«den; anders zijft de goederen aan be derf onderhevig. Getuige in deze zaak is de heer A. iA. van Gils, burgemeester der gemeente. Get. deelt mede dat de vruchten reeds Za terdag geplukt worden. Men kan de vruchten in den nacht van Zondag op Maandag inladen. Het vervoer naar Lei- 'den geschiedt thans Zondagmiddag van '3—7 uur. 't Kan evengoed 's nachts ge schieden, men is dan nog tijdig genoeg aan de fabriek. Op een vraag van den ambtenaar van het O. M. deelt inr. Cosman mede, dat het niet mogelijk is Zaterdagavond te laden. De zaak wordt 14 dagen aange houden om één of meer deskundigen te hooren over het bederven der doperwten. In de zaak van J. F. werkman te Lei den, die op 5 Juli puin en vuil in het water van den Ouden Vest heeft gegooid wordt na het hooren van de brugwach ters Smits en Stijger f2 of ld. geëischt. F. W. V., opzichter van den Rijkswa terstaat te Ouds hoorn heeft op 28 Juni te Zoeterwoude in den Rijksstraat weg een gat doen breken zonder ver gunning van B en. W. Bekl. die reeds 15 jaar in dienst van den Waterstaat is heeft nooit vergunning gevraagd, omdat hij ze niet noodig heeft, waarvoor hij zich beriep op art. 7 van het reglement op de Rijkswegen. Bovendien heeft bekl. geen last tot opbreken gegeven. Als getuige wordt gehoord de werkman v. d. Graaf, die het gat maakte. Hij moest alleen toe zicht houden. De verbaliseereitde veld wachter wijst op de vele moeilijkheden voor het verkeer door het opbreken van den weg, vandaar dat eene bekeuring nu volgde. De ambtenaar vroeg vrijspraak. J. C. S., bloemist te Oegstgeest heeft met J. T. op den spoorweg gèloo- pen. J. T. is niet verschenen. De* eerste bleek een vergunningsbewijs te hebben. Tegen T. wordt f2 of 2d. geëischt. Voor S. wordt vrijspraak gevraagd. Dezelfde T. heeft op 22 Juni op een den geajagd, zonder vergunning, waar voor tegen hem tweemaal f 5 of tweemaal 2 dagen geëischt werd. C. H., arbeider te Noord w ij k, heeft des nachts in het jachtveld van den heer Cremers J V.. bijgestaan in het opsto- ren van hazen door het houden van een lichtbak. Bekl. ontkende; Jlij is niet in het jachtveltd geweest. Houwoert is bij hem gekomen, toen bekl. met V. 's nachts aan het wandelen was. Zij hadden niets bi» hein en zaten beiden aan den publie- ken weg. J. V., de tweede bekl,, in deze zaak, legt een soortgelijke verklaring af. Get. H. heeft even na 12 uur een schot hooren lossen; hij heeft het schot niet zien afgaan. Duidelijk nam hij echter waar, dat H. met een lichtbak en V. met een geweer liep. In hun gezelschap was nog een derde, die get. wilde betrappen, doch waarin hij niet slaagde. Eisch tegen ieder f4 of 4d. J. J. v. d. M. en anderen, hebben met hun motorvaartuigen te snel gevaren in den Rijn tusschen'Leiden en Leiderdorp Als getuigen worden gehoord de veld wachters Letscher en Oudshoorn van Leiderdorp. Eisch tegen ieder f5 of 3d. J. de W., arbeider te Roelofa- rendsveeh, heeft onder Oegstgeest zonder concent gebaggerd. Eisch f3 of 2d. C. de R., arbeider te K a t w ij k a. Z e e heeft in de duinen geloopen, anders dan op afgegraven paden en wegen. Bekl. ont kende, in verband waarmede de zaak werd aangehouden, evenals die van P. F., arbeider te Katwijk a.d. Rijn, die zich aan dezelfde overtreding had schul dig gemaakt. O. S.} timmerman te Katwijk a. d. Rijn heeft ook in de duinen geloopen. Bekl. bekende. Eisch f 1 of l d. M. de H., visscher te Leiden, heeft met P. N.t te Warmond zonder vergun ning gevischt in de Zijl en vischfuiken vervoerd. Bekl. lagen aan 'den kant te slapen, toen is veldwachter Koekoek ge komen heeft hen wakker gemaakt en hen gedwongen heen te varen. Get. Koekoek heeft beid. aangetroffen met visch in hun boot. Bekl. had die visch gekocht. Eisch f5 of 2 d. voor ieder. G. H. W. V., gemeentebode te Haar- 1 e m heeft met een auto onder Sassen- heim te hard gereden. Eisch f3 of 2 d. J. de H., boerenknecht te Leiden heeft op 14 Juni zich bediend van een aangespannen hond, zonder muilkorf. Be klaagde had van zijn baas last gekregen. Eisch f 1 of 1 dag. D. Th. ,D., visscher te Leiden, heeft op 20 Juli te Zoeterwoude in den Oost- broekjDolder gevischt met zetlijnen zonder acte en vergunning. Bekl. ontkende. Hij is wel te Zoeterwoude geweest, maar hij heeft niet gevischt. Bekl. was trouwens in het bezit eener acte. De zaak wordt 14 dagen aangehouden. W. H. v.. d. S. B., student te Utrecht, heeft te Leiden om half 12 gereden met een rijwiel zonder licht. Bekl. heeft niet gereden, hij heeft de fiets met den rech tervoet in beweging gebracht, terwijl hij met zijn rechter op het pedaal stond. Bekl. lest een uitvoerige verdediging voor waarin hij zijn „misdrijf" tracht te ont kennen. De kantonrechter meende, dat bekl. wel gereden heeft, omdat hij 2ijn fiets toch in beweging heeft gebracht .Eisch f2 of 1 dag. J. J. H., smid te L e i d e n,. heeft met 2 personen op een éénpersoonsfiets ge- reeden. Eisch ƒ2 of 2 dagen. Aanbestedingen. LEIDEN. Bij de heden door B. en W. gehouden aanbesteding van het vernieuwen van een gedeelte walmuur aan de Bees tenmarkt, over een lengte van 30.30 M. (Bestek no. 19) waren ingekomen 7 in schrijvingen, t.w. van W. Klootwijk, Pa- pendrecht f 2800, C. Bernard, Haarlem, f 2790, P. L. Neuteboom f 2450, J. Dietz f 2359, firma J. J. Planjer f 2348, J. Zit man f 2290, P. J. Christiaanse, Oegst geest f 2025. Zooverre geene woonplaats vermeld, zijn de inschrijvers metterwoon gevestigd te Leiden. (Jit Stad en Omgeving. LEIDEN, 14 Augustus. R. K. Volksbond. In de groote zaal van haar gebouNv hield de R. K. Volksbond gisteravond een propagandaverg^dering waarin als spreker optrad de Weleerw. heer Th. H. de Bouter, van Enschedé. Nadat door den voorzitter de verga dering op de gebruikelijke wijze was geopend, vergastten ons de zangvereeni- gingen „Caecilia" op een vertolking van „Gloria in Excelsis" de bekende com- posotie van den directeur, waarna het woord kwam aan den eerwaarde spreker die begon met op te merken, dat er wel een bijzondere reden moest bestaan dat zoo laat in het seizoen en met zulk een hitte men van zoover een spreker had laten komen. Met liefde was Spr. gekomen daar immers Leiden al van ouds door ver schillende banden met Enschedé verbon den was. Spr. memoreerde hoe in het jaar 02 toen Enschedé door brand ge teisterd was het personeel van de firma de Heider en Co. aanstonds in den zak tas>e en flOOO voor hun zwaarbeproef de broeders zond en hoe Enschedé gaar ne zijn voorzitter den K. S. A. aan Leiden afstond toen men hem daar aan het cen traal bureau wenschte. Onr al die rede nen kwam hij hier 'met liefde. Spr. zette duidelijk uiteen hoe onze vakorganisatie, die dikwijls verdacht wordt voorgesteld, niet alleen door de sociaal-deir.ocratie, die meent dat zij al leen iets tot stand kan brengen, maar zelfs door eigen mannen, moet vor men een zedelijk lichaam om gemeen schappelijke belangen tc dienen. De Roomsche vakorganisatie bestond van alle tijfdefi en de Middeleeuwen Zeveren er nog het model van op. Toen bestond een volmaakte organisatie, waarbij on ze tijd te leeren kan gaan. De gilden waren, wat onze organisatie moet zijn, publiekrechterlijke lichamen, bevorderend de stoffelijke belangen van den arbeider en waarop, opdat de werk man niet te zeer zou verstoffelijken het stempel van den godsdienst was gedrukt. Zij zijn echter ten gronde gegaan, omdat zij zich niet aanpasten aan de ver anderde tijden en het godsdienstig ele ment erin verdrongen werk. Nu echter zien wij een herleving der Roomsche organisatie die zich als eerste rechtstreeksche doel stelt het bevorde ren der stoffelijke belangen der arbei ders, het verkrijgen eener rechtspositie waarop de arbeider naar Christelijke lief de en rechtvaardigheid aanspraak kan maken. Spreker wijst op het verschil van stand dat blijkbaar door den Schepper gewild is (verschil is immers in de heele schep ping zichtbaar tot zelfs in den Hemel). Daardoor is er een streven in den mensch om vooruit te komen. Maar waar de goederen der aarde dikwijls al te slecht verdeeld zijn moet de werkman trachten die klove te vernauwen. Daarvoor is organisatie voor hem noo dig opdat hij kracht ontplooien kan en zich wapenen tegen den strijd. Want al willen wij den strijd niet, gelijk de groo te mogendheden gewapend de vrede trachten te 'bewaren, zoo moet ook de organisatie voorbereid zijn voor den strijd om zoo beter de economische vre de te bevorderen tot heil en voordeel van patroon en werkman. Waar de patroon te strijden heeft tegen de concurrentie, tracht hij dikwijls een extra winst te behalen met het beknib belen van den werkman. Het ligt op den weg van den arbeider dit kwaad het hoofd te bieden, dit onwettig middel den patroon uit de hand te 9laan. Or ganisatie is dus noodig om te zorgen dat de patroon den werkman niet doodsla met te wijzen op andere plaatsen waar veel minder loon behaald wordt. De pa troons geven zelf het voorbeeld van or ganisatie soms door te wijzen op de niet-aangeslotenen maken zij er zelf pro paganda voor. Ook de wetgever dringt er op aan en het is onze plicht aan dien oproep gehoor te geven, opdat hij, steunend op onze kracht, de noodige sociale maatregelen kan doorvoeren. Die plicht der vereeniging rust ook op de meisjes en vrouwen. Laat hen niet zeggen, dat "zij hopen slechts korten tijd in eigen onderhoud te moeten voorzien, Iaat hen ook denken aan die na hen zul len komen. Dat zij zich nu doordrongen van de noodzakelijkheid der organisatie, waardoor zij in het huwelijk zoo zeer de steun kan zijn van den man. Over de vorm der organisatie zei spr. dat zij moet zijn Roomsch. Staat de Roomsche organisatie in haar begin, zij is aangewe zen een groote rol te spelen. Het zou wel mooi zijn alle vakgenoo- ten in één organisatie te brengen, maar dat is onmogelijk, omdat er te veel Rooni-vijandige élementen in rijn. Ook de interconfessioneele organisatie acht spr. uit den booze. We zien het ook op ander gebied, we kunnen wel goed sa- Imenwerken, als we maar niet te kort Ljj elkaar komen. Spr. wijst ook op de wensch van Z. H. den Paus, dat de werkman zich in Roomsche organisaties zal vereenigen. Met een krachtige opwekking om gaar ne zich daarvoor eenige moeite, zoo in tijd als in geld, te getroosten 'en vooral zich zelf te geven, sloot spr. zijn luid toegejuichte rede, waarvoor hem door den Eerw. pater Zuidgeest de dank der vergadering in hartelijke bewoordingen werd overgebrachr. Nadat de zangverenigingen ik Am Meer, van Mendelssohn hadden gezongen sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering. Den 29ste dezer herdenkt kapitein J. v. d. Scheer van het 4e Regiment infanterie alhier zijn 25-jarige officiers loopbaan. Heden vertrokken van hier de bat- terhen van het 2de reg. veldart. naar de legerplaats bij Oldebroek tot het houden van tactische- en schietoefeningen onder leiding van den kolonel N. Bosboom, commandant van het korps. LEIMUIDEN. Voor de vaceerende be trekking van gemeente-veldwachter heb ben zich drie en zestig sollicitanten aan gemeld, waaronder ook katholieken die de noodige bekwaamheid en geschiktheid voor dit ambt vereischt, bezitten. Met belangstelling wordt daarom hier de benoeming tegemoet gezien. Temeer daar in deze gemeente geen enkele be zoldigde gemeentebetrekking door een katholiek wordt waargenomen, zou door het benoemen van een katholieke veld wachter aan een billijk verlangen der katholieken worden voldaan. NOORDWIJK. Het rapport van Prof Mr. A. H. Struycken, den rechtskundigen adviseur der gemeente, over de strand- kwestie is ingekomen, 't Heeft voor de raadsleden ter Irzage gelegen. GEWESTELIJK GEMENGD. Bloedige Twist Gistermiddag heeft op de Mare te Leiden een bloedige vechtpartij plaats gehad, die ontstond tusschen twee mili ciens an het 4e regiment infanterie, Michel C. en Johan T. Michel kon het niet goed zetten,dat een meisje,waarmede hij vroeger verkeering had, thans haar liefde had ge schonken aan Johan. Daarover viel hij Johan lastig; men begon met woorden, en werd weldra handgemeen, waarbij de schippersknecht L. uit Letden ziju vriend Johan een handje hielp door Michel twee diepe messteken in den rug toe te brengen. Daarna gingen beiden aan den haal,waarbij C. achternagezet werd door twee brug wachters, die hem voor den dader aan zagen. Bij zijn aanhouding door een agent viel hij, in de v. d. Werffstraat op den grond én liep nog een ernstige hoofd wonde op. Bij zijne ondervraging ten politiebureele bleek L. de schuldige te zijn. Spoedig was hij door de recherche opgespoord en bekende de wonde te hebben toegebracht. Ook het mes is ge vonden. Nadat dr. Mulder de wonden gehecht had, is T. per politiebrancard naar het Militair Hospitaal vervoerd. Hoewel hij veel bloedverlies had, is zijn toestand niet levensgevaarlijk. L. is in verzekerde bewaring gesteld en C. is ter beschikking gesteld van de militaire autoriteiten. Burenruzie. In het Hof van Zessen te Leiden kregen Zaterdagavond twee heeren, be woners van het Hof, ruzie. De heeren lieten het bij woorden, doch hun respec tieve wederhelften, die door haar zenuwen, warmte en een glaasje, in opgewonde stemming verkeerden, en in dien toestand den twist voortzetten, vonden woorden niet voldoende om haar gevoelens van verachting en boosheid uit te drunken. Zij gingen tot handtastelijkheden over, waarbij de oudste, een ruim 50-jarige vrouw, de jongste naar het voorbeeld van de leeuwendressuur in Circus Charles met een stok met spijkers op het hoofd sloeg. De jongste, die door de toegebrachte verwonding haar toorn ten top zag stijgen, nam een in haar omgeving staand voor werp en diende de oudste daarmede zoo'n slag toe dat zij bewusteloos neer viel. Zij moest naar bet Ziekenhuis wor den overgebracht en werd daar voorloo- pig opgenomen. Op de Breestraat te Leiden is he denmorgen een man, die een zak met waschgoed op de schouders droeg, door een auto aangereden. De man, zekere A., wonende aan de Schelpenkade, had de auto, noch de signalen gehoord. Hij be kwam een niet ernstige wonde aan het achterhoofd, die ten politiebureele werd verbonden. De chauffeur heeft geen schuld. Eenige lotelingen uit de H a a r 1 e mg mermeer waren Zaterdagnamiddag no- al rumoerig bij het naar huis gaan en wilde ook bij den landbouwer van Gul pen aan de hoofdvaart hunne gewone heldendaden verrichien. Zij hadden even wel buiten de waard gerekend, daar zij op nogal hardhandige wijze door den landbouwer, welke juist thuis was werden afgedroogd met een eindje hout, en hier van waren zij niet gediend want spoedig waren zij de werf weer af. Donderdagavond vermaakten zich eeni ge personen met zwemmen en duiken in de rivier de Gouwe bij Boskoop. Men zou nu eens duiken onder een motor bootje, dat aldaar met volle kracht stoomde met het ongelukkig gevolg dat de heer G. R. een slag kreeg van een der vinnen van de skhroef tegen zijn achterdeel, waar door hij een hevige vleeschwond kreeg. Door een paar der aanwezigen werd hij naar den kant gebracht en daarna in be- wusteloozen toestand per brancard van het „Groene Kruis" naar een der dokto ren vervoerd. Zijn toestand is naar omstandigheden redelijk te noemen. De Gebr. S., van N i e u w-V e n n e p, moesten Vrijdagavond van een stuk haver nog de laatsie drie schoven afmaaien, en daar zaten maar liefst 4 bunsings in, een oude en 3 bijna volwassen jongen. Allen wisten zij echter te achterhalen, en ze met hun mathaak dood te slaan. Het was evenwel jammer voor hen, dat de huid der beestjes slechts 10 cent per stuk opbracht. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Aug. 1911, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut tc De Bildt, Hoogste barometerstand 772.2 Thorshavn. Laagste barometerstand 759.3 Haparanda. Verwachting tot den avond van 15 Augustus, matige tot krachtige noordwestelijke tot noord oostelijke wind, meest zwaarbewolkte lucht, waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer, veel koeler. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Mr. J. C. de Marez Oyens. Nadat mevrouw de weduwe van Mr J. C. de Marez Oyens gisterenmiddag uit Partenkirchen te 's Gravenhage was terug gekeerd, volgden denzelfden avond ten 11 uur de aankomst aan het Staatsspoor station van h.et stoffelijk omhulsel van den oud-Minister. De lijkkist werd in allen eenvoud on- middelijk overgebracht naar de begraaf plaats Eik-en-Duinen om daar in de kapel te worden geplaatst, van waaruit morgen, Dinsdag, ten lila uur de begra fenisplechtigheid op dit kerkhof zal plaats hebben. Het is, vernemen wij, de uitdrukkelijke wensch geweest van den afgestorvene dat aan zijn graf niet gesproken zal worden. H. M. de Koningin heeft Baron van lttersum Hr. Ms. Kamerheer i. b. d. en refendaris aan het Ministerie van Waterstaat opgedragen H. M. morgen te vertegenwoordigen bij de teraardebestelling van den oud-Minister de Marez Oyens. De vertegenwoordiger zal in een hof- rijtuig in de familiestoet naar Eik-en- Duinen plaats nemen. Zestien boerderijen verbrand. Zaterdagnacht te 12 uur brak te Stap horst een hevige brand uit in de boerderij van Klaas Russcher. In een oogwenk ver spreidde het vuur zich in westelijke rich ting. Binnen een uur tijd stonden zestien groote boerderijen en twintig hooibergen in volle vlam. De boerderijen waren ge vuld met hooi, koorn, turf en plaggen. Ten gevolge van de droogte was er geen water voorhanden. Alleen de Nortonpomp van de boterfabriek kon water leveren voor de brandspuit. Gelukkig draaide tegen één uur de wind in Zuidelijke rich ting en was toen het grootste gevaar ge weken. De woningen waren alle verze kerd, doch zeer laag. Van de inboedels werden slechts enkele gered, van den oogst weinig of niets. Vijf varkens en een kalf kwamen in de vlammen om. Vóór veertien jaar zijn in dezelfde om geving 23 koerderijen verbrand. Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden zal op Zaterdag 19 dezer, des namiddags 3 uur, den eersten steen leggen van het tehuis te Wolfhezen voor alleenstaande blinden van alle gezindten. De gedelegeerden uit den Welvaarts commissie voor Suriname die te 's-Gra- venhage teruggekeerd zijn, werden door den Minister van Koloniën ontvangen tot het geven van verslag hunner zending. De Chineesche Minister van Bui- tenlandsche Zaken heeft gisterochtend de residentie verlaten. Van bevoegde rijde verneemt men, dat het nog zeer onzeker, ja, hoogst on waarschijnlijk is dat de internationale opiumconferentie met October a. s. te 's Gravenhage zal bijeenkomen, aangezien de deelneming aan dit congres van een der bij het vraagstuk meest belangheb bende Staten nog niet vaststaat. Vandaar dat er ernstig sprake is om de samen komst naar het voorjaar van 1912 te ver schuiven. De President van de Javabode Mr. Vissering is heden te 's-Gravenhage ge komen en maakte zijn opwachting bij den Minister van Koloniën. De Gemeenteraad van 's Graven hage benoemde hedenmiddag tot onder wijzer bij het lager onderwijs aldaar de heer H. de Pijper, schoolhoofd te Hazers- woude (Rijndijk). Staking te Rotterdam. Nadat gistermiddag een vergadering belegd was, is hedenochtend de alge- meene staking uitgebroken onder de machinisten en stokers van alle Rotter- damsche sleepdiensten, wat ontzaglijke stagnatie veroorzaakt in de Rotterdamsche haven. De staking omvat de firma's: Volharding, P. Smit Jr., de Internationale, L. G. Vuijk, verschillende kantoren en alle particuliere sleepdiensten. De eischen zijn f 16 per week, arbeidstijd 6 tot 6 uur en overwerk 25 ets en 20 ets per uur. Alleen het personeel der firma L Smit Co. is nog buiten de staking. De toestand van den Paus. ROME, 12 Aug. De Paus was heden avond eenigszins benauwd, gevolgd door een koortachtige reactie. De temperatuur, aanvankelijk 37.6, steeg tot 38.2. ROME, 13 Aug. De Paus bracht een rustigen nacht door. De zwakheid is ver dwenen. De cholera. SALONIK1, 12 Augustus. De laatste 24 uur registreerde men 31 cholera-ge- vallen te Ipek, 10 te Djakova, 12 te No- vibazar, 7t e Trenitso, 3 te Mitrovitza en 1 te Oskjob. MONS, 13 Aug. Alhier is heden een vrouw aan „cholera nostras" overleden. KONSTANTINOPEL, 13 Aug. Giste ren werden hier 83 cholera-gevallen ge constateerd, waarvan 24 met doodelij ken afloop in de wijk Hashor. Staking in Engeland. LIVERPOOL, 13 Aug. {Reuter.Er zijn meer dan 20 politiebeambten cn 50 burgers, die gewond waren, verbonden in het tijdelijke hospitaal in het Lime- Street-Statioii. LONDEN, 14 Aug. Gisteravond had den te Glasgow opnieuw siakingsouius- ten plaats. Er werden een groot aantal personen gearresteerd. Verscheidene po litieagenten en ambtenaren der tram werden gekwetst. Faillissementen, Uitgesproken: E. Stavast, schipper, ge- dom icileerd tc Vreeswijk, curator rar. F. G. van Beusekom. De nalatenschap van A. H. Notten, herbergier, gewoond hebbende tc Berg en Terbiijt, curator mr. Ch. van Oppen. S. Hengst, schoenmaker en winkelier te Boisward. curator G. Koikes te Boisward. J. C. Gieling, kruidenier te Enkhuizen, curator Th. Gouvènie! F. G. Elzinga, commissïonnair te Heilo, cu rator rar. H. P. M. Kraakman. Geëindigd. N. H. J. C. M. Allard, wiiii- kooper, vroeger te Geertruideuberg. iieraeentehjke Arkidsheurs. Stadstimmerwerf, teieioon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 2—5 uren, des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 Kantoorbediende, 1 jongste-Kanloorbcdiende, 1 faarieksopzichter, 1 halfwas timmerman, I Stucadoor, 2 metselaars, 3 stokers, J grof- bankwerker, 2 mach. bankwerker, 1 monteur, 1 koekbakker 2 bakkers, (1 noodhulp) 1 kellner, 1 warmoezier, 1 oppasser, 4 loopknechten, 12 losse werklieden, 2 werksters, 1 waschvrouw. Gevraagd: 3 glas in luodzetters, 1 bekwaam uurwerk maker, 1 bekwaam metaaidraaier, j banket bakker-kok, 2 steenhouwers. Marktberichten. ROTTERDAM, 14 Aug. Veemarkt Aangevoerd: 327 runderen, 149 vette kalveren. 991 schapen, 56(3 varkens, 1 bok. Prijzen per F£ kg. koeien en ossen 35— 41 c., vette kalveren 42^—55 ct. Schapen 22 a 25 c., varkens 22—24 ct, lammeren f 14—18, per stuk. Expo t- var kens 21 c. Tengevolge van de overgroote warmte wordt de aankoop tot het strikt noodzakelijke beperkt. Voor den Maandag Hinken aanvoer van vette runderen; voor het meerendcel bestaande uit afwijkende soorten. Verkoop langzaam, stemming flauw, naast lusteloos, zoodat moeilijk alles op te ruimen is. Beste soorten liepen echter I c. boven noteering. Vette kalveren aanvoer beperkt Naar ver houding van de aanvoer is de handel traag, zoowel door stadskalveren ais door export kalveren. De hoogste aoteering is moeilijk te bedingen. Wolvee redelijk aangevoerd. Aanvankelijk geen handel; later zeer slecht tot lagere no teering, in somnhge gevallen met verlies. Naar verhouding tot de bestaande behoefte is de aanvoer van varkens wel wat. ruim. Ver koop ging regelmatig zeer langzaam, zelfs met terugloopende markt tot 23K> c.; in zeer enkele gevallen werd 24F£ c. betaald. ROTTERDAM, 14 Augustus. Graanmarkt. Tarwe met gering aanbod tot lager noteering op te mimen. Essex per 100 K.G- f 10 a f II, Overige soorten 19 a f 9.75. Nieuwe tarwe ruim aangebodentot iets lagere prijzen geheel op te ruimen. Essex f 10 a li, overige soorten f 9,50 f 9,9a Rogge tamelijk aangebodenonveranderd verkocht per 100 K.G. f 7 ix f 7.70. Gerst prijshoudend f 8,50 a f 9. Mais f 152. DELFT, 12 Aug. Ter markt waren heden aan gevoerd 56 stapels kaas. wegende 12634 kg.. Prijs f 40 a f50,— per 100 kg. LOOSDUiNEN, 12 Aug. De prijzen op de groentenveiling warenkomkommeis (Eng.). Ie soort f 4.10 a f 5.80, dito 2e soort f 1.20 f 3,00, Komkommers (gele) le soort f 5.90 a f630, 2c soort 2^0 a f3.10. roode kool f4.50 a 1 6.40 savoye kool f 5.00 a f 52)0, Salade lste soort f 1.40 a f 2.80, peen, lste soort f2.50 a f3.10 andijvie f 0.50 a f 1.—, prij f 1.40a 1.50 rabarber f 1.90 a 3.00, selderij f 1.00 a 1.10, peterselie f 0.30 a 0.70 p. lOOst., zuring 4 a 6 c. postelein 20 a 29 c., stoof sla 15 a 54 c., komkom- merstek 37 a 44 c., boonenstek 20 a 45 c. appels 45 a 70 c., peren 50 a 80 c., per ben. princesseboonen 30 c. 58 c., snijboonen f 1.5»j a f 2.10 per 1000 stuks; erwtenf 040 a 0.45 mand, tomaten le soort f 4.30 a 6.00 2e soor| Nagekomen Advertentie. t Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Dochter en Zuster, ELISABETH BELT in den ouderdom van 21 jaar. G. BELT en Echtgenoote en Kinderen. Zoeterwoude, "Weipoort, 14 Aug. 1911. 10199

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3