Verbrand. De 15-jarige Arends, werkzaam op de katoenweverij van de firma C. Roessingh en Zoon te Veenen» 'daal, wüde een flesch, gevuld met zwa velzuur openen, toen hij den inhoud daar van op het lichaam kreeg. Deerlijk ge brand werd ten spoedigsfe geneeskundige 'hulp verleend. Vermoedelijk moet hij het gezichtsvermogen verliezen. Een gestoorde veiling. In de pastorie te Weesp werd gisterochtend 'dc inboedel van wijlen den pastoor ver kocht. Tengevolge van den grooten toe loop van publiek zakte tijdens de veiling de vloer in. De gegadigden kwamen ech ter met den schrik vrij. Berouw? Eenige dagen geleden werd ten huize eener weduwe te Am sterdam ingebroken. Er werd daarbij een bedrag van ruimi f300 gestolen, toebe- hoorende aan den zoon der weduwe, een R. K. geestelijke. Naar de „Maasbode" verneemt, ontving de geestelijke Dins dagavond een ongeteekend briefje met een bankbiljet vau f300. Op het briefje stond: „Hierbij tenig wat nog over is; de rest is opgemaakt." Het schrijven werd in handen der po litie gesteld. Twee meisjes verdronken. Gisternacht is op de Merwede onder de gemeente Papendrecht het schip Vertrou wen, van J. van der Linden, van Hasselt, die met 3 kinderen aan boord was, ge zonken. De schipper en een jongen van 16 jaar konden zich redden, maar twee meisjes, van 12 en 19 jaar, zijn ver dronken. Ongelukken. De werkman E. Doets, te Beemster, is bij den landman F. K,. aldaar, van den zolder gevallen en kort daarna overleden, juist op zijn 70sten verjaardag. In eene pannenfabriek nabij den Duivelsberg (Wyler) zou een jonkman een ovendeur dichtmaken. Ongelukkig viel op dat oogenblik een gewicht van 240 pond, dat losgeraakt was door het breken van een ketting, van een hoogte van zeven meter op hem neer, waardoor hij zoodanig verwond werd, dat hij wel dra aan de gevolgen overleed. Een raadszitting in de buiten lucht. De gemeenteraad van Haren (Gr.) heeft in de open lucht vergaderd. Het gemeentehuis wordt verbouwd, het was warm en daarom trok de raad naar een koffiehuis in de buurt en hield in den tuin daarvan zijn zitting. Gemeld wordt niet wat de heeren tij dens de debatten verteerden. De boeienkoning in de pra-k tijk. 't Is de recherche gelukt de hand te leggen op den vermoedelijken dader der inbraak in de infanteriekazerne te Haarlem, waarbij o. a. medailles der On derofficieren Scherm- en Gymnastiekver- vereeniging „Mars" verloren gingen. Men had reeds vermoeden op een ontslagen soldaat, doch deze werd wegens gebrek aan bewijs losgelaten. Inmiddels waren te Amsterdam een paar medailles in beslag genomen en de beschrijving van'dengeen, die ze verkocht had, kwam overeen met het signalement van dien soldaat. Deze werd op de kermis opgespoord en geboeid meegenomen. On derweg. vroeg hij zijn geleiders of' hij, die beweerde bij een „boeienkoning" in dienst te zijn geweest, mocht .vertoonen, dat hij zijn boeien kon verbreken. Onge- loovig stond men hem dit toe en zonder moeite gelukte den man het kunststukje. Natuurlijk werd hij toen beter geboeid. De man bekende medailles verkocht te hebben, doch beweerde, dat hij die voor de kazerne had gevonden. (O. H. Ct.) Altaar i n g e s t or t. Men schrijft ons uit Vinkeveen Verschillende personen waren gister morgen, die na de vroegmis nog wat wa ren blijven nabidden in de R. K. kerk, getuigen van een groot ongeluk. Eens klaps hoorde men een luid gekraak, wat aan een instorting deed denken. Tegelij kertijd zag men een misdienaar, die nog op een bidstoel voor het hoogaltaar was gezeten, geheel verschrikt zijn plaats ver laten en zich zoo vlug mogelijk terugtrek ken tot aan de communiebank. De kape laan had juist het altaar verlaten en be vond zich in de sacristie. De in de kerk aanwezigen spoedden zich op dit geluid naar voren en zagen tot hun ontsteltenis, dat het geheele altaar was verzakt door het breken van een der kluizen waarop het is geplaatst. Daar men elk oogenblik vreesde, dat het geheele altaar zou omval len, was het ondoenlijk mei eenig resul taat iets te verrichten. Rondom het altaar was aiïes verzakt tot op een diepte van plm. ,2 Meter. De bidstoel, waarop nog zooeven de misdienaar had gezeten zoo groot was de openingwas naar be neden gevallen. Gelukkig konden dooi den kapelaan de cibories nog uit het ta bernakel worden gehaald en werden de versierselen niet zonder gevaar van het altaar genomen. Te ongeveer 9 uur werd er een ladder tegen het altaar geplaatst, waarop zich een paar onverschrokken mannen bega ven, om met het uit elkander nemen aan te vangen. Nauwelijks waren echter eeni ge stukken weggenomen, en bevond J. Barends zich nog boven op den ladder, toen de voet geheel onderuit schoof en het altaar met een doffen slag naar bene den stortte. Ademlooze stilte heerschte op dit (mo ment onder de weinige aanwezigen, daar allen in het onzekere verkeerden omtrent /het lot van Barends. Wonder boven Won der was hij, die men ten doode had op geschreven, nog geheel ongedeerd. Bedroevend is de aanblik van dit schoone altaar, dat in 1898 werd ge plaatst en waarvoor menigeen zich een opoffering heeft getroost, zoo aan splin ters gevallen in de kerk te zien nederlig- gen (,»Tijd") Niet Edelachtbaar. Wegens ernstig verzet en bedreiging tegen de marechaussees te 's Heerenberg is gis teren naar het Huis van Bewaring over gebracht de verlo[houder en lid van den Gemeenteraad Th. J. J., wonende te *s Heerenberg. De droogte. Te Culemborg is, tengevolge van langdurige droogte en de duurte der voederartikelen de prijs van de melk van 8 op 10 cents per liter gesteld. Op tal van plaatsen in Friesland kun nen de melkverkoopers hunne klanten niet meer bedienen, wijl door het mond en klauwzeer en de droogte de koeien zeer weinig melk geven. Boeren ontvan gen aan de zuivelfabrieken per week 80 a 100 gulden minder voor hun eaelk, dan anders in dezen tijd. Te Heereveen eh an dere plaatsen hebben de melkverkoopers den prijs met 1 cent per liter opgeslagen, de boterprijs stijgt eiken <fa.g, en er wordt reeds f 1.80 per kilo betaald. Eigenaardige vondst. Men schrijft uit Wierden aan de „Zw. Crt" De landbouwer P. Bosch alhier, die nabij den Almeloschen weg een gat maakte ter verkrijging van drinkwater voor zijn vee, vond Zaterdagmorgen, op ongeveer twee meter diepte, een offi cierssabel met verguld gevest. De plek, waar de sabel werd gevonden, was vroeger een vrij breede sloot of gracht. Naar verluidt, is in den kozak- k en tijd, omstreeks 1795, aldaar dikwijls slag -geleverd, zoodat men meent, dat de ruiter is gesneuveld 't zou" ook kun nen zijn, dat hij te water is geraakt en met het paard is verdronken. Geknipt. Gisteren werd te Nieuw- Helvoet op bevel van de Rotterdamsche rechtbank gearresteerd en gevankelijk naar Rotterdam gebracht de 20jarige J. H;, directeur van een assurantiekantoor aldaar. Hoogstwaarschijnlijk staat dit in ver band met een geval van oplichting, waarvan hij sedert lang werd verdacht. Aangehouden is een zekere S., huis knecht uit Den Haag, verdacht een brand brief te hebben geschreven aan den burgemeester van Zutphen A. E. Zimmer man, waarin om geld gedreigd werd. De aangehoudene bleek een oud bekende bij de justitie en staat thans nog gesignaleerd als verdacht tot het plegen van ontuch tige handelingen met minderjarigen. Verdronken. Te Wageningen is W. v. M„ hittenrijder op de steenfa briek van den heer O., bij het baden in den Rijn verdronken. Het lijk is niet ge vonden. Donderdag ging het zesjarig zoon tje van Van Son te Orthen visschen. Toen na enkele uren het kind nog nïet naar huis was teruggekeerd, ging de moe der op zoek. Gekomen aan den Wiel (wa terplas) tegenover de kerk, vond zij de klompjes en vischtuig van haar eenig kind drijvende op den plas. Het lijkje is door de politie opgehaald. De moeder is radeloos. De steenhouwersknecht J. v. S. te Haarlem, is bij het baden in het Spaarne verdronken. Hij laat een vrouw en kind achter. |Bij het zwemmen in 't Noord-Hol- landsch kanaal te Den Helder is de ma rinier 2e kl. K. verdronken. De ongeluk kige diende aan boord van Hr. Ms. „Gelderland." Vechtpartij, r— Bij Uithoorn heeft gisternacht omstreeks vier uur een vrij ernstige vechtpartij plaats gehad, waar bij de landbouwer Geerking te Legmeer, ernstig gestoken werd, en in hoofd, zij en arm verwond werd. Zijn toestand is van dien aard, dat hij, na vborloopig verbonden te zijn, naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis te Amsterdam is ver voerd en daar opgenomen. De oorzaak'van den twist moet zijai geweest, dat men .eenige paarden had laten weiden op het land van Geerking, waarover deze in woede ontstak. Een vreemde ziekte. Ten plat- telande in Drente komt tegenwoordig een eigenaardige ziekte onder de inenschen voor. Verschijnseln van deze ziekte zijn een zwarte tong, en groote lusteloosheid. Ze heeft reeds eenige offers geëischt. Branden. Gistermorgen is te Lon- neker totaal afgebrand een boerenhuis, bewoond door vier gezinnen en toebe- hoorende aan den caféhouder Terriet al daar. Alleen het vee werd gered. Ver zekering dekt de schade. Gisternacht is er te Elshout, bij WaalwijkT brand ontstaan in de boerderij van den heer Klijn. In een oogwenk stond het geheele huis, benevens schuur cn stalling, in lichtelaaie, zoodat aan red den niet te denken viel. De naaststaande timmermanswerk plaats, schuur en woonhuis van den heer Kempenaars werden mede een prooi van het vuur. Het groote St. Alflisiuskloos- ter was ook reeds door de vlammen aangetast, doch de brandweer wist dit gebouw te sparen. Zes kalveren en vier varkens zijn in de vlammen omgekomen. De geheele oogst is verbrand. Te Gasselte staat het door de boe ren bij elkander gebrachte koren, dat door' de stoomdorschmachine zou worden ge- dorscht, in brand. Water is niet bij de hand, met stokken tracht men het vuur uit te slaan. Reeds is voor ongeveer f12000 aan kpren en stroo, benevens de dorschmache verbrand. Slechls twee boe ren hadden hun koren verzekerd. Op een zolder boven perceel 60 van de 2de Jaji v. d. Heydenstraat le Amsterdam, is gistermiddag brand ont staan, tengevolge van het spelen met lu cifers door kinderen. De vier verdiepin gen van dit perceelzijn door breede gangen verdeeld in acht woningen met een zolder, die dorolat werk in acht af- deelingen gesplitst is, zoodat het vuur zich gemakkelijk verspreiden kon, terwijl het bovendien voedsel vond in de op enkele zoldervertrekken opgeslagen goe deren. De brandweer rukte met veel materieel uit, en was het vuur spoedig meester, doch heeft niet kunnen voorkomen, dat de acht zoldervertrekken geheel uitbrand den. Een strenge lesmaar ver diend. De boer, die de heldenrol vervulde in een automobiel-avontuur, dat zich dezer dagen tusschen Dijon en Cha- lon-surJSaóne afspeelde, zal zijn weder varen hoogstwaarschijnlijk niet aan zijn kornuiten vertellen. Een schilder, een advocaat en een ge neesheer, waren omstreeks 6 uur des avonds van Dijon vertrokken, om zich per auto naar Chalon-sur-Saóne te begeven. Onderweg werd de schilder in de volle borst getroffen door een zwaren steen, die door een auto-vijandigen boer stom weg, zonder de minste uittarting, naar den wagen was geslingerd. De auto stop te en de reizigers zetten den vluchtenden boer achterna, met het gevolg, dat zij hem spoedig te pakken kregen. De steenwerper werd in den wagen geheschen, en zijn slachtoffers namen hem zonder drift zijn horloge, zijn pa pieren, zijn geld en zijn mouwvest af, terwijl de auto met groote snelheid voort reed. Zoo werden 50 kilometer afgelegd. De reizigers lieten nu den boer, die wit van nijd zag, uitstappen en een hunner sj>rak hem ongeveer In dezer voege toe: „Vader, nu moet je 50 kilometer tippe len om weer thuis te komen, zonder een centime in je zak, en dat is aiiet heel aan genaam met deze warmte. Maar het is toch nog altijd beter dan aan de gendar mes te worden overgeleverd. Onthoud nu ten minste, dat het je soms leelijk kan opbreken, als je menschen, die je niets hebben gedaan, lafhartig aanvalt." Waarop de auto wegstoof. Het spreekt van zelf, dat de reizigers bij hun aankomst te Chalon-sur-Saone al les weder aan den rechtmatigen bezitter terugstuurden, wat zij hem hadden afge nomen. Inhoud van Tijdschriften Van Onzen Tijd. In het nummer van deze week dat met een zangerig gedicht van Constant Eechels „Morgen in Kempenland" wordt geopend, bespreekt Muria Viola de zoetvloeiende 17e eeuwsche gedichten van Karei van den Oever. Voorts brengt deze aflevering tweegeestige vertelselsvan P. A. Bruinsma „Kunstgenot" en „Hoe hij bedelaar werd" door P. G. Hoeks. Als illustraties werden ditmaal afge drukt twee reproducties van werken van den pas ontslagen beeldhouwer Reinhold Begas. Sluitprent is een „Winterland schap" van W. de Zwart. Het Kath. Soc. Weekblad. Behalve de gewone rubrieken en het vervolg van het artikelde vrijdenkers beweging van pater Zimmerman geeft dit nummer een uittreksel uit het Verslag van het haventoezicht uitgeoefend in 1910, van de hand van A. H. J. Engels. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 17 Augustus. Eerste H. Mis. Hedenmorgen had er in de kerk van O. L. Vr. Onbevl. Ontv. (Hartebrug) al hier, een indrukwekkende plechtigheid plaats, namelijk de eerste plechtige H. Mis van den Weleerw. Pater Adelbertus Lokkers van de Orde der Carmelieten. Te half tien betrad Z. Eerw. het smaakvol versierde hoogaltaar. Bij de H. Mis werd de ecrw. neomist geassisteerd door den Zeereerw. Pater H. L. A. Gadet, pastoor der parochie, als presbyter-assistent, de Weleerw. Paters Constans en Polycarpus Lokkers, beide van de Orde der Carme lieten cn broeders van den neomist, resp. als diaken en sub-diaken. Als ceremonia- rius furgeerde de eerw. heer Constantius de Vries, theolgant aan 't Groot-SRemina- rie te Warmond. Aandoenlijk was het voor de aanwezigen toen Z.Eerw. aan zijn familieleden de H. Communie uitdeel de, waarbij de jongeheer. Staats, een neef je van den neomist, 't geluk mocht sma ken zijn eerste H. Communie te doen. De feestpredicatie werd gehouden door den Zeereerw. Pater Polycarpus Lokkers, leeraar aan het gymnasium te Zenderen, die tot tekst koosGloria et honore coro- nasti cum Doinne: Met glorie en heerlijk heid hebt Gij hem gekroond, Heer. Z. eerw. feliciteerde den jeugdigen priester, familie en geioovigen, er op wijzend, hoe 3 zonen uit hetzelfde gezin tot dc pries terlijke waardigheid zijn verheven en hoe zijn broeder uit Brazilië is overgekomen om getuige te zijn van dezen schoon en dag. De eerw. redenaar schetste vervolgens den priester als afgezant des Allerhoog- sten en als weldoener van het mensch- dom. Gedurende den dag ontbrak het den ne omist en familieled en niet aan bewijzen van belangstelling. De receptie was druk bezocht Moge het den jeugdigen priester Adelbertus gegeven zijn tal van jaren met opgewekten moed en volharding te ar beiden in is Heeren wijngaard tot heil van anderen en tot eigen heiliging. GEWESTELIJK GEMENGD. Buitenkansje. Op de hoeve „Weilust" aan den Hoofd weg te Haarlemmermeer nabij de Lijnden, stond vroeger een beeld in den tuin, dat evenwel, nu ongeveer 20 jaren geleden, door den toeninaligen eigenaar werd begraven. Dé nieuwe bewoner van deze hoeve kwam evenwel nu eens op het denkbeeld, om het beeld weer op te graven, het geen geschiedde. Het beeld werd herkend als een stuk van groote waarde. Men beweert dat dit beeld reeds meer dan 300 jaren oud is. Het moet afkomstig zijn uit Frankrijk. De eigenaar heeft het voor hoogen prijs verkocht aan iemand uit Amsterdam, vermoedelijk met bestemming voor het buitenland. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) De Minister van Binnenlandsche zaken wordt in het laatst der volgende week van zijn buitenlandsche verlofreis hier te lande terugverwacht. De Zuid-Hollandsche Staten zuilen tegen de eerste dagen van September worden bijeengeroepen ter verkiezing van een lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal (vacature wijlen mr. De Marez Oyens). De Indische begrooting voor den dienst 1912 is thans bij den Raad van State in behandeling en zal in de eerste dagen der volgende maand aan de Tweede Kamer worden rondgedeeld. Op den verjaardag van H. M. de Koningin zal ten Paleize Het Loo een gala-déjeuner worden gegeven. Z. K. H. Prins Hendrik, die heden op het Loo zou terugkomen, heeft de reis daarheen tot Zaterdag a.s. uitgesteld wegens het overlijden te Ludwigslust van een van 's Prinsen familieleden Prins Hendrik XVIII van Reuss, gehuwd met H. H. Hertogin Charlotte van Mecklenburg. Branden. Hedenmorgen zijn te Ortheh bij 's- H er togen bosch afgebrand de boerderij en het café van Goch. Twee varkens kwa men in de vlammen om: De president van Haïti. PORT AU PRINCE, 16 Aug. Generaal Lecomte heeft gisteren den eed afgelegd als president der Republiek Haïti. De buitenlandsche gezanten waren bij de plechtigheid niet tegenwoordig. Zij had den last ontvangen liet nieuwe bestuur niet te erkennen, zoolang de achterstal lige schuld van Haïti niet betaald is. Duitsche vlag beleedigd. PARIJS, 17 Aug. De „Matin" bevat een telegram uit Aix-les-Bains melden de, dat twee officieren van het garnizoen te Nancy, met verlof te Aix-les-Bains een Duitsche vlag, die boven een restau rant wapperde, afrukten en verscheurden onder toejuiching van de menigte. Het gebeurde heeft in de stad groote opgewondenheid gewekt. De Marokkaansche quaestie. PARIJS, 17 Augustus. De „Matin" en het „Journal" zeggen, dat een besluit van de Duitsche regeering, op 14 Aug. aan den gezant Cambon medegedeeld, gelijk staat met den terugkeer tot den toestand in het begin van Juli. Duitsch- land vraagt opnieuw den geheelen Con go, met uitzondering van een klein ge deelte van de kust bij Libreville. De „Figaro" meent, dat een conferen tie van de mogendheden, die de Acte van Algeciras onderteekenden de eenige mo gelijke oplossing is uit de tegenwoordige moeilijkheden. Cholera. KONSTANTINOPEL, 15 Augustus., In de laatst verloopen 24 uren zijn hier 65 gevallen van cholera, waarvan 24 frnet doodelijken afloop, vastgesteld. SALON IK I, 15 Augustus. Onder de troepen in Albanië heeft zich één nieuw geval van cholera voorgedaan onder de bevolking in Albanië zijn 62 sterfgeval len vastgesteld. WEENEN, 16 Augustus. Er is hier een geval van cholera voorgekomen. De staking in Engeland. LONDEN, 17 Aug. De toestand is te Liverpool en Manchester nog zeer slecht. Naar Manchester worden geen biljetten uitgegeven. De spoorwegsta king echter is voorloopig voor ten min ste 24 uren uitgesteld. Een ambtenaar vertelde me, dat naar zijn meening, de staking, indien zij al zou komen, niet voor Zaterdagavond zou wor den geproclameerd. Dank zij het krach tige optreden der regeering bestaat er hoop, dat heden een schikking zal tot stand komen. Een dezer morgen geno men besloit der stakings leiders, waarin het beëindigen van de uitsluiting te Li verpool wordt geëischt voor er sprake kon zijn van eenige schikking, maakt de vooruitzichten echter minder helder. „H." De Kretenaer quaestie. KONSTANTINOPEL, 17 Aug. Met het oog op het spoedig afloopen van het mandaat van den Regeeringscommissaris voor Kreta heeft de Porte haar gezan ten bij de beschermende mogendheden opgedragen een definitieve oplossing te vragen van de Kretenser quaestie, wij zende op het gevaar om netelige quaes- ties onopgelost te laten. De Porte wijst op de slechte behande ling die de Christenen op het eiland de Kretenser Mohammedanen doen onder gaan, en verklaart dat de Kretenser re- geering beslist onbekwaam is om de orde en rust te verzekeren. De Porte eindigt met een beroep op de vriendschappelijke en welwillende ge voelens van de beschermende mogend heden. Beurs van Amsterdam. 17 Augustus 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 Cert. dito 2 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4u/0 jan-Juli. Portugal 4Y% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland.4^7oObl.l909Ned.Rec. 4H dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6c Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5% Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3% Uec. B. Schuld Venezuela 3 J0 Dipl. Sch. 1905 4'/0 Amsterdam 1900-01 4J0 Leiden 1896. 470 idem 1911. Aand. N. West. ócPac.Hyp. B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car óc Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. StatSteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge dc Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Uew.aaiiduBKetahoen"Mijnb.Mij. Kedjang"Leoong Mijnb.Mij.aanu. Aand. Great Cobars Gec. Hol). Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. y. Petr. Br. a i 1000 Aand. Moeara Enira Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aa#nd. Deli-Mij. Aand. Nieuwe As'alian Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aanu. Corp. Lim. Aand. Holl. ijz. Spoormij. Aand. Mq. t. ExpL v. staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v; aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake ócühio Cert.v.aand, Denv. u Kio Gr. Sp. üew. aand. trie Sp. Mij. 4 Vo General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. MexicJntern.PirorLienObl.4H7o Cert. v. aand. Miss. Kans. 6l T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario óc Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Atgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 109 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2H Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880 570 Staaisl. Oostenrijk 1850 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten Panama-' .tie rente 2# Vorige Koers Koers. heden. 842 83 84 83.# 71 71 97# 92%, 95# 95# 66 66# 97% 97% 96 96# 89 89% 85 85 100% 101# 104? 48# 48# 57*4 58 ioiy» 101# 87 100# 100# 169? 8 62'g 61# 52% 52 >8 512-4 50 73 72# 118# 118# 117 1153-2 167 b- 167# 141fc 140# 184# 185 84? 2 90 663 650 74 73 366*4 365 427 425 202# 158# 1593.1 4% 4*2 15H 15% 712 710H 91 893-2 481 480 10*4 io*i 460 465 4% 10% 40 83# 93 92% 97# 222H 220 108;'a 108 76j-2 76.'-» 26% 25*2 29# 28*2 30% 29# 101 he 31% 32% 97 97% 423-2 41*2 2Ö'S 27# 115# 1143 i 28 26 1 is 171 h 1683Ï 101# 14% 14% 107 107% 1.40 1.40 79# 79 873< 122 1553 4 165 693-2 503-J 41,70 71.70 iviarKtberichten. ZOETERWOUDE. 16 Aug. Veiling. Aange voerd 516 eieren, prijs f 4.95 a 5.30 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 16 Aug. Op de eierenvei- ling waren aangevoerd 14ö5 eieren, waarvoor de prijs beliep van f 4.60—5.10 per honderd, soep- en braadkippen f 0.60—1.10, konijnen f 0,15—0.70, duiven 30 ct. het paar, snijboonen f 2.25 per zak, Jieerenboonen 8 ct. het honderd. GOUDA, 10 Aug. Kaas. Aangevoerd 117 partijen; handel matig; le qual. f31.— a 34. 2e qual. f 27.— a 30,—. Boter. Aangevoerd 698H kg. Handel a loopend. Goeboter f 1.40 a 1.50; weiboter f 1.25 a 1.35 Veemarkt. Melkvee weinig aanvoer. Handel en prijzen dalende Vette varkens redelijken aanvoer. Handel vrijwel 21 a 24 c. p. \-t kilo. Biggen voor Engeland redelijken aanvoer Handel flauw f 17 a f 12. Magere biggen goeden aanvoer, Handel matig f 8.40 a f 10.25 Vette schapen redelijk aanvoer, handel flauw f 14 a f 17, nuchtere kalveren redelijken aan voer, Handel flauw f*7 5 10. Fokkalveren redelijken aanvoer. Handel flauw f8 a f 16. Vruchten. Peren f 7.00 a f 10. Appelen f 5 a f 7 per H.L. Aanvoer vrij goed, handel redelijk. DELFT, 10 Aug. Graanmarkt. Westlandsch. rogge f 5.00 k 5.60, Zeeuwsche rogge f 0.— k —.0, Westlandsche tarwe f 6.75 a 8,75, Zeeuw sche tarwe f 0.— a 0.—, Chevaliergerst f 5,73 a 6.50, Westl. zomergerst f 4.75 k 5.50, korte haver f3.75 k 4.25, Duivenboonen f8.a f8.75, Paardenboonen f7.— a 8.—, Bruine boonen f 12.— a 15.—. groene erwten f 11 a 13,kool zaad f 16.— a 18.—, mixed mais f 5.50 a 5.80, Boter f 62 a 68 per vat van 40 Kg. Aan voer 405/8, 61/16, wegende samen 8710 Kg. Veemarkt, vette koeien le kwaliteit f 210 a 310, 2e kw. f 150 a 210, kalfkoeien le kw. 200— a 295, 2e kw. f150 5 200, vaarkoeien f 140 a 200, 2e kw. f 90 k 140, vette kalveren f80 a 105, 2e kw. f 50 k 80, Lamschapen f a f vette lammeren f a magere varkens le kw. T6 a 42, Biggen f 7 a 15, nuchtere kalveren le kw. f 5 k 26, Paarden f50 a 160. Rundvleesch per Kilo f 0.82 a 0.76 a 0.70, vet kaifsvleesch per kilo f 1.10 a 1.a 0.90 Aanvoer 262 runderen, 2 paard, 18 vette kal veren, 107 magere kalveren, 193 schapen en lammeren, 467 varkens, 689 biggen, 1 geit of bok. STOMPWIJK, 16 Aug. Op dc veiling waren aangevoerd 2615 eieren, waarvan dé prijzen waren f 4.95 tot f 5.20 per 100. Komkommers a 5 cent per stuk, Princesseboonen 44 cent per 1000. Snijboonen f 1.60 per 1000, Rabarber 2 cent per bos. Oude Kippen 45 a 80 cent per stuk. De volgende week zal de veiling op Maandag gehouden worden. HOOFDDORP, 17 Aug. Graanbeurs. Do noteeringen waren hedenNieuwe witte tarwo f 7.70—8.00, Buitenl. haver f 7.60—7.80, Karwei- zaad nieuwe oogst f 11.25—11.75 Wintergerst f 5,25 a 5.30, Rogge t 5.20 a f 5,25, Petff

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3