Gemengd Nieuws. Uit Stad en Omgeving. den huidige» toestand. Z.i. is des heeren Piëts kleine kamertje groot genoeg. De Voorzitter zegt, het voorstel van den heer Kruseman, aan deti; ont vanger te zullen mededeelen en meti hem erover te zullen spreken. Bij de rondvraag wordt de aan dacht gevestigd op den nieuwen weg en de aanstaande nieuwe rioleering. Gelijk tijdige bewerking van beide leek allen het beste toe. De Voorzitter hoopt op de vol gende vergadering antwoord in deze te kunnen geven. De overige agenda-punten werden met gesloten deuren afgehandeld. Land- en Tuinbouw. Dr. Swaving. Dr. A. J. Swaving, inspecteur in Alge- meenen Dienst bij de Directie van den Landbouw, herdenkt heden den dag, dat hij voor 25 jaren in vasten dienst aan de belangen van den landbouw verbonden werd. Hedenavond wordt in het hotel de Twee Steden den jubilaris een feestmaaltijd aangeboden. Kerknieuws. De ZeerEerw. Pater J. G. M. de Greeve S.J., kapelaan aan de St. Ignatiuskerk te Nijmegen, is benoemd tot rector der St. Ignatiuskerk te Rotterdam. Sport. Korfbal. Vitesse verloor Zondag te Leiden tegen A. L. O. met 24, terwijl Fluks tegen H. W. eveneens te Leiden won met 120. Voetbal. Te Leiden verloor De Sportmann tegen Olympia met 14 en Ajax II tegen Xer xes 11 met 0—2. L. V. O. behaalde nog een overwin ning op de Sportman II (2—1) terwijl L. V. V. fl door Leidsch Hercules gesla gen werd met 34. Rechtszaken. De Utrechtsche Rechtbank veroordeelde W. J. V. te Uithoorn wegens diefstal van touw ten nadeele van de Zandlever- antie Maatschappij te Mijndrecht tot 1 mnd. gevangenisstraf. Vrijgesproken werd J. K. veehouder te Bodegraven, wien diefstal van eenden ien laste was gelegd. STATEN-GENERAAL. T WELDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 77 October. Aan de orde is de behandeling van de Mil it ie wet. Het algemeen debat wordt geopend door den heer V e r h e y (U. L.) Spr. zette uiteen, dat door dit ontwerp niet geschreden wordt in de richting van ver betering der grondslagen van de militie- wet van 1901, en zulks meer bepaalde lijk door de afschaffing van de viermaan- ders; de instelling van de militaire wer kers; de verkorting van dien diensttijd; de afschaffing der derde herhalingsoefe ningen, en de vrijstelling der kostwin ners. Door een en ander wordt een schrede terug in plaats van vooruit ge daan. De Regeering had het tweeploe- genstelsel, dat niet deugt omdat het de eenheid niet bevordert, moeten 'laten varen. Had men het blijvend gedeelte absoluut willen handhaven, dan had men 't moeten doen in den zin van ééne op leiding met, daarna, het blijvend gedeelte. [Welke taak dat blijvend gedeelte zal te vervullen hebben, is spr. nog steeds een raadsel, want hij acht het toch onmogelijk met dit blijvend gedeelte, circa 4000 man, een mobilisatie te dekken. De Minister geve daar nadere inlichtingen over, des noods in comité-generaal. Spr. meent voorts, dat de Minister tot verkorting van den diensttijd is overgegaan onder den aandrang van inkrimping der her halingsoefeningen. Zeven weken herha lingsoefeningen acht spr. nog te lang. Spr. handhaaft uitdrukkelijk zijn mee ning, dat een eerste oefeningstijd van 81/2 maand te lang is en betoogt verdier in verband hiermede, dat naar zijn innige overtuiging de oefeningstijd niet goed: besteed wordt. Met de wijzigingen o.a. betreffende die voorkeuring en de uitbreiding van kader plicht tot den officiersrang gaat spr. mede, doch bezwaar heeft hij tegen het stelsel van de militaire werkers en die uitbreiding van de vrijstelling der kost winners, zaken die hij niet noodzakelijk samenhangend acht met het stelsel, dat de Regeering bij.deze wijziging der mi- litiewet volgt. H,et stelsel van vergoe dingen verdient de voorkeur boven de vrijstellingen het vergoedings-systeem toch wordt thans reeds met goed gevolg toegepast. iHjet instituut der vrijstelling werkt nooit opheffend en is niet bevor derend aan verhooging der volkskracht. Spr. besprak ten slotte nog enkele losse punten, waarbij hij o.a. niet inzag het nut van den maatregel om de Regeering de bevoegdheid te geven de zeemiliciens buiten Europa te zenden. De heer Ter Laan (S. D.) achtte het tijdstip voor behandeling dezer militie- wet slecht gekozen, als men ziet, dat aan verschillende departementen zooveel an dere zaken, die veel nuttiger kunnen ge acht worden, moeten blijven rusten we gens geldgebrek, Spr. constateert, dat bij dit wetsontwerp gebroken wordt met liet stelsel der militiewet 1901 en noemde dit een politiek spel. In dit verband wees spr. op het klasse-karakter van het leger. Tegen de groote Mogendheden zal ons leger wel niet hebben op te trekken, en het is merkwaardig, dat als ons leger eens gebruikt wordt, dit steeds is, zooals te Amsterdam, Rotterdam en Dordrecht, tegen de arbeidende klasse. Offerblokken opengebroken. Zondag zijn te Maastricht in de St. Mathiaskerk twee offerblokken openge broken en geledigd op een tijdstip, dat gewoonlijk niemand in de kerk aanwezig is. Het mocht de gemeentepolitie geluk ken omstreeks 4 uur de hand te leggen op een viertal Fransch sprekende per sonen, Luxemburgers, die volop voorzien waren van Nederlandsdi kleingeld, ter wijl een dier personen in 't bezit was van een breekijzer. Ze zijn als verdachten aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. Noodlottig schot. Zaterdag avond werd te Oude-Pekela een bruiloft gevierd, waarbij de gebruikelijke vreug deschoten niet ontbraken. Ook nu weer had dat schieten noodlottige gevolgen. De papiermaker J. Saathof, die voor de farbiek „Wilhelmina" stond, werd door een schot in het aangezicht getroffen. Hij moest naar zijn woning te Nieuwe-Pekela worden vervoerd, waar direct heelkundige hulp werd ingeroepen. De dader is niet bekend. Rijks- en gemeente-politie stel len een onderzoek in. Slag van een paard. Maandag middag kreeg de milicien G. Willems, van de 2e batterij, 2e regiment veld artillerie te 7s Hertogen bosch, bij de rij les in de manége aldaar, van een hol lend paard een slag op het hoofd, zoo dat de getroffene met een zware schedel breuk in het militaire hospitaal werd op genomen. De toestand is zorgwekkend. Deserteur-recivide. De de serteur W. H. S., te Tiel, die na een jacht van maanden Woensdag j.l. in handen der politie kwam, is gisteren op nieuw de wacht in zijn garnizoen Geer- truidenberg ontvlucht. In den namiddag ontving de Tielsche pclitie daarvan be richt. Na een jacht, die door de Linge en door slooten voerde, werd S. gegrepen. Gisteravond is hij weder naar Gorinchem vervoerd. Stakende dansers. Met de voorgenomen en in dit b!ad ook berichte staking der dansers te Gennep is het beoogde doel bereikt. Er zijn reeds onder nemers van dansgelegenheden, die voor de kermis een tarief van 3 cent per dans aangekondigd hebben. Men moet intusscnen over het belang van dezen maatregel niet te gering den ken. Voor een bevolking van 3000 zielen zijn gedurende de a.s. kermisweek vijf danszalen ingericht, waar van 's morgens vroeg tot 's avonds zeer Iaat zonder op onthoud gedanst wordt. Niet zelden zijn er 100 paren op de baan en elke dans duurt slechts 2 minuten. Ook g ij.In de Buitensocieteit te Zutphen is Zondagavond door de po litie op heeterdaad betrapt op diefstal van een tafelkleed,.... de bewaarder van de cellulaire gevangenis aldaar G.W. K. Ongelukken. Door het onver wacht afgaan van een schot is gisterna middag de 27-jarige vleeschhouwerC.L.K,, uit Breda, die, in gezelschap van een vriend, met een motorboot op de Oude Maas ter eendenjacht was, levensgevaar lijk verwond. Nadat hij in het gesticht Maasoord te Poortugaal was verbonden, is hij in zeer zorgelijken toestand, per auto naar het ziekenhuis te Rotterdam gebracht. Gistermorgen is bij de spoorbrug te Zaltbommel verdronken K., koopman in konijnen en fruit, uit Bruchem. Eenige oogenblikken later werd zijn lijk opge- vischt. Op't station Swalmen is de arbeider B. tusschen de buffers bekneld geraakt, met 't gevolg dat zijn rechterarm verbrijzeld en de linkerarm gebroken werd. B. is naar het ziekenhuis te Roermond gebracht. Te Rotterdam is de kraanmachinist tengevolge van het plotseling gaan draaien van de electrische kraan, aan de Binnenhaven, van ^8 Meter hoogte gevallen op een tjalkschip waardoor hij inwendige kneuzingen 'bekwam. Per brancard is hij naar zijn woning vervoerd. Verdronken. De machinist van de Rotterdammer boot G. de Haan is bij het Kluchtergat onder Wilsum op den IJsel overboord geslagen en verdronken. Zijn lijk werd opgehaald en door de boot naar Zwolle gebracht. Te Loosduinen is het l/3-jarig zoontje verdronken van den tuinder P. H. v. D. Het geval is te tragischer, wijlde ouders het vorige jaar op gelijke wijze hun ander kind verloren en daarom nu het water met hekwerk hadden afgezet. Bandieten. Zaterdagnacht werd de doodgraver te Helmond plotseling wakker door geloop om zijn huis. Toen hij naar buiten trad, werd hij onthaald op drie schoten, waarna drie kerels weg slopen van wie hij er een meende erkend te hebben. De zaak wordt onderzocht. Kermisvermaak. Op de na- kermis te Esch (N.-Br.) is Zondagmid dag zekere Verhagen uit St. Michiels gestel door zekeren van Apeldoorn uit Liempde, met een mes in de borst ge- stoken. Napoleon I in ons land. In het laatst van September van het jaar 1811 heeft de Fransche keizer Napoleon I in zijn jacht een bezoek gebracht aan ons land. Hij kwam In Vlissingen aan en de eerste week van October besteedde hij aan bezoeken te Hellevoetsluis, Dordrecht en Gorinchem. De Dordrecht sche Cour. haalt uit haar nummer van 8 October 1811 in het Fransch en Hollandsche gedrukt een verslag aan van het keizerlijk be zoek. „Dordrecht, 5 October. Hedenogtend omtrent zeven uren, had deze stad, zeer onverwacht, de eer, van Z. M. den K. en K.. binnen hare muren te zien. „Hoogstdezelve had den nacht aan boord van het jagt doorgebragt, hetwelk ver- zeld was van verscheidene ligte vaar tuigen van oorlog van de Willemstad naar hier gestuurd. Nauwelijks had de maire van deze geheel onverwagte aan komst berigt bekomen, en tevens verno men, dat Zijne Majesteit bereids bezig was efnige der voornaamste havens in zijne chaloup te doorkruissen en op te nemen, of hij begaf zich naar de chaloup des keizers." Het is dan eigenaardig in deze kran tenverslagen van honderd jaar geleden op den onderdanigen, prijzenden toon te letten, die wordt aangeslagen bij het geen de Keizer beliefde te doen en te laten. Zoo hadden eenige nieuwsgierige meis jes zich naar den Biesbosch laten roeien om den Keizer te zien voorbij varen, Doch Napoleon, de dames ziende, riep haar toe, dat zij voorbij zouden varen om haar gelegenheid te geven, dat zij hem goed zouden zien. Uit het eigenlijk verslag halen wij aan Hoe onverwacht ook deze komst ware, vloeide weldra eene ontelbare menigte van aanschouwers naar de grachten en havens, door welke de keizer passeerde, en gaven overal blijken van levendigste deelneming in het geluk dat deze stad te beurte viel. Het geroep van „leve de Keizer!" verhief zich aan alle kanten. Zijne Majesteit merkte meer malen aan den maire op, de volkrijkheid en de goede stemming van de ingezetenen, en wilde deswegen wel eenig genoegen aan den dag leggen." Uit ^ellevoetsluis werd 's Keizers komst aldus beschreven „Hedenmiddag omtrent twee uren, wer den wij op het alleraangenaamste verrast door de aankomst binnen deze haven van Z. K. K. M. onzen geliefden monarch Napoleon de Groote. „Z. M. inspecteerde de werf, het droo- ge dok, de keizerlijke vaartuigen, en de Vestingwerken, met de grootste nauw keurigheid, en hoorde op de toegenegend- ste wijze de belangen der militaire, civiele en kerkelijke autoriteiten, terwijl ach-en- veertig jonge lieden, zoo van de vrouwe lijke als van de mannelijke kunnen, ver sierd met guirlandes van bloemen en vlaggen, Z. M., onder het strooijen van bloemen, en het herhaalde geroep van „leve de keizer leve de grootste held der wereld I" overal volgden. En ook uit Gorinchem werd met opge schroefde opgewondenheid van s' Keizers komst melding gemaakt: „Gorinchem den 6 October. Eindelijk zijn onze wenschen verhoord geworden. Wij hebben onze verheven souverein bin nen onze muren gezienwij hebben hun de hulde van onze liefde en van onze verknochtheid kunnen toebrengen." De reis van Napoleon I strekte zich vervolgens uit naar Utrecht en daarna naar Amsterdam. Hdbl." LEIDEN, 17 October. Gemeenteraadverkiezingen. Ook de afdeeling Leiden der S. D. A. P. heeft besloten, zich bij de herstemming voor den Gemeenteraad te onthouden. Bij vonnis der arrondissements rechtbank te 's Gravenhage, is de cura- teele, waaronder Dirk Jacob Kerkhof, volon tair der gemeente-secretarie te Varsseveld, wettelijk gedomicilieerd te Leiden, bij vonnis der arrondissements-rechtbank te Rotterdam van 27 November 1906 is ge steld, opgeheven. Staatscourant no. 243 bevat een koni.iklijk besluit van 4 October, hou dende nadere wijzingingen van de ver gunning aan het gemeentebëstuur van Leiden tot oprichting van een krankzin nigengesticht op het landgoed „Ende geest". Volgens dit besluit zal art. 2 van de voorwaarden voortaan gelezen worden, dat in de 5 paviljoenen voor mannen en in de 5 paviljoenen voor vrouwen niet meer dan 503 krankzinnigen, 242 mannen en 261 vrouwen, mogen verpleegd wor den. Bovendien mogen gedurende het tijdvak, eindigende 31 December 1912 in een houten hulppaviljoen 12 mannen en in een ander houten hulppaviljoen 12 vrouwen worden verpleegd. Arf. 5 wordt gelezen, dat de genees kundige behandeling aan tenminste 3 geneeskundigen wordt opgedragen, die buiten het gesticht-geen praktijk mogen uitoefenen en in een woning op het ge stichtsterrein gevestigd moeten zijn. De tegen gisteravond aangekondigde bioscoop-voorstelling in het Bondsge- bouw aan het Rapenburg heeft.niet kunnen plaats hebben daar de benoodigde machines en films nog niet waren over gekomen. Zij zal nu hedenavond ge houden worden. HAARLEMMERMEER. Ter bijwoning van het herhalingsonderwijs gedurende het komende winterseizoen, hebben zich voor de 11 scholen slechts 43 leerlingen aangemeld. - De Gemeentebegrooting voor 1912, die den Raad is aangeboden, bedraagt in ontvangsten en uitgaven f 121144,51'. HILLEGOM. Van de 15 geslaagden voor de Rijkstuinbouwschool te Lisse waren zeven gewezen leerlingen van de Par. Jongensschool voor uitgebreid lager onderwijs alhier. Zes dezer candidaten, die zich ook voor de vreewde talen hadden aangemeld, slaagden voor het volledig examen. NOORDNUJK AAN ZEE. De heer J. Kleinveld alhier komt voor als no. 1 op de voordracht voor onderwijzers aan een school voor gewoon lager onderwijs 2e. klas te Roiterdam. GEWESTELIJK GEMENGD. Berooving. Men herzie het bericht onder boven staand opschrift in ons blad van gister. Dat was het eerste bedrijf van dit komische drama, het tweede volgt hier. Toen onze Leidenaars door de Haagsche politie ondervraagd waren en hun namen en toenamen in de registers waren inge schreven, deed de H. Hermandad afd. den Haag, wat in zulke omstandigheden te doen gebruikelijk is, telefoneeren met de Leidsche dito, die gemeenlijk hun hoede en waakzaamheid over het bestolen kwartet uitstrekt. Daar was een der heeren, zekere B. bijzonder goed bekend, hoewel de kennismaking van zijn kant niet steeds van de aangenaamste was geweest en aanstonds werd een der Leidsche recher cheurs er op uitgezonden om de kennis making te gaan vernieuwen. Men wist hier n.l. dat bij de firma Gebr. Kuhn te Alkmaar Zondagavond door middel van inbraak een bedrag van f 800 was ontvreemd. De combinatie van de gestolen f 800 aan bankpapier en B. in bezit van een hoop bankjes leidde tot de verrassende conclusie: B. weet er meer van. 't Gevolg was, dat sinjeur gisteravond door de Leidsche politie gearresteerd en ter beschikking der justitie werd gesteld. Ook de dame, die het hem ontfutselde, zit in den Haag achter slot en grendel. Gestolen goed gedijt niet, zegt het spreekwoord. Door de gladheid der weg kwam gisteravond te negen uur een wielrijder op den Rijnsburgerweg bij Leiden te vallen. Juist kwam van tegenover ge stelde richting een rijtuig aanrijden, welks bestuurder het paard niet vlug genoeg kon inhouden, zoodat het rijwiel totaal werd platgereden. De wielrijder had nog bijtijds opzij kunnen kruipen, zoodat hem althans niets overkwam. Met droef heid in het gemoed, moest hij te voet verder gaan. Gisteravond ontstond een begin van brand in de woning van den heer K. in de Pelikaanstraat te Leiden, doordat een kind spelende met een spons te dicht bij een gascomfoor kwam. De brandende spons deelde haar vlammen aan een vitragegordijn mede, waarlangs het vuur hoog oplaaide. De agent Zwart en de brandmeester Terburgh bluschten de vlammen met vele emmers water, waardoor nogal waterschade werd aan gericht. Gisteravond kwam een wagen van de firma v. d. B. bij het uitrijden der Papenstraat in aanrijding met de elec trische tram. Doo rden schok viel de be stuurder en twee andere opzitten den van den wagen, zonder echter letsel te krijgen. Ook materieele schade werd, wonder boven wonder, niet aangericht. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. De Koningin-Moeder is na een uit stekende reis bij prachtig weer te Gries bij Boden aangekomen. De Minister van Buitenlandsche Zaken wordt van zijne reis naar Noord-Amerika over Parijs tegen 1 Nov. te 's Gravenhage terugverwacht. De reis van den Duitschen Keizer naar Aken heeft ten doel de onthulling bij te wonen van het standbeeld van Keizer Frederik. De door de Koningin afgevaardigde missie heeft in opgracht den Keizer te verwelkomen in die nabij de Nederl. grens gelegen stad. De heer Ferreira heeft bij de Ko ningin audiëntie aangevraagd ter over handiging van zijne geloofsbrieven als gezant van de Argentijnsche Republiek. De Nederlandsche mail wordt mor genavond verwacht. K Johan Rogmans. f In den afgeloopen nacht is te Am sterdam overleden de bekende zanger Johan Rogmans. In Johan Rogmans, nagenoeg 59 ja ren oud geworden, is een te Amster dam zeer gewaardeerd, in ons gansche land vermaard tenorzanger verloren. Hij was Haarlemmer van geboorte, ont ving zijn muzikale opleiding op de muziek school van Toonkunst te Amsterdam, en hêeft ook bii Messchaert onderwijs ijl den zang genoten. Als concertzanger debuteerde hij dertig jaar geleden in een uitvoering van het oratorium Die Jah- reszeiten, enjer leiding van Henie. Erf concertzanger is hij gebleven, met steun van mannen als Verhulst ei Hol. ZiJni succes in ons land bezorgde hem ookj naam over de grenzen: menigmaal trad hij vooral in Duitschland als solist op. Met het A-caopeila-koor van Daniël de Lange, waan n hij een flinke steun was bezocht hij Londen en andere groote ste den en ook behoorde hij tot het Vokaal- kwartet, dat, door Messchaert met de dames Noordewier en Cato Loman ge vormd, zoo gaarne doch niet lang gehoord werd. ïn 1904 is het zilveren feest van den zanger op bijzondere wijze gevierd door, de liedertafel Apollo, tot welker eere leden Rogmans behoorde. Te zjjner eer had directeur Roeske een Cantate voor mannenkoor, sopraan-solo en orgel -*^£- componeerd, die bij deze gelegenheid is uitgevoerd. De Paus benoemde Rogmans tot rid der in de orde van Gregorius den Groo te: als kerkzanger had hij reeds in zijn jeugd, te Gouda in garnizoeen, de aan dacht getrokken. Beurs van Amsterdam. 17 October 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 7o Gert. dito 2H dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5°/0 Obl. April-Oct. Dito 4 7o (an-|uli. Portugal 4H Öbl.Tabaksmon. 3% Ooi. lc serie Rusland. 4ka7o Obl.1909Ned.Rec. 4yo dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Einiss. Servië 4 7o Obl. 1895 Mexico 5 Goudl. '99 Braznië, Fund. L. 1898 Columbia 3% Uec. B. Schuld Venezuela 3 Dipl. Sch. 1905 4y0 Amsterdam 1900-01 47o Leiden 189ó. 4idem 1911. Aand. N. West.&Pac.Hyp.B.C. Amaig. Copper Cy. C. v. Aand. Ceri. v. Ainer. Car Found C. Un, Cigar. Al. C. v. A. Cert.V.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormaun (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Handetsmpij. Rescontre 5 Gew.aaucL„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij.aand. Aand. Great Lobars Gee. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Euira Petr. Mij. Aand. Sum Palernb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. A1 ére. Mar.Cy. Pref. aand. dito. duo. Aand. Amsterdam Deti Cosnp. Aand. Deli Cultuur Alij. Aand. Deli-Mi]. Aand. Nieuwe Asanan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PL Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoorinij. Aand. Mij. t. Expl. v. Siaatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel ld/5-öü Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake ikOhio Cert.v.aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 jo General Lien Bonds diio Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLieuUbl.4y270 Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 70 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock island Gew. aand. South Paciiic Afgest. gew. aand. South. Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 47k Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a 1" 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2y> Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4°/0 Theiss. Regulir. Ges. 1880 570 Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2/4 a Vorige Koer Koers. heden 83/6 83% 82*, v2% 70/, 69% 92% 94/4 91*4 91/6 95*i 64/6 96 965i 95/4 87 87% 87/2 87'% 82/4 1Ü1 101/6 10454 48% 58% 58 101H 87 10044 100*4 163 53%, 52? 4 48 51 ?a 48% 5054 62 59 H 109?*' 115/4 156! 4 ':66*4 141/7 142 185% 184 86J2 88/4 580 586 60/6 61',' 383H 379 449-., 457 205/4 208*4 164/j 165*8 4% 4 15 15'g 745/6 710 96/fc 492*4 489.74 18/2 1SH 497*4 490 4/6 10 10? 6 41% 41% 81/4 81/j 94*4 93 97 h 97 X 199 197 107/4 108 72*4 74 24/6 2556 31 200* 76? 70?6 30% 30 101% 32% 3194 98/4 98?, 39 26% 25% 109/4 11154 29? 8 29 164% 162/4 lÜ09ie 100% 12 H 13% 107/6 1.25 82 82 86/6 86*4 120 152/4 I62H 68/4 47 465i 40.90 70.30 2/6%. Marktberichten. LEIDEN, 17 Oct. Vette varkensmarkt. Aan voer 154 stuks. Vette varkens 112 f 0.53 a f 0.52 licht soort 42 0.46 a f 0.45. Handel vlug. ROTTERDAM, 17 October. Botermarkt. Aangevoerd 64 achtste en 27 zestiende vaten en 194 stukken van een H K.G.ct. Prijzen le kw. f 0.70,2e kw. f 0.66,3e kw. f 0.64. Per half K.G 87/6 a 92/6 ct. Eieren. Aangevoerd 5116 stuks. Kippen eieren f 5.5Q a f 7.85. Eendeneieren f 4.75—5.40 Veemarkt. Aangevoerd 42 Paarden ezel, 1639 magere Runderen947 vette Runderen 160 vette Kalveren; 243 nuchtere Kalveren; 631 graskalveren 1 schaap; 276 Biggen, 0 bokken, Prijzen als. volgtKoeien en Ossen 3643 ct, Stieren 28—34 ct., vette kalveren 47W—57/6 ct. p. /6 kilo. Prijzen per stuk: Melkkoeien f155 a 290; Kalfkoeien f 160 a 295, Stieren f 140-360; Pinken f 85-115, Graskalveren f 40 a75; Vaar zen f 120 a 155, Werkpaarden f 80 a 225; Slaclitpaarden f 50-110; nuchtere Fokkalveren, f 13—19; nuchtere slachtkalveren f 7 a 11 hitten f0—Biggen f 7,50-12.— biggen per week f 1.20 a 1.50. Eerste soort spoelingsvee goedgewild, en vlug verkocht, prijshoudend; mindere soorten zeer ruim aangevoerd; handel behoorlijk doch lagere noteering. Stieren minder aangevoerd; handel flauw. Vette kalveren le soorten tame lijk verkoopbaar; tusschen soorten minder; voor alles lagere noteering. Melkkoeien beste soorten veel vraag en duur. Kalfkoeien behoorlijk traag. Mager vee tamelijk verkocht. Jong vee ruimen aanvoer; handel minder. Graskalveren duur met minder vraag. Nuchtere kalveren door minder vraag kalme handel. Slachtpaarden tamelijk. Werkpaarden gering. Biggen weinig handel. AMSTERDAM, 17 Oct. Aardappelen. IJpolder borgers f a f Fries Che id

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3