BINNENLAND. U.it Stad en Omgeving. Verder heeft in verhand met het Ita- liaansch-Turksch conflict de Fransche kruiser „Renan" zich moeten gereed maken om dadelijk te kunnen vertrekken. Uit Malta wordt gemeld, dat daar het gerucht gaat, dat een Engelsche kruiser is vertrokken om Bombah (eiland en haai op Tripolis) te gaan bezetten. GEMENGD. Het Fransche pantserschip Jauré guib'erry is op de nu reeds gevaarlijke reede van Toulon reeds op een gezon ken pantserplaat van de Liberté gestoo- ten en licht beschadigd. Men hoopt dat het wrak van de Liberté binnen twice maanden zal worden opgeruimd eu dan ook een aanvang kan worden gemaakt met de verwijdering der verspreide wrak stukken. Het eerste eskader blij.t in ver band met het gevaar op de reede voor- ioopig bij Sal ins. De beambten van de werkplaatsen der Harri man-lijn en en van de „Illinois Central" ten getale van 35.000, zullen Maandag te 10 uur in staking gaan. Het bevel daartoe werd uitgevaardigd na een conferentie van de vijf bonds presidenten. Dieven zouden volgens een tele gram uit St. Petersburg in het keizer lijke paleis te Krassnoje Selo zijn inge broken en oogenschijnli/k daar eenige dagen ongemerkt gewoond hebben. Daar zich geen gevallen van pest meer voordoen, heeft de gezondheids commissie besloten de maatregelen te gen de ziekte genomen op te heffen en Odessa pestvrij te verklaren. Uit Weenen wordt aan de bladen ge in eldi, dat in diplomatieke kringen ver luidt, dat Turkije, om te voorkomen dat Kreta de Tripolis-kwestic zal gebruiken cm de verceniging met Griekenland door te zetten, in Athene zal verlangen, dat her kabinet een verklaring aflegt, geen belangen te hebben op Kreta. Mocht hierop geen bevredigend antwoord in komen, dan zal Turkije overgaan tot militaire betoogingen aan de Thesalische grens. De „Tcraps" verneemt uit Berlijn, dar de directeuren van de groote bank instellingen te Berlijn gistermorgen van den minister van buitenlandsche zaken optimistische verzekeringen ontvingen in zake den voortgang van de onderhande lingen over Marokko. De directeur van den lerschen Groo te» Zuiderspoorweg heeft verklaard, dat de maatschappij vandaag de stakers door anderen zou vervangen. De maatschappij heeft besloten de werkplaatsen te Cork en te Limerick te sluiten, waardoor 1600 arbeiders werkeloos zullen wtorden. Het bestuur van den lerschen Middel- landschen Spoorweg heeft vandaag ver klaard ,dat het voorbeeld van den den Grooten Zuiderspoorweg volgen zou en de stakers niet weder in dienst nemen. Deze beslissingen hebben de siakers uitermate verbitterd. Zij hebben de maatschappijen aangeboden onvoorwaar delijk weer in dienst te treden, doch het verzoek is afgewezen. Koninklijke Besluiten. Bij Kon. besluit is benoemd tot gedele geerde der Nederlandsche Regeering bij hei van 2 tot 12 October 1912 te Rome te houden Internationaal Congres van Architecten, buiten bezwaar van 's Rijks schatkist, H. Evers, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool ie Delft; is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau K. S. Heep, notaris te Mar rum; is aan K. S. Heep eervol ontslag ver leend als notaris te Marrum; rs aan J. G. Bouwhuis, ontvanger der gemeente Gramsbergen, de eere-medaille der orde van Oranje-Nassau iit zilver toegekend is, met intrekking van het Kon. besluit van 6 Sept. 1910, aan den Jen luitenant van den staf der infanterie S. Heimei te rekenen van 16 Sept. 1910, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; is overgeplaatst in zijn rang en ouder dom van rang: bij het wapen der artil lerie, en wel bij het 2e reg. veld-art. de kapitein A. G. Maris, van den gene rale» staf. Soc. Dem. plannen. In eene gisteravond in den Haag ge houden vergadering heeft het Kamerlid Schaper verklaard, dat hij zal voorstellen inplaats van de Militiewet de Bakkerswet op 17 October in behandeling te nemen. Wordt dit aangenomen, dan is men be reid, de obstructie prijs te geven, want wel is ook de Bakkerswet niet wat de soc.-dem. wenschen, maar in elk geval is zij nog wel waard aangenomen te wor den, meer dan de Militiewet. De meerderheid aldus de heer Scha per heeft dus nog kans, haar goeden wil te toon en, De roode heeren beginnen dus aardig terug te krabbelen. Men begrijpt echter, dat de Rechterzijde, afgescheiden van de onmogelijkheid om thans de Bakkerswet te behandelen, niet voor 'de socialisten op zij zal gaan. Cholera aan boord. Volgens een bij de Mij. „Nederland" ontvangen telegram uit Colombo zijn on der de militaireö van het ss. „Koningin der Nederlanden" eenige gevallen van cholera voorgekomen. Twee militairen zijn overleden en vijf werden aldaar ge- debarkeerd. De overige passagiers en de bemanning zijn gezond. Overeenkomst met Rusland. Reuter seint uit St. Petersburg: De waarnemende minister van buiten landsche gezant baron Sweerts hebben heden een overeenkomst geteekend be treffende de wederzijdsche erkenning door beide contracteerende partijen van eikaars naamlooze vennootschappen, en eikaars handels-, nijverheids- en financi* cele maatschappijen. Zondagsrust. De ring Zijp der Ned. Herv. Kerk welke het Noordelijkste stuk van Noord Holland omvat (van Schagen tot Den Helder), heeft besloten met kracht in te gaan tegen de toenemende schennis van de Zondagsrust in dat gedeelte van N.- Ho'land. De ring wil hiertoe de kerkera den bewerken en hulp zoeken bij de overheid, die hier en daar verzuimt het gcede voorbeeld te geven. Op sommige dorpen is door gemeente- of polderbe stuur de uitbetaling van loon op den Zondagmorgen gesteld. De Middenstandsenquête. Naar „De R. K. Middenstander" ver neemt vordert de arbeid der midden standsenquête met rasse schreden. In alle kleinere gemeenten beneden 2000 zielen is het onderzoek geëindigd en niet minder dan 370 verslagen zijn hierover reeds verschenen. In alle kleinere gemeenien, beneden 2000 zielen, vlot de arbeid buiten ver wachting. Reeds 54 rapporten zijn van deze ge meenten gepubliceerd, en deze arbeid zal van het grootste belang zijn bij het op stellen van 't eindrapport, want de ver slagen zijn met de grootste zorgvuldig heid bewerkt. In de gemeenten boven 20.000 zielen wordt het onderzoek nog voortgezet naar bijzondere bedrijven. Zoo werd in Amsterdam o.a. het koek- en banketbak kersbedrijf onderzocht, alsmede dat der schoenmakers en apothekers. Te Haarlem het drogistenbedrijf. Te LKrecht de kleeding-industrie. Te Maastricht de rund- en spekslagers. Te Nijmegen de hotelhouders. Te Breda de bakkers. Te 's Bosch de handelaars in comes tibles, voedings- en genotmiddelen. Te Arnhem de bakkers enz. Al deze verslagen zijn reeds gedrukt en aan de leden der enquête-commissie toe gezonden. Ook werden nog onderzocht de goud en zilverindustrie te Schoonhoven, het mandenmakersbedrijf te Kerkdriel en Am- merzoden, en het klompenmakersbedrijf te Best. Als al deze verslagen zijn afgedrukt, zal de commissie beginnen met haar eind rapport, hetwelkeen lijvig en belangrijk stuk werk belooft te worden. De commissie denkt binnen drie jaar met haar arbeid gereed te zijn. Boaz. Te Utrecht vergaderde de Vereeniging van Nederlandsche Patroons onder lei ding van den heer W. Hovy uit Am sterdam. Uit het jaarverslag bleek dat het le dental op dezelfde hoogte blijft, terwijl het overgaan van Christelijke patroons naar Patrimonium ongewenscht werdge- heeten, daar Patrimonium dan zjjn ka rakter zou verliezen. Het finantieel ver slag wees aan een nadeelig saldo van f 52.331/2- 'n het bestuur werden her kozen de aftredenden en in de vacature- Schippers gekozen de heer P. Wielinga. Over een tiental vragen, door de Ta- riefcommisrie geformuleerd, zal een rap port verschijnen, hetwelk zal worden be handeld in een buitengewone vergade ring in October. In de middagvergadering besprak Mr. V. Rutgers uit Hilversum bet ontwerp- Invaliditeits- cn Ouderdomspensionee- ring. Kïezersstatistiek. Het Centraal Bureau voor de Statistiek1 heeft uitgegeven de kiezerstatistiek over 1911. Daaruit blijkt, dat er volgens cte kiezerslijsten van 1911 in ons land wa ren 872,536 kiezers voor de Tweede Ka mer, 869,876 kiezers voor de Provinciale Staten en 806,946 kiezers voor de Ge meenteraden, terwijl 28,568 kiezers hun kiesrecht in 1911 verloren, doordat zij het verschuldigde ter zake van aanslag, omschreven bij art. 10 der Kieswet, niet op den Isten Maart hadden voldaan. Uit deze getallen blijkt, dat 63.39, 63.21 en 58.63 pet. der mannen van 25 jaar en ouder onderscheidenlijk kiezers zijn voor de Tweede Kamer, de Provin ciale Staten cn Gemeenteraden. Van de 872.536 kiezers voor de Twee de Kamer waren 53.084 aangifte-kiek zers en 619.452 ambtshalve op de kie zerslijsten gebracht. Voorts zijn de kiezers in de volgen de groepen te onderscheidenbelasting kiezers 797.097, huurkiezers 22.254, loon- en pensioenkiezers 41.328, spaar- kiezers 76C4, examenkiezers 4173, óf in totaal 75.439 kiezers krachtens art. 1b. Het geheele aantal kiezers voor de Kamer is van 1910 op 1911 met 17.997 of 2.06 pCt. toegenomen. KORTE KRONIEK. De minister van Buitenlandsche Za ken, jhr. De Marees van Swinderen, heeft thans zijn jaariijksch verlof genomen. Jiij vertrok gisteravond naar het buitenland, en zal ongeveer een maand, alzoo tot be gin November, afwezig zijn. De heer B. van Óoijen, in deze maand op 90-jarigeu leeftijd herbenoemd tot wethouder van Vlijmen, is overle den. Hij was de oudste wethouder van Nederland. Dc Londensche berichtgever van liet „Hbl." meldt, dat een commissie van vijf hoofdofficieren uit Nederland, samen gesteld uit twee genieofficieren, twee ar tillerie officieren, van wie èen tot het Ned.-Ind. leger behoort en een marine officier, de volgende week Maandag naar Londen zal komen en den volgenden dag naar New-Castle ial vertrekken Om de fabrieken van Armstrong te bezichtigen. Het Sociaal Weekblad" heeft op gehouden te bestaan. Het wordt omge zet in ecu maandeüjksche kroniek, die een overzicht zal geven van de voornaam ste gebeurtenissen op sociaal en sociaal- politiek terrein, gedurende de laatstver- loopcn maand. De commissie voor de straatveror deningen te Rotterdam wil een verbod uitvaardigen oin liet qp straat gekleed gaan in de kleeding van een andere kun ne tegen te gaan. De gewraakte handeling leidt naar haar meeniug gemakkelijk tot stuitende straat- tooneelen, die de ergernis van de or delijke burgerij opwekken en aan ver edeling van openbaar vermaak of feest betoon op bedenkelijke wijze in den weg staan. Op 31 Augustus lieeft het euvel zich in grooteren onnang dan ooit te vo ren vertoond. LEIDEN, 30 Septemter Jvlaria-Vereeniging. Donderdag hield de Leidsche Mariaver- eeniging hare gewone ledenvergadering in de za?.l der St. Jozefsgezcllenvereeni- &*S- Na het welkomstwoord verzocht de presidente aan de vergadering, voort aan óp de bijeenkomsten „het lied van Sobriëias" te willen zingen. Na de voorle zing en goedkeuring der notulen deelde de presidente de redenen mede, waar om dc zomervergadering dit jaar niet had plaats gehad, welke redenen, bet zeer warme zomerweer, en de vele w erkzaam- heden van liet Bestuur ter voorbereiding van den Bloemendag, door de vergade ring gebillijkt werden. Daarop gaf de presidente het woord aan de le secreta resse, om de vergadering een en ander mede te deelen uit de Algemeene Ver gadering van den Mariaboud, in Augus tus gehouden en uit het Internationale Congres tegen het Alcoholisme. Uit de Bondsvergadering interesseerde de leden zeker wel het allermeest de aanneming van het voorstel Leiden, waarbij Nhet Hoofdbestuur werd opgedragen, pogin gen te doen in het Bisdom Haarlem, in het Ieerprogram der R. K. Meisjeskweek scholen, Normaalscholen en Paironaten opgenomen te krijgen, onderricht in het alcohol vraagstuk. Uit het congres werd den leden een en ander verhaald over de godsdienstplech tigheid op Jdaandag 11 Sept. gehouden, in tegenwoordigheid van Z. D. H. Mgr. Callier, door Z. H. den Paus, als afge vaardigde naar dit congres gezonden en over tden bezielenden, geestdriftigen avond van Donderdag 14 September, de bijeenkomst der Intern. Katholieke Ver een. tegen het Alcoholisme. Geïnstalleerd werden 8 nieuwe leden, op 1 na allen G O. Vervolgens bezichtigde de vergadering na eenige toelichting ontvangen te heb ben, eene kleine verzameling op drank- bestrijdingsgebied. In een aantal fiescïi- jes waren de analyse» vervat van brood, visch, rundvleescb, melk ,bier, brande wijn, portwijn, van ieder 350 gram. Het doel der tentoonstelling, was, de voe dingswaarde van genoemde spijzen en dranken in het licht te stellen. Wat voe- dingsvoorwaarde betreft maakten de al coholhoudende dranken een treurig fi guur tegenover de voedingsmiddelen. Wat er nog aan voedingsstoffen in de alcoholische dranken voorkomt, wordt daarenboven duur betaald. Een en ander werd helder aangetoond door bij de fleschjes behoorende kaarten, waarop de bestanddeelen in grammen en p.ct. ston den aangegeven. Voorts bestond de ver zameling nog uit eenige brochures, aar dige propaganda artikelen o. a. platen en graphische voorstellingen, die aan den wand prijkten. Het tentoongestelde werd met groote belangstelling door de aanw ezigen bezichtigd. Aan het slot sprak de vice-presidente nog een woord over den Bloemendag, die ook in Leiden welgeslaagd mag hee- ten. Met gebed werd de vergadering ge sloten. Pater Haanen. Naar wij vernemen, hoopt de in Lei den welbekende Pater Haanen, thans Gardiaan te Weert, 3 October a.s. den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren werd ingekleed in de Orde der Minderbroeders. Ongetwijfeld zullen den Jubilaris dien dag vele bewijzen van be langstelling van hier geworden, want men is den Weleerw. Pater Haanen hier nog niet vergeten, die zoovele jaren zijn krachten heeft gewijd aan de godsdiens tige en sociale ontwikkeling van Lei den's Katholieke bevolking. Het feest zal kerkelijk herdacht wor den op Dinsdag 17 October, daar meer dere Paters van het Weertsche Jtloos- ter op Dinsdag 3 October wegens werk zaamheden het feest van Wun Overste niet zouden "kunnen bijwonen. Heden middag om1 2 uur ii.m. had voor het front van het 4 Regimen,t:In fanterie op de binnenplaats dor Morsch- poortkazerne de plechtige eedsaflegging plaats door de nieuw benoemde luite- nents Van der Blom, van der Bruggen en Stadhouder, in handen van den Comman dant van dat Regiment, Kolonel C. D. de Roon. Voor het examen politiediplohia is te Utrecht geslaagd dc heer H. G. Arends, agent van politie 2e klasse al hier. De miliciens viermaanders van de lichting 1911 van dc verschillende korp sen zijn heden met groot verlof naar hun ne haardsteden vertrokken. De le Luitenant J. de Decker is van zijne detacheering bij het 4e Regiment- Infanterie alhier ontheven en naar de Hoogere Krijgsschool waarvan bij leer ling is, teruggekeerd. De heer Joh. v. d. Ploeg, spoorwer- ker, hoopt 2 October den dag te herden ken, waarop hij voor 25 jaar bij de H. IJ. S. M. in dienst trad. ROOMSCHE AGENDA. Woensdag 8V2 uur 's avonds. Bondsgebouw Rapenburg 10. Vergade ring van werkende leden van de Jonge Garde. Allen, die bereid zijn bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen mede te wer ken, worden tevens uitgenoodigd. GOUDA. In de alhier gehouden raads zitting deelde de voorzitter mede dat van de Kamer van Koophandel en Fa brieken en van de verceniging Gouda Vooruit adressen waren ingekomen met het verstrekken van een renteloos voor schot van f 40.000 veor den aanleg van de spoorlijn Gouda-Bo-skoop-Alfen aan te nemen. De raad benoemde tot lid van het be stuur der vereeniging dc Ambachtsschool voor Gouda en omstreken de heer P. Bokhoven. Aan de orde kwam het afwijzend prae- advies van B. en W. op het verzoek der afdeeling Gouda van den Alg. Nederl. Typografenbond, inzake het stellen van looneischen bij het vervaaardigen van door de gemeente bcnoodigd druk- en bindwerk, aan welk verzoek de afdee ling Gouda van den R. K. T.Bond ad- haesie heeft betuigd. B. en W. motiveeren hun advies hierop dat de eischen uitsluitend door werkne mers, dus eenzijdig in 't leven zijn ge roepen; dat de controle op de naleving van genoemde eischen voor een gemeen te onmogelijk zou zijn, en dat bij toe staan van het genoemd verzoek1, de con sequentie zou meebreiigèn, dat ook aan andere leveranciers van de gemeente dergelijke bepalingen werden opgelegd en dien weg wenschen B. en W. niet te betreden. Een voorstelt van den heer Van der Ree, om het verzoek der typografen toe te staan, werd in stemming gebracht en verworpen met 16 tegen 2 stemmen. KATWIJK AAN ZEE. Voor haring besteedde men op den afslag de vol gende prijzen: volle haring f 16.50 a f 16.70, maatjesharing f 12.85 a f 13.10, ijle haring f 13.75 a f 14.10, steuriha- ring f12 a f 14.05, makreel f7.75 a f8.85 per kantje. NIEUWKOOP. Gisterenmorgen had hier de inwijding der R. K. Meisjes school plaats. Nadat 0111 S uur een H. Mis was opgedragen, waarbij alle leer lingen der school met het onderwijzend personeel tegenwoordig waren, had de plechtigheid der inzegening plaats door den Z.Eerw. Deken van het Dekenaat Alfen aan den Rijn. Na de inwijdng begon de gezoingen Hoogmis, waarbij aan het einde van 't H. Evangelie de Z.Eerw. Deken de Ka tholieken van Nieuwkoop wees op het groote voorrecht, dat hun door de stich ting der nieuwe meisjesschool was te beurt gevallen. Z.Eerw. wees op het nut van zulk een school niet alleen dat de leerlingen door het aanleeren van vele nuttige kundigheden gevormd worden tot nuttige leden der maatschappij, maar dat in zulk een school in de harten der Jeer- lingen worden gelegd zaden van gods vrucht eerbied voor het gezag en liefde tot de naasten. Het onderwijs daar ge geven, leert het kind in alles God*? hand zien, Gods almacht erkennen en prent in de zielen der kinderen het be sef, dat zij alleen geschapen zijn, om God hier te dienen, 0111 hiernamaals eeuwig gelukkig te zijn. De Z.Eerw. spreker gpoorde 4aarna dc ouders aan toch wel te beseffen, welke groote genaden zij dt?or de stich ting der school ontvingen, degenen die in de school hun plaatsvervingen toch te eeren en met hen samen te werken tot heil hunner kinderen en zelf ook alle krachten in tc Spannen 0111 de hun toe vertrouwde panden te Ieeren bidden en zoo op tc voeden, dat zij een zegen wor den voor het gezin en voor de parochie. Ten slotte maande de Z.Eerw. spreker de kinderen aan om door gehoorzaam heid eu ijver hun dankbaarheid te toonen aan allen, die zich om hunnentwille zulke groote ofefrs getroosten. Na de H. Mis-werd de jeugd in de school onthaald en toen bleek duidelijk dat zij dit gedeelte van het programma niet voor het geringste rekende. Het zangkoor voerde onder de H. Mis op zeer verdienstelijke wijze Missa Quarta van Halier uit. NOORDW1JKERHOUT. Werd het aan zien van den Slootweg voor eenige wie ken zeer vermeerderd door den afbraak van een paar oude huizen en den bouw van 2 nieuwe winkelhuizen, thans zijn ool< de. 2 oude .winkelhuizen die ledig stonden afgebrioken. Op dat terrein zullen nu een verlof zaak en een burgerwoonhuis worden ge- bomvd. i; SASSENHEIM. De heer J. van Dijk, onderwijzer aan de R. K. Jongensschool alhier, komt als no. 1 voor op de voor dracht als hoofd eener school te Achts- maal (N.-B.). TER AAR. Tot hoofd der R. K. School te Langeraar is met ingang van 1 Ja nuari a.s. benoemd de Heer M. Ro- beftz, thans hoofd der R. IC scl.teol te Oud-Vossemeer. VOORHOUT. Door Z. E. den Minis ter van Oorlog is aan den milicien ver lofgangers L. A. Langeveld, alhier lich ting 1908 garnizoensplaats Utrecht Voor één jaar uitstel verleend van herhalings oefeningen. De werkzaamheden aan de gemeen telijken dokterswoning vorderen met spoed. De aannemer P. M. Vester zal het werk op tijd kunnen afleveren. Het gebouw Welk onder leiding van archi tect van der Laan wordt uitgevoerd, is een sieraad voor ons dorp. Het nieuwe studiejaar op het Semi narie Hageveld vangt Dinsdag 3 Octo ber aan met 191 leerlingen. ZWAMMERDAM. In de alhier ge houden gemeenteraadszitting werd aan den burgemeester op zijn verzoek (we gens drukke bezigheden)'eervol ontslag verleend als secretaris dezer gemeente. Besloten werd een geldleening aan te gaan groot f2100, rentende hoogstens 41/2 pCt. met een jaarlijksche aflossing van f150, ten behoeve van de verstra- ting der Brugstraat (f 834) en voor het bouewn van een puitenhuis annex pri son op de Overtocht f 1266). Besloten werd aan den heer Wientjes gmeente-ontvanger geen vergoeding te geven voor zijn onkosten voor de zitting in den Tëmpcl. GEWESTELIJK GEMENGD. In de Haarlemmermeer schrok' een voor een tilbury gespannen paard van den landbouwer Tensen voor een automobiel, die aan den IJweg op on besuisde wijze voorbijreed. Het paard steigerde, reed achteruit, waardoor de tilbury tegen een boom aanreed en om viel. De beide inzittenden vielen cr uit en bezeerden zich aan den schouder cn aan de armen, doch gelukkig niet ernstig. Als een geluk mag het beschouwd wor den dat het paard niet op hol sloeg, daar anders de gevolgen niet te overzien wa ren geweest. De tilbury is zwaar be schadigd, doch de toegebrachte schade zal vergoed worden door den eigenaar van de auto. Te Boskoop is gistermiddag liet vijf jarig zoontje van G. v. D. in de Wetering verdronken. Academienieuws. HEIDEN, Gedaagd vour liet caudi- daais examen godgeleerdheid le ged. de heer E. L. Smit, te Katwijk aan Zee. Doctoraal examen geneeskunde de heer E. Snethlage, te Den Haag. Theor. geneesk. examen dc heer Z. G. Hoogerheide, te Bruinisse (Z.H.) Geslaagd voor het candidaats examen Godgeleerdheid, 2e ged., de heer G. van der Leeuw, Den Haag, AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen de heer G. Dahmen, geb. te Roermond. UTRECHT. Bevorderd tot arts de lieer W. J. J. Roos van den Berg. Kunst en Wetenschappen. Archiefvondst te Gouda. De archivaris van Gouda heeft op den zolder van de St. Janskerk onder puin en ballast gevonden een zeer groot aan tal stukken, betrekking hebbende op de geschiedenis dier kerk. Zoo werden aan het licht gebracht de tot nog toe afwe zige registers van ontvangst eu uitgaaf over de jaren 1575—1615. Ook kwamen tal van renterekeningen, grafstedeboeken enz. te voorschijn. De gevonden stukken zuilen worden geïnventariseerd en voor- loopig in 'n kast, misschien later In '11 af zonderlijk vertrek, worden bewaard. Aanbestedingen. HAARLEMMERMEER. Namens den heer Egbert de Vries te Leiden is onders hands aanbesteed, het wederopbouwen van de onlangs afgebrande boerderij „De Herveiling" gelegen aan den Aalsmeer- derweg, alhier. Het timmerwerk werd gegund aan J. Hulsbos te Abbenes en het metselwerk aan j. v. d. Zwaard, aan den Ringdijk bij den Vijfhuizerweg, in deze gemeente. Rechtszaken. Mishandeling. De Amsterdamsche rechtbank heeft gisteren den 22-jarigen slagersknecht, H. D., wegens zware mishandeling van den kastelein Goudriaan, te Uithoorn, waarvan de dood het gevolg is gew eest veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 jaar. Het O. M. had wegens doodslag 10 jaar geëischt. "IELEjRAMSCH WEEKBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 Sept. 1911, medegedeeld door het Kon Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.1 Seydisfjord, Laagste barometerstand 751.8 Skegness. Verwachting tot den avond van 1 October heden stormachtige zuidelijke, morgen matige tot krachtige noordelijke wind, meest zwaarbe wolkt, waarschijnlijk regen of hagelbuien, guur weer.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2