Uit Stad en Omgeving. Gemeenteraad van Warmond. jaar is nu ontvangen f 130.627,SI0.38. Daar in 1910 in hetzelfde tijdvak de op brengst f 124,833,891.83 was, zijn we f5,793,918.55 op verleden jaar vooruit. De tariefwet en de middenstand. Gisteren is te Utrecht eene buitenge wone vergadering gehouden van den' Middenstandsbond, belegd op verzoek der Arnhemsche Middenstandsvereeni- ging ter bespreking van de Tariefwet. Dit verzoek werd gesteund door 35 ande re vereenigingen. De bondsvoorzitter, de heer J. S. Meuwsen, zette in zijn openingsrede het standpunt van het Bondsbestuur ten1 op zichte van het aan de orde gestelde on derwerp uiteen. Aanstonds na de in diening van de wet heeft het bestuur haar bij de Vereenigingen aanhangig te ma ken, om op die wijze aan alle vakken van handel en nijverheid, welke bij den Bond vertegenwoordigd zijn, gelegen heid te bieden, om in hunne eige.n organi saties de eventueele voor- en n a d e e- 1 e n van dit wetsontwerp, te bestudëeren, en door middel van het Bondsbestuur ter kennis van de Regeering te brengen. De verschillende uitkomsten van dit onderzoek, voor zoover zij reeds ter ken nis van het Bondsbestuur kwamen, ge ven blijk van ernstige studie, en waarde- vollen arbeid. Die uitkomsten, waarvan ik hier alleen memoreer, die van enkele zuivere Winkeiiersvereenigingen, die de wet een ramp noemen, en daartegenover die van industrieeie vereenigengen, die van de invoering der wet het grootste heil verwachten, geven bovendien het bewijs dat de behandeling der tariefwet, zooals dit door het Bondsbestuur aan de Vereenigingen verzocht was, de eenige wijze was. Spr. gelooft niet dat de vereenigingen, welke in Arnhem haar wenschen om een vergadering te beleggen, steunden, zich voldoende rekenschap hebben gegeven, van hetgeen hiermede beoogd wordt. Niet meer of minder dan een daad, lijnrecht in strijd met de letter en metden geest van de bondsstatuten. Het doel toch van den Middenstands bond, die is een federatieve organisatie, is om geen besluiten te nemen, welke zij het ook slechts een der leden (vereeni gingen) willens en wetens schade zouden kunnen toebrengen, gelijk dit het geval zou zijn met het nemen in de een of andere richting van een besluit over de tariefwet. Want indien deze vergadering met meerderheid van stemmen een besluit zou nemen, dat de tariefwet is een zegen voor den middenstand, dan zouden zeker tientallen van vereenigingen daartegen opkomen en het tegendeel beweren. En omgekeerd hetzelfde. Maar bovendien zou daarna, volgens spr., volkomen te recht de opmerking gemaakt kunnen worden dat aan de uitspraak, in welke richting zij ook viel, geen waarde was te hechten, alweer door de eigenaardige samenstelling van den Bond. Een uitspraak over de tariefwet, als door de voorstellers wordt verlangt acht het bondsbestuur eenparig in strijd met de statuten. Na de openingsrede, die luide werd toegejuicht, deelde de voorzitter mede!, dat er twee moties waren ingekomen nl. één van de Algcmeene Winkeliersvere niging te Amsterdam door het bondsbe stuur gewijzigd overgenomen en strek kend om met het oog op de federatieve samenstelling van den bond geen beslis sing te nemen over het principe der wet en één van de Vereeniging van Amster- damsche winkeliers ter "bevordering van het vrij winkelbedrijf, het bondsbestuur verzoekend, den Bond in de gelegenheid te stellen inzake de tariefwet heden een uitspraak te doen. Bij de discussies hierover verklaarde de heer Verbeek namens de „Hanze'7 in het bisdom Haarlem zich voor de motie Bondsbestuur, evenals de heer Roodhaert namens de Bossche Hanze. Verschillen de vóór en tegenstanders voeren nog 7t woord, waarna Arnhem een motie van orde voorstelt, strekkende om de inge diende moties niet toelaatbaar te ver klaren en dus direct de Tariefwet in be handeling te nemen. Deze motie-Arnhem wordt met 138 tegen 69 stemmen aan genomen, waardoor de ingediende moties ter zijde zijn gesteld. Dit resultaat werd met applaus en eenig gefluit begroet. De heeren Mr. de Visser uit Arnhem de Korver van Rotterdam, Richter van Amsterdam, Frielinck van Amsterdam en vele anderen zetten hun bezwaren tegen de llariefwet uiteen. De heer Verbeek verklaart namens de Hanze-vereenigingen Roermond, den Bosch en Haarlem en de Leovereeniging te Utrecht, dat deze niet aan het debat zullen deelnemen, omdat de zaak hier eenzijdig wordt belicht Nader zijn standpunt verdedigend, be toogt de heer Verbeek, dat de groote kapitaalkrachtige Middenstands vereeni gingen de zaak slechts eenzijdig kunnen beoordeelen. De Hanzebonden vertegen woordigen meer de kleine nijveren en willen zich niet laten overvleugelen. Men zwermt hier met nadeelen, zonder de voordeelen te noemen. De Hanzebonden wenschen van den Middenstandsbond geen uitspraak en onthouden zich daar om van debat, evenals zij aan de stem ming geen deel zullen nemen. Aan het slot der beraadslagingen stel de de Arnhemsche Vereeniging voor Han del en Nijverheid de volgende motie voor: „De Nederlandsche Bond van Veree nigingen van den Handeldrijven den en Industrieelen Middenstand, vergaderd, spreekt als zijn meening uit, dat destrek king van het nieuwe tariefontwerp in het algemeen beschouwd in strijd is niet de belangen van den Middenstand en ver zoekt aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal dit oniwerp niet aan te nemen77 Deze motie-Arnhem werd aangeno men met 150 stemmen vóór, 40 stem men in blanco en 6 tegen. Nadat de stemming bekend gemaakt was deelde de Voorzitter mede, dat van de 150 bij den Middenstand aangesloten vereenigingen er 69 op deze vergadering vertegenwoordigd waren. Van deze 69 organisaties stemden tegen de motie, dus vóór de Tariefwet 3 vereenigingen met 6 stemmen, te weten de Molenaarsbond, de Amsterdamsche Boekbinders Patroons Vereeniging cn de Coöperatieve Bakkers- vereeniging te Oldenzaal. Blanco stem den 19 vereenigingen met 40 stemmen en voor de motie, dus tegen de Tariefwet 40 vertegenwoordigde organisaties, met 150 stemmen. Alvorens de vergadering te sluiten, deelde de Voorzitter mede dat het bonds bestuur binnenkort een buitengewone ver gadering zal uitschrijven ter bespreking van de beweerde stijging der prijzen van koopwaren. De Militiewet. De sociaal-democratische Kamerfractie, die nimmer zuinig was met het indienen van series amendementen, heeft thans niet minder dan 21 ingrijpende wijzi gingen op de militiewet tegelijk inge diend. Zij wil o.a. de lichting op de tegen woordige sterkte latende diensttijd der bereden wapens gelijk maken met dien der onbereden; de verkorting van oefe- ningstijd wegens voorgeoefendheid uit breiden van 2 tot 3 maanden; de eerste oefeningstijd met 2 maanden verkorten; het Kijvend gedeelte doen vervallen of althans haar diensttijd verminderen tot 2 maanden en dergelijke „paraden-voor stellen meer. Haar anti-dericaal karakter komt uit bij het amendement om de vrijstelling voor geestelijken en voor geestelijke stu deerenden te doen vervallen of ten minste die vrijstelling aan engere voorwaarden te binden. Vereeniging tegen de kwakzalverij. Te Amsterdam is onder voorzitterschap van mr. P. W. de Koning de jaarlijksche algemeene vergadering van de Vereeni ging tegen de kwakzalverij gehouden. Uit het door den secretaris uitge brachte jaarverslag bleek, dat voor de vereeniging het jïar 1910 een goed jaar is geweest. De door haar uitgegeven re clameplaat sloeg in, het door haar ver zorgde deel van de Utrechtsche Groene Kruis-tentoonstelling slaagde goed en trok veel belangstelling. Op meer medewer king van de departementen van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, afdee- lingeu van het Groene en het Witte Kruis en van de Gezondheidscommissie, kon worden gewezen. Het ledental bedroeg op 1 januari 781. De financiën waren voldoende, uit de rekening en verantwoording blijkt een voordeelig saldo van f1099,15 aanwezig te zijn. De aftredende bestuursleden, mr. P. W. de Koning te Amsterdam, en mr. A. Cno- pins te Utrecht, werden herkozen. In de plaats van mr. P. J. M. Aalberse, die zich niet herkiesbaar stelde, werd als be stuurslid gekozen mr. A. v. d. Eist, te Leiden. Sociale wetten. Staatscourant no. 243 bevat de wet van 7 October tot wijziging der Arbeids wet en cue houdende bepalingen in ver band met de bijzondere gevaren voor vei ligheid en gezondheid, verbonden aan Steenhouwersarbeid. Beide wetten treden op een nader te bepalen dag in werking; de Arbeidswet niet later dan 14 Januari 1912. De Hanze. De Centrale Raad van de R. K. Mid- denstandsvereeniging vergadert Woeis- dag 25 October 11 uur, te Hoorn. O.m. is aan de orde behandeling van de sta tuten en reglementen van de ziektever zekering het rapport in zake de Dio cesane glasverzekering en behandeliig van de statuten en reglementen van deze verzekering. KORTE KROMEK. H. M. de Koningin-Moeder heeft aan het provinciaal watersnood-comité in Zeeland een gift van f 500 gezonden. De Duitsche keizer zal Woensdag a.s. bij aankomst te Aken namens H. M. de Koningin worden begroet door Haar adjudant-generaal, luitenant-generaal Van Heutz, oud-gouverneur-gcneraal van Nederlandsch-Indië, en jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, commissaris der Ko ningin in de provincie Limburg. Z. K. H. de Prins dér Nederlanden heeft aanvaard het Beschermheerschap over de Koloniale Landbouwtentoonstel ling, die in Juli 1912 te Deventer zal gehouden worden. De gewone audiëntie van den mi nister van marine zal op Vrijdag 20 dezer niet plaats hebben. Het getal logeergasten uit den vreemde in ons land dat in den afge- loopen zomer in de verschillende hotels der Exploitatie Maatschappij te Scheve- ningen verblijf hield, bedroeg 7566, al dus verdeeld: Hollanders 1713; Duit- schers 2380; Oostenrijkers 453; Fran- schen 435; Engelschen 530; Belgen 453; Amerikanen 515; Russen 245, en diversen 842. De R. K. Middenstandsvereeniging te Baarn heeft zich met algcmeene stem: men voor wettelijke winkelsluiting uitge sproken. Te Amersfoort is opgericht een afdeeling van den R. K. Bond van Han dels- en Kantoorbedienden. Tengevolge van de uitspraak van de berniddelings-commissie hebben de timmergezellen te Leeuwarden thans be sloten de staking op te heffen. Het werk is reeds hervat. LEIDEN, 17 October. Electrische tram Katwijk-Leiden. Gistermorgen had de officieele ope ning plaats van de electrische lijn Kat wijk-Leiden. Om tien uur werden de ge- nooaigden, (een 60-tal) ontvangen door de directie der N. Z. E. T. M., de heeren Jhr. W. F. v. d. Wijck en J. A. Kalff, gedelegeerde leden van den raad van administratie en W. J. Burgersdijk, di recteur der maatschappij. Onder de ge- noodigden merkten wij o.m. op het da- gelijksch bestuur van de gemeente Lei den, burgemeester, en wethouders van Oegstgeest, Rijnsburg; van het dagel. bestuur van "Noordwijk zagen we den se cretaris, den heer de Groot en weth. v. d. Meer, Aanwezig waren verder de raad van administratie der Holl. Spoor, de secre taris-generaal van Waterstaat, de direc teur van de Staafespoor, het bestuur van Rijnland, de Kamer van Koophandel van Leiden, de adviseur van de Prov. Water staat in Zuid-Holland, de rector-magni- ficus der Leidsche Universiteit prof. Dr. Pyper en prof. Eerdmans, secreiaris van den Academischen Senaat, en twee ver tegenwoordigers van het studentenkorps, de heer Jhr. de Vos van Stcenwijk en de heer Kortenbout v. d. S'.uis. Tegen half 11 vertrok het gezelschap in twee met vlaggendoek getooide mo torwagens, ieder met een aanhangwa gen van het station der N. Z. H. E. T. M., en in een ommezien was mei te Rijns burg gearriveerd. Daar werd de up-to-date remise bezich tigd. Op echt practische wijze is hier aJles ingericht. Het gebouw biedt ber ging aan een voldoend aantal rijtuigen; en een practische inrichting is er .-jan ver bonden voor de bewerking van de onder deden der wagens. Na een kort oponthoud werd naar Katwijk gereden, waar het gezelschap op het raadhuis door het dage'ijksch bestuur dier gemeente ontvangen werd. De bur gemeester, de heer T. de Ridder, richtte een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen. Spr. noemt het een gewichtig feit, allen hier het welkom toe te roepen bij de komst in deze gemeente per electrische tram. En al worden wij hoe langer hoe meer verwend en meer gewoon aan voort durend verbeterde middelen van vervoer hier en elders, toch is dit voor dezen tijd alweder een gevolg van gezonden voor uitgang. Toonden wij Katwijkers ons niet zoo ongeduldig om in dit middel van vervoer plaats te kunnen nemen, dit was geen wonder, waar wij zoo7n voortreffelijk ge- exploiteerde trsfm bezaten, toch zijn wij verheugd met dit verbeterde middel van vervoer. Gelukkig kwam de exploitatie in han den der Holl. IJ. S. Mij. Gelukkig, daar men hier nog eene betere correspondentie zocht ook met Amsterdam, den Haag en Rotterdam, en gelukkig bovendien voor deze gansche streek en voor Katwijk. Steeds heeft deze maatschappij de tram voorbeeldig geëxploiteerd, naar volle waarde, steeds dacht zij aan het publiek, aan gemeen overleg, welke kunst zij {zooi zeer verstaat! Ik wil bij het scheiden van die directie haar ijver dan ook nog een woord van oprechten lof brengen voor de breede opvatting, die bij haar voorzat. Ook aan heeren commissarissen, mij zoozeer be kend, die haar zoo belangeloos steeds hebben gediend, en mede een woord aan het personeel, dat het publiek zoo wel willend diende, zoo velen een voorbeeld was Maar het is ook alweer hier in echten zinLe roi est mort, vive le roi Ik begroet nl. thans hier de tegen woordige, up to date directie van deze electrische tram Ik zie daaronder bekende gezichten en heb ook daarom van de exploitatie vele en goede verwachtingen, en dat is bo venal voor ons alles waard en van groote beteekenis op dezen dag, meer clan velen wel beseffen wellicht! zij heeft van de verdvvenene veel superieurs overgenomen. Welk een lof hebben wij verder te uiten bij al den ijver, die voorzat om den aanleg ferm aan te pakken, wat een over leg, geduld en tact was er bij noodig, bij alle onmogelijke eischen, en wat werd de nieuwe maatschappij door hen allen met een ijver boven onzen lof gediend; dit reeds maakte indruk. Veel, veel succes dan, mijnheer de voor zitter, op dezen grootschen arbeid en moeite; gij hebt eer, reeds nu, daarvan en wij hopen, dat dit nieuwe middel van vervoer tusschen Holl. Spoor, Leiden en Katwijk' op aller belangen gunstig zal mogen reageereu. Ik stel een dronk in, mijnheer de voor zitter, op u en op uwe gasten, die dezen eersten tocht medemaken. De heer Jhr. v. d. Wijck bracht daarna mede uit naam der overige commissaris sen en medebestuurders dank voor de woorden van welkom van den burge meester. Spr. bracht in. herinnering ljQ£ de directie steeds beantwoord heeft aan de wenschen van Katwijk en omgekeerd. De directie heeft alles gedaan om Kat wijk tot hoogere ontwikkeling te bren gen, en zij vertrouwt, dat dit niet tever- geefsch is geweest. Spr. hoopt, dat het geduld, hetwelk de Katwijkers beoefend hebben bij het wachten op de tram, zal omgezet worden in ongeduld om van het nieuwe vervoermiddel gebruik te maken. Het gezelschap reed daarna naar Kat wijk aan Zee, en vervolgens werd zonder onderbreking de terugtocht naar Leiden aanvaard. Na de beëindiging van den rit werd aan de genoodigde deelnemers een lunch aangeboden in Hotel Levedag; ook een deel der pers was hierbij uitgenoodigd. Welke gelegenheidsspecehen aan tafel afgestoken werden, kunnen we niet mede- deelen, daar we er niet bij tegenwoordig waren. Op zijn verzoek is eervol ontslag verleend aan den klerk der posterijen en telegrafie le klasse G. P. van der Waart van Gulik alhier (bijkantoor Plantage). Voor het examen vrije en ordeoefe ningen der gymnastiek is te Rotterdam geslaagd de heer H. M. Bouman van R e e u w ij k. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag, 8 uur s avonds St. Lo- dewijkskerk, Steenscliuur, le Apologeti sche Conferentie. Spreker de Weleerw. Heer Th. M. P. Bekkers. Onderwerp Waarom gelooven wij in God? Dinsdag, 81/2 uur 's avonds. Bonds- gebouw, Rapenburg 10. Vergadering R. K. Propagandaclub, De Jonge Garde. Tot deze vergadering worden allen uit genoodigd, die bij de a.s. verkiezing van den Gemeenteraad willen medewerken. Woensdag 51/2 uur 's avonds. St. Jos. Gezellenvereeniging, Rapenburg 52. Bijbelsche geschiedenis met lichtbeelden voor de kinderen der St. Peirus-parochie. Spreker dc Weleerw. heer Th. J. Ber- gansius. Donderdag 6 uur en 81/2 uur, Bondsgebouw, Rapenburg 10. Lezing met lichtbeelden door den Weleerw. Pater J. G. Tesser over het leven van den H. Franciscus van Assisië. Toegang vrij. GOUDA. De Koninklijke Stearine- kaarsenfabriek Gouda, heeft besloten om met het oog op de hooge prijzen van levensbehoeften, aan alle gehuwde, man nelijke vaste werklieden vanaf 18.Octob:r tot 10 April 1912 een extra toelage uit te keeren van f 1 per week; de kosten hieraan verbonden worden bestreden uit het „Ondersteuningsfonds 1908". LISSE. De tooneelverceniging St. Ge- nesins, onderafd. van de alhier bestaande afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond, zal op het in Nov. te vieren patroons feest (St. Willibrord) opvoeren het drama „Absalon77 en tot slot „Joost Uilenspie gel77, klucht in één bedrijf. NIEUWVEEN. De lotcling R. G. J. Copraij, alhier, is door den militieraad vrij gesteld van den militairen dienst. De lote- ling J. ter Reehorst heeft broederdienst en is eveneens vrijgesteld. NOORDWIJK. De Cursus in vrije en ordeoefeningen en openluchtspel voor leerlingen van de R. K. Jongensschool, welke Cursus wegens vervulling van mi litieplichten door den leider, den heerA. v. d. Poel, eenige maanden onderbroken is geweest zal a.s. Woensdag weder aanvangen. De lessen zullen eiken Woens dag gegeven worden in een der lokalen van de R. K. Jongensschool. ROELOFARENDSVEEN. Door een co mité van drie heeren was gisteravond een vergadering belegd tot eene bespreking over het gemis aan kennis van vreemde talen en hoe dat moet worden aangevuld. Het comité van voorbereiding oordeel de mede dat dezen zomer aan allen dui delijk was gebleken dat er iets gedaan moest worden om dit gebrek te verhel pen. De spreker deelde daarop mede, dat het comité evenals men te Aalsmeer doet, de directie der Berlitzschool te Haarlem uit zal noodigen een proefles te geven in de Duitsche taal en werden de nu aan wezige heeren uitgenoodigd zidi te ver klaren, of zij daaraan wenschten deel te nemen. Van de ongeveer 50 personen gaven zich 43 voor de proefles op. Door een der aanwezigen werd het denkbeeld ontwikkeld, de voorkeur te ge ven aan een vereeniging waarin men vreemde talen, boekhouden en handels correspondentie kon leeren, zulk een ver eeniging zou subsidie kunnen verkrijgen van het rijk, de provincie en gemeente. Het comité bleek hieraan ook gedacht te hebben, maar wenschte voor alles de proefles te houden en geleidelijk tot ge gevens te komen voor het stichten van een vereeniging als boven bedoeld. Er ontspon zich toen een debat over de kosten, terwijl nog door een ander een uitleg werd gegeven hoe.de zaak te Aalsmeer geregeld was. Nog een spreker betoogde, dat hij eenige ondervinding had van zoo7n cursus en wees er op dat het groot aantal leergierigen aanleiding kon geven dat het resultaat niet groot zou zijn. Het einde was dat de proefles zou doorgaan en werden er een vijftal heeren gekozen, die de financieele zijde der zaak zouden bestudeeren, vooral met het oog op de omstandigheid, dat allicht na ver loop van enkele weken velen zouden te- rug.treden ên daardoor gevaar bestond dat de ernstige leerlingen zouden moeien eii» digen bij gebrek aan fondsen. Het comité bestaat 11a gehouden ven; kiezing uit de heeren J. de Jong', J. ft de Koning, C. L7Ami Zwartelé en P. d$ Jong Czn. De vergadering werd daarop geslo- ten. TER AAR. Gistermiddag werd alhie» in het Aarkanaal een dier opgemerkt^ dat zich nu eens onder en dan wee» gedeeltelijke boven water met vrij groote snelheid voortbewoog. Een jager schoot 7tdier en met de noodige voorzichtigheid werd het op 7t droge gebracht.Thans Neek het een volwassen zeehond te zijn. Naar men van de bemanning der Volharding* booten kon vernemen, scheen het dier gistermorgen nabij Gouda te zijn opge* rnerkt. WOUBRUGGE. In de zitting van den Miiiiieraad, Maandag 16 dezer, werden de zeven opgekomen lotelingen allen aange* wezen tot den dienst, zoodat alleen dc lo tingsnummers 5 en 11 vrijgesteld zijn dood broederdienst. GEWESTELIJK GEMENGD. Brand. Te Haarlemmermeer is in den, laten avond van Zondag afgebrand de groote houten landbouwschuur van O. Luijten, staande op den Ringdijk b j de Lijnden; ook de geheele inhoud hooi, stroo, wagens en gereedschappen ging verlorenhet vee was nog buiten. Verzekering dekt de schade. Schip gezonken. Tusschen de oude en nieuwe spoor brug in dc gekanaliseerde Gouwe bij Gouda is gezonken het met pannen geladen schip Op Hoop van Zegen, schipper van Veen, komende van Kou dekerk, met bestemming naar Middel burg. Het vaartuig werd gesleept door de vrachtboot Annic en kwam met kracht tegen een ducdalf, waardoor het lek sprong en zonk. Het werd zoo spoedig mogelijk naar den kant getrokken, doch daar het toch nog hinderlijk ligt voor de scheepvaart, zal, waarschijnlijk van den provincialen waterstaat, het schip, dat niet verzekerd was, zoo spoedig moge lijk worden gelicht. Academienièuws. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na verdediging van „Stellingen" de heer Hendrik Carrière, geb. en wonende te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het voorbereidend Kerke lijk examen de heer K. F. Proost (Egmond aan Zee)propaedeutisch examen genees kunde de heeren C. M. Lekkerkerken, (O.I.), en L. J. M. van der Mantele (den Haag); Eindexamen voor den Ned. Ind. administratieven dienst, deheerJ.J. Bosch (den Haag). UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap 00 Stellingen, de heer J. B. de Klerk, geb. te Nieuwpoort. Aan de universiteit te Gent is bevor derd tot doctor in de geneeskunde, de heer W. Hoogslag, arts te Amsterdam. Cursus van prof. Hartman. Evenals vorige jaren zal prof. Hartman te Leiden ook dezen herfst weder 8 voordrachten geven over onderwerpen van Latijnsche literatuur. Deze populaire colleges zijn voor alle studenten, onver schillig van welke faculteit, en verder- voor ieder belangstellende toegankelijk, en worden gegeven in een der beneden zalen van de Academie (Rapenbnrg). De datums zijn de volgende19, 26 October 2, 9 16, 23, 30 November en 7 Decem ber; aanvang telkens 7 uur. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de heer A. J. Schölvinck, bur gemeester. Aanwezig 6 leden. Afwezig de heer G. B. Vroomen, mét kennisge ving. Door den Voorzitter werd medege deeld, dat een contract is gemaakt met den heer Krantz, vvaarbij hij er in be willigt f9000 te betalen als bijklrage in de kosten van den opnieuw te be straten straatweg. Prov. Staten zullen f 14500 voor dit werk besteden. Alle! rechten gaan nu over aan de gemeente. O de bermen, behoudens die welke langs de Heerlijkheid gelegen zijn, Het weidje aan de gemeentelijke losplaats, zal dit jaar weer verhuurd worden aan den heer A. C. v. d. Geest, voor f 25. Het kohier schoolgeld wordt vastge steld op f 27.75, dat van de Honden belasting op f 7. In verband met de salarisverhooging van den gemeenteontvanger komt we derom in breedvoerige bespreking de ongeschikte, te kleine lokaliteit, door den1 gemeente-ontvanger voor belastingkanL toor gebezigd. Er wordt op gewezen dat de heer Piët geen grootere appartemen ten daarvoor heeft. De heer H e ij 1 zegt, dat hij dan de verschillende kasten maar er uit verwij deren moet. De heer Kruseman meent hierin een oplossing te vindende ontvanger, gebruike zjjn grootere antichambre voor kantoor en zijn kleine kamertje .(thamb kantoor) voor wachtlokaaltje. De heer De Haas deelt deze mee ning. De heer Heemskerk echter voU hardt bij zijn gevoelen, dat er geen ver andering beho.cft gebracht te worden ia

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2