Uit de Pers. Uit de Natuur. BUITENLAND. Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Zaterdag 19 Augustus. STATEN-QENERAAL. TWEEDE KAMER. Kort Verslag van de vergaderingen der Kamer. Het Kort .Verslag der vergaderingen Van de .Tweede Kamer der Staten-Gene- jraal verschijnt in den avond van eiken !dag, waarop de Kamer vergadert De abonnementsprijs bedraagt f 1. !Men abonneert zich voor den tijd van een geheel zittingjaar. Voor de verzending van Eet Verslag aan abonnementen binnens lands is geen port verschuldigd. ,Wij stellen onze lezers echter in de gelegenheid, mits zij dit TIJDIG opge ven, het Kort of Analytisch Verslag te bekomen voor den prijs van 50 cent. 1 De verzending van het Verslag ge schiedt ook in dit geval portvrij. Alle betalingen van het Kort Verslag geschieden bij vooruitbetaling. De aandacht van hen, die reeds voor de vorige zitting op het Kort Verslag waren geabonneerd, wordt er op ge vestigd, dat het noodig is, om, wan neer zij ook gedurende de nieuwe zitting het Verslag weder wenschen te ontvangen, zich opnieuw te abon- neeren, en dat het, met het oog op eene geregelde toezending van het begin der zitting af, gewenscht is dat vooral TIJDIG te doen. Om de bestelling te vergemakkelijken, komt in dit nummer een formulier voor, hetwelk duiciellijls; ingevuld, aan de Administratie, OUDE SïlVGEL 34, LEIDEN, moet gezonden worden. DE DIRECTIE. Een lied per week. No. 25 uit „De Leeuwerk". Liedjes. [Ö7oocden van Muziek van ,P. Franssen. Adr. P. Hamers.) Liedjes, 'k liet u binnen komen Door het deurken van mijn hart; Liedjes, ;kgaf u al mijn droomenj Blij mijn blijheid, bang mijn smart. Zie, nu gaat ge schuchter henen In uw simpel klankgewaad, Doet ge lachen., doet ge weenen, Elk die uw geluid verstaat. Liedjes, ?k zal u nooit vergeten,; Want in u zingt mijn gemoed; Eerst door u heb ik geweten, 'Wat mij 't harte kloppen doet. De Vrijzinnig-democraten. Het „Huisgezin" ziet in de ophef fing van „Land en Volk"- als hoofdoigaan der vrijz.-dem. partij het bewijs, dat deze partij niet bloeit. „Land en Volk" heeft een zeer kundi- gen hoofdredacteur: het Kamerlid Mr. Marchant, en haaf medewerkers Ka merleden en Professoren zijn alle mannen van de bovenste plank. Toch heeft deze zeldzaam knappe staf het vrijzinnig-democratisch hoofdorgaan niet op de been kunnen houden. Wel zal „voor de bevordering en ver spreiding der vrijzinnig-democratische be. ginselen" .door het hoofdbestuur van den Vrijzinnig-Democratischen Bond eerlang „een nieuw orgaan" in het leven worden VI. De Bijen. (Slot.) Onverschillig op welke plaats de keu ze van een zwerm bijen gevallen is om er hun woning in te richten, hetzij een holle boom, een oud, door anderen ver laten, nest, of een bijenkorf door een ,Sjmker klaargezet, de eerste zorg van de nieuwe bewoners is, na nauwkeurig de geheele ruimte opgenomen te hebben, alle openingen, op één enkele na, dicht te maken. Bij deze opening stellen en kele bijen zich op, om nauwkeurig on derzoek te doen met hun voelsprieten naar de binnenkomenden en vreemdelin gen, die wellicht met kwade bedoelin gen zouden willen-binnendringen, tegen te houden. De werkbijen, die zich hierover dus niet behoeven te verontrusten, beginnen Idan hun werk. Wanneer het een reeds vroeger bewoonde ruimte betreft, zijn de noodzakelijke herstellingen spoedig ver richt: tot de kleinste opening toe wórdt tdicht gemaakt met een harsachtige stof, |de voorwas, die de bijen op 'de knoppen Kran beuken, populieren en naaldboomen Verzamelen. Was de woning nog niet be woond geweest, dan gaat natuurlijk alles langzamer in zijn werk, alhoewel het re- geroepen, maar een dagblad zal dit blijkbaar niet zijn, een maandblad of weekblad misschien. De weelde van een algemeen dagblad schijnen de vrijzinnig-democratische bee- nen niet te kunnen dragen. Uit het tenietgaan van dit blad, als hoofdorgaan der partij, blijkt opnieuw, dat deze partij wel een groot aantal kundige officieren, maar geen soldaten heeft. Nu zegt Mr. Marchant wel, dat „Land en Volk" te veel een Haagsch blad was om de geestverwanten buiten de Resi dentie te bevredigen, welke „voor het meerendeel gevonden worden in die kringen der bevolking, die zich niet de weelde kunnen veroorloven, meer dan één courant te betalen", maar welke v r ij- zinnig-democr atische geweste lijke of plaatselijke couranten lezen die geestverwanten dan toch, daar vrij zinnig-democratische dagbladen uiterst schaarsch zijn. De pers is tot zekere, tot voorname hoogte de afspiegeling van de beteekenis en den invloed eener partij. Welnu, naar dezen maatstaf gemeten, kan inen, vooral na het wegvallen van „Land en Volk", de vrijzinnig-democratische partij geen grooten invloed toekennen. Staatsexploitatie van Spoorwegen. De „Standaard" schrijft daarover: Zoo de spoorwegen gelijk de ver keerswegen in het algemeen al niet in staatkundigen zin tot de productie middelen kunnen gerekend worden, zijn ze toch zóó nauw bij de productie, en 'is de productie zóó nauw bij hen ge- interesseerd, dat op het .programma van diegenen, die den grond en de productie middelen aan de gemeenschap willen brengen, de „Verstaatlichung" der spoor wegen terecht één der eerste punten is; dat zelfs is overgenomen door velen, die in het algemeen géén voorstanders van genoemde socialiseering zijn. Het valt trouwens niet wel te ontkennen, en vloeit ook voort uit wat dezer dagen in eenige hoofdartikelen in ons blad werd betoogd, dat ons beginsel zich niet tegen Staatsexploitatie van spoorwegen verzet, zoo deze noodig en goed blijkt. Met terzijdestelling van principieele kwes ties kan deze zaak op practische gronden op de eene of andere wijze beslist worden. Zijn er altijd geweest, die zich op practische gronden tegen de „Verstaatli chung" verzet hebben, omdat zij meen den, dat deze geen beter exploitatie zou kunnen opleveren dan die, welke we nu hebben, den laatsten tijd vooral is er alle reden, Staatsexploitatie niet als het eenig goede aan te grijpen, nu in een naburig land het bewijs geleverd wordt, dat met „Verstaatlichung" niet zoo maar op eenmaal uit het moeras te komen is. Vergelijkt men de spoorwegtoestan den in landen met Staatsexploitatie met de onze, en denkt men daarbij aan den omvang, dien bij Staatsexploitatie der personeelkwestie zou aannemen, dan is vooralsnog niet in te zien, dat wij in ons land met Staatsexploitatie beter af zouden zijn. Geruststellend is het dan ook, dat de Staatscommissie voor de spoorwegen zich in haar overgroote meerderheid tegen in voering van Staatsexploitatie heeft ver klaard. Op zich zelf zegt het reeds veel, dat slechts 6 leden waren voor Staats exploitatie als overgangsvorm, en .9 leden voor blijvende particuliere exploitatie maar deze uitspraak wordt nog meer beteekenend, zoo men in aanmerking neemt, dat van deze ,9 leden er slechts 4 voor particuliere exploitatie door één maatschappij waren, terwijl de overige 5, voorstanders van het twee-maatschap pijen-stelsel, volgens het rapport der Staatscommissie „de meest aaneengeslo ten groep" vormden. Het is lang niet onmogelijk, en voor zoover we kunnen nagaan, niet onwenschelijk, dat dit resul taat welks beteekenis niet weggeno men wordt door de zeer onzuivere eind stemming, waarbij zich 8 leden voor één maatschappij en 7 voor twee verklaar- sultaat hetzelfde is. De fundamenten voor hun bouwwer ken moeten thans gelegd worden: deze echter beginnen van boven. Een groep bijen begeeft zich naar het hoogste punt van hun woning, zij grijpen met hun kaak- pooten de plaatjes was, die tusschen de segmenten van hun achterlijf afgescheiden worden, kneden deze met de kaakpooten en wanneer ze slap genoeg geworden zijn, bevestigen zij het aan de zoldering. Telkens komen weer anderen, die hun wasplaatjes aantrekken aan het reeds hangende, zoodat ten slotte een tamelijk gelijkmatige schijf was van de zoldering naar beneden hangt. .Thans begint het fijnere werk: op deze plaat worden de cellen gevormd, en wel zoodanig dat ieder neerhangend scherm uit twee lagen van cellen bestaat. Deze cellen nu be staan, zooals iedereen weet, uit regelma tige zeshoeken, die door een pyramide- vormig vlak aan de onderzijde afgesloten worden. Hoe nauwkeurig deze arbeid is bewijst wel het feit, dat men wiskunstig berekend heeft, dat het niet mogelijk is met dezelfde hoeveelheid materiaal een grooter inhoud te bereiken. Na deze eerste dubbellaag van cellen worden er andere gevormd, evenwijdig aan deze. Wanneer aldus een bergplaats gevormd is', komen de bijen aan met voedsel, honing, die in de cellen wordt opgezameld, voor zoover ze niet voor dadelijke consumptie aangewezen wordt, en stuifmeel der bloemen, dat dadelijk door de thuisgeblevenen, en zqq ze den de Regeering aanleiding zal geven, vooralsnog geen verandering in ons spoorwegsysteem te brengen. Een betere werkwijze. n de (A. R.) „R o tt e r d a mm! er" heft A. B. wederom een klacht aan over de werkwijze van ons parlement. Hij zou bij belangrijke wetsontwer pen vooruit door den Voorzitter met de Centrale Sectie willen laten bepalen, hoeveel tijd vjoor een bepaald ontwerp zal worden bêstemd; op welken datum de openbare behandeling zal aanvangen wanneer die zal moeten zijn geëindigd, en op welken dag en uur de eindstem ming zal worden gehouden. Daarbij zou vooraf moeten geïnfor meerd zijn door wie namens de verschil lende fracties het woord zal worden ge voerd en hoeveel tijd voor ieder beschik baar kan worden gesteld. Wat dit alles betreft, bestaat er nu niet de minste orde of regel. En nu zegge men niet dat de door ons voorgestelde werkwijze een smoren van de discussie of een belemmering van het vrije woord zou zijn. Men moet zich ook door het geroep van „het vrije woord" niet te spoedig laten verschrikken. Er zijn tegenwoordig opvattingen van de vrijheid in omloop, waarbij het be grip van vrijheid zoetjes aan de grens van bandeloosheid begint te naderen. Vrijheid voor mijn persoon om pre cies te doen en te laten, wat mij goed dunkt en met anderen niet te rekenen! Gelukkig land, gelukkige vergaderin gen, gelukkige huisgezinnen, waar zulk een begrip van vrijheid wordt gehul digd Er komt toch immers, om tot de Twee de Kamer terug te keeren, ook volgens den vurigsten vrijheidsman, een oogen- blik, waarop de discussie moet ophou den, en ware iemand dwaas genoeg om dit te ontkennen, dan zou het feit van de afschaffing van de dupliek hem voor goed weerleggen. En men zal toch ook niet willen be weren dat de Kamer niet geroepen is iets af te doen. Stelt men het groote nut der parle mentaire discussie in een eindeloos her halen van het pro en contra van de dingen, dan maakt men van de Kamer een misplaatste debatingclub, waaraan geen behoefte is, en die men buiten de Kamer zooveel kan oprichten als men wil. Somfiiige roode woordvoerders mogen zulk een wangedrocht van halve ge leerdheid het ideaal vinden, verstan dige menschen achten het niet gewenscht dat het 'Nederlandsche parlemlent het voorbeeld geve van een ontaarding en verwording, die vierkant in strijd is met onze oudste en beste tradities. De Tweede Kamer mag niet zijn of blijven, voor zoover zij dat reeds is, het heilig huisje van de Volkssouvereiniteit, die in theorie neerkomt op de wijsheid van Jan Rap en zijn maat en in de prac- tijk op de gruwelijkste tirannie. Zie de jongste staking te Amsterdam Resumeerende bevelen we dus het denkbeeld, om voor elk ingrijpend wets ontwerp een vooraf bepaalden en afge- perkten tijd van openbare behandeling vast te stellen aan, als iets dat door het gezond verstand als voor de hand liggend wordt aangewezen, en dat zon der eenige wijziging van het Reglement terstond zou kunnen worden toegepast. Medische hulp ten platteïande. Het orgaan der Ned. Maatsch. van Geneeskunde, „Vox Medicorum", schrijft over het gebrek van medici ten platteïande, o.a. Het zal niet gemakkelijk zijn om wer kelijk afdoende maatregelen te nemen, want de medici hebben bljjkbaar een sterke neiging, om zich juist daar te ves tigen, waar zij het minst noodig zijn. Zij concentreeren zich in de steden, waar de bevolking opeengehoopt woont en waar telefoon en electrische tram' de af- reeds zijn, door de bijenlarven, veror berd wordt. Hiertoe kneden de bijen uit het stuifmeel met de honing een deeg, dat zij den larven voorzetten. Deze brij, is echter niet steeds hetzelfde. De larven, die eenmaal geroepen zullen zijn, als ko ningin op te treden, krijgen een brij van andere samenstelling, als die waaruit ge wone werkbijen gekweekt zullen worden. Het schijnt dat de voeding hier de hoogst merkwaardige eigenschap bezit, geheel de bouw van het dier te wijzigen, daar alle larven geheel hetzelfde zijn, en alleen diegene, die de z.g. koningsbrij krijgen, tot koninginnen opgroeien; in hoeverre hierbij meewerkt het feit, dat de wo ningen voor a.s. Koninginnen grooter ge maakt worden, is nog onbekend. Alhoewel het schijnt, dat alle werk in de korf door de werkbijen verricht wordt, het voorname werk, 't doen voortbestaan der bijen komt geheel op de Koningin neer. Na een korte afwezigheid, enkele dagen na haar geboorte, uit de korf, die men de huwelijksreis noemt, komt zij in de korf terug', om deze nooit meer te verlaten, en zich voortdurend met eier- leggen bezig te houden. De koningin be gint in het voorjaar, ongeveer in het mid den van een raat, haar eitjes te leggen, telkens in iedere cel één. Uit deze eitjes ontstaan uitsluitend werkbijen. Later, meer in den zomer legt zij eitjes waaruit slechts hommels geboren worden. Uit deze eieren ontstaan nu binnen weinigen tijd larven, die bijna onbeweeg- hJK lil Jma R»jve,ü liggen, geveeg Vol standen doen verdwijnen, maar juist daar, waar het gebrek aan medische, hulp zich het sterkst doet gevoelen, in afgelegen streken met hier en daar op uren afstand van elkander gelegen wo ningen, komt er geen. De reden hiervan is betrekkelijk een voudig: op die afgelegen" posten is geen bestaan te vinden en zelfs het feit, dat ook in de groote steden de mógelijkheid van een behoorlijke positie door het toe nemend aantal geneesheeren kleiner en kleiner wordt, zal den stroonf niet in de goede richting kunnen leiden. In de steden toch bestaat de kans, om| zich er boven op te werken, ten kóste iweN licht van minder gelukkige collega'fc, maar op de buitenplaatsen is dit onmo gelijk. Daarom ligt de weg tot verbetering alleen in het verbeteren van de positie der geneesheeren op de hulpbehoevende plaatsen. Wanneer het mogelijk zal zijn ergens een bestaan te vinden, waar dan ook, dan zal men ongetwijfeld wel art sen vinden, die zich het plattelandsle ven zullen laten welgevallen. Hoe die positieverbetering kan plaats vinden, is van minder beteekeniswaar een wil is zijn verschillende wegen Dat kunnen wij voorloopig aan de hoogere machten overlaten: de regeering weet, dat er gebrek is aan geneeskun dige hulp ten platteïande, ongetwijfeld zal zij nu reeds bezig zijn met zich vol komen op de hoogte te stellen van de 'uitgebreidheid van dezen misstand, mis schien overweegt zij reeds, wat zij doen kan, om hulp te geven,, waar die noo dig is, en met gerustheid wachten wij dus af, wat de regeering doen zal. Over tuigd, dat binnen korten tijd de behoefte aan geneeskundige hulp overal in ons land zal verdwenen zijn, geven wij alleen uiting aan onze belangstellende nieuws gierigheid, naar de wijze, waarop deze hoogst belangrijke zaak geregeld zal worden". De Week. Het belangrijkste nieuws van deze week is- wel geweest de gelukkige tijding dat de Heilige Vader, over wiens gezond heid de geheele beschaafde wereld zich bezorgd maakte en voor wiens herstel door niet weinigen een hartelijk gebod omhoog gezonden zal zijn, weer aan de beterhand is. Gelukkig kunnen ook de dwaze verzin selen van sommige anti-katholieke bla den weersproken worden die vertelden dat de Paus geesteskrank was. Hoe ze aan die praatjes kwamen? Hebt ge al eens een koortslijder ge zien, lezer? Herinnert gij u dan dien wilden oogopslag, die dikwijls uitpuilende glazige pupillen en, wanneer de reactie intrad, die vaak wezenlooze uitdrukking in de moede oogen? Welaan, van die verschijnselen, die bij Z. H., toen hij in onrustbarend zware koortsen nederlag, werden waargenomen hadden de journalisten gehoord, en zij fantaseerden er op voort; natuurlijk in de verkeerde richting. De wensch was de vader der gedachte. Maar bij de in trede van het herstel verdween die uit drukking bij den Paus, die zelfs in de crisis Zijn volle helderheid van geest had behouden. Hij is nu weliswaar nog niet volkomen genezen, maar met het oog op den verrassenden vooruitgang der laatste dagen mag gezegd dat Hij spoedig zal hersteld zijn. „Als een onweersbui op een zomerschen dag, zoo is de ziekte van Paus Pius X geweest", zegde dr. Mar- chiafava, een zijner geneesheeren. Moge zulk een overgaand donderbui- tje ook zijn het verschil tusschen de werkgevers en werknemers op de En- gelsche .spoorwegen. Maar het laat zich niet .aanzien dat deze wensch in ver vulling zal gaan. Daarvoor zitten de grie ven der werklieden te diep geworteld, die zelfs, de bemiddeling aanvaardend de werksterszoodra zij naar het oordeel van dezen genoegzaam gegroeid zijn, wordt door hen de cel met een wasdek seltje gesloten, de larve wordt een pop, waaruit na eenige dagen de volwassen bij te voorschijn treedt; geheel deze ont wikkeling speelt zich voor de koninginnen in pl.m. 16, de werkbijen in pl.m. 22 en de hommels in pl.m. 25 dagen af. Wanneer door de snelle vermeerdering de bevolking te talrijk wordt, vindt een verhuizing op groote schaal plaats: de bijen gaan „zwermen". De koningin, ge volgd door een groot gedeelte der werk bijen verlaat de korf om een nieuwe wo ning op te zoeken, waarin natuurlijk de ijmker hen, in zijn eigen belang, behulp zaam is, door hen in een nieuwe korf on der te brengen. .Wanneer soms tegelijker tijd twee koninginnen zich in den korf bevinden, wijkt de oudste voor haar jeugdige tegenstandster, ofwel heeft een vurig gevecht plaats, dat slechts eindigt met den dood van een van beiden. De levensduur der bijen is zeer ver schillend, terwijl een koningin tot vijf jaar leven kan, worden de werkbijen, althans in het drukke zomer seizoen zelden ou der dan zeven of acht weken. Het zware werk maakt hen spoedig afgetobd en voor gebrekkigen is in de korf geen plaats; de eenige gunst, die zij van de jongeren verwachten kunnen is dat zij hun lijden verkorten door hen te dooden. .Hiervan weten de hommels mede te spreken, die door hun luiheid en gulzig heid, een groote Jast in den korf zijn, van minister Asquiih, toch dz «taking lte« ten doorgaandaarvoor staat ook de trots der spoorwegdirecties die zich in 1.907 af een concessie hadden zien afdwingen^ borg. Juist deze overeenkomst echter vta 1907 is nu de bron der onlusten gewoi* den. ,De meening dat de patroons zich niet aan de overeenkomst hielden, leidde; er toe om hieraan, ofschoon zij nog tot 1914 geldt, bruusk een eind te mak ene. De kwestie is deze: Toen jn 1907 de staking dreigde omdat de patroons wei- gerden met den bond van spoorwegper soneel te onderhandelen om betere ar beidsvoorwaarden, maakte minister Lloyd, George door zijn tusschenkomst daar aan een eind en 6 November van dat jaar werd de regeling getroffen om eventu- eele geschillen vreedzaam op te lossen,- Hiertoe werden verzoeningsraden in gesteld. In de eerste plaats werden voor, iedere maatschappij sectieraden voor af zonderlijke categoriën van het personeel ingesteld, voor machinisten, stokers, con ducteurs enz. Iedere sectie bestond uit een gelijk aantal van door het personeel ge kozenen en van de directie, met een voor zitter door beiden gekozen. Konden de ze geen oplossing der hangende ge schillen brengen dan werden deze ge bracht voor den centralen verzoenings- raad dierzelfde maatschappij, bestaande uit een gelijk aantal vertegenwoordigers van de sectieraden en van de directie. Kon ook deze geen vergelijk treffen, dan werd de uitspraak opgedragen aan een onpartijdig scheidsrechter door den Board of Trade aangewezen. J Voldeden nu bij verschillende maat schappijen de verzoeningsraden aan de behoefte, bij anderen, juist de grootsten, moest dikwijls de hulp van den scheids rechter ingeroepen worden. En waar de uitspraken der scheidsrechters soms zeer uiteenloopend waren, stichtte ze meer on tevredenheid dan dat men tot goede op lossing der kwesties kwam. Zoo werd om maar iets te noeme® door scheidsrechters de werktijd van dg de conducteurs van passagierstreinen vooE de verschillende lijnen verschillend be paald en varieerend tusschen .9 en 1? uur. Al die verschillen, die ook voor an dere categoriën van het personeel gelden werken natuurlijk de harmonie niet in de hand en ofschoon dit natuurlijk met het plotseling afbreken van de overeenkomst die nog een vol jaar zou moeten duren, niet rechtvaardigt, te begrijpen is evenwel, dat het tot zulk een uitbarsting komen moest. Het personeel eischt, nu verzoe ningsraden noch scheidsrechterlijke uit spraak voldoen, directe onderhandeling met de organisaties. Begrijpelijk is echter ook de weigering der directies, die het formeele recht aan hun zijde hebben, om te onderhandelen zoolang de staking duurt. Zoo is dan nu de teerling geworpen, en de regeering, die verklaard heeft ge welddadig optreden der arbeiders door stremming van het verkeer, met geweld te zyllen keeren, trekt reeds troepen op. de hoofdstad en andere bedreigde groo te steden samen. Wie nu aan het langste eind trekken zal? j V. Weekpraatje. Een echt Roomsche week hebben we deze keer eens achter den rug. Roomsch door de kerkelijke plechtig heden, Roomsch door de herinneringen^ Roomsch door de vergaderingen. En zoo goed als geheel Roomsch Nederland leef de mee, het was direct of indirect be trokken bij de gebeurtenissen die zich afspeelden. In ons bisdom en vooral in onze omgeving klonk luide de Roomsche jubeltoon. Een tiental Levieten van het groot seminarie had het geluk de H. Bries- terwijding te ontvangen. „Gij zijt pries ter in eeuwigheid" werd ook tegen hen echter slechts voor korten tijdzoodra het slechte jaargetijde aanbreekt, en de voe ding grooter zorgen gaat baren, heeft er een algemeene moordaanslag op hen plaats, waaraan geen enkele hommel ont snapt. Ten slotte nog een enkel woord over de producten uit een kort'. De was, die zooals wij reeds zagen, afgescheiden wordt door klieren in het achterlijf der bijen gelegen vindt een uitgebreide toe passing in de bereiding van kleurstoffen en vernissen, waskaarsen enz. Voornamer product is echter ongetwij feld de honing. Alhoewel men gewoonlijk zegt dat de bijen deze uit de bloemen ha len, is dit niet geheel juist. Zij zuigen uit de bloemen de nectar, een stof die niet bij alle planten dezelfde samenstelling en smaak bezit. Van deze on andere plan tensappen wordt in den krop der bijen een product gevormd dat zij in den korf teruggekeerd door hun mond uitstorten in de cellen. Zijn deze gevuld, dan stor ten zij er ter wering van bederf een druppeltje van hun vergif in, waarna de cel met een wasdekseltje gesloten wordt Veel nog zou er over de bijen te zeg gen zijn, indien de beschikbare ruimte ons niet tot beperking dwong, duidelijk echter moge den lezer uit het voorgaan de blijken, dat onder alle wezens, wier gewoonten en bezigheden onzen aan dacht wekken, de bijen op de eerste plaats ons de grootheid der schepping doen bewonderen. £J,

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 5