Uit Stad en Omgeving. Gemeenteraad van Nieuwveen. en Werkliedenverenigingen, inzake de adresbeweging voor de Arbeidersziekte verzekering en dat, als resultaat van deze bemoeiingen, uit de diverse organisaties een commissie is benoemd, die met een adres is gereedgekomen. De secretaris brengt verslag uit van deze commissie; het streven van het Bureau om eenheid in deze zaak, zal, blijkens dit rapport, dat zeer vele belangrijke punten bevat, aan de Arbeidersziekteverzekering ten goede komen. De vergadering, die ruim zes uur ge duurd had, werd te half zes gesloten. Vlieg- en luchtvaartwet. Bij de Tweede Kamer is gisteren in gediend een ontwerp van wet tot voor lopige regeling van het verkeer met vliegtuigen en luchtschepen. Het ontwerp bevat bepalingen omtrent afgifte van bewijzen van geschiktheid en aanwijzing van vliegvelden; verder ge- bods- en verbodsbepalingen, straf voor schriften, bevoegdheid der opsporings ambtenaren enz. Militiewei en Kiesrechtdebat. Naar het „Volk" verneemt, is de voor- ztiier van de Tweede Kamer voornemens het kiesrechtdebat aan de orde te stellen tegen 7 dezer. Mocht de Militiewet dan nog niet zijn afgehandeld, dan wil hij de Kamer daarvoor bijeenroepen in hei be gin van Januari. KORTE KROMEK. Te Utrecht is opgericht in eene daar toe bijeengeroepen vergadering van be langstellenden, onder voorzitterschap van dr. J. H. Gunning Wz. (uit Amsterdam), de vereeniging Museum voor ouders en opvoeders, die tot doel heeft: de voorlich ting en samenwerking van ouders en opvoeders, de voorbereidende opleiding van aanstaande ouders en opvoeders. Z. H. de Paus heeft jdnkvr. de Grez- Mahie te Ginneken begiftigd met het eere kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Gisteren herdacht onder talrijke blij ken van waardeering en hoogachting de heer B. Blokt redacteur bij het Ned. Cor respondentiebureau te 'sGravenhage, den dag, waarop hij vijftig jaren geleden in de journalistieke loopbaan trad. Gedu rende 27 jaren was hij werkzaam aan het voormalige Dagblad van Zuid-Holland te 'sGravenhage en sinds 1888 aan 't Haag- sche Correspondentiebureau. Ook de gemeenteraad van Haarlem heeft besloten tot de instelling van een duuiie-commissie wier taak overeenstemt met soortgelijke commissies in andere plaatsen. Te Haarlem is besloten bij de plaat selijke directe belasting het stelsel van eigen aangifte in te voeren. LEIDEN, 2 November St. Augustinus. Na opening der vergadering door den voorzitter en afdoening van eenige huis houdelijke zaken, sprak ons lid de heer v. d. Eerden over de tragedie van Sopho- kles en van Shakespeare. Door het lezen en gedeeltelijk door het zien van hun meesterwerken was deze ertoe gekomen over dit onderwerp te spreken. Meer dan rhytme en schoonheid, zocht hij in die werken de ziel, het diep-menschelijke en vooral het.tragische, dat de meest genu anceerde gevoelens in ons wakker roept. Te tragischer zijn volgens Aristoteles de omstandigheden, als er een conflict is, niet tusschen vijanden maar tussehen verwanten of vrienden, als een heillooze daad met meer bewustzijn gesteld wordt als de dwaling te laat wordt ingezien of ook als de wil tot handelen er is, maar de mogelijkheid ontbreekt. Niet al wat treurig is, kan aanspraak maken op den naam van tragisch, maar alles moet me dewerken om in ons gevoelens van vrees of medelijden op te wekken, des te die per zal ook den indruk zijn, die het dra ma op ons maakt. Overgaande tot de bespreking der Grieksche kunst, constateerde spr., dat telkens van die landstreek het genre bloeide, dat het meest in overeenstem ming was met 't karakter der eeuw, tot eindelijk in het gouden tijdperk Athene de Ionische epiek en de Dorische lyriek op het tooneel als dialoog en koor ver- eenigde. Thespis en Phrynichus heeten de uit vinders van hef drama, maar zij gaven slechts ruwe essays: Aeschylus was de opkomst, Sophokles de bloei, Euripides 't verval van het drame. Hoe Sophokles de harmonie der kleu ren weet te bewaren, zonder de lijnen der karakters te schaden, hoe nimmer de handeling stokt en alles ineenvloeit tot sublieme tragiek, bewees spr. uit ver schillende fragmenten van: Oedipus op den heuvel. Sophokles wees Shakespeare den weg. Ook hij is een meester in de tragiek. De meest verborgen gevoelens weet hij te vertolken, sober en natuurlijk. Aan tte beheersching van alle schoonheids middelen paart hij een ongeëvenaard en rijkdom van gedachten. Langzamerhand zien we de hartstochten sterker worden van af den eersten oorsprong: Shake speare geeft geschiedenis der geesten. Evenals van Sophokles, gaf spr. ook van hem een korte leevnsschets. Met de bekende stormscène in Koning Lear, het gesprek der doodgravers in 'Hamlet, e. a. lichtte spr. toe, hoe Shake speare met felle contrasten wist te wer ken. Ook vestigde hij de aandacht op den fraaien climax en de sluwe ironie in de rede van Antonius uit Julius Caesar. In Hamlet hebben we het geval, dat de Stagyriet het minste tragische achtte, een fout derhalve, maar tochwelk een meesterlijke tragiek! Wie de grootste is geweest, Sophokles of Shakespeare, vermocht spr. niet uit te maken, doch beiden 'gaven, waaraan hun tijd behoefte had. Na eenig debat over de waardeering van Eeschylus en Euripides, en over de quaestie of Shakespeare dan wel Bacon de schrijver der beroemde tragedies is geweest, bedankte de voorzitter den spr. en vestigde de aandacht op de cultuur waarde dier meesterwerken, een aanspo ring om ze te leeren genieten en toe te passen op eigen leven. Carter. In den Schouwburg werd gisterenavond een voorstelling gegeven door den En- gelschen goochelaar Carter. Door den enormeiL ophef, die bij middel van kleu rige plakkaten, over zijn prestaties waren gemaakt, waren onze verwachtingen, en waarschijnlijk ook die der weinige be zoekers, hoog gespannen. Wat we echter gezien hebben, waren wel mooie toeren van behendigheid en schitterend bedekte bij-den-neus-nemerij, maar iets werke lijk bijzonders hebben wij er niet in kun nen zien. Het meest voldeed de heer Carter ons vóór de eerste pauze, waarbij hij o. m. spiritisten in het ootje nam, met zijn tik kende hand op de glazen piaat Het doen verdwijnen en te voorschijn brengen van menschen in diverse kasten en kisten werd door de veelvuldigheid vervelend. Zooals reeds gezegd, niet velen hebben hun geld aan deze vertooning versnoept, en ditmaal hadden de wegblijvers eens geen ongelijk. Aan de vereenigde vergadering van Rijnland is door Dijkgraaf en Hoogheem raden ter vaststelling aangeboden de be grooting van dat Hoogreemraadschap, dienst 1912. Zij wordt geraamd in ontvangst op f292259,90, in uitgaaf op f291086,15, ba tig saldo dus f 1173.75. De ontvangsten wijzen aan, o. m. van vroegere diensten f40,684; inkomsten uit bezittingen f35112; opbrengst sjuizen en bruggen f 14615; omslag landerijen f 120.463; buitengewoon f50.600. De uitgaven worden geraamd: huishou delijk bestuur f 53431openbare werken f142.727; waarnemingen en toezicht f 112.12; buitengewoon f68.106. Het bundergeld wordt als voor het loo- pende dienstjaar voorgesteld op f 1.40 per Hectare. De le-luit. W. J. M. Linden en de 2e luit J. W. F. Bakhuis, beiden van het 4e reg. infanterie te Gouda worden naar hier overgeplaatst. Zooals reeds gemeld is ook hier ter stede een Comité opgericht, dat zich ten doel stelt de Leidsche ingezetenen in staat te stellen mede te werken tot leni ging van den -nood, ontstaan door den storm op 30 September 1.1. Onze burgemeester heeft bereidwillig het Eere-Voorzitterschap van dat Comité op zich genomen. Het bestaat voorts uit de leden Ds. H. Roscam Abbing, H. J. Bethe, S. de Boer Azn. J. A. Bots, Mej. D. Coebergh, Mr. J. A. F. Coebergh, Prof. Dr. P. D. Chantepie de la Saussaye, W. van Rossum du Chattel, Mr. A. v. d. Eist, Mr. A. J. Fokker, G. Gerlings, B. J. H. Haitink A. J. den Hollander, J. Harteveld Azn., Mevr. Kamerling-Onnes, Dr. C. J. van Iterson, Prof. Dr. P. Th. L. Kan, D. H. Kortenbout van der Sluijs, Freule F. van Panthaleon baronnesse van Eek. W. Pera, Prof. Dr. F. Pijper, C. D. de Roon, Ds. R. J. W. Rudolph, N. L. A. van Unen, D. P. Vermaas, D. Versluys, J. E. Baron de Vos van Steenwijk, Mr. j. Th. C. Virulij, J. P. Vergouwen en A. I. Witmans Azn. Als Comité van Uitvoering zijn gekozen de heeren W. van Rossum du Chattel, voorzitter, A. I. Witmans Azn.. Secretaris, G. Ger lings Penningmeester, Mej. D. Coebergh, A. J. den Hollander, N. L. A. van Unen en J P. Vergouwen. Besloten is tot het houden van een schaalcollecte langs de huizen en het openstellen van een inteekening. De in te komen gelden zijn bestemd voor hen, die door den storm van 30 September 1.1. getroffen zijn, zoowel in Zeeland als daarbuiten. Lijst van onbestelbare brieven ie*n Briefkaarten van hier verzonden gedu rende de 2e helft der maand Oct. 1911. Brieven. Heiiers, Amsterdam. Mej. L. Holleman, Arnhem. B. Mulder Pz., Bennebroek. B. M. A. Paulus, den Haag.» Mej. Sterling, Purmerend. Mej. Spier dijk, Rotterdam. Mej. J. Bruggemans, W. F. J. Hoogerwerff, idem. Mejuffrouw Niemeier, idem. W. Schmidt, Zaandam. Briefkaarten. S. de Vries, Am sterdam. Mevr. Goldschmidt, idem. Mej. A. Mensinger, idem. v. d. Broek, den Haag. Mej. G. Kleij'n, Haarlem. Mej. C. Florijn, Rotterdam. Mej. A. Tielkemeijer idem. Mej. N. Derhage, Wageningen. 7 briefkaarten zonder adres. 13 drukwer ken. Buitenland. Brieven. Aural Reme dies Co., London. P. Fijnvandraat, Tim- bridge .Wells. Ned. Oost-Indië. Brieven. Mej. H. Hofland, Padang. Briefkaarten. Ned. Fabriek van Vuurwapenen, Leiden. Gevonden voorwerpen. Lorgnet met koordje, ledige zak, 2 riemen van een paardentuig, zakje met geld, sleutels, ijzeren band van een wagen naaf, sigarenkoker, doublé armband, vrou wenzak, fietspomp, dames- en kinder- handtaschje, handschoenen, gladde gouden ring, nikkelen hondenhalsband, gouden oorbel, rijwieltasch met inhoud, aanhanger van een collier, zilveren rozenkrans, zakmes, langwerpige broche (speld), 4 paren kousen, zakdoek met eenig geld, gouden en zilveren dameshorloge, zilve ren heerenhorloge, broche, portemonnaie met eenig geld, duimstok, haarspeld, hoedenspeld, 8 vischvergunninge'\ pedaal met trapper van een rijwiel, witte en zwarte ceintuur, hond, notitieboekje, roei bootje, gouden medaillon,'30 rittenboekje, overjas, bril in étui, kinderparapluie, blauwe rozenkrans in etui, kindermuts. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag, behalve Don derdags en Vrijdags, van 1 tot 3 uur ten Politiebureele alhier. LEIDSCHE SPAARBANK Ultimo October 1011. Inleggersrekening. 1911 Saldo aanvang der maand 2.619.127.51K Ingelegd98.486.38H Bijgeschreven rente op afgeloste boekjes 248.83 ƒ2.717.862.73 Terugbetaald 112.029.65 Saldo van het tegoed einde der maand 2.605.833.08 Aantal inleggers 1911. Aanvang der maand12880 Nieuwe inleggers60 12940 Inleggers waarmede is afgerekend 65 Einde der maand12875 ROOMSCHE AGENDA. Donderdag 6 uur en 81/2 uur Bondsgebouw, Rapenburg 10. Lezing met iiclitbeelden door den Weleerw. Pa ter J. G. Tesser over Rembrandt. Toe gang vrij. ALKEMADE. De afd. Alkemade van den Prov. Zuid-HolJ. Boerenbond, houdt op Vrijdag 3 November 1911, een algemeene vergadering des avonds 7 uur in het Café van Benten te Rijpwetering. De agenda bevat o.rn.Opgaaf kunst mest. Opgaaf veevoeder. Verslag van de afgevaardigde naar het Congres te Nij megen. GOUDA. Benoemd aan het gymnasi um alhier, tot leeraar in de natuurkunde de heer S. J. Vroman, en tot leeraar in de wis- en natuurkundige aardrijkskunde de heer L. H. Nort, beiden alhier. HOOGMADE. Naar men verneemt» zal de controle omtrent de Rijksbelastingen tot heden opgedragen aan den Rijksambte naar te Oudewetering, voor deze gemeente verplaatst worden naar een ambtenaar die binnen korten tijd geplaatst zal worden te Oudshoorn. KATWIJK. In den gemeenteraad werd meegedeeld, dat B. en W„ bereid zijn de gemeentelijke losplaats aan Land- bouwlust te bestraten, de kosten bedra gen ongeveer f 700. Aan de aannemers der nieuwe school te Katwijk aan Zee zal de bereids ingehouden boete (wegens te late oplevering der school) terug 'be taald worden, verminderd met het sala ris van den dage!. opzichter bij den bouw van de woning voor 't hoofd der school. De kwade posten van de grondbelasting en personeele belasting dienst 1908 be- loopen f331,84. Volgens mededeeling van den ambtenaar van den Burg. Stand zal ook voortaan op Maandag gelegen heid worden gegeven tot kostelooze hu welijksvoltrekking. Tot tijdelijk wethou der werd benoemd de heer R. Ouwe hand. De raad besloot aan B. Dijkarent toe stemming te verleenen om een houten loods te bouwen op zijn terrein, doch bui ten die indertijd door den raad vastge stelde wijzigingen. De Voorzitter, zich hiermee niet kunnende vereenSg&i, zal het besluit ter vernietiging voorgedra gen. Bij de verordening tot regeling van het openbaar onderwijs werden de vak ken q. en s. vervangen door die ge noemd ondar i en j. van art. 3 der Onder wijswet. De heer R. Ouwehand maakt nog enkele opmerkingen over het onder wijs op de openbare school. De verorde ning wordt daarna goedgekeurd. Beslo ten werd een overeenkomst te sluiten in verband met de aansluiting van Valken burg aan het locale Telefoonnet. Voorstellen tpt uitbreiding der gasfa briek werden zonder debat aangenomen. Een nieuwe Stoker» met een ovenblok van 6, 7, 8 en 9 retorten zal worden bij gebouwd, en verschillende toestellen van grooter capaciteit bijgeplaatst. De fa briek in 1899 in werking genomen met een etmaal-capaciteit van 600 kub. M., welke in 1904 voor sommige toestellen een op 1000 en andere op 1500 werd gebracht, zal thans na den verbouw ko men wat Stokerij en meerdere toestel len betreft, op ongeveer 6000 a 7000 kub. M. etmaalproductie. Bij de rondvraag stelt de heer Dl Ouwehand Az., wethouder, voor, den toe- gestanen verbouw der Stokerij voor dit maal niet na de openbare aanbesteding te gunnen, doch de besteding te doen plaats hebben bij uitnoodiging, en dat wel onder de ingezetenen, welk voorstel met een kleine wijziging wordt aangeno men. De heer van Tol wensclite dat de gemeente aan personen in gemeente dienst gedurende den "duren wintertijd een tegemoetkoming z,oy geven, adderen willen dat de particulieren hierin zullen voorgaan. Ifi besloten zitting werd bejiandeld het verzoek van W. Rijkers om verminde ring van betaling voor duinwater, welk verzoek verworpen werd. Bij de behandeling der begrooting 1912 bracht de voorzitter een woord van hulde aan de waakzaamheid van den, nachtwaker T. Goemaat, die onlangs bij een brand de bewoners voor levensgevaar behoedde. Na enkejle wijzigingen woydt de begrooting aangenomen. Ook de begrooting gasfabriek en wa terleiding werden goedgekeurd, nadat bij de eerste een voorstel om aan den fa brieksbaas een salaris van f 1000 te ge ven was goedgekeurd. KATWIJK AAN ZEE. Op den publie- ken afslag werd besteedvoor volle pe kelharing f 13.65; ijle dito f9.8010.85 steurharing f 12.95, makreel f8.95, per kantje. KATWIJK AAN DEN RIJN. Steeds treedt men het stelen van veldvruchten brutaler op. Dezer dagen werd van verschillende eigenaren in den Mient in één nacht aardappelen, wortelen en bloemkool ge stolen. De politie steld een onderzoek in LANGERAAR. Den heer J. v. d. Eisen' tot voor korten tijd hoofd der R. R. school alhier, is een pensioen verleend van f1054. LI£SE. Bij de op het landgoed „Was sergeest" gehouden drijfjacht zijn door 7 schutters 143 stuks wild geschoten, nl. 90 fazanten, 25 hazen, 10 houtsnippen, 14 konijnen, 3 eenden en een watersnip. Het aantal deelnemers aan den tuin- bouwwintercursus, hetwelk aanvankelijk is begonnen met 14 bedraagt thans 27. NIEUWKOOP. Naar aanleiding' van de klachten bij ZEx. den Min. van Finan ciën, over onregelmatigheden in de aan slagen der Pers. Belasting, meer bepaal delijk, dat een groot getal inwoners, juist katholieken, niet werden aarigeslagen en zij zoodoende van het kiesrecht verstoken bleven, bracht de heer D. van Nievelt, Di recteur der Dir. Belastingen te Utrecht dezer dagen een bezoek aan deze gemeen- te om een persoonlijk onderzoek in te stellen. NOORDW1JKERHOUT. In café „De Vlasoven" vergaderde Dinsdagavond de Tuindersvereeniging „Eensgezindheid". Er waren 43 leden aanwezig. Ofschoon men in het begin van het jaar een veilingscommissie benoemde,, nadat het bestuur was afgetreden, werd thans weder een bestuur samengesteld, bestaande uit de de heeren Jac. de Groot, Voorzitter, H. Geerlings, Secretaris en W. van den Burg. Ofschoon door verschillende firma's reeds 12 ct. is geboden voor erwten, be sloot men voorloopig geen contracten te sluiten, dooh ter veiling te brengen. Hierna ging de Vergadering uiteen. NOORDWIJKÉRHOUT. In café het „Wapen van Noordwijkerhout" vergader de de afd. Noordwijkerhout van Bloem bollencultuur. De voorzitter de vergade ring openecid, herdacht het ontslapen! lid van de vereeniging A. N. Vermin, die veel belangstelling toonde voor de ver gadering en bijna nooit afwezig was. Geballoteerd werden G. Parlevliet, H. Mens, M. Bulot, P. v. d. Raadt, A. Vis Jzn. en A. N. W. Vermin. Het stellen van candidate» voor het Hoofdbestuur wordt uitgesteld tot een volgende vergadering. Medegedeeld wordt dat het bestuur een onderzoek heeft ^ingesteld bij het Hoofdbestuur, omtrent de uitreiking van een zilveren medaille'. De twee prijswin- ners J. Heemskerk Pzn. en )N. iMooijman zullen daarom moeten loten. De rondvraag leverde niets bijzonders op. Daarna ging men over tot het hou den van een verloting, t ROELOFARENDSVEEN. Vele leergra ge jongelieden en ook ouderen van dagen waren gisteren in de bovenzaal van het café Wagenaar vereenigd, om tegenwoor dig te zijn bij de proefles in de Duitsche taal door een der leeraren van de Ber litz school. Onder de genoodigden werden opge merkt een der eerw. heeren Kapelaans, alsmede verschillende notabelen uit het dorp. Van den Burgemeester was bericht van verhindering ontvangen. Na eene korte inleiding van den voor zitter van het comité, den heer J. de Jong Jzn., werd terstond met de les be gonnen. Deze les volgens de Berltz methode was zoo eenvoudig mogelijk en alles maakte den indruk dat door oplettend heid, herhaling van het gehoorde en voor al door geen les over te slaan, snelle vor deringen te verwachten zijn, terwijl men zich volgens den leeraar kan verzekeren, dat ongeveer 20 lessen voldoende zijn om zich in het Duitsch uit te drukken. Na afloop der les nam de voorzitter andermaal het woord, waarbij de kosten berekening een hoofdrol vervulde en te vens gelegenheid werd gegeven zich voor den cursus op te geven. Verrassend was dat een dertigtal leergragen zich als lid aangaven. Zij nog vermeld, dat in overleg met het bestuur der Groenteiiveiling Een dracht maakt Macht het locaal der veree niging ter beschikking van den cursus werd gesteld, wat allen wel zal bevredigd hebben. De voorzitter bedankte daarop voor de betoonde belangstelling, daarbij doen de mtkpmen, dat liet vopr lipt copiité aan genaam zou zijn, als-nu en dan gedurende den cursus verder belangstellend bezoek getoond weid. De heer Hendrix betuigde hiervoor dank. WADDINGSVEEN. Voor den aanleg van de spoorlijn Gouda-Boskoop—Alfen heeft de gemeenteraad een renteloos voor schot van f 30.000 beschikbaar gesteld. Tot onderwijzeres met verplichte! 'hoofdakte alhier is met ingang van 1! Dec. benoemd mej. J. S. Meyers te Bra ke 1. De gemeentebegrooting is vastge steld in ontvangst en uitgaaf op! f 60497.0met een omslag van f TO.OOO^ ZOETERvK'OUDE, Op een paar plaat sen onder deze gemeente zijn ten nadeele van anderen de vischbeunen nagezieiif en het beste van den inhoud (paling) door stroopers medegenomen. GEWESTELIJK GEMENGD. j Overreden. Wederom valt er een stoomtramonge luk met doodelijken afloop op den Haag- weg onder Zoeterwou.de te vermelden. Het 12-jarig zoontje van C. G. v. H., wonende in de Maria Gondastraat al daar werd Dinsdagmiddag 4 uur door den tram nabij gemelde straat overreden De raderen der achterste wagens gingen hem over het-hoofd, zoodat de dood on middellijk intrad. Naar men zegt heeft het trampersoneel in deze geen schuld. De bladrietschipper A. H., van N i e u w k o 0 p, keerde met zijn ledige schuit uit de bloembollenstreek huiswaarts, doch nabij de „Kaag" gekomen, werd hij zoodanig ongesteld,' dat bij per rijtuig naar huis werd ver.voerd, thuis gekomen, overleed hij binnen enkele uren. Men vermoedt, dat hij, nat bezweet, bevangen is door de koude. De overledene had het voornemen, om als de drukte van het ruigtvaren voorbij was, in het huwelijk te treden. Voorzitter de Heer F. M. Baud, Bur gemeester. Aanwezig 6 leden, afwezig de heer Kcnst. Nadat de vergadering met gebed ge opend is, worden de notulen onveran derd vastgesteld. Ingekomen stukken: j Een scltrijven van Ged. Staten, waar bij goedgekeurd wordt terugjgjczondeu de Gemeen ter ek en ing over 19io. Een schrijven van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van een af en pver- schrijving. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen.. Vervolgens leest de Voorzitter een schrijven van den heer N. Kuiper, vee arts, alhier, waarin hij te kennen geeft,, dat liij het .voornemen koestert met 1 Nov. a.s. de gemeente te verlaten, en zich' tevens bereid verklaart ter voorziening in de vacature medewerking te verbenen. B. en W. hebben een advertentie ge plaatst, waarop twee brieven z^ijn ont vangen. De Voorzitter deelt verder mede, dat voornoemde heer omtrent de sollici tanten van adviefs zal dienen en alhier de praktijk za! blijveln waarnemen, totdat de niejuwe functionaris zich alhier zal hebbejn gevestigd. Daarna komt ter tafel een schrijven van de commissie voor drinkwatervoor ziening waarbij toegezonden wordt een afdruk van' het verhandelde in de ver gadering te Breukëlen. De Voorzitter heeft, die vei^ade- ring bijgewoond en geeft omtrent deaij stand van zaken eenige inlichtingen. De! commissie vraagt thans of de gemeente de pogingen wil steunen, zonder zich; tot iets te verbinden. De Voorzitter, stelt voor in bevestigenden zin te ant woorden, waartoe wordt besloten. De Voorzitter merkt voorts nog op, dat het hem billijk voorkomt pond- pondsgewijze in eventueel door de com missie gemaakte onkosten tegemoet te komen. De vergadering is van jneening, dafc (het financieële offer, hetwelk degemeejn- te zich zal moeten getroosten geen be zwaar zal zijn en besluit daarom in dien' zin. j Door de Coöperatieve vereeniging „Ons Belang" alhier, is te kennen gege* ven, dat zij bereid is de sloot, welke loopt vóór haar erf tot den dam, te dejmpèn^ waarvan de kosten geraamd zijn op f 100. Zij vraagt daarvoor van de gemeentel een subsidie van 50 procent der te ma-, ken kosten. I B. en Wi. stellen voor in het belang van de passage aldaar het verzoek in tej wlliigen en een subsidie tot een maxi mum van f 50 te verleen en. Conform wordt besloten. Een verzoek van G. ter Reehorst om! de voormalige aschschuur weder voor f 15 te mogen huren wordt eveneens in gewilligd. He? hoofd der Openbare lagere school heeft bericht, dat zich voor het Herha- lingsonderwijs hebben aangemeld 4 jón gens. Zonder hoofdelijke stemming wordt op voorstel van B. en W. de heer Roe land aangesteld tot het geven van het HerhaiingsoncLerwijls. Daarna wordt/ goedgekeurd een af- en', overschrijving op de'begrooting van 1911] Voor kennisgeving wordt verder aa genomen een schrijven inzake de ex ploitatie van een electrische centrale tej Alfen, waarbij .wordt medegedeeld dal

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2