Uit Stad en Omgeving. R. K. Kinderjuffrouw LEIDEN, 13 September. De Landbouwtentoonstelling. Gisteren na de officieele openings plechtigheden zijn tentoonstelling en Lunapark voor het publiek opengesteld. De belangstelling, die het publiek toonde, was nogal groot. Verschillende namen met belangstelling de standen in oogen- schouw en de vakmannen roemden het werk zeer. Gisteravond was het bezoek aan het Lunapark niet evenredig aan de verwachting, hetgeen wellicht toe te schrijven is aan den aard der Leidenaars, om eerst eens de kat uit den boom te kijken. Con-cour s-H i p p i q u e. Hedenmiddag halftwee begon het con- cours-hippique, Er was veel publiek; ook de burgemeester was op het terrein aanwezig. De jury beston d voor de nummers ITil uit de heeren A. C. v. d. Akker; D. C. Hasselman en J. C. Roodzant. De uilslag is als volgt: 1. Concours] Eenspannen, toebehoo- rende aan landbouwers, woonachtig in Noord- en Zuid-Holland, voor paarden, die in 1911 nog geen len prijs hebben gewonnen in eenig concours voor land- bouwpaarden. Ie prijs ad f 50.— J. van den Berg, Benthuizen, met Freule 2e prijs i 40 stal Laanlust Voorburg, met N. b3e prijs f 30 A. Roodenburg, Haarlemmermeer met Elinka, sch. m.4d prijs f 20 W. Barendregi Jr., Oud-Charlois, met Marie, en 5e prijs f 10 M. Hijkoop Jr., Waddingsveen, met Ali, 4 jar. br. m. II Concours aangespannen dekhengsten, die in 1911 ter dekking hebben gestaan in Noord- of Zuid-Holland. Ie prijst 100 A. Roodenburg, Haarlemmermeer met Fit o. br. h. 2e prijs f 75 C. Bakker, Oegstgeest met Edelman 4 jar. zw. h., 3e prijs f 50 A. de Ridder, N.-lJpolder met Araos, 4 jar. v. h. en 4e prijs D. A. Schuurman, Bleiswijk met Matador ex PJato 10 jar. br. h. III. Concours eenspannen, merriën in geschreven in het register der aid. Noord en Zuid-Holland van het A. P. S. Ie pr. f75 J. v„d. Berg, Benthuizen met Freule; 2e prijs f30 C. Bakker, 0|gst- geest met Draga o. br. m. 3e prijs f25 A. Kooij Jr. Kedichenr met Frederika,5-j. br. m., en 4e.pr. J. van Zijverden, Haar lemmermeer met Nedda. Niet opge komen waren 3 merries. De jury voor de nu volgende afdeelin- gen bestond uit kolonel J. H. Knel, rit meester J. Jurjans en A. G. van Wicke- voort Crommelin. IV. Concours tweespannen (open kl.) Daar van de 7 inschrijvingen er slechts twee zijn opgekomen, besloot de jury maar twee prijzen beschikbaar te stellen, nl. een le en een 3e prijs. De le prijs ad f100 werd gewonnen door E. W. Schol- ten te Bioemendaal niet Naughty Darling 4-j. v. r. en Dear Devil 4-j. sch. w., de 3e prijs ad 150 werd toegekend aan Dr. van Linden Tol te Heemstede met Pa trick 5-j. sch. r. en Patrich II 5 jar. sch. r., onder leiding van luitenant Trapman Daarna bad het voorrijden van artille rie bespanningen plaats, die welwillend beschikbaar gesteld werden door den ma- joor-comm. der He afd. 2e reg. veld-ar- tillerie alhier. De paarden waren aangekocht in Gro ningen, Gelderland, en N.-Brabant, van een bespanning in Ierland en kwam in Juli 1910 in africhting bij het Depot alhier Verschillende evolutie» op liet terrein, vooral de zwenking van de vierspannen, bracht het publiek in verrukking. Vervolgens ving het concours aan voor eenspannen van handelaars, stalhouders en dresseerscholen. Van de 9 inschrijvingen waren slechts 4 opgekomen, zoodat de jury besloot 3 prijzen beschikbaar te stellen, le prijs ad f75 A. ,W. C.. de Greeff, den Haag, met Roy, o. br. r.2e prijs f50 J.-F. Sonicus, iRijswijk met Prins, 3 jar. br. m., 3e prijs f25 firma Henning den Haag met Juliana o. br. r. VI. Concours Eenspannen, toebehoo- rende aan stalhouders uit de gemeente Leiden en Omstr. le prijs adf 50 Wed. C. Dieben met Jo, 5 jar. zw.- m. 2e prijs ad ,1 25. Wed. C. Dieben met Bertha 7 jar. zw. m. 3e prijs ad f 10. S. van Wieringen met Marie 8 jar. sch. m. eerv. vermeldin gen Gebr. Borgerding met N. N. en P. J. Kooreman met Nelly 6 jar. zw. m. Het Concours werd gesloten met voor- Tijden van artillerie remonte-paarden. Leidsche Politievereeniging. Gisteravond hield de Leidsche politie- vereeniging hare vergadering in het ge bouw Hooglandsche Kerkgracht 40a. Na opening door den tweeden voorzitter den heer Bruinsma, werd overgegaan tot de installatie van de herbenoemde bestuurs leden, de heeren van Putten en Kok. Van den heer de Gunst was nog geeii bericht ingekomen, of hij zijn benoeming al dan niet aanneemt. Rapport werd uitgebracht omtrent den financieelen toestand der vereeniging en de penningm. werd van het door hem ge voerde beheer gedechargeerd. Vervolgens werd overgegaan tot de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de op 21 en 22 September a.s. te houden algemeene vergadering van den Bond van Gemeente-politiebeambten in Nederland en den afgevaardigden naar die vergadering den heeren Kok e» Bodenstaf mandaat gegeven. Bij de rondvraag vragen, verachillynyle leden of het bestuur al antwoord ont vangen had op de reeds eenige maanden geleden, tot autoriteiten gerichte verzoe ken inzake invoering van een vrijen dag en uitbreiding der Zondagsrust voor de agenten van politie. De voorzitter, de heer van Putten, deel de mede, dat hij enkele dagen geleden reeds had verzocht aan den heer commis saris van politie om antwoord en dat hem toen was gezegd, dat de burgemees ter tot heden nog geen tijd had kun nen vinden om een beslissing te nemen. De vergadering sprak daarover haaf leedwezen uit en was beducht, dat indien niet spoedig antwoord werd ontvangen, er door de vereeniging geen voldoende maatregelen konden worden genomen, indien dat antwoord onverhoopt nega tief zou zijn en droeg haar bestuur op, als nog te verzoeken om antwoord. Mocht dit binnen eenige dagen nog niet gegeven kunnen worden, dan werd het bestuur opgedragen zich per adres tot den Gemeenteraad te wenden, vóór en aleer de begrooting voor 1912 in de sectteën zou worden onderzocht. Zoo noodig, werd het bestuur gemach tigd te dien einde openbare vergade ringen uit te schrijven, waar de positie der agenten van poltiie zou worden kenbaar gemaakt. De vergadering hield zich overtuigd, dat de gevraagde verzoeken konden wor den ingewilligd, zonder nieuwe finan- cieële offers van de gemeente te vra- gen. Nadat het inmiddels 12 uur was ge worden en de dag van 13 September (de stichtingsdag der vereeniging) was aangebroken, werd nog eenige oogen- bükken in gezellig samenzijn doorge bracht en met nieuwe moed het 12de ver- eenigingsjaar ingegaan. Te ruim 1 uur werd de vergadering ook bijgewoond door twee donateurs, na een woord van dank aan de leden voor hunne opkomst, door den voorzitter gesloten. De heer J. Korevaar Pzn., wet houder dezer gemeente, is wederom ge heel hersteld, zoodat hij spoedig zijn ambtsbezigheden zal kunnen hervatten. KATWIJK. De tegen gistermiddag aan gekondigde gemeenteraadszitting is niet doorgegaan. De aangekondigde vergade ring zal eerst dan doorgaan, wanneer den burgemeester en de heer de Ruijter Zijl- ker een gehoor bij den Commissaris der Koningin hebben gehad. De Raad zal dan in spoedeischende .zitting bijeengeroepen wodren ter voortzetting van de verdaag de zitting van Maandag. ROELO FAR ENDSVEEN. (Vervolg van den wedstrijd .W iel rijders-v ere en iging Het Stalen Ros.) Ongeveer half vier begon de wedstrijd voor nieuwelingen op de korte baan 500 M. waarvoor 20 sportliefhebbers wa ren ingeschreven. Na een spannenden strijd werd de le prijs behaald door Seb'. v. d. Meer Roe lofarendsveen; 2e prijs J. v. d. Meer Dz., Roelofarendsveen; 3e prijs J. de Jong, Amsterdam 4e prijs A. Verdel, Roelofarendsveen; 5e prijs L. v. d. Wiel, Rotterdam 6e prijs B. Grandadam, Roelofarendsveen. Deze wedstrijd en die van beroepsrij ders reeds 111 ons vorig nummer opgeno men hadden plaats onder „Het Regle ment der N. W. B." Tijdopnemer was de Heer P. T. de Jong Leiden. Na afloop trokken de deelnemers voor afgegaan door het Muziekkorps „Liefde voor Harmonie" van deze plaats in op tocht door het dorp naar hun clublokaal de prijswinners met lauwerkransen om hangen, alwaar de prijzen onder toepas selijke toespraak van den voorzitter den Heer P. de Jong Czn. aan de overwin naars werden uitgereikt, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Het was een dag van succes voor Het Stalen Ros, de geheele wedstrijd had een prettig en aangenaam verloop. in de opgave van gisteren gelieve men te lezen voor A. Verdouw, A. Verdel. Oorlogsgevaar Men meldt het volgende uit militaire kringen aan „De Tijd" Het garnizoen Maastricht, waar het 2e bataljon van het 2e regiment infanterie is gekazerneerd, is sedert enkele dagen tot de tanden gewapend. Het bataljon is gereed, oni op het eerste teeken zoo noodig in volledige oorfogtoestand op te rukken naar die plaatsen of grenzen, die het legerbestuur zal aanwijzen. Sedert enkele dagen gevoelen wij wat het wil zeggen „soldaat" te zijn van de Nederlandsche staande armee, en wij begrijpen ten volle de groote verant woordelijkheid, die vooral op ons, solda ten van oudere lichtingen thans onder de wapenen rust. Moeten wij immers niet aan die kereltjes van 20 en 21 ja ren toonen, dat wij bezield zijn met hei lig vuur, dat wij onversaagd zullen strij den, als de Duitscher het wagen dorst, onze neutraifceit te schenden Moeten wij dan niet vergeten, dat wij „huis vaders" zijn, en ons gezin slechts is een „klein" deel van dat groote gezin, dat maatschappij heet Men begrijpt, hoe „verheugd" we wa ren, toen we, schier gereed om weer naar onze haardsteden, naar wachten de vrouw en kleinen, terug te keeren, vernamen, dat de „Marokkanen" ons die poets hadden gebakken om nog een viertal weekjes na te blijven! Enkele pruttelenden heb ik weten te „bewerken", Zij hebjbjp. zicji yet^qepd met den ijzeren wil van het legerbestuur. ,En in gelatenheid zullen wij allen af wachten welk lot ons en onze huisge zinnen beschoren is. In het midden der vorige week is hier op een avond „alarm" geblazen. Dat gebeurt wel meer, maar dan in den regel pas 's nachts, als je op je stroo- zak ligt te droom en van sprongen voor- en achterwaarts, van tirailleurlinie en gevechtsschieten, van reglementen, die om een haverklap gewijzigd worden, van vaandrigs en militie-luitenants, die ook eens effen komen kijken, jn idem zooveel tractemént opstrijken, van je verplichtingen als sergeant der week en a!s patrouille- en garnizoenscomman dant, en wat dies meer zij. Men begrijpt wat een consternatie er Woensdagavond was, toen op het uur van het avondappel het: „Waak, waak, waak, waak, aangetreden vlug, en wa pent u, daar is de vijand" werd getrom pet. Zouden Cambon en von Kiderlen Wachter den oorlog hebben geprocla meerd Officieren en manschappen en kader kwamen in den looppas aanhollen. De bataljonscommandant -deed ge heimzinnig, de subalterne officieren wa ren ook al geheimzinnig, en wij, solda ten en kader, haastten ons om ons zoo spoedig mogelijk in volledige uitrusting te kleeden en aan te treden op de appèl plaats. Of er ook discipline is, niet waar? In plaats van losse „piepers" kre gen wij echte scherpe patronen, 30 in getal. En een uur later rukte het halve bataljon uit Waarheen? Ja, dat wist niemand! Regelrecht naar den Vierlanderblick bij Aken, op het hoogs:e punt van Nederland Zouden we nog ooit, en wanneer, de stad weerzien Geheimlzinnig sloften wij door het nachtelijk duister; de bajonetten wer den afgezet. Plots commandeert onze commandant „balt", niet ver van Maastricht. Enl toen werden wij allen ingewijd in de diepste geheimzinnigheden, en alle mysteries werden opgelost. „Op alle „vreemde uniformen" schieten niemand doorlaten; veldwach- ten betrekken en cfen vijand het door dringen beletten naar Maastricht; de spoorbrug en de voetbrug ove rde Maas moeten beschermd voorden." Ziezoo; wij klopten den ganschen nacht dienst, de bajonet werd niet met bloed bevlekt, en de patrouille, die bij de Maastrichtsche Maasbrug wie leent deze monumentale brug niet? zich had opgesteld in een hok, waarin over dag de paarden van de tram staan uit te blazen, had een rustigen nacht ge had. Nog enkele nachten herhaalde zidh' hetzelfde spelletje, zoodat het heele ba taljon piekfijn wist, hoe wij den Pruis moesten tegenhouden. Sinds Vrijdag is de toestand onze toestand wel te verstaan veranderd. Het bataljon is geconsigneerd, d.w.z. eene compagnie wordt om beurten aan gewezen, om gedurende 24 uren in de kazerne te blijven, en geen voet op straat te zetten. En nu is het nog wel juist kermis in de stad Dit is nog niet alles. Ieder geweer- dragende is in het bezit van 120 scherpe patronen, de uitrusting ligt ineengezet op de stroozakkenhet reserve-ration zit in den ransel of in den broodzak; de revolverdragenden hebben ook scherp ontvangen. En, laten wij dit niet ver geten, de sabels der officieren zijn door den meester-geweermaker zoo scherp ge slepen als een scheermes. De indentiteits- plaatjes ook al uitgedeeld en hangen op je bloote corpus, als een scapulier. Ook de sabels van het kader zijn Zaterdag gescherpt. Zoo iets was den geweermaker maker nog nimmer gebeurd. Zaterdagmiddag kwam even de divisie commandant, generaal-majoor Bryce, kij ken met onzen kolonel Klerk de Reus uit Den Bosch. Nog denzelfden avond zijn ze weer vertrokken. Zóó is de toestand thans; wij mogen, als we geen piquet hebben i n, doch niet buiten de stad gaan, en wij trachten allerlei oplossingen te vinden voor dit oorlogsgeroezemoes. Ik heb mijn vader al dikwijls over het jaar '70 hooren spreken, maar wat hij heeft meegemaakt, is niets vergeleken bij onze „krijgsverrichtingen". Zondag hebben we ons in de kazerne vermaakt met „comediespelen", Een „buun" zooals ze bij ons in Limburg zeggen werd opgeslagen, en de luite nant, die ook al in groot ornaat 24 uren zat stuk te slaan, heeft met ons om het hardst gelachen. Van „comediespelen" gespraken Lijkt al dat zenuwachtig gedoe ook niet op grapjes? Doch grapjes of uien wij „mannen met baarden", zooals de oudere; lichtingen genoemd worden, hopen van heeler harte, dat aan al die dingen zoo spoedig mo gelijk een einde komt. De afdeeling mitrailleurs, behoorende bij de derde divisie infanterie en te Maas tricht in garnizoen, verirok gisterochtend naar Venlo. Den nacht Vuii Maandag op Dinsdag werd ze ingekwartierd te Echt. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. Maandag jl. namen als gasten deel aan het diner van H. M. de Koningin-Moeder ten Pateize gQfesUhjk, ,de vyorziiter, Je- den, advocaat-fiscaal en griffier van het Hoog Militair Gerechtshof teUtrecht, ko lonel Onnen, commandant in het le ge- nie-commandement te Utrecht; mr. Bil- derdijk, lid van Ged. Staten, in de pro vincie Utrecht, Dr. Greidanus te Baarn en predikanten en pastoors in de ge meenten Baarn en Soest. Wij vernemen dat H. M. cIc Ko ningin en Z. K. H. de Prins der Neder landen voornemens zijn van Vrijdag 22 op Zaterdag 23 September en van Maan dag 25 op Dinsdag 26 September te Kerk- Avezaath te overnachten. ,H. K. H. de Prinses blijft gedurende deze dagen op het Loo. In de dagen van ontvangst door H. M., der twee gezanten, die het diplomatie ke corps hier gaan verlaten, is eenige verandering gekomen. Morgen zal de Koningin audiëntie ver- leenen aan den gezant van Rumenië en Maandag d. av. zal H. M. den Ameri- kaanschen gezant in afscheidsgehoor ont vangen. Rooden Dinsdag. De burgemeester van VGravenhage heeft toestemming verleend voor de be tooging en optocht voor algemeen kies recht op Dinsdag 19 September a.s. Wegens de beperkte toegangen mag de optocht echter niet op het Binnen hof komen. Een deputatie van een beperkt aantal personen zal de adressen aan hun be stemming bezorgen. Omtrent het uur van vertrek voor de optocht is nog geen beslissing genomen. Congres fegen het alcoholisme. Het dertiende Internationaal Congres tegen het alcoholisme werd heden om half tien in het Kurhaus onder voorzit terschap van Minister Talma voortgezet. Wegens plotseling vertrek van Dr. R. Hercod uit Lausaune werd diens rapport over wetgeving en alcoholgebruik en een overzicht daarvan voorgelezen door den heer Dault. Dr. von Strauss und Torn ey uit Berlijn brengt vervolgens rapport uit over het vergunningsrecht in Duitsch- land. Een algeheel alcoholverbod achtte hij, althans voor Duitschland, voors-i hands onmogelijk. Wel kunnen de verkoop- en berei dingsplaatsen van alcoholhoudende dran ken zooveel mogelijk worden ingeperkt. Kinderwetten. De Staatscommissie voor een vereen voudigde redactie der Kinderwetten zal aan het einde dezer week hare werk zaamheden hervatten. De Franschen in Marokko. FEZ, 9 Septl De Aidi-Joussi, die zich onderworpen hadden aan generaaMonu- nier, hervatten hun plundertochten en vie len te Sefron de luitenant Hugo de Wille met 600 man van het Sheariffijnsehe leger aan, Hugo de Wille sloeg hen na een ernstig gevecht terug. De Spanjaarden in Marokko. MADRID, 12 Sept. Tijdens den minister raad ontving de minister van oorlog een telegram uit Melilla, meidend dat de Spaansche troepen, die aan den rechter oever van de Kert gekampeerd liggen, opnieuw door een harka zijn aangevallen. Er werd hevig geschoten. Op het oogen- blik, dat generaal Aldave het bericht af zond, hadden de Spanjaarden reeds ver liezen geleden. Hoe groot die echter waren, werd niet gemeld. MELLILLA, 13 Sept. Officieel wordt gemeld, dat de colonne Ordonez gisteren een gevecht leverde. De vijand verloor 76 dooden en kon een groot aantal ge wonden in veiligheid brengen.De colonne- Orozco moest eveneens een gevecht leveren. Muiterij in het Turksche leger. PARIJS, 13 Sept. De Matin bevat een telegram uit Konstantinopel melden de Te Neubenateh is in een compagnie van het 102e regiment infanterie muiterij uitgebroken. Drie offieieren werden dood geschoten. Het Braziliaansche ministerie. RIO DE JANEIRO, 13 Sept. Generaal Memia Barreto is benoemd tot minister van oorlog. Vredescongres. ROME, 13 Sept. Volgens een mededee- ling van de internationale commissie voor de vredesbeweging wordt het 19e vre descongres. dat 25 September te Rome zou bijeenkomen, uitgesteld tot het voor jaar. Brand te Antwerpen. ANTWERPEN. 12 Sept. De in brand staande houtioodsen beslaan een oppei- vlakte van verscheiden H. A., en zijn ge legen tusschen den Ferdinantpolder en het Kerpersche dok. De schade zal millioenen bedragen. De brand woedt nog steeds voort en zal vermoedelijk nog wel eenige dagen aanhouden. De brand is thans tot het brandende gedeelte bepeikt. Volgens de Etoile Beige zijn negen huizen vernieldzeven per sonen gewond. De Metropole schat de schade door den brand veroorzaakt op een inillioen. Cholera. KONSTANTINOPEL, 13 Sept. De m nister van oorlog meldt, dat er onder de troepen die uit Albanië terugkeerden, in het geheel 203 gevallen van cholera zijn voorgekomen, waarvan 25 inet doodelii- ken afloop. MADRID, 13 Sept. De Koning onder- teekende het decreet, Waarbij de staat van beleg wederafgekondigd in de pro vincie Biscaye. Trein gederailleerd. PORTO, 13 Sept, Een trein ontspoor de, wijl een steen op de rails was ge legd. De locomotief, een bagagewagen en zeven wagons werden in de Douro gestort; 3 personen zijn gedood, eenige gekwetst. Gearresteerd. Te Rotterdam is aangehouden de winkelier W. P. van W. Hij wordt verdacht van verduistering! van ruim f600, ten nadeel e van een ven nootschap gepleegd. Een 46-jarig man die begin Sep tember tien nadeele van zijn patroon f 40 verduisterde, die hem tot het be zorgen van een postwissel waren toever trouwd en naar Duitschland uitweek/ jewam* Zaterdagavond bij de politie te Apeldoorn om nachtverblijf aankloppen. Toevallig was hij juist Zaterdag gesig naleerd en werd hij aangehouden en naar Amsterdam overgebracht. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in dm morgen van 13 Sept. 1911, medegedeeld door het kon. Nederl. Meteorologisch instituut te De Bildt: Hoogste barometerstand 767.6 Horta. Laagste barometerstand 753.7 Christian sund. Verwachting tot den avond van 14 September meest matige westelijke tot noordwestelijke wind, zwaarbewolkt, waarschijnlijk regen of on weersbuien, koeler. Beurs» van Amsterdam. 13 September 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 70 Cert. dito 2M dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-|uli. Portugal 4-h ObLTabakspion. 3% Obl. le serie Rusland. 4$4% Obl. 1909Ned.Rec. 4H 7o dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3% Gec. 8. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 47o Amsterdam 1900-01 4'Vo Leiden 1890. 4% idem 1911. Aand. N. West. «üPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C, v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.V.g. A. Unit StatSteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge 61 Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Uew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mij nb. Mij.aand. Aand. Great Cobars Gec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a i 1000 Aand. Moeara Enini Petr. Mij. Aind. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. diro. Aand. Amsterdam Deli Contp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahau Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spvv. Cert.v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake <£Ohio Cert.v.aand. Denv. <s Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 70 General Lien Bontfs dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLien Obl.4M% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 7o le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario <St Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 3 a Vorigei Koers Koers. heden. 84si 84 Me 83? s S3 70?8 '0®HJ 93 M 934 96y2 95 H 92*4 924 95'-a 95.4 66 654 97<8 97 89H 88 88He 88 85 M 85? 101% MM% 104% 47,4 474 574 574' 101? 8 IOI4 87 100*4 1004/ 164 564 57 ASH 48% 43 42*4 694 69% 117 1154 1154 1664 166 141,4 142 184% 184 89 84 660 >48 654 3474 352 4114 413 1924 190M 1564 1545» A He 4*4 *90 15 Me 94 94 4694 468M 13-8 464 44 94 404 834 83M 92*4 92 Vi 97? 8 2034 1044 1035& 714 72 22% 22 H 29 29 75 28 28 M 1024 101M 29% 2941e 974 97% 384 24'Me 24 H 1074 106H 26 26 H 1654 165 34 1004 13% 13M' 107% 101?Ie 1,40 794 80 88 122,4 158.4 167 694 50 41.50 71.70 Marktberichten. WOERDEN. 13 Sept. 1911. Aanvoer ter kaas markt 252 partijen. Prijs Goudsche kaas le srt. f 36 a f40,id. 2e srt. f31,a 35,Zwaar dere f 41,— a fGoudsche gestempelde f 41,—. Alles per 50 KG. Handel vlug. Advertentiën. Geboren: ANTONIUS CHR1STOFFEL, Zoon van W. DRIESSEN. M. R. DRIESSEN— 10615 Bentz. Leiden, 12 September 1911. Haarlemmerstraat 105. Eene besch. juffr. 22 jaar biedt zich aan, bekend met stoppen, mazen, handw. en lichte huisel. bezigheden, van goede getuigen voorzien. Brieven franco no. 10619, bur. „De Leidsche Courant".

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3