wekte den s.rljd icge.i dwaiing en onge loof vol te houden. Spr. mocht daarbij wijzen op verblijdende verschijnselen als hei toenemen der hl. Communiën en het steeds ineer gebruik maken der geslo ten retraites. De liter Smit, ceniraal-presidem van den Ned. R. K. Volksbond, en de Wel- eerw. pater Filippona, directeur van het reiraitehiiis St, Clemens te Noord wijk er- hout hadden bericht van verhindering gezonden. Hei jaarvers.ag van den lieer Krijgsman werd onder dankzegging goedgekeurd. De commissie van con trole, b.staande uit afgevaardigden van Alkmaar, Enkhuizen en Leiden, verge) c-ck de rekening van den penningmeester mei de bescheiden, en vond alles in orde, waarna de peuumgm. werd gëdechar- gcerd. Tot bestuursleden werden geko zen de heeren Willemse, afir., (Voor burg), Dooremalcn (Dordrecht) en Ver klei (Gouda). Over de samenwerking tussehe.i V. P. Li. en Propaganda Genootschap te Am sterdam wordt lang van gedachten ge wisseld doch zonder resultaat. Een voor- stel-Hcom werd aangenomen om het Uniebestuur een onderzoek te doen in stellen naar den toestand der platte landsgemeenten om daar organisatie voor te bereiden. Hei: voorstel Leiden om ook plaatsvervangende leden in hei hoofdbe stuur op tc nemen werd verworpen niet het oog op de kosten. Aangenomen werd een voorstel-Dordrecht over genieeti- schappelijken aankoop van insignes. Goed gekeurd werd het uitgeven van het jaar boekje 191*2 van den Ned. R. K. Volks bond, alsmede van een goedkoope propa ganda-brochure over de gesloten retrai te en een dito over Volksbond -en Vakor ganisatie. Na afdoening van nog eenige zaken van huishoudelijken aard nam de voor zitter, die als bestuurslid aftreedt, af scheid van den Bond en werd de ver gadering gesloten. Rijstuitvoer van Java. In verband met het bericht betreffen de het verbod op den uitvoer van Java- rijst ontleenen wij aan de juist ontvan gen mailbladen het volgende: De „N. Soerab. Courant" verneemt dat de rijst-prijzen op Java stijgende zijn. Te Hongkong bestaat dringende vraag in verband met een rijst-tekort in China. .De leveringscontracten, door handejaren alhier voor September-November geslo ten, worden met goede winst aan han delaren te Hongkong overgedaan. Pest op Java. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Ned.-lndië be treffende pesrgevallen op Java gedurende de week van 27 Sept. tot en met 3 dezer Aldeehng Malang: 9 pestgevallen 9 doo- den. Kediri1 geval. KORTE; KRONIEK. Z. K. H. Prins Hendrik heeft naar ver.uidi', het plan eerdaags naar Brui- nisse te gaan. Vermoedelijk zal <Je reis per auio worden gedaan. Te Rotterdam is na de Katholieke thans ook opgericht een Christelijke po- litie-agenien-vereeniging na redevoering] van üs. G. H. Wagenaar, predikant bij de Ned. Here, gemeente, en H. Diemer, lid van den gemeenteraad. De vorige week is met veel plech tigheid ie Lierop geopend de reeds veel besproken landbouwhuishoudschool voor meisjes. St.-Ct. no. 237 bevat de wet van den 23sien September 1911, houdende ver hooging van het eerste hoofdstuk der be grooting van uitgaven van Ned.-lndië voor hei dienstjaar 1911, ten einde te kunnen overgaan tot het verieenen van een subsidie aan de Koninklijke Paket- vaart MaaLschappij te Amsterdam, voor het onderhouden van een geregelden stoomvaartdienst tusschen Java en Au stralië. De gezantschappsscreiaris der 2e klasse jhr. F. Michiels van Verduijnen, is, na 31/2 jaar aan het. Kabinet van den Minister van Buiienlandsche Zaken ver bonden te zijn geweest, gisteren van den Haag naar zijn standplaats Rome afge reisd ter aanvaarding der functie van le gaties ecreia ris bij Hr. Ms. gezantschap aan het ltaliaansche Hof. Öp 29 September j.l. heeft te St. Petersburg de onderteekening plaats ge had een verdrag tusschen Nederland en Rusland betreffende de wederzijdesche erkenning van handelsvennootschappen. B. en W. van Haarlem stellen voor de afdeeling „Electriciteit" der lichtfa brieken van de afdeeling „Gas" af te scheiden en eerstgenoemde afdeeling te stellen onder een eigen directeur. Voorts stellen zij voor, daartoe te benoemen den heer J. A* Rens, op een salaris van f 3000 Donderdag 12 October a.s. geen audiëntie van den Minister van Finan ciën; Vrijdag 13 October a.s. geen audiën tie van den Minister van Marine en van den Minister van Koloniën. Nadat door de Algemeene Reken kamer i n de laatste jaren bij de Hoofden der Departementen reeds meermalen was aangedrongen om voor de plaatsing van advertentiën, 's rijks dienst betreffende, de bemiddeling van advertentie-bureaux en agentschappen verplichtend te stellen, heeft thans de Minister van Binnenland- sche Zaken zich niet geneigd, verklaard om de ondef zijn departement ressortee- rende administratiën aan voorschriften in dien geest te binden. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 10 October. De Gemeenteraadsverkiezing. Gisteravond hadden de besturen der A. R. en R. K. Kiesverëeniging eene vergadering belegd in de Graaiibetirs, waar de candidate» der beide rechische partijen, de heeren dr. J. G. van Es in district I en A. H. j. Engels in district Hi als sprekers optraden. De vergadering werd geleid door inr. P. E. Brief, die ze mei gebed opende, en met een korte toespraak de beide spiekers bij de vele aanwezigen inleidde. 'i Etrji werd her woord gevoerd docr den heer A. H. J_. Engels, die weinig over zich zelf zou zeggen, zich zou ont houden van b.loften en incer speciaal zou handelen over de taak der gemeente in den moder nen tijd. Warn dé invloed van den möthr.ién tijd ontgaat Leiden niét. waarvoor spr. verschillende f éi ten aan haalt uit Leiden's historie van de laat ste jaren. Na deze inleiding komt spr. toi zijn onderwerp, waarbij hij meer bijzonder bespreekt dc gemeente en de sociale quaestie. Spr. waarschuwt voor de ver keerde opvatting onder sociale quaes tie uitsluitend het arbeidersvraagstuk te verstaan. Onder sociale quaestie ver staat men zoowel het middenstands- als liet landbouw- en het arbeidersvraag stuk. Aan de hand van prof. Aengenent geeft spr. een omschrijving van hei be- gr.p gemeente om vervolgens te wij zen op hetgeen de gemeente kan doen voor den middenstand door dc bevor dering van het vakonderwijs; oprichten van patroonslcergangen, waarvan spr. met voorbeelden uit de practijk het nut aantoonde; het steunen van middenstands tentoonstellingen; het verschaffen tot bil lijken prijs van electriciteit en gas aan klein-industrieelen, een manier van wer ken voor de klein-nijveren zeer voor- deelig; het bouwen van gemeentelijke werkplaatsen, een zaak. die tegenwoor dig wel eens aan de orde mag worden gesteld ook ter bestrijding van de huis industrie. In dit verband wees spr. ook op het voeren van een gezonde politiek', in welk geval verschillende dezer wen- schen zonder veel onkosten verwezen lijkt kunnen worden. Het bouwen van gemeenschappelijke verkooplokalen zal de concurrentie van het warenhuis aan den middenstand tc niet doen. In ons land is men in al deze opzichten nog achterlijk; in he! buiten land bestaan reeds verschillende dezer in richtingen. Spr. dringt ten slotte aan op steun aan hei vereenigingsleven, door bv. leveranties te gunnen aan patroons- vereenigingert gelijk in Oostenrijk en Frankrijk geschiedt, in plaats van het uit voeren van werken in eigen beheer. Spr. beschouwt de organisatie van den mid denstand als onmisbare cisch voor verbe tering van toestanden. Komende toi dc gemeente en de arbei ders, betoogt spr., dat de gemeente haar arbeiders een rechtvaardig loon moet uit betalen, al behoeft hei loon niet uniform ie zijn. Het moet echter minstens zoo hoog zijn als de best betaalde arbeiders ter plaatse, opdat de gemeente den pa troons tot voorbeeld zij. Spr. handelt nog over den arbeidsduur en den werkloos- heidsteun, doch moest zich op het slot zijner rede beperken. Spr. gelooft, dat de arbeiders wel over spr. gerust kunnen zijn; als hun belangen ter sprake ko men, zal spr. het voor hun opnemen. Spr. zal zijn verletten niet verloochenen (en in dit opzicht zijn plicht wel doen. (Applaus.) Dr. van Es brengt zijn dank aan de kiesvereenigingen, die hem in staat stel den nader met de kiezers kennis te ma ken. Spr. verklaart in den Raad niet de vertegenwoordiger van één groep te zul len zijn, maar zal de belangen van alien behartigen volgens de beginselen, die hem dierbaar zijn. Spr. wijdt vervolgens uii over de ge meente en dc volksgezondheid, waarbij hij zich met beide voeten plaatst op art. 15 van het program van beginselen der A. R. partij, luidende: „In het belang der openbare gezond heid acht de A. R. partij, dat de over heid te waken heeft tegen vervalsching van levensmiddelen; tegen verontreini ging van den publieken weg en tegen ver giftiging van den dampkring of het wa ter, zorg heeft te dragen voor zindelijk heid in zijn huishouding en een eerbare Jaegrafenis der lijkenen voorts bij het zich vertoonen van besmettelijke ziekten (behoudens de vrije beschikking van een iegelijk over zijn eigen lichaam en zijn eigen consciëntie) al zulke maatregelen heeft te nemen, als strekken kunnen en onmisbaar zijn om te voorkomen dat iemand, onwillens of onwetens, met de smetstof dezer ziekte in eene voor hem gevaarlijke aanraking zou treden." Naar aanleiding hiervan besprak de heer van Es verschillende h3'giënische maatregelen, waarbij hij echter voor over drijving waarschuwde, opdat de kosten niet opgejaagd worden en men niet in den sociaJistischen hoek kome. De hy giëne zou ons clan niet ineer dienen, maar over ons heerschen, terwijl het gezinsverband zou verzwakken en onze christelijke naastenliefde gesmoord zou worden door Staatsbemoeiing. In het bijzonder handelt spr. over den reinigingsdienst, waarbij hij vooral aan dringt op maatregelen om onze grachten des zomers van de stinkende dampen te bevrijden. Spr, meent da» jn djen .on- hr.u. i- r„.j ij. fd, .ü;c r.-v i.gCï zal werden, ais hei nieuwe kanaal /ai wor den geopend, verandering kan komen. Op het oogenb'ik wordt er niet voldoende gespuid, terwijl het aanbod van een be kend industrieel, eenige jaren geleden gedaan, om schotten te plaatsen in het Warmcridcrkau.aa:, spr. niet zoo onaan- ncemijjk toescheen ais de dnceieur van gemeentewerken voorstelde. Al zou spr. voor een geheel nieuw rioolstelsel zijn, de kosten ad 1 inillioen gulden schrikt spr. terug. Spr. waarschuwt tegen het haat en tweedracht zaaiend optreden \an links, en iïcopi dai deze pogingen zullen falen. Mei een opwekking om trouw ter stem bus ie gaan, besloot spr. on-.ler langdu- rig applaus zijn belangwekkende rede. Mr. Briëi wees in zijn slotwoord op de wenschelijkheid, da: er een geneesheer van onze richting in den raad komt, Terwijl hij hoopte, dat de meerderheid behouden zou blijven, oen meerderheid waaraan wij te danken hebben dat de heer Beis tot wethouder is gekozen. Nadai de neer Mizce in dankgebed was voorgegaan, werd de goedgeslaagde ver gadering gesloten. Maatschappij van Weldadigheid. In de giscernauiKkiag onder leiding van mr. J. A. F. Cocbergh gehouden ver gadering van de Leidsche Maatschappij van Weldadigheid, heeft üc secretaris, dr. A. W. Kroon, net 95sie jaarverslag uitgebracht. Alvorens daartoe werd over gegaan, meende hec hoofdbestuur er op te moeten wijzen, dat het met zorg den aanstaanden winter tegemoet gaaf. enor me opslag van den prijs der levensmid delen, die het gewoon is aan de onder steunden te geven, noodzaakt hei reeds, nu dad ei ijk voor elk der vast ondersteun de gezinnen een hooger bedrag dan vo rige jaren uit te trekken. Voegt men hier bij dat er veel meer aanvragen zuilen inkomen dan andere jaren, en er dus naar verhouding ook veel meer gezinnen waard zuilen worden gekeurd om onder steuning ie genieten gedurende den aan staanden winter, dan bestaat wellicht de vrees, tenzij' de inschrijvingen en giften ruim vloeien, dat het op een gege ven oogenbiik zal staan voor de vraag, wat beter is óf het kapitaal aanspreken óf verdere aanvragen om financieele re denen afwijzen. Aan het jaarverslag is het voegende ontleend Aan dc gewone winteroinlerstcuning werd dit jaar f150 minder uitgegeven dan in het vorige. Toch behoefde niet een die hei volgens het bestuur waard was, te worden afgewezen. Een veertig tal jongelieden bezocht voor rekening der Mij. de scholen van „Mathesis", „Kennis is Macht" en de Ambachtsschool terwijl bovendien nog enkele anderen onderwijsinrichtingen hier ter stede be zochten. De arbeiderswoningen, samen een 33- tal werden dit jaar weer beier bewoond dan andere jaren. Van net informatiebu reau werd door 100 persen en 353 maal gebruik go.naa.M Het bestuur beveelt deze instelling zeer aan bij de weldadi-" ge ingezetenen, daar nog al te dikwijls welgedaan wordt aan personen die het niet waard zijn. De Hulpbank heeft in 1910 uitge leend f28.83S.tO I11 hetzelfde tijdperk werd nog terug betaald f 27.029.03. Het uitgeleende bedrag was weer f 2500 klei ner dan het vorige jaar. Vermoedelijk is de alhier opgerichte hulpbank inet winst- uitkeering hiervan gedeeltelijk de oor zaak. I11 het afgeloopcn jaar werd aan ge wone giften een bedrag ontvangen van f 1790.21, terwijl nu wijlen inej. H. A. Bleijenburgh een bedrag van f 1000 aan de Mij. vermaakte. De totale -ontvangsten bedroegen f 25,122.93 en de uitgaven 1 24.922.93, zoodat het batig saldo bedroeg f200. Tot bestuursleden werden herbenoemd de "heeren dr. A. W. Kroon Jr. en S. J. Le Poole en de assumtïe van mr. F. R. Crommelin door liet hoofdbestuur werd goedgekeurd. De Leidsche straatweg. Wij hebben reeds melding gemaakt, dat voor verbreeding van den straatweg Leiden—den Haag op de Wuterstaatsbe- grooting f 90.000 is uitgetrokken. De Memorie van Toelichting deelt omtrent dit voorstel nog het volgende mede: Waar thans reeds stemmen opgaan toi verbreeding van den Rijksweg tus schen het Haagsche Schouw en Flaarlem en tot wegneming eener scherpe bocht in dien weg bij hei z.g. Groenekerkje onder Oegstgeesi, mag eene \oorizetting van de ve*breeding van den Rijksweg-tus schen 's Gravenhage en Leiden, ten noor den van den Deyl, nog wenschelijker wor den geacht; immers liet verkeer tusschen den Haag en Leiden is veel drukker dan dat tusschen Leiden en Haarlem. Eene breedte van nauwelijks 8 meter tusschen de hooge bermen, waarvan 4 M. besiraat, is onvoldoende voor dezen met automobielen zoo druk bereden weg, die een belangrijk deel vormt van den hoofd weg voor gewoon verkeer tusschen den Haag, Leiden en Amsterdam. De kosten van deze verbreeding tus schen den Deyl en het Haagsche Schouw ter lengte van 3070 M. worden globaal geraamd op f60.000, dus op ongeveer f16.500 per K.M. Naar dezen maatstaf zal de verbreeding van den weg van het Haagsche Schouw tot Leiden, zijnde eene lengte van 2670 M:, ongeveer f 44.500 kosten .31 dus fte ver. van den w eg ïu reuen den Deyl en Leiden f 104.500, welk bedrag te verhoogen is tot f 110.000 met het oog op eene dan noodzakelijk wordende verbree ding van eene brug. Door de opheffing van den to! te Oegstgeesi zal het verkeer met auto's tusschen den Haag en Haarlem resp. Am sterdam over Leiden toenemen in ver band met den tol aan het .Haagsche Schouw en daarom is het gcwenschi, met de verbreeding, zoo snei als de geld middelen dit zullen toelaten, voort te gaan. Hierbij zal met eene verharding van 6 M. breedte kunnen worden volsiaan, waar'angs een rijwielpad en een wan delpad. De verbreeding van de vakken va 1 den w eg tusschen het Roqnihuis en den Deyl, welke tengevolge van het niet afstaan van de bermen door de eigenaren der aangrenzende landerijen nog niet tot stand kon komen, zal nog f15.000 moeien kosten. Voor het geval een of meer dezer eigenaren alsnog toi medew erking moch ten bereid gevonden worden, zou de ver breeding van die vakken in 1912 kunnen geschieden. Voor een en ander is f90.000 op dit ariikel uitgetrokken. Postkantoren. De memorie van toelichting van de waterstaatsbegrooting bevat de volgende mededeelingen aangaande den bouw of de verbouwing van post- en telegraaf kantoren in den omtrek. Stationspostgebouw te Leiden. Het gebouwtje voor de posiconducteurs zal" vanwege de H. IJ. S. M. voor rijksreke ning worden gesticht. Eene gespecifi ceerde kostenrekening werd nog niet ont vangen. Er wordt op gerekend, dat de kosten ten laste van den loopenden dienst komen in verband, waarmede op deze begrooting voor het werk geen gel den meer worden aangevraagd. Alfen. Het mocht nog niet gelukkeu tegen redelijken prijs een gunstig gelegen terrein aan te koopen. Aangezien de huur van het tegenwoordige gebouw, nog loopt tot 31 Juli 1915 kan het aanvragen van gelden voor den nieuwen bouw zonder bezwaar worden uitgesteld tot de volgende begrooting. H i 11 e g 0 m. Met de gemeente kon geen overeenstemming worden verkregen omtrent de wederuitrusting van het ge bouw, na uitvoering der gewenschte ver bouwing. Er werden daarom onderhan delingen gevoerd over den aankoop van het gunstig gelegen perceel, waarbij de gemeente ten slotte bereid werd bevon den haar bezit voor f 16.00D aan het Rijk over te dragen. De koopsom werd ge kweten uit de fondsen van het loopend dienstjaar evenals de verbouwing, welke na aanbesteding werd gegund voor f 9200. L i s s e. De verbouwing werd aange nomen voor f 4525. De bijkomende werken rolluiken, nieuwe rioleering, arte- tische put en bijdragen in de kosten van scheidingsmuur) hebben een uitgave van 1488 gevorderd. Het Leidsch Kruis verbond houdt eene ledenvergadering op Woensdag 11 October a.s. 's avonds 8= uur in het gebouw van den R. K. Volksbond. De agenda vermeldt bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding van de heeren Spendel en Vorst, die zich niet herkies baar stelden en behandeling van den beschrijvingsbrief Dioe. Bond. Vrijdag 13 October a.s. za! Bannis- her Howard's Company van het Shaf tesbury Theatre te Londen, onder im- nresariaal van den Heer M. de Hondt in den Schouwburg alhier eene voorstel ling gaven van „The Belle of New- York". Deze operette (musical comedy) werd door dit gezelschap .met ^groot suc ces voor uitverkochte zalen achtereen volgens te den Haag, Amsterdam, Arn hem, Haarlem en Rotterdam gespeeld en het oordeel zoowel van pers als publiek was éénparig opgetogen. Aan het uiterlijk der operette is alle mogelijke zorg besteed. The Company brengt zes nieuwe décors en niet min der dan 450 voor deze toumée extra ver vaardigde costumes mede. Alleen artisten van zeer goeden naam werken mede: o. a. miss Bowman, een lievelinge van het Londensche publiek, terwijl een ballet van 48 personen en verschillende voor Holland geheel nieu we attracties, o.m. ccn voetbal-ballet, de voorstelling opluisteren. WARMOND. Bij de gisteren door B. en W. gehouden schouw over boom en, hakhout enz. werd tegen niet minder dan 20 eigenaren proces-verbaal opge maakt wegens kwade schouw. WOUBRUGGE. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 12 Oc tober a.s. Onderwerpen ter behandeling: Uitwoning Burgemeester. Vaststelling be grooting 1912. Suppletoire kohieren hoof delijke omslag en hondenbelasting. ZOETERWOUDE. Het Bestuur van den Grooten Polder zal op Maandag 16 dezer schouw drijven over de waterin gen, hoofden en slooten in gènoeindei polder, welke alsdan moeten voldoen aan de bepalingen van art. 3 en S van (ie verordening des polders. Gisteravond had op de Miening een klein ongeval plaats hetwelk be trekkelijk goed afliep. J. Verdegaal land bouwerszoon wonende le Lisse kwam daar met paard bespannen wagen aan gereden en reed tegen den melkkar van J. v. d. H. aan. Deze kar viel niet om, maar jggrd ron.dgedr.aajd .vv.a.ardop.r, het (Lcj-.enjc van v. tl. H., die L: i. rt- duwde te water werd gesiinger i it de bus die op dc kar stond ging een p.-.rtij melk verloren. Het meisje was door be hulpzame handen spoedig op het droge gebracht. GEWESTELIJK GEMENGD. Bij den slager Roos te Hoofddorp, is een bedrag van pl.m. f 200 ontvreemd uit een kast. Er bestaat wel vermoeden omtrent den dader, doch geen zekerheid. Het zal wel geen onbekende geweest zijn. In een boerenwoning aan den Goude- rakschen dijk bij Gouda is in den nacht van Zondag op Maandag ingebroken. Nadat toegang was verschaft door het opschuiven van een raam is uit een linnenkast, staande in het vertrek waar man en vronw sliepen, het aauwezige geld weggehaald. De bewoners bemerkten eerst des morgens na het ontwaken dat zij in den nacht ongewenscht bezoek had den gehad. 397e Staatsloterij. VIJFDE KLASSE. I4e LIJST. Trekking van Dinsdag 10 October. Hooge Prijzen. f 5C000: 4992 f 1000: 5007 18535 19558 19800 f 400: 2935 3515 8214 13528 16988 f 200: 6153 8512 9990 f 100: 138 579 621 1740 2050 2305 2409 4259 5961 6528 7421 7882 9767 10493 1U545 11093 11494 13461 14385 18050 19^55 Prijas-eaii - vara S 70 2 3076 5121 7314 10465 13542 16858 1 I3S76 15 96 247 523 543 634 17014 19036 21 106 379 38 '18 72 63 89 143 18 422 635 639 802 160 117 322 37 5S 804 46 70 251 29 37 235 70 916 80 14011 64 294 447 80 78 80 92 35 356 451 632 653 84 8074 706 244 67 581 726 732 691 232 49 339 402 95 79 78 812 56 11026 490 36 617 972 808 13 408 43 564 37 19 1117 61 90 757 191 737 38 98 19 948 980 861 398 895 99 753 63 85 6148 906 410 99 590 60 200 4035 64 9063 28 15014 99 838 82 164 81 79 75 91 699 79 85 203 294 130 92 24 797 917 39 338 18 388 58 12059 115 883 98 64 451 472 163 256 954 79 569 4387 67 554 236 489 78 20088 775 401 95 644 323 548 18003 92 954 16 533 785 54 906 125 266 97 68 697 808 510 3G 203 353 2014 554 704 10 68 41 24 67 169 608 93 42 651 16123 26 467 78 10 868 964 742 251 41 97 317 708 71 1 10006 13056 85 54 330 524 47 952 89 76 399 398 628 42 870 7022 97 233 429 415 917 668 950 71 343 315 56 524 68 757 5009 100 74 34 88 634 75 907 41 13 83 65 531 51 79 93 78 50 411 412 67 720 3001 99 841 NIETEN 45 2862 55 8303 10925 13255 1557718251 67 88 62 48 85 57 620 56 96 93 91 409 90 58 89 78 174 934 860 26 94 67 700 334 80 39 900 540 11022 301 24 36 238 41 49 641 60 58 37 41 85 3070 6029 85 88 92 812 47 98 85 105 91 91 455 22 69 316 140 59 710 122 506 47 79 425 58 206 26 254 24 75 410 34 200 57 27 67 39 914 56 82 16 99 82 317 54 15 506 87 87 306 825 26 80 44 88 300 11 51 29 610 48 32 89 11 19 60 74 21 49 39 535 45 402 99 85 41 55 49 52 47 14 910 429 87 16009 56 60 79 26 14 506 760 16 626 63 99 36 39 12 72 32 718 612 529 47 62 26 89 45 44 14 66 77 97 30 819 49 57 45 68 80 9013 43 25 51 807 56 78 505 40 56 39 12/ 12 73 616 764 58 616 65 28 29 84 34 90 80 45 96 80 85 703 64 94 93 84 925 96 95 42 68 837 05 85 72 16205 96 84 74 69 121 99 86 28 913 96 92 926 87 705 14000 90 16 805 739 49 250 74 23 353 66 15 42 59 65 813 33 42019017 81 88 73 68 32 57 27 147 950 813 7048 99 75 76 85 62 87 17 49 349 901 96 598 219 1020 76 02 423 28 139 615 20 39 910 08 80 55 54 24 60 81 21 70 503 68 202 33 73 154 36 80 09 12004 13 80 309 82 49 84 91 62 21 714 95 230 4025 85 660 77 31 44 409 33 36 95 72 95 32 48 18 40 53 116 79 152 93 50 48 67 57 71 89 59 97 59 61 86 194 91 709 213 303 893 91 88 267 208 36 32 11 924 500 303 94 40 47 50 31 28 05 10 331 75 56 320 63 31 29 25 60 84 69 28 439 61 78 94 65 353 804 44 61 17090 643 422 74 72 58 63 88 100 53 67 89 427 913 75 509 02 700 535 99 43 22 86 94 11 37 650 446 54 33 400 661 49 48 704 79 67 73 04 98 54 69 53 557 79 10011 47 99 67 77 96 64 504 29 56 701 74 86 832 72 15 100 93 48 94 S73 58 656 26 48 522 81 216 92 918 709 56 233 41 95 68 923 2098 22 63 39 45 829 89 44 175 97 632 41 47 43 95 51 82 854 36 43 66 907 333 61 87 933 41 50 71 15 427 68 206 54 66 53 75 42 3520001 49 80 68 79 88 72 41 40 66 86 94 344 636 84 68 51 300 5016 721 51 64 85 73 56 44 28 41 58 69 95 76 98 68 73 47 419 702 15003 79 177 86 86 59 56 78 31 506 320 404 88 806 83 835 35 26 33 20 145 27 509 39 132 95 39 32 69 29 75 46 44 601 86 62 87 41 95 63 91 21 462 63 205 46 614 91 95 94 94 64 11 917 48 915 99 784 501 69 31 18 51 41 225 845 84 73 48 19 707 60 49 914 716 87 69 27 19 13030 57 26 33 519 321 28 64 67 64 29 43 69 461 51 72 72 84 77 79 609 547 61 825 174 381 92 80 59 609 8093 30 75 437 18057 893 727 13 101 633 200 41 107 936 50 49 61 97 07 52 51 43 94 95 72 29 10 54 82 60 836 734 264 92 16 91 96 80

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2