Ie belangen van den landbouw en de ifdeciing behartigde. Na lezing en goedkeuring der notulen (terd mededeeling gedaan van een aan- «1 ingekomen circulaires en brochures, lie alle v.K>r kennisgeving werden aan genomen. Daaronder was het verslag van len cursus in Hoefbeslag, le gedeelte, die h het voorjaar onder leiding van den teer D. van Orüting in een der lokalen ?an de Practisciie Ambachtschool werd gehouden. Er waren 13 deelnemers in- heschrevende geheele cursus werd Eechts door 7 leerlingen gevolgd, ter- tvij! 4 1 i ingen van de Ambachtschool !le les.se ritis bijwoonden. Er werden 10 lessen gegeven. Het oad- - werd fnet lust en ijver gevolgd <v. -un alle leerlingen kon toegang tot het 2e ge- tkcliC worden verleend. De ontvangsten beliepen f264 en de uitgaven bedroegen ecu gelijk bedrag. Het bestuur heeft zich gewend tot de Maatsch. tot Exploitatie van Staatsspoor wegen om verbetering van de losplaats aan" den Morsdiweg. Bij lam nieren ver voer vooral openbaarden zich tal van moeilijkheden, omdat de lammeren kon den wegloop cn en soms onder den trein terechtkwamen. Het bestuur ontving ten antwoord, dat aan de bezwaren zou wor den tegemoet gekomen, gelijk bereids ls geschied. Bij voldoende deelname zal dit jaar wederom een cursus in paardenkennis worden georganiseerd. De regeling werd aan het hoofdbestuur overgelaten. De behandeling van den beschrijvings brief voor de algeineene vergadering ont lokte geen discussie. Besloten werd met het hoofdbestuur mee te gaan inzake dc discussie over mond- en klauwzeer, om deze zaak pas te behandelen als het rapport eener commissie ad hoe zal zijn verschenen. Het adres, dal het hoofd bestuur wil richten aan de Tweede Kamer over de Tariefwei en dat concludeert de wet te verwerpen, werd zonder discussie of stemming goedgekeurd, nadat slechts één lid aanteekeniug had verzocht buiter. stemming te zijn gebleven. Als plaats voor de algcinecne vergadering in 1912 zal McdembÜk werden gesteund. Voor het lidmaatschap van het hoofdbestuur (vac. J. v. d. Koogh te Middelharnis) werd eerst car.didaat gesteld jhr. A. J. B. Six (Oegsigecsi;, die echter bedankte, waar na rnr. A. j. Fokker zich bereid ver klaarde een candidatuur aan te nemen. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer O. Kamp (Warmond) en tol plaats vervangend afgevaardigde de heer P. Ver- klcy (Leiderdorp), die zich beiden de keuze lieten welgevallen. Het voornaamste punt van de agenda waren wel de mededeelingen van het bestuur over de tentoonstelling. Na gezette overweging heeft het be- stuui besloten zooals reeds bekend de afdeelingen groot en klein vee niet te laten doorgaan. Reeds vroeg h^d het bestuur zich tot den Directeur-Gene raal van Landbouw gewend met het oog op het heerschende mond- en klauwzeer inzake hH doorzetten van de voorberei dingen. Er werd medegedeeld, dat hier tegen geen bezwaar kon bestaan, omdat event, de tentoonstelling ook zonder vee zou kunnen doorgaan. Op 15 Juli wendde het bestuur zich nogmaals tot den Direc teur om zijn meening. Hoewel het ver bod tot het houden van tentoonstellingen was opgeheven, stelde het bestuur toch op prijs inct de Regeering voeling te houden. Door den Directeur-Generaal werd, na raadpleging van zijn adviseur, dr. Remmeits, ten sterkste ontraden de afdccling groot vee te handhaven. In de vergadering der tentoonstellings-com. missie, bijgewoond door het bestuur, is deze kwestie toen ampel besproken en werden 4 leden afgevaardigd om nog maals den Directeur de zaak voor te leg gen en te betoogen, dat het gevaar voor mond- en klauwzeer zoo goed als ge weken is. De commissie is onverrichter- zakc huiswaarts kunnen gaan. Al zou men het niet kwalijk nemen, toch bleek zeer duidelijk, vooral door dr. Remmeits, dat men aan zijn opinie vasthield. Bij meerderheid van stemmen is toen, hoe wel zeer noode, besloten geen groot en klein vee toe te laten. Het bestuur be treurt het wegvallen van het vee, omdat men niet kan laten zien, hoe de veestapel is vooruitgegaan. In verband hiermede heeft de com missie besloten andere afdeelingen uit te breiden, waarvan indertijd mededee ling in ons blad werd gedaan. De afdeeling Zuivel met 177 inzendin gen belooft zeer belangrijk te worden. Voor paarden zijn 55 inschrijvingenal is de quantiteit beneden verwachting ge bleven, aan qualiteit zal het ruimschoots worden vergoed. De afd. Pluimvee telt bijna 200 nummers, een zeer groot aan tal voor een landbouwtentoonstelling. iVoor Akkerbouw kwamen 18 inzendin gen, hoofdzakelijk uit Haarlemmermeer. iTer opluistering zijn pl.m. 60 nummers; van welke beteekenis deze afdeeling is, blijkt o.a., dat twee firma's afzonderlijke tenten van resp. 340 en 240 vierk. M. zullen plaatsen en dat de Melkinrichting De Landbouw een complete melkinrich ting in werking zal doen zien. Voorts bestaat er gegronde hoop, dat iZ.Exc. Minister Talma de tentoonstel ling zal openen. De aan de tentoonstelling verbonden feestelijkheden het z.g. Lunapark beschouwt het bestuur als een noodza kelijk kwaad, 't Schijnt echter, dat een tentoonstelling niet zonder vermaken kan slagen en zoolang het publiek niet hoog genoeg staat, om de. landbouw, te waardeeren, moet men wel aan het wufte verlangen voldoen. Door meerdere leden werd aanmer king gemaakt over het niet doorgaaan van de afdeeling groot-vee. Het bestuur bad zich niet tot de Regeering moeten wenden, maar had stil zijn gang snoeten gaan, omdat eén verbod niet bestond. Men verbaasde er zich trouwens over dat het bestuur over een zoo belangrijk punt het oordeel der algemeene verga dering niet had gevraagd en meende., dat tut oordeel anders zou hebben ge luid. In ieder geval was het bestuur te genover de Regeering door een besluit der algemeene vergadering gedekt ge weest. De voorzitter antwoordde, dat het be stuur er niet aan gedacht heeft een ver gadering te beleggen. Het bestuur had blanco volmacht en behoefde dus het oordeel der leden niet in te winnen. Men kon niet anders handelen en moest het gevoelen der regeering inwinnen. De vocizitter der afd. groot-vee, de heer Neeb, een regeeringsambtenaar, had ver klaard, niet langer het voorzitterschap te willen bekleed en zoo het bestuur zich niet tot den directeur-generaal wendde. Men liep overigens de risico, als men met de voorbereiding was doorgegaan, dat enkele dagen vóór de opening het houden van tentoonstellingen zou zijn verboden. Volgde men het advies niet op dan zou men de belangrijke regeerings- inzending moeten missen cn zou de of- ficieele wereld zich van de tentoonstel ling afgetrokken houden, evenmin als er dan iets zou zijn gekomen van een vor stelijk bezoek, waarop men toch altijd nog hoopt. Het bestuur meende ook, de verantwoordelijkheid tegenover de veehouders niet te kunnen dragen, om dat bij het mogelijk uitbreken van mond en klauwzeer de schuld aan het door drijven zou worden geweten. Hiertegen werd opgemerkt, dat het gevaar voor mond- en klauwzeer g«?uk- kig als geweken mag worden beschouwd. Het bestuur had niet moeten zwichten voor Regeeringsambt* naren, die de zaak uit theoretisch oogpunt beschouwen. De boeren hadden hun belangstelling ge toond en het aantal inschrijvingen be droeg 185, grooter dan op cenige an dere tentoonrtelling. De landbouwers, de mannen van de practijk, waren dus niet bevreesd. Men stelde de afdeeling groot-vee verre boven een regeerings- inzending en achtte de luister van een vorstelijk bezoek te duur gekocht voor het vervallen van het vee. In het opvolgen van het advies zag men wederom een zich moeten bukken van de vrje boeren voer de mannen der wetenschap, i Van bestuurszijde werd nog aange voerd, dat critiek gemakkelijk is, het bestuur, dat de verantwoordelijkheid draagt, kon niet-anders handelen. Er werd nog eenig debat gevoerd over persaangelegenheden, waarbij door de aanwezige journalistenleden geklaagd werd over bevoorrechting van een be paald blad, tegen de nadrukkelijke be lofte van het bestuur in, terwijl een an der de samenstelling der perscommissie critiseerde, waarin geen enkel journalist zitting had. Het bestuur zal alsnog trach ten die leemten aan te vullen. Hierna werd de vergadering gesloten. Bij Koninklijk besluit van 17 dezer is benoemd tot tijdelijk aide-essaieur van den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken te Schoonhoven de heer J. J. Borgerhoff Mulder alhier. Voor het examen Hoogduitsch, la ger onderwijs, slaagde te 's Gravenhage mejuffr. J. A. A. Swaan, alhier. Voor de benoeming van een tijdelijk leeraar in de oude talen en letterkunde aan het gymnasium te Leeuwarden wordt als nummer één voorgedragen de heer M. A. Schwartz, docts. in de klassieke Iet teren te O e g s t g e e st. Op den Nationalen Schermwedstrijd, uitgeschreven op 19 en 20 Aug. door de Scherm Ver. „Lagardère" te Rotterdam behaalde de Scherm Ver. „Jeanne d'Arc" Onderafd. R.K. Volksbond alhier in den córpswedstrijd 2e pr. degen, door de heeren J. Raaphorst, TIL Raaphorst en A. de Haas. In den personeelen wedstrijd behaalde le pr. sabel de heer J. Raaphorst, le pr. langen stok de heer M. Dickhoff. 5e pr. langen stok de heer H. Duijkers. De Burgemeester van Aalsmeer. In de Vrijdag gehouden raadsvergade ring van Aalsmeer bracht de heer iRave- stein bij de rondvraag de wijze in be spreking, waarop door den Burgemeester als zoodanig en als secretaris de zaken worden behartigd. Hij meende dat alle raadsleden overtuigd waren, dat het lang niet goed gaat in de gemeentezaken. ,De pogingen, die door enkele raadsleden zijn aangewend om hierin verbetering te brengen, bleven tot dusver vrij wel vruch teloos. Telkens stuitte men op den onwil en misschien ook wel op de onmacht van den burgemeester, mede in zijn qualiteit van Secretaris. Verschillende feiten werden door spr. genoemd, waarbij de burgemeester niet of niet goed de besluiten van den iRaad zou hebben uitgevoerd. Spr. verweet den burgemeester, dat hij als secretaris niet het minste plichtsbesef heeft Waar spr. uit tal van bewijzen de overtuiging heeft, dat hoe goed de gemeentebelan gen door den Raad ook worden behar tigd,'ze door den Burgemeester worden veronachtzaamd, daar heeft de raad den plicht om' in te grijpen en spr. stelde voor dat B. en Ws. de Regeering op de hoogte zullen stellen hoe de zaken hier loopen, - .i Na langdurige bespreking werd ten slotte met 10 stemmen vóór en ééne onthouding het volgend besluit geno men „De Raad der Gemeente Aalsmeer, „Gehoord de besprekingen over het beleid van den heer J. G. Heijdanus als burgemeester dezer Gemeente, heeft besloten: „le. Gedeputeerde Staten uit te noo- digen een onderzoek in te stellen naar de wijze wajarop de burgemeester in die hoedanigheijd en als secretaris de plich ten aan zijn ambt verbonden vervult „2e. dit besluit te brengen ter ken nis van den Minister van Binnenland- sche Zaken." De heer Spaargaren Jz., die zich bui ten stemming hield, was van meening, dat de burgemeester de gemeente gedu rende die 24 jaren nog niet zooveel scha de berokkend heeft. De burgemeester, die aanvankelijk1 ontslag had gevraagd, heeft deze aan vraag ingetrokken en is op het oogen- blik met verlof tot 15 Sept. a.s. ALKEMADE. De gemeenteraad houdt eene openbare vergadering op Woens dag den 23 Augustus 1911, voorinid- dags te 9 ure. De agenda vermeldt: 1. Ingeko men stukken en mededeelingen. 2. Ge- meenterekening over 1910. 3. Aanbie ding Gemeentebegrooting voor 1912. 4. Verhooging jaarwedde Gemeente-Ont vanger. 5. Drinkwatervoorziening (deel name aan maatregelen ter verkrijging van); en 6 Reclames Hoofdelijken Om slag 1911. Bij den gemeenteraad zijn de vol gende stukken en mededeelingen ingeko men. a. Dat de benoemde onderwijzers H- Hageman aan de o. 1. school te Nieuwe- wetering, den 17 juli jl., en A. J. M. van der Eerden aan de o.l. school te Rijp- wetering, den 1 Augustus j.l., in functie zijn getreden. b. Dat Ged. Staten hebben goedge keurd het raadsbesluit van 26 Juli jl., tot wijziging der begrooting voor 1911 en het schoolgeldkohier over het 2e kwar taal 1911. c. Dat 11 dezer voor de gemeente is aangekocht een nominaal bedrag van f 1000, 23/2 pCt. inschrijving in 't Groot boek. WARMOND. Nog woei gisteren de vlag hoog op onzen teren, ten teeken dat het octaaf van Mgr.Smeuiders' feest nog niet geëindigd was. En als we de kerk binnentraden: de vlugge klimopran ken slingerden nog om de witte pilaren, de guirlandes trokken nog hun sierlijke bogen docr beuken en langs wanden, het priesterkoor leek r.og een bloemenhof, bij de altaren prijkten de vaandels van den R. K. Volksbond, het Geestelijk Verbond en van Sant Cecilia. Kortom alles was nog in volle feestdos en verwekte bij ideren kerganger weer gevoelens van blijdschap en jubel om het groote feest, wat we deze week gevierd hebben. In de vroegmis werden door den Wel Eerw. kapelaan Omtzigt, alle parochianen uitgenoodigd het Plechtig Lof bij te wo nen, opdat Mgr. dan gelegenheid zou hebben aan de parochianen zijn dank te betuigen. De Hoogmis, die door den jubilaris zeiven werd opgedragen voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn der gemeente, c'roeg hetzelfde feestelijk karakter, wat de geheele kerk vertoonde, doordat de vieistemmige Mis van Gruber, evenals Dinsdag, onder leiding van den heer J. v. Egmond, vocrirefeflijk werd uitge voerd. Deze Mis werd gezongen op ver zoek van den Jubilaris. Des avonds ten zeven uur begon het aangekondigde Lof, waaronder Z. H. E. zij'n parochie aldus toesprak „Met voorliefde heb ik mij tot tekst ge kozen de woorden van den 33sten psalm Gelukkig het volk, dat verstaat den klank van den bazuin, dat wandelt in het licht van Uw aangezicht. Nadat deze woor den nader waren verklaard, dat n.l. op hooge feestdagen de Israëlieten op den bazuinstoot bijeenst roomden, om te vie ren de geheimenissen van Gods genade, schetste spr. de vreugde van den Ko ninklijken psalmist, als hij zag, hoe het leefde in den lichtglans van Gods aange zicht, d.i. hoe God er behagen in vond Zijn volk met goedheid, barmhartigheid en liefde te overladen. Davids hart juich te als hij zag hoe zijn volk een Godsdien stig volk was. Ook mijn volk, het volk van [Warmond, zeide Mgr., is een godsdienstig volk, dat kent en beseft al de heerlijkheid des Priesters. Dat heeft het weer getoond, nu het God's Huis heeft verheerlijkt met prachtige, zinrijke versiering, doordron gen als zij zijn van den luister, die de Heer aan het Priesterschap des Nieuwen Verbonds geschonken heeft. Heel mijn gemeente heeft voor dit hoogfeest gearbeid en daarom mijn har- telijken dank aan ieder in het bijzonder, en aan allen in het algemeen, want allen hebben medegeholpen om Gods tempel te verheerlijken en te verlichten met een ver lichting voer vele tijden lang. Mijd volk heeft geluisterd naar den bazuinstoot, om het priesterjubelfeest luistervol te vieren. Daarnaast is God gevoelig voor de eer Zijn afgezanten bewezen. Zijn goedheid en barmhartigheid straalt uit in mijn geringe persoonlijkheid. God is louter barmhartigheid geweest voor mij gedurende 50 jaar en meer. Dan verhaalde spr. in bijzonderheden hoe van zijn eerste studiejaren af tot op heden toe, 's Heeren barmhartigheid met hein is geweest, hem genezend^ van zeer ernstige krankheden, zóodat hij nu voor zijn parochie staat, uiterst gelukkig en tevreden, in gezondheid en welstand, die voor zeer benijdenswaardig worden ge houden, gelukkig en tevreden nog wer kend, de eenige van de dertien, die met hem het H. Priesterschap ontvingen. Ne gentien jaren werkte hij thans te War mond in opgewektheid en inwendigen vrede. Wel niet zonder bitterheden, want nemo expers hostis, niemand is zonder vijanden, maar de rust zijns harten i.s door die bitterheden niet gestoord. Tot op den dag van lieden leef ik in onveranderde getrouwheid aan den eed vóór 50 jaren in handen van den bis schop afgelegd, de eed van stipte gehoor zaamheid aan het kerkelijk gezag. En tot loon hiervoor heeft het Z. H. den Paus behaagd, mij te benoemen tot zijn kamerheer, mij op tè nemen in zijne familie, zooals die waardigheid heet. Als burger van den Staat heb ik den toets van strengen critiek doorstaan en ben ik door het Staatsgezag niet het eereteeken begiftigd. En zoo sta ik voor u, als de gehoor zame priester, gehoorzaam aan het Leer gezag der Kerk, gehoorzaam cn onder danig aan Kérk en Staat. Het Jubeljaar gold bij de Israëlieten ook als tijd van verzoening. Ook ik bied U de erkentenis van al mijn tekortkomin gen. Ook hij vergaf gaarne alles: vergeef ons onze schulden, gelijk ook wij verge ven. Bieden wij God wederzijds onze trouw en gehoorzaamheid en toewijding aan het Kerkelijk gezag, hetgeen de grondslag is van ieder christelijk leven, waarvan het loon geen eereteeken of on derscheiding is, maar hij die zich gehoor zaam toont aan het Kerkelijk gezag, wint het rijk der Hemelen, want die onderda nigheid is de onmisbare voorwaarde om zijn zaligheid te bereiken. Na een gevoelvolle peroratie eindigt Z.H.E. met de woorden„Dat het God behage met liefde op de parochie van Warmond te blijven neerzien en over haar uit te storten de rijkste zegeningen voor tijd en eeuwigheid." Toen het Lof geëindigd was, sloot ook het Jubelfeest. GEWESTELIJK GEMENGD. De heer Valk, tuinder te V e u r, kreeg van éen knecht van v. B., tuinder te Loosduinen, omdat deze bij een twist omtrent een oude veete uiet in het gelijk werd gesteld, een slag op het hoofd met een paal en wel zoo hevig, dal onmiddel lijke doktershulp noodig was. Het hoofd is zoodanig gekwestst, dat men voor het leven of krankzinnigheid vreest. Zaterdagavond ontstond bij den land bouwer P. v. E. aan den schouwweg te Wassenaar een begin van brand doo- hooibroei. Brandmeesters oordeelden het noodig, dat de berg uitgegooid zou wor den. Voor alle zekerheid werd de spuit ook op 't terrein gebracht. Van tijd tot tijd deed de spuit dienst, doch omstreeks elf uur konden de spuitgasten weder huis waarts keeren. Gemeenteraad van Nieuwkoop. Voorzitter de lieer H. B. Onderwater, burgemeester. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen der vorige ver gadering worden gelezen en goedge keurd. De Voorzitter deelt mede een schrijven van Ged. Staten houdende me dedeeling dat de jaarwedde van den Ge meente-Ontvanger lager is, dan het aan gegeven minimum' volgens de in 1908 vastgestelde vormen. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten de verhooging van f28 op de begrooting van 1912 te brengen. Voorts is ingekomen een schrij ven van B. van Wilgenburg, verzoekende het perceel wei- en hooiland. Sectie E no. 1060 en 1061 weder voor twaalf jaren op de oude voorwaarden te mogen huren voor f42 per jaar. Wordt dienovereen komstig besloten. Wordt medegedeeld dat de Inspecteur van de Posterijen te Utrecht het plan voor de te maken spreekcel heeft veranderd, in verband waarmede de aannemingssom volgens berekening van den Gemeenteopzichter en van den heer J. Bodegraven f50 hoo- ger zal worden. Wordt besloten het werk uit te laten voeren voor f250. Wordt besloten een nieuwe brandzeil aan te schaffen voor de brandspuit te Noorden. Komt in behandeling de gemeentere kening dienst 1910 DeVoorzitte zegt, dat de comVnis- sie van onderzoek, volgens haar schrif telijk uitgebracht rapport de rekening en de daarbij behoorende bescheiden en be wijsstukken hebben onderzocht cn in or de bevonden, weshalve zij adviseert tot voorloopige vaststelling der rekening in ontvangsten op f 17390,86V2, iu uitga ven op tl6322.771/2, liet batig slot op f 1068,09. Aldus wordt besloten. Naar aanleiding van een brief van het voorloopig comité van drinkwatervoor ziening in dezen streek, waarbij de le den worden verzocht eene vergadering bij te wonen op Donderdag 14 Sept. a.s. te Breukelen-Nijenrode, wordt besloten eene afwachtende houding aan te nemen en niemand af te vaardigen. Op voorstel van den heer van der Weijden Wordt na eenige discussie besloten alles wat voor aanbesteding vatbaar is, bij inschrij ving aan te besteden onder de ingezete nen onder voorwaarde dat het geleverde aan eerste qualiteit moet voldoen. Straat- steenen zullen door het Gemeentebestuur zelf aangeschaft worden. Eveneens wordt op voorstel van den heer v a n der W e ij- den besloten, dal alle werken, spoed- eischende uitgezonderd boven een bediagi van f25, ook aanbesteed zullen worden,' opdat niemand later kan zeggen, dat hij voor gemeentewerk gepasseerd wordt. Nadat wijders worden goedgekeurd twee concept besluiten van comptabelen aard sluit de Voorzitter dc vergadering. Gemeentezaken. Gemeenteraad. De Gemeenteraad vergadert op Don- derdag 24 Augustus 1911, des namid dags te twee uur. '1 e behandelen onderwerpen le. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden. 2e. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het Duitsch aan de Hoogere Burger school voor jongens. 3e. Benoeming van eene onderwijzeres aan de school der 3e klasse no. 5. 4e. Voorstel tot bestendiging van H. J. Hartvvijk in de betrekking van leeraar aan de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. 5e. Suppletoire staat van beprooting, dienst 1910, van het H. G. of Anne Wees- en Kinderhuis. 6e. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1910, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. 7c. Rekening, dienst 1910, van de ste delijke fabrieken van gas en electricitcit. 8e. Voorstel tot verhuring van een stuk grond aan de Rembrandstraat aan de naamlooze vennootschap Nationaal Grondbezit". 9e. Voorstel tot kostelooze overname in eigendom en onderhoud bij de ge meente van twee gedeelten an de Oranje straat en een gedeelte van de Nassau- straat. 10e. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de vernieu wing en herstelling van eenige kadas trale plans. 11e. Voorstel tot verhooging van volg nummer 193 der begroo.'jig, dienst 1911, „grondlasten en person-ele lasten". 12e. Voorstel tot verkoop van een ge deelte berm langs den Ha; rlemmertrek- vaart, kad. bekend gemeen'* Noordwij- kerhout, sectie C, no. 737, aan Jac. van Steijn. 13e. Voorstel tot aankoop van liet gymnastieklokaal ia» de Pieterskerk gracht no. 7, met lejbelioorende woning en speelterrein, en vaststelling van den desbetrcTR*den begrootingsstaat. 14e. Rekr-ji. n van de ontvangsten en uitgaven der f c:\eente over het jaar 1910. 15c. Vaststelling van het le suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1911. De Gy.iicoz- rtiekzaal aan de Pieterskerkgracht. Sedert een aantal jaren heeft de ge meente in huur gehad de gymnastiek zaal met daarbij behoorende onderwij zerswoning aan de Pieterskerkgracht no. 7, van de erfgenamen van den heer J. Kneppelhout, en waarvan het vruchtge bruik behoort aan mevr. de wed. J. Knep pelhout,- geb. van Braam te Oosterbeek, voor den huurprijs van il200 's jaars. Bij het college van B. en W. is meerma len de vraag gerezen, op welke wijze in de behoefte aan beschikking over een flin ke turnzaal zou moeten \uorzien worden, wanneer de bt-»r> ande huurovereenkomst te eeniger tijd bv. door verkoop #van de zaal door de eigenaars aan derden, door opzegging van de huur als anderszins teniet zou moeten worden gedaan. Zij zijn daarom in onderhandeling met de eigenaren getreden, die de zaal voor een bedrag van f25.000 te koop aanboden, welk bedrag ten slotte na loven en bieden werd teruggebracht tot f20.000. Het komt B. en W. thans raadzaam voor, om zich den eigendom van deze zaal en woning te verschaffen en zij geven: derhalve den Raad in overweging om de daarvoor benoodigde gelden ad f20.000 met f550 overdrachtskosten te hunner be schikking te stellen. Niet alleen dat daar door de post van f1200 voor huur der zaal van de begrooting verdwijnt, maar de gemeente zal dan ook nimmer voor het feit gesteld worden, dat aan de be- schikknig over deze turnzaal door de ei genaars een einde wordt gemaakt. Voorts is noodig een bedrag van f 4000 voor verandering van den vloer, verbete ring der verlichting, ventilatie en waterlei ding. B. en W. becijferen, dat de gemiddelde jaarlijksche kosten, die gedurende de eer ste veertig jaren uit den aankoop zullen voortspruiten, pl.m. f 100 minder zijn dan de tegenwoordige huurprijs bedraagt. Het jaarlijks aan rente en aflossing te! betalen gemiddelde kan derhalve geen bezwaar tegen het voorstel zijn, te min der indien men bedenkt, dat het terrein met den opstal dan ook dadelijk het volle eigendom der gemeente wordt en als perceelen in het midden der stad voor de gemeente een begeerlijk bezit zal zijn, vooral wanneer na veertig jaren wegens dat bezit geen gemiddeld jaarlijksch be drag van f 1100 meer op de begrooting van uitgaven behoeft uitgetrokken te wor den. Voor de benoeming van eene on derwijzeres aan de openbare school 3e klasse no. 5 (Maresingel) worden voor gedragen de damen 1. J. J. G. Bruintjes.; 2. M. J. de Haas en 3. A. M. Gestman< alien tijdelijk onderwijzeres aan open bare scholen te dezer stede. Voor vernieuwing en herstelling! van plans van het ten Raadhuize gede poneerd kadastraal archief vragen B. en JV. een erediet aan van f 103.65,

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2