Voorstellen kunnen wordeai ingeleverd voor 1 Januari 1912, bij den Secretaris, den heer H. W. Spendel, Thorbeckestraat 8, Leiden. KORTE KRONIEK. De grensautoriteiten te Bentheim hebben gisteren onder politiegeleide naar Oldenzaal teruggezonden twee Rus sische landverhuizers, die Zaterdag uit Engeland alhier waren aangekomen. Zij hadden geen van beiden een paspoort cn zijn naar Rotterdam teruggereisd. Door een assuradeur te Zutfen is aan den Minister van Binnenl. Zaken in lichtingen gevraagd, op welke wijze kan Worden voorzien in de bepaling van art. 23 der Pandhuiswet, waarbij wordt voor geschreven dat de panden in een parti culiere bank van leening tegen brand en diefstal moeten worden verzekerd. Geen enkele Maatschappij toch wil deze verzekering sluiten. De duurtecommissic te Haarlem heeft overal inlichtingen ingewonnen over het uitgaan o.m. in dekringen waar om het gaat en zoo is ook' aan de beM heerders van gebouwen voor publieke vermakelijkheden een opgave gevraagd van het aantal werklieden, dat iu bet seizoen 1910-11 hun gelegenheden heeft bezocht. Is de „N. Rott. Courant" goed inge licht, dan hebben de meeste dier heeren geantwoord, dat zij daarover geen inlich tingen konden verstrekken, omdat niet altijd op de rangen, die als volksrangen worden aangeduid, juist het z.g. volk plaats neemt. Onder voorzitterschap van den heer Wijnmalen, commissaris van politie te Utrecht, is gisteren aldaar in vierde jaar vergadering bijeengekomen de Neder- landsche Politiehondenvereniging. Uit het feit, dat een commissaris van politie voorzitter was, blijkt, dat hier niet be doeld is een vereeniging van politiehon den. Als dat niet helpt, helpt niemendal. Gisteravond heeft het comité van ambte naren bij de directe belastingen te Rot terdam, een openbare vergadering ge houden, waarin de heer J. ter Laan, voor zitter van de afdeeling Rotterdam van de kommiezenvereeniging, als spreker optrad. Besloten werd een adres tot de regecring op te zenden met verzoek om een blijvende loonsverhooging voor alle ambtenaren, wier salaris minder dan 1500 gulden bedraagt. Of de weeklacht der vrouwen de regeering vermurwen zal Op 27 Mei 1918 zal het 100 jaar geleden zijn, dat ie Tilburg Frans Cor nells Donders werd geboren. De maat schappij ter bevordering der geneeskun de heeft het plan gevormd ter herdenking van dien dag een monument op te rich ten. In de voorbereidende commissie heeft o.a. zitting prof. W. Einthoven van Leiden. Verschenen is het jaarboekje 1911 1912, uitgegeven door het Plaatselijk Comité der Katholieke Sociale Actie te 's-Gravenhage. De audiënties bij den minister van Financiën, op Donderdag 14 dezer, bij de ministers van Buitenlandsche Zaken en Koloniën op Vrijdag 15 dezer en bij den minister van Justitie op Zaterdag 16 dezer, gaan niet door. LEIDEN, 12 December. Apologetische Cursus Ned. R. K. Volksbond. Voor eene zeer druk bezette vergade ring (de conversatiezaal was te klein en vooral de dames schenen last te hebben van de hangende sigarenrook) hield tie Weleerw. Pater C Zuidgeest zijn 2e Apo logetische cursusavond, waar de eerwaar de spreker handelde over Wonderen. Wij verstaan onder wonderen een zinne lijk waarneembaar feit, dat de kracht der geheele gesehajien natuur te boven gaat en dat den menschen God's bijzonder ingrijpen duidelijk voelt uitkomen. Een wonder is een in het oog loopende on derbreking van de natuurwet Over deze definitie zijn vriend en vijand het eens; men verschilt echter over het bestaan van wonderen. De ongeloovigen nemen geen wonderen aan; die bestaan voor hen a priori niet, zoodat het aanhalen van feiten niet overtuigend op hen werkt. En zelfs al moet de ongeloovige de juistheid van het feit erkennen, dan geeft hij toch niet toe dat het iets buitengewoons is, hetgeen spr. inet talrijke citaten aantoont. Spr. verdedigt tegenover deze ontken ning de stelling: hei wonder is mogelijk. Er zijn wonderen geschied, dus zijn won deren mogelijk, zegt spr. allereerst ter toelichting en beroept zich hiervoor op de Evangeliën, welker waarheid spr. in zijn vorige conferentie aantoonde. Spr. wil echter het bestaan van wonderen ook redeneerend bewijzen. God is al machtig, nemen wij aan, zoodat God al les kan, wat in zich zelf mogelijk is. De natuur kan alleen datgene, wat God haar van Zijn mazht heeft medegedeeld. In de natuur zijn de krachten beperkt. Tusschen God, Wiens krachten oneindig zijn en de natuur, die beperkt is, bestaat dus een groot verschil. God kan iets doen, wat de macht der naiuur verre te boven gaat, dus kan God wonderen doen. d. i. de na tuurkrachten overlreffen. Wij zouden Gods almacht loochenen, als wij de mo gelijkheid van wonderen ontkenden. De meeste tegenstanders van het wonder ontkennen hei bestaan van een per soonlijken God. Sommigen beweren daarentegen, dat andere eigenschappen in God Hem ver bieden wonderen te doen, omdat de na tuurwetten eeuwig zijn en het doen van een wonder in strijd zou zijn mei de on veranderlijkheid van God en de orde van het heelal zou verstoren. Gods absolute macht is door de schep ping niet beperkt. Waarom zou God geen verandering kunnen brengen in de na tuur? Spr. ontkent, dit dit strijdig zou zijn met God's wijsheid, wijl deze veran deringen geen herstel zijn van vergissin gen, die Gc-d bij de schepping niet voor zien had. God bewijst Zijn bestaan, al macht en liefde door de wonderen, zoo dat het wonder veeleer een bewijs is van Gods wijsheid. Van alle eeuwigheid af heeft God het wonder vastgesteld, zoo dat het geen verandering, maar een uit voering van den Goddelijken wil is. Orde verstoring in het heelal bestaat er door het wonder niet, omdat een wonder iets zeer zeldzaams is; en vele wonderen met de bestaande orde practisch weinig te ma ken hebben. Het wonder is dus noch jn zich, noch van den kant van God, noch van de zijde van het geschapene onmogelijk. Zelfs de lagere wezens kunnen ingrijpen in de uit voering der natuurwettenzou God dat dan niet kunnen doen? Velen erkennen de mogelijkheid van het wonder, doch trekken het bestaan van het wonder in twijfel, omdat zij de wonderen door natuurlijke oorzaken trach ten te verklaren. Kan men het piet uit na tuurlijke oorzak.n verklaren, dan schrijft men het wonder toe aan onbekende na tuurkrachten. men kent de krachten der natuur niet,'aldus beweert men; hoe weet men dus of jets de kracht der natuur te boven gaat. Veel van wat nu geschiedt zouden onze voorvaderen voor wonde ren aanzien. Spr. erkejrt deze moeielijk- heid. 'Maar stel nu eens, dat a! de wonde ren van Jezus slechts uitwerkingen waren van natuurkrachten? Van .waar zou Je zus dan de kennis van die krachten heb ben geput, waarnaar alle geleerden 19 eeuwen lang tevergeefs hebben gezocht? Dit zou op zich zelf een wonder zijn Spr. merkt op, dat men zeer voorzch- tig m5et zijn met een wonder, omdat vele krachten in de natuur sluimeren, die wij nog niet kennen, maar toch zijn er feilen, die beslist als een wonder zijn te onderscheiden, omdat zij zeker de na- tuurkaerhten te boven gaan, als bv. met 'n enkel woord een doode opwekken. De ongeloovige is zoo fel tegen het .wonder gekant, omdat een goed bewezen .won der met één slag alle ongcloofstheoiïe den bodem inslaat. De erkenning van een wonder sluit in zich, dat men zijn hoofd moet buigen en moet gelooven. Het wonder heeft absolute bewijs kracht, betoogt spr. vervolgens. God al leen kan het eigenlijke wonder doen en God kan den mensch niet opzettelijk in dwaling brengen. Als God dus jets met een wonder bewijst, is het de goddelijke bekrachtiging eener waarheid. Jn dwalen de kerkgenootschappen b.v. kan God geen wonder doen, omdat God daardoor den mensch in dwaling zou brengen. De wonderen van Christus zijn ge wrocht ter bevestiging van Zijn God heid, gelijk Christus zelf uitdrukkelijk ge zegd heeft Zij zijn dus de bewijzen dat Christus is de Zoon van den levenden God. Wij moeten God daarom dankbaar zijn dat Hij aan onzen Roomschen godsdienst nog 'n groote bewijskracht voor de waar heid heeft geschonken. Met een voorbeeld, waarin spreker uit- urteenzet op welke wetenschappelijke wij ze het bestaan van wonderen wordt ont kend, besloot de eerwaarde redenaar zijn inet groote aandacht gevolgde conferen tie. Met een hartelijk dankwoord sloot de voorzitter de vergadering. J. J. van Hoeken. Moesten wij gisteren met leedwezen melding maken van de ongesteldheid van den heer van Hoeken, wij hadden niet gedacht, dat de dood reeds eenige uren later aan dit verdienstelijk leven een einde zou maken. Gisteravond halfacht is de heer van Hoeken op ruim 67-jarigen leeftijd overleden. Geboren 11 Mei 1844 werd de heer van Hoeken opgeleid voor den koopmansstand en stond hij aan 't hoofd van een belangrijken houthandel. Maar behalve voor den handel interesseerde hij zich voor het openbare leven en zoo was hij lange jaren lid van den gemeenteraad en wethouder van Oegstgeest De kiezers van het district Leiderdorp vaardigden hem in 1898 naar de Provinciale Staten af, in welk bestuurslichaam hij zich vooral een groote voorstander toonde van de vaartverbetering tusschen Katwijk er. IJmuiden, terwijl bij het nu onderhande zijnde kanaal aan den Hoogen Rijndijk, verschillende zijner raadgevingen werden opgevolgd. In 1908 werd de heer van Hoeken in district 11 gekozen tot lid van den Ge meenteraad in de vacature, onstaan door het vertrek van Dr. Stigter. Gedurende zijn raadslidmaatschap werd de heer van Hoeken reeds getroffen door een ernstige ongesteldheid, dfe hem vele maanden noopte het bed te houden, Hij behoorde niet tot de op den voorgrond tredende persoonlijkheden en zijne opmer kingen bepaalden zich meestal tot zaken van meer ondergeschikt belang, als wist hij daardoor menigeen aan zich te ver plichten. De heer van Hoeken was altijd trouw op zijn postnog j.i. Donderdag woonde hij de raadsvergadering bij. De overledene bad, behalve in kerke lijke instellingen, zitting in verschillende polderbesturen, o.a. van den Broek- en Simontjespolder en den Maredijkpolder, waarvan hij voorzitter was. Voorts was de heer van Hoeken voorzitter van de afd. Oegstgeest en Omstr. van de Hoil. Maatsch. van Landbouw. Hij behoorde tot de A. R. Partij. De teraardebestelling zal plaats heb ben op Vrijdag a.s., 's namiddags 12 uur, op de begraafplaats der Ned. Jierv. ge meente te Oegstgeest (Groene Kerkje). Van de firma Eduard IJdo omvingen wij de tiende uitgave 1911-1912 van het Adresboek voor Leiden. Jn vergelijking niet de voorgaande is het aanzienlijk uit gebreid, al hebben de samenstellers toch niet alle onnauwkeurigheden kunnen ver mijden. Benoemd zijn tot leden van het Collegium van het Lcidsche Siu- dentencorps bij enkele candidaatstel- ling de heeren J, C. Jh. Resius (De venter), praeses, J. van Slingelandt (Delft) ab-aciis, J. H. Rinkes (Leiden), .quaestor, j. A. RepeJaer (den Haag), assessor J, C. F. Steijn (Rotterdam), assessor Jl. Verschenen is de statistiek der ge boorten en sterfte naar den leeftijd en de oorzaken van den dood gedurende de maand October 1911. Het aantal inwoners bedroeg op den len October 1911 58920. Levend werden aangegeven, behoorend tot de werkelijke bevolking der gemeente, 107 personen; het aaül.ii levenloos aangegeven en be droeg 3. Er overleden op den leeftijd beneden 1 jaar 9; van 1 tot 4 jaar 9; van 5 tot 13 jaar 4; van 14 tot 19 jaar 0; van 20 tot 29 jaar 4, van 30 tot 39 jaar 4van 40 tot 49 jaar 5van 50 tot 64 jaar 15; van 65 tot 79 jaar 11, 80 jaar cn tiaar boven 3 personen. Er stierven tengevolge van mazelen 2, kinkhoest 2, diphteritis 2, long-tnberculose 7, andere vormen van tuberculose 2, kan ker 7, beroerte en hersenverweeking 4, organisch hartgebreken 3, acute bron chitis 1, chronische bronchitis 1, longont steking 2, andere ziekten der ademha lingsorganen 4, gastroenteritis cn diarrhee 1, appendicitis 1, levercirrhosc 2, En gels che ziekte 3, aangeboren zwakte 3, ouderdom 3, gewelddadig en dood 2, zelf moord 1, andere ziekten en onbekend 11 personen. Het totaal aantal jdooden, behooreude tot de werkelijke bevolking, bedroeg" 55. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag, 8 uur 's avonds. St. Lode- wijkskerk, Steenschuur. Apologetische Cursus. Spreker de Weleerw. Heer Th. M. P. Bekkers. OnderwerpGodsdienst. Donderdag 8 uur 's avonds. St. Jozefsgezeüen Vereeniging, Rapenburg 52 Geloof en Wetenschap. Voordracht van mevr. Anna Wensma—Klaassen over „De Verloren Zoon", treurspel van Kapelaan W. Smulders. Donderdag 6 uur 'savonds Bonds- gebouw Rapenburg 10. Lezing met licht beelden door den Weleerw. Pater J. G. Tesser over Jerusalem en een Kerstver telling. De Jezing om 81/2 uur 's avonds wordt ditmaal niet gehouden. Zondag, 71/2 uur 'savonds St. Pe- truskerk, Lof met liefdadigheidspredi- katie door den Weleerw. Heer F. A. Burwinkel, kapelaan te Lisse. ten bate der R. K. Par. Weezen. De haringvisscherij te Katwijk aan Zee. Zoo is dan óe teelt (haringvisscherij) weer afgeloopen, en zooals bekend is met ongelijke resultaten. Want hoewel dt meeste besommingen beneden het ge middelde van de 1 aatsie jaren Heven, zijn er dit jaar toch ook nog enkele reederijen en visschers, die wat men noemi „goed gevaren hebben." Maar dat zijn slechts enkele, want de meeste besommingen wa ren laag. En dan daarbij het verlies, het welk vooral voor de bommen een enorme omvang heeft Alles te zamen genomen is 1911 voor feeders cn visscheTS en bij gevolg voor het geheele dorp op maat schappelijk gebied onvoordcelig. Gelijk men zich zul herinneren was de aanvang van dit baringseizoen voor de visscherij al niet guns lig. De zomer, bij uitstek warm, was oorzaak dat de jiiei groote aanvoer voor lage prijzen van de hand moest worden gedaan. In de maand Sep tember kv. c-in een verandering ten goede, doordat de angst beter werd, cn tevens door de verkoeling in temperatuur. De storm \an 30 September heeft aan die verbetering in vangst eer vóór- dan na- dccl gebracht Doch na half October te leurstel >ig op teleurstelling. Hevige stor men, meestal uit westelijke richting, de den vooral de bommen van de vischplaat- sen verwijderen, en eenmaal afgevisclit zijnde, was het voor hen onmogelijk die plaatsen weer te bereiken. De hommen hebben dan ook na dien tijd geen resul taten meer gehad, 't Gebéurde ook vaak dat, terwijl er wel gevischt werd, de netten niet op tijd konden worden inge haald, zoodat menige nacht voor de vis scherij vdoren ging. Vooral het einde van de maaod November kenmerkte zich dit jaar door bijzondere schaarschfe. Want hoewel door velen gehoopt is op eenige vangst met deze volle maan, Js ook deze hoop i/.lel gebleken. De schepen die tot de laaide dagen der vorige week uitge bleven zijn. deden geen noemenswaardige vangst, wat zeker wel bewijst hit feit, dat een handelaar de vangsten kocht van drie schepen, samen 11 ton haring, die op cén wagen naar de opslagplaats .werden vervoerd. Hoewel op één na alle schepen terugkwamen, heeft men door tien storm van 30 Sept. een menschenleven te be treuren. De gemiddelde besommingen der Kat- wijks che vloot zijn als volgt: Deloggerbe- sommingen varieeren van ruim 5 tot 20.000 ton. Om eenige nadere gegevens te verstrekken zij vermeld dat van de bjjna 100 loggers, 30 schepen f13000 tot even f20000 boomden, terwijl ruim 60 schepen mindw hebben dan f13000 waarvan de minste n^ggeen f6000. Wat de bommen betrefi, 2ijn dc uitkom-ten bedroevend. De groote boinmenreederijen hebben ge middeld nauwelijks f3000, terwijl de ge nerale besommingen varieeren van f1400 tot f6300. Dit geldt voor hen, die het geheeie sei zoen hebben medegemaakt. Nu alles zoo duur is als touwwerk, netten enz., behoeft het wel geen betoog, dat het, zooals we rteds zeiden, voor de rcederij, een enkele uitgezonderd, een ongunstig jaar is. H1LLEGOM. Door de tooneeivereeni- ging l'Amitié is voor hare eerstvolgende uitvoering in studie genomen het zeer mooie en boeiende treurspel Constantijn de Groote voor Rome, geschreven door den Zeereerw. lieer N. Olii, in leven pastoor te Voorschoten. KATWIJK. Tusschen den 1ste en 31ste Januari a.s. is er ter secretarie ge legenheid tot inschrijving voor de na tionale militie. Op Woensdag 24 Jan. zal er echter inecr bepaald gelegenheid gegeven worden voor hef doen van aan gifte ter inschrijving. L1SSE. Met het oog op den duren tijd blijft de firma G. v. d. Mey Zonen aan hare gehuwde arbeiders voorloopig het iiajaarsloon, f 10 per weck, uitbetalen. De kinderen der Zusterschool heb ben gister het door omstandigheden eeni ge dagen uitgestelde Sint-Nicolaast'eest gehad. Een woord van dank aan aliens die den goeden Sint jn slaat stelden ruim schoots zijn giften en gaven uit te. dce len. De afdeeling Lisse van de Alge meene Vereeniging van Bloembollencul tuur hield alhier een \ergadering ju df: „Wiiie Zwaan". De voorzitter heette de aanwezigen wel kom waarna dc notulen werden gelezen en goedgekeurd. Hierna kwam in behan deling dc beschrijvingsbrief voor de 123ste Algemeenc Vergadering. Begon nen werd bij punt 6. Besloten werd hier op een amendement te steunen om van de post f 1500 voor perkbeplanting met tulpen in Frankrijk f 1000 of minsten.* f 750 af le trekken voor prijsuitloving! voor de tentoonstellingen te Londeov Voor' 't voorstel afd. Heemskerk. „Ver nietiging van minderwaardige bloembol len" bleek de heer Kroon groot voorstan der. len slotte werd besloten het praead- vies Hoofdbestuur te steunen. Het hou den van een terrfoobstelling van vervroeg de Spiraeas (voorstel Hillegom) vond geen steun. Op het laatste punt (bcgroo- ting) waren geen aanmerkingen. Tot 2e Sec-etaris fe. e. Rijnvthf) werd gekozen de heer J. /vlarbus. Bij acclamatie werd de lieer H. Zijp als Secretaris herkozen. Ook de Voorzitter de heer A. Gnlde- moud werd herkozen doch verklaarde zijn functie slechts voor één jaar te aan vaarden. NIEUWKOOP. Gisteravond vergaderde in de R.K. Jongensschool de R.K. Kies vereniging „Eendracht maakt macht". Tegenwoordig ware» ruim 100 leden benevens de Zeereerw. Heer Pastoor, Eere-voorzitter. Nadat de Voorzitter, den heer Alb. J. P. Bots, de vergadering met den Christelijken groet geopend had, de mededeelingen gedaan en de notulen ge lezen waren, feliciteerde de Voorziller den secretaris met het behalen van de hoofdacte en begon daarna in een zeer uitvoerige, leerrijke lezing een beschou wing te geven over de plaats gehad hebbende verkiezing van bet lid der ge meenteraad, den heer P. M. A. van der Weijden. Spr. schetste de laakbare poging der liberalen, om den aan de Kaïho- licken toekomenden zetel te willen be machtigen en prees tie eensgezindheid der Katholieken, die door bun zeer trouwe plichtsbetrachting, met de hulp van eenige Christ, kiezers, den zetei voor den heer van der Weijden behielden en daardoor voorkwamen, da4 de raad o m ging. Wijzende op dc zeer nadeelige ge volgen, die een verlies van een zetel voor de Katboiieken na zich gesleept zou heb ben, spoorde hij de kiezers aan voortaan trouw van hun scherp wapen, -het stem biljet. in het welbegrepen belang der Katholieken gebruik te maken. Een daverend applaus loonde den Voorzitter. Vervolgens bracht de ZeerEerw Heer Pastoor den Voorzitter dank voor de hel dere breedvoerige uiteenzetting der be langen van de Katholieken en beval hun aan, de gegeven wenken trouw op te volgen. Na den rondvraag sloot de Voor zitter de vergadering met gebed. WARMOND. Gisterenavond vergader de de afd. Warmond der Algem. Vereeni ging voor Bloembollencultuur. Tegen woordig waren 29 leden. De door de afd. rteus gestelde candi date» de heeren W. G. Droog en L. H'.: Koolhoven werden gehandhaafd. Mei het voorstel van het Hoofdbestuur in punt 6 kan dt afd. zich vereenigen: Het voorstel der afd. Heemstede bedoeld! in punt 7 acht de afd. een moeilijk uit^ voerbaar werk en kan zich hierom!x*ent vereenigen met bet preadvies van het Hoofdbestuur. Zeer veel gevoelt de afd. voor het aanschaffen van een kleurenkaart, door. dc afd. Hillegom voorgesteld fn punt S. Het voorstel is echter niet recht duN delijk. Den afgevaardigden werd in ficzé eën vrij mandaat gegeven, in punt 9 gaa^ de afd. mee met het praeadvies. Tot afgevaardigden voor de a.s. aN gemeene vergade ring werden gekozen dej heeren G. Onderwater en G. B. Vroo«& men. Bij de verkiezing van het bestuuif' werden de beide aftredende heeren J£; Kroon en G. B. de Vroomen met meer^; derheid van stemmen herkozen. De vergadering werd daarna door deriji voorzitt.er J. H. Krusenian, gesloten^, waarna men overging tot de verloting) van ecnig gereedschap. Dóhderdag a. s. vergaderd voorni? 10 uur de raad dezer gemeente. Puntert van behandeling zijnIngekomen stukken; Comptabiliteit; Wijziging van de veror* dening op de heffing van den Hoofde- llijken Omslag; Reclame's inzake Hoofde- ijken Omslag. WADDINGSVEEN. Te Santpoort is in den ouderdom van 54 jaar overleden dé heer S. C. Tuymelaar. oud-burgemeester dezer gemeente. ZILK. Op Druivenstein een der kwee- kerijen van de firma Van der Schoot <5t Zoon, is door den meesterknecht Th* Zuiderduin gisteren een fraaie vischotter xer lengte van circa 1 Meter gevangen. Voor een paar jaar ving hij op dezelfde plaats een nog fraaier exemplaar*

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2