Uit Stad en Omgeving. uitgeweest en hei resultaat uvau is, dat van het geheele onder cede medegedeelde verhaal van den getuige niet veel over- b'ijft. Na de feiten gereleveerd te hebben, besluit het blad: „Intusschen is nimmer aan den vader een mooie rijksbetrekking en nooit aan den zoon een positie aan de Rijksver zekeringsbank beloofd en heeft ook niet de heer Ellis zich eigener beweging tot den vader gewend. De andere mi nisters van het ministerie Kuyper staan allen geheel buiten deze zaak." 11. M. de Koningin-Moeder. H. M. de Koningin-Moeder heeft gis termorgen haar zomerverblijf Soestdijk' veriatenmet den treiu van 10 u 57 min. is zij van het station Baarn naar Het Loo vertrokken. Te ll u. 54 m. is dc Koningin-Moeder aan het station Apeldoorn aangekomen, waar H. M. de Koningin cn Z.K.H. de Prins har.» afhaalden. Prinses Juliana wachtte mei een hofdame in 't rijtuig op 'l Stationsplein. Onder gejuich 'van een talrijk publiek reed de Kon. familie naar het paleis. H.M. de Koningin-Moeder zal a.s. Vrij dag van 't Loo naar Arnhem vertrekken, waar de salonwagen waarin H.M. reist, in den D-irein van 6 u. 3I m. 's namidd. opgenomen wordt on H.M. over Bazel en InnsbriicK naar Bozen (Tiro!) te ver voeren. Dc Sobriëtasbloem in het Bisdom Haarlem. De totale opbrengst van het Sobriëtas- bloenipjc in het bisdom Haarlem is ruim f 16.750. De stadhuiskwestie te .Amsterdam. De raadsleden B. C. E. Zwart, Lam- brechtsen van Rithem en Scheltema heb ben het voorstel gedaan, om B. en W. uit te noodigen met de regeering in on derhandeling te treden over de terug gaaf van het oude Raadhuis thans in gebruik als paleis en om 3 millioen gulden aar. te bieden a!s bijdrage in de kosten van den bouw van een nieuw Konink-i/c verblijf in de hoofdstad. De Rekenkamer-vacature. De Haagsche correspondent van de „Leeuw. Ct." meldt Naar wij vernemen moet het reeds thans vaststaan, dat voor de vervulling van de Rekenkamer-vacature, onstaan door het overlijden van mr. G. J. Goe- koop, ook door de rechtsche partijen steun zal worden verleend aan een li berale candidatuur. Atet zekerheid kunnen wij melden, dat de heer C. F. Rechlien Morra, secretaris bij de Algemeene Rekenkamer, de candidaat van de linker zijde zal wezen. Provinciale Staten van Zuid-Holland. De verkiezing (candidaatstelling) voor een lid der Prov. Staten van Zuid- Holland, (vacature prof. Kraus) is be paald op 15 Nov. a.sde stemming op 29 Nov. en da herstemming op 13 Dec. De trekhondenwet. Een geschil inzake toepassing van de Trekhondenwet 1910, werd Maandag be handeld voor Ged. Str.ten van Zuid-Hol land. B. en W. van Bergambacht hadden ge weigerd te voldoen aan een verzoek van G. C. van dep Dool, broodbakker aldaar, om a's houder van een honderkar in het daartoe bestemde register te worden in geschreven. En tegen die weigering was v. d. D. in hooger beroep gekomen. Uit het over deze zaak door het lid van Ged. Staten, Jhr. Mr. de Geer, uit gebracht rapport bleek, dat de weigering tot inschrijving hierop was gegrond, dat de hondenkar van v. d. D. slechts van één steunsel was vóórzien, hetwelk al léén dienst kon doen in geva! de hoad in liggende houding in rust was, en oieit tevens van een steunsel waardoor voor komen zou worden dat de kar op dem hond zou. drukken. Appellant voerde hiertegen aan, dat tot bescherming van den staandea hond wordt gewaakt o.a. door het voorschrift dat de lading van de kar zich in even wicht moet bevinden, tejrwijl een steun sel voor den staanden honden voor dezei een beletsel zou zijn om te gaan liggen en de hond toch juist in liggendert hou ding vooral in rust is. B. en W. door Ged. Staten over heft beroep gehoord, deden uitkomen dat de hond ook in staande houding in rust is. .Het begrip „rust" toch staat tegenover het begrip „beweging". De rapporteur deed nog opmerken, dat het vroegere provinciale reglement ten opzichte van het onderhavige geval dui delijker was dan de nu toe te passen bepaling van genoemde wet daar die ver- ordehirfg sprak v^n steunsels die moes ten voorkomen dat de kar den stilstaan- den of den liggenden hond zoude druk ken. Tot mondelinge toelichting van deze zaak waren geen belanghebbenden ver schenen. De beslissing van Ged. Staten vojgt later. KORTE KRONIEK. De heeren De Meester en Marchant die geruimen tijd, eerstgenoemde we gens ziekte, laatstbedoelde wegens een hem overkomen ongeval, aan de Ka- iperwerkzaamheden niet konden deelne men, waren gistermiddag in de openba re zitting der Tweede Kamer weder te genwoordig. De benoeming van mr. A. P. C. R. baron van der Borch van Verwolde tof cuni uandeiir in ue orde van Oranje-isas- sau, medegedeeld onder Kon. besluiten, houdt verband met 't door hem vervulde voorzitterschap van de bij Kon. besluit van 11 Maart 1904 ingestelde Staats commissie, .aan welke een onderzoek om trent het jachtrecht werd opgedragen, cn welke commissie bij kon. be-'uit van 10 October j.l. is ontbonden, met dank betuiging voor de door haar bewezen diensten. B. en W. van Utrecht stellen den Raad dier gemeente voor het .getal der schoolartsen met één te vermeerderen, én alzoo te brengen op 6 en wel in ver band met het toezicht over de 1900 kin deren der Net'. Herv. diaconiescholen. LEIDEN, 12 October. Kruisverbond. Gisteravond vergaderde hei Leidsel) Kruisverbond onder leiding van den heer Jac. P. Creyghton. Na de gewone let- maüteiten, ais de opening van den voor zitter en het vaststellen dtr notulen,werd overgegaan tot benoeming van twee be stuursleden iu de vacatures Spendel cn Vorst, die periodiek aiiraden, doch zich niet herkiesbaar stelden. Gekozen wer den de heeren A. Waasdorp en G. J. Schoften. De voorzitter dankte de afge treden bestuurders voor hetgeen zij in het belang van het Kruisverbond hebben gedaan. De behandeling van den beschrijvings brief voer dc vergadering van den Dio cesane!) Bond, op 39 October te Rotter dam te houden, gaf aanleiding tot geani meerde besprekingen, die het grootste deel van de vergadering in beslag namen. Tot afgevaardigde van hei Kruisverbond werd benoemd de heer Bergers en tot diens plaatsvervanger de heer Aleven. Na de rondvraag werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Bij resolutie van den Minister van Koloniën is J. Steeman, alhier, gesteld ter beschikking van den gouverneur-gene raal van Ned.-lndië, om te worden be noemd tot onderwijze» 3e kl. bij het openbaar Europeeseh lager onderwijs daar te lande. De lezingen met lieh(beefden, die de Weleerw. pater Tesser reeds eenige jaren in hei Bcndsgebouw houdt, zullen ook dit jaar, beginnende Donderdag 19 Octo ber a.s., weer plaats hebben. Ditmaal zullen echter niet behandeld worden onderwerpen ontleend aan de Bijbelsche Geschiedenis, maar stelt pater Tesser zich voer levensbeelden te geven van groote mannen en vrouwen en ver schillende feilen uit de historie aan de hand van lichtbeelden te bespreken. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag, S uur 's avonds St. Lo- dewijkskerk, Steenschuur, le Apologeti sche Conferentie. Spreker de Weleerw. Heer Th. M. P. Bekkers. Onderwerp: Waarom geiooven wij in God? Dinsdag, 8% uur 's avonds. Bonds- gebouw, Rapenburg 10. Vergadering R. K. Propagandaclub, De Jonge Garde. Tot deze vergadering worden allen uit- genoodigd, die bij de a.s. verkiezing van den Gemeenteraad willen medewerken. ALKEMADE. In ons raadsverslag van gisteren heeft een lapsus calami ons Icciijke parken gespeeld. Men zou den indruk krijgen, alsof de heer Los vóór de opening der vergadering geïnstalleerd is; dit is natuurlijk na opening der ver gadering geschied, zooals de wet voor schrijft. Nog is vermeld dc komst eener commissie van de Leidsche gasfabriek. Bedoeld is hier een commissie van des kundigen cp gas- en elerirkiieitsgebied, buiten de gasfabriek om de ^economische voordeelen vaii gas en eleclriciteit voor deze gemeente ic onderzoeken. BOSKOOP. In de dinsdagavond al hier gehouden gemeenteraadsvergade ring deelde de voorzitter, wethouder C. Liïnnemann, mede, dat de burgemees ter wegens familie-omstandigheden bui ten de gemeente vertoefde. Dc heer H. van der Tak sprak er zijn groote verbazing over uit, dat de heer P. Montenbzrg, de burgemeester, alweer de gemeente heeft verlaten; hij was voor nemens geweest, hier openlijk, in tegen woordigheid van den burgemeester, uit te spreken, hoe hij over den burgemees ter denkt en over zijn beleidnu de bur gemeester er niet is, wilde spr. een voor stel doen en den raad gelegenheid ge ven, over het beleid van den burgemees ter zich uit te spreken. Hij stelt voor, aan Ged. Staten van Zuid-Holland mede te deelcn, dat de Raad van Boskoop, ge zien de wijze, waarop 't burgemeesters ambt dc laatste maanden is waargeno men, niet bereid wordt gevonden den begrootingspostbuigemeesterswedde, met f 109 te verhoogen. Uit dit protest zal de regeering blijken, hoe de tegen woordige burgemeester zijn ambt opvat. Er moeten spr. enkele woorden van het hart, gegeven de groote belangen, welke hier zijns inziens op 't spel staan, en opdat men van elkander zal weten, hoe men tegenover elkaar zal staan. Spr. moet tot zijn spijt constateeren, dat van 's burgemeesters goede voornemens tot nu toe niets terecht is gekomen, en dat hij zijn belofte, afgelegd bij zijn instal latie op 17 Januari j.l. niet heeft ge stand gedaan. Wanneer ooit iemand blijk heeft gegeven, niets te begrijpen van de verantwoordelijkheid die hij op zich nam bij en voor 't aanvaarden van eenigmeer of minder gewiehiig a id: i-a:i is liwi de burgemeester van Boskoop. Dat ambt schijnt hem slechts gelegenheid gege ven te hebben tot hei nemen van één voortdurende vac.mtie, gesleten in de ge meente, afgewisseld door kortere en lan gere verloven, doorgebracht buiten de gemeente. Zijn belangstelling voor den goeden gang van zaken in de gemeente bleek door zijn afwezigheid op den druk- sten dag van de groote bloemententoon stelling, toen hij de verantwoordelijk heid voor de r r.de, bij 't meer dan drukke verkeer laadde op dt schoitders ran den oudsten wethouder. Voor zoover spr. b 'kend is, heeft de burgemeester zich n:>g nooit de moeite getroost ,zich werkeiijz enisdg bi te wer ken in dc vele vraagstukken, welke voor de gemeente van 'i grootste belang zijn, waardoor het he n iu de d. or he n gelei de vergaderinge i dikwijls onmogelijk was, dc leiding vvcoke ijk ia handen te houden en afdoende antwoorden te ge ven bij besprekingen over verschillende belangrijke zaken, die allerlei vragen van verschillende kanten deden rijzen. Op dc Secretarie, zoo ging spr. voort, vertoont de burgemeester zich bijna nooit, en zijn spreker's inlichtingen juist, waaraan 7iij niet twijfelt, dan komt de i burgemeester daar aMeen om de stukken te teckenen zonder ze zelfs tc hebben gelezen. Dezer dagen nog toekende hij een mandaat van f 15.090, zonder te we ten waarvoor. Als het vertrouwen van den geheelen gemeenteraad den burgemeester niet reeds is ontvallen, dan kan dit, naar spre ker's meening, toch niet lang meer du ren. Het voorstel van den heer Van dei- Tak werd met op 2 na algemeene stem men aangenomen. De heer Van der Tak bracht inzonder heid den wethouders dank voor het stem men voor zijn voorsteldie konden cog beter dan hij oordeelen over.de werk zaamheden en het optreden van den burgemeester. KATWIJK AAN ZEE. Niet minder dan 15 partijen kwamen in pubiieken afslag. De prijzen waren voorvolle pekel haring f 12,25 13,40 13,80, ijle dito f 1212,35 12,95, maatjes dito f 11,80 12,25, steurharing f 11,55 12,1012,0012,95, makreel f 7,35 8,25 9,60 per kantje. LISSE. Vanwege de afdeeling Lisse van het H. B. G. werd gisteren aan het hotel de „Witte Zwaan", onder directie van de heeren H. Bader te Sassenheim en rar. de Mooij te Rijnsburg en ten overstaan van notaris Overmeecte Nieuw- Vennep de vierde droge Bloembollen- veiling gehouden. De Catoiogus ver meldde niet minder dan 470 nummers. Voor onderstaande soorten noteerden wij achterstaande prijzenEvf. v. Berghem f 8,50, Dt. Alba Masetma, f 2,50, Evt. Bachus, f 2,50, Evt. Lareine f 3 k f 9 Dt. Murillo, f 20,50. Evt. Rose gris de Iin f 6,50. Evt. Laprecieuze f 7 a f9: Dt Tournesoll (rood) f 2,50. Evt. Due de Parma f 5. Evt. Geele Prins f 6. Evt. Thomas Moore f 10. Fred. Moore f 5. Dt. Rubra Maxima f 17,50- Evr- Scharlet Due f 36. Evt. Couleur Cardinal f 82. En. Bu Victoria f 2. En. Principe f 4. En. Poëticus Ornatus I 4 a f 5. Dt. van Sion f 8. Dn. Sulpher Phenix f 3. Sp. Irus Belle Chinosa f 7. Ires King of the Jellou f 18. Sp. Ires Phe'.omela f 5,50 alles per H.L. Deze prijzen werden ver hoogd met 10% voor onkosten. Vrijdag a.s. te half 8 zal wederom in de openbare school en tweejarige Tuin- bouwwintercursus worden geopend. Aan het examen tot toelating op de Tuinbouwschool werd door 17 jonge lieden deelgenomen, waarvan er 15 slaagden. De lessen zullen aanvangei Dinsdag 17 October en zullen voorloo- pig in de O. S. gegeven worden. NIEUWKOOP. Deleden van het fanfare corps „Eensgezind" hebben in plaats van den heer Marxs uit Alfen tot Directeur aangesteld den Heer j. van Berkestijn alhier. NOORDWIJK. De raad dezer gemeente vergadert op Vrijdag 13 Oct 's avonds om half acht. De agenda bevatRegeling van uitga ven. Bouwplan politie-bureau, enz. Aan wijzing rechtsgeleerde in zake procedure „Huis ter Duin". Adressen om verkoop van een stukje gemeentegrond te Noord- wijk aan Zee. Beantwoording van de vra gen, aan Burgemeester en Wethouders in de vorige vergadering gesteld, door het raadslid Dr. Kervel. 2e Suppl. Kohier van den Hoofdelijken Omslag 1911. Re clames Hoofd. Omslag. NOORDWIJK AAN ZEE. Onder groote belangstelling werd gisterenmiddag eene oefening gehouden met de reddingsboot van de Noord- en Zuidhollandsche Red- dingsmaatschappij in tegenwoordigheid van den Burgemeester, als voorzitter van den Raad van Toezicht. Omstreeks twee uur werd de boot over den nieuwen afrit naar het strand ge transporteerd en stak zij met volledige bemanning en bestuurd door den boots man Dirk Admiraal in zee. Door'de zwakke branding in kalme zee gekomen werd eenigen tijd voor de kust gemanoeuvreerd. De oefeningen slaagden alle uitstekend en toonden duidelijk, dat de bemanning der boot volkomen voor haar taak berekend is. Om drie uur werd de boot wederom op dezelfde vlugge en handige wijze naar boven gebracht en opgeborgen. .'t U\ v .K. ói .LvTl- tk Tukri dersbond „God zij met ons" alhier zijne jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. Hoogcivcrst, opende de vergadering. De secretaris, de heer J. v. d. Eisen, bracht vervolgens zijn jaarverslag uit, waarin hij o.a. mededeelde, dat hei leden- ia! is gestegen tot 232, terwijl de Bond 6 e ereleden heeft. Er werden geveild 26.375 zak jieuien, 59.280 zak doperw ten, 14.677 zak prinsenböonen cn 190.079 zak snijbnonen. De prijzen van a'ie vruchten waren zeer hoog, zoodai het jaar 1911 een buitengewoon gezegend jaar was. Uit de voor oopige rekening van den kassier boekhouder bleek, dat dé totale opbrengst van vruchten bijna f 210.000 bedroeg. Een batig saldo van f 7878 maakt de terugbetaling van 3 a 3pCt. mogelijk. Bij acclamatie werden tot leden der tindcom missie herbenoemd de hceicn Kroft, Het rik ea Verhagen. Met groote meerderheid werden tot bestuursleden herkozen de heeren j. van Zwieteu en W. de Bntiju en iot controle- lid de heeF G. C. Weercn. De penningmeester van het Werk krach ten fonds, de heer L. Bosman, deekié mede, dat de inkomsten van dit fonds f303 bedroegen, dt uitgaven f 209, zoo dai de kas een saldo vair f 103 bevat. Er werd besloten ook dit jaar geen rechtskundig adviseur ic benoemen. Bij de Boerenleenbank van Ter Aar zal rekening-courant aangevraagd worden tot een bedrag van f29.000. Met liet oog op de uitbreiding der tuinderij in deze en omliggende gemeen ten werd bepaald, dai geen bezwaar bestond tegen het aannemen van leden uit naburige plaatsen, doch tevens werd vastgesteld, dat tot het ophalen der vruchten de beide motoren der vereeni- ging niet verder zullen varen dan tot Vrouwenakker cn Bildcrdam aan dc eene en de Galgmachine aan de andere zijde. Vervolgeus werd aan de orde gesteld de bespreking van een adies van '20 bondsleden, die eenc ledenvergadering vroegen ter behandeling van den verkoop van pronk- en erwicbooncn. Een der enderieekenaars van uit adres, die het «eerst het woord verkreeg, beklaagde zich dat voor deze zaak niet ecne opzettelijke vergadering was opgeroepen, doch voor de behandeling de jaarvergadering was afgewacht Adressanten schenen verder van meening te zijn, dar de voorzitter eigenmachtig de pronkboone» had ver kócht zonder het bestuur te hooren, zoo dai de leden niet tot levering zouden ver plicht zijn. De voorzitter verklaarde daar entegen met beslistheid, dat de verkoop met medeweten en onder goedkeuring van het bestuur had plaats gehad. Door liet bestuur werd deze verklaring o.a. bij monde van de heeren P. Esveld eo j. A. van Tol krachtig ondersteund. En of schoon over deze zaak nog menig hard woerd moest vallen, droeg een goed gekozen woord van den heer van Tol er zeer veel toe bij om menig opgewon den hoofd te kalmeercn, zoodai de voor zitter bij hei sluiten der debatten kon constateeren, dat het vertrouwen in het bestuursbeleid van den voorzitter bij de nieesien was hersteld. Na hei afwerken van nog eenige huis houdelijke zaken, sloot de voor rider de vergadering. WARMOND. Gisteren is de vervroegde winkelsluiting aan het publiek per circu laire bekend gemaakt. Zooals op de ver gadering besproken was, zou men de metaanwezigen nog „bewerken" om zich ook bij de federatie aan te sluiten. Dit heeft men gedaan en de circulaire is thans onderteekend door 23 winkeliers, zoodat na 15 Oct. bij 23 neringdoenden na 9 uur de zaken gesloten zullen zijn. De Koninginnedag-commissie heett vergaderd en is tot de conclusie gekomen, dat zij beschikken kan over een batig saldo van bijna f 50. Men heeft besloten d»t bedrag te bewaren, het eventueel saldo van het volgend jaar er bij te voegen en dan in 1913 te gebruiken voor een extra groot feesthet eeuwfeest van Neérlands onafhankelijkheid. ZOET ER WOU DE. In de openbare la gere school werd gisteravond alhier de landbouwwintercursus, tot stand geko men door het initiatief van den Boeren bond, op offfcieele wijze geopend. Aanwezig waren de burgemeester en wethouders dezer gemeente, de heer A. Neeb, rijksl'andbouwleeraar in Zuid-Hol land, de heeren A. v. Leeuwen, P. Paar- dekooper, Q. Doesvvijk en C. v. d. Poel resp. voorzitter en bestuursleden van den Boerenbond, en dc onderwijzers die de zen cursus zullen geven, de heeren Fleu ren (Stompvvijk), Moerkerken (Benthui zen ,en Uitfenbosch, (Zoetermeer). De he ei* A. A. van Oils, burgemeester bracht in zijn openingsspeech een har telijk woord van welkom aan den heer Neeb, als vertegenwoordiger der re geering, en sprak zijn dank uit voor de bereidwilligheid, waarmee ondanks de late aanvraag, deze gelegenheid voor Iandbouwonderricht is gegeven, tevens hulde brengend aan het bestuur van den Boerenbond, voor het initiatief daartoe door hem genomen. Spr. herinnert er aan hoe vier jaar geleden ,ook pogin gen in 't werk werden gesteld, een cur sus op te richten, doch de pogingen faal den, misschien waren de behoudende be ginselen onder de landbouwers hiervan de oorzaak. Doch de tijden zijn veranderd en daarmede ook voor een groot deel de denkbeelden der landbouwers. Het beste bewijs hiervan i§ de fiinke i Jikomst van uce!»e.:iers aan dezen cur sus. Thans begint men te breken met de oude sleur, men doet niet meer, zooi omdat de voorgangers het ook zoo hebben gedaan, neen vele verbeteringen! niet alleen op practisch, maar ook op theoretisch gebied worden in toepas sing gebracht. Dit is de vooruitgang van den boerenstand, de toepassing dezer verbeteringen. Spr. hoopt dat de deel nemers aan dezen cursus alles wat hier onderwezen wordt, zich ten nutte zullen maken en verklaart dezen cursus voor geopend. De heer Neeb brengt daarna dank aan den burgemeester voor zijn welkomst groet, hij wenschte den Boerenbond ge luk met het initiatief door hen genomen hij hoopt dat het intellectueel gedeelte v*tn de landbouwkennis, hetwelk in dei landbouwer dikwijls gemist wordt, zich door dezen cursus moge ontwikkelen. Het doet spr. genoegen, dat hij een dergelijke strooming voor Iandbouwon derricht in ons land ziet, voor 20 jaar werd de eerste cursus opgericht, nu zijn er reeds eenige honderden. Vroeger is gezegd dat iedereen een boer kan wor den, thans ziet men in dat de landbouw een ingewikkeld bedrijf is. Spr. weidt uit over de kennis welke de boer moet bezitten, en stipt de grondvakken en toe gepaste vakken aan. Hij spoort dc deel nemers aan door trouw bezoek mei de onderwijzers mee te werken, het za! den deelnemers ten voordeel zijn voor het geheeie leven. Hi> wenscht verder de onderwijzers succes met hun werken en hoopt dat ook door hun toedoen flinke landbouwers zullen gevormd worden. De heer J. Fleuren brengt dank aan het Rijk, want de cursus gaat wel uit van den Boerenbond, doch wordt betaald door de regeering, hij dankt ook het ge meentebestuur voor het gastvrij onder dak en hoopt dat de Boerenbond na af loop van den cursus weer met evenveel vrijmoedigheid bij het gemeen teb est uur kan aankloppen. Hij wenscht verder Jat van de 27 thans aanwezige deelnemers geen enkele in den loop van den win ter moge afvallen; de deelnemers moe ten trouw komen, en ook thuis werken, dan eerst kan deze cursus nut brengen. De heer A. van Leeuwen brengt dank aan de vorige sprekers, dankt ook als voorzitter van en namens den Boert v- bond voor de beschikbaar gestelde loca- liteit. Spr. hoopt dat de Boerenbond op het einde van den cursus moge zeggen „we hebben succes gehad van ons werk" Hiermede was de openingsplechtig heid besloten. De eerste lesavond zal gehouden wor den Zaterdag a.s. van half 7 tof half T0. GEWESTELIJK GEMENGD. De nek gebroke» Dinsdagmiddag is te Haarlemmer- m e e r bij Halfweg de 45-jarige stroo- snijder G. Vettman van een voer stroo gevallen en met gebroken nek dood op genomen de man was gehuwd. Academienieuws. Geslaagd voor het voorbereidend exa men voor den Ned. Ind. administraticven dienst de heeren E. b. Ie Proux (Sche- veningen) en P. J. Goedhart (Arnhem); le natuurkundig examen de heer C. Dagevos (den Haag). Sport. Aviateur Mulder. De vliegenier Mulder^ die bij de vlieg- dernonstraties op Duindigt met zijn ma chine neerstortte, en in De Roode Kruis - Kliniek werd verpleegd, heeft die in- richting hersteld verlaten. Aanbestedingen, AMSTERDAM. Bij de gisteren door het departement van .Koloniën alhiei ge houden aanbesteding was de minste in schrijver voor 1300 K.G. Italiaansche hen nep De Goudsche Machinale Garenspin- nerij te Gouda voor f1290225. 397e Staatsloterij. VIJFDE KLASSE. 16e LIJST. Trekking van Donderdag 12 October. Hooge Prijzen. f1000 en premie van f30.000: 11961. f 1000 2747. f 4G0: 1789, 13094, 13535, 15013. 19913. f 200 351, 12244, 17242, 18849. f 100 998, 2283, 4413, 7076, 8626, 9450, 10274 11284, 13568, 14365, 14561,15702,17109 20815. Prijzen van f 7O 82 2110 4753 6889 9335 12645 16302 18351 167 27 57 90 86 830 25 84 233 52 892 928 501 13043 454 628 49 80 945 7038 601 153 75 727 459 523 5275 50 994 96 483 37 527 25 405 199 10136 221 92 921 71 58 524 303 284 276 500 27 677 674 98 45 414 92 30 19070 701 98 611 88 84 420 41 115 67 793 37 437 512 559 643 31 839 898 43 534 42 14663 47 361 919 997 798 652 86 94 797 444 86 4138 6037 810 88 747 860 552 1047 518 57 97 907 066 916 602 55 43 63 978 11206 180 96 03 160 60 66 8026 437 351 17033 07 73 67 2G0 182 63 741 57 47 213 96 20 447 576 819 59 57 71 667 29 49 614 937 85 99 451 703 77 536 800 15006 153 715 19 05 83 64 90 45 75 92 516 49 312 87 946 87 206 871 989 71 71 15 628 12061 107 399 98 4034 16 712 171 31 430 98 635 98 64 18 226 74 602 20153 714 178 71 31 34 250 16 245 801 95 449 83 91 306 61 96 28 224 550 879 425 618 715 306 92 352 655 913 55 16219 57 56 904 568 756 26 526 50 814 599 52 649 863 9225 83 68 995 674 2064 740 85 54 622 92 16?57 953

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2