BUITENLAND. BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. 1 - door het Rijk en de gemeente beschouwd hls voor het publiek verkeer toegankelijk en is ook steeds als zoodanig door het publiek gebruikt. De gemeente Noordwijk had van hare bevoegdheid over het strand ten behoe fte van het plaatsen van badstoelen e. cl. te beschikken, gebruik gemaakt door den pachter Vink bepaalde percee- len te verpachten. Door de duineigena ren ter plaatse was nimmer eenig uit fluitend recht op het strand beweerd nog jninder feitelijk gehandhaafd. Voor hun- pi e beweerde rechten op het strand kon- lien zij bovendien niet den minsten grond panvoeren, hunne titels cn kadastrale pmschrijving en plans, welke laatsie éfeeds ter beschikking van het gemeen tebestuur zijn, deden hunne beweringen éLs grove aanmatigingen kennen, den Jduineigenaren en het gemeentebestuur was bekend, dat het Rijk die beweerde rechten geenszins aanvaardde, integen deel gerechtelijk tegen hen zou optre den ter handhaving der aloude rechten rvan het Rijk op het £trand. De duineigenaren maakten zich du» èn 'door het plaatsen der palen èn door het verplaatsen der gemeentepalen, èn door het feitelijk verhinderen van het plaatsen der badkoetsen boven de pa len, schuldig aan eigen rechting, waar voor zij inbreuk maakten le. Op de strandverordening. 2e. Op de bestaande toegankelijkheid van het strand voor het publiek. 3e. Op het eigendomsrecht van den Staat. 4e. Op het daaruit afgeleide recht van de gemeente en den strandpachter Vink. Plicht ware het daarom geweest van het gemeentebestuur ter handhaving van orde en rust, niet hen hierin te steunen, zooals schijnt te zijn geschied, maar hen hierin te verhinderen, en hen zoo te jdwingen, wilden zij hunne vermeende rechten, die zoozeer tegen den bestaan- den toestand en hunne titels indruisch- ten, trachten te handhaven, daartoe den weg naar den rechter te kiezen, door te gen den Staat eene actie tot grensschei ding of eenige andere actie in te stellen. Op de gemeentepolitie, onder leiding van den Burgemeester berust deze plicht. De Raad had hem, waar hij deze plicht niet nakwam, ter verantwoording moeten roepen. Ook thans nog meen ik, dat op den Burgemeester de plicht rust zijn gezag te doen gelden, en op den Raad de plicht, hem ter verantwoording te roe pen, indien hij zijn plicht niet nakomt. Zoodra men te Noordwijk zal weten, dat het gemeentebestuur heeft besloten ernslig zijn gezag te gebruiken, om wet en verordening te handhaven en geen feitelijke inbreuken op bestaande rechts toestanden ten koste van de belangen en irechten van anderen te dulden, zal ook de orde en rust aan het strand weder zijn hersteld. algemeen overzicht. Aangezien leiten ontbreken, vergenoe gen zich de bladen met het uitspreken van meeningen over de Marokko-onderhandelingen die over het algemeen nogal optimis tisch" zijn, ofschoon men algemeen dacht dat het nog wel geruimen tijd zal duren «er men tot een overeenkomst zal ko men. Over de onderhandelingen bevat de „Lokai Anzeiger" een blijkbaar ge ïnspireerd artikel. Ook daarin iieet het dat er weinig leans is, dat de onderhande lingen spoedig zullen afloopen. „Het is bekend, dat Frankrijk op het gebied der compensaties niet knibbelen zal als het in Marokko de vrije hand krijgt. De moeilijkheden liggen op een ander gebied. Frankrijk moet in de toe komst, als het in Marokko politieke rech ten wil uitoefenen, direct en persoonlijk in heel Marokko voor het leven en eigen dom van iederen Duitschen onderdaan verantwoordelijk blijven, en dit beginsel kan niet scherp genoeg in de te sluiten iovereenkomst uitgedrukt worden, vvan- ineer ten minste deze tot een bevredi gende oplossing moet komen. Het bezit Van een deel van Marokko heeft geen waarde. Wat zou de rijksdag hiervan zeg gen a'is er een crediet voor een aan zienlijk bedrag van millioenen voor het (bouwen van havens en wegen en voor de verscheping en huisvesting van minstens leen legercorps zou gevraagd worden. Dat zal voor 't Duitsche rijk niets meer pf minder beteekenen dan een nieuwe en zeer gevaarlijke, daarbij volkomen nutte- looze Achilleshiel. Om de détails van de politieke en economische ontwikke ling schijnt het in 't verloop der verdere besprekingen in hoofdzaak te gaan. iDaarbii zijn zeer zeker gevaarlijke verras singen te vreezen en er zal nog meni ge harde noot gekraakt moeten worden." Ofschoon, zooals gezegd, men alge meen aan een goede oplossing der kwes tie gelooft zijn in Frankfort de man schappen, die tot bewaking der spoor wegen in geval van mobilisatie dienen voor een oefening van twee dagen op 125 en 26 September opgeroepen. Ter geruststelling heet het verder, dat dit niets met de tegenwoordige situatie te maken heeft. Aangaande het reeds door ons vermel de gerucht over een tieuwe ongesteldheid van den Paus verneemt de „Köln. Vplkz." uit Rome nog het volgends; - „Gisteren en eergisteren liep hier het gerucht dat de Paus opnieuw ongesteld is geworden. De omstandigheid, dat de kardinaal-staatssecretaris niet van zijn zomerverblijf terugkeerde, moest echter de overtuiging wekken, dat elke onge rustheid ongegrond was. Beweerd werd, dat de H. Vader weer een lichte zwelling had gekregen aan de knie en het gerucht is waarschijnlijk daaraan te wijten, dat de Paus niet zijn gewone wandeling maakte. Intusschen duren de audiënties voort en Zondag ontving Zijne Heiligheid kar dinaal Ferraia. Zelfs wanneer zich weel een lichte aanval van jicht zou voordoen, waarop de geneesheeren trouwens de eerste ziekte gerekend hadden, zou zulks niet moeten beschouwd w orden als een bedreiging van de gezondheid des Pau sen. De Paus zal zijn slaapvertrek op de derde verdieping, dat hij vóór zijn ziek te in gebruik had, weer betrekken. Het is door het wegnemen van een muur vergroot en van moderne ventilatie-in- riehtingen voorzien." Het nieuwe Portugeesche kabinet wordt als volgt geschetst: De minister-president gaat door voor een van dc knapste koppen in de repu- bliekeinsche partij en heeft grooten in vloed op zijn geestverwanten en is zeer gezien bij zijn tegenstanders. Hij is eerst 47 jaar oud. Veelzijdige geschriften op economisch en filosofisch gebied, een le vendig democratisch streven, een krach tige w elsprekendheid, zijn deelneming als leider aan de revolutionaire uitbarstin gen van 1891 en 1907 en ten slotte aan de welgeslaagde omw enteling van het vo rige jaar hebben hem doen j)Iaats nemen in de eerste rij van republikeinen. Zijn opvolger als gezant te Parijs zal Magal- haes Lima worden. Van de overige leden van het nieuwe Kabinet valt nog het vol gende te vermelden. De minister van Fi nanciën Duarte Leite bezit groote kennis op het gebied van financiën. Hij"1 was pro fessor in de wiskunde aan.de polytech nische school te Oporto en zeer bekend als schrijver over onderwerpen van finan. cieelen aard. De minister van Buitenland- sche Zaken, Dr. Vasconcellos, was ge neesheer en professor aan de medische school te Lissabon hij was laatstelijk vertegenwoordiger van de republiek te Madrid. De minister van 'Marine Joao de Menezes was jurist en journalist, Ce- lestino de Almeida, de minister van Ko loniën, is eveneens jurist, terwijl het mi nisterie van Oorlog is toevertrouwd aan een militair, generaal Pimento Castro, voormalig commandant van het militaire district Oporto. Mello Leotte, de minis ter van Justitie bekleedde vroeger een hooge plaats bij de rechterlijke macht. Veel bijzonders wordt er niet van ge zegd; zouden zij zich veel bijzonders too- i nen? GEMENGD. is benoemd tot burgemeester van Zwijndrecht P. J. A. de Bruinne; is aan P. Hans Jzn. eervol ontslag ver leend als leeraar aan de R. H. B. S. te Roermond is aan den Oost-lndischen ambtenaar Ch. L. J. Palmer van den Broek, assis tent-resident, toegekend de gouden eere penning als blijk van waardcering zijner belangstelling in 's Rijks wetenschappe lijke en kunstverzamelingen door schen king betoond. De H. Stoel en de Drankbestrijding. Door Z. H. Paus Pius X is tot gedele geerd-' van den H. Stoel op het te Sche- veningen te houden XlIIe Internationaal Congres tegen het Alcoholisme benoemd Z. f). H. Algr. Callier, Bisschop van Haarlem. Wethouder de Vries. De door de uiterste linkerzijde te Amsterdam veel bestreden A. R. wethou der van onderwijs, mr. S. de Vries Czn., was gisteren aan de beurt van aftreding De inzet van den verkiezingsstrijd van unie-liberalen en vrijzinnig-democraten dezen zomer was de val van mr. S. de Vries Czn. als wethouder. Bij 3e stemming is gisteren mr. S. de Vries Czn. herkozen met 22 st. tegen 20 st. op den heer Th. M. Ketelaar (vrijz. dem.J KORTE KRONIEK. Gisteren zouden in de Amsterdam- schen Raad de interpellaties Vliegen- Zwart over de Zeeliedenstaking aan dc orde komen. Wegens het vergevorderd uur (de benoemingen hadden zeer veel tijd in beslag genomen) werden ze in getrokken. De kwestie zal bij de begroo ting worden behandeld. Gisteren moesten in Rotterdam 4 weihouders worden benoemd. De aftre denden waren allen liberaal, doch twee hunner waren als raadslid niet herko zen. Herkozen w erden de heeren D. H. Havelaar en mr. S. Muller Hzn. (libe raal) en gekozen de heeren Jac. van Ves- sen (C. H.) en P. Q. Buskens (R. K.). Het college van B. en W. bestaat door dezen uitslag uit 1 lib. voorzitter (den burgemeester) en 2 lib., 1 R.K., 1 A. R. en 1 C. H. wethouder. De Patriarch van Jerusalem heeft, uit naam van Z. H. Paus Pius X den heer A. Q H. van Spanje, president der St. Wi.iibrordusvereeniging, secretaris van het R. K. Parochiaal Armbestuur, lid van den Gemeenteraad van Utrecht, be noemd tot Commandeur in de Orde van het Hei ig Graf. Voor de verkiezing van een lid van de Prov. Staten van Noord-Holland district Amsterdam VII, (yac. van Eijk anli-rev.) zijn gisteren candidaat N ge steld de heeren dr. G. Bellaar Spruit (v.-d.), E. J. van Det (s.-d.), mr. H. J. van Ogtrop (R.-K.) en mr. J. H. Worst (u.-L) voorste, van B. en W. om in deze over te gaan tot een publieke verpachting, werd daarna zonder discussie of stem ming goedgekeurd. Aan mej. M. W. Kruisheer en den heer H. J. Nederhorst werd grond aan het Regentesseplantsoen in erfpacht uitge geven voor den bouw van een drietal heerenhuizen. KATWIJK AAN ZEE. Op den pubiieken afslag werd besteedvolle pekelharing f 15.85 a 16.50, maatjes dito f 7.75 a 8.55, ijle dito f 11.95, steurharing f 22.50 makree f 7.85 per kantje. VEUR. Bij beschikking van den Mi nister van Oorlog is aan de echtgenoote, van den milicien H. B. van Bommel, van het 4e reg. infanterie, vergoeding inge volge art. l!3bis toegekend tot een be drag van f 0.40 per dag. WARMOND. Zooals gisteren het raadsverslag meldde, zou het Dagelijksch Bestuur dezer gemeente* op advies van dr. Walenkamp, trachten water te be komen bij de Leidsche Duinwaterleiding, omdat èn quantiteit èn qualiteit van het drinkwater hier te Warmond zeer veel te wenschen over laat en zeer schadelijk voor de gezondheid is. Dat B. en W. in deze zaak zeer actief zijn geweest, bleek wel toen gistermiddag reeds werd aan gekondigd, dat driemaal in de week bij de Secretarie water verkrijgbaar zou zijn voor den prijs van 1 en 3 cent. 't Is wel geen gemakkelijke, maar toch een hoogst nuttige en noodige regeling. WOERDEN. Tot wethouders zijn gis teren herkozen de heeren B. van Wijk en K. Schouten Hoogendijk. ZOETERWOUDE. Blijkens beschikking van den Minister van Oorlog wordt aan de echtgenoote van J. H. Munnik een ver goeding van f 0.50 per dag toegekend, gedurende den tijd dat de müitieplichtige voor herhalingsoefeningen onder de wape nen verblijft. GEWESTELIJK GEMENGD. Mond- en klauwzeer. Onder de runderen van den land bouwer P. R. wonende in de Wei poort te Zoeterwoude doet zich een vermoedelijk geval van mond- en klauw zeer voor. Bij den Burgemeester is van dit geval aangifte gedaan, die den Dis tricts veearts te 's-Gravenhage daarvan melding heeft gedaan. Een dergelijk geval doet zich vermoe delijk voor bij een pas aangekocht rund van den landbouwer Z. alhier. Men schrijft ons uit Kudelstaart: Maandagavond werd ons rustig dorpje in rep en roer gebracht door het geroep van brand. Van'alle kanten kwamen menschen aanstroomen, om naar de brand te zien, welk een schoon gezicht op- leverdein Zuider-Legmeersvelden. Fietsers kwamen aangesnord, alles ging naar de brand, om na korten tijd weer te keeren, onder 't zingen van„De brand is ge- bluscht..., enz." en werden door de achter geblevene begroet door 't zingen van „Daar gaat ie weer voor niks". En met recht konden ze dat zingen, want het was slechts een zaadstroo-hoop, welke door één of andere grappenmaker in brand is gestoken. Het rijwiel dat in beslag genomen is van den te Heemstede aangehouden Duitscher, is herkend als te zijn het eigendom van G. de Jong, wonende aan den S!oterweg te Haarlemmer- m eer, waar zooals reeds gemeld is, de vorige week ook deifstal met inbraak is gepleegd. Een rijwiel, dat in dienzelfden nacht bij den daartegenover wonende smid Schouten werd ontvreemd, is terugge vonden in een maïsveld bij den landbou wer Knibbe. Daar deze diefstal onder geheel de zelfde omstandigheden heeft plaats ge vonden ais te Nieuw-Vennep, alwaar o. a. ook drie rijwielen in een maïsveld waren verborgen, gelooft men thans vrij zeker den handlanger in handen te heb ben van den reeds eerder aangehouden persoon, in verband met de rijwieldief stal te Nieuw-Vennep. Gemeenteraad van Bodegraven. De Voorzitter de heer H. Le Coultre burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring en gaat over tot installatie der her kozen leden en het gekozen lid en neemt vervolgens de gebruikelijke eeden af. Hierna wenscht hij de herkozen leden geluk inzonderheid het nieuwe lid den heer J. Splinter en hoopt dat ook door hem medegewerkt zal worden om de aangename toon die in de vergaderingen heerscht te behouden en in het belang der gemeente Bodegraven werkzaam te zijn, waarna hij de heeren uitnoodigt zitting te nemen. Alsdan worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijnProcesverbaal van kasopname waaruit blijkt dat de ontvang sten bedragen f 16199.48 de uitgaven f 14766.16 alzoo een balig saldo van f 1433.32. Wordt voor kennisgeving aan genomen. Eenige reclames hondenbelasting en hoofdelijke omslag die mede voor kennis geving worden aangenomen. Een schrijven van de leden van de brandpiket waarin gewezen wordt op onbillijke salarisregeling der brand weer en waarin de brandpiket beschouwd wordt als een eerepostje. Zij geven te kennen dat indien ook hun post niet ge salarieerd wordt zij hun ontslag nemen. Het dagelijksch bestuur zal deze zaak onderzoeken en den raad advies uitbrengen op de volgende vergadering. Een adres van de commissie van het ziekenhuis wijzende op het nut ervan en op den financieelen toestand en vragen den raad een subsidie van f 100 voor het jaar 1912. De voorzitter stelt van om dit adres te behandelen wanneer de be grooting aan de orde is. Wordt goedge vonden. Een schrijven van het bestuur der afdeeling Alfen van de Nederlanasche onderwijzersbond, verzoekende om her ziening der salarisregeling. Een memorie van toelichting was er bij ingesloten. Dit schrijven is in handen gesteld der Schoolcommissie die de salarissen vol doende acht en geen wijziging noodig oordeelt. Ook het Dagelijksch bestuur is van deze meening waarmede de Raad instemt. De heer Rabinowitz vraagt zijn ont slag hetgeen hem eervol wordt verleend. De heer Schenk vraagt ontslag als lid van de leerplichtcommissie, wordt even eens eervol ontslag verleend. Volgt de benoeming van een onder wijzer. Er zijn twee vacaturen de heeren Kamp en Visser. In de vacature Visser kan worden voor zien doch in de vacature Kamp nog niet. Voor de vacature Visser worden ge noemd de heeren Schilling, Burger en Beretta. Na stemming blijkt de heer Schuling de aangewezen persoon. De Voorzitter vraagt of de Raad ook goedvindt dat deze benoeming tevens geldt voor teekenonde/wijs wordt goed gevonden. De heer T u r k e n b u r g die als raads lid herkozen is, werd weder benoemd tot Wethouder. Aan de orde is de gemeente-begrooting 1912 die handen gesteld wordt van de financieele Commissie. Vastgesteld wordt de rooilijn aan de Noordstraat van af het huis van C. Bate laan tot Wervershoef; zoodat bij even-, tueel te bouwen perceelen men even wijdig met de straatweg moet blijven met genoemde perceelen.Wordt goedgevonden. De Voorzitter sluit daarop de vergadering. Gemeenteraad v. Noordwijkeihout. Voorzitter de heer J. Sweens, burge meester. De heeren J. Warmerdam, her benoemd lid, en de heeren L. M. van Noort en P. Verdegaal, benoemde leden, worden beëedigd en nemen zitting. De voorzitter herdacht den afgetreden wethouder, den heer G. Warmerdam, die meer dan 40 jaren het raadslidmaatschap bekleedde en de laatste twee jaren het wethouderschap. Hij bracht hem namens den Raad en de gemeente een woord van dank voor hetgeen hij voor de ge meente deed, en sprak de hoop.uit, dat de heer Warmerdam nog vele jaren ge tuige mogen zijn van den vooruitgang der gemeente, die hij zoovele jaren naar best vermogen gediend heeft. In plaats van den afgetreden wethou der werd benoemd de heer J. Warmer dam, die ook werd benoemd tot ambte naar van den Burgerlijken Stand. De Rekening van ontvarfgsten en uit gaven der gemeente over het dienstjaar lglO werd voorloopig vastgesteld in ont vangst op f 30.052,52, in uitgaaf op f 27.463,97 en alzoo met een batig saldo van f 2588,55. Aangeboden werd de Begrooting voor den dienst 1912. Voor kennisgeving werd aangenomen het bericht van Dr. H. J. van der Wijst, dat hij deze gemeente heeft vèrlaten. Aan diens opvolger, Dr. W. H. M. Sengers, werden dezelfde toelagen (tot een gezamenlijk bedrag van f 450. toegekend, als door Dr. van der Wijst werden genoten. Aan mej. Frohn, onderwijzeres aan de openb. school in het Dorp, wordt eene gratificatie van f 50.— toegekend, voor bewezen extra-diensten tijdens de ziekte en de vacature van het hoofd der school. De vergadering wordt daarop gesloten. Gemeenteraad van Oegstgeest. Voorzitter de heer J. van Griethuyzen burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening van de vergadering door den Voorzitter leggen de onlangs herbenoemde leden de vereischte eed 211 af. De voorzitter wenscht deze leden geluk met de intrede van hun nieuwe zes-jarige periode. De notulen worden gelezen en vast gesteld zonder wijziging. Ingekomen zijn: Besluit van den Commissaris der Ko ningin dat de heer T. van Praag, arts te Wassenaar benoemd is tot lid van de Gezondheidscommissie te Katwijk. Mededeeling dat de overeenkomst met Leiden gesloten is. Verzoek van de Tramwegmaatschappij om 5 lantaars het heele jaar door te doen branden. De meerdere kosten zullen door de maatschappij worden gedekt. Wordt toegestaan. Aan de orde is verkiezing van een wethouder wegens aftreden van den heer Juffermans als raadslid. De heer Juffer mans wordt als zoodanig herbenoemd en neemt zijn benoeming aan. Naar uit Milaan aan de „Köln. Volksztg" gemeld wordt, had Maandag te Sesto de twaalfde Milaneesche Katho liekendag plaats. Er waren 22.000 deel nemers. Ook kardinaal-aartsbisschop Fer rari nam aan den Katholiekendag deel. De „Sabah" meldt, dat keizer Wil helm, de keizerin en de kroonprins in de lente van 1912 een bezoek zullen brengen aan den Sultan van Turkije. Paris-Journal verneemt uit Londen, dat het ministerie van Oorlog de wach ten om de forten heeft versterkt. Vier torpedojagers en 13 torpedobooten heb ben last gekregen den geheelen nacht te kruisen voor den mond van den Theems. De juistheid van het bericht blijft natuur lijk voor rekening van het blad dat er melding van maakt. De Brusselsche Gazette verneemt, dat, aangezien de onrustwekkende geruchten over de gezondheidstoestand in Italië bevestigd worden, de te Rome te hou den interparlementaire conferentie tot het aanstaande voorjaar zal worden uitgesteld. Het Russisch telegraafagentschap meldt dat in het Chineesche district Hai- ning, provincie Kiangsoe, onder de Mo- hammedaansche bevolking onlusten zijn uitgebroken. De stad Hai-ning is in han den der opstandelingen. Er zijn troepen naar het tooneel van de onlusten gezonden. Volgens een telegram uit de hoofd stad Mexico zijn de regeeringstroepen on der generaal Morales bij Chinameca in den staat Morelos met een troepenafdee- ling van generaal Zepata slaags geweest. Vijftig aanhangers van Zepata moeten ge sneuveld en ook hij zelf moet in het ge- gevecht gevallen zijn. Te Verdun zijn op klaarlichten dag tijdens een doopplechtigheid alle schil derijen uit de kerk gestolen. De verdwenen schilderijen zijn een Christus van 2 M. 10 bij 1 M. 50, een Sinte Clara en een Christus aan Maria Magdalena verschijnende. Het zijn schilderijen van groote waarde. De lijsten ervan waren eerst stukgeslagen. Te Perpignan zijn vijf beambten van een opvoedingsgesticht, die wijndruiven gegeten hadden, bezweken. Het onderzoek bracht uit, dat de druiven afkomstig waren van een wijnberg, waar men het schade- fijke gedierte met een arsenik-houdend middel uitgeroeid had. Koninklijke besluiten. Bij Kon. besluit is de waarneming der betrekking van inspecteur der registratie en domeinen voor den ambulanten dienst opgedragen aan D. Voüté, ontvanger der registratie ea doraeinea te Huist; - LEIDEN, 6 September. De landbouwtentoonstelling. Het staat nu vast, dat de landbouw tentoonstelling geopend zal worden door den heer P. van Hoek, Directeur-generaal van den landbouw. ZEx. de Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel, de heer Talma, die eerst uitgenoodigd was, heeft die uit- noodiging niet kunnen aannemen. Wegens lS-jarigeri militairen dienst zal morgen aan den heer J. B. G.. van den Bergh, adjudant-onderofficier-kwar tiermeester bij het 4e reg. infanterie al hier, de bronzen gesp worden uitgereikt. De teraardebestelling van het stof felijk overschot van wijlen prof. G.Wilde- boer zal plaats hebben Vrijdag a.s. 12 uur op de begraafplaats der Nederd. Herv. gemeente te Oegstgeest. Bij resolutie van den Minister van Koloniën is W. Smit te Oegstgeest ter beschikking gesteld van den gouv.- generaal van Ned.-Indië, teneinde te wor den geplaatst als tijdelijk aspirant civiel gezaghebber bij het binnenlandsch be stuur in de bezittingen buiten Java en Madoera. BOSKOOP. De Raad dezer gemeente heeft in zijn zitting besloten tot dc de finitieve stichting van een steenkolengas- fabriek met directeurswoning en kantoren en tot het aangaan van een geldleening van f148.000 ten behoeve daarvan. Het geheele werk moet 1 Juli 1912 worden opgeleverd. De gemeente-aëro- geengasfabriek, voor een tiental jaren al hier gesticht, zal opgeruimd worden. In dezelfde vergadering werd tot wethouder herbenoemd de heer J. Jongejan. GOUDA. In de alhier gehouden raads zitting zijn de herkozen leden, de hee ren Van de Velde, Herman, van Ree; Vergeer en Jongenburger en het nieuw gekozen lid de heer Broekhuizen, be ëedigd en geinstailleerd. Tot wethouder werden herkozen de heeren H. J. Nederhorst en C. W. van de Velde. Laatstgenoemde wenschte, voor het nemen van een beslissing over de al of niet-aanneming gebruik te ma ken van den tijd van beraad bij de wet gesteld. In de vorige vergadering staakten de stemmen over een voorstel van den heer IJselstijn-, om de bediening van het overzetveer aan den Turfsingel onders hands te verpachten aan den tegenwoor- tligen pachter voor de som van f 1072 oer iaar. Thans werd dit voorstel ver- wprRsa met ïfi tegen .8 stemmen, ü?t

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2