HET BESTE DEEL. 351 man Gods." En de knaap wierp zich weekend aan de voeten v;an den monnik neer en omvatte zijn knieën. „Ja,-mijn kind," i antwoordde de monnik met liefdevolle stem, den jongen ophef fend: „Uw vader leeft nog en wij zijn 'gekomen om hem vrij te koopen. Gisteren heeft de prior, pater Balduin, zich op reis begeven, om hem in de binnenlanden te zoeken. Hij kent de plaats waar hij zich bevindt en zal hem, als God het iwil, behou den naar hier terugbrengen." De knaap stond op het punt bij dze tijding een kreet te slaken van vreugde, maar de voorzich tige monnik legde hein de hand op d'en mond. „Stil, jongen, niet zoo hard, wij zijn hier bij vijanden en moeten op onze hoede zijn.Maar Jean, zeg mij, hoe komt gij hier op een zoo laat uur, weet men in het paleis, dat gij weg zijt?" „O neen, eerwaarde pater, slechts mijn vriend en medegevan gene, page Roldau de la Tour, weet het. Hij heeft mij aan een touw van de bovenste verschansing van den stadsmuur naar beneden laten zakken en wacht nu op mijn terugkomst." „Mijn 'kind, dat is een gevaarlijk spel. Weet ge ook, welk lot u iwacht, als het ontdekt wordt?" „Ja, pater, ik weet het, maar ik ben niet bang en zou nog heel wat meer wagen, als 't er om ging, mijn vader en mijn medegevangenen in het paleis te bevrijden." De monnik legde zijn hand op het blonde hoofd van den jon gen en zeide ernstig: „Jean, dat is edel en ridderlijk van u gesproken, maar mieit verstandig overlegd. Indien de emir ook maar de minste achterdocht kreeg, dan zoudt gij, uw vader en uw medegevangenen voor altijd verloren zijn en dan was ons heele werk hier voor altijd vernietigd." „O, Heilige man Gods," klonk het nog, „wees niet hoos, maar ik had sedert gisteren geen rust. meerik kon het niet langer uithouden ik moest u zien en •>ver mijn lieven vader spre- Ken. O, wanneer zal ik hem, mijn lieve moeder en mijn va derland terugzien?" En op- niew begon de jongen te wee- nen. „Moed, lief kind." troostte pater Armengol, die tot nu toe niets gezegd had. „Alles zal goed afloopen. Toen pater Balduin gisteren vertrok, heeft hij u zeer bijzonder in mijn zorg aanbevolen. Ik moest alles in het weTk stel len om u te bevrijden enn dat zal ik ook doen. Niets zal mü te zwaar vallen, zelfs al moest ik in uw plaats slaaf worden. Daarom moet ge nu stil weggaan en zot gen dat. niemand u bemerkt, opdat ge. niet uwe eigene bevrijding in brensTt.. Dus -Teian. e-a. onze Heer God en Ziine heili ge moeder beeeleiden u Wordt verVolgd"). DE VEREENIGING „PRINS HENDRIK" TE AMSTERDAM, vereeniging van dragers van het eereleeken voor menschlievend hulpbetoon, in groep vereenigd voor het Panorama in de Middellaan. Claire Beaujon had met schitterend gevolg hare muzikale studiën voltooid, en haar leermeesters voorspelden haar om strijd een toekomst zooals de eerste concertzangeressen der wereld haar zouden benijden. EEN HISTORISCH KIEKJE, vajn een onzer abonné's ontvingen wij bovenslaand aardig kiekje ter plaatsing: een herinne ring uit de dagen van het beleg van. Parijs in den winter van 187071. Hoe in zoo be trekkelijk korten tijd de techniek van het geschut totaal is veranderd, is uit ons plaatje welh éél duidelijk te zien! NOG EEN HERINNERING AAN DEN 1 OCTOBER-STORM na de andere kiekjes van den 1 October-storm die wij reeds hebben gegeven, mag de afbeelding van den woudreus die in den tuin van het bekende „Huis met de Beelden" aan de SpanjaardsLaan te Haarlem viel, niet ont breken. Een aardkLuit van 20 vierk. Meter werd mede uitgerukt: de stam van den reus was 30 M. hoog! Half bedwelmd door de geestdriftige toejuichin gen bij haar eerste optre den in het publiek en door de prachtige aanbiedingen die haar terstond van drie zijden gedaan waren, keer de het jonge meisje huis waarts. Daar, in de gezellige, goed-verwarmde huiska- kamer, waar een zoo vurig liefhebbende moedier haar wachtte, kwam ze tot rust en vond de kalmte terug, die noodig w;as om de aan biedingen welke men haar deed, 'bedaard te overden ken en deze met haar, die altijd haar eerste en trouwste raadgeefster ge weest was, te bespreken. Nog dienzelfden avond kwamen de beide vrouwen tot een beslissing, waarbij de financieel uiterst gun stige voorwaarden van een der concert-directiën het had moeten afleggen te gen den streng-katholie- ken zin der moeder, die meer vroeg naar de grootte der gevaren, welke haar kind in de wereld zouden wachten dan naar de geldelijke voordeelen die Claire voor haar beiden zou kunnen behalen. „Kindlief," sprak ze eindelijk, „laten we nu gaan rusten. Je weet dat ik niet zonder zorg je de wereld zie ingaan om de kunst te dienen en triomf en te vieren, die o zoo licht gevaar lijk kunnen worden voor je zieleheil. Maar ik heb je .al je studiejaren dooT op dat leven voorbereid, en wanneer je mijn raadgevingen wilt blijven vol gen, zal je ook als concertzangeres God trouw kun nen blijven dienen en voor Zijn glorie werken. Be loof mij dat,, mijn kind, en ik zal gerust over je zijn." Een innige omhelzing was het antwoord der dochter, die weldra het ouderhuis zou verlaten den roem der wereld tegemoet. Nu zat ze alleen op haai Lief slaapkamertje, en de gebeurtenissen van dien avond trokken haar geest voorbij. Zonderling ze zag meer 't gezicht van haar moeder voor zich dan die schitterende me nigte, die haar zoo had toegejuicht. Wat had moe der bleek gezien en hoe bezorgd en teeder was ze heel den avond voor haar geweest. Die goede moe der het was toch ook wat hard voor haar, dat haar kind heenging na al de offers, die zij gebracht had om de studiën hareT dochter mogelijk te maken En diep ontroerd bij de gedachte aan al de liefde van haar moeder, tr,ad het meisje zacht de kamer uit om nog een kus te gaan drukken op het voor hoofd, in de zorgen voor 'haar welzijn zoo gerim peld. Zacht kwam ze de kamer barer moeder bin nen maar om even plotseling terug te schrikken. Daar lag de arme vrouw, die zij nooit anders ge kend had dan sterk en moedig, met het hoofa voor over op tafel, en heel 'haar lichaam schokte van

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 13