Uit Stad en Omgeving. van het beheer van gemeld kantoor ont heven en benoemd tot commies der tele grafie le k!.; is aan den officier van gezondheid der le kl. bij de zeemacht H. C. Tamson eervol ontslag verleend onder toekenning van f2310 pensioen 'sjaars. Kiesrechtpelionneinent. hi het „Volk" wordt medegedeeld dat het den secretaris van het Comité van Actie is gelukt om voor 311.317 hand tekeningen van hel kiesrcchtpetioTne- ment na te gaan de scheiding tusschen mannen en vrouwe.i te maken. Daarvan waren er 196,507 van inanne 1 en 114,810 van vrouwen. Dit stelt het resultaat van de actie in nog poverder daglicht De beëindiging der obstructie. De „Sid." vereelt, wat aan de Kamer- ziiiing van Woensdag, waarin de ob structie is geëindigd, is vooraf gegaan Tusschen Dr. Nolens en Dr. Kuyper was den vorigen dag, in verband met de b.ide Clubs, afgesproken wat de houding zou zijn, die men had aan te nemen, en dat ook Dr. Kuyper het woord zou voe ren. Toen echter is den volgenden morgen vlak voor de zitting, nog een laatste saamspreking gehouden, waarbij Dr. Kuy per niet tegenwoordig kon zijn. Ook de beeren Drueker en Troelstra waren hier bij. Toen werd zeer voorzichtig bepaald, wat van elke zijde zou gezegd worden. Later, toen Dr. K. in de Kamer kwam, werd hem dit door den heer van Nispen medegedeeld, en toen zich dit op navraag bevestigde, sprak 't van zelf dat Dr. Kuy per, die bij de laatste conferentie niet ge- - weest was, en dus de preciese afspraak niet kende, niet kon optreden. En hier om alleen liet hij zich van de lijst schrap pen. KORTE KRONIEK. H. M. de Koningin is Zaterdag niet den Koninkiijken extra trein om 5 uur 22 min. aan het paleisperron te Het Loo aangekomen. De gewone audiëntie van den mi nister van buitenlandsche zaken zal op Vrijdag a.s. niet plaats hebben. LEIDEN, 16 October. Apologetische Cursus. Ook op deze plaats wenschen wij de aandacht ie vestigen op den apologeti sche» cursus, die morgen (Dinsdag)- avond in de St. Lodewijkskerk hervat wordt. Wij herinneren ons nog welk een druk bezoek verleden winter de apologe tische conferentiën in het oude histori sche kerkgebouw mochten trekken. Daar om zouden wij bijna zeggenalle aanbe veling is overbodig. Toch doen wij het al was dit alleen, om de onderwerpen, die dezen winter zullen worden behandeld. Is het bestaan van God en Zijn Wereld bestuur niet het mikpunt geworden van zeer vele aanvallen? En is daardoor in de harten van talloos velen niet een baijge en verwarrende twijfel gerezen? En is dat voortdurend bestrijden van Gods be staan en vooral van Zijn Voorzienigheid niet een van de middelen, waardoor het godsdienstig leven van velen wordt on dermijnd? Daarom moet het voor iede- ren Katholiek allernuttigst zijn zich nog eens ter dege rekenschap te geven, waar om hij in God gelooft. Waarom hij op Zijn Voorzienigheid vertrouwen mag en vertrouwen moet. Waarom en hoe hij dien God eeren en dienen moet. Dat is nuttig voor een ieder, op de eerste plaats tot versterking van eigen overtuiging, maar ook, om beter in staat te zijn re den te geven aan hem, die naar onze ge loofsovertuiging vraagt Nog om eeri andere reden zien wij in genoemden leergang een zeer groot nut. En dat is, omdat de wijze, waarop hij ge houden wordt er toe moet bijdragen om de vruchten er van blijvend ie doen zijn. Immers door het korte overzicht dat van iedere conferentie wordt uitgereikt word» het volgen, begrijpen en onthouden van het gehoorde zeer vergemakkelijkt. Daar enboven kan ieder, die niet voldaan is, door het stellen van vragen zijn verlangen naar meer voorlichting bevredigd zien. Voor verdere bijzonder!.cien verwijzen wij naar achterstaande advertentie. Alleen leggen wij er nog eens den nadruk op, dat de cursus voor iedereen toeganke lijk is, en men dus gerust zijn vrienden en kennissen, ook al zijn zij niet katho liek, mag meebrengen. Onderricht Bijbelsche Geschiedenis Woensdagavond begint in de zaai der St. Jcs.-Gezellen hei onderricht in de Bijbelsche geschiedenis (met lichtbeelden) voor de kinderen der St. Petrus-parochie van 8—14 jaar. Waarlijk: een apologe tische cursus voor de kleinen. Wani wat is er meer geëigend om in de harten der kinderen een vurig en oprecht godsdien stig leven aan te kweeken dan een duide lijke en klare voorstelling van Christus' leven, werken en woorden! Welnu, hier wordt het gesproken woord verduidelijkt en diep in het geheugen gegrift door de groote en schoone voorstelling van het geen wordt verhaald; en daardoor moei de indruk op de kinderharten vanzelf veel dieper zijn. Waar dan het nut van dit onderricht zoo helder aan het licht treedt, is het te hopen, dat door een druk bezoek der- genen voor wie het gegeven wordt, ook zeer velen er nut uit zullen trekken. Gemeenteraadsverkiezingen. Met bestuur der afd. Leiden van ,de S. D. P. heeft bas'o-.en, de kiezers te raden, zich bij de herstemming ter be noeming van écu lid van den Gemeente raad in district I en van écn lid in dis-N trict III van stemming te onthouden.. 3 October-Revue. Voor de tweede maal, en wel op veel vuldig verlangen is Zaterdagavond in den Schouwburg de 3 October revue op gevoerd. We hebben de première niet bijgewoond en vinden dus nu gelegen heid van den inhoud er. liet spel ieis te zeggen. Wellicht is dit een voordeel, om dat men bi, festiviteiten gelegenheids stukken niet zoo nauwkeurig pleegt te bezien. Voor den inhoud van de revue heb ben wij niets dan lof. De schrijver he kelt op geestige wijze Leidsche toestan den (waaremtreni wij slechts dit opmer ken, dat men waarheid en verzinsels moet kunnen onderscheiden) of laat bekende typen als Koos de Peueraar mei Bet zijn vrouw en een Minneman en vrouw tje optreden. Waar het stuk geschreven is voor een jubilé-viering, wordt natuur lijk de feestvierende vereenigitjg in rui me mate bedacht en hulde toegezwaaid aan de bestuursleden, die terzelfder tijd jubileerden. Dat alles verwerft bij het publiek en volkomen terecht en ver diend veel succes. Aan de aankleeding van het stuk is veel zorg besteed. De decors de schrij ver heeft zich een nieuw v. d. Werffpark gedacht brengen ons in een mooi park milieu en de costuumpjes zijn heel aardig. De uitvoering is ons echter tegenge vallen. De declamatie van verzen dooi de Leidsche Stedemaagd ging op veel ie dreunerigentoon; het meisjeskoor was te zwak om verstaan te worden en werd door de muziek overstemd, ierwijl de huidigingstoespraak van Piet de park wachter zonder gloed of enthousiasme werd voorgedragen en daarom weinig indruk maakte. Goed ingestudeerd en uitgevoerd werden de dansen der vijf jon ge meisjes en der Spaansche danseuse, in wier Tarantella dans lenigheid en li chaamsoefening wedijverden met vlugheid van beweging. De danseressen werden met bloemen gehuldigd. Goed spel gaf ook Toontje, een straat type. Piet de parkwachter mag er als zoodanig ook wel zijn, ofschoon hij wel wat al te „waardig" was. Zijn optreden had iets vlotter en levendiger geweest moeten zijn. In dii opzicht werd hij over troffen door Koos en Bet en de Minne lieden. Aardig bedacht was de optocht door 10 jonge dames met haar keurige en kleurige vaantjes en „Leiden Voor uit", afgebeeld door dezelfde meisjes, wier gelijkheid in beweging dadelijk be drevenheid in de gymnastiek verried. Het aantal feestvierende Leidenaars behoefde niet veel te doen om succes te behalen. Hossen, dansen en zingen slaat gewoon lijk in. Het publiek toonde zich door herhaald handgeklap voldaan, 't Kon niet anders, daar de geheele revue op succes is be- b rekend. De slot-apoiheose werd gevormd door een staiutefte van v. d. WerfL om ringd door alle meespelenden, omstreeks 60 in aantal. Verschillende malen moesi het scherm werden gehaald. Den heer Laterveer werd een herinne ringsmedaille aangeboden, alsook lie. be stuur der 3 October Verceniging. De revue werd opgevoerd door de wer kende leden van de Ver. Litteris Sacrum, de damesgymnastiekvereeniging Briinliil- de, eenige jonge dames en het duo van Leeuwen en Hellman. Door bemiddeling van mevr. Weijen- bergh werd de kas van „Schoolkind er- vceding" versterkt met f 17,22, zijnde de opbrengst van de collecten op de salon booten „Alkemade II" en „Leeghwaier" tijdens de rondvaarten. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag, 8 uur 's avonds Si. Lo- dewijkskerk, Steenschuur, le Apologeti sche Conferentie. Spreker de Weleehv. Heer Th. M. P. Bekkers. Onderwerp: Waarom gelooven wij in God? Dinsdag, 81/2 uur 's avonds. Bonds- gebouw, Rapenburg 10. Vergadering R. K. Propagandaclub, De Jonge Garde. Tot deze vergadering worden allen np- genoodigd, die bij de a.s. verkiezing den Gemeenteraad vei U-en medewerken. Woensdag 51/2 uur 's avonds. St. Jos. Gezellenvereeniging, Rapenburg 32. Bijbelsche geschiedenis met lichtbeelden voor de kinderen der St. Petrus-parochie. Spreker de Weleerw. heer Th. J. Ber- gansius. •Donderdag 6 uur en 81/2 uur, Bondsgebouw, Rapenburg 10. Lezing met lichtbeelden door den Weleerw. Pater J. G. Tesser over het leven van den H.. Franciscus van Assisië. Toegang vrij. BOSKOOP. De Burgermeester dezer gemeente heeft met ingang van 1 Dec. a.s. zijn ontslag aangevraagd. GOUDA. In de gemeenteraadszitting werden o.m. goedgekeurd de volgende begrootingen voor 1912: Burgerlijk Arm bestuur in ontvangst en uitgaaf van f 8065 en met een gemeentelijke subsidie van f 5294.50; St. Catherine Gas- of Bestedelingenhuis f 9230, subsidie f 360Ö St. Elizabeths Gast- of Oude Vrouwen huis f 6514.50, subsidie f 3904.50. Als laatste punt voor de openbare ver gadering kwam aan de orde het voorstel tot het verstrekken van een renteloos voorschot (f 40.000) voor den aanleg van een spoorweglijn Gouda-Boskoop-Alfen. De wethouder de heer Nederhorst legde de verklaring at, dat hij, als minderheid in het college van B.en W., een rente voorschot wilde verstrekken van f 25,0u0. Na dien was er echter zeer veel gebeurd, dat hem tot ernstig nadenken had gebracht. Van de te houden discussies over dit voorstel zou het verder afhangen, of hij met het voorstel van B. en W. zou kun nen meegaan. Na een langdurig debat werd het voor stel van B. en W. om een renteloos voor schot van f 40.000 te geven met alge- nteene stemmen aangenomen. HILLEGOM. Met staatscourant no. 241 zijn verzonden de statuten van de Coöpe ratieve Bouwverceniging „Eigen woning" alhier. Het doel der vereeniging is 1 et in deze gemeente bouwen en alhier in eigendom verkrijgen van gezonde doel matige woningen om die bij voorkeur aan hare leden tc Verhuren. KATWIJK AAN ZEE.Op den publieke» afslag werden de volgende prijzen be steedvolle pekelharing f 1212.55 12.80, ijle dito f 10.80—11.75—12.50, maatjes dito f 9.95—11.30, steurharing f 7.25 9.45 10.05 10.75, makreel f 7.25—7.75—8.S0—8.95 per kantje. NIEUWKOOP. Het getal krankzinnigen, dat ten laste dezer gemeente in gestich ten laste dezer gemeente in gestichten verpleegd wordt, is de vorige week weer met één vermeerderd en bedraagd thans zes. Het bedrag door de gemeente voor de verpleging van krankzinnigen, per jaar uit te keeren verkrijgt thans het respec tabele cijfer van 1935, ofwel ongeveer de helft der opbrengst van den Hoofde- lijken Omslag. NOORDW1JK. Zaterdagmorgen onge veer 9 uur had hier een ongeval plaats, dat groolere gevolgen had kunnen hebben. Ten huize van mej de wed. A. in de Kerkstraat stortte plotseling een zijmuur van een keuken in, die aJs een bij - houwtje aan het woonhuis staat, en sleepte het dak 111 zijn val inee. Door een ge lukkig toeval was niemand der bewoners op dat oogenblik in de keuken, zoodat er geen persoonlijke ongelukken te be treuren zijn. Met goedkeuring van den Hoog- eerw. Deken heefc zich in onze parochie gevormd een college van col-cclanlen. De volgende hteren hebben zich bereid ver klaard in dar college zitting tc nemen: C. Tli. v. d. Berg, hiub. de O root, Jac. de Gfooi Lz., L. J. Homan, f'. Hoogeveen, Chr. v. d. Meer, W. van Rijn, J. Ver- steege, P. Versieege, J. v. d. Werf. Donderdag 19 October zal er yck r de schoolkinderen, die reeds aangenomen zijn, een plechtige H. Communie plaats hebben. Donderdag 2b October zullen de kleinen hun plechtige Eerste H. Commu nie doen. NOORDWIJKERHOUT. In café „De Zwaan" vergaderde gisteravond de Bloe mist-., Land- eh TuriibouwwerklieS.en- vereeniging. De voorzitter de vergadering openend heette de aanwezigen hartelijk welkom en verheugde zich over de trouwe opkomst Daarna worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Vervolgens wordt er verslag uitgebracht door een commissie, die een onderzoek heeft ingesteld in verband met den coöperatieven aankoop van brandstoffen. Het voordeeligst is deze te betrekken van de steenkolenhandelaars in het dorp waartoe dan ook wordt besloten. Van Z. D. H. den Bisschop is 'n schrijven ontvangen, waai in eenige wijzigingen van het reglement werden voorgesteld. Deze zijn aangebracht in statuten en reglement, inmiddels weder verzonden. Nog werd besloten in den loop der volgende maand een propagandaverga- dering te houden. De rondvraag leverde niets bijzonders op. Na afloop hield men een geanimeerde verloting. SASSENHEIM. Zondagmiddag half vijf vergaderden de afdee'ing Sassen heim en O. var. den Ned. R. K. Volks bond De voorzitter de heer A. Weijers, open de de vergadering met gebed de notu len werden na voorlezing 00veranderd goedgekeurd, waarna eenige nieuwe le den werden geïnstalleerd. Vervolgens gaf de heer Erinkmann, aan de haid van dc brochure: „het oniwerp-Tariefwet, is dit eene speciale belasting- van den kleinen man", hiervan een korte uiteenzet ting, om aan te toonen, dat deze wet lang zco slecht niei is, als van liberale en so cialistische zijde beweerd werdl. De voorzitter dankte den heer Brink man» voor zijne lezing. De heer Th. Mens, bracht verslag uit van het behandelde op de gehouden cen trale raadsvergadering, waarvoor de voorzitter hem dank zegde. Vervolgens werd meegedeeld, dat het St. Willibrordusfeest zal plaats hebben op Zondag 12 en Maandag 13 Novem ber, en dat op Zondag 12 Nov. eene H. Mis te Sassenheim en te. Warmond zal worden opgedragen v or de leden der afdeeling. De voorzitter hoopte dat alle leden dien dag ter H. Tafel zullen naderen, getooid inet het insigne. Na langdurige bespreking werd be sloten met het a.s. St. Nicolaasfeest geen kinderfeest te geven door de af deeling doch dit weder te doen uitgaan van de onderafdeeling „Land ei Tuin- bouwknechts. Gaarne had men gezien, dat dit kin derfeest uitging van de afdeeling, doch de kas der afdeeling laat zulks niet toe'. Ten slotte werd meegedeeld, dat de genen weljte weder wenschen deel te nemen aan den geza .ie is ijken inkoop van brandstoffen, zich a.s. Dinsdagavond tus schen 8 en 10 uur kunnen aangeven bij de commissie welke daartoe zitting houdt bi; den heer Woudenberg. (Zit kleine advertentie.) Ook werd besloten om de leden, wel ke geen boetegelden, wegens verzuim ecner verplichte vergadering willen be talen, als lid van den R. K. Volksbond te royeeren. Ook moeten de leden op eene verplich te vergadering zelf de presentielijst tee kenen. Niets meer aan dc orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. TER AAR. Vrijdagavond werd bij de Wed. Lammens een vergadering gehouden van tuinders, saamgeroepen door een voorloopig comité, om te geraken lot oprichting van een nieuwen Tuinders- bond. Ongeveer 60 personen waren aan wezig. De heer Kroon als voorzitter fungee- rende, deelde mede, dat deze vergadering is saamgeroepen, in hoofdzaak om deze reden: dat hier in den omtrek van Aar- dam, de vruchten 10 a 14 dagen later goed zijn dan in Langeraar, waardoor een ongewenschte verhouding ontstaat en dat liet daarom in het belang der tuinders is een nieuwen bond op te rich ten, waarvan de zetel aan Aardam ge vestigd is. Door enkele aanwezigen werd mede de vvenschelijKheid betoogd, terwijl door an deren bezwaren werden geopperd. Nadat een en ander besproken, gevraagd en beantwoord was, werd een lijst ter tee- kening gegeven, waarop door 27 tuinders werd geteekend. Door den voorzitter werd nu meege deeld, dat de gelegenheid om te teekenen is opengesteld bij hem zelf tot Maandag avond a.s. en dan Maandagavond bij den heer Jon.- van Rossenberg in Korte- raar, waar alsdan een vergadering zal worden gehouden van alle onderteeke naars, om de vraag te bespreken of er tot stichting van een nieuwen Tuinders- bond kan worden overgegaan. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. WADDINGSVEEN. De algeniecne ver gadering van „Ons Belang", een ver eeniging, die ten doel heeft aan de leden op goedkoope en gemakkelijke wijze steenkolen te leveren, had plaats op Donderdag 12 Oct. in het café „De Zwaan" op het dorp. De ontvangsten bodroegen in 't afgeloopen- dienstjaar f3895.34 en de uitgaven f3508.06, zoo dat er een voordeelig saldo was van f 387.28. Er werd besloten om 10 cents per 100 K.G. terug te betalen, zoodat de Hectoliter werd berekend op 77 cent. Het aantal leden is 274. t-rlY LüL'JK GEMENGD. Verdronken. Het 4-jarig zoontje van B. B. te B 0 s- koop viel m een onbewaakt oogenblik te water. Toen de kleine gemist werd, vond men hem drijvende. Pogingen om de ievensgeesten op te wekken mochten niet meer baten. Terwijl de polderwerker Smit te Nieuwkoop uit een sloot water pompte in verband met het maken van eeri spoorbrug, ontplofte plotseling een benzine-ketel. Op zijn hulpgeschreeuw snelden spoedig een paar personen, die in de nabijheid aan het melken waren te hulp en vonden den man vreeselijk gebrand buiten bewustzijn liggen. De ontboden geneesheer achtte on- middelijke overbrenging naar het Gast huis te Leiden noodzakelijk. Dezer dagen geraakte de landbouwer A. v. E. onder Koudekerk met paard en wagen in den Rijn. Het paard schrok van buizen, die langs den weg lagen. De heer v. E. inet zijn zoon konden den brik nog grijpen en doordat zij boven op den brik waren gaan staan, konden zij het hoofd nog boven water houden. Door behulp van een roeiboot kwamen zij weer behouden aan den leant. Het paard wist zich los te rukken en zwom naar de overzijde van den Rijn. Een zekere M. te Nieuwkoop had ongeveer zes weken geleden een doosje met 3 bankbiljetten van 10 gulden ver loren. Nergens was het terug te vinden, doch toen iiij dezer dagen een hoop hooi op zijn erf staande, verwerkte, vond hij tot zijn blijdschap het verlorene weer terug, het had 6 weken in die eigen aardige spaarpot gezeten. Een kleine verpleegde uit het wees huis te Woubrugge had de gewoonte nabij makke paarden le loopen en deze zelfs aan te raken. Dit deed hij ook bij een schichtigen vos, welke den kleinen jon gen een slag gaf, waardoor de wang van den dreumes geheel opengescheurd werd. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Gemeenteraad, van Oudslioorn. Voorzitter de heer W. C. ten Harmsen. van der Beek, burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering de notulen worden gelezen en onveran derd vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van den heer H. van der Kloot Meijburg, waarin deze mededeelt dat hij zijn benoeming tot wethouder aanneemt. Eenige af- en overschrijvingen begroo ting dienst 1911 worden daarop goed- gebeurd. Tot onder wijzer van het hernalings- onderwijs wordt benoemd de heer C. Mantel. In de vacature aan dc O. L. school wordt met ingang van 1 Dec. met alge- meene stemmen benoemd tot onderwij zer met verplichte hoofdakte en acte Fransch de heer J. B. Nuis. Overeenkomstig een ingediend ver zoek van eenige ingezetene! wordt be sloten een subsidie van f7.50 te verlee- nen voor de oprichting van een tuinbouw- wintercursus, mits een voldoend aan tal leerlingen uit deze gemeente wordt toegelaten. Het advies van B. en \V. op dit verzoekschrift luidde gunstig. Van Ged Staten, is ingekomen eei mis sive meldend dat de Prov. Staten een renteloos voorschot van f 500000 be schikbaar zullen stellen voor den aan leg van een spoorlijn Gouda-Alfen, mits verdere belanghebbenden te zamen f 300.000 zullen bijdragen. Ondanks een onderhoud hetwelk het dagelijksch bestuur dezer gemeente met den burgemeester en twee raadsleden van Boskoop had, zijn B. en W. dezer gemeente echter niet overtuigd kunncT worden van het belang hetwelk deze ge meente bij den aanleg dier spoorlijn zou hebben. Hun voorstel luidt geen rente loos vcorscljot te verieenen, conform dit advies wordt besloten. De heer Pannevis merkt op, dat de telefoonpalen aan den Heereiweg een nieuwe beschildering behoeven. Dc Voorzitter zal het onder de aandacht van de bei rokken directie brengen. De vergadering wordt daarop geslo ten. Sport. De tuf-tuf aïs geneesmiddel. Vooral in Frankrijk heeft men den in vloed van het rijden in de auto op ver schillende ziekelijke toestanden nagegaan. Mouneyrat acht het een doeltreffend mid del bij bloedarmoede. Volgens hem zou men het aantal roode bloedlichaampjes en liet gehalte van het bloed aan bloéd- kleurstof daarbij snel zien toenemen. Le Gendre zag herhaaldelijk chronische ver stopping wijken bij matig toeren. De slaap verbetert ook bij een aantal auto mobilisten. Legroux acht de auto goed bij bloedarmoede, trage spijsvertering, neiging tot jicht, neurasthenie en ner veuze slapeloosheid. Bij asthma ook, doch slechts dan, als men met de snel heid zeer langzaam stijgt, en zoo noodig van het windscherm gebruik maakt. Bij hartziekte doet het geen nut, bij sommige vormen daarvan ook geen kwaad, mits de lijder niet zelf stuurt. Bij tuberculose moet het toeren evenwei worden ver meden, eveneens bij nierziekten, haemorr- hoiden en andere onderlijfsaandoeningen. Vanzelf mag een persoon met gebrekkig gezichtsvermogen of onderhevig aan toevallen geen auto besturen. Uit gezondheidsoogpunt is een snel heid boven 60 K. M. af te keuren40 K. M. is eigenlijk al genoeg, en méér dan 200 K. M. behoort men op een dag niet af te leggen. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Hedenmorgen waren te behandelen 78 zaken, waarvan 4 kinderzaken. Tegen J. v. d. K. te Leiden, die een agent van politie had beleedigd, werd f 1 of ld. geëischt. Tegen den visscher D. Ph. B. te L e i- d e ii, die al meermalen veroordeeld is' wegens visscherij-overtreding, werd dit maal wegens hetzelfde vergrijp twee- maai 10 d.. .hechtenis geëischt, omdat hij is een der ineest hardnekkige stroopers. Daarna kwam opnieuw voor de zaak tegen J. R. te R ij n s b u r g, die de vori ge maal terechtstond wegens het span nen van een gewond paard voor een wa gen. De vorige maal ontkende beki. dat het paard verwond was. Eerste getuige was thans de 17 jarige knecht H. Ouwersioot, die de wagen toendertijd leidde en die mededeelt dat het paard niet gewond was. Getuige was zoo ze nuwachtig, dat hij na liet afleggen van zijn verklaring begon te huilen, hetgeen! de kantonrechter hem deed adviseeren zijn tranen tot later te bewaren da.i kon, hij ze beter gebruiken. De andere getui ge, de winkelier W. van Oest, heeft ecu wond gezien ter hoogte van de borst riemen, terwijl de laatste getuige D. van Egmond, het paard heeft hooren kreunen en een rauwe wonde heeft geconstateerd. Get. Ouwersioot zeide naar aanleiding hiervan dat het paard altijd kreunde om dat het slecht adem kon halen. Eisciij f 10 of 4 d. W. B. mandenmaker te Leiden heeft 17 September des nachts 0111 één uur zoo harcl geschreeuwd, dat de nacht rust van de omwonenden 't was i ïl de Vcstestraat gestoord werd. Beki. was in het Lunapark geweest en zat loen vol vreugde, dal hij daarvan i,n zijn een tje uiting ging geven. Eisch f 3 of 2 d. Is U getrouwd? vroeg de kantonrech ter. Neen.... Nu dan kunt U ook wel een flinke boete betalen. J. van D. chauffeur te AmsterdaM heeft te Sassenheim op 12 Septem-» ber 's nachts 21/4 uur met een motor rijtuig gereden zonder aan de achterzij de nummer en letter te verlichten. De lantaarns waren evenmin aan. Beki. weet niet of het nummer verlicht is; loen hij

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2