Uit Stad en Omgeving. van het fonds bereid is krachtige hulp, tr verleen en. De burgemeester van Bruinisse meent, dat 'iet bedrag der schade de f 50,000 verre zal te boven gaan besloten werd op deze eilanden een inzameling te hou den. Inzamelingen door het geheele land acht het bestuur voor het oogenblik nog niet noodig. De oorlog en de scheepvaart Voor belanghebbenden bij de naviga tie is de oorlogsmaatregel van het ge heel of ten deele onderbreken van de verlichting op zee hinderlijk en gevaar lijk. Lloyds te louden heeft zich dan ook onmiddellijk, toen het bericht van het uitdooven van vuren inkwam, tot den Foreign Secretary gewend met het dringend verzoek, onverwijld invloed te oefenen bij de autoriteiten te Rome en te Constantinopel, opdat de gewone ver lichting weer wordt ingesteld. De maatregel, toegepast op de Aegeï- sche Zee en in de Dardanellen, is zeer schadelijk voor den handel op de Zwarte Zee, van waar thans een heele reeks graanladingen ook naar Nederland wor den ingevoerd. Eveneens wordt op de Roode Zee de navigatie bemoeilijkt, en Lloyds seinde naar Perim en Port Said om zooveel mogelijk de schepen te waarschuwen. De Nederlandsche autoriteiten schijnen me de te zullen aandringen op herstel van de regelmatige verlichting van cle Roo de Zee. De Tariefwet. De Kamer van Koophandel te Waal wijk heeft met 3 tegen 2 stemmen een moiie aangenomen, waarin als haar mee ning wordt uitgesproken: „Dat een oordeelkundige heffing van rechten op zoollcder en gedeeltelijk ook op overleder, de lederindustrie zal ten goede komen, zonder de schoenenindus trie daardoor noemenswaardig te hinde ren. Dat het echter in het belang der schoenindustrie* wenschelijk wordt ge acht, zonder de belangen der looierij daardoor tc schaden, dat randenleer, z.g. „welting", niet breeder dan 20 millime ter geheel vrij gelaten wordt, daar dit hier te lande niet wordt gefabriceerd. Dat onder 300 d. handelend over af val van zool leder, pok behoort te wor den gerangschikt split of gespleten le der, zijnde gelooide halve huiden zonder serf. Dat het van overwegend belang voor de in Nederland opkomende ovcrleerïn- dustrie zou zijn en niet te veel strijdig met de belangen der schoenindustrie, indien onder 331e het gewicht van de vrij in te voeren kalfsvellen in plaats van 2 K.G. worde bepaald op 1 V-> K.G. per geheel vel. Dat onder 331 d. een recht van 12 pet. op chroom-gelooid-geiten- en scha penleder, hoewel voor den schoepfabri kant slechts ongeveer^ pet. der waarde uitmakende, hem in niet geringe mate zal drukken, daar dit artikel voor verre weg het grootste deel uit het buitenland moet worden betrokken en een belem mering voor den uitvoer van schoeisel zoude kunnen opleveren." Een motie van den heer Van Schijn- del, waarin ieder invoerrecht op leder nadeeüg werd geacht en waarin werd uitgesproken, dat „de totstandkoming der ontworpen tariefsherziening niet in het belang is der schoen- en lederindustrie hier te lande", werd met 3 tegen 2 stemmen verworpen. De Gouvernementsgebouwen. Men meldt ons uit den Haag Het plan bestaat om wanneer het De partement van Buitenlandsche Zaken zal gevestigd zijn in het voormalige Archief gebouw, op het Plein alhier, het Depar tement van Binnenlandsche Zaken tijde lijk over te brengen naar het vrijgeko men Departementsgebouw voor Buiten- landsche Zaken en het gebouw van Bin nenlandsche Zaken (op het Binnenhof) af te breken en ter plaatse een nieuw gebouw te zetten. KORTE KROMEK. Bij de firma Oosterbaan en Le Cointre te Goes zal binnen enkele dagen verschijnen eene geillustreerde beschrij ving van de rampen, veroorzaakt door den storm van 30 Sept. op 1 Oct. De bate dezer uitgave zal worden afgedragen aan het comité voor de sjachtoffers fe Brui nisse. Te Schiedam overleed, 74 jaar oud, mr. W. H. Jansen, een bekend R. K. ingezetene dier gemeente, beheerend ven noot der firma W. Jansen Co. lid van den gemeenteraad, oud-wethouder, voor zitter van de kamer van koophandel en Secretaris van de Ver. voor het R. K. Bijz. Onderwijs in het bisdom Haarlem. Z. H. de Paus begiftigde hem met de orde op den H. Gregorius den Grooten. H. M. de Koningin heeft den Com missaris der Provincie Noord-Brabant telegraphisch medegedeeld, dat zij tot haar leedwezen vernomen heeft, dat ook deze provincie door den laatsten storm zwaar werd geteisterd en verzoekt uit voerige inlichtingen omtrent den omvang van de ramp, alsmede omtrent de maatre gelen, die zullen worden getroffen om de geleden schade te herstellen. Te Amsterdam heeft het R. K. ge meenteraadslid, de heer F. J. Perquin, in overeenstemming met het bestuur der R. K. kiesvereeniging in district VI, ge- volg gegeven aan zijn voornemen, om ten behoeve van den heer J. N. Hendrix, die bij de. laatstgehouden verkiezingeji niet herkozen werd, zijn mandaat als raadslid neer te leggen. Te Frankfort heeft een conferen tie plaats gehad van Duitsche en Ne- derlandsche spoorwegdirecties, ter be spreking van verbeteringen in het En- gelsch-Nederlandsch-Duitsche verkeer. De Minister van Financiën heeft de Tweede Kamer doen toekomen het door de Algemeene Rekenkamer uitgebracht verslag nopens hare werkzaamheden over het jaar 1910. Het centraal bestuur van het Al gemeen Nederl. Werklieden-Verbond heeft besloten een adres aan de regee ring te zenden, verzoekende maatregelen te nemen tegen het duur worden der le vensmiddelen. Gisteren heeft de gouverneur-gene raal de havenwerken te Soerabaja inge wijd. In zijn rede zeide hij deze haven werken te beschouwen als een bewijs van herleefden moed en herleefd vertrouwen in de toekomst. Deze opening symboli seert eene periode van onze koloniale' ontwikkeling, die staat in het teeken van nijverheid, handel en verkeer. LEIDEN, 7 October. Zita-Vereeniging. Zondag namiddag half vijf zal in het gebouw der Zita-Vereeniging, Noord einde 50, eene bijeenkomst worden ge houden van R. K. meisjes, die de school hebben veriaten (van 12—16 jaar) om te komen tot oprichting van een meisjes- paironaat. Hei doel is den meisjes godsdienst- en her'naüngsonderwijs te verschaffen en haar gelegenheid te bieden, zich te be kwamen in huishoudelijke bezigheden enz. Talrijke opkomst wordt ten zeerste ge- wenscht. P r ogagan d a-ve rgadc ring. De Christelijke kiesvereenigingen heb ben tegen Maandagavond eene vergade ring in de Graanbeurs belegd, waar de heeren A. H. J. Engels en dr. J. G. van Es, candidaten voor den Gemeenteraad, als sprekers zullen optreden. Ongetwijfeld zullen velen van de ge legenheid willen gebruik maken persoon lijk1 de candidaten te leeren kennen. Wij verwachten daarom een groote opkomst. Verbetering. Aan het slot van ons raadsoverzicht is gisteren door verkeerde correctie een storende drukfout geslopen. Wij druk ken daarom de betrokken zinsnede nog eens af. Schrijvende over de belasting op de publieke vermakelijkheden beweer den wij: JWij laten in t midden of de café houders voor de muziek kunnen betalen of niet, want wij vinden het ongeoor loofd op dit oogenblik nieuwe las ten op hen te leggen, nu zij van 'tjaar voor 't eerst de schade van de afschaf fing der kermis in hun bedrijf onder vonden" De le luitenant K. Brevet, van het 4e Reg. Infanterie wordt op 16 Oct. a.s. gedetacheerd bij de Normaal Schiet school te 's Gravenhage, ter deelneming aan den gymnastiek, scherm- en Zw.em- cursus. Met ingang van 15 October a:s. wordt de kapitein voor speciale diensten J. de Visser van het 4e Reg. Infanterie eervol ontheven uit ^ijne tegenwoordige positie en belast met het bevel over de 3e Comp., 2e Bat. van dat Korps. Aan den sergeant le klasse C. M. Langeslag van het 4e Reg. Inf. alhier, wordt op 9 October a.s. de bronzen me daille voor 12 jaren militairen dienst uitgereikt. Naar wij vernemen heeft de heer H. W. Spendel bedankt als bestuurslid van het Kruisverbond. ROOMSCHE AGENDA. Zondag, des 's middags 121/2 uur Bondsgebouw, Rapenburg 10, Jaarverga dering van St. Hubrecht, spreker de heer A. H. J. Engels. Toegang voor alle R. K. Brood-, Koek-, Banket-bakkers en Chocolade- en Suikerbewerkers. ALFEN. Op Woensdag 11 Oct. a.s. des nam. half twee zal ten Raadhuize dezer gemeente de gelegenheid worden gege ven tot kostelooze inenting en herinen ting. BODEGRAVEN. Heden morgen te 6 uur geraakte vlak tegenover de R. K. kerk de vrachtrijder C. de H. met zijn wagen met 6 vette varkens te water. Hoewel de kant daar zeer hoog is, liep alles toch goed af. Alleen de wagen is nog al beschadigd. HAARLEMMERMEER. Vijf percee- len te Lisserbroek zijn door den Raad dezer gemeente onbewoonbaar verklaard Bij een voorstel van B. en W. tot wij ziging van de verordening, regelende de jaarwedden van de onderwijzers en onder wijzeressen aan de openbare lagere, scholen alhier stelde de heer Knaap; voor om de verhooging voor onderwij zers met minder dan twee dienstjaren te doen vervallen. Over dit laatste voor stel staakten de stemmen. KATWIJK AAN ZEE. Prijzen der ha ring op den afslag waren: volle pekel haring f 16.10 a 16.85, ijle dito f 14.10, maatjes dito f 13.45, steurharing f 12.70 a 17, makreel f8.25 a 8.60 per kantje. LISSE. Door de bloemistenfirma Gebr. Blokhuis alhier wordt reeds, enkele ja ren in de maand Atei voor haar perso neel steenkolen ingekocht welke bedrag dan door de firma wordt voorgeschoten terwijl de werklieden dit aanzuiveren van hun werkloon. Thans heeft deze firma aan haar personeel voorgesteld om, met het oog op den duren tijd, tarwe in 't groot, bijv. per Last, en Vet enz. in te koopen. De firma zou ook hiervoor het bedrag voorschieten terwijl de werklie den het voor inkoopsprijs kunnen be trekken, zooveel zij per week noodig heb ben. Een prachtig voorstel In de Poelpolder zal de groote Najaarschouw worden gedreven op Dins dag 10 October a.s. PIJNAKKER. In de R. K. kerk alhier zal van Maandag 9 October tot en met Zondag 15 October Missie worden ge geven door de E.E. P.P. Franciscanen, uit het klooster te Woerden. RIJNSBURG. Als een bewijs hoe de tulpenbroeierii hier nog steeds toeneemt moge dienen, dat door een vijftal kwee kers weer kasten worden bijgebouwd. Waarschijnlijk zullen binnenkort er jiog meer volgen. RIJZ.M ERWOUDE. De alhier ge vestigde afdeeling van de Holl. Maat schappij van Landbouw zal op Donderdag 12 Oct. 1911 te 9 uur, op het terrein van den heer P. de Rijk een keuring houden van stierkalveren, kuiskalveren en kuispinken. De inzending van kuiskalve ren en kuispinken moet bestaan uit twee stuks, toebehoorend aan één eigenaar. WARMOND. De loteling Rijnbeek is wegens lichaamsgebreken voor de Nat. Militie afgekeurd. ZOETERWOUDE. De Joteling C. v. Schie, van de lichting 1911, die 1.1. 30 September bij het 4e Regt. Infanterie te Leiden werd ingelijfd, is voor den militairen dienst afgekeurd. Evenwel staat hem nog een hejkeuring van Ge deputeerde Staten dezer Provincie te wachten. Mej. G. L. M. Ognibeni alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de St. Barbaraschool, te Amsterdam. GEWESTELIJK GEMENGD. Gisterenmorgen overkwaam in de Haarlemmermeer den hoofdinge nieur der Holl. Electr. spoorwegmaat schappij den heer de jong, wonende te Oegstgeest, een ongeval, dat naar omstandigheden gerekend, tamelijk goed afliep. Terwij! hij inet zijn motorrijwiel den Kruisweg bereed, kwam ter hoogte van den landbouwer van Son, diens hond al blaffende op hem af en geraakte op een gegeven oogenblik tusschen de yma- chine. De heer de Jong viel en kwam met een harde smak op den grond te recht, waarbij hij kwetsuren aan zijn hoofd en handen opliep. Gelukkig reed hij niet hard, waardoor de kwetsuren niet zoo ernstig waren, als zij zich eerst lieten aanzien. Het motorrijwiel was zoo gehavend, dat hij zijn weg er niet mede kon vervolgen. De oorzaak van het on geval, de hond, kwam er zonder kwets uren af. De werkman H. K. te Gouda is gis termiddag bij het hakken van takken uit een boom gevallen en inwendig verwond. Hij werd per brancard naar het zieken huis gebracht. De politie te Leiden heeft heden op de Haarlemmerstraat een 18-jarige jongen gearresteerd, die bij den krui denier M. in vereeniging met andere jongens een vat zeep heeft weggenomen Dit werd opgemerkt door personeel van een naburige zaak, die een politieagent waarschuwde. Deze nam het gestolene in beslag en den jongen mee naar het bureau. Proces-verbaal werd opgemaakt. Aanbestedingen. WARAAOND. De levering van cokes ten dienste der gemeente is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. Juf fermans. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde Mej. J. Bruggeman (Rijswijk, Z.-H.)propaedeutiscli exa men geneeskunde de heer J. Spooren- berg (den Haag) -le natuurkundig exa men de heer J. \V. Schotman (den, Haag) Candidaats-examen Holl. Rom. recht de heer P. de Wet (Pretoria)Can didaats-examen rechten de heer S. van Oven (den Haag). Sport. omtrent de vermoedelijke betcekenis van de nieuwe vondst gezegd heeft: ,^Het lijkt me zeer weinig waarschijn lijk, hoeveel vertrouwen ik ook heb in het scheppende genie der Wrights, dat zij een aeroplane met slaande vleugels uitgevonden zouden hebben. Wat Wil bur vermoedelijk gevonden heeft, is wat anders, namelijk het zweven. Tijdens zijn laatste verblijf te Parijijs heeft hij langen tijd met mij gesproken over de mogelijkheid, een aeroplane in de lucht te doen stilstaan hij had me trouwens reeds vroeger zijn denkbeelden op 'dat punt toevertrouwd. Hij achtte de ver wezenlijking in schijn moeilijker dan in werkelijkheid en was van oordeel, dat het in het geheel niet onmogelijk is met een aëorplane gedaan te krijgen, wat zooveel vogels kunnen. Ik kan u verze keren, dat het 111? toescheen, dat hij toen de kwestie al geheel doordacht had en op den weg van de oplossing was. Hij vertelde dan ook dpt hij zich met het probleem bezig hield en het binnen een jaar wel hoopte te hebben opgelost. Vermoedelijk heeft hij het nu gevonden maar waarschijnlijk heeft men er over gepraat vóór hij het wilde. Wat ik weet, is dat hij indertijd meende reeds vroeg de mogelijkheid voorzien te hebben van eenmaal in de lucht zijnde, de schroef stil te zetten, en zonder andere hulp dan die van de lucht een zweven op een zelfde punt te bereiken". Zijn de Wrights er inderdaad in ge slaagd de aeroplane zoozeer te verbete ren, dan hebben ze haar met één slag vooral voor oorlogsdoeleinden, 100 pro cent bruikbaarder gemaakt. Het groote nadeel van de tegenwoordige vliegma chine is, dat ze ook altijd en onophou delijk vliegen moet en daardoor met te veel vaart over alles heen snort. Is dit nadeel thans weggenomen, dan is daar mee de waarde van de aeroplane voor verkennings- en aanvalsdoel einden eens klaps aanmerkelijk verhoogd. Men zal eciiter goed doen,nadere berichten uit Amerika, en vooral de resultaten van de nieuwe proeven die de gebroeders thans te Kitty Hawk gaan ondernemen, af te wachten eer men al te vast in de nieuwe ontdekking gelooven gaat. Hebben de Wrights inderdaad deze gewichtige uitvinding gedaan, dan win nen ze daarmee tevens den prix Quinton van 10.000 francs, in Juni 1908 inge steld, waarvan de condities zijn, dat het toestel gedurende vijf minuten met stil staander! motor en schroef, en slechts gebruik makende van de kracht van den wind om zich op te houden, boven het zelfde punt moet kunnen blijven zwe ven, zonder in dien tijd meer dan vijf tig meter te dalen. A\aar dit zoete winst je zal dan toch vermoedelijk slechts een peuleschilletje zijn bij het bedrag dat ze daarna, scherpe zakenlui als ze zijn met de exploitatie van dit nieuwe en waardevolle „patent" ongetwijfeld zul len weten te maken. houdenden, anderen dan sterken drank, gebruik tor plaatse var» verkoop iu den w van het perceel Medusastraat 7. Burgerlijke Stand. Rechtszaken. Het nieuwe soort vliegtuig. De Parijsche correspondent van het „Hbl." schrijft: Naar het schijnt is de nieuwigheid op vlieggebied, die door de gebr. Wright ontdekt is, in de eerste berichten niet geheel juist weergegeven. Geen toestel met slaande vleugels is het dat ze ge construeerd hebben, maar een toestel, dat zich enkel door de kracht van den wind op een bepaald punt in de lucht met stilstaanden motor en schroef in evenwicht zou kunnen houden en het „zweven" en „stilstaan" van sommige roofvogels zou kunnen nadoen. Ziehier wat in een interview met Frantz Reichel van de Figaro de Ame- rikaansche ingenieur Hart O'Berg, spe ciale vriend en vertegenwoordiger in Frankrijk van de belangen der, ^rigths Een leeningsgesehil. Voor den Hoogen Raad werd gepleit over de beieekenis van art. 1798 B. W., hetwelk bcpaali, dat wanneer men een ander geld heeft geleend, het terug moet betalen wanneer die ander daartoe in staat is, op bepaling van den rechter naar gelang der omstandigheden den tijd der teruggave. Een schoonzoon had aan zijn schoon vader f50.000 geleend, over den tijd van terugbetaling was niets overeengekomen, Het Hof te Amsterdam, geroepen te oor- deelen over de vordering van den schoon zoon tegen zijn schoonvader tot terug betaling der f50.000, had de geldleening aldus verstaan, dat het geleende moest worden teruggegeven wanneer schoon vader daartoe in staat was; en oordee lend naar de omsiandigheden, zooals art. 1798 dit wil, had hei Hof den schoon vader veroordeeld om thans, d. w. z. na de uitspraak van het qrrest, de f 50.000 terug te geven. De schoonvader kwam van die beslis sing in cassatie en naméns hem werd door mr. L. P. Denekamp betoogd, dat art. 1798 voorschrijft, dat de rechter een termijn voor de terugbetaling bepale in dien zin, dat niet terstond bij de uit spraak van 's rechters beslissing de vor dering opeischbaar wordt, maar dat de rechter daarvoor een zeker uitstel moet geven. Mr. P. F. L. Verschoor, voor den schoonzoon optredend, was het daarmede niet eens: art. 1798 spreekt niet van uit stel, maar bepaalt enkel, dat de rechter den tijd der terugbetaling bepale; de rechter is vrij te bepalen op welk oogen blik die terugbetaling moet geschieden. Bovendien was pl. Van oordeel, dat het voorgestelde cassatiemiddel niet zou kun nen worden onderzocht, omdat het voor het eerst in de cassatie-procedure werd voorgedragen, wat niet mag. Adv.-gen. Óre zal over 14 dagen con clusie nemen. Gemeentelijke Aankondigingen. Door de Uitgevers-Maatschappij „Futura" is vergunning verzocht tot oprichting van eene boek- en courantdrukkerij, gedreven door 3 electro-motoren, waarvan 1 van 6, 1 van 2 en 1 van pk-, in perceel Steenstraat 39. Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente-secre tarie ter visie gelegd, terwijl 00 Zaterdag 21 Oct. 's morgens 11 uur ten Raadhuize gelegen heid zal bestaan bezwaren er tegen in te A. P. Spek alhier is een verzoekschrift inge diend, om verlof voor den verkoop van alcohol- ALFEN. Geboren: Marie Caroline Corne lia, d. v. M. W. Hoogcveen en M. C. Hillen. Beatrix, d. v. D. v. Arkel en M. v. 1 peren, Ondertrouwd: P. H. Muller, jm. 24 j. met G. Verhoef!, jd. 24 j. Overleden: A. P. A. Rutten, jd. 5 jr. M. C. de Heij, jd, 6 f. G. Verbij, wedn. v. A. van Leeuwen, 3(5 j. AALSMEER. Geboren: Elizabeth Guuitje, d. v. Klaas Balder en van Maria Huiskens. Rensje, d. v, Gerrit Jongkind en Grietje Tib- bertsma. Jacob Hermanus, z. van Jacobus Koningen en Anije Tas. Pieter, z. van Pieter Wies en Klazina Prook. Jacoba Helena Jo hanna, d. van Martjnus Harmsen en Apolonia Rinkel. Johannes Wilhelmus, z» van Pieter Commandeur en Aiida Verlaan. Overleden: (te Vreeland) Cornelia Ver- kaik, 57 j., echtgen. v. Dirk Donker. Marga- retha Francisca Kooiman, 2 mnd. HAARLEMM LRMEER. Geboren: Cornelia en Petronella jacoba dóchters van a. van de Weieririg en P. j. van Nieuwkoop. Adrianus' z. van C. Mienis en P. M. Bogaerds. Maartje d, van j. Pannekoek en A. Vreeken. Klaas z. van J. C. Koolbaas en A. Goudriaan. Pe trus Cornells z. von J. C. Clemens en J. P. Nouwens. O n der t r o u w dD. Verhoeven 31 j. en D. C. Roosen 27 j. M. H. de Zwart 26 j. en Th. D. Nooruhuizen 22 j. C. Ket, wedr. 35 j. en P. M. Kamerman 36 j. C. Hommels wedr. 62 j. en M. H. Teeuwe wed. 62 j. Getrouwd: G. j. Geluk 23 j. en M. Visser 21 j. - J. Wortel 22 j. en C. Kluijt 27 j. H. Pos wednr; 51 en C. A, Diepenhuizen 39 j. J. L. van Oijen 27 j. en J. M. van der Laan 24 j. Overleden: Jannetje Baardman 4 m. Gerrit Tates 40 j, geh. met W. Koorn. Maria Cornelia 'Braak 1 :n. Petronella Jacöba van Nieuwkoop 27 j; gelt, met A. van «de Weler ng. Woutertje v. d. Bor 15 j. ZWAMMERDAM, Geboren: Wilhelmus z. van M. H. van de Poll en A. M. Hecmans. Overleden: Maria Henri Petrus Matheus de Graaf 67 j. pastoor te Bodegraven. TELEGRAFISCH WEERBERlUi I. naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 October 1911, medegedeeld door liet kon. Nederi. Meteorologisch instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.8 Riga. Laagste barometerstand 750.8 Haparanda Verwachting tot den avond van 8 October: zwakke tot matige winden uit oostelijke lich tingen, nevelig tot zwaarbewolkt, waarschijn lijk regenbuien, zelfde temperatuur. Beurs van Amsieröam. 7 October 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 70 Cert. dito 2% dito Hongarije, Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 47'0 Jan-juli. Portugal 4% Obi.Tabaksmon. 3 7o Oöl. le serie Rusland. 41/2% Oil. 1909 Ned.Ree. 4% 7o dito 001. looy 4 dito bij Hope ói Co. a. G. R. 125 4. dito öe Ênris: Servië 4 7o Obl. 11395 Mexico 5 7o Uoudl. '69 Brazi.ië, Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Gee. B. Schuld Venezuela 3 70Dip). Sch, 19U5 4ya Amsterdam 19UU-U1 4 /0 Leiden 1896. 4% idem 1911. Aanü. N. West.<SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aana. Cert. v. Am er» Car d Found C. Un, Cigar. M. L. v. A. Cext.v.g. A. Unit. Mat.SteelCorp. Ceri. v. pret. Aand. dito Aanü. Barge oc Moormann (iiq.) Amst. Cult. Mij,.der Vorsteni. Aanü. Kol. Bank Ned. riandelsmpij. Rescontre 5 üew.aahd.aKetanoen"Mijnb.Mij. Redjang Leoong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great üooars Uec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. cxpl. v.. Petr. Br. at 1UUU Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Suin Palemb. Petr. Mij. Gew.aar.u. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. d»io. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Dell Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat Pl. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. C^rt. v. aand. Peruv. Corp. L1111. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. HoiJ. ljz. Spoormij. Aand.. Mxj. t. Expi. v. btaatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake KÜhio Cert.y .aand. Denv. Ci RioGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 470 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.iniern.PirorLien Obl.4%% Cert. v. aand. Miss. Kans. <4 T. 47o le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario «S Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pactfic Atgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rir. 4,% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 57o Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panarna-kanaal loten Prolongatie rente 2%°/ Vorigei Koers ïeac 11. m-w 83"-16 82ajr, 3' 16 691„ ?0' 8 92?» 94'9 ie 94% 91% 91 96 65 Fjk 95'-4 96% 95% 87*4 87 82 82% 101 104;l 103% 48 43' 57 "He 5» 101 101% 87 100\ 100% 163 50& 6 46.'4 47% 4Ul>it 41% 61» 16 HO), 110 113* a 113% 1649'ifc 166% 141)2 1844,5 181% 85 570 580' 61 62%È 376G 445) 4 196)2 198% 165 165% 4 4a 14% 14% 700' 715 94 '95% 483% 487% 17 17% 474 476 4% 9)-s 9% 40% 40% 83;'s 94% 96)4 196 195% 103% 104% 73% 23%e 23 K« 30% 74)'2 28% 101 IÜW 29% 97% 97 X 38% 24% 106% 107 H 26% 162) 100% 100% HHfl 11% I01%e 1.25 86% 80%, 87%' 122% 152% 167 69% 68% 47Me 40.40 40.20 70.— Corrigendum. De Staatsloterij. In ons nummer' van gisteren is een gedeelte van de prij zen van f 70 weggevallen. Dit gedeelte! is aldus: 19013, 19071, 19113, 19138,! 19329, 19384. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. Dezer dagen dejeuneerde bij H. MLi de Koningin-Moeder ten paleize Soest-;

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2