Gemengd Nieuws. Uit Stad en Omgeving. zijde beslist onjuist genoemd. Er is niets zekers omtrent de voornemens van den hoogleeraar bekend. (N. R. Ct.) Congres tegen het alcoholisme. De leden van het XIIIe Internationaal congres tegen het alcoholisme, dat he den geopend wordt, waren gisteravond de gasten van de gein. 's Gravenhage die hen in het Kurbaus ontving. Daar het getal congressisten meer dan 1000 be draagt en velen de uitnoodiging aange nomen hadden, evenals talrijke andere genoüdigdcn, bleek de receptiezaal, ver sierd met de wapens van de verschillen de landen, bijna te klein om allen te be vatten. De burgemeester nam met de wethou ders Lely, Jansen, Simons en De Wil de (inr. Verbroek is uitlandig) en eenige raadsleden de honneurs waar. Onder tie jjasten trokken eenige leden van kloosterorden, in pii gekleed, de aandacht. Aanwezig waren verder o. a de minsters De Marees van Swinderen en Regout, dr. Kuyper en de commissa ris der Konnigin in Zurd-Molland, ba ron Sweerts. Na de voorstelling aan de gastheeren verspreiden de leden zich al spoedig in in de aangrenzende zalen, waar evenals in de ontvangzaal bufeftten waren opge richt. Gedurende den geheelen avond deed zich in de groote zaal een orkestje hoo- ren. De openingsplechtigheid der Interna tionale drankweertentoonstelling, ver bonden aan het Internationaal Congres is door vele dames en heereu congres- eisten en verdere belangstellenden van onderscheidene nationaliteit bjijgewoond. De heer Aug. Sassen, lid van de com missie van ontvangst, hield de eigenlijke openingsrede. Nadat vervolgens de pre sident van bet comité van ontvangst dr. iW. P- Ruysch voor de boitenlaiidsehe gasten de rede van den heer Aug. Sas sen had vertolkt, verklaarde de heer iRuys de Beerenbrouck als voorzitter van de commissie van organisatie onder dankzegging aan den heer Sassen voor diens werkzaamheid, de tentoonstelling voor geopend. Het Xlilde Internationale Congres te gen het Alcoholisme is heden in de Kur- zaal te Scheveningen geopend in tegen- Avooröigheid o. a. van de Ministers van Binnen!. Zakeu en van justitie, den Com missaris der Tvoningin, baron Sweerts, .den Burgemeester Jhr. Mr. van Karne- beek leden van het Eerecomité, den Mi nister van Landbouw, Voorzitter van het Pernanent Comitc den Deken van He reford den Voorzitter van het Uitvoe rend Comité Jhr. Mr. Ruys de Beeren brouck; en vele andere leden van het Congrescomité en gedelegeerden van verschillende leden. Op het Congres zijn behalve Neder land bovendien de volgende Staten offi cieel door Regeeringsafgevaardigden vertegenwoordigd: Duitschland, Ver- eenigde Staten van Amerika, Engeland, Oostenrijk-Hongarije, Belgic, Denemar ken, Frankrijk, Griekenland, Potrugal, iRumenië, Noorwegen, Servië, Zwitser land, Zweden,.Uraguay, terwijl de Heili ge Stoel vertegenwoordigd is door den Bisschop van Haarlem, Mgr. Callier, en de Synode der Ned. Herv. Kerk door Ds. Knottenbelt. De Voorzitter van het Organisatie- Comité, Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck heette in de Fransche taal de aanwezige .welkom. Hij stelde daarop het Congres den Z.Eerw. Heer Leigh, Deken van Hereford voor, die vervolgens als Voor zitter van het Remanent Comité een toespraak hield in de Fransche taal. Herinnerende aan het eerste congres te Antwerpen in 1885, merkte spr. op, dat in de kwarteeuw sinds die bijeenkomst, veel vooruitgang in de beweging tegen het alcoholisme valt waar te nemen, dank ook den steun van de geneeskundigen. Na de rede van deken van Hereford die luide werd toegejuicht, hield Minister [Heemskerk eene herhaaldelijk door ap plaus onderbroken openingstoespraak. Hij constateerde daarin, dat sedert 18 jaren, toen zijn vader als voorzitter van het comité van ontvangst, het congres toe sprak, het gebruik van gedistilleerd van ,9 L. per hoofd der bevolking hier te lande gedaald is tot pl.m. 5.5 Liter. En bij ver gelijking met andere landen maakt Neder land een uitnemend figuur. Toch is de vijand nog niet op de vlucht geslagen en schouder aan schouder zal verder gestreden moeten worden. Vervolgens werd het woord gevoerd Idoor Z. D. H. Mgr. Callier, vertegenwoor diger van den H. Stoel. Mgr. verzekerde dat de H. Vader sympathiseert met de 'edele pogingen van zooveel personen van geest en hart om den afc*,iol te bestrij den en dat hij de beraadslagingen van dit congres van heeler harte zegent! (dave rend applaus). Ds. Knottenbelt van de Herv. Kerk con stateerde dat de Kerk moet belang stellen in den strijd tegen den alcohol, omdat die strijd den godsdienst ten goede komt. Daarna werd het Bureau van het con gres gevormd. Minister Talma, tot voorzitter daarvan gekozen, aanvaardde het presidium met een rede, die hartelijk werd toegejuicht. De secretaris-generaal, dr. Slotemakcr de Bruine, deed daarna mededeelmg van ingekomen sympathiebetuigingen. Hiermede werd de openingszitting ge ëindigd. Hedenmiddag vangt het congres zijn werkzaamheden aan. Leidsche Vliegweek. Vannacht ongeveer 4 u ur is het Déper- dussin-toestel gearriveerd en aanstonds is Wijnmalen, wiens mécanicien nog niet aangekomen is, £elf, geholpen door den heer Merens en diens mecanicien, be gonnen met het monteeren van de ele gante machine. Het kleine, sierlijke ding meet van kop tot staart slechts 9 meter met een vleugel- spanwijdte van eveneens 9 meter. Het geheele terrein is prachtig in orde en Wijnmalen sprak dan ook zijn groote tevredenheid uit, vooral over de geno men veiligheidsmaatregelen. Ofschoon er hedenmorgen nog al wat wind stond, had hij alle hoop, dat deze tegen den middag zou gaan liggen. We twijfelen dan ook niet, of onze lezers zullen, vóór ons blad hen onder de oogen komt, den Hollandschen vliegkam- pioen reeds hoog in de lucht hebben zien manoeuvreeren. Onvoorzichtige daad. De metselaar Br., uit Dordrecht, die Za terdagavond uit Rotterdam huiswaarts wilde keeren, stapte aldaar in een snel trein, welke Dordrecht voorbijreed. Toen B. dit bemerkte, wilde hij van het langzamer rijden van den trein bij de brug over het Hollandsch Diep ge bruik maken. Hij sprong uit den trein, werd tegen de brug gesmakt, en sloeg toen weer achterover tegen den trein. JDoor een en ander liep hij zulke ern stige verwondingen op, dat hij te Ze venbergen door dr. Kasteiijn moest ver bonden worden. Met den laatsten trein mocht B. nog naar Dordrecht vervoerd worden. Vergiftigd door snoepgoed. Zondagmorgen werd bij de politie te Groningen aangifte gedaan van een ge val van vergiftiging door het .gebruik van snoepgoed. Het geval betrof twee kinde ren, die in een snoepwinkel suikergoed gekocht hadden. Na het gebruik er van werden zij onpasselijk, ze moesten bra ken en het bleek dat dit tengevolge van het suikergoed kwam. Dc toestand van de kinderen is bp het oogenblik vrij ern stig. De politie stelt een onderzoek in. Op den inventaris van den suikerwinkel is reeds beslag gelegd. September bloeimaand. Bij den heer Wellink, te Oldenzaai, staat thans een pereboom ten tweeden male m dit jaar in vollen bloei. Honderden volkomen bloesems bedekken den boom als met een wit laken. Geen meimaand vertoonde iets schooners. En bij den heer Kuitenbrouwer aldaar hangen aan een gedeeltelijk reeds ontbladerden kas- tanejboom eenige prachtig bloeiende trossenalle wel wonderlijke spelin gen dei- natuur in dezen buitengewonen arogen zomer. Moordaanslag op een poli- tie-agent. In de beruchte Zand- straatbuurt te Rotterdam had gisteren nacht 1 uur een conflict plaats tusschen de politie en enkele Zandstraat indivi duen, die de orde verstoorden, zoodat van de gummistok moest worden ge bruik gemaakt. De twee gebr. Straskers zekere J. Verdijsseldonk en een vrouw trokken zich terug op de eerste verdie ping van pand 27 boven een danssa lon, waar zij door de politie waren heen gedreven, nadat met een mes gedreigd was. Terwijl nu voor dit pand een me nigte samenschoolde,- werd in de rich ting van de politieagenten die voor het huis surveilleerden uit het huis een re volverschot gelost, waardoor de agent 2e klasse D. Tiernego in een der zit- d eel en getroffen werd. De agent zakte door bloedverlies in elkaar, werd een ca fé binnengedragen en daarna naar het ziekenhuis vervoerd. De drie kerels die zich op de eerste verdieping bevonden van het huis, waar uit geschoten werd, hadden inmiddels aan de achterzijde het huis verlaten. 's Morgens in de vroegte werden zij door den inspecteur van politie den lieer J. M. Feuerstein met enkele agenten in hun woning' gearresteerd en naar het politiebureau aan de Pauwensteeg over gebracht. De revolver was verdwenen, maar gebleken moet reeds zijn, dat door een van de Strasters geschoten is. Trambotsing. De stoomtram der Hollandsche Buurtspoorwegen is te Til burg op een met een paard bespannen ijswagen rijdende uit een zijstraat ge- loopen. De wagen werd totaal verbrij zeld het paard bleef met gebroken bee- nen liggen, de bestuurder werd door den zwaren schok van den hok geslingerd en bekwam een ernstige wond aan het hoofd. Na een half uur vertraging" was de tramlijn vrij. Uit een perenboom gevall en. Zaterdagmiddag had de 71-jarige land bouwer T. te Hummelo het ongeluk uit een perenboom te vallen, met het treu- rig gevolg, dat hij weldra overleed. Mishandeling. Te Vucht ont stond twist tusschen den brouwers knecht van Rooij en den metselaar J. van Kasteren. De beide mannen waren elkander reeds lang vijandig gezind en hadden reeds menigmaal twist met el kander gehad. Ditmaal liep de oneenig- heid zoo hoog, dat Van Rooij den ander met een bierglas op het hoofd sloeg, waardoor Van gasteren zoo ernstig ge wond werd, dat hij in het gasthuis moest opgenomen worden. Slaapziekte. Te Loon-op-Zand heeft zich een geval van slaapziekte voorgedaan. Een dienstbode heeft negen dagen geslapen nu is ze gelukkig ont waakt, natuurlijk geheel ontsteld, maar ze komt toch al wat op krachten. Men heeft haar naar haar ouders, te Udenjhout woonachtig, vervoerd. Sabotage aan boo r d. De ha- ring'logger M A 123 van de Visscherij- maatschappij Neptunus te Maassluis, moest haar reis afbreken en kwam met slechts 40 kantjes haring binnen, doordat een opvarend matroos moedwillig het kamrad van het donkey in zee had ge worpen. Het visschen daarna bleef zon der resultaat. De schuldige werd bij binnenkomst door de politie van boord gehaald en gevankelijk naar Rotterdam gebracht. Sic transit. In een plaatselijk blad stond: „Het stemt wel tot wee moed als wij het snoepwinkeltje zien verdwijnen, waarin eens onze voorzaten, nog bengels zijnde, stroopjanussen, zand, sepreepen, zuuthout en meer van dat spul kochten." De leerplicht. Een onderwijzer ontving dezer dagen het volgende briefje van den vader van een zijner leerlingen „Meheer dc reede waarom Jannetje zatterdag de school niet heeft bezoekt, is dat zij heeft zoo dikwijls last dat ze nachst het bet uitkomt en dan is ze smorgens heel niet goet we dachtte eerst dat liet van het speele kwam maar de dochter (dokter) denkt dat ze met de helm geboren is en dat is lasting. Uit achting Xv. I „Hbld." In den afgrond gestort. De 19-jarige J. de Bruin, uit Amsterdam, zoon van dr. de Bruin, die !m et zijn ouders te Klöstens vertoefde, terwijl hij alleen aan het wandelen was, in een afgrond gevallen. Het lijk werd een dag later gevonden en zal naar Nederland wor den overgebracht. Diefstal. Bij den heer G. C. v. Sch. te Haarlem is tijdens een korte uit- stedigheid een gat geboord in de brand kast en daaruit gestolen bedragen van f 230 en f 4000 aan bankpapier en f 4000 aan gouden tientjes met de beeldenaar van Willem III. De heer v. S. is voor een ongeveer even hoog bedrag tegen inbraak ver zekerd. Noodlottig ongeval. TeWouw is een veertienjarig knechtje van den landbouwer J. de Greef op noodlottige wijze om het leven gekomen. Op zijn terugkeer, toen hij hooi naar vee in de weide had gebracht, schijnt hij uit speels chhcid een touw aan een boomtak geslagen te hebben om daaraan te slin geren. Het touw is hem daarbij om den hals gekneld en de knaap werd daar door gewurgd. Brandstichting. Een jong- mensch van goeden huize te 's-Graven- hage werd op heeterdaad betrapt op het stichten van brand in de Sch even ingsche Bosehjes. Naar men verneemt, heeft hij bekend, herhaalde malen in den laatsten tijd soortgelijke brandjes opzettelijk ge sticht te hebben. Hij is gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld. Een kind als onderpand. In de buurt van de gemeente Leek (prov. Gron.) heeft een schipper zijn ongeveer 12-jarig meisje voor een hoop turf aan een vervener in onderpand gegeven. La ter, wanneer hij geld had, zou hij het kind weer komen inlossen. Zeker een nieuw soort onderpand! Tra m ongelu k. Zaterdagmiddag vertrok de electrische tram van Schie dam naar Rotterdam, toen, op den op- *rit, nabij het Roode Hek de tram ont spoorde, met gevolg, dat de bijwagen van den oprit viel. Van de vijf passagiers wer den twee ernstig gekwetst. Zij werden per brancard en rijtuig naar het zieken huis vervoerd. De drie overigen werden per rijtuig naar Rotterdam overgebracht. De wagen is nagenoeg verbrijzeld. Duurder bier. Gisteren hebben de directeuren van de groote brouwerijen te Pilsen een vergadering gehouden, waarbij, naar verluidt, besloten werd den bierprijs met twee kronen per hectoliter te verhoogen. Of ook het export-bier duurder zal wor den, is nog niet bekend. Zigcunershezoek. Apeldoorn kreeg dc vorige week onverwacht bezoek van een bende dootrekkende Zigeu ners, waarvan de mannen het bedrijf van paardekoppers, de vrouwen dat van waarzegster uitoefenen. Midden in de gemeente ging de bende uiteen, zoodat de politie de handen vol werk kreeg. Eenige vrouwen brachten een bezoek aan een manufactuurwinkel, waar zij kleinigheden kochten, maar inmiddels verscheidene dure artikelen1 roofden en onder haar kleeren verborgen. Nog voor zij den winkel veriietefci werd de diefstal ontdekt. De marechaus see werd gewaarschuwd. Deze kon, met het oog op de kleeding van de vrouwen, echter biet terstond tot een fouilleering overgaan. Bij het verlaten van den winkel wier pen zij het gestolene achter een toon bank. Elders in de gemeente posteerden an dere leden van d,e bende zich bij een door gegoede kinderen bezochte school en bédelden b.ii liet uitea.an om edd. Het hoofd der school moest de hulp van de politie inroepen. Op een land onder Kerschoten, waar eenige arbeidersvrouwen aardappelen rooiden, verschenen verscheidene zigeu nerjongens, die, zonder om de protes ten te bekommeren, een tweetal .zakken geheel met aardappelen vulden. Toen eenige boeren op het hulpge roep van de vrouwen toesnelden, lieten de jongens hun buit in den steek. Nog andere staaltjes van brutaliteit werden in minder dan geen tijd gepleegd, doch de politie wist de bende spoedig over de grenzen der gemeente te bren gen. Eep dag later vertrok dc bende onder polrtiegeleide in de richting van Barneveld Een deel van het volkje trok naar Hoen- derloo, waar de inwoners door boeren uit Ugcheien werden verwittigd. Voor de bende uit Apeldoorn vertrok, werd door de aanvoerders van den troep aan den pu- blieken weg de kas opgemaakt. Het bleek toen, dat de zigeuners in bet bezit waren van een aanzienlijke hoeveelheid bankpa pier en goudstukken. Ook werden ver scheidene fraaie paarden medegevoerd. Een aardig toon eelt] e. Dezer dagen waren de wandelaars naar Sonsbeek in de Zijp er getuige van, hoe ieder van de in de weide aldaar loopende koeien vergezeld werd door een spreeuw, die op de wijze, zooals oudlndische-gasten dit meer dan eens bij karbouwen hebben kunnen waarnemen, de vliegen wegving die de dieren kwelden. De spreeuwen gingen hierbij met weergalooze brutali teit |[te werk en de koeien schenen de bedoeling der vliegenvangers te waar- deeren, deden althans geen poging hen weg te jagen. Een dergelijk geval van hulpbetoon in de dierenwereld kwam ons onlangs ter oore. Toen betrof het ook een door vliegen geplaagde koe bij de Caroiine-hoeve. De rol der spreeuwen werd toen waargenomen door een wit kippetje, dat brutaalweg tegen de goedige herkauwer opsprong. „Arnh. Ct". ROELOFARENDSVEEN .Heden wer den onder begunstiging van prachtig zo merweder en groote belangstelling van publiek, de wielerwedstrijden gehouden van de vereeniging Het Stalen Ros. De utislag is als volgt: Lange baan, clubrijden onder leden der vereeniging, le prijs A. Verdouw, 11 min. 9 sec.; 2e prijs H. van der Meer 11 min. 13 sec.; 3e prijs J. van der Meer Dzn. 11 min. 26 sec.; 4e prijs Seb. v. d. Meer 11 min. 32 sec. t Clubrijden op baan van 500 M. le prijs Seb. v. d. Meer, 2e prijs Theod. v. d. Meer en 3e prijs Jac. Siipdonk. Lange baan 7 K.M. voor beroepsrijders le prijs J. v. d. Hulst te Oud-Ade, 10 min. 1 sec., 2e prijs P. v. d. Wiel te Rot terdam 10 min. 37 sec., 3e prijs G. van Staveren te Oudewetering 11 min. Gemeentelijke Aankondigingen. Door J. Abspoel, melkhandelaar alhier, is een verzoekschrift ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcohol-vrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van het perceel Groenesteeg 22. Faillissementen. Uitgesproken: E. I. Hendrix, manufac- turier, te Kerk-Driel, curatormr. J. Versteegh. J. Klaver, handelsreiziger te Alkmaar, cura tor: mr. F. H. G. van der Hoeven P. Vader smid te Barsingerhorn, curator: mr. A. J. M. eesberg A. C. de Vos aannemer te Amster dam, curator: mr. G. Seret C. Frieswijk, bankier en j. J. Kips, bankier beiden den Haag, curator: mr. L. Ph. Denekamp P.J.Adriaans bleeker den Haag, curator: mr. M. j. van der Flier T. de Jong Spekslager, den Haag, cu rator: mr. J. J. Koning J. j. L, Hamer, boot werker te Rotterdam, curator: mr. S. Naayen. Opgeheven: B. W. de Haard, schilder te Ewijk W. de Brtiijn, tc Amsterdam P. J. M. van Doornmalen, Scheveningen J. W. v. Vendeloo, P. A. Rijkoort en C. C. van Gulik, allen te s-Gravenhage. J. Kieft, Leiden. Geëindigd: F. H. Peters te 's-Gravenhage j. S. van der Schaaf f, te 's-Gravenhage H. P. van der Heyden, winkelier te Rotterdam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 Sept. 1911, medegedeeld door het kon. Neder!Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 769.7 Breslau. Laagste barometerstand 740.9 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 13 September zwakke tot matige zuidoostelijke tot zuidelijke wind, toenemende bewolking, kans op regen of onweer, vooral in het zuidwesten, overdag iets koeler. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. De door den dienst ten Paleizc Het Loo aanwezige heeren worden heden vervan gen door Harer Majesteits adjudant kolo nel Graaf Schimmelpenninck, kamerheer Jhr. van Geen en ordonnans officier Jhr. de Beaufort. De Manoeuvres. De Minister zal van 21 tot 23 en van 25 tot 27 dezer de legermanoeuvres bij wonen en daartoe verblijf houden te Doorn. Te Rhenen zal het hoofdkwartier ge vestigd zijn. De Minister van Oorlog heeft aan de marechaussee opgedragen toe te zien op de naleving van de bepaling, dat militairen beneden den rang van officier zich niet zonder bekomen vergunning, in uniform gekleed, al zij het ook voor enkele uren, naar het buitenland begeven. In den afgeloopen nacht is te Amster dam overleden de heer H. C. J. Gritters, directeurderGemeente-electriciteitswcrken aldaar. De heer Gritters was eerst kort als zoodanig in functie. Bij raadsbesluit van 31 October 1910 werd hij tot direc teur der G. E. W. benoemd als opvolger van den heer A, W. Ressing. Voordien was de heer Gritters ditecteur van het electriciteitsbedrijf te Rotterdam. Algemeene staking. MADRID, 12 Sept. Een officieel tele gram uit Bilbao meldt, dat alle arbeiders verenigingen de aigemeene staking hebben afgekondigd. BILBAO, 11 Sept. Te Baracaldo gaven de stakers vuur op een wachtpost van de burgerwacht, die voor de hoogovens was opgesteld. De wacht schoot terug; acht personen werden gewond, van wie twee ernstig. Onlusten. CUIDAD REALDE, II Sept. Te Arga- masilia had een gevecht plaats tusschen de voor- en tegenstanders van den bur gemeester. Drie personen werden ge dood, zes gekwetst. De erkenning der Republiek. LISSABON, 11 Sept. Engeland, Dttifsch- land, Oostenrijk, Italië en Spanje hebben de Republiek Portugal erkend, Beurs van Amsterdam. 12 September 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 /o Cert. dito 23% dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-juli. Portugal 4% Obl.Tabaksmon. 3 70 übl. le serie Rusland. 43%% Obl. 1909Ned.Ree. 4/2 7o dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1395 Mexico 5% Goudi. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3 J/0 Gee. B. Schuld - Venezuela 3 Dipl. Sch. 1905 47o Amsterdam 1900-01 4/0 Leiden 1896. 4% idem 1911. Aana. N. West. Pac.Hyp,B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g.A. Unit. StatSteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aana. Barge <5i Moormann (iiq.) Amst. Cult. Mij. der Vorsten 1: Aand. Kol. Bank Ned. Handelsnipij.Rescontre 5 üew.auuü.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Reujang Leboi'g Mijnb.Mij.aand. Aana. Great Cooars Uec. Holl. Petr. A. Aand. i\.. N. M. i. expl. v. Petr. Br. a i 1UU0 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aanü. Sum Palemb. Petr. Mij. üew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pret. aand. dito. duo. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aana. Deli Cultuur Mij. Aana. Deli-Mij. Aana. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat Pi. Cert. v. Aanü. jviaxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Prei. aanü. Corp. Lim. Aand. Holl. ijz. Spoor nuj. Aanu. Mij. t. Expi. v. biaatssp. Uest.übJ. LSoxiei-Wesel 1875-80 Aanu. Warschau-Weeoen bpw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Ceruv.aand. Chesapeake dcUhio Cert.v.aand. Deuv. <u Kio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 /0 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City bouth Rw. Mexic.lntern.PirorLienÜbl.4ya7o Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 7o le Hyp, Obl. quo Aand. N.-Y. Ontario ei Western Cert. v. gew. aanu. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. bouth Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Klr. 4 70 Goud Obl. Union Pac. Rtr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsteruam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2/a Antwerpen 1887 4 70 Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880 570 Siaatsl. Oostenrijk 1860 3 7o Madrid 186b Turksche loten 1870 Congoioien 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 3 a 33%%. Vorige Koers Koers lieden* 35,'f, 84%'fl 33% 83% 70%. 70% 93 963% 92% 95 H 66% 66 97 97 97 89/.; 887.. 68 ,6 85>« 101jr. 104- -..e 47H 57S 101% Uil 100% 100%' 16534 567» 5 j 48'Hv 4313 43/1 4o 70 63 117» 2 117 15% 163* 1064 144 141 184% 84 90L2 670 ÓUJ 65 >2 J.>0% 352/$ 417 411 196 M 192% »59% 156%' 4/j 4 %3 1534 15% 685 690 94 94 470 4693% 13% 464 43 2 4% 9% 403.J 83% 83% 92% 97% 97% 203% 104% 104*8 7134 23 22% 294 76 75 28 28 102% 29 29 97% 97/a 39l3-K 38% 24% 24% 107% 107% 263% 26 166% 166 100% 100% 134» 134« 107%, 1.30 1,40 80 88 79.%' 122% 158% 167 69% 50% 50 41.50 71.70 Marktberichten. LEIDEN, 12 SepL Vette varkensaiarkt. Vette varkens 95 f0.53 a f0.51, licht soort f0.— a t0.—. Handel vlug. ROTTERDAM, 12 September. Botermarkt. Aangevoerd 77 achtste en 32 zestiende vaten en 2U2 stukken van een half K.G. Prijzen 1 kw. f 67,-2e kw. f61, 3e kw. f57. Per half K.G. 80 a 35 ct. Eieren. Aangevoerd 40346 stuks. Kippen eieren i 4.50 a f 6.25. Eendeneieren f 5.05—5.65 kaikoeneieren f 7.— a 8.—. Veemarkt. Aangevoerd 29 Paarden, 763 vette Runderen; 190 vette Kalveren; 183 nuchtere Kalveren; 689 graskalveren 0schapen of lammeren, 320 Biggen. Prijzen als volgt: Koeien en Ossen 27—42, ct., Slieren 2734 ct. p. 3% kilo. Kalfkoeien f 160 a 290, Stieren f 120-370; Pinken f 90-120, Graskalveren fVaar zen f 120 a 155, Werkpaarden f 120 a 280; Slachtpaarden t80-12b; nuchtere Fokkalveren f 14—20; nuchtere slachtkalveren f a hitten f 60180, Biggen f 7,50-'2.—biggen per week f 1.20 a 1.50. Vette runderen zeer ruiin aangevoerd met tragen handel, handel in melk- en kalfkoeien traag, in magere ossen flauwer dan de vorige week. Jong vee van weinig beteekenis, gras kalveren zeer ruim aangevoerd, handel sleepend weinig loonend. Paarden met weinig handel, biggen beter dan de vorige week. BODEGRAVEN, 12 Sept. Aangevoerd: 190 partijen kaas Uoudsche le soort t 36- a 38/#. 2c soort 1 313% a 33,— Edammer le soort 1 Zwaaiucie üouuscne 141— Handel vlujfr.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3