„Leidsche Beelden". Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Zaterdag 21 Oct. no. 620. KAMEROVERZICHT. TWEEDE KAMER. Dc Militiewet. Op den dag van gisteren is voor den Overzichtschrijver sledhts het woord van toepassing, dat dezer dagen uit meer Idan één mond in de Kamer gehoord is: .Wie het schrik'lijkst zwijgt, Heeft het 't best gezcid. De dag is verloren gegaan aan replie ken. Slechts deze vraag. De heer Troelstra zei in de Kamerzit ting van 11 October dat het den socialis ten aangenaam zal zijn in goedeorde met de Kamer verder samen té werken. ingoede orde. Is hieronder ook begrepen de redevoering van ter Laan van ruim 4 uur; een repliek van bijna 3 uur, een speech van Troelstra van circa 1 uur? Deze week heeft de kleinste Kamer fractie ruim één derde van den beschik baren tijd in beslag genomen. Als de socialisten openlijk obstructie «wiiden voeren, hadden zij het dan erger kunnen maken dan bij deze bedekte te genwerking De Week in het Buitenland. De gele draak roert duchtig zijn staart, maar geeselt gélukkig slechts zijn eigen flanken. Als het nu maar daarbij blijft, hetgeen wel waarschijnlijk is, wegens de Aanwezigheid van buitenlandsche oppas sers, kunnen we met een kalm gemoed .toezien op het ongemak, dat hij zich jself veroorzaakt. 't Is dan ook in het land van de rij zende zon weer eens revolutie. Heel lang heeft de beirekkelijke rust niet mogen duren. Weer zal men trachten, als zoo vele malen te voren, de Mantsjoe-heer- schappij te vernietigen. Een proclama tie in dien geest is door de opstandelin gen tot het volk gericht. 4000 jaar, heet het daarin, is het Chineesch(e volk erin geslaagd de barbaren dje het aanvielen, te verjagen. De laatste barbaren echter dje China waren komen overvallen, de (Mantsjoes was het gelukt de Chineezen ten onder te brengen. Nu is China onge lukkig, vrijheid, gelijkheid en broeder schap moeten worden hersteld. Een loffelijk streven, voorwaar. En pin dit te bereiken wil men dan natuurlijk de MantjSes verjagen en geheel China vereenigen onder het nieuwe bewind. Dit nieuwe bestuur zal een republiek zijn met een door het volk gekozen president. Jevens zal dan 'n nieuwe breeder opge zette en democratischen grondwet wor den, afgekondigd. Om al dit moois te bereiken, zegt de proclamatie, moet China drie .perioden doormaken. Een militaire die op de over winning over de Mantjoes moet volgen, dan een periode van gedeeld militair- en vojksgezag, welke ieder 2 jaar zouden duren. In het vijfde eindelijk treedt ver volgens de grondwettelijke periode in, waarin de coiistitutioneele republiek in gevoerd wordt, die alle zegeningen der beschaving enz. zal brengen. Met het (Oog op andere republieken hebben wij daar niet veel moeid op. Maar, je kunt nooit weten. De Chineesche regeering was met deze proclamatie lang niet op haar gemak, en daar ze er zelf geen raad op wist, liep ze den verbannen Yoean-sji-Kai té- XII. Herinneringen. Herinneringen.... aan: „wat voorbij is". Leiden heeft 'n drukken, een reusachti- gen tijd, achter den rug. 'n Reeks van bizonderheden, gebeur tenissen, die de stad voor 'n poosje uit den gewonen burgerlijk-egalen voortle- vingsdommel hebben opgeschrikt Eerst hadden we dan de nieuwe tram- Installatie.... We hoorden de plannen, zagen de lang durige voorbereidingsmaatregelen. Plannen zijn verwezenlijkt.... hunne uit voering kwam tot stand, en na 'n ge spannen verwachting van maand op jnaandsnort thans de „Electrische'' jdoor onze straten.... E;n ^t moet ons van 't hart.... we heb ben nu ook wat goeds. Waar is 'n twee de stad in ons land, die op zulke wagens kan bogen? Wel zijn er nog enkele grieven, doch zeker zal ook hierin verbetering komen, en we gelooven, dat wij, Leidenaars, met pns modern vervoermiddel tevreden en .voldaan kunnen zijn. En wederkeerig de [Maatschappij, wat de vervoercijfers be treft. We verwachten dan ook in te toekomst, als meerdere uitbreiding ook naar bui ten komtk een stijgend succes... Nu we goed en wel aan ons nieuw vervoermiddel gewend waren, dat zooveel omkeer bracht, wachten ons de attracties. De „Leidsche-Landbouwtentoonstelling, jne tde daaraan verbonden „Luna"-park- Verniakelijkheden, werd geopende Die-,.Leidsche Landbouwweek" bracht Ons feiteljjk van alles, Een aaneenschake- rug en benoemde hem tot onderkoning der oproerige streken. Prettig cadeau, dat hij eerst na ernstig 'tegenstribbelén aannam. Deze man is wel de bekwaam ste staatsman dien China bezit. Oor spronkelijk militair, spoedig; door groo- te bekwaamheid generaal .geworden, kwam hij door degunst waarin hij bij de keizerin-weduwe Tsen-Hsi stond, in de diplomatie. In 1907 stond hij aan het hoofd van het ministerie van 'buitenland sche zaken, op welken post hij het ver trouwen der Europeesche mogendheden wist te winnen. Door den dood van d,e keizerin-weduwe en den keizer kwam hij echter plotseling in 1909 ten val, en zonder ontslag werd hjj verbannen! naar het gewest, waarin hij geboren was.- 'Nu echter hoopt men, dat hij, wiens naam ten nauwste aan de Chineesche hervormingsbeweging is verbonden, een compromis tot stand zal kunnen brengen tusschen de Chineezen en de Mantjoes. Voorshands hebben we er echter nog geen hoop op, evenmin als op de Itali- aniseering van Tripolis. Ook daar kan het voor de Italianen nog lang duren, want ofschoon de Turken geen kans op succes hebben, is hun toestand toch lang zoo wanhopig niet als men eerst wel geloofde. Ze hebben, zooals uit de brieven van den correspondent der „Köln. Volksz." bleek, Tripolis met proviand en munitie verlaten. Daarbij komt nu, dat de dadel- oogst begonnen is, met behulp waar van de Turksche soldaat kan worden ge voed. Door herhaalde nachtelijke aanval len, hoewel steeds zonder succes, houden ?ij de Italiaansche soldaten in voortduren de spanning. Wanneer nu de oorlogssche pen de juiste positie hebben opgenomen, kunnen zij door de scheepskanonnen uit hun voorpostenstelling verdreven worden Dan trekken zij zich terug op hun meest versterkte positie, den pas van Kasa Eef- rem, den karavanenweg naar Tunis, die op het oogenblik door een macht van pl.m. 10000 man bezet is. Hier verheft zich het plateau van Dzjebel loodrecht uit den grond. Hieruit den tegenstander trach ten te verdrijven zou voor de Italianen krankzinnigenwerk zijn. Reeds bij de oude Romeinen die hier zoo vaak oorloogden, was deze stelling gevreesd, die slechts over een weg van dooden zou in te ne men zijn. De Italiaan kan dus van het Tripoiis-avontiiur zooals gezegd, nog lang wil hebben. Het ergste is dat in Italië de pret er al af schijnt. Van het enthousiasme der eerste dagen hoort men niets meer en nu de boycot in alle strengheid dreigt doorgevoerd te worden, begint men de zaken inecr nuchter te bekijken, 't Is dan ook geen kleinigheid 100 pet invoerrecht op de Italiaansche waren en dat nu de tijden zoo duur zijn Een eigenaardig geval doet zich nog voor nu de Turk, als hij er kans toe ziet, op alles wat uit Italië komt, tot brieven toe, beslag legi. Nu komt eens duidelijk aan het licht, dat de Paus niet de noodza kelijke onafhankelijkheid heeft om in dit conflict zijn neutraliteit te verklaren. De poststukken van den H. Stoel, voor het oosten bestemd, worden behandeld door de Italiaansche post en kunnen dus niet verzonden worden en zou dit tot op zekere hoogte mogelijk zijn, dan hangt het nog van den goeden wil en gezindheid van den Turk af, of hij den H. Vader als een onafhankelijke souverein wil eer biedigen of niel Hij kan den Paus. be schouwen ais inwoner van Rome en hem behandelen als iederen anderen Italiaan in dezen oorlogstijd. De verbinding tusschén den H. Stoel en da Oostersche katholieken kan men dus als feitelijk verbroken beschouwen. Tegen dezen misstand zal, naar het ge rucht gaat, de heilige Vader protesteeren. Het is te hopen, dat dit leiden zal tot ver betering van den onwaardigen toestand waarin de Opperherder der Kerk gebracht is. V. ling van feestelijkheden. We herinneren ons haar als een echte ontspanningsweek, een week van„voor elck wat wils".... iWe herinneren ons uit dien feesttijd de rijke en nuttige tentoonstellings-inzen- dingen, de interessante paardensportnum mers, de postduiven wedvlucht, de voetbal wedstrijd, het ringrijden, en de kermis pardon, Lunapark-attracties, met... sum ma, summarum!... tegelijkertijd de „Vlieg- week", die veertien dagen duurde.... Dat was een tjjd van ontspanning.... Maar: „niets op deze aarde is besten dig." En ook dit ging voorbij. Ons bleef énkel.... de aangename herin nering.... Toen kwam den ontzettenden Septem ber-storm ons uit die feeststemming op schrikken. Lang zal hij ons heugen, die orkaan van den laatsten September-dag, waarmede de Zomer voorgoed afscheid nam. Die storm laat, als door héél het land, ook onze stadsbewoners een droevige herinnering achter.... Droevige herinnering, op de eerste plaats, doordat hier helaas menschelijke slachtoffers zijner woede, vielen.... Droevige herinnering ook, waar hij 'n goede bekende, 'n Leidschen Reus, vel de.... Den statigen boom op de Visch- markt.... Treurig, met -n gevoel van weemoed, met den nog zoo verschen Indruk, dat iemand die we van kind-af-aan gekend en bewonderd hadden, die we gedacht hadden onvergankelijk, onkwetsbaar, dat een goede beken-de van ons is heenge gaan, voorgoed Is heengegaan.... bestre den we thans de plek, waar éénmaal; kort geleden nog, die Keus zjjn machtige &i> Weekpraatje. 't Is dan eindelijk gebeurd en de 20e October zal steeds aangeteekend staan als de treurige dag waarop dc Leidsche vroedschap „om" ging. Paf stond menig een, toen hij het gisteravond vernam» We wisten niets te zeggen. Dé mees ten hadderf het niet gedacht. W,el was het vertrouwen dat de rechtsche candi- daten er zouden komen, niet zoo sterk meer als vrtoeger, maar toch hoop om te behouden wat we hadden, bestond bij allen. Hard is er gewerkt, doch dit al les mocht niet baten, voornamelijk in dis trict III viel de candidaat der rechter partijen met een kleine meerderheid. (Wat zal nu de toekomst geven, on der het nieuwe régime? We kunnen deze niet vooruit loopen en mo gelijk is het dat in de eersten tijd slechts niet-principieele kwesties aan de orde gesteld worden. Doch de mogelijkheid van het tegenovergestelde' bestaat even zeer en dan zullen we zien wat we aan de linksche meerderheid in den raad hebben, of liever we zullen zién dat we er niets aan hebben, want zij zal juist willen, datgene waarmee wij ons niet kunnen vereenigen. Menigeen zal zich nu wellicht reeds met bezorgdheid afvragen, wat zal het over twee jaar geven. Zal zich dan mis schien weer hetzelfde spel herhfclen, en zal Leiden op den langen duur als ge heel linksch worden beschouwd. We tip pen van neen. En we spreken niet alleen de hoop uit dat het niet zal gebeuren, maar we hebben zelfs vertrouwen in de toekomst. We denken hierbij onwille keurig aan Rotterdam, de oude liberale veste, die na hard en lang werken door de rechterzijde overwonnen is. Van Leiden kan men ten minste niet zeggen dat het een oud liberaal bolwerk is, en al hebben we nu wat verloren, met hard werken kunnen we veel terug wininen., Rotterdam heeft alles stuk voor stuk moeten veroveren, zouden wij ons daji niet kunnen herstellen van een Inederlaag en alles ruimschoots terug winnen? Laat deze nederlaag voor ons zijn een Jdein (desnoods gewild) echèc, om later groo- tere voordeelen te behalen. Een vorige maal hadden wij een boompje over de uitvoeringen in den wintertijd, en we werden 't met elkaar eens dat deze dikwijls op hooger peil dienen gebracht. We beoogden daarbij slechts stukken, wier inhoud niet in strijd is met onze geloofs-zedenleer. Wiel dach ten we aan dergelijke stukekin, maar daarbij schoten ons ook, vooral wat be treft de laatsten (stukken wier overeen komst met de zedenleer ver te zoeken is) St. Paulus' woorden te binnen, als hij ons zegt dat we zulke dingen niet eens moeten noemen. Hjj bedoelde na tuurlijk dat >ve zoo braaf moeten le ven, dat het nooit in onze gedachten zal komen, om zelfs maar die namen te noemen, maar wanneer het geldt dé an deren op een gevaar te wijzen, dan ver andert de zaak. En daarom was 'tgoed gezien, toen de redactie van dit blad, deze week waarschuwde tegen een voor fatsoenlijke lieden absolnut ongenietba re klucht. Hoe noodig het is er nu en dan op te wijzen, blijkt uit het feit jJat menig theaterdirecteur (ook die van bios cope-theaters gaan aan hetzelfde euvel mank) er niet vies van is dergelijke z.g. kluchten in hun theaters te doen opvoe ren. Nog deze week las-ik in een Haar- lemsch blad dat daar ter stede een stukje' was opgevoerd, waarvan de recensie aan ving met het minder gunstige: bij dit stuk late men zijn volwassen dochters men uitspreidde, in trotsche glorie.... De plek, eens één onzer mooiste oude stadsgedeelten, nu zoo kaal, zóó onge woon, zóó verlaten.... Een móói stadsdeel is daar ontsiert, voor langen tijd.... Zit daar echter geen leering in dit ge val? We achten 't niet ondienstig dit in deze „Herinneringen" even aan te halen, da&r, waar 'n eveneens mooi stadsgedeelte en niet eens door 'n ongeluk op punt van verdwijnen staat. We bedoelen ons „van-der-Wierf-park". 't Schoot ons weer duidelijk te binnen bij den gedenkdag van Leiden's ontzet, op den 3en October, tijdens de ochtend uitvoering der Koraal-muziek. Plechtig klonken zangers-stemmen.... Fier stond daar in 't parkgroen „van der Werf" op zijn verheven voetstuk.... En toen kwam 't in ons op: „hoelang nog?'-- Zal dit niet de laatste koraalmuziek-uit- voering op die plaats zijn Waar andere jaren? W6£rheen zal dit écht Leidsche mo nument worden verwezen?. Wiant... we wéten 't... we vóelen 't naderen, onze stad, die tóch al niet zoo héél veel plantsoen-mooi kan tentoonstel len, zal ook dit stukje parkaanleg, dat in den loop der jaren door bebouwing al meer en meer inkromp, geheel moeten in boeten. JVaar nu nog 't mooie groen prijkt, waar nu nog een 's Zomersch zéér ge zocht „zitje" is voor onze volksmenschen, de plek van onze Zomer-volksconcerten, gaat verdwijnen. D&n zullen we 'daar te gen stijle museum-muren opzien. De Wetenschap gaat dilr de Natuur verdringen. en onvolwassen zoons thuis. De recen sent van dat blad, fatsoenlijker dan de acteurs en actrices, gaf dezen ten slotte nog een kleine por door niets 'van hunl werk te zeggen, doch mede te deelen, dat hij hen met een beleefde buiging voorbij ging. Ons dunkt de woorden „met een beleefde buiging" had hij er met succes af kunnen laten. Wij Katholieken moeten sterk1 staan, we mogen ons niet laten verleiden door schoon of aardig klinkende titels. Vroe ger kon er misschien gezegd worden, „als het niet zeker is, dat de stukken min der net zijn, dan kunnen we er heen gaan, dan zal het wel fatsoenlijk zijn", maar tegenwoordig moeten we he laas zeggen „zoolang niet zeker is, dat er absoluut niets verkeerds in zit, dan mogen we er niet heengaan, want dam loopen we steeds de kans om ergéns te zijn, waar we niet thuis hooren. Nog een ander gevaar voor de winter avonden is de lectuur, natuurlijk wanneer iets gelezen wordt wat men niet moét le zen. Natuurlijk alweer op de eerstel plaats de lectuur direct tegen geloofs of zedenleer gericht, maar ook de z.g. detective-romans mag men niet uit het oog verliezen. De woede om dergelijke prullen te lezen is reusachtig, en dé ge volgen van die lectuur treden meer en op den voorgrond. In Duitschland bijv. is liet eenigen tijd geleden voorgekomen dat enkele jongens door het lezen van Nick Carters enz., er toe kwamen, een moord te beramen, die gelukkig verijdeld werd. Thans is iets dergelijks ook hier te lande n.l. te Helmond, voorgekomen, waar enkele fabrieks- en kantoorjongens van 12 tot 14 jaar, door het lezen van Nick Carteriana, Buffalo Bill's enz., er toe kwamen om het volgende plan ten uitvoer te brengen. Zij wisten dat de boekhouder van een groote machinefabriek tot 's avonds Iaat werkte en dachten zij daarvan fe profi teered Zij zouden 's avonds den man overvallen, een revolver voor het hoofd zetten, doodsteken en in het kanaall wer pen en daarna de 'kas plunderen en wegr loopen. Een der jeugdige boefjes kreeg evenwel berouw, liep naar den inspec teur van politie en vertelde hém alles. De jongens zijn gevat en werden ver hoord, waarop zij allen bekenden. Welk een waarschuwing ligt hierin voor de ouders om zulke lectuur uit de handen hunner kinderen te weren, en' welk een duidelijk bewijs is het ook hoé groot de inyloed van lectuur, hetzij goede of kwade, op den mensch is, iets waaraan menigeen maar geen geloof wil schen ken. STAN. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 20 October. (Verv.) In een zeer uitvoerige repliek' hand haafde de heer Ter Laan (S. D.) al zijn bezwaren tegen het ontwerp* en eischte voor den staatsburger het récht op om in de kazerne sociaal-democraat te kunnen zijn. Wat de kosten betreft hield spr. vol dat men nu pas aan het begin staat en er etterlijke millioenen -meer nqg ge vergd zullen worden, in welk verband hij nader het juiste beginsel uiteenzette van de sociaal-democratische motie om een vveerbelasting te heffen van dé bezit tende klasse. De vergadering is daarna verdaagd tof Dinsdag a.s. te elf uur. Gemeentezaken. De Qemeentebegrooting. Aan de gemaakte opmerkingen bij de artikelen wordt het volgende ontleend: Binnen afzienbaren tijd is Leiden een stuk plantsoen-mooi, en een werkelijk bij den breeden volkskring in achting-staand stadsdeel kwijt Dat nu doet pijnlijk aan, daar, waar we in andere steden van nieuwe parkaanleg- plannen hooren. Dit was een droeve gedachte op den feestelijken gedenkdag van Leiden's ont- fzet... We gelooven echter dat onze Raad voor het werkelijke nut van een goed volks-park, niet de oogen zal sluiten. Rest ons de hoop, dat intijds een goede vervanging voor het verdwijnende tot stand kome. Niet te vergeten in deze „herinnerin gen" van wat onze stad den laatsten tijd passeerde, dient het echte Roomsche liefdewerk der „Sobriëtas-bloem", den ook in Leiden zoo wèlgeslaagden verkoop van het blauwe bloempje ter redding der drankzuchtigen. Hulde hen, die in onze stad op zoo voorbeeldige wijze voor de organisatie zorgden en hen, die een werkdadig aan deel in den verkoop namen. Eere ook den andersdenkenden, die door den aankoop der bloempjes dit maat schappelijk liefde-werk steunden. Leiden maakt geen slecht figuur in den cijfer-reeks van het verkochte bloempjes aantal. Voorts zien we nog even turig op den gedenkdag van Leiden's-ontzet, den 3en October, dit jaar, wegens het vijf-en- twintigjarig bestaan onzer werkzame „3- October-Vereeniging", met ?n beetje meer luister en stemming gevierd dan anders. De zéér mooie optocht en de geheele feestopzet bewijzen, dat deze Vereeniging moede is, in het uitdenken van iaar inkomsten. Marktgelden. Een der leden vraagt of B. en W. niet hunne gedachten heb* ben laten gaan over de mogelijkheid dA op 20 October 1910 afgeschafte Kermis te herstellen, die toch het vorig iaar nog een bedrag van ruim f9000 in de stede» lijke schatkist heeft gebracht Nu de Kermis is afgeschaft js geen; voorstel van B. en Wi te verwachten om tot wederinvoering van de kermis over W gaan. Een ander lid gaf zijn verwondering t* kennen, dat, nu de kermis is afgeschaft^ geworden, wèl toestemming is gegeven! tot de vermakelijkheden, genaamd Lu* nap ark op het terrein der Landbouw* tentoonstelling. Deze toch waren volgen* hem niets anders dan een vermomde ker* mis. Andere leden konden dit inzicht niet deelen. Buitendien: tot dergelijke feeste lijkheden was reeds besloten vóór de af* schaffing der kermis. B. en W. sluiten zich hierbij aan. stellen de georganiseerde maatregelen op één lijn met publieke vermakelijkheden als concerten, tooneel- of bioscoopvoor stellingen, in de Oehoorzaal of elders ge houden, en waarover de politie inge volge art. 188 der gemeentewet behoort aan den burgemeester. Gevraagd wordt of de nieuw< schcolgeldrege ling voor de H. K. S. voor meisjes van invloed is geweest' op het bezoeken der school in het alge meen en het aantal nieuwe leerlingen in het bizonder B. en W. antwoorden, dat een juist oordeel te vellen over de gevolgen van de invoering der progressieve schoolgeld- heffing aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes thans nog niet wel mogelijk is. Slechts kunnen zij mededeelen, dat de cursus 1910-11 aanving met 79 leer lingen en de cursus 1911-12 met 73 leer lingen. Een lid vraagt, of de lagere opbrengst van de hondenbelasting misschien, aan de verhooging dier belasting te wij ten is. De oorzaak van de lagere raming is volgens .B en W. hierin gelegen, dat ver scheidene ingezetenen na de verhooging der hondenbelasting in 1908, zich van hun hond hebben ontdaan en bovendien vele verhuurders van kamers aan studenten, in den laatsten tijd bij de verhuring hun ner kamers de voorwaarde hebben ge steld, dat geeti honden op de kamers mogen worden gehouden. Uitgaven. Een lid geeft in overweging de jaar wedde van den gemeente ontvan ger met f200 te verhoogen. Andere le den wijzen echter op het feit, dat die jaar wedde in 1903 is verhoogd. Ofschoon B. en W. aan een personeele toelage de voorkeur zouden geven, stellen zij voor nu dit niet mogelijk is, aan Ged, Staten in overweging te geven de jaar wedde van den gemeente ontvanger met ingang van 1 Januari 1912 nader vast te stellen op f 4000. De opmerking wordt gemaakt, dat in tegenstelling met andere uitbestedingen van wege de gemeente, in de overeen komst tot levering van d r u k- en bind werk geene bepalingen zijn opgenomen ten opzichte van minimum loon en maxi mum arbeidstijd. Overeenkomstig het - raadsbesluit van 5 Dec. 1907 meenen B. en ,W. beslist te moeten ontraden tot het opnemen van dergelijke bepalingen te besluiten. Eert lid vraagt zooveel mogelijk bezui niging op den post „verlichting" en „meubilair" van het raadhuis. B. en W. zullen op zoo weinig mo gelijk gebruik letten. Een lid geeft in overweging bij een a d- vertentiebureau een abonnement af te sluiten voor de plaatsing van alle op jaar welslagende feestplannen, waar ieder aan kan deelnemen. De attractie van dit jaar, de „3-October- Revue", speelde in... het „nieuwe v.d. \Verff-park". Zien we hier al niet duidelijk, waar 't met ons tegenwoordige park 'k heb 'n kennis, die „parkje" zegt aan toe is?. De avondfeesten op 't bekende ter rein hadden ook 't gewone goede ver loop, en wat niet weggewaaid was, trok nogal publiek, dank zij af en toe 'n buitje. Véél stond er niet Tóch waren er nog de „Werptent" en ,,-tVroolijke Rad' thans van Lunapark weer gewone kermis-' vermakelijkheden geworden. Wat in zoo korten tijd al niet gebeuren kan, hè? Van 't traditioneele „vuurwerk" had de Leidsche firma alle eer. In ons stadsverkeer hebben we ondertusschen gehad de straattooneeltjes en de beweeglijkheid, die den nóg behou den gebleven „groen-tijd" van ons stu denten-corps jaarlijks meebrengt 't Oude, zoo aangevallene groen- loopen." Ook iets wat door den tijd verdwijnen zal Of 'tde corps-leden van nut is? Of zij 'tbehouden willen? Voor ons, buitenstaanders nog onder den indruk van wat we verleden week bij de „ontgroening" als „fakkel-optocht^ zagen passeeren heeft het weinig sym pathieks Dit alles is onze stad weer gepas seerd. 'tls voorbij. Thans breekt weer 'n andere tijd aan,1 't Winterseizoen. De wintercampagne. Daarover 'n anderen keer. Na de „ver* vlogen-" de „toekomst-beelden". KtE£

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 5