Gemengd' Nieuws. het Leidsche schandaal. Het „Hgz." schrijft onder dit opschrift „De aanleggers en bewerkers van het Leidsche ontgroeningsschandaal hebben een eerste vonnis ontvangen. Het is de rector-magnificus der Leidsche hoogeschool, die in krasse woorden hun „weerzinwekkend en lichtschuw bedrijf" heeft veroordeeld. Mag het bij dit ééne vonnis blijven Mogen de plichtigen, indien de justitie geen termen kan vinden om hen te ver volgen, er met de berisping van den rector- ma gnificus afkomen Moeten zij niet van de universiteit worden weggejaagd, die zich op de grofst mogelijke wijze hebben vergrepen aan de ziel der jongeren, zooals de rector-magni- ficus zich uitdrukte. Kunnen deze misdadigers die, „aan den goeden naam onzer hoogeschool in wijden omtrek schade berokkenen" straks als gepromoveerden dier hoogeschool de maatschappij ingaan De hoogeschool heeft hier een plicht te vervullen, een harden maar dwingenden plicht. Blijft zij in gebreke, dan komt de schande ook op haar neer. Wat thans zonder genade vallen moet, dat is de groentijd. Al die mannen met hoogen naam, waar onder vele hoogleeraren, die geroepen hebben dat de groentijd zoo erg niet was, dat de tegenstanders schromelijk over dreven, zijn thans door de feiten droevig gelogenstraft. Door de feitenihans is onthuld wist men het werkelijk niet, vermoedde men het niet? dat de schandalen van nu al jaren zijn voorgekomen. Alleen wanneer men den groentijd af schaft en de plichtigen voorbeeldig straft, lal met méér dan woorden bewezen wor den, dat men de voorgevallen schandelijk heden betreurt en een herhaling wenscht te voorkomen". Bij Kon. besluit is, met ingang van 16 December, benoemd tot directeur van het telegraafkantoor alhier, de heer D. van Merkestijn, thans adj.-directeur der posterijen en telegraphie te Zwolle. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken js buiten be zwaar van 's rijks schatkist, voor het tijd vak van 1 December 1911 tot en met 31 Jan. 1912, benqeind tot conservatrice bij 7s Rijks Prentenkabinet alhier, mej. E. Hesseling, alhier. Voor het examen .Wiskunde, mid delbaar onderwijs (K 1), is te 's Graven- hage geslaagd de heer A. A. Caljé, al hier. Met ingang van 16 dezer is bij de directe belastingen benoemd tot rijksklerk 3e klasse ter inspectie Leiden le afd. de deurwaarder C. L. A. Brandt, te Rotter dam en is de rijksklerk 3e kl. A. Bar- dok verplaatst van het kantoor Leiden le afd. naar Leiden (b.g.) De Leidsche Duinwater Maatschap pij heeft als haar scheidsman in het ge schil met de gemeente, aangewezen den heer J. van .Hasselt, oud-directeur van Publieke Werken in Amsterdam. Ter vergadering der Kon. Academie van Wetenschappen op 13 dezer te Am sterdam, zal prof. mr. P. J. Fockema Andreae" a.hier het levensbericht uitbren gen van wijlen prof. H. j. Hamaker. Voor een paar jaar werd de afd. Leiden van de Patroonsvereeniging Boaz na een kwijnend bestaan, opgeheven. Meermalen werden reeds pogingen aan gewend de afd. weder te doen herleven, welke pogingen tot dusverre niet slaag den. Thans heeft een comité van Protes- tantsch Christelijke Middenstanders be staande uit de heeren W. Pera, J. Bosch H. J. Blommendaal, mr. P. E. Briët, H. Buurman, C. de Graaf, J. J. van Hoeken, J. Karstens en D. Pander, daartoe het ini tiatief genomen en een vergadering bij eengeroepen in het Nutsgebouw, waar na een inleidend woord van den heer Pera^ mr. Briët de groote beteekenis van een wederoprichting van Boaz voor de Pro- testantsch Christelijke Middenstanders aantoonde, waarna zich een 20tal perso nen aansloten. In aansluiting met ons bericht van gisteren over de corpsv erg adering wordt nog medegedeeld, dat door eenige leden het voorstel is gedaan het afgetreden Col legium en bloc te herkiezen, wélk voor stel echter met groote meerderheid werd verworpen. ROOMSCHE AGENDA. Zondag 1 uur namiddag Bidstond der St. Barbaravereeniging in de kapel van de R. K. Begraafplaats. Zondag 7 uur 's avonds, Kerk O. L. Vr. Onb. Ontv. (Hartebrug), Lof met liefdadigheidspredikatie door den Wel- eerw. pater Rijkenberg, O. F. M., van ^Woerden, ten bate der St. Vincentius- vereeniging. Dinsdag 8 uur 's avonds, St. Lode- .wijkskerkSteenschuur. Apologetische cursus. Onderwerp: God en de zonden. Spreker de Weleerw. heer Th. M. P. JBekkers. Donderdag 6 uur en 8V2 uur Bondsgebouw, Rapenburg 10. Lezing met iichtbeelden door den Weleerw. Pa ter J. G. Tesser over Jeanne d'Arc. Toe gang vrij. KATWIJK AAN DEN RIJN. Sinds en kele dagen worden in de onmiddellijke nabijheid der keet jn de zanderij der Amsterd. Bailastmaatschappij bloemkool en andere veldvruchten gestolen. Alhoe wel de politie pogingen doet om de daders te snappen, js zij hierin nog niet mogen slagen. KATWIJK AAN ZEE. De prijzen der haring op den publieken afslag waren volle pekelharing f 14.50, 14,65, 14.75, ijle dito f 11.70, f 11.85, steurharing f9.45, 10, 11.50, 13.30, makreel f6.15, 7.20, 8.55, 9.25 per kantje. NIEUWKOOP. Gisteravond hield de Nieuwkoopsche IJsclub in het café van den heer Th. van der Bosch haar gewone jaarlijksche vergadering, waarin een be vredigend aantal leden tegenwoordig waren. De hoofdschotel bleek de rekening en verantwoording van den Penning meester. Er was een batig saldo van f 365. In plaats van het overleden be stuurslid den heer J. J. Valkenet werd diens zoon B. P. Valkenet gekozen. Be sloten werd een klein gedeelte van het saldo voor een ijsfeest te bestemmen en voor het overige het 25-jarig beslaan in Januari 1912 feestelijk te herdenken. NOORDW1JKERHOUT. In café „Het Wapen van Noordwijkerhout" werd Don derdagavond een jaswedstrijd gehouden, waaraan door 20 personen werd deel genomen. De uitgeloofde prijzen beston den in een -hoeveelheid carbonade en worst. Winners waren P. van der Ploeg, W. Duivenvoorde Jaczn., L. Meijer en Bakker. R1JNSATERWOUDE. Veel wordt hier geklaagd over de kleine bevolking dei- woonwagens, die de inwoners door bedelen, bedreigen, schelden en meer dergelijke onaangenaamheden veel last veroorzaken. Naar wij vernemen zullen spoedig -- j ai regelen getroffen .worden, dat dit op de grens dezer gemeente niet in pleisterplaatsen kan be trekken. WARMOND. Bij besluit van den Mi nister van justitie zijn de tijdelijke aan stellingen als onbezoldigd rijksveldwach ter van W. Kaak en P. G. Spierings, onbez. gem. veldwachter alhier, inge trokken. De aanstelling was verzocht tijdens het heerschen van het mond- en klauwzeer. WOUBRUGGE. Bij gewichtige ge beurtenissen, vooral bij rampen, blijkt de eenheid van ons volk en zijn mildadig- heid. Aangenaam was dit dezer dagen op te merken bij tal van ingezetenen hier, bij gelegenheid dat een omgang gedaan werd voor een gezin wiens inboedel verbrandde en. dat niet verzekerd was. ZOETERMEER. De gemeenteraad be sloot aan den opzichter van den bouw van den nieuwen gashouder (den heer van Kampen) een belooning toe te kennen van f 260 8% van de kosten van het weik n.l. f 3300), de gasfitter Ten Kale f 100 ontvangt en de stoker Kramer f 40. Het geheele werk kosi derhalve f 3700. Kunst en Wetenschappen. Böhmische Streichquartett. Het was in de groote Stadszaal giste renavond bepaald tot in den nok vol, toen de Bölimers voor de Leden van de Maatschappij voor Toonkunst optraden met een prachtprogram. De kunstenaars begonnen met: Op. 51, Es gr. t. van Dvórak als tweede nummer kregen wij te hoorenOp. 54, No* 2, C. gr. t. van Jos. Haydn, terwijl na de pauze nog werd gegeven Op. 67, Bes, gr. t. van Joh. Brahms. Groot is de yidruk geweest door dit volkomen samenspel gemaakt. Deze spelers te gaan vergelijken met anderen zou geen zin hebben. De Böhmers te genieten is een der innigste geneugten die een gansch mu- zieksaizoen aanbiedt. Een gehc:l eigen karakter heeft het spel van deze vier. Vooral valt tp bewon deren de opbruisende kracht, de klank voldragenheid, de macht van tempera ment, het diepe expressieve in voor- darcht. Een genot is het inwerken op ons van de breede sonoriteit en innigheid der jnstrumenten. In de mildere tniien we denken hier aan Haydn's kwartet is de klank van boeiende bekoring, vol klare frischheid geweestde voordracht ontroerde door sentiment. In het geheel was er eën' klaarheid van motiefontvouwing, een doorschijning van kleur men herdenke Brahms een edele plastiek, die de nummers van zoo gecompüceerden aard vooral No. 1 en 3 tot de hoogste kunstuiting brachten. Naar 't ons toescheen was de eerste viool, als hij zonder sordine speelde, wel eens te sterk in evenredigheid van de andere instrumentenevenwel was 't spel van deze kunsteinren vol reinheid en boven onzen I^f n. De Maatschap ij :i. i Leden een avond van groot genot e wat vooral uitkwam in liet vele en warme applaus in de herhaalde terugroepingen, die het kranige viertal ten deel vielen. S. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechten de heer W. H. L. Haitink (Leiden). UTRECHT. Bevorderd tot arts mej. A. Rikkers en de heer J. de Haan en tot tandmeester de heeren H. H. Pes man en J. D. A. Walboer. Het Hbl. meldt.dat aan de Technisc Hoogeschool ie Luik met goed gevo'8 hebben afgelegd het examen voor electro- technisch ingenieur, de luitenants-ter-zee 2e kl. A. J. W. van Anrooy en T. P. van den Bergh. Eerstgenoemde verkreeg het praedicaat „avec distinction". Inhoud van Tijdschriften. Van Onzen Tijd. In het nummer van deze week houdt Mr. Arts een pleidooi voor ae vestiging der Katholieke universiteit, bij haar even- tueele oprichting, in het zuiden des lands, om wille der bevordering van het Katho liek belang. Jurriaan Zoetmulder bespreekt de collectie-Marczell von Nennes, tijdelijk in Munchen tentoongesteld. Alb. Steen- hof-SinuIders vertaalde S. L. Bensusan's: Mr. Patrijs vertelt zijn levensgeschiedenis, Kath. Soc. Weekblad. Mr. Paul J. Reijmer eindigt zijn ar tikel over medezeggenschap van ambte naren, Stephan zijn artikel „Een katholiek belang". In een artikel Wat nu bepleit F. Schiphorst dc noodzakelijkheid van het zich aaneensluiten der R.-K. Midden standers om zich officieel te kunnen laten gelden. Voorts bevat het de gewone ru brieken. De Kath Illustratie. Het jongste nummer brengt op de eer ste pagina een portret van den nieuwbe- noemden Vicaris-generaal Mgr. Möll- mann, voorts mooie kiekjes van het Roomsche tooneelspel „Maria's laatste levensdagen", actueele prentjes van Tri polis en portretten o.a. van den nieu wen Hollandsche kardinaal pater van Rossum. Behalve tekst bij de verschil lende illustraties en vervolgens deloo- pende verhalen geeft het een novelle van M. Kramer „Antiquaren". Rechtszaken. Kloosterbalsem. Voor de rechtbank te 's Gravenhage is behandeld hei verzet door J. P. van O., wonende te 's Gravenhage, tegen een bij verstek gewezen vonnis van den Jiaag- schen kantonrechter, waarbij hij was ver oordeeld tot tweemaal f300 boete, subs, tweemaal 60 dagen hechtenis .wegens 't onbevoegd geven van geneeskundigen raad en bijstand en het verstrekken van geneesmiddelen. Belriaa0Je was niet verschenen, doch mr. A. Hijmans was als zijn^gemachtigde ter terechtzitting aanwezig. Uit het medegedeelde ter gelegenheid van de eerste behandeling der'zaak zij herinnerd, dat beki. van een zijner pa tiënten f 500 ontving, na aanvankelijk f1000 te ehbben gevraagd, oin haar van een zenuwziekte te genezen, doch gene zing bleef achterwege, volgens bekl. we gens het niet goed toepassen van de voor schriften. Bekl. was in verzet gek om en4 omdat hy niet bewezen acht, .wat bewezen is verklaard' en omdat z.i. strafbaar js ver klaard, wat niet strafbaar js. Uit een vraag van jbekl.'s raadsman blaak, dat de zoon van bovenbedoelde pa tiënte, die de aanklacht tegen bekl. heeft ingediend, van bek!, ƒ160 heeft geleend en hij deezn blijft weigeren, die geld te rug te betalen. De gemachtigde achtte de vaststelling van dit feit van belang voor den moreelen ondergrond van deze zaak. Nadat de getuigen a charge, bij de eer ste behandeling gehoord, hunne destijds afgelegde verklaringen hadden bevestigd, werd als getuige a 'décharge gehoord iemand, die verk.aarde, dat hij bekl. kent als iemand, die renteniert, levende van de opbrengst van huizen en dien getuige kent als philantroop en niet als egoist. Het O. M. achtte, dat geen nieuwe ge zichtspunten over deze zaak zijn opge gaan en eisebte derhalve bekrachtiging van het bij verstek gewezen vonnis. Mr. Heiman trad nu in een uitvoerige toelichting van de bovengenoemde reden van het verzet tegen het verstekvonnis, concludeerende dat zijn cliënt, dank zij deinkleeding der dagvaarding zal moeten worden ontslagen van rechtsvervolging wat het eene deel der aanklacht betreft, (het onbevoegd uitoefenen der pharma- cie), terwijl hij zal moeten worden vrij gesproken, wat aangaat het onbevoegd uitoefenen van geneeskundigen raad en bijstand. Breedvoerig betoogde pleiter, dat de afgelegde getuigenverklaringen geen bewijsmateriaal opleveren voor dit ten laste gelegde, evenmin voor dat, be trekkelijk het uitoefenen als beroep van deze handelingen. Pl.'s cliënt heeft nooit reclame gemaakt doch slechts ineinenieel aan kennissen de „kloosterbalsem'', d.e hem van suiker ziekte geneezn hebben, verschaft. Mis schien is dat niet meer gebeurd, dan tien keeren in vijftien jaren. PI. eindigde met het in het licht te stellen, dat zijn cliëni is een naïef en wei nig ontwikkeld man, die niet de groote uitbuiter is, die men zich in hem heeft ge dacht. Bovendien is de' aandacht een ge volg van wraakzucht. En ten slotte kon pl. mededeelen, dat zijn d.ënt hem heeft beloofd, wat de uitspraak zou zijn des des kantonrechters, niet meer te doen wat hij gedaan hcefi. Pl. achtte, in zjjn slotsom zijn plei dooi samenvattende, het punt der artse- nijbereidkunde geheel geelimineerd, het tweede punt niet bewezen, terwijl, mocht de kantonrechter het hiermede niet eens zijn, in den persoon van pl.,s cliënt alle aanleiding is tot het opleggen van een gerigne geldboete. Na re- en dupliek \verd de uitspraak bepaald op gisteren over 14 dagen. Raad voor de Scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart deed uitspraak in de zaak van den bom „De Vrouw Anna" K.W. 54, die op 25 Oct. op de Maas zonk. Deze bom werd achter een logger en sleepboot gesleept. De schipper, die het weder te gevaarlijk vond, gooide bij Maassluis den tros Jos. Na deze ma noeuvre stiet de bom tegen een ducdalf, waardoor er een gat aan bakboord ont stond. Bij den Zuidwal zonk de bom. De Raad was van oordeel, dat het ongeval te wijten .was aan de omstan digheid, dat de schipper in zijn zenuw achtigheid geen anker uitgeworpen had, toen hij zag, dat zijn pogingen, om over het vaarwater te scheren, mislukten. Ook had de ramp vermeden kunnen worden, wanneer door den schipper tij dig de sleepboot gewaarschuwd was ge worden, om den bom veilig ten anker te brengen, Onbevoegd lesgeven. Gisteren diende in hooger beroep voor de Amsterdamsche Rechtbank de zaak van den heer A. H. van der B., leeraar aan de R.K. H. B. S. te Amsterdam, die. ofschoon enkel in het bezit van acte als hoofdonderwijzer, aan de inrichting ook ouderwijs gaf in de geschiedenis, zij het ook dat hem bij kon..besluit bevoegd heid was verleend onderwijs te geven in de aardrijkskunde en geschiedenis. De voorzitter van de commissie van Toezicht op het M. O. had deze zaak voor het kantongerecht aanhangig gemaakt, omdat hij van oordeel was, dat de Kroon niet het recht had, aan onbevoegden dergelijke bevoegdheid te verleenen. Het O. M. had ontslag van rechtsver volging gevraagd, doch de kantonrechter had beklaagde vrijgesproken. Daarom-was het O. M. in verzet gekomen. Het O, M. bij de Amsterdamsche recht bank vroeg vernietiging van het vrijspre kend vonnis van den kantonrechter en ontslag van rechtsvervolging, omdat het ten laste gelegde wel bewezen, doch niet strafbaar is. Krijgsraad. De sedert gepensionneerde stafmuzi kant-titulair van het 4e Regiment Infan terie te Leiden J. A. W. die zich in den afgeloopen zomer tijdens hij zich in militairen dienst bevond, in de Scheve- niiigsche Bos dij es te 's-Gravenhage schuldig maakte aan schennis van dc eer baarheid werd ter zake door den Krijgs raad te 's-Gravenhage veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Een student enrellctjc. Men bericht ons uit 's Gravenhage: Een 25 a 30-fal s tudentcn hebben gis teravond getracht in het variété Scala een gedeelte der opvoering van het Ter Hall gezelschap in de war tt sturen. t Even na het begin van het laatste Be drijf stonden de studenten, plotseling al len getooid met de korpspet, die zij bij het binnenkomen in de zaal tiiet droegen, tegelijkertijd op en zongen het „lo vivat" met luider stem en tot het einde wit. De heer ter JHail, de hoofdperscmn in de revue, gaf aan de medespc'cnden Or der het tooneel te verlaten, terwijl het doek voor eenige ooger.bÜkken zakte. Toen verlieten de studenten, na een slingerende omloop iloor een gedeelte van de zaal het gebouw, en kon dc revue verder worden afgespeeld. De Lange Vechtbrug aange varen. Men meldt uit Weesp Don derdag j.l. ankerde in de rivier de Vecht alhier een drijvend bioscooptheater om bicscoopvoorsiellingen te geven. Hedenmorgen negen uur zou het theater naar Breukelen vertreken, doch bij het passecren van de Lange Vechtbrug voer het door zijn breeden bouw tegen de brug aan en beschadigde deze zóó ernstig, dat de geheele passage over de Vecht ge stremd werd en de voetgangers in bootjes moesten worden overgezet. Inbraak. In dc kerk van Willige Langerak is deze week ingebroken. Door het voorportaal schijnt men binnengeko men te zijn. Vermist worden het koperen doopbekken met fraai deksel en de ko peren lessenaar van den voorzanger, een zeer fraai en zwaar stukvan den bijbel, die daarop lag, zijn de twee zware sloten cn twee hoeken afgebroken. Zonderling is het, dat vele kerkboekjes met zilveren sloten ongemoeid zijn gelaten; waar schijnlijk is de diefstal gepleegd 0111 het gestolene als antiquiteit van de hand te doen. De invloed de r prikkellectuur Verleden week ontvingen twee Breda- naars, de heeren v. M. en C., een dreig brief. Thans is het'de politie gelukt, de daders te ontdekken. Het zijn twee school gaande knapen van 12 en 13 jaar, die door het lezen van sensatielectuur daar toe zijn gekomen en onder schooltijd het plan daartoe hebben beraamd. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. Een botsing*. Op het terrein bij de gasfabriek te Jidversum js gisteren een aschkar van de gemeente-reiniging door een kolentreln aangereden. Van den trein werden vijf wagens beschadigd; de kar werd zoo goéd als vernield. Van de beide t e eiders was de jongen bijtijds van gesprongen, de voerman zelf .de kar inetlegcsleurd, doch bekwam wonder boven wonder geen let sel. Ook het paard bleei ongedeerd. Brand. Vrijdagmorgen ontstond iu een hooiberg, toebelioorerc.de aau C* van der P. te Geldersch-Veenendaal, brand. De berg met inhoud ging geheel in vlammen op. Niets was verzekerd. De brand was ontstaan doordat twee kinde ren van drie en vier jaar oud, met luci fers hadden gespeeld. Drie zeelieden verdronken. Gisteravond omstreeks zeven uur werden te IJmukfen aan wal gebracht zeven man, behoorende tot de equipage van het En- gelsche stoomschip „Envoy", dat op reis van Huil naar Stockholm in de Noordzee was gezonken. Zij waren opgepikt door den IJmuider stoomtrawler „Eveline", doch overgege ven aan den trawler „Gerard" die de schipbreukelingen meenam naar JJ.mui- den. De elf opvarenden van de „Envoy" waren gered door den stoomtrawler „Sin gapore" uit Huil, en naar deze haven ver voerd. Van het gezonken vaartuig werd dus de geheele bemanning gered. 'Droe vig is het echter dat bij pogingen die door de equipage van den Engelschen stoom trawler „Durham" werden aangewend, om hulp te verleenen, drie mannen den dood in de golven vonden. Dicbelooft wat! Een mijnheer te Utrecht heeft een zoon. Die zoon ver oorlooft zich wel eens dingen, die papa niet aanstaan. Maar de zoon doet of dat misnoegen hem niet aangaat en volhardt in het kwade. Dat maakt papa dan boos. Somwijlen héél hoos. Zoo ook dezer da gen. De zoon gaat weer buiten de per ken, papa ontsteekt in woede en jaagt z'n naamgenoot naar den zolder. De deur gaat op slot en papa verwacht in de stil te onder de pannen een zondaarsbekee- ring. Maar de zoon had aan bekeering geen behoefte, vindt 't op. den zolder vrij unheimisch, opent het dakvenster en zit drie minuten later in de goot. De menschen op straat zien 'm even later over liet dak kuieren. Groote consternatie voor 'i huis. Men belt aan en waarschuwtuw zoon op 't dak. Papa komt kijken en ziet inder daad 't jongmensch bij den schoorsteen zitten. Papa vraagt, bidt, smeekt, soe bat: „Zoonlief, kom weer door het ven ster naar beneden", maar de zoon vindt het geval nu pas leuk worden, wuift naar papa en roept: „strakkies!" Papa raast, tiert, vloekt: „kom naar beneden", maar de zoon staat op, wandelt den; schoorsteen om, en gaat weer zitten,/ denkende: hier ziet-ie me niet. Maar papa loopt naar den tuin en ziet z'n zoon in de hoogte tegen den schoorsteen zitten 't Publiek in dc straat heeft kolos saal pleizier. Papa smeekt en bidt weer. Maar zon der succes. De zoon is niet te vermurwen. Papa neernt ten einde raad, de tuinslang, zet 'in op de waterleiding en spuit met volle kracht naar het dak. Hopende deni zoon van het dak weer op den zolder te spuiten. Maar <ïe zoon staat op, wan delt den schoorsteen om en gaat weer zitten. Papa spuit over den schoorsteen! heen op straat. En spuit* daar de men*< schen nat. Groot kabaal, onder de me nigte, omdat papa in den tuin de straat; dreigt onder te zetten. De zoon heti dak heeft kolossaal pleizier. Papa schroeft de tuinslang weer af. Wat jetzt? Papa rent naar de telefoon) en belt het hoofdbureau van politie op: Stiiur alsjeblieft een paar dienders, iri'n zoon zit op het dak en moet er af. Er komen twee dienders. Ze gaan via den zolder naar het dak en halen den zoon naar binnen. 't Dakvenstertje klept dicht. Agenten worden bedankt voor de moeite. Dc me nigte op straat vindt }t jammer dat het uit is en verspreidt zich. (,,U. D.") Moord. Te Budelt is gisteren nacht vermoord zekere Jansen. De ver moedelijke dader, hoewel bexend, is nog niet gepakt. De politie doet ijverig op sporingen. Aangespoeld. Op de Bosplaat bij Terschelling is gisteren aangedreven het lijk van een onbekenden man, in vergevorderden staat van ontbinding ver- keerend, met drie ringen aan de vin gers en gekleed in Engelsch linnen hemd en blauwe trui. Het noodweer op zee. Giste ren is bij de familie telegrafisch bericht ontvangen dat de 20-jarige J. L., vis- scher te Urk, varende op een Duitsdieii1 logger, in den storm van deze week door een stortzee over boord is gesla,- gen cn verdronken. Uit Emden meldde men gisteren Met de vlag halfstok kwam gisteren de logger Ocean binnen. Door den zwa- ren storm zijn twee man overboord ge slagen en verdronken beiden Hollan ders. Van de logger Pollux kwamen drie man om het. leven, een stortzee nam een lid van de bemanning van de Ju.- piter weg, oqjc van de Rostock vonden! drie man een vroegtijdig graf in de gol ven. Branden. De Arnh. Crt. bericht dat in de buurt van Bunschoten aan den Kroelschen weg Donderdagavond een felle brand in korten tijd het huis met den inboedel van zekeren de Bont ver nield heeft, nog voordat de brandspuit ter plaatse was. Oorzaak is, naar men verneemt, het omvallen van een petro,: leumlampje. Verzekering dekt de schade. Verbrand. Te Neer is gisteren het driejarig zoontje van de wed. Wjf in een ketel kokend water gevallen. Het is eenige oogenblikken nadien aan de bekomen brandwonden overleden. Verduistering. Een van Rot terdam naar Wkibitden verzonden brie!

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2