Uit Stad en Omgeving, van zijn regeering, onder dagteekening ran 28 September 11., tot den Minister Van Buitenlaodsche Zaken een schrifte lijke mededeeling gericht, waaruit blijkt, dat de staat van oorlog tusschen Italië en Turkije is ingetreden. Dientengevolge beeft het H. M. de Koningin behaagd te beslissen, dat Nederland in den oorlog tusschen de beide met Nederland be vriende mogendheden volstrekte onzijdig heid zal bewaren. Blokkade. Blijkens door Hr. Ms. gezant te Rome op 1 dezer van de Italiaansche regeering ontvangen bericht heeft die re^eering te beginnen met 29 September ji. voor de kust van Tripolis en Cyrenaika van af de Tunesische tot de Egyptische grens den staat van blokkade afgekondigd. De geblokkeerde kust strekt zich uit tusschen 11 gr. 32 min. en 27 gr. 54 min. .O. L. van Greenwich. De Tarief wet. Dc Neder!. Vereeniging van Kaashan delaren wendde zich tot de Commissie van voorbereiding van het wetsontwerp tot vaststelling eener nieuwe tariefvvet naar aanleiding van een door haar ont vangen schrijven, door de Kamer van Koophandel te Santiago de Cuba gericht aan den staatssecretaris te Havana. In dat schrijven wordt voorgesteld ver hooging der invoerrechten op Nederland- sehe kaas te Havana, voor het geval het ontwerp-tariefwet, waarbij honing en was met een invoerrecht bedreigd worden, wet mocht worden. Het hoofdbestuur van den Groninger Landbouwbond heeft in zijne vergadering het ontwerp-tariefwet behandeld. De con- clusies van een ter zake uitgebracht rap port door eene commissie, bestaande uit twee vrijhandelaren en één protectionist, hebben wij reeds eerder medegedeeld. Besloten werd den voorzitter en den secretaris op te dragen de bezwaren tegen de wet aan de Kamer kenbaar temaken. R. K. Werkliedenvereenigingen in tiet Aartsbisdom. Dc Bond van R. K. Werkliedenverecni- gingen in het Aartsbisdom Utrecht heeft z.ondag zijn bondsdag gehouden te Arn hem. Op dc daaraan voorafgaande honds bestuursvergadering werd o.a. besloten een voorstel tot ontbinding der federatie der vijf diocesane bonden in te dienen, omdat, hoewel een vorig jaar besloten was, zich van de Federatie der vijf dio cesane bonden van wer<diedenvereenigin- gen af te scheiden, deze Federatie zich blijft noemen vertegenwoordiger der vijf bonden. Op den bondsdag werd door mr. P. J. Reymer te Hilversum besproken het jwets- omwerp lnvaliditeits- en ouderdomsver- zekering. De heer H- Brouwer, secretaris van den Bond, behandelde de inwendige organisatie van den Bond, waarbij hij aandrong de organisatie der landarbei ders ter hand te nemen. De actie voor de sociale wetgeving zal krachtig worden gesteund. Daarna wordt bij acclamatie de volgende motie aangenomen „De Bond van R. K. Werkliedenver- eenigingen in het Aartsbisdom Utrecht, in algemeene vergadering bijeen op Zon dag 1 October in het gebouw van den R. K. Volksbond te Arnhem; Gezien de verdachtmaking en bestrij ding van de door Z.Exc. Minister Talma ingediende sociale wetsontwerpen door de socialisten eenerzijds en d.oor de con- - servatieve groepen anderzijds; Overwegende dat een spoedige tot standkoming van goede sociale ^wetten noodzakelijk is, om te voldoen a'an het sociale rechtvaardigheidsgevoel van het Nederlandsche volk, in het algemeen en van de arbeiders in het bijzonder; Spreekt hare diepe afkeuring uit over de wijze waarop de arbeid, van "Minister Jalma wordt belemmerd; Brengt hulde aan genoemden Minis ter voor zijn groote werkzaamheid en voor de krachtige verdediging van de door hem ingediende wetsontwerpen; en spreekt den wensch uit, dat zoo spoedig alle door hem ingediende wets ontwerpen, zij het dan ook in enkele la ter aan te duiden punten gewijzigd, nog in deze zittingsperiode met de konink lijke goedkeuring mogen worden be krachtigd draagt verder aan de afgevaardigden van dezen Bondsdag op: in hun respectievelijke organisaties de ze motie te bespreken en toe te lichten, arbeidsbeweging van Nederland, op een om daarna namens de geheele Katholieke nog nader te bepalen dag bijeen te komen om gezamenlijk te protesteeren tegen de verdachtmakende tactiek der socialisten en conservatieven en den Minister te hul digen voor zijn onvermoeiden socialen arbeid." Na een opwekkend woord van pastoor Bult wordt de vergadering gesloten. Kosten Staatscommissiën. De reis- en verblijfkosten van de leden der Staatscommissie tot onderzoek van de vraag welke wijzigingen in de Grond wet behooren te worden aangebracht, alsmede de verdere uitgaven van de commissie hebben tot dusver bedragen f 2456.54. De kosten van de commissie, welke licht zal hebben te verspreiden over de vraag of het technisch beheer aan de Algemeene-Landsdrukkerij met gepaste zuinigheid wordt gevoerd, hebben be dragen f 3864.51. KORTE KROMEK. Gisteren dineerden ten Hove baron Schimmelpenninck van der Oye van Hoevelaken, president van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, en mevrouw baron Van Weideren Rengers, gezant te Stockholmmr. Castendijk, procureur- generaal bij het gerechtshot te Arnhem en jhr. en mevrouw Sandberg van Essen- burg. De gewone andientie van den mini ster Financiën op Donderdag 5 October en die van den minister van Buitenland- sche Zaken op Vrijdag 6 October zullen niet plaats hebben. De directie van de stoomvaartmaat schappij „Nederland" heeft den 2en Oc tober een telegram ontvangen van den gezagvoerder der „Koningin der Neder landen" te Colombo, luidende, dat de gezondheidstoestand der passagiers, der bemanning en van de leden van liet deta chement troepen en schepelingen goed is. Blijkens eene mededeeling in den Belgischen Moniteur, is met ingang van 4 October 1911, de invoer in België van éénhoevige dieren en van slachtvleesch toegestaan langs het tolkantoor Moerbeke- Koewacht, iederen Woensdag tusschen 3 en 4 uur in den middag. LEIDEN, 3 October. 3 October. Met een benauwd gezicht zullen dc Leidenaars vanmorgen wel naar den grauwen hemel hebben gekeken. Zal 't weer vandaag meewerken om de 3 Oc- toberfeestviering te doen slagen? 't Is vandaag voor de 25e maal dat de Vereeniging het feest organiseert. In dat 25-jarig tijdperk heeft zij heel wat te kampen gehad met ongunstige weer gesteldheid men kent bijna geen jaar, waarop niet de feestviering door het weer op de een of andere wijze mislukte. De inzet was heden al heel ongelukkig. Een flinke stortbui, even voor halfnegen, maakte dat vele deelnemers aan de ko- raalmuziek nat en huiverig op de Steen- scnuur aankwamen. Maar daarna begon het zonnetje te schijnen en bleef schijnen en doet hopen, dat de regen, althans voor heden, zal ophouden te vallen. 't Is te wenschen, daar aan den feest dag veel ten koste is gelegd. Men heeft uit het uitvoerig programma reeds ge zien, dat alle traditioneele nummers met iets extra zijn aangevuld. De koraalmuziek, die plechtig door de lucht galmde, begeleid door de toonen van het Stedelijk Muziekkorps, werd dit maal afgewisseld door verschillende goed uitgevoerde zangnummers van de Werk- liedenzangvereeniging „Kunst na Ar beid", dir. de heer Ph. Rank AJzn., die vlak bij het standbeeld van v. d. Werff in 't park was opgesteld: Aan het slot der uitvoering werd oudergewoonte een krans aan het standbeeld gehecht. Ondanks den regen was een groot aantal menschen op de been, die zich na afloop van dit programnummer door de vlaggende stad verspreidde. In de Waag was ondertusschen aan ruim 4200 vrouwen brood en haring uit gereikt en als extra-feestgave krenten bollen de mannen, 3871 in aantal, ont vingen tabak pijpen en koffie. Om 10 uur begon het carillon te spe len en de fontein op de Vischmarkt te springen, nummers, die op een feestprc- gram niet kunnen worden .gemist. Op het Schuttersveld trokken de ver makelijkheden vele kijklustigen en feest gangers, die moedig den slechten toe stand van het land trotseerden. Als 't weer echter droog blijft, zal het van avond best schikken. De goederenklerk B. G. Keun van de S. S. is overgeplaatst van Assen naar hier. Gisteren zijn de eerste 16 verpleeg den in het gesticht Voorgeest opgenomen Alle plechtigheden zijn bij de opening achterwege gebleven, omdat het voor nemen bestaat bij een volledigen bezet ting den gemeenteraad en verdere autori teiten tot een bezoek uit te noodigen. De heer J. v. d. Ploeg, Spoorweg werker van de Holl. Spoor, die gisteren zijn zilveren jubilé vierde, had Zondag het ongeluk gehad van een veewagen te vallen, waardoor hij eenige kneuzingen bekwam en te huis moest blijven. Dien tengevolge kwamen zijn superieuren hem thuis gelukwenscben met zijn feest en boden hem een geschenk in couvert aan, het personeel hem een pendule met coupes aanbood. De 2e luit. J. G. G. van Loo, van het 4e Reg. Infanterie is aangewezen om op 13 October a.s. te worden ge detacheerd bi' de werkplaatsen voor draagbare wapenen te Zaandam tot het volgen van een wapencursus ter oplei ding van Officier van .Wapening. Heden ochtend om half 11 had in de Morschpoortkazerne alhier voor het front van het 2e Bataljon de plechti ge uitreiking plaats van de zilveren eeremedaille van Oranje-Nassau aan den Adj.-Onderoff. A. F. G. van Wagenin- gen, door den Commandant van dat ba taljon, majoor P. A. Olrée. De stafmu- ziek luisterde deze plechtigheid op. 's Rijks Bthnographisch Museum heeft van den heer R. W. P. de Vries te Hilversum, ten geschenke ontvangen een aantal Japansche prenten. Aan den schenker is de dank der Re geering betuigd. De le luitenant H. J. van Rijssen, van het le depot huzaren te Haarlem, is overgeplaatst naar hier en wordt be last met het bevel over het detachement 2e depot huzaren. De heer S. van der Maaten, assi- stent-gasineter aan de Stedelijke gasfa briek alhier, is benoemd tot tijdelijk di recteur aan de gemeentelijke gasfabriek te Lisse. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van hier verzonden gedurende de 2e lieïft der maand September. Onbekende brieven binnenland: Alex, A. Vetploegn-Cnassé, Amsterdam; Ger- ritse, Enschedé; C. Kingma, Ginneken; W. Küpker, Gouda; H. Schiesbeek, Gro ningen; J. Breuker. A. Wolf, 'sGraven- hage; J. Ouwerkerk, Harderwijk; A. J. Coen, NieuwerbrugM. de Bruin, Rot terdam; F. Swarttouw, ScheveningenJ. Kleijn, Schiedam; A. Schama, Voorburg; F. Houtkooper mej. Esman V. L. Miner Briefkaarten: M. v. d. Plas, C. deVries, Amsterdam; F. v. Doesburg, Baarn; S. de Wit, Harderwijk; M. Goddijr., Steua, J. v. Peer, J. Schamp, Leiden; Meppel; wed. v. d. Weijden, Rotterdam; wed. ,W. Koning P. de Klerk wed. v. d. Bosch F. Smoldus Brieven buitenland: j. Hoppe, Char- lottenburg. Briefkaarten buitenland: M. A. Velbert, Xelles; H. v. Gorkum, Ruhrort; J. H. Warnaart, Verona. LEIDSCHE SPAARBANK Ultimo September 2911. Inleggersrekening. 1911 Saldo aanvang der maand 2.630.091.29 Ingelegd109.030.72H Bijgeschreven rente op afgeloste boekjes 266.44 2.739.388.45X Terugbetaald 120.260.94 Saldo van het tegoed einde der maand 2.619.127.51^ Aantal inleggers 1911. Aanvang der maand12877 Nieuwe inleggers62 12939 Inleggers waarmede is afgerekend 59 Einde der maand12880 ROOMSCHE AGENDA. Woensdag 8V2 uur 's avonds. Bondsgebouw Rapenburg 10. Vergade ring van werkende leden van de Jonge Garde. Alien, die bereid zijn bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen mede te wer ken, worden tevens uitgenoodsgd. GOUDA. Met Staatscourant no. 231 zijn verzonden de Statuten der Naaml. Vennootschap Motorlichter „Evelina" al hier. Het doel der vennootschap is het exploiteeren van de motorlichter:„Evelina,,< H1LLEGOM. Aanstaanden Zondag, 8 Oct. zal de R. K. Leesbibliotheek weder geopend worden en bestaat 's middags tusschen vier en vijf uur gelegenheid tot het verkrijgen van boeken. LEIDERDORP. Aan de ec'ntgenoote van den milicien D. van der Zwart van het 4e regiment infanterie, is bij be schikking van den Minister van Oorlog vergoeding ingevolge art. 113 bis der .Militiewet toegekend tot een bedrag van 0,60 per dag. LISSE. Bij de Spaarkas „St. Thomas van Villanova" is gedurende de maand September ingelegd f 164,6244 en terug betaald f 37,42. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 193. Het post- en telegraafkantoor alhier is voortaan op werkdagen opengesteld van 1 April tot en met 31 Mei en van 1 Juli tot en met 30 Sept.'8 1, 2—9 u van 1 tot en met 30 Juni en van 1 Oct. tot en met 31 Maart, 81, 2—5, 6—9 u. Deze wijziging zal voor het loopende jaar ingaan op 4 Oct. Voor den telefoondienst blijft de be staande regeling der openstellingsuren van kracht. ROELOFARENDSVEEN. Aan H. de Git, slager alhier is door B. en W. van Alkemade vergunning verleend tot het oprichten van een slagerij met rookerij op perceelen sectie C. no. 2010 en 2012. ZOETERWOUDE. Daar zich een ge noegzaam aantal deelnemers heeft opge geven (niet minder dan 24 kwamen zich aanmelden) zal dezen winter alhier een landbouwcursus gegeven worden. Vrij dagavond a.s. zullen de lessen een aan vang nemen. Als leeraars zullen optreden J. H. Fleuren, hoofd der R. K. School te S10 m p w ij k, J. Uittenbosch, hoofd der openbare school te Benthuzen en Moerkerken te Zoetermeer. GEWESTELIJK GEMENGD. De storm. Uit Noordwijkerhout schrijft men ons Hevig heeft zich ook in deze gemeente de storm van Zaterdagavond en -nacht doen gevoelen. Niet alleen zijn van een groot aantal huizen de pannen wegge slingerd, maar zelfs groote boomen werden uit den grond gerukt en telefoon palen oravergeslagen. Een zware populier viel bij zekere W. op het huis, zoodat het dak voor een groot gedeelte werd vernield, echter zonder menschenlevens te kosten. Nieuwe transporteur. Bij den heer J. M- te Katwijk aan den R ijn deed zich het eigenaardige ge val voor dat een op onbekende wijze op het dak gekomen rat op den zolder aan wezige tulpbollen door de dakgoot 'bij diens buurman S. op den zolder bracht. Minder gediend van dit nieuwe transport middel legde M, (drie Jriemmgn op jde dak goot, waardoor de ongewenschïe bezo«K ker spoedig verschalkt werd en 's mor gens met de klem naar omlaag viel, waar hem zijn straf natuurlijk niet kwijtgeschol den werd. Uit Kudelstaart wordt ons ge meld Door de storm zijn alhier verscheidene boomen ontworteld, bij den arbeider W. Walraven gedeeltelijk de schoorsteen af gewaaid, waarbij het ook verscheidene dakpannen kostte. Te Aalsmeer zijn er ook voor honderden guldens aan bloemen en ra men verwaaid Bij het ophalen van de hulpbrug van de Turfmarkt te L e i d e n is gisteravond 10 uur een groote ijzeren verbindings- staaf los geraakt. Daar er nog stroom op stond, geraakte de brug in brand. De politie telefoneerde echter direct naar de Centrale, die de stroom uitschakelde zoodat het vuur direct was gebluscht. Het tramverkeer moest door overstappen geschieden. Hedenmorgen was het de fect der elcctrische geleidingen hersteld. Hedennacht omstreeks half een is de schipper P. van R. in dienst der firma van der Meer te L e i d e n bij dc Donke.sieeg- brug te water geraakt. De oorzaak hier van was dat zijn vaarboom bekneld ge raakte tusschen palen en hij bij de po gingen om deze los 'te krijgen, het even wicht verloor. Gelukkig werd het ongeval bemerkt door het '111 de nabijheid werk zame personeel der firma van der Meer, dat direct ter hulp snelde en er in siaag- de den schipper van een wissen dood te redden. Toen Zondagmorgen de fam. S. te Hoofddorp van uit de kerk huis waarts reden, overkwam hun een ongeval dat wonder boven wonder goed is af- geloopen. De heer S. heeft niet ver van zijn huis een stuk land liggen. Het paard dat voor het rijtuig gespannen stond, wilde het pad, dat toegang geeft tot het land opdraaien. De koetsier, die het paard op den weg wilde houden, trok flink aan de linkcrleidsel, waardoor deze brak met het gevolg, dat paard en rijtuig met inzittenden in den vrij diepen wegsloot terecht kwamen. Gelukkig kwamen allen met den schrik (maar niet niet een nat pak, want water was er niet in den sloot vrij. Alleen was het rijtuig een weinig be schadigd. Twee honden van den heer HL te Warmond hebben erg huisgehouden onder een .koppel schapen van den land bouwer B. Sommigen zijn de pooten ge broken, anderen verdronken, terwijl weer anderen van schrik wel niet tot den ver- eischten wasdom zullen komen. De heer H. is echter gaarne geneigd voor de geheele koppel schadevergoeding te geven. Kerknieuws. Z. D. H. de Bisschop van 's-Bosch heeft benoemd tot rector van het Moeder huis der Eerw. zusters van het H. Gezel schap J. M. J. te 's-Bosch den Zeereerw. heer M. F. Dekkers, tot con-rector der Bisschoppelijke kweekschool voor R.-K. onderwijzers te 's-Bosch den Weleerw. heer P. Goorts, en tot kapelaan te Cuijk den Eerw. heer H. G. Becx, priester van het seminarie. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het candi- daatsexamen in de godgeleerdheid 2e ged. Mej. A. A. Vogelsang (Zoeterwoude) en de heer L. C. W. Ekering, (den Haag.) Geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde de heer F. Voorhoeve (den Haag.) Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken, is met ingang van 1 October op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als prosector bij de ana tomie aan de Rijksuniversiteit te Leiden aan E. H. la Chapelle, en is, voor het tijdvak van 1 October tot en met 31 December benoemd als zoodanig J. Knap pert, aldaar. c is, voor het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 December 1912, benoemd tot concervator bij het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, de heer A. E. van Giffen, doctornandus in de plant- en dierkunde, assistent voor de zoölogie aan de Rijksuniversiteit te Groningen. is, met ingang van 1 October benoemd tot assistente bij de bibliotheek der Rijks universiteit te Leiden, mej. dr. H. J. A. Ruijs, aldaar is, voor het tijdvak van 1 October tot en met 30 Sept. 1912, benoemd tot ama nuensis bij de vergelijkende pathologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden, J. C. Eswilder, thans bediende bij de zoölogie aan die universiteit. Gemeentezaken, Een volkspark. De afdeeling Leiden der S. D. A. P. heeft een adres aan den raad gezonden, waarin wordt aangedrongen op het stich ten vaa een volkspark. Jaren geleden heeft de gemeente land aangekocht bui ten de Rijnsburger poort om daar een park1 aan te leggen, dat vooral voor Lei den met zijn groote 'massa fabrieksarbei ders een behoefte is. Immers moet de verdeeling de_r parken in deze gemeepte zoo zjjn. dat ieder daarvan kunne ge niete? zonder zich te ver te verplaats e»/ Int schen heeft dat aangiekbchte land een andere bestemming gekregenge bouwen voor het academisch ziekenhui» zouden erop worden geoiaatst Teven* is het Van der Werff park door Bebcc- wiug steeds kleiner geworden, en daar» 0111 dringen adressanten er bij den raad op aan, om hetzij door Poelgeest aan ie koopen, hetzij door zelf een park aan te leggen te voorzien in de behoefte, door den raad zelf gevoeld en erkend. Land- en Tuinbouw. Regeeringszorg voor den Landbouw in Engeland In de laatste jaren zijn ook in Engeland van Regeeringswege krachtige pogingen aangewend om het wetenschappelijk peil der landbouwers te verhoogen. Het werd dan ook tijdal de groote koloniale rijken beschikken reeds lang over uit stekende scholen met goed personeel, het moederland bleef in deze ver ten achter. De Engelsche Minister van Landbouw heeft thans de beschikking gekregen over een bedrag van f 600,000 voor het doen van wetenschappelijke onderzoekin gen. En deze onderzoekingen zullen niet geschieden door ambtenaren van staatsin stellingen die zijn er voor den landbou wer niet ma3r aan particuliere inrich tingen. De uitgetrokken gelden zullen dan worden uitgekeerd als beloomng voor bepaalde onderzoekingen, door de Regeering vastgesteld. Het is de be doeling aldus proeven te nemen op het gebied van plantenphysiologie en -patho logie, het kweeken van planten, planten ziekten, bodembehandeling, veevoeding. De resultaten dezer onderzoekingen zullen op ruime schaal worden verspreid. Aanbestedingen. LEIDEN. Bij de Zaterdagnamiddag in café „Zomerlust" aan den Stationsweg door den architect A. L. Verhoog van Sassenheim gehouden aanbesteding van «het bouwen van een winkelhuis aan de Haarlemmerstraat te Leiden tusschen de perceelen 117 en 119 waren ingekomen de volgende biljetten, t. w. Voor het werk in massa: W. F. Marceiis f 11944 met winkelbe timmering, H. Korswagen en Harleveit f 11399 met winkelbetimmering, dezelfde f 10749 zonder winkelbetimmering, W. Schaake f 10977 met winkelbetimmering. Timmerwerk, met w nkelbetiinme- ring: J. Christiaanse f 3000, j. J. van Benten, f 4956, P. J. Hartevelt f 4950, P. J. Gijsman 4774, H. Korswagen f 4344, W. F. Marceiis f 4343, M. E. Groeneweegen f 4152, D. Schaake f 3796; zonder winkelbetimmering: H. Korswagen f 3695, M. E. Groeneweegen f 3588, D. Schaake f 3246. Metselwerk: A. Smittenaarf4180, P. L. Neuteboom f 4059, J. de Cler f 3860, f A. Hartevelt en A. de Vrind f 3825, C. W. Lindenhof f,3747, P/Koo- reman f 3669, W. van der Hoogt f 3629. Saiidswerk: W. L. J. de Nie f 669, M. Langezaal <S Zoon f 636, Ph. Mooten f 610. Steenhouvvwerk: B. J. van Ve- netie f 814, J. Ossevoort f 805, P. W. Loeber f 794, G. de Vink f 765, F. Soupart f 600. Lood- en zinkwerk: A. Riet- meijer f 425, L. P. van der Drift f 407, L. Beekman f 373. Stucadoorwerk: J. de Best f 523, F. A. Wempe f 469, j. Bekooi f 455, G. F. Bartelsman f 444, j. A. Buis f 420, J. van den Berg f 380, J. Verhoef f 358. Glas- en verfwerk: A. j. Bleijs f .1450, P. v. d, Weijgaard f 1450. H. P. Jansen f 1400, H W. Hardonk f 1350, P. A. de Jong f 1320, J. H. Heust 1285, L. W. J. van der Drift f 1235, F. Witte- man f 1194. Gas- en eiectrische aanleg: M. Langezaal Zoon f 173. Behangen: A. de Graaf f 70. Gezamenlijk bedrag der minste inschrij vingen in vakken f 10803. Gegadigden allen woonachtig te Leiden. Inhoud van Tijdschriften De Lelie. No. 1 van den neuwen jaargang' van 'dit Damestijdschrift is bij den nieuwen uitgever verschenen. Hoewel 't vorige af leveringen niet in de schaduw stelt, bevat het ook nu weer zeer lezenswaardige ar tikelen. Frans van Cauwelaert schreef een artikel over Gezonde Opvoeding, dat, hoe wel blijkbaar voor de Vlaamsche lezeres sen geschreven, ook voor de Nederland sche wel interessant js. H. A. Kroneman gaf de vertaling van Engelsche artikelen over Kerkborduursel, dat met Alb. Steen- hof-Smulders' beeld van Madame, de echtgenoote van den broeder van Lode- wijk XIV wel het belangrijkste van deze aflevering is. De vriend der H. H. Harten van J. en M. Maandkalender. Eerste Vrijdag. Eerste Zaterdag. Missienieuws. O die Heiligen, Legende van den H. Rozenkrans. Een brief uit ons noviciaat Lichtenstein. Kinderprieeltje enz. St. Antonius. Diep onder den grond. Uit lang ver vlogen dagen. Katholiek verenigings leven. Waarom moeten wij onze zonden belijden. Een man een man, een woosg een woord, enz.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2