Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. Over den vorm van dit huldeblijk zal eerst na ontvangst der gelden, en in overleg met Zijne Eminentie, die groot ijveraar is voor vele goede werken, een Besluit worden genomen. Wijl het wegens den korten tijd die over is, onmogelijk is ons tot ieder per soonlijk te wenden, wordt langs dezen weg verzocht, allen die eene bijdrage wil len schenken, deze voor 19 November aan een der ondergeteekenden te zenden. Mgr. H. van de Wetering, Aartsbis schop van Utrecht, Eere-voorzitter. Mgr. Dr. H.J. Th. Brouwer, Vicaris-Generaal Utrecht, Voorzitter. Mgr. Deken N. van Balen, Zwolle. Dr. W. F. H. Blom, Cu- lemborg. Dr. Gisbert Brom, Rome. Dr. Ch. van Dam, Hoeven. Mgr. A. F. Die pen, 's-Hertogenbosch. Dr. Bernard Eras, Rome. Mgr. Dr. A. H. L. Hensen, Warmond. Dr. J. H. E. J. Hoogveld, Culemborg. j. Lohmeijer, Provinciaal C. S. S. R. Keizersgracht 218, Amsterdam. Mgr. Dr. P. Mannens, Roermond. Dr. J. Nouwcns, Rome. Mgr. C. Prinsen, den •Bosch. Dr. H. Poels, Welten (Heerlen). Dr. A. Resemans, Beek (N.-Br.) Mgr. Dr. A. C. M. Schaepman, Driebergen./ J. A. S. van Schaik, Culemborg. Dr. Th. M. Vlaming, Haarlem. <<.K. Kleermakers. De Nederl. R.K. Kleermakersbond St. Gerardus Majella hield te Nijmegen zijn jaarvergadering, waar alle afdeelingen vertegenwoordigd waren, terwijl voorts aanwezig waren de bondsadviseur en de adviseur van den R.K. Volksbond te Nij megen. De bondsvoorzitter de heer v. Diemel, opende de vergadering en deelde mede, dat de bond in het afgeloopen jaar met 4 afdeelingen was vermeerderd, nl. Den Haag met ruim 100 leden, Waalwijk, en twee vrouwenafdeelingen Utrecht en Den Haag, wier afgevaardigden spr. in 't bijzonder verwelkomde. Spr. deelde mede dat was ingekomen een motie van den afgevaardigde van Leiden, den heer Wijtenburg, behelzende dat de bond zijn afkeuring uitspreekt over de houding van zeker Katholiek blad tegenover den heer Aalberse naar aanleiding van de rede van den heer Engels op het Katholiek Sociaal Congres gehouden. Na toelichting door de afgevaardigde meende ae voorzitter die motie te moeten ontraden, op verschillende gronden, al hoewel hij met de toelichting geheel ac- coord ging. Nadat op voorstel van den voorzitter besloten was om den heer Aalberse een telegram te zenden trok Leiden zijn ry.otie in. Op dit telegram werd tijdens de vergadering eene dank betuiging ontvangen. Bij verkiezing hoofdbestuur werd de le secretaris herkozen verklaard zonder tegencandidaatin plaats van den 2e secretaris werd gekozen den heer Berend- sen, Nijmegen, en voor 2e penningmeester den heer Starink, Arnhem. Üe jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Den secretaris en den penningmeester Werden eenige vergoeding toegekend. Leiden gaf in overweging het reglement zóó te wijzigen dat voorkomen wordt, dat le en 2e secretaris gelijk aftreden. De voorzitter kon zich hiermede vereeni gen en stelde wijziging in vooruitzicht. Besloten werd tot het uitgeven van een eigen orgaan, dat elk ltd van den bond gratis ontvangt Tot redacteur werd be noemd den heer J. Derksen, den Haag. In de Statuten werden eenige wijziging gebracht De oprichting van een arbeidsbeurs kwam tot stand. Tevens werd behandeld een reglement van uitkeering bij ziekte en ongevallen. Een voorstel Zwolle om de kleine afdeelingen niet te verplichten de bondsvergadering bij te wonen, werd door den voorzitter ontraden en met bijna algemeene stemmen verworpen. Door den WelEerw. Adviseur werd behandeld het adspirantenstelselwaarna de voorzitter een woord van dank sprak aan den Eerw. Adviseur voor zijn ijver en toewijding die hij voor den bond aan den dag legde en den afgevaardigden zijn dank bracht voor den aangenamen toon die er steeds op de jaarvergadering heerscht. Met een opwekkend woord werd de vergadering gesloten. Statistiek. De Centrale Commissie voor de .Statis tiek hield dezer dagen, jn het gebouw der Eerste Kamer, haar gewone najaarsverga dering. Nevens enkele aangelegenheden van internen aard werden behandeld de reor ganisatie der statistiek van de successie belasting, de invoering van het persoons kaartenstelsel in het bevolkingsregister, en eindelijk het eerste gedeelte van een schema betreffende een algemeene statis tiek van de werking der Kinderwetten. Een Mijnwerkersstaking Het „Volk" spreekt een bericht tegen van de „Tel.", waarin beweerd werd, dat een internationale stalling in de mijnen zou worden geproclameerd. Wel hebben alle mijnwerkersorganisaties over geheel de beschaafde wereld ongeveer gelijktijdig hun wenschen bij de mijn eigenaren aanhangig gemaaki, met den ernstigen wil die doorgevoerd te krijgen. Evenals in het buitenland, zou er echter in Holland eerst dan sprake kunnen ko men van een staking, .wanneer de Hol- landsche mijneigenaren, .evenals de bui- tenlandsche tot nu toe hebben gedaan, alle wenschen der arbeiders hoogmoedig wezen van de hand. Over wat er in het buitenland op komst is, wenscht het «Volk" zich pjet uit te laten. KORTE KRONIEK. Vanwege het departement van Land bouw, Nijverheid en Handel is versche nen het Centraal Verslag der Arbeidsin spectie in het Koninkrijk der Nederlan den over 1910. De directeur-generaal van den arbeid, de heer H. A. van IJsselsteijn, merkt in zijn voorwoord op dnt aaii het voornemen om in dit verslag ook een overzicht te publiceeren aangaande den aard en den omvang van de in ons land bestaande, voornaamste fabrieksinstellin- gen in het belang van werklieden geen uitvoering kan gegeven worden, daar het bijeenverzamelen van de noodige gege vens bij het samenstellen van dit verslag nog niet kon worden beëindigd. De minister van landbouw, nijver heid en handel heeft ter bespreking van een schema van wettelijke bepalingen tot verzekering van personen, werkzaam in het zeevaartsbedrijf en in het zeevis- schersbedrijf tegen geldelijke gevolgen van bedrijfsongevallen, belanghebben den uitgenoodigd tot een vergadering op Dinsdag 21 dezer aan zijn departe ment. De uitslag van de gisteren gehouden stemming voor twee leden van den Utrechtschen gemeenteraad is als volgt: District A (vac. mr. Royaard lib.) Uit gebracht op de heeren Mr. H. J. H. ba ron van Boetzelaer (C. H.) 1228; D. Boswijk (Lib.) 605, J. A. Rosenveldt (S. D.) 618 en G. Witteveen (lib.) 385 st. Herstemming tusschen de heeren Ba ron van Boetzelaer (C. H.) en Rosen veldt (S. D.). De liberalen verliezen dus in dit district een zetel. District C: (vac. van Andel A. R.) Uitgebracht op de heeren W. Belger (A. R.) 93, J. T. H. C. van Ebbenhorst Tengbergen (lib.) 452, P. van der Lin den (A. R.) 841 en P. Moltmaker (S. D.) 673 st. Herstemming tusschen de heeren Van der Linden en Moltmaker. De heeren Witteveen in district A en Berger in district C waren gesteld bui ten de kiesvereeniging. LEIDEN, 14 November. De Schermverceniging Jeanne d'Arc heeft in den voortgezeiten nation alen wedstrijd, uitgeschreven door de JScherm- vcreeniging D. S. O. te Delft, in de afd. corps sabel den 3en prijs behaald. Op uitnoodiging van de Leidsche Vereeniging voor Ethische en Godsdien stige Vraagsiukken trad gisteravond jn het groot auditorium van het Academie gebouw op de heer prof. dr. G. Heij- mans, van Groningen, met eene rede: Ethiek en Psychologie. Verschillende patroons in het druk- kersbedrijf te dezer stede hebben aan hun personeel toeslag toegekend in verband met de duurte. De firma Edttard IJdo heeft den ge huwden gezellen f25 aan verschillende levensmiddelen gegevende firma P. W. M. Trap gaf aan het personeel een toe slag van 10 pet., gedurende vijf maanden, terwijl de boekdrukkerij voorheen E. J. Brill besloten heeft gedurende 4 maan den (Nov., Dec., Jan., Febr.) den ge huwden gezellen 2 cent per uur bijslag te geven, den vrijgezellen vanaf 22 jaar D/o cent; van 16 tot 21 jaar 1 cent per uur en den jongens 25 -cent per week. Bij beschikking van den Minister var. Binnenlandsche Zaken is met ingang van 1 Januari 1912 benoemd tot conser vator bij 's Rijks Eihnographisch Mu seum, alhier, de heer .J P. B. de Josselin d'e Jong, thans tijdelijk conservator. Het bestuur van de Leidsche Stu- dtnten-Roeivereeniging Njord js als volgt samengesteld: J. van Slingeiandi, prae- ses; H. D. A. van Reenen, ab-actis; C. D. Al. Hupkens van der Eist, quaestor; A. M. Pino, commissaris van het mate riaal; ,W. C. Aalsmeer, G. J. H. Gun ning en P. G. Cath, commissarissen. Voor het notarieel examen, ,3de ge deelte, zijn geslaagd de heeren G. W. A. Griind-cinann, te Leiden, Ji- C. van der Ark en L. JC Steernberg, beiden te Woerden. Voor het examen vrije en orde oefeningen der gymnastiek is te Amster dam geslaagd mej. A. J. Zwartelé van Roelofaren d's veen. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag 8 uur 's avonds, St. Lode- wijkskerkSieenschuur. Apologetische cursus. Onderwerp: God en de zonde. Spreker de Weleerw. heer Th. M. P. Bekkers. Donderdag 6 uur en 81/2 uur Bondsgebouw, Rapenburg 10. Lezing met "lichtbeelden door den Weleerw. Pa ter J. G. Ttsser over Jeanne d'Arc. Toe gang vrij. Zondag 1 uur namiddag Bidstond der St. Barbaravereeniging in de kapel van de R. K. Begraafplaats. Zondag 8 jiur 's avonds, Bondsge bouw, Rapenburg 10. Tooneelwedstrijd van de Rederijkerskamer „Vondel". Maandag 8 uur 's avonds. St. Jo- seph-Gezel Jen-V ereeniging, Rapenburg 52, Geloof en Wetenschap. Spreker de Zeereerw. heer próf. J. Knaapen, van Heeswijk. Onderwerp: Advent- en Kerstliturgie. GOUDA. De surnumerair der poste rijen en telegrafie A. P. v. Leeuwen te Rotterdam is voor het tijdvak van 1 Nov. 1911—1 Febr. 1912 overgeplaatst naar Ï2*. gemeente. HOOGMADE. De heer K. V., vlssche- rij-opzichter alhier, is eervol ontheven uit zijn betrekking. "De hier gestationeerde rijksveldwachter schijnt de controle wel alleen te kunnen verrichten. LISSE. Bij de op het landgoed Keu kenhof gehouden jachtpartij zijn door 7 schutters geschoten 195 stuks wild nl. 82 konijnen, 59 fazanten, 40 hazen, 12 houtsnippen, 1 watersnip en 1 eend. NIEUWVEEN. Zaterdag j.L hield de Boerenleenbank Teraar gevestigd alhier eene algemeene vergadering. De Vice- Voorzitter, de Heer W. van der Breg- gen leidde de vergadering. Aan de orde kwam Statutenwijziging der Bank. Dc Kassier deelt de redenen ^nee, waarom Statutenwijziging noodig wordt geacht en wat daarvoor vereischt wordt. Daarna worden de concept-statuten voorgelezen, en de veranderingen aange wezen. Opgemerkt wordt dat reeds alle le den, 154 in getal, de wijzigingen door hunne onderteekening hpbben goedge keurd. De voornaamste veranderingen zijn Het ontzetten der leden geschiedt door de algemeene vergadering. Ten einde de vereeniging burgerrech telijk te verbinden, worden de handtee- keningen van twee bestuursleden ver eischt. De leden hebben de bevoegdheid om eene gemachtigde te zenden ter alge meene vergadering. Nadat de statuten zijn voorgelezen, worden zij zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Voorzitter bedankt den Kassier voor de moeite, welke hij zich heeft ge troost, inzake de totstandkoming der Sta tutenwijziging en de uitstekende behan deling dier wijzigingen. De Kassier spreekt de hoop uit, dat de nieuwe statuten moge strekken tot voort durende bloei onzer bank. De Voorzitter sluit daarop de verga dering. Op Donderdag a.s. v.m. 8 uur be staat er ten huize van den Heer Nout, arts, alhier, gelegenheid tot kostelooze inenting en herinenting. NIEUW-VENNEP. Met ingang van 16 Nov. is tot brievengaarder te Abbenes benoemd de heer A. A. Doeswijk alhier. (Herplaatst wegens misstelling). NIEUWKOOP. Na een gedwongen va- cantie van vier weken wegens het heer- schen van typhus, zijn gistermorgen de meisjesscholen, na onder medfsch toe zicht ontsmet te zijn, weder geopend. GEWESTELIJK GEMENGD. Te water. Gisternamiddag reden twee zoons van den landbouwer W. V. van Rijnsater- woude met een jong paard, aangespannen voor een dogcart. Even voorbij de R.-K. Kerk te L e i m u i d e n, schrok het paard door het fladderen van eenig waschgoed, dat langs den weg te drogen hing en sprong opzij, waardoor het in het water terecht kwam. Hoewel terstond hulp werd ver leend, kon men er niet in slagen het paard te redden, daar het water op die plaats breed en diep is, en een vaartuig niet zoo spoedig aanwezig was. De be stuurders kwamen er gelukkig met een nat pak af. Voor V. is genoemd ongeval een leelijk schadepostje en voor den paardenslager een buitenkansje. Gisternacht werd ingebroken in de keet van de in aanbouw zijnde villa op 't buiten Voorlinde onder Wassenaar. Er werden o.a. een bel, eenige kleeding- stukken en een fraaie passerdoos van een der architecten ontvreemd. Kerknieuws. De Katholieke Feestdagen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft aan Zijne geloovigen het volgende bekend gemaakt. Door de omstandigheden gedrongen heeft Z. H. Paus Pius X geineend,- de verplichte viering der R. K. feestdagen te moeten beperken en zoo heeft Z. H. bij Decreet van 2 Juli 1.1. bepaald dat voortaan alleen de volgende feestdagen als Zondag moeten gevierd wordende geboortedag des Heeren (de 1ste Kerst dag); het feest van 's Heeren Besnij denis (Nieuwjaarsdag), Driekoningenen 's Heeren Hemelvaart, Onbevlekte Ont vangenis en Maria Hemelvaart het feest van de Apostelen Petrus en Paulus, en Allerheiligen. Voortaan dus is men, be halve op alle Zondagen, alleen op den genoemde acht feestdagen onuer zware zonde verplicht én de H. Mis bij te wo nen en van slaf el ijken arbeid zich te onthouden. Voor het feest van Onbevlek te Ontvangenis bestaat die verplichting zelfs niet voor alle parochies van Ons Aartsbisdom. De viering van dit feest blijft zooals die tot nu toe was, zoodat in de parochies, waar het feest van On bevlekte Ontvangenis als Zondag werd gevierd, dit feest ook voortaan als Zon dag moet gevierd worden en in de pa rochies, waar het tot nu toe alleen Kerk dag was, wordt volstaan met alleen Mis te hooren. Zoo dikwerf een van de acht genoem de feesten op een vasten- of onthoudings dag valt, heeft Z. H. voor dien feestdag in het vasten en onthoudingsgebod ge dispenseerd, zoodat men voortaan op ge- nnem.de feestdagen, nooit behoeft te vas ten en altijd vleeschspijzen zal mogen gebruiken. Z. D. H. dc Bisschop van 's Bosch heeft op voordracht van den Hoogw. Pre laat der Abdij van Berne benoemd tot Pastoor te Haarsteeg den Weleerw. heer W. van Thiel, en tot kapelaan te Vlijmen den Weleerw. heer J. C. van Roj. Onderwijs. Ontslag wegens militieplichten. De onderwijzer W. van de Christelijke school te Balk, heeft een dienstplichtig nummer getrokken en moet in het vol gend jaar zijn militieplicht vervullen. Zonder W. te hooren, is deze nu door het schoolbestuur met 1 Maart a.s. uit zijne betrekking ontslagen. is daar mede niet tevreden en heeft zich gewend tot den Raad van Beroep in onderwijs zaken. Academienieuws. LEIDEN. Na verdediging van „Stel lingen" werd heden bevorderd tot doc tor in de rechtswetenschappen de heer Constantijn Ignatius van der Wyck, geboren en wonende te Batavia. AMSTERDAM, bevorderd tot arts de heer I. Oijenick, geboren te Amsterdam. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken, is dr. C. te Lin- tum tot wederopzegging toegelaten als privaat-docent in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de historische geographie. Sport. Voetbal Te Leiden won D. O. S. van De Sportman met 6—1, L. V. .V. van. Ajax ill met 5—0 en Leidsch Hercules II van T. A. V. E. N. U. met 3-2. Te Alfen speelde D. V. 3- II tegen Leidsch Hercules; de uitslag was in 't voordeel van Jlerculcs uiet Q3, terwijl De Sportman te Voorschoten verloor tegen Beresteyn JN met 02. Rechtszaken. Inbraak. Gistermiddag heeft fe Haarlem terecht gestaan H. S., een Duitsche deserteur, die te Haarlemmermeer in drie huizen had ingebroken en. rijwielen had gestolen en daarna bij zijn vervolging door de politie op 1 September te Heem stede, door uit een revolver te schieten, den tuinbaas Bloemendaal en den plant soenwerker Kalderic heeft verwond. Geëischt werd 6 jaar- gevangenisstraf. De Utrechtsche rechtbank veroordeelde A. B., werkman te Bodegrafeu, we gens mishandeling van B. ,B. tot één week gevangenisstraf. Vrijgesproken werden A. E. en C. van D., beiden te Woerden, verdacht van strooperij van peren tea nadeele van J. A. V. De Haarlemsche rechtbank veroordeel de A. B., bloemistknecht te JHillegom wegens zaakbeschadiging tot f10 of ,1' week tuchtschool, P. W., Joopknecht te Hill ego m, wegens idem tot ƒ10 of 1 week tuchtschool en W. J. van H., kan toorbediende te H i 11 e g o m, wegens id. tot f 10 of 1 week hechtenis. Ongeluk? De procuratiehouder van een theefirma te Amsterdam, de heer J. J. H. van Haagen, is sedert eenige da gen verdwenen. Woensdagmorgen j.L is hij op gewonen tijd op zijn kantoor ge komen, en heeft dat tegen tien uur des moregens verlaten. Sedert heeft men niets meer van hem vernomen. Alleen heeft men hem nog aan het Centraal-station gezien en vermoedt men dat hij met den trein van 10.08 in de richting van Den Haag is vertrokken. De heer van Haagen had den laatsten tijd last van zijn hoofd en was niet sterk van geheugen. Vermoedelijk is hij dus zwervende of is hem een ongeluk overkomen. De familie heeft bij de jxrfitie aangifte gedaan om opsporing. Diefstal. Te Rotterdam zijn ge arresteerd de werkster W. J. van G. en dienstbode A. N., die zich in het R. K. Tehuis voor Vrouwen aldaar aan diefstal van twee damesbonten schuldig maakten en uit de woning van C. V., een zilver horloge met dito ketting, en gouden ring hebben gestolen. Beiden zijn naar Breda overgebracht, waar zij zich eveneens aan diefstallen schuldig gemaakt hebben. Nekkramp. Tengevolge van nek kramp is te Delft plotseling een 22-ja- rig meisje overleden. Branden. Te Hellouw (G.) zijn hooiberg en schuur van den landbouwer G. van Anrooij afgebrand. Verzekering dekt de schade. In het Diepenheimsche Broek is afge brand de schuur van den landbouwer Eertink, waarin een vet varken, 2 kalve ren en 22 kippen zijn omgekomen. Het huis bleef behouden. Alleen het varken was verzekerd. Door een ruit. Te Amsterdam werd een paard, dat voor een rijtuig was gespannen wild en kwam terecht in een JTfttt. va,n_ eeji, hjjjs. Het dier verwondde zich daarbij zoodanig, dat het dood bloedde. Ongelukken. Terwijl de hee ren f. Gorte, en B. Kiers, van De Wijk 1 :\<:i hun vrouwen van Meppel huiswaarts 1 e ion, sloeg het paard dat voor hun wa ge/' was gespannen, op hol, doordat het schrok voor de tram. Pijlsnel vloog het voertuig over deil weg, met het noodlot tig gevolg dat allen er uit geslingerd Werden. Kiers brak daarbij zijn rechter been, onder de knie en is ter verpleging} naar Zwolle vervoerd. Gorte ontwrichtte den schouder, terwijl een der vrouwen in een sloot terecht kwam, deze en ook de anderen kregen geen letsel. Te Grootebroek (N.-H.) is Zondag de dienstbode van den pastoor in den kelder gevallen en bewusteloos opgeno men. Gisteren is zij aan de gevolgen van den val overleden. Verdronken. Gisteravond is de arbeider J. P., te Raamsdonksveer, van zijn werk naar huis gaaude, in een sloot gevallen en verdronken. Zwakke zenuwen. In de Jacob van Lennepstraat te Amsterdam werd een ongeveer 14-jarig meisje door een agent van politie geverbaliseerd wegens het kloppen van kleedjes buiten den daarvoor gestelden tijd. Het meisje kwam dermate onder den indruk, dat zij plot seling bezwijmde!! Van alle zijden schoten nu buurvrouwen toe, die onzen agent met geen al te vriendelijke blikken aanzagen. Toen daarbij een der vrouwen op het gezicht van het lifk-bleeke meisje even eens flauw viel, werd de houding der overige vrouwen zóó dreigend, dat de politie-agent het maar beter oordeelde zijn hielen te lichten. Dergelijke gevolgen van een simpele bekeuring zullen echter niet dikwijls zijn voorgekomen. De haas! Er was feest ergens in Maas en Waal, Of het een doopmaal, een bruiloft of iets anders betrof, doet er, niets toe, er was feest. En gróót feest ook Men zong, twen danste, men lachte, iedereen amuseerde zich best. Dc clou van het feest was "iet grandiose middagmaal, en de clou van het middagmaal w:as een groote haas, waarvoor de gastheer had gezorgd, of schoon de jacht nog slechts geopend was De haas kwam en werd verorberd. Er was maar cén roep over de voortreffe lijke wijze, waarop hij was bereid. Toen het dessert was rondgediend, en de eerste tooster zich gereed maakte, een gloeiende speech af te steken, trok1 de oolijk lachende gastheer aan cen touwtje. Ge kent wel het luikje, dat men in sommige woningen in de zoldering vindt tot toevoer van frissche Jucht? Welnu, toen de gastheer aan het touwtje had getrokken, opende zich 't luifoje, en plechtig-langzaam daalde het vel van een reusachtigen k a te r op tafel neer. Tableau. Ernstige aanrijding Door het te laat sluiten van de boomen heeft gisteravond de uit Zwoile komende snel trein bij den overweg aan den Kleinen Koppel te Amersfoort een petroleumwagen aangereden. De voerman Gr. werd van den bok geslingerd en kwam onder den trein terecht; in hopeloozen toestand is hij naar het St. Elisabetsgastiiuis gebracht. Het paard werd gedood. Gestoken. Onder Raamsdonks veer is zekere de W. uit Made zoo ern stig met een mes gestoken, dat men voor zijn leven vreest. Twee personen zijn ge arresteerd. Zakkenrollers. Te Gorinchem zijn gisteren op de St. Maarten-paarden markt onderscheidene personen hun por tefeuille met bankpapier kwijt geraakt. Berooving. Door cen man te Amsterdam is kennis gegeven, dat hij op het Kadijkplein door iemand is aan gehouden, die hem tabak vroeg. Dc man) haalde zijn tabaksdoos, waarin zich ookf een bankbiljet van f 10 bevond, voorden1 dag. De ander ontrukte het hem en ging er mee aan den haal. Moord. De dader van den op 9, November te Buidel gepleegde moord opij zekeren Jansen, is gearresteerd en naar, Roermond overgebracht. Hij heet F. de Graaf en was in den buurtschap woonachtig. De verslagenef wien een stoot van 8 c.M'. in het hart isx toegebacht ,was op slag dood. Men zoekt het motief van dezen mis daad in de omstandigheid, dat Janseni in een vechtpartij tegen De Graaf getuig^ de. In het bijzijn van den rechter zouu reeds de bedreiging geuit zijn, dat hij? Jansen zou kapot maken als zijn straftijd! om was. De verslagene was een oppasf moeder samenwoonde. Onvoorzichtig. Vrijdagmiddag* beging te Nieuwkuik (N.-Brabant) eem jongmensch de onvoorzichtigheid eer*] fjetspistooltje op een groepje jongens te schieten, met het gevolg, dat een dejy jongens licht en een andere .vrij ernstig in het zitvlak gewond werd. .Voor denf laatste is de hulp van een geneesheer moeten ingeroepen .worden, die er nog niet in geslaagd is de kogeltjes tc vej> wijderen. Verdronken. 1jBij de familie Jé Harlingen is bericht ontvangen, dat drié zeevisschers van daar, A. JH. B. enj S. R., varend e op Fm der Joggers, doQg stortzeeën overboord geslagen en vei* dronken zijn. Te Drachten is Zaterdag het ZC&Utitf van den Jieer J. Ds .veidronken,

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2