Uit Stad en Omgeving, Gemengd Nieuws. op of kort na het sluitingsuur worde be ëindigd. R. K. Esperantisten. Te 'sGravenhage wordt gehouden het tweede internationale Katholiek Congres van den Internationalen R. K. Esperan- tistenbond. Het eerste congres werd te Parijs gehouden. Doel van het congres is: a. Door onderlinge kennismaking tus- schen Katholieken van verschillende lan den belangstelling en vriendschap ie ver wekken tusschen de Katholieken der ge- heele wereld; b. door internationale samenwerking deugdelijke middelen \ast te stelien in dienst van het Katholicisme, overeenkom stig de goedkeuring van liet kerkelijk gezag. De officieele congrestaai is het Espe ranto. De openingsvergadering was ook voor niet-esperantisten toegankelijk. Onder de aanwezigen werden opgemerkt Staatsraad Borret en het Tweede Kamerlid mr. Aal- berse, leden van het cere-comité. Abbé Richardson sprak het openings woord na den katholieken groet. Hij- beschouwde het als een eer, voor de tweede maal het congres te mogen presi- deeren en stelde in het licht, hoe dit congres de instemming wegdraagt van Z. H. Paus Pius X, blijkens liet feit, dat deze aan de deelnemers van het congres zijn zegen met vollen aflaat geschonken heeft. Vervolgens sprak kapelaan Poell, die de beteekenis deed uitkomen van deze beweging, welke beoogt de heilige Room- sche zaak door middel van het Esperanto te bevorderen. Achtereenvolgens spraken afgevaardig den van verschillende landen en hield de Weleerw. Zeergel. heer van Poppel, lee- raar te Rolduc, een propaganda-lezing. Op de zittingen van het congres, die goed bezocht zijn, werden verschillende verslagen uitgebracht en inleidingen ge houden. Besloten is o. a. dat het volgend congres te Budapest za! samenkomen. Gisteren bezochten de congressisten de werken van het Vredespaleis. Zij hadden hiertoe een speciale vergunning bekomen door bemiddeling van den heer J. M. Maury, voorzitter der Haagsche afdee- ling. Er namen ongeveer 100 personen aan deze excursie dee!. Electrische voorziening. Minister Talma heeft Dinsdag destaats commissie voor de electriciteitsvoorzie- ning geïnstalleerd, in zijn installatierede er op wijzend, dat door de regeering reeds terstond van de commissie op en kele punten advies wordt gevraagd. Ten deze moet hij dus bij de commissie op spoed aandringen. In zijn antwoord betoogde de voorzit ter der Staatscommissie de heer Van JJs- selsteijn, directeur-generaal van den ar beid. hoe moeilijk het hier ie lande is te geraken tot schepping van electrische cen trales voor eenigszins groote kringen, bv. met een straal van 60 K.M. en verklaarde hij, dat de Staatscommissie met het oog op de te nemen principieele beslissingen eenig voorbehoud moest maken ten aan zien van den- spoed, waarmede zij som mige quaesties tot afdoening kan bren gen. KORTE KROMEK. Hier te lande is bericht ontvangen van het overlijden van den heer mr. J. F. Engelbrecht, raadsheer in het hoog gerechtshof van Nederlandsch-Indië, tot welke hooge rechterlijke betrekking de overledene na térugkeer van verlof den 22en Juli 1910 was geroepen. Als opvolger van wijlen mr. J. C. de Marez Oyens in de Eerste Kamer wordt door den Haagschen briefschrijver van de „Tijd" genoemd de vice-admiraal Ellis, oud-minister van Marine. De timmerlieden-patroonsvereeni- ging te Leeuwarden heeft aan de sta kende gezellen meegedeeld, dat, indien op den 21 sten dezer de werkzaamheden nog niet geregeld kunnen voortgaan, om dat de werklieden blijven weigeren den arbeid te hervatten, na dien datum geen collectief contract meer zal worden aan gegaan en er van patroonszijde moeite zal worden gedaan werklieden van buiten de gemeente aan te werven, zooveel mo gelijk voor vast werk. De gewone audiënties van de Mi nisters van Marine, Financiën, Oorlog en Koloniën zullen deze week, die van den Minister van Justitie op 19 en 26 dezer niet plaats hebben. LEIDEN, 17 Augustus. In de plaats van den heer Schoole- mans is tot onder-stationschef der H. IJ. S. M. te Haarlem benoemd de heer F. v. d. Ben, thans stationschef alhier. De luit.-kolonel J. M. F. J. Latour, van het le reg. infanterie te Assen, zal van 1626 September met de 2e afd. van het 2e reg. veld-artillerie alhier deel nemen aan de groote manoeuvres. Wegens vertrek van de muziek korpsen der huzaren en jagers naar de manoeuvres zullen de dagelijksche och tenduitvoeringen op het terras (brug) van de Kurzaal te Scheveningen worden ge geven door de muziek van het 4e reg. infanterie alhier. In de week van 9 tot en met 15 Augustus werden uit de provincie Zuid- Holland ter kennis van den Centralen Ge zondheidsraad gebracht 4 gevallen van typhus of febris typhoïdea; 22 gevallen van roodvonk, en 32 gevallen van diph- teritis. Hiervan kwamen voor tc Leiden 1 geval van roodvonk en 2 gevallen van diphteritiste Aarlan der veen 1 ge val van typhus of febris typhoïdea; te Bodegraven 1 geval van diphteritis; te R e e u w ij k 1 geval van diphteritis te Woerden 1 geval van diphteritis, en te Z eg w a a rt 2 gevallen van roodvonk. De familie Lokkers alhier, ontving gisteren de treurige tijding, dat de wel eerw. pater Leo Kuipers, missionaris te Brazilië in het Canisiusgestteht te Nijme gen plotseling is overleden. Z.Eerw. zou hedenochtend bij de eerste plechtige H. Mis van den Weleerw. pater Adelbertus Lokkers hebben geassisteerd. De eerw. Zuster Odilio (mejuffr. M. Prins, van Voorhout) is te Breda geslaagd voor het examen hoofdacte. De afd. Leiden van de Holl. Maat schappij van Landbouw vergadert op Zaterdag 19 Augustus 1911, 's namiddags 7i - uur, in café „De Graanbeurs". De agenda vermeldt o. a.: Cursus in paarden- en veekennis, benoeming van een afgevaardigde naar en behandeling van den beschrijvingsbrief der algemeenc vergadering. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van hier verzonden gedu rende de le helft der maand Augustus. Binnenland. Brieven: C. H. Süver- kropp, fa. Klaassen Co., mej. Stads- voort, mej. Prins, alle Amsterdam; F. Coster, den Haag; H. j. Bik, Haarlem; G. Brink, Haarlemmermeer; D. Vrees wijk, Kampen; mej. v. Vollenhoven (2), Utrecht; A. Kouwenberg, Rotterdam J. W. Bricnk, Weegbergen.' BriefkaartenVan der Keur, mej. L. Hotier, C. A. J. Volkers, mej. M. Brede- wold, mej. B. Runnenburg, alle Amster dam; mej. M. Jansen, Arnhemsche Poort; M. Pulenian, J. Verboog, beide den Haag; mej. K. Robijn, Dina Damen, G. A. Bon net, alle Leiden; A. Coomans, Naaldwijk; dames Schrijver, Nijmegen; A. Gerritsen, B. A. Voerman, Rotterdam; mej. M. Doijer, mei. A. Labohm, P. Timmer, M. Fontein (2), alle Utrecht; mej. A. Mar- tijn 2 briefkaarten zonder adres. Buitenland. Brieven„Aug. Stöxen, Highbury; Mme. La Have Stevens, Liège. Briefkaarten: B. Benedito, Bordeaux; mej. M. Wirth, Leipzig; v. d. Mosse laar, Vilvorde; mej. J. v. Egmond, Chi cago. N. B. Den afzenders wordt aanbevo len hun adres op de stukken te ver melden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. AALSMEER. De burgemeester, de heer J. G. Heydanus, heeït zijn ontslag aanvrage voorloopig ingetrokken §11 ver lof aangevraagd. KATWIJK AAN ZEE. Op den pubiieken afslag werd besteed: volle pekelharing (noord f 14.75, dito (zuid) f 11.90-12.95, maatjes pekelharing f 5—5.75—6, makreel f 6—6.HÓ—7.25 per kantje. NOORDWIJK. De Bloembollenbeurs werd gisteren bezocht door 90 personen waarvan 30 exporteurs. De handel ging vlot. Veel vraag was er naar Ornatus, Iris Angelinas, en Hyacinthen. Alles kon zoodoende tegen goede prijzen worden geplaatst. Narcissen en \ooral eenige soorten tulpen worden tegen zeer hoo ge prijzen verkocht. WASSENAAR. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 18 Aug. "s voormiddags 11 uur. Behandeld zul len worden: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van den Rijksveldwachter v. d. Burg, om verlenging van huishuur. 3. Onderzoek geloofsbrieven. 4. Verhuur, van terrein aan de haven. 5. Subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur. 6. Her benoeming Secretaris van het Burgerlijk Armbestuur. 7. Rekening en begrooting van het Burgerlijk Armbestuur. 8. Ge meenterekening over 1910 en 9. Mede- deelingen en voorstellen in zake Gas fabriek. GEWESTELIJK GEMENGD. Brand. Aan den Sioterweg in de gemeente Haarlemmermeer ontsiond brand bij den landbouwer Zijlmans. Drie schel ven hooi en stroo, waaraan geborgen wa ren 31/2 H .A. karwijstroo, 3 H.A. kla- verhooi en ruim 2 H.A. gewoon hooi ver brandden geheel tot den grond af. Een wagenschuur, waarin een kar, benevens verschillende landbouwgereedschappen, geborgen waren, werd mede een prooi der vlammen. Doordat de wind van de boerderij af was, werden deze kapitale woning en de landbouwschuur gespaard. Alles was verzekerd. Vermoedelijke oorzaak is het spelen met lucifers door kinderen. Gisteren geraakte de woning van den landbouwer F. v. d. Burg DNz. te Ber- k e I bij Rotterdam in brand. De gehee- le woning stond spoedig in lichte laaie en werd geheel in asch geiegd. Van de inboedel kon bijna niets worden gered. Een varken van den arbeider B. v. d. B. op die boerderij aanwezig, kwam ook in de vlammen om, alsmede een hond en eenige konijnen. Een stier die zich zelve wist te redden, moets later wegens de brandwonden worden ge- jsiav uapoj)do Sqqoejjj jaq jooq qipqs men de aangrenzende woningen te be houden. Oorzaak der brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Kerknieuws. Jubilé van Mgr. Smeulders. Omtrent de V e r s i e r i n g va 11 de Kerk verzocht men ons nog te melden: De versiering der kerk, uitgevoerd vol gens ontwerp en onder leiding van on zen plaatsgenoot, den pejntre-artiste Lu- cien Man^eau, is, zooalsrwe reeds ter loops vermeld hebben, schitterend ge weest. De bedoeling van den heer Man- Qeau om te leveren een „decoration symbolique", mag zeker bereikt ge noemd worden. Tegen de vier hoofdpilaren, waarop het kerkgebouw rust, hangen de beelte nissen van hen, op wie het gebouw des geloofs geschraagd is, de vier H.H. Evangelisten. Hoog boven het altaar ver rijzen drie witte Engel figuren het Ge loof, de Hoop en de Liefde. De engelen van gelooven en hopen wijzen naar bo ven, waar de engel der Liefde met de vleugelen breed uitgespreid, gereedstaat om op te vliegen naar den God van Lief de en Hem aan te bieden het hart, dat hij in de handen draagt. Tusschen de pilaren, in het schip der kerk, hangen de beeltenissen der twaalf voorgangers in het priesterschapde Apostelen, die allen uitmunten door ver-, scheidenheid van typeering. Op de kapiteelen zijn aangebracht de wapenborden der negen parochies, waar over Mgr. Smeulders Deken is elk dier wapens draagt een krans, die zij als het ware ter feeste medebrachten. Het picturale deel der verluchting is uitgevoerd in gobelin- en tapijt-imitatie uitgaande van de idee, dat in de middel eeuwen voor versiering van kerken en feesthallen ruimschoots weef- en bor duurwerk werd gebruikt. De versiering van groen en bloemen is het werk van den heer J. Kouwenho- ven, die evenals de heer Manceau be langeloos deze feestdecoratie tot stand brachten. Nog verdient vermelding de prachtige collectie waskaarsen, een feest geschenk der firma Papót, alhier Het zijn kunstvol gepolychromeerde kaarsen geheel met de hand geboetseerd. Vooral des avonds met de volle ver lichting maakte de kerk een heerlijke indruk. Feestop School. 1 Gisteren had de viering van het gou den feest in de school plaats. Zooals is medegedeeld interesseert Mgr. Smeul ders zich op bijzondere wijze voor de schooljeugd en ieder parochiaan weet, hoe hij steeds er zich op toelegt, zijn kinderen pleizier en genoegen te ver schaffen. Door vier kleintjes van den bewaar school, geheel in witte kleertjes, werd Z.H.Eerw. aan de pastorie afgehaald. ;t\Vas een alleraardigst gezicht, den grijzen jubilaris met aan elke zij twee van die kleinen hand in hand naar school te zien wandelen. Daar aangekomen be gon natuurlijk een lange serie van ge dichtjes en voordrachtjes. Een hiervan, uitgesproken door tw ee engelbewaarders, een van de school en een van de kerk, waarvan zij de ini.niatuurafbeeldingen droegen, was bijzonder geestig en mooi van creatie. Zooals te begrijpen is, ont brak het den kinderen niet aan allerlei tractaties. Zoo zullen ook deze kleine Warmonders het gouden feest van hun goeden pastoor niet spoedig vergeten. In ons verslag van gisteren moeten wij, behalve enkele zetfouten, die de welwillende lezer zelf zal hebben gecor rigeerd, een tweetal onjuistheden her stellen. Er staat dat prof. Seysener hoop te dat ook Mgr. Smeulders' woorden in vervulling zouden gaan, dat hij met de grijsaards zou aanzitten, enz. Bedoeld is: dat de feestredenaar wensclite, dat ook voor Mgr. Smeulders het woord in ver vulling zou gaan, dat hi) (de jubilaris) zou aanzitten met de grijsaards enz. Verder heeft niet de Bisschoppelijke Secretaris Möllmann, maar wel Rector van den Berg, uit Rotterdam, den fees teling bij zijne intocht vergezeld. Even zoo werd de Hoogmis bijgewoond door den Z.Eerw. Heer Grippeling, en niet door den Z.Eerw. heer Möllmann. Onderwijs. R. K. Julianaschool. Deken Maas, pastoor der H. Bonifa- cius parochie te Leeuwarden, heeft gis termorgen de R. K. Julianaschool al daar in tegenwoordigheid van vele ge- noodigden geopend. Voor den bouw van deze school had mevr. douairière Lycklama a Nyeholt ge boren baronesse thoe Schwartzenberg en Hohenlandsberg een gift van f 16.000 beschikbaar gesteld. Staatsexamen tot toelating aan de Universiteit. Utrecht. Geëx. 3 candidaten voorde faculteit der godgeleerdheid enz. en 6 candidaten voor de faculteit der genees kunde enz. Geslaagd voor diploma A: A. van Nauta Carsten en M. Smeding, cn voor diploma B: E. G. Courregh Staal en L. Ludolph. Het examen wordt \oortgezet met 5 candidaten. Na voortgezet examen slaagden van de vorige groep alsnog A. E. iR. v. Eiber gen Santhagens en R. Veendorp voor dipl. A. en J. ter Heerdt voor dipl. B. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. De kantonrechter veroordeelde Wegens dronkenschap bij herhaling, W. v. d. Z. te Noordwijkerhout tot 7 d. hechtenis. ^Vegens dronkenschap 1. L. tot f 1 of d. ,H. H. tot f2 of 2d., A. B. tot 2 maal f2 of 2 maal 2d. H. K. tot f2 of 2 d., G. v. d. V., tot f2 of 2 d., A. S., tot f3 of 2 d., J. A. S., tot f22 d. J. G. tot f3 of 3 d., W. J. P. tot f3 of 3 d., P. S. tot f2 of 2 d., J. V. tot f2 of 2 d., H. M. tot f 1 of l d., allen te Lei den, P. v. D. tot f 1 of 1 d., W. d. V. berisping, beiden te Katwijk, W. A. tot f3 of 2 d., J. D., tot f2 of 2 (Labelden te Noord wijk, D. D. tc Sassenheim tot f2 of 2 d., "W. H. M. tot f2 of 2 d., A. H. tot f2 of 2 d., beiden te Voorschoten. A. S. te Hazerswoude, tot f2 of 2 d., J. v. S. tot tweemaal f2 of 2 maal 2 d., N. v. AL tot f2 of 2 d„ F. J. B., tot f 2 of 2 d., allen te Noordwijkerhout. A. A. tot f2 of 2 d., A. L. tot f2 of 2 d. A. H. tot 4 maal f3 of 4 maal 3 d. R. M. tot 3 maal f3 of 3 maal 2 d., P. L. L. tot f2 of 2d. P. J. B. tot f2 of 2 d. C. J. S. tot f2 of 2 d. P. J. tot f 1 of 1 d., allen zonder vaste woonplaats. Wegens loopen op verboden grond L. K. en P. W. te Lisse tot f 1 of 1 d. J. R. en G. P., te Haarlem, tot f2 of 2d. .1 v. D. en W. B. te Leiden 4ot f 0.50 of 1 d. Wegens straatschenderij C. v. d. B. te Katwijk aan Zee tot f '3 of 2 d. Wegens straatschenderij en valschen naam opgeven E. K. te Leiden f5 en f2 of 2 maal 2 d. Wegens strooperij D. D. te Noordwij kerhout, tot f 2 of 2 d. Wegens burengerucht en iemand na roepen P. H. te Leiden. Wegens burengerucht J. v. R., H. P., A. v. L. en H. K., tot f0.50 ot 1 d. C. S. tot f3 of 2d. W. C. v. d. M. tot f3 of 3 d., W.- I. R. en H. O. tot f3 of 2 d., allen te Leiden. Wegens overtreding der arbeidsw et W. S. J. K. te Leiden tot f3 of 2d. Wegens overtreding der Spoorwegwet A. S. v. d. M. tot f 1 of 1 week tucht school, A. T. tot 2 maal fl of 2 maal 1 week tuchtschool, T. v. G., T. v. H. A. v. d. V. en A. O. te Warmond tot f2 of 2 d., D. F. v. D., te Scheveningen tot f3 of 2 d. Wegens overtreding der motor- en rij- wielwet J. B. te Noordwijk, en F. J. I. H. te Utrecht, tot f3 of 2 d., N.'v. Z., te Amsterdam, tot f2 of 2d. M. J. K. te Nijmegen tot f3 of 2 d., P. W. R. te Veur tot f2 of 2 d., J. P., C. v. d. V. en Leiden, tot f0.50 of 1 d., W. d. W. te G. d. R.x te K. te Katwijk tot f 2 of 2 d., A. B. Azn. te Katwijk aan Zee, tot f 2 of 2 d., A. W. tot f.3 of 3 d., C. B. tot f2 of 2 d., beiden te Voorschoten. M. S., vr van A.. F. tot f 1 of 1 d., A. F. tot f2 of 2 d., beiden te Sassenheim. P. Th. K. en J. v. d. S., tot f2 of 2 d., bei den te Noordwijkerhout. P. V. te Bloe- mendaal, tot f2 of 2 d., Ch. H. H. te Oegstgeest, tot f0.50 of 1 week tucht school. M. B. v. A. toi f 1 of 2 d. en H. B. tot f 1 of 1 d., beiden te Leiden. Wegens overtreding der leerplichtw. F. M. te Leiden, en L. Z. te Oegstgeest, tot f2 of 2 d. Wegens stoomen in Rijnl. boezemwa ter H. H. te Kawijk aan Zee, H. K. te Rotterdam, G.. H. te Amsterdam, B. d. B. te Sassenheim, J. V. te Oegstgeest, tot f2 of 2 d. Wegens baggeren in Rijnl. boezem water C. W. te Nieuwe Wetering tot f 1 of 1 dag. Wegens overtreding van prov. regle ment op 'wegen cn voetpaden J. S. tot f 1 of 1 d., en L. Z. tot 2 maal f 1 of 2 maal 1 d., beiden te Zoeterwoude. Wegens te snel varen j. J. v. cl. K., te Leiden tot f2 of 2d. H. Al. teHaarlem- Iemmermeer tot f2 of 2d. D. N. tot f2 of 2d. C. W. A. D. tot f2 of2d.A.deV. C. tot 50 ct. of 1 d. E. v. F.totf 1 of 1 d. tot fl of ld. J. A. tot 50 ct.ofl tl. P. C. G. D. tot 2maal f2 of 2maal 2d. G. P. J. _F. te 'sGravenhage, tot f2 of 2d. H. P. te Zoeterwoude tot 50 ct of 1 dag. C. v. Z., tee Leiderdorp, tot 2 maal f2 of 2maai 2dagen. A. E. en D. B. te Aalsmeer, tot f3 of 2d. Ch. N. te Oudewetering, tot f 3 of 2d. Wegens overtreding der jacht en vis- scherijwet N. B. te Rijnsburg tot f3 of 2 dagen. Wegens overtreding der politieverorde ningen G .t. H. en J. J. V. te Leiden, tot f 1 of 1 d. K. S. zonder vaste woon plaats, tot f 1 of 1 d. C. D. Z., tot f 3 of 1 dag. C. E. tot 50 ct. of 1 dag.B. B. tot fl of 1 dag. J. O. R., tot f lof 1 dag. F. G. tot f5 of 1 dag. Vrijgesproken w erden E. D. wed. v. P. en C. S., beschuldigd van overtreding der leerplichtw et. De Haarlemsche rechtbank veroordeel de J. de P., tuinder te A lke madewe gens diefstal tot f5 boete of 14 d. tucht school. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacfpui. Bij deze verzoeken wij u een klein plaatsje in uw veelgelezen blad. Daar wij in uw bericht op 14 dezer over den brand bij den arbeider van Haasteren als de eerstaangekomenen wer den geroemd, moeten wij bekennen, dat die lof door ons niet is verdiend, maar eerlijk moet worden toegekend aan de naaste buren, die in de Geer wonen, en aan de arbeiders, die in de onmiddel lijke nabijheid werkten. Wij kwamen eerst toen ter plaatse, toen reeds vele kloeke mannen met C. van Nierop aan het blusschen waren; alhoewel onze hulp nog niet te versmaden was. Mijnheer de Redacteur, gedachtig aan het woord„Ec-re wien cere toekomt", verblijven wij, hartelijk dankend voor de plaatsruimte, de Gerb. VAN LEEUWEN Az., Zoeterwoude, 16 Aug. Noord-Ade. Gemeenteraad van Alfen. Vergadering van hedenmorgen Voorzitter de heer Overes, wethoudei, w egens afwezigheid van den burgemees ter. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen worden gelezen en zonder wijziging vastgesteld. Ingekomen zijn o. m.: Mededeeling van den burgemeester, dat het verlof om buiten de gemeente te ver blijven verlengd is tot 25 Aug. Proces-verbaal van kas-opname, waar bij boeken en bescheiden in orde zijn bevonden. Het raadsbesluit der vorige vergadering- betreffende de bouw- en woningveror., dening is door Ged. Staten teruggezon den. Zij wenschen enkele kleine wijzi gingen hierin aangebracht te zien. De Raad besluit de door Ged. Staten gewenschte veranderingen erin aan te brengen. De geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden worden door een daartoe be noemde commissie onderzocht en goed gekeurd. Conform het advies dier com missie besluit de Raad tot toelating. Door een schrijven van Ged. Staten w ordt de Raad eraan herinnerd, dat de jaarwedde van burgemeester en secre taris beneden het minimum zijn volgens de door hen vastgestelde norm. B. en W. stellen voor, deze jaarw edden ie brengen op het minimum, d. i. f 1400 voor clen burgemeester en f1300 voor den secre taris. Aldus wordi besloten. De Voorzitter stelt aan de orde de onbewoonbaarverklaring van eenige woningen van het R. K. kerkbestuur. De heer VI asm an is het met het voorstel van B. en W., waarin tot onbe woonbaarverklaring wordt geadviseerd, niet eens. Er is bij die panden een wo ning, waarin hêt oud paartje reeds bijna meer dan 50 jaar woont. Spr. is voor de onbewoonbaar verklaring der perceelen met de bepaling, dat deze menschen zoo lang zij wenschen in het huis mogen blijven. De heer Los merkt op, dat de onbewoonbaarheid steeds 6 maanden 11a de onbewoonbaarverklaring ingaat. Als deze termijn verstreken is, kan hij steeds wederom verlengd worden. Hiermede is het bezwaar van den heer Vlasman opgelost en besluit de raad conform het advies van B. en W. De verordening op de heffing en invor dering der begrafenisrechten wordt on gewijzigd hernieuwd. De gemeente-rekening, sluitend in ont vangsten met 149944,83, in uitgaven met f 44955,511/2, dus met een batig slot van f 4989,311/2 (De buitengewone uitgaven leverden een nadeelig slot op van flOS.lS1/^) werd volgens advies der des betreffende commissie goedgekeurd. De begrooting, dienst 1912 werd den raad aangeboden en zal door de commis sie, daarmee belast, onderzocht worden, welk onderzoek voof 1 Oct. beëindigd moet zijn. Bij de rondvraag richt de heer Lo s (wethouder) zich tot den voorzitter en zegt dat er dagen zijn in het leven waar op een heel verleden ons voor den geest oprijst."Zoo ook thans nu gij, mijnheer de Voorzitter voor het laaatst in ons mid den zijt, nadat gij 30 jaar lang hier uw. beste krachten aan het belang der ge meente besteed hebt, en in die 30 jaren langen tijd als wethouder het d oor u welbegrepen belang der gemeente behartigd hebt. Ook ik heb als wethouder ondervonden welken ijver gij daarbij aan den dag gelegd heb, ik breng u onzen hartelijken dank ervoor. Moogt gij nog. jaren lang in een aangename welverdien de rust getuige zijn van Alfen's bloei, die U zoozeer ter harte gaat. Ook de heer van der Linden spreekt als een der oudste raadsleden namens den raad een hartelijk woord van afscheid. Het besluit van den heer Overes om £ijn mandaat niet meer hernieuwd te zien was voor ons pijnlijk, doch we he:b'- ben er in berust. Hij herinnert eraan wat de thans aftredende in 30 jaar voor de welvaart der gemeente gedaan heeft, en hoopt dat hij nog vele jaren den bloei de zer gemeente moge zien. De heer Overes zichtbaar ontroerd dankt beide sprekers voor hun hartelijke woorden. Hij dankt den raad voor de aangename samenwerking die hij steeds heeft ondervonden en hoopt dat de raads leden nog lang mogen meewerken tot de welvaart van Alfen. Daarop sluit de Voorzitter de vergadering. Moord Te Vught is het 18-jarige meisje van Roosmalen door zekeren Rut ten vermoord. De dader, wiens poging, tot zelfmoord werd verhinderd, is ge» arresteerd. Het was een liefdeshistorie.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2