Uit Stad en Omgeving. R.=K. Dienstbode, 1 trouwd, strooiden twee bruidejs sn its els in het graf. De laatste gebeden werden nu verricht doch ze waren nauwelijks hoorbaar door het geween en het gesnik der groote menigte op het kerkhof. Een boffer. Bij een fietswed- Strijd te Boschkapêlle werd een fiets verloot. Het rijwiel viel ten deel aan iemand.... die het gebruik zijner beenen inist en zeer gebrekkig op twee krukken loopt Ongelukken. Te Uithuizerpolder (Gr.), is Donderdag het zoontje van den .werkman Frikkema met een geladen ge weer gevallen. Het kind schoot zich» daardoor in de borst en viel dood neer. De milicien-soldaat W. te Nijmegen had 7 Juli op het exercitieterrein een kogel in het oog gekregen, waarmede, bij een oefening met losse patronen, op onbegrijpelijke wijze het geweer van een anderen soldaat geladen was. Giste ren is W. in het militair hospitaal te Utrecht overleden. Te Amsterdam is in het Onze Lieve Vrouwegasthuis opgenomen de arbeider R. M., die door het losschieten van een baak eenige zware ijzeren platen op het lichaam kreeg. Eenige uren na opname in het gast huis is de man aan de bekomen verwon dingen bezweken. Gevangenis hu mor. Dezer da gen was het 25 jaar geleden, dat de straf gevangenis te Scheveningen in dienst werd gesteld. Ging begrijpelijkerwijze dit jubileum met stille trom voorbij, een der gevangenen, die nog 4 jaren te goed heeft, kon zich met zooveel besehei- denheid niet vereenigen en stelde een der beambten voor dezen dag te her denken met een huiselijk feestje, waarop het welbekende: „Wij gaan nog niet naar huis" de feestzang zou zijn. Het Voorstel is gewezen van de hand. Verdronken. De stoomtrawler Calabria, die Woensdag van IJmuiden naar Zee vertrokken was, is gisteren teruggekeerd zonder den schipper, die overboord is gevallen en verdronken. Men zag hem nog op grooten afstand drijven, doch redding bleek onmogelijk. De ongelukkige was 22 jaar oud en ongehuwd. Onder een Heiblok. Bij hei werk voor de te"bouwen gasfabriek! in den Keiienpolder werd de 36-jarige A. P. uit Lexmond door een vallend hei- xblok op beide handen getroffen, waar door er zes vingers afgeslepen wer den. Modern hu w el ij k! Te Zaan dam trouwden een Jood en een Jodin uit Amsterdam. Uit het stadhuis geko men, kregen de jonggetrouwden zulk een hevige ruzie, dat de vrouw met bebloede kaken moest afdeinzen, na ontzet te zijn door de politie. De vrouw verliet met hare moeder het slagveld, dat vóórhaar het veld van eer had moeten zijn. Eenkwajongensstreek. Gis teravond- werden de bewoners van den Beukenweg te Amsterdam opgeschrikt door een ontploffing van gassen uit een beerput, waarin kwajongens een brand je hadden gemaakt. De daders werden door de politie gegrepen. Kar en paard te water. Gis termiddag reed een goederenwagen met paard van de Am'st. Rijtuig-Mij. de Kraansluis in de gracht. Sinck's toestel werd geroepen en het gelukte paard en Wagen uit het modderbad te hijschen. iDoch op den wagen had een brandkast gestaan, die ook naar dè diepte gegle den was, en daarvoor bleef Sinck's toe stel, om die op te visschen. Het gelukte na inspannenden arbeid het ongeveer 2000 K.G. wegende kastje op het droge te .brengen. Brand. in het Theater des Wes- tens, een van de grootste schouwburgen te Berlijn, heeft een felle brand ge woed. Het tooneel en de zitplaatsen zijn volkomen vernield. Gelukkig zijn, 'al is de schade groot, geen rnenschenlevens te betreuren. Vechtpartij. In een twist werd een jongmensch te Loosduinen door zijn tegenstander met een mes in den nek gesneden. Op zijn hulpgeroep werd hij ontzet. Den volgenden morgen bracht de vechtersbaas daarop een der helpers twee diepe gevaarlijke sneden over het hoofd toe. Voorbijgangers brachten den «waar verwonde naar den dokter. Droogte. Op verschillende plaat sen in de omgeving van 's-Hertogen- bosch begint reeds watergebrek te be staan zoozeer zelfs dat men de brand putten reeds ter beschikking der inwo ners heeft moeten stellen. Houdt de, droogte nog langer aan, dan zullen ook deze spoedig ledig zijn en dan zal |de nood niet te overzien zijn. Aangehouden. Door de poli tie te Zandvoort is aangehouden en naaar hare woonplaats Amsterdam terugg- bracht de 20-jarige M. E. H., die .on geveer 14 dagen geleden haar dienst te Amsterdam had verlaten en naar Zand voort was gegaan. Den tweeden dag, dat zij te Zandvoort was had zij haar partemonnaie verloren en was al dien tijd zonder geld geweest. Uit angst voor haar vader durfde zij niet naar huis te rug te keeren. Di efstal en poging tot brand stichting. Dinsdag bemerkte de echtgenoote van den heer J. B. Salombn, fe Amsterdam, dat er in huis een brand lucht was. Beiden stelden een onder zoek in, doch slaagden er niet in, de oor zaak te ontdekken. De brandweer werd gewaarschuwd en toen werd bevonden, dat de brandlucht kwam' uit een geslo ten kast, staande in de slaapkamer van. het echtpaar op de derde verdieping. Den volgenden dag werd wederom een brand lucht in de woning ontdekt! Eveneens bleek deze uit de kast te komen. Onder in deze kast stond een sigarenkistje, waarin mevrouw Salomon eenig geld, bij elkaar een bedrag van ongeveer f 130 aan bankpapier, bewaarde. Dit kistje bleek ledig te zijn. Bij de politie werd aangifte gedaan van een en ander en deze vond aanlei ding de 17-jarige dienstbode te arres teeren. Het meisje ontkende zich aan een en ander te hebben schuldig gemaakt, in haar woning werd een stuk biljartlaken en twee handdoeken gevondenhet meis je erkende een en ander uit haar dienst gestolen te hebben. Een jonge man,-, met wien het meisje omgang had, werd aangehouden onder verdenking van me deplichtigheid. Dure melk. De leden der Ver- eeniging „Amsterdamsche Melkverzor- ging", hebben hun cliëntèle bekend ge maakt, dat vanaf 20 Augustus de prijs van de losse, volle melk en die der flesschenmelk met 1 cent per liter ver hoogd zal worden. Dit besluit wordt toe geschreven aan de verminderde meïkop- brengst tengevolge van het mond- en klauwzeer. Ook te Amersfoort is besloten de melkprijs van 21 Aug. af tot 1 April 1912 te verhoogen tot 9 ct. per liter en 10 ct. per flesch. Bloedvergiftiging. Te Wer kendam trapte een 12-jarige jongen bij het baden met zijn voet in een scherp voorwerp, waardoor een bloedende wond ontstond. Thans heeft de geneesheer bloedvergiftiging geconstateerd en is de toestand van den patiënt, die ondragelij ke pijnen lijdt, hoogst gevaarlijk. Soldaatjespelen. Een marinier te Utrecht met verlof vertoevende, vertelt de „Ned.", had zich in de woning zijner familie voer een oogenblik te rusten be geven. Van die gelegenheid maakte zijn broer gebruik de marinïersuniform aan te trekken en de straat op te gaan. Hij sa lueerde links en rechts voor passeerende militairen, doch op zooin zonderlinge wijze, dat het de aandacht der politie trok. De „marinier" werd aangehouden en naar een der politiebureaux gebracht, waar aan het licht kwam, dat -de man „soldaat je" had willen spelen. Er werd proces verbaal tegen bem opgemaakt, wegens 't dragen van een uniform, waartoe hij niet gerechtigd is. Duur fruit. Op de veilingen van de Baronicsche Tuinbouwvereeniging te Breda brachten frambozen deze week den ongekend hoogen prijs op van f 0.641/2 per K.g. Als ecu bijzonderheid dient daar bij vermeld, dat van \}}2 H.A. grond on der Ulicoten dit jaar reeds 5476 Kg. fram bozen zijn geplukt, en nog is de pluk niet afgeloopen. Bosch brand. Tusschen Gossen- sass en Pflcrsch is waarschijnlijk door een vonk van een locomotief een groote boschtrand uitgebroken. Het middelpunt van- den brand is dicht bij Transgensfeste gelegen, dat pas onlangs docr een groote boschtrand is geteisterd. Aangaande den brand op de Belgisch-Fransche grens en het Hertogenwoud en de venen, verne men we, dat uit Trier nog 600 soldaten naar Eisenbord gezonden zijn om den brand te bestrijden. Van een meloen.. Zeker Am- sterdamsch fruithandelaar, tijdelijk te Zandvoort resideerend, duwde bij het ven ten in de Haltestraat in overdreven koop mansijver een in de deuropening staand logeetje der badgasten een ferm en me loen in de handen met de woorden: „Laat je moeder zien; prachtige meloen 50 cent." Nu geviel het, dat in dit gezin de ,meloenen van de fruitlijst gebannen zijh. Dies bracht het kind den meloen, on voorzichtig genoeg de zware vrucht aan het steeltje dragend, den koopman terug. Maar voor de koopman ze aangenomen had, .daar ]ag hij op den grond, de me loen. Dit gaf den venter aanleiding cap- tie te makenmevrouw moest en zou den meloen nu nemen. Mevrouw echter wees den man de deur en toen daaraan geen gevolg werd gegeven, gaf ze hem driftig een trap, den meloen nl„ waarna de koopman hem onder groot misbaar weer de gang in keilde. Van alle kanten waren de viieuwsgierigen toegestroomd als la chende getuigen van deze komische voet ballerij. Maar nog vóór het relletje ten einde was, verscheen reeds een dienaar van (den heiligen .Hermandad als onloo chenbaar getuigenis der activiteit van ons Zandvoortsch politiekorps. Hij trachtte den Jcoopman zijn ongelijk aan het ver stand te brengen, daar immers de meloen niet op zicht was gevraagd, maar hij hem opgedrongen had. Was dat geen ver standige taal voor een agent, door de rangrlijst gedoemd no. 11 als nummer te dragen? Maar de koopman, totaal on handelbaar omdat er niet te handelen viel, liet zich niets aan het verstand brengen, en reeds wikle de agent tot krachtiger maatregelen overgaan, toen de vrouw des huizes, inmiddels van eer, wandeling te ruggekeerd, schrikte van den volksop loop, idie het verkeer stremde, zich over deze verschoppeling ontfermde, en fluks den (koopman zijn meloen afkocht, aldus stoffe leverend voor het bewijs, dat een brutaal fnensch de halve wereld heeft (O. H. C.) LoteJi/ig schaad alen, De Bunschoter lotelingen hebben zich in Amersfoort beestachtig aangesteld. Zij kwamen met eigen meegebrachte jeneverflesschen in de stad en al gauw werden de messen getrokken, bij slagers stukken worst afgesneden, naar kinderen gestoken, tot ze het op de Langestraat gekomen, zóó bont maakten, dat de po litie er zich mede bemoeien moest Een, die met het getrokken mes in de hand liep, werd dat -mes in een ommezien door een der agenten ontnomen. Een an dere, die allerlei praatjes verkocht en de agenten bespotte en sarde, werd te lan gen leste onder hevig verzet meegeno men en een tijdje opgeborgen. Moderne annonce. Uit de Ja- va-Bode"i Daar onze prima-donna door een Chi nees te Tangerang geschaakt is, zijn wij genoodzaakt onze voorstellingen te sta ken; aldus de mededeeling van dè direc tie van een Chineesdi tooneelgezelschap hier ter stede. Iemand die zich voelt Boe- dapester bladen verhalen het volgende voorval, dat plaats vond in het voor naamste hotel van Satralomnicz, een ge liefkoosd oord voor zomerreïzigers in het Tatragebergte. Op een avond zat oe bekende Hongaarsche graaf Hunyady met een groot gezelschap in de eetzaal van het hotel te luisteren naar de miziek van een Zigeunerkapel, die op zijn ver zoek een uitvoering gaf.'Tegen midder nacht verscheen de "minister van Finan ciën, von Lukacs, in de zaal en verzocht, dat men met spelen zou ophouden. Graaf Hunyady liet de Zigeuners echter lastig doorstrijken. De minister ontbood nu den hotelhouder en na eenige oogenblikken werden de muzikanten uit de zaal ver wijderd. De graaf was woedend en vroeg terstond zijn rekening. Toen de hotel houder zijn excuses maakte en deed op merken, dat hij den minister toch ter wille moest zijn, riep graa f Hunyady zoo luid, dat von Lukacs het hooren kon „Mijnheer von Lukacs zal zoo lang geen minister meer zijn, maar ik blijf, die ik bengraaf Hunyady," Strenge winter? In de Meierij zitten de eikeooonien dit jaar vol eikels, in langen tijd hebben er zooveel niet aan gestaan. Ouden van dagen voorspellen danr steeds een strengen winter uit. ;t Is te hopen, dat deze profetie maar niet uit komt, want anders zou het over eenige maanden wat kunnen worden! fs-Hert Crt.) De kleine voetjes van de Amerikaanschen. De arme Hollandsche vrouwen wor den vaak beschuldigd van de lompste en grootste voeten der wereld te bezitten. Weliswaar kunnen zij niet bogen op de nette, kleine en altijd keurig geschoeide voetjes van hun Amerikaansche en En- gelsche zusters, maar over het algemeen is de voet der Hollandsche vrouwen nor maal ontwikkeld, dikwijls welgevormd, hoewel niet klein. Het Amerikaansche schoeisel is er op berekend, om den voet zoo voordeelig mogelijk uit te doen komen. De half-hoo- ge hakken en de geheele vorm der schoe nen dragen er het hunne toe bij om den voet zeer klein te doen lijken. De Yankee-dames zijn zeer trotsch op hun kleine onderdanen en laten niet na, telkens met minachting te wijzen op de groote van hun Duitsche en Hollandsche zusteren. Maar nu is er een keerpunt gekomen in den strijd. De schoenfabrikanten hebben nl. op hun laatste congres te Boston ge constateerd, dat de tegenwoordige gene ratie veel grootere voeten heeft, dan een vorige. Wee! Wee! Dr. Marvin Merill uit Detroit verzeker de, dat het vroegere zoo populaire no. 2 niet meer ging, kleine drie is al het klein ste, wat men tegenwoordig verkoopen kan en om de gevoelens der dames te sparen, noemt men no. 3 dan maar no. 2. Het grooter worden van vrouwen voe ten vindt vooral zijn oorzaak in het meer beoefenen van sport en de vrouwenar beid. Bij „golf' bv., waarbij men uren moet loopen, dragen de dames gemakkelijke, ruime schoenen en als zij, daar eenmaal aan gewend zijn, kunnen zij geen nau we laarsjes meer velen. De meest voorkomende nummers in Amerika zijn than® 4 en 5, vroegqr 2 tot 5. Dus staan de .Hollandsche vrouwen niet meer bij de Amerikanen ten achter, want no. 5 komt overeen met het zeer gebruikelijke uo. 38. Zij leven dus op even grooten voet als de" Amerikanen, een niet te versmaden gelijkheid, voorwaar! Inhoud van Tijdschriften Kath. Soc. Weekblad. Deze week bevat o.m. een artikel over Beroepsorganisatie en dwingelandij door Emile Verviers, en het vervolg der be spreking van het ontwerp-Tariefwet door J. J. M. H. Nijst. Verder het vervolg van De vrijdenkers beweging, van O. Zimmerman S. J. en de gewone rubrieken. Van Onzen Tijd. Het nummer van deze week opent met een piëteitvolle herinnering aan Jo zef Israels, wiens conterfcitsel naar een zelfportret is bijgevoegd. Onder den ti tel 's Zomers buiten bespreekt Maria Viola, bij reproducties, zomersche schil derstukken van oude meesters. ejndigd zijn artikel over pater Pottiers uit wiens Masker van de Wereld afgetrokken hij staaltjes van heerlijk gevoelde volkspoëzie, vol geesti ge humor, aanhaalt. Als sluitprent dit maal, Grootvaders lieveling naar W. de Zwart. Aanbestedingen. HAARLEMMERMEER. Door liet be- stuur van den Haariemmermeerpolder is het afbreken van een brug en het verplaat sen en bestraten van het nieuwe markt plein, gegund aan aan den laagsten in schrijver K. Ootes te Amsterdam, voor f3123. LEIDEN, 19 Augustus. Voor het examen Hoogduitsche taal lager onderwijs is heden te 'sGraven- hage geslaagd mejuffr. A. A. van der Heide, alhier. De gister voor hetzelfde examen ge slaagde was niet mejuffr. doch de heer A. Kranendonk, alhier. De Strandkwestie te Noordwijk. Men meldt ons uit Noordwijk: Gisterenmiddag zijn de leden van den Raad bijeengekomen ter bespreking van het rapport van Prof. Struijken in zake de strandkwestie. De bespreking was geheim, zoodat omtrent de inhoud nog niets kan worden gepubliceerd. Alleen kunnen we mededeelen, dat het rapport zal worden behandeld in een openbare Raadsvergadering, die hoogst waar schijnlijk nog deze maand zal worden gehouden. Het rapport, dat reeds eeni ge dagen ter visie van de Raadsleden heeft gelegen, zal worden gedrukt en zoo spoedig mogelijk zal aan ieder hun ner een exemplaar worden toegezonden. LEIDSCHENDAM. Voortaan zullen de groentenveilingen worden gehouden op Maandag, Woensdag en Vrijdag, zoodat de veiling op Dinsdag vervalt. ZOETERWOUDE (Hoogc Rijndijk). Heden slaagde voor het examen luitenant- kwartiermeester hier te lande als nummer één de heer J. C. L. Stadhouder van hier. GEWESTELIJK GEMENGD. Brand. Vrijdagmorgen omstreeks 10 uur ge raakte een berg met hooi in brand bij den paardenkoopman G. T. aan den Slo- terweg bij de Bennebroekerweg in de Haarlemmermeer. Het huis en de schuur konden behouden blijven. De oor zaak is naar men zegt, het vuurtje stoken van kleine kinderen. Het verbrande is matig verzekerd. Beloond. Aan de personen die het eerste 1.1. Zaterdagavond bij den brand waren in den Geerpolder onder Zoeter\voude en door hun krachtdadig optreden de boer derij van den landbouwer P. v. Dijk voor brand wisten te bewaren, is vanwege de betrokken Brand Assurantie-Maatschap pij een geldelijke belooning verstrekt. Watergebrek. Te Hoofddorp vent men met bus sen leidingwater, als drinkwater. Het watergebrek is aldaar zoo groot, dat het gretig aftrek vindt voor 20 ets de 40 Liter. Van een dorschmachine. van den land bouwer en machinehouder Koen te Hoofddorp heeft men des nachts toen zijn machine op het erf van de wed. de Zeeuw, aan de Hoofdvaart stond een „manometer" weggenomen. Men vermoedt hier meï wraak te cfoen te nebben, daar de werkzaamheden door deze handeling geruimen tijd gestoord waren. Burgerlijke Stand. KATWijK. Geboren: Mensje, d. van L. Hellenberg en j. Veerman. Jan, z. van M. G. de Jong en M. van Zwol. Dirk Marlnus. z. van N. Parlevliet en A, M. Giiijt. Jacoba, d. van C. L. Korndoffer en M. W. Dubbeldam. Catharina, d. van C. Glasbergen en A. Looije- steijn. Trijntje, d. van F. Spierenburg en D. Durienx. Neeltje, d. van A. van Duijn en A. Barnhoom. Getrouwd: C. Aanhane, jm. en A. G.van Wouw, jd. Overleden: Jannetje Ouwehand, 2 m. Cornelis van der Bent, 8 m. Maarten Floris Schaap, 3 w. Jacob Guijt, 3 m. Geertje Zwanenburg, 3 m. Leuntje Hartevelt, 5m.- Cornelia van Oosten, 73 j., echtgenoote van H. van Paridon. Cornelis Ouwehand, 52 j. ongeh. Willem van der Boon, 3 ni. Anna de Best, 10 m. LEIMUÏDEN. Ondertrouwd: W, v. d. Hulst, jm. 29 j. van Bloemendaal en A. M. Straathof, jd. 23 j. van Leimuiden. P. Zel- dentuïs, jm. 28 j. tc Leimuiden en M. Schee- naard, jd., 36 j. te Rijnzaterwoude. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Dioc. Kruisverbond. De beschrijvingsbrief voor de 7e al- gemeene vergadering van het Dioc Kruis verbond in het Bisdom Haarlem, te hou den op 30 October a.s. te Rotterdam, ver meldt, behalve de gewone huishoudelijke aangelegenheden, voorstellen van het be stuur tot reorganisatie van de geweste lijke propaganda-commissies, die zullen worden opgeheven en vervangen door propagandacommissies van 3 tot 5 per sonen. Ouderkerk aan den Amstel stelt voor bij de gemeentebesturen aan te dringen om café's op lotingsdagen te sluiten. Haarlem en 's Gravenhage doen voorstel len inzake een jaarlijksche retraite. Den ü&ag wjj YQpxts iü Jiët bypd&or- gaau een prijsvraag over drankbestrijders- onderwerpen. Hillegom en nog enkele andere afdeelingen doen voorstellen in zake een uniform insigne. In de namiddagvergadering za! de Wel- eerw. pater fr. Ildephonsus Off. Min. Cap. te Helmond spreken over Proefvolks stemmingen. De gezondheidstoestand van den Paus ROME, 18 Aug. Des Pausen herstel houdt aan. Hedenmorgen woonde Z. H. de mis bij, die in de huiskapel door fcngr. Bressau werd gecelebreerd. De genees- heeren en de zusters van Z. H. bezoe-» ken hem nog voortdurend. Marktberichten. LEIDEN, 19 Aug. Graanbeurs. De stem ming was heden" niet levendig en ging er weinig om. Te noteercn zijn Tarwe van f 7.85 a f 9.20 p. 80 ko. Rogge van f 550 a f 5.85. p. 75 ko. Gerst van i 5.50. a f 5.85 p. 65 ko. Haver van f 7.70 a f 8.25 p 100 ko. Erwten van f 14.75 a f 15.75 per ILL. E i e r e n v e i 1 i 11 g. De eieren zijn gesteojpeld L.E.V. Aanvoer 4186 stuks. De prijzen waren: Kipeieren van f 5.10 tot f 5.55; Eendeneieren van f 0.— a f 0.—, Kaikceneieren f 7.50, alle* per 100 stuks. Handel vlug. Boter 5820 kg.p. H vat, 1st q. f 66 k 70,2de quaL f60 a 64. 1ste kw. per K.G. f 1.65 a 1.75, 2de kW- per K.G. f 1.50 ii 1.60 Turf. Lange Zwarte 540.000 sL f 3.- a f 3.25 per 1000 stuks. DELFT, 19 Aug. Ter markt waren heden aan gevoerd 56 stapels kaas. wegende 12868 kg. Prijs f 40 a f50,— per 100 kg. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Aug. 1911, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 7655 Horta. Laagste barometerstand 7445 HernosamL Verwachting tot den avond van 20 Augustus» zwakke tot matige westelijke tot noordelijke wind, veranderlijke bewolking, mogelijk enkele regenbuien, zelfde temperatuur. Advertentiën. Voor de vele bewijzen van be langstelling ontvangen bij liet overlijden van mijne geliefde Echtgenoote, betuig ik hiermede mijn hartelijken dank. W. G. WESTGEEST. Wassenaar, 19 Aug. 1911. 10280 Burgemeester en Wethouders van ZOETERWOUDE brengen ter openbare kennis dat aan hen vergunning is verleend door Ged. Staten tot afsluiting voor het ver keer met rij- en voertuigen van den Noordbuurtschen weg van 21 tot en met 24 Augustus 191L De Burgemeester, A. A. VAN GILS. De Wethouder," M.'Th. KOMPIER. Zoeterwoude, 16 Aug. 19(1. (102i9 Allen, die nog iets te vorderen mochten hebben van Dr. MEU- LEMAN, worden verzocht daarvan opgave te doen vóór 24 AU GUSTUS. 10278 Winkeljuffrouw. Een R.-K. Burgermeisje zag zich gaarne geplaatst in cene Banket bakkers- of Comestibleszaak. Liefst interne. Brieven no. 10197 Bureau „De Leidsche Courant", Wegens huwelijk der tegen woordige met 1 November ge vraagd een (10261) bij H. J. UPHOFF, Sassenheim. GEVRAAGD een R.-K. Dienstbode, van g.g.v.z. Brieven met opgaaf van leeftijd onder no. 11271, Bureau v. „De Leidsche Courant". GEVRAAGD een Jongmensch als bediende, reiziger en maga- zijnwerk in kruidenierswaren. Brieven met opgaaf van informatie en verlangd salaris, onder no. 10270 aan het bureau van „De Leidsche Courant". GEVRAAGD ervaren LEERAAR DUITSCH M.O.B. voor opleiding M. O. A. Brieven no. 10258 aan bureau van „De Leidsche Courant". HEEREN TUINDERS! Weiland te Huur, in het Lange- land onder Benthuizen, uitstekend geschikt voor tuinderij. Inlichtin gen verstrekt O. DE WIT te Zoeterwoude (Weipoort). 10248 Tuinland Roeiofarendsveen. Openbare Verkooping op DINSDAG 22 AUGUSTUS 1191 'svoorm. 10 uur in het logement van den heer WAGENAAR, te Roelofarendsveen, ten over staan van notaris VEENSTRA, te oudeweterino, Van Twee perceelen TUINLAND, in den Veenderpolder buitendijks, volgens Kadastergroot 89.65 aren, behoorende aan den heer C. HOOGENBOOM JZN. Aanvaarding en betaling 1 November 1911. 9981

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3