Uit Stad en Omgeving. taktiek", de Marxistische strooming moet in den Bond boven drijven is dat optreden intusschen weldra door 'n meer parlementaire methode van ver- Weer achterhaald. De Hanze. Donderdag is te Hoorn de 14e ver gadering gehouden van den (Centralen Raad van den R. K. Middenstandsbond in het bisdom .Haarlem. (Het voornaamste besluit van deze vergadering, de afschei ding van den neutralen jMiddenstands- bond naar aanleiding van de motie-Ta- xiefwet hebben wij gisteren 'reeds ge meld. De behandeling van de ziekteverzeke ring bracht groot verschil van gevoelen aan het licht. Op voorstel van kapelaan Knitel werd besloten een commissie te benoemen ter verdere behandeling en aanneming van het reglement. Hetzelfde geschiedde ten opzichte van de glasver zekering, waarover eveneens verschillende sprekers hun licht lieten schijnen. Bij de rondvraag vraagt de afd. Schie dam of hospitant-leden ook het orgaan behooren te ontvangen, hetgeen 'door den voorzitter bevestigend beantwoord wordt. De afd. Hoorn stelt thans voor, dat door de geestelijke adviseurs ieder jaar eene vergadering zal gehouden iworden, waarin zij moeten bespreken, of de mid denstandsbeweging in het principieele spoor blijft De heer v. d. Klei zag gaarne een bondsinsigne voor de Hanzeleden in het leven geroepen. De voorzitter zal gaame m overweging nemen, of er tot het vast stellen van een bondsinsigne kan worden overgegaan. De heer A. Horst spreekt den wensch uit, dat het hoofdbestuur ide stichting van een eigen gebouw te DeHt urgent zal verklaren, en dringt er op aan, dat voor de Middenstandsbank een vasten laccoun- tant zal worden aangesteld. De voorzitter deelt mede, dat het be stuur dier Bank binnenkort eene verga dering beleggen zal, waarop {gelegenheid zal bestaan voor een ieder zijne wenschen, de Bank betreffende, kenbaar te maken. De heer Prelage vraagt, hoe het toch eigenlijk gesteld is met Ide bestrijding van „Éigen Hulp" en wijst erop, dat in het orgaan eene advertentie voorkomt, die, naar zijne meening (niet toegelaten had moeten worden. De voorzitter antwoordt, dat het voor stel omtrent bestrijding van Eigen Hulp" is gepubliecerd, en nu is de be handeling aan de afdeelingen «overgelaten. Na dank en hulde te hebben gebracht aan de afd. Hoorn «en aan de Kath. pers, die den Middenstand zoo krachtdadig steunt, wordt de vergadering met den ge bruikelijker! groet gesloten. De Militiewet. De heer Duyraaer van Twist heeft een amendement ingediend om in de wet op te nemen de bepaling voor vrijwilli ge aanmelding bij de administratie*- troepen. De heeren Mardiant en Thomson hebben een amendement op art. 75 voor gesteld en wel om te bepalen dat de administratietroepen, voor zoover de manschappen zich niet vrijwillig daartoe aanmelden door loting worden aange wezen uit die miliciens, welke niet voor kaderopleiding in aanmerking komen. Ter toelichting merken de voorstellers het volgende op: Het wetsontwerp be paalt nergens, op welke wijze de admi- iystratietroepen worden aangewezen. Dit zal, naar de Regeering mededeelt, ge schieden door den korps-commandant in naam, feitelijk door den kapitein. Deze brengt dus de eerste oefeningstijd van 8V2 maand op 141/2 maand, deze brengt eene scheiding tusscihen bruikbaren en minderwaardigen. Dat kan zoo niet. Het aanwijzen van een andere autoriteit is practisch onmogelijk. Derhalve blijft er geen ander middel over om willekeur uit te sluiten dan de loting. Zij moet dan geschieden uit alle miliciens, die niet voor kader worden opgeleid. De sociaal-democraten hebben een amendement voorgesteld op art. 75 en wel om te bepalen, dat de aanwijzing der manschappen voor de administratie- troepen door loting zal geschieden. Het Oranje-Kruis. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft gisternamiddag in het Koninklijk paleis het Loo als voorzitter een verga dering van den raad van bestuur van den Koninklijken Natonalen Bond voor Reddingswezen en Eerste Hulp bij On gelukken het Oranje-Kruis geleid. De beraadslagingen waren voorname lijk gewijd aan den stormramp van 30 September j.l., met name aan de nog te nemen maatregelen om in samenwerking mët de ook bij den bond aangesloten corporatiën de Algemeene Vereenigde Commissie tot leniging van rampen door .watersnood en het Prov. Watersnood comité in Zeeland het lijden van de slachtoffers dier ramp in de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Hol land zooveel mogelijk te verzachten. Het Zoua venmonument. Op 26 November a.$. zal te Ouden bosch het Zouavenmonument worden onthuld door den voorzitter van den Ned. Zouavenbond den heer Aug. Wils. Behalve kapelaan Donders, die de pro testrede zal houden, zal bij de onthulling van het monument het Tweede-Kamerlid de heer A. C. A. van Vuurenlhet woord voeren. De slotrede zal worden uitge sproken door Mgr. Jansen, deken van Amsterdapr. Het Kamerlid Thomson. De Kameroverzichtschrijver van het „Hbld." dient den heer Thomson de volgende afstraffing toe, naar aanleiding van diens onhebbelijke opmerking tegen over den heer Lohman. De heer Thomson had namelijk, als gewoonlijk sprekend op den hoogen toon van den man, die alleen de waarheid in pacht heeft, verklaard, meer waarde te hechten aan de vaderlandsliefde van iemand als de heer Schaper, die zelf zijn dienstplicht had vervuld, dan aan die van den heer Lohman die dezen plicht „voor een handvol gelds had afgekocht". Het was een zeldzaam onbetamelijk en onbekookt verwijt. Afgescheiden van de vraag, of de heer Schaper wel in staat geweest zou zijn, om zijn dienstplicht af te koopen, was het duidelijk, dat de heer Lohman loteling was in een tijd toen men nog aan geen persoonlijken dienstplicht^ dacht. Daar kwam nu nog bij dat, naar minister Heemskerk mededeelde, de zoon van den heer Lohman wèl zelf zijn dienst plicht heeft vervuld (als wij ons niet vergissen heeft deze zelfs nog al ge ijverd voor den persoonlijken dienstplicht). Maar het mooiste was dat, gelijk even eens uit 's Ministers mededeeling bleek, dat de heer Lohman in 1870 z ij 11 diensten had aangeboden, doch dat deze toen niet waren aanvaard om dat die van een ongeoefende waren. Waarop de heer Thomson, in plaats van openlijk den heer Lohman zijn veront schuldiging aan te bieden voor zijn wilde insinuatie, door luide uitroepen den schijn trachtte te wekken alsof hij toch gelijk had. Het was.... naar. De Trekhonden wet. Gehandhaafd is door Ged. Staten van Zuid-Holland het besluit van B. en W. van Bergambacht, houdende weigering van de inschrijving van G. C. van Dool als houder van een hondenkar in het daartoe bestemde register op grond dat de kar niet was voorzien van een steunsel om te voorkomen dat de stilstaande kar op den staande hond drukt. Met B. en W. voornoemd hebben Ged. Staten aangenomen dat de opvatting, als zoude met één steunsel ten behoeve van den hond alleen in liggende houding kunnen worden voldaan, in strijd is met kon. besluit van 6 .Febr. 1911 te dezer zake. Wat meer zelfbewustzijn! Een abonné schrijft aan de „Köln. Volksz."„Ik logeerde dezen zomer te Kreuznach in een hötel, waar de „Köln. Volksz." op de leestafel lag. Op een goeden dag werd de hotelier dour een gast geroepen, die, op genoemd blad wijzend, hem kortaf vroeg: „Hoe komt g'j ertoe dit blad hier ter lezing te leggen?" e hötelhouder, een protestant, antwoord de, dat in zijn hötel veel Katholieken logeerden en dat hij daarom dat blad noodwendig hebben moest. De gast echter was daarmede niet tevreden en uitte als zijn gevoelen„Die courant wordt immers toch niet gelezen." De hötelhouder onderrichtte hem, dat naar die courant zeer veel zelfs gevraagd werd en dat zij, zooals er uitwendig aan te zien was, ook zeer veel gelezen werd. Gij ziet, dat de tegenpartij niet slecht onze bladen ignoreert, maar verder gaat en de verspreiding ervan tracht legen te werken. Ik heb den hötelhouder verklaard, dat ik zeer stellig niet zóólang in zijn hötel zou gebleven zijn, indien er niet de „Kölnische Volkszeitung" ter lezing had gelegen." „Onze vrienden, gaat de redactie van het genoemde katholieke blad voort, mogen hieruit opnieuw leeren, met welke brutaliteit sommige van onze tegenstan ders tegen de katholieke pers optreden. Het is voor hen niet voldoende, dat zij op reis in de logementen vooral bladen vinden van hun eigen richtingneen, in hun onverdraagzaamheid gaan zij zóóver, dat zij aan de logementhouders willen verbieden er bladen van andere richting op na te houden en op die wijze hun gasten een gelijke behandeling te ver zekeren. Met het oog hierop behoort zeker ieder voorstander der Centrums- pers zich des te meer voor te nemen, overal en bij elke gelegenheid met allen nadruk het ter lezing leggen van bladen van zijne richting te vorderen." Zóó gaat het in Duitschland. Of het hier te lande veel anders gesteld is? Wij gelooven, dat menig Nederlandsch Katholiek van gelijke ervaringen zou kunnen spreken en dat daarom het ver manend woord van het katholieke Keul- sche blad ook hier te lande wel eens mag vernomen worden. .Tijd" KORTE KRONIEK. Het geval heeft zich voorgedaan, dat een ontvanger der directe belastingen, wien door een zijner ambtgenooten een dwangbevel was toegezonden ter ten uit voerlegging, daartoe meende niet te mogen medewerken, op grond dat het was onderteekend door den geagreëerden klerk, die tijdens het verlof van den ti tularis met de waarneming van het kan toor was belast en deze de bevoegdheid zou missen tot het uitvaardigen van een dwangbevel. Hoewel den Minister van Financiën deze opvatting minder juist voorkomt, heeft de Minister bij resolutie te kennen ge geven, dat het niet wenschelijk is dat de ontvangers een zoo belangrijk gedeelte van hunne ambtstaak anders dan in nood zakelijke gevallen aan hun plaatsvervan ger te verrichten overlaten gedurende den ko lof tot afwe zigheid. Prinses Pauline van Wied is gis termorgen te 11.54 te Apeldoorn aan gekomen. H.|M. de Koningin en Z.K.H. Prins Hen'drik haalden haar per auto van het station. Bij Kon. Besluit is bepaald dat door Zuid-Holland in 1912 ter volle dige oefening zullen worden ingelijfd 2927 en tot korte oefeningl 1237 ma». LEIDEN, 27 October. De bij de landweer benoemde dis trictscommandant van het 18e district, de gepens. luit.-kolonel J. Bryan, krijgt Leiden tot standplaats. Voor liet examen vrije- en orde- oefeningen der gymnastiek is te Amster dam geslaagd mej. S. W. Westrink alhier. De le luitenant H. Zeeman, van het •4e reg. infanterie alhier, wordt 1 Nov. ontheven van zijn detacheering onder de bevelen van den chef van den generalen staf te 's Gravenhage. Mej. C. F. Gouwentak, onderwij zeres alhier, staat als 110. 3 op een voor dracht ter benoeming Yan eene onder wijzeres aan een der openbare scholen te 's Gravenhage. ROOMSCHE AGENDA. Zondag 8 uur 's avonds Bondsge- bouw Rapetlburg 10, Toonecl- en voor drachtenwedstrijd van de Rederijkerska mer Vondel. Dinsdag, 8 uur 's avonds St. Lo- dewijkskerk Apologetische Cursus. Spre ker de WcJEenv. Heer Th. M. P. Bek kers onderwerpGods Voorzienigheid. Donderdag 6 uur en S1/2 uur Bondsgebouw, Rapenburg 10. Lezing met lichtbeelden door deu Weleerw. Pa ter J. G. Tesser over Rembrandt Toe gang vrij. GOUDA. B. en W. dezer gemeente hebben aan den Raad voorgesteld aan alle gemeente-werklieden, die een loon verdienen beneden f 12.50 per week, een bijslag op het loon te geven van p.m. f 1 per week gedurende drie maanden; waar echter B. en W. het beter oor- deelen, met het oog op het ter gelegener tijd voordeelig inkoopen van het een of ander artikel, een bedrag in eens uit te keeren, stellen zij voor, dat bedrag op f 15 te bepalen. KATWIJK AAN ZEE. Prijzen der ha ring op den publieken afslag waren: volle pekelharing f 13.35 a f 13.50, ijle drto f9.75 a f 10.10, steurharing f 11.40, ma kreel f 7.70—f 8.30—f 8.45i 8.80 per kant je. L1SSE. Gisteravond werd in 't café van deu heer Geerlings te Ruigehoek een algemeene vergadering gehouden der Tuindersvcreeniging De Eendracht Niet tegenstaande het ongunstige weer, was de opkomst nogal bevredigend. Met een woord van welkom opende de voorzitter, de heer O. Schilder, de vergadering en verzocht voorlezing der notulen, welke •onveranderd werden goedgekeurd. Er werden 12 nieuwe leden geballoteerd, zoodat het ledental thans 76 bedraagt. Ingekomen was een schrijven van de heeren Hoogenstraaicn en ^Vouterlood, fabrikanten van verduurzaamde levens middelen te Leiden, de afnemers Yan dop- erwteu enz. in het afgeioopen seizoen, waarin deze heeren hunne groote tevre denheid betuigden met de coulante wijze, waarop zij door de verceniging behandeld, waren. Hierna volgde de rekening en verantwoording van het bestuur, waar uit bleek, dat door de vereeniging was verhandeld het volgende: geveild 6495 collies boonen met een zuivere opbrengst van fi5948.685, contractverkoop f6932.98 en coöperatief ingekocht voor f809,39; te zamen f23692.305; in 1910 bedroeg dit f 14014.485, dus een vooruitgang van f9676.46 of 70 pCt. Het voorstel van het bestuur om van de in reserve ge houden 2 pCt. 1/4 te storten in de ver- eenigingskas en 3/4 aan de leden t^rug te betalen, vond geen algemeene instem ming, maaj werd ten slotte aangenomen. De rondvraag leverde niets bijzonders op, waarop door den voorzitter de vergade ring met een woord van dank werd ge sloten. Maandag 30 October zal op het landgoed „Keukenhof" de le groote jachtpartij plaats hebben en Dinsdag 31 October, op het laddgoed Wassergeest VOORSCHOTEN. Gisteravond hield de afd. Voorschoten van het Groene Kruis haar jaarvergadering onder lei ding van den voorzitter, den heer E. Ver- nède. Aan de beurt van aftreden was de heer Jos. Rutten, die wegens druldke ambtsbezigheden niet meer in aanmer king wenschte te komen, in zijn plaats werd gekozen de heer J. P. Schram de Jong. Ais afgevaardigden voor de alge meene vergadering werden bij stem ming benoemd de heeren Jlir. Pompevan Meerdervoort en de heer J. P. Schram de Jong. Van de renteiooze leening tot aankoop van hulpmiddelen werden uitgeloot de volgende acht nummers 5 8 10 11 22 31 33 en 35. Hierna werd de begroo- ting vastgesteld dienstjaar 1912. De voorzitter zegt dat de vereeniging 428 leden telt, aan contributie» inge komen f350 cn het nadeclig saldo f165 bedraagt. Met 't oog hierop gaf hij in overweging om de contributie van 50 cent te bepalen alleen voor de ar beidersklasse en voor de overige leden vast te steil en op f 1.. De begrooting werd zonder bemerkin gen vastgesteld. Wijkverpleging wordt nog niet wenschelijk geacht. Bij de Katholieken is een Zuster van Bijdorp als verpleegster aangesteld, wel ke Zuster, niet van 't Groene Kruis, maar voor een groot deel wordt gesubsidieerd door het R. K. Armbestuur. Besloten wordt om als dan een wijk zuster aan te stellen, waarvan de kos ten f800 per jaar bedragen, wanneer het bestuur de noodzakelijkheid hier van inziet, In het bijzonder trok de aandacht het stichten van een plaatselijk rusthuis, waarvan de kosten eenige duizenden be dragen en nader door dr. Fransen werd toegelicht. Tot bestrijding der onkosten tot stich ting van een plaatselijk rusthuis zal in 't vclgende jaar een nationale verloting worden gehouden van gouden en zilve ren voorwerpen, welke gratis zullen ge schonken worden door den heer J. M. van Kempen, van de fabriek van gouden en zilveren voorwerpen, welke mededee ling met applaus werd begroet. ZOETERWOUDE. Door H. W. Ko ning, aan den Hoogen Rijndijk, is aan B. en W. alhier het verzoek gericht om vergunning tot het oprichten van elec- tTomotoren voor graaninalerij en ver werken van lijnkoeken. Bedoelde eledro- motoren dienen tot vervanging van de bestaande stoommachine. GEWESTELIJK GEMENGD. Brutale Diefstal. Aan een dame uit Bodegraven is gisteren in de O. L. Vrouwe-kerk aan de Keizersgracht te Amsterdam een hand- taschje ontstolen, inhoudende een bedrag van ongeveer f100, een gouden horloge, alsmede eenige andere sieraden. De ontvreemding had plaats tijdens tie dame zich in den biechtstoel bevond, ge durende welken tijd zij het taschje on beheerd op haar plaats in een der kerk banken had laten liggen. Kerknieuws. Het 25-jarig Professoraat van den Zeer Eerw. Hoogge). Heer Mgr. Dr. A. H. L. Hensen. Binnen de muren van het Seminarie Warmond is gisteren op grootsehe wijze feest gevierd ter gelegenheid van het heuglijk feit, dat prof. dr. Hensen den dag mocht herdenken, waarop hij voor 25 jaar het professoraat in de kerkelijke geschiedenis aanvaardde. Véél heefi dr. Hensen in dien tijd gearbeid voor de kerkelijke geschiedenis van ons vader land, inzonderheid van het bisdom Haar lem. Behalve enkele afzonderlijke histo rische verhandelingen, o.a. de „geschie denis van het Groot-Seminarie", uitge geven bij het eeuwfeest van haar stich ting, en „het Roomsch-Katholiek Rotter dam", verschenen van den geleerden historicus zeer merkwaardige bijdragen in verschillende geschiedkundige tijd schriften. „De Katholiek", „Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom Haarlem", „Het archief voor de geschie denis van het aartsbisdom Utrecht", mochten steeds den jubilaris tellen onder bun meest verdienst\ olie en ijverige mede werkers. Zijn historische arbeid, che ge tuigt van ernstige en onpartijdige ge- sdliedvorsching, werd alom gewaardeerd, óók door historici van andere richting. Dat dr. Hensen ook bij dezen hoog achting en sympathie bezit, blijkt wel dui delijk hieruit, dat hij het voorrecht genoot achtereenvolgens door verschillende ge leerde genootschappen te worden opge nomen, zooals daar zijn*: de „Maatschap pij van Letterkunde" te Leiden, het „Hi storisch Genootschap" te Utrecht en „de Oudheidkundigen Bond". Ook behoort dr. Hensen tot de mede werkers van het Nederlandsche Biogra- fisc dii binnenkort, zal verschenen. Dit weinige zij genoeg om te besluiten, dat het Groot-Seminarie wel redenen had, om op dezen dag den ge leerden professor te huldigen. Des morgens te half tien werd door den Zeer Eerw. jubilaris in tegenwoor digheid zijner familieleden een plechtige H. Mis opgedragen, in de rijk versierde kapel van het seminarie, waarbij de „Schola Cantorum" op onberispelijke wijze ten gehoore bracht de Missa In honorem SS Trinitatis van Hub. Cuypers. De Mis werd voorafgegaan door het Veni Creator van P. jos. Vranken en gevolgd door de acht-stemmige Te Deum van -Hub. Cuypers. Na afloop dezer plechtigheden werd de Zeer Eerw. jubilaris gecomplimenteerd door een Commissie welke zich uit oud studenten had gevormd. De Zeer Eerw. president dezer commissie sprak een ge luk wensch uit en bood bet f eestcadeau aan: het portret van den jubileerenden doctor, naar het leven geschilderd door den wijdvermaard en kunstenaar Jan Toorop. Ten twaalf ure had de felicitatie plaats der E.E. H.H. Theologanten. Onder den blijden jubel werd de feest vierende professor begroet door zijn studenten in de recreatiezaal, die door rijken bloementooi, keurige draperieën, door zinrijke spreuken en symbolische versiering in een feestelijken lusthof was herschapen. Na een Nocturne aus „ein Sommernachtstraum" van Mendelsohn, hield de prefect der studenten een toe spraak, waarin den professor dank werd gebracht voor de zorgen, aan de ontwik keling der studenten besteed en de beste wenschen voor de toekomst werden uit gesproken. Met de Laudate Dominum van Franz Lisst en een gemeenschappelijk gezongen feestlied werd deze begroeting besloten. De receptie, die van één tot drie uur gehouden werd en waarvan vele geeste lijken zoowel als leeken gebruik maakten, bewees duidelijk hoe de hooggeleerde jubilaris in de meest verschillende krin gen hoogachting en sympathie bezit. Ongeveer 3 uur arriveerde Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, die met zijn persoonlijke tegenwoordigheid den luister van dezen feestdag heeft willen verhoo- gen, een geheel bizonder voorrecht, waaruit blijkt de hooge waardeering van den kant der Kerkelijke Overheid. Dit kwam nog duidelijker uit, toen Mon seigneur aan den ZEerw. jubilaris de tijding mededeelde, dat Z. H. de Paus hem benoemd had tot buitengewoon geheim-Kamerheer. Moge hij nog lang het Romeinsche purper dragen. Het glanspunt van den dag was zeer zeker de opvoering van „De Hemelsche Altaarwacht" van Willem Smulders, welke 's avonds te zes ure plaats had. Op voortreffelijke wijze werd dit zeg- en zangspel vertolkt. De verzen, klaar be grepen en diepgevoeld, werden hier weer gegeven door" hen, wien de priester glorie in de toekomst wacht, door hen, wier bediening later zich concentreeren zal rondom de H. Eucharistie, de edele inhoud van dit hoog-verheven spel. Geen wonder dus dat deze uitvoering met alle succes bekroond werd. Moge het Mgr. Doctor Hensen gegeven zijn nog veel te werken in het belang van het Haarlemsch diocees, en tot roem, luister en eer van het Groot Seminarie Warmond. Mgr. Van Roosmalen. Naar het Hsgz. verneemt, zal niet Z, D. H. Mgr. C.iiier, die verhinderd is, maar Z. D. H. Mgr. J. Hoffman, oud- apostclisch vicaris van Sjansi (China) assisteeren bij de Bisschopswijding van Mgr. Th. van Roosmalen, op 15 Nov*; a.s. in de St. Janskerk te 's Hertogen- bosch. Te Berchem is ten huize zijner ouders overleden in den leeftijd van 27 jaar de Weleerw. Zeergcl. heer M. van der Stappen, professor aan het Klein-Semi- narei- te St. Michiels-Gestel. Gemeenteraad- yan Noordwijk. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter jlir. van Panhuys, burge meester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring; de notulen worden gelezen en vastgesteld. Aan den lieer J. Kleinveld, onderwijzer aan de openbare lagere school te Noord- wijk aan Zee, wordt met ingang van 1 Dec. eervol ontslag verleend wegens zijn benoeming te Rotterdam. B. en W. stellen voor, een tijdelijk onderwijzer te benoemen, hetgeen wordt goedgekeurd. De heer Kervel vraagt daarop het woord voor een persoonlijk feit. -Dit wordt hem verleend. Dr. Kervel zegt daarop: Het persoonlijk feit waarvoor ik zoo even het woord verzocht, mijnheer de Voorzitter, houdt verband met (Je scher pe persoonlijke aanvallen, waaraan ik! de vorige vergadering heb blootgestaan. In een door 404 personen geteekend adres is gezegd dat ik op den 5den September op eene onwaardige en schier bcteedigendé wijze ben opgetreden te gen den Burgemeester, inzake diens be leid in de Strandkwestie. De redactiel van de Noordwijker liet in het nummer van 13 September j.l. van haar instem ming fc lijk en en voegde er nog bij, dat! ik onpariaiiieiitair was geweest. Ons geacht medelid de heer Verloop, drukte zich nog krasser uit en zeidat! ik de waardigheid van den Raad met voeten had getreden". Bewijzen werden echter niet geleverd ook niet toen ik er dringend om vroeg ook niet door den heer van Beden, die (zoods Z.Ed. zeide) wel een lijstje met bezwaren bij zich had, maar deze liever in een onder onsje voorlas. Alleen de heer B benende heeft ge poogd eenig bewijs te leveren voor zijn bewering als zou ik tegenover den bur gemeester onware beschuldigingen heb* ben geuit Ik zou ni. gezegd hebben, „dat de burgemeester in hoofdzaak schuld is van alle verwikkelingen die aan de strand kwestie vastzitten". Dat heb ik echter pergens gezegd, wat ik wel gezegd heb! is (volgens pag. 30 van het boekje van 5 Sept. j.l.) t die afpalingen er nooit gekomen zouden zijn, of slechts kort zou* den hebben bestaan, indien de burge* meester daar van meet af krachtig gen was opgekomen. En de waarheid hiervan is door datgene wat onlangs met die afpalingen gebeurd is, voldoende! gebleken. Dat wat de heer Balkenende zegt* zijn dus niet mijn woorden, maar dat is' een conclusie die de heer Balkenend^ zelf (uit het door mij gesprokene) heeft believen te trekken en daarvoor is dan ook, niemand anders dan de heer Bal kenende zelf aansprakelijk. Om een bewijs tc geven van mijne vre delievende gezindheid zal ik op het door den heer Verloop gesprokene niet verder! ingaan. Maai ik stel er prijs op hier. openlijk te constateeren dat ook' nu, nu wij weer 14 dagen verder ztju, niemand! nog eenig bewijs heeft geleverd dat ik| „onwaardig, schier belcedigcnd of on« pajiementair" zou. zijn geweest. I Oqly is niemand ingegaan op

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2