WOU BRUGGE. Door B. en W. dezef gemeente zal de jaarlijksche schouw ge dreven worden over wegen en voetpa den, kaden, en waterkeeringen, op JX'oensdag 15 November a.s. j QEWESTELIJK GEMENGD. De wind als tuinman. Een tweetal boomen bij den veehou der C. Peters in het Rietveld te Ha- zerswoude, die bij de vorige storm voor een groot gedeelte ontworteld wer den, zijn thans door den laatsten sterken wind, die hen van de andere zijde be stook et weer op hun plaats terugge bracht. Gistermorgen passeerde te Hoogmade de landbouwer J. V. van Laugeraar in gezelschap van den heer T. met paard en dogkar, toen plotseling het paard voor een afgezaagde boomstronk schrok en in de vaart sprong. De inzittenden redden zich uit hun benarde positie, doch het kostte heel wat moeite eer paard en .wagen op het droge gebracht waren. Brieven uit Zoeterwoude. XI. Wie over plaatselijke toestanden schrijft heeft vooral het werken der verschillende vereenigingen na te gaan. In haar verga deringen komen de meeningen en stre vingen tot uiting; haar overzichten en balansen geven een beeld van de vooruit gang soms ook van de achteruitgang op verschillend gebied. De Harddraverijvereeniging jaarverga- derende wierp daarbij 'n Terugblik op 't afgeloopen feest, maar dachi ook aan de toekomst Het bestuur kreeg in opdracht middelen te beramen om de vereeniging financieel sterker te maken; ook heeft het te overwegen of de vereeniging voor taan de verschillende kunstwerken, als het aanleggen der baan, het plaatsen van muziek- en bestuurstent, het afzetten van het terrein in eigen beheer zal uitvoeren, of wel een nieuw contract zal sluiten. Wat de geldmiddelen betreft, vrees ik, dat elke verhooging van contributie- en toegangskaarten eer nadeel dan voor deel zal brengen. De vereeniging heeft al een twaalftal jaren dezelfde prijzen gehandhaafd, men is er dus can gewoon. Maar a'.s men gaat verhoogen, zullen ver moedelijk velen bedanken als lid en al leen bij gunstig weer de benoodigde toe gangskaarten koopen. Bij ongunstig weer, als de vereeniging toch al een voordeelig jaar heeft wordt de schade voor de kas nog zooveel grooter. En we hebben veel ongunstig weer bij het feest! Nu beta len de leden natuurlijk hun contributie en ontvangen hun kaarten, onafhankelijk van dé weersgesteldheid op den feest- dag. Beter lijkt het mij, dat men de contri butie onveranderd laat en alleen meer le den tracht te winnen, vooreerst onder de huisgenooten der leden dat kon al heel wat helpen maar ook onder een groo- fe groep ingezetenen, die zich hoe langer hoe meer van het feest terugtrekken. Kon men hen er eens van overtuigen, dat het billijk is, onze vereenigingen te steunen, dan behoefden geen andere middelen tot versterking der geldmiddelen beraamd te worden. Wat het tweede punt aangaat, ben ik ook niet voor verandering. Een vakman schaft zich het benoodigde materiaal aan, heeft gelegenheid het te bergen, en heeft personeel in dienst om alles in orde te brengen. Soms kan hij nog het een of an der tijdelijk verhuren. Het ligt voor de hand, dat zoo iemand voordeeliger voor alles kan zorgen, dan een vereeniging, die noch materiaal, noch een bergplaats, noch personeel heeft; die voor iederen spij ker betalen moet en bovendien niet voor voldoende toezcht kan zorgen. Daarom zou het m.i. aanbeveling verdienen, op nieuw een aanbesteding te doen houden voor het jaarlijksche werk en daarbij ook vooral de rechten en plichten van beide partijen goed te omschrijven. Het zou jammer zijn, als deze vereeni- gnig, om het betere te bereiken, bet goede ernstig in gevaar bracht. K fDe Onderlinge Brandwaarborg Maat schappij herdacht de vorige maand haar 25-jarig bestaan. Het overgespaarde ka pitaal bedraagt op het oogenblik meer dan 19000 gulden, terwijl de premiën over leenkomen met die, welke de meeste brandwaarborg maatschappijen eischen. fji Mooi resultaat, waaruit Wijkt, boe voordeelig zoo'n onderlinge kan werken. Men bedenke echter, dat behalve de on- vermijdelijke administratie-kosten» er ^1 echts f 50 per iaar „af" moet voor den secretaris-ijenningmeester. Toch is het verzamelen van deze geldsom waarvan de oudste deelnemers het eerst gaan pro- f it eer en niet het voornaamste resul taat Want van meer belang is het, dat 'een „onderlinge" het algemeene ver- trouwen geniet, daar haar bestuurders tot onze bekenden behooren en jaarlijks een verslag uitbrengen omtrent den toe stand der vereeniging. En door dat ver trouwen verzekert menigeen huis en in boedel tegen brandschade, die er anders niet zoo licht toe komen zou. Ondanks de talrijke agenten en vertegenwoordi gers van andere maatschappijen gaat de onderlinge nog steeds in ledental vooruit. Met vertrouwen kan zij de toekomst te gemoet gaan. In meer dan een plaats is of wordt '«en „duurte"-commissie ingesteld, dje ten doei heeft tc onderzoeken, welke maatregelen de gemeente heeft te nemen om de gevolgen der duurte zooveel mo gelijk te beperken. Ik heb me een oogen blik afgevraagd, of zoo'n commissie voor onze gemeente geen reden van bestaan! kon hebben. Iedereen heeft meerdere uitgaven door den ongewoon hoogen prijs van de meeste noodzakelijke voe dingsmiddelen. Maar de boer en daar mee bedoel ik op 't oogenblik den „koe- boer" heeft bovendien abnormaal wei nig ontvangenzijn bedrijf is niet loo- nend geweest. De inkomsten zijn dus buitengewoon hag, de uitgaven grooter dan gewoonlijk, zoo lijden de boeren aan twee kanten. En wqar de veeteelt het hoofdbedrijf is in onze gemeente, lijdt ook de geheele gemeente dubbel onder de gevolgen van den ongunstigen zomer. Maar d aarom ook geloof ik niet, dat van gemeentewege iets bereikt kan worden. Het spreekt van zelf, dat in zulk een ongunstigen tijd meer dan anders de aandacht valt op andere misstanden, die voortdurend bestaan, maar die nu na tuurlijk te erger gevoeld worden. Zoo lijdt het bedrijf onder te hooge koop en vooral huurprijzen, een ge- vclg van het feit, dat het land alleen ais een stuk koopwaar wordt beschouwd, dat ais van zelf den meestbiedende in koop of huur wordt toegewezen. Men houdt in 't geheel geen rekening met het algemeen belang, dat eischt, dat de boer behooilijk moet kunnen leven van de opbrengst van den grond. Dat is een van de groote misstanden, waarvan land bouw en veeteelt te lijden hebben. Als de ongunstige zomer van f911 de aanleiding kon zijn, dat hierin ver betering werd gebracht pp welke! wijze laat ik nu in 't midden dan zou dat ten minste één goed gevolg der langdurige droogte zijn. Or:langs heb ik het gehad over de be strijding van het mond- en klauwzeer, waarbij ik geen bewonderaar bleek van de regeerin gsm a at regelen, die ik ondoel matig achtte. Het resultaat bleef beneden de verwachting. Van verschillende zijden vernam ik dat de door den Zoeterwoudschen brief schrijver geuite afkeuring, instemming vond. Maar in Hazerswoude 't bleek me uit „De Leidsche Courant" was men het met de Regeering eens. Ook al goed meende ik; misschien denken en doen de Hazerswoudsche boeren an ders dan de Zoeterwoudsche. Men kan dus begrijpen, dat ik niet weinig verbaasd was, toen ik een Ha- zerswouder, die de kaart van 't dorp zeker goed kent, den heer Dorus Wesse- lingh, op het Congres van den Boeren bond hoorde klagen, dat hjj zich in zijn naaste omgeving zoo geërgerd had over de houding der boeren, die het mond- en klauwzeer verzwegen, de rggeering te genwerkten, enz. Hoe heb ik 'tnu? dacht ik. Dat klopt niet. De courant zegt: 't gaat goed, de Heer Wesselingh vertelt het tegendeel. Ik geloot het laatste; het gezag van iemand als de Heer W., sprekend over toestanden, zijn bedrijf betreffende, stel ik boven een naamloos courantenbericht. De schampere opmerking „dat de Regee ring met haar maatregelen zoo gelukkig niet is, als de Zoeterwoudsche brief schrijver zou doen vermoeden", welke eens aan 't slot van een mededeeling uit Hazerswoude stond, is door een ge zaghebbend bewoner dier gemeente weerlegd. Ook in dat dorp hebben de maatregelen geen instemming verwor ven. Dat ïk het overigens met de inleiding van den Heer W. niet eens ben wie zal daaraan nog twijfelen? Maar wie was het ook met hem eens Ter vergade ring werd hij algemeen bestreden en de beschuldiging van onedele practijken, die hij op de boeren wierp, werd algemeen afgewezen. In de Tweede Kamer, waar in de afdeelingen de agrarische speciali teiten de bestrijding van het mond- en klauwzeer hebben besproken, vond Regeering meer bestrijding dan instem ming. Eindelijk schipit men ook daar te komen tot de conclusie, waartoe de mannen der practijk enkelen uitgezon derd al lang gekomen waren. Geluk kig 1 Br. Kerknieuws. Verplichting van Mis hooren opgeheven. In „St, Bavo" van deze week wordt de volgende officieele mededeeling opge nomen. Z. D. ff. de Bisschop van Haarlem verzoekt ons te willen berichten, dat ingevolge de nieuwe Pauselijke beschik kingen de verplichting van Mishooren op St .Willibrordusdag (7 November) en op het feest van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen (8 December) in het Bisdom Haarlem is opgeheven. (Msb.) Academienieuws. LEIDEN. Bevorderd tot semi-arts de heer W. W. Muijs van de Moer. Ge slaagd voor het doctoraal examen in de rechten heeren J. Rinkes en F. G. Vogler (allen van Leiden.) AMSTERDAM. Bevorderd tot doc tor in de scheikunde op proefschrift: Het gedrag van zwaveldioxyd ten ppzichte van de Halogenen", mej. Tetta van der Goot, geb. te Amsterdam tot doctor in de plant- en dierkunde op proefschrift: „De cytoadiitect-onie der groote hersetuuiors van eeltige knaagdieren", de heer /E. B. Droog- leever Fortuyn, geb. tc Rotterdam. UTRECHT. Bevorderd tot arts, de heeren C. Th. J. Penning en F. H. J Stoffels. Sport. De eerste Nederlandsche vliegster. Naar „De Auto" meedeelt, is aan me vrouw Beatrix de Rijk, onze landgenoote, door de Aëroclub de France het brevet voor bestuurster van vliegtuigen uitge reikt, met toestemming van de Nederl. Vereeniging voor Luchtvaart, zooals dat tegenwoordig vereischt wordt. Mevrouw de Rijk is de eerste Neder landsche vrouw, die het brevet behaald heeft. 4 min. 7*/* sec. onder wa er. De Parijsche zwemmer Gerard is er Dinsdagavond in geslaagd het wereld record in „het onder water blijven", dat op naam stond van den Amerikaan Ge rard met 4 min. ÖVi sec, te verbeteren. Zonder zich buitengewoon in te spannen hield Gerard het 4 min. 7sec. uit. Officieus bleef reeds vroeger een Fransch- man 4 min. 31 sec. onder water, in welken tijd hij 94 meter aflegde. Vedrines. Vedrines steeg Donderdagmorgen om half zeven op met de kroon, die hij vobr- nemens was op het wrak van de „Li- berté" te laten vallen. i Nabij genoemd schip daalde hij tot op 10 meters van het dek en liet de kroon vallen. Deze kwam terecht... in 'twater, zooals algemeen, uitgenomen door Vedri nes, gevreesd werd. Terwijl Vedrines zich verwijderde om naar Marseille terug te keeren, waar hij in 20 minuten aankwam, had een gen darm van dienst per bootje de kroon opgevischt en legde ze neer op een der groote kanonnen van 't wrak der „Li- berté". Bommenwerpen. De Aërodub \an Frankrijk heeft het reglement bekend gemaakt van den wed strijd der luchtschietschijf, waaraan voor 150.000 t'r. prijzen verbonden zijn. Deze wedstrijd zal waarschijnlijk in 'ftkamp van Chalons plaats hebben. Men zal bommen moeten werpen uit de hoogte op eene breede, op den grond geplaatste schijf. De vlieger, die de meeste punten be haalt, krijgt den eersten prijs, zijnde 50.000 fr. Dat wordt een wedstrijd van belang. Tragische dood. In de Luneburgerheide nabij Soetan is doodgevonden de vlieger Dax, die bij zijn vlucht over deze moerassige land streek gevallen is en bleef liggen, zonder dat eenig menschelijk wezen hem hulp kon bieden, daar zijn val niet gezien is. Men vond Dax onder zijn toestel begra ven. Land- en Tuinbouw. Ned. Boerenbond. Het bestuur van den Ned. Boerenbond koos tot zijn voorzitter den heer Th. Ver heggen, te Buggenum, voorzitter van den Limburgschen Boerenbond en tot onder voorzitter Baron L, van Voorst tot Voorst voorzitter van den Overijsselschen Boe renbond. De motie over de tariefwet op het Con gres te Nijmegen aangenomen werd als volgt geformuleerd en den Minister van Fin ancien toegezonden. De Ned. Boerenbond, op 27 Sept. 1911 te Nijmegen in Congres vergaderd. Gehoord de redevoering van Mr. J. Baron de Wijkerslooth de NVeerdesteijn, van meening dat in het ingediende ont werp Tariefwet met de belangen van den boerenstand in meerdere mate rekening moet worden gehouden dan thans het geval is. Spreekt den wensch uit dat Zijne Ex cellentie de Minister van Financiën de totstandkomen van wijzigingen in dien geest bevordere. Door de afdeeling Hillegom zijn tot candidaten gesteld voor het Hoofdbe stuur van de Alg. Ver. voor Bloembol lencultuur: in de vacature J. Roes, de Heer G. J. van Meeuwen te Heemstede; in de vacature J. Koomen Hz., de Heer R. V. van Zanten Gz., te Hillegom. Aanbestedingen, VOORHOUT. Voor B. en W. had al- hier de inschrijving plaats voor levering van brandstoffen voor dc gemeente. Gegund werden aan: Jac. v. d. Laan gasoline voor f 0,121/2 per Liter; J. An- gevaare petroleum voor f0,08 per Liter; L. Hcijstek: korte turf voor f0,60 per 100; Belgische anthraciet voor f 1.75 per H.L.C. van Werkhovenlange turf voor f0.55 per 100; geklopte cokes f0.59 per H.L.vuuraanmakers f0.25 per 100 st. Rechtszaken. Rotterdamsche Rechtbank. De rechtbank veroordeelde: L. C.,' 20 jaar, koopman te Gouda, en S. C., 29 jaar, koopman te Rotterdam wegens het opzettelijk voordeel trekken uit de opbrengst van door misdrijf ver kregen voorwerpen, elk tot 3 maanden gevangenisstraf. W. B. K., 23 jaar, los werkman te Gouda, wegens mishandeling tot f 10 boete subs, 20 dagen hechtenis. H-jV. H., 28 jaar, ios werkman, te Haas trecht, wegens thiefstal van een por- temonnaie, inhoudende vijf gulden, tot zeven dagen gevangenisstraf. J. A. K.,'28 jaar, los werkman te G o u d a, wegens verduistering van een viertal gouden ringen, tot f 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis, en J. F. H., koopman wegens hei te Gouda ter verspreiding in voor raad hebben van voor de eerbaarheid aanstooteiijke afbeeldingen, lot 14 da gen gevangenisstraf. Diefstal en heling. Voor dc Haagsdie rechtbank hebben terecht gestaan de 19-jarige C. v. d. W., smidsknecht te Loosduinen, en de 17-jarige molenaarsknecht A. J. M. J., aldaar, die des nachts tusschen 9 en 12 uur uit een pakhuis te Voorburg twee rijwielen, 19 rijwielbanden, drie rijwiel- lantaarns en een voltmeter hadden ge stolen. Het gestolene hadden zij nog denzeifden nacht bij den handelaar J. A. Sch., te 'sGravenhage gebracht/ De ouders van den bek I. J. verklaar den, dat hun jongen, die ook eenige maanden geleden terecht had gestaan wegens poging tot diefstal, sinds een jaar in verkeerd gezelschap was geraakt. Zij beloofden al hun best te doen om hem buiten dat gezelschap te houden. Subst. off. van Justitie, inr. Brantjes wees er op, dat beide bekl. jeugdige boefjes zijn, die deel uitmaken van een gevaarlijke dievenbende. Het „kind" J. blijkt nog meer op zijn kerfstok tc heb ben dan hem thans wordt ten laste ge legd. Beiden moeten dus een gevoelige les hebben, opdat zij hun leven beteren, en zoo zij al niet op het pad der deugd terugkeeren, dan toch op het pad, waar op men niet met de justitie in aanra king komt. Gerequirèerd werd de vproordeeling van de beide beklaagden ieder tot acht maanden gevangenisstraf. Hierop heeft ter zake van heling te recht gestaan J. A. S., die het gestolene van den bekl. omstreeks 12 uur 's nachts zou hebben gekocht aan zijn woning in de Zadelstraat in Den Haag. Bekl. ontkende dit ,dcch de beide be klaagden uit de vorige zaak verklaar den onder cede het gestolene aan S. verkocht te hebben en te hebben 'gezegd dat het gestolen was. Bekl. beweerde op dat uur niet thuis te zijn geweest en had daarvoor 2 getuige'n a décharge mee gebracht. De subst.-off. van justitie mr. Brant jes achtte door de verklaringen van de getuigen niet ontzenuwd. Spr. achtte den bekl. een voor de samenleving hoogst gevaarlijk persoon en requir eerde zijn verpordeeling tot een gevangenisstraf van écn jaar en zes maanden. Bekl.'s verdediger, mr. J. J. Koning betoogde nietigheid van dagvaarding, en vrijspraak van zijn cliënt, waaraan hij het verzoek tot onmiddellijke invrijheid stelling van bekl. toevoegde. Dit verzoek werd door de rechtbank geweigerd en de uitspraak bepaald op heden over acht dagen. 'Inhoud van Tijdschriften. Van Onzen Tijd. In het jongste nummer waarin we een zeer mooi portret van Prof. Hensen, naar een teekening van Toorop, aantreffen, publiceert Marie Koenen een schoon ge dicht: Aan Paul Verlaine. Pater Bens dorp neemt er het artikel van K. Sche- ringa in de „Vrije gedachte"; Is de na tuur dom? onder het ontleedmes, ter wijl Maria Viola een door een afbeel ding gerechtvaardigde critiek geeft op4 werk van Maurice Denis, op de tentoon stelling van „Moderne Kunst", te Am sterdam. De Kath Illustratie. bevat o.m. aardige kieken van de bei de oorlogstooneelen Tripolis en China, van de overstrooming in den Durger- dammerpolder en andere actualiteiten. Onder de schilderijenreproducties vin den we weer een paar zeer mooie ty pische van Hart Nibbrig. Een ruime plaats neemt ook de lectuur in. Behalve de vervolgen bevat het nog een viertal aardige verhalen. De eerste pagina geeft een portret van den onlangs gestorven! zanger Rogmans. Kath. Soc. Weekblad. Mr. A. Tepe toont door uitgebreide citaten, dat hij in het in zijn vorige ar tikelen over den „Volksverein" beweer de, wat de Maasbode een vergissing had genoemd, met deze vergissing is goed gezelschap te zijn. Stephan vervolgt zijn artikel: Een Katholiek belang. Verder bevat dit nummer de gewone rubrieken. Sint Franciscus. Dit maandschrift bevat o.m. het Ker- keiijk jaar. De ware Tertiaris. Francis- caansch oud Nederland. Seraphijnschei Kroniek. Uit de Missie van Brazilië, enz. BOEVENPECH. Klaar Bill i Dadelijk Jim Psssch, siste jhet gas. Dc steekvlam smelt den eenen centimeter na den an deren uit het gegoten stalen pantser. Kijk toch eens na, of ailes nog in orde is en of je de draden niet hebt ver wisseld. Y^ees niet bezorgd, mijn plan is goed. De roode draad is van de controle klok, de groene van de telefoon, de Iblaur we gaat van de controleklok naar de brandkast en van daar naar. het detect,i.- vebureau. Die draad moet dus, als we weer klaar zijn, gerepareerd worden, want als de klok daar om 5 uur niet luidt, dan komen ze, en, al zijn we ho pelijk dan al lang weg, dan is het toch' beter, dat ze ons werk pas na 24 uur; op het spoor komen. Ziezoo, daar hebben we het. De inbreker hield een vierkant stuk staalplaat in de hand, nu volgde een tiun- ne ijzeren plaat, die gemakkelijk doorge- smcltcn werd, dan kwam een dikke laag.' Verdraaid, dc deur is gepantserd nu moeten we hetzelfde werk nogeens doen. 't Helpt niets we moeten de heelet plaat aan den rand er uit smelten, an ders krijgen we het pantser er niet uit. En njet eens een slok whisky, bromde Bill. Als je nog eens bij het werk over whisky praat, gooi ik je wat naar je kop, jij stommerd. Hoe dikwijls moet ik dat nou zeggenBij 't werk geen bor rel nuchter zijn is een eerste ver- eischte in ons beroep. Kijk eens, of die daar boven nog behoorlijk ligt, maar pas op, dat je 'r niet aankomt; als er iets niet goed is ,maak' ik 't in orde, hegre- pen Al brommend gehoorzaamde dc ande re, terwijl Jim, na een blik op zijn chro nometer te hebben geworpen het was waarachtig al drie uur weer met fris- schen moed aan den arbeid ging. Geluk kig hadden ze genoeg zuurstof; hij had er op gestaan, dat ze een extra flescli mee zouden nemen, al had Bill er nog zoo over gemopperd. Hier zag je 't weer, men kan nooit voorzichtig genoeg zijn. Die daar boven was de waker, dien ze overrompeld hadden, 't JVas goed ge gaan hij lag met een caoutchoucband over den mond, die alleen den neus vrij lieteen andere over de oogen en een kap over de ooienzijn handen en voe ten gebonden, zoo stijf als een plank! en kon zich niet verroeren. Dat binden! met caoutchouc had Bill zelf uitgevon den, en hij was er buitengewoon trotsch opniets was onaangenamer, dan dat de man bij het knevelen stikte. Men kon nooit weten of men niet, niettegenstaan de alle voorzorgen, gesnapt werd en dan moest zoo'n maLheur met het leven be taald worden, of je kreeg 10 a 15 jaren extra. Alles in orde, Bill? Kom dan en ligt me bijde tijd vliegt! Zoo. N Zie je wel. Dadelijk hebben wc de voorste plaat er uit dan de hoek nog. Hou hier eens even vast niet laten vallen, uil Twintig minuten verstrekentoen wa ren de platen los. De pantserplaat werd er keurig uitgetild en toen moest alleen nog maar een tamelijk dunne stalen plaat doorgesmolten worden alles was in een half uur klaar, en nu kwam het groote moment Daar lag het voor tien. Jongens, wat schitterde die rommel, toen Jim de elec- trische lantaarn er bij hield. Begeerig, strekte Bill beide handen er naar uit en greep een handvol juweelen, briljanten en smaragden, zoo groot als duiveneie ren. Dit moment had scherpzinnigheid, moeite, gevaar en..,, geld gekost. En nu was alles bun eigendom Alle duivels, bijna hadden ze verge ten naar de klok te Kijken. Bijna' 4 uur vooruit Jim de controleklok inschakelen. Dat zou wat moois geweest zijn als dat was vergeten. Ja, ja, een mensch moet oppassen bij z'rf zaken. Hij rekte zich eens uit Het vervulde hem met trots, dat de heeren Johnston en Walkinshaw tegen hem niet op kon den. Toen hij de mand ruwe steenen 8 maanden geleden zag liggen, had hij zich voorgenomen, die te bezitten. Oppervlakkig geschat, hadden ze min stens een waarde van 50.000 p.St,'hij had er wel zoowat kijk op. Waarschijnlijk waren ze meer waard, maar hoe er aan te komen? Dat ze iederen avond in de brandkast werden geborgen, was zoo moeilijk niet om te weten te komen. Maar wie kan te genwoordig ook maar gissen, welke ex tra voorzorgsmaatregelen juweliers erf bankiers uitdenken Het was een gelukkig toeval, dat hij op een neveligen Novemberavond zijn}] tegenwoordigen kameraad Jim ontmoet*, te, juist toen hij in de Theems \vou'sprin.\ gen. Het detectivebureau had hem omH zijn drankzucht ontslagen en dagen lang' liep hij zonder eten rond. Destijds had] hij zijn zak vol geld en had hij .medelijden? met hean gekrqgen. Toen hij in de kroeg gehoord had, idat, hij alle inrichtingen bij Johnson en Wal-; kinshaw op zijn duimpje kende, stondé zijn plan al reeds dadelijk' bij hem vast.;; Hij hoorde, dat Johnson en Walkins-r haw steeds in verbinding stonden meti] het detectivebureau. Als de waker op derf, voorgeschreven tijd vergat de controle klok in te schakelen dan rukten eroogen- blikkelijk 10 man vuil het bureau aan. Werd door een oningewijde de deur vartf de brandkast aangeraakt, dan klonk' op het bureau een schel, 's Morgens omj 5 uur echter, ongeveer den tijd, dat alleL inbrekers aan het werk zijn, gingen de(; schellen allemaal over. Klonk er een niet# dan beduidde dat, dat de draad wart doorgesneden en dan kwamen er ootó 10 man. Nadat het plan was ontworpen, moesij nog veel bedisseld worden. Nell Bro\^; ning kwam zei f uit Amsterdam over eg'

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2