R. K. Secretariaat van Spoor en T ramwegpersoneel. Zondag hield bovengenoemd secreta riaat een vergadering van den raad van aigevaardigden in het gebouw van den R. K. Volksbond te Nijmegen. Tot vrijgestelde van den bond werd benoemd de heer J. A. Schutte, te Roer mond. De volgende algeineene jaarvergade ring zal te Roermond gehouden wor den. Aan de orde kwam ten slotte het vol gende voorstel van de afdeeling Til burg. „De Raad van Afgevaardigden, bijeen in hare vergadering van 0 Augustus te Nijmegen „gehoord de besprekingen om te ko nten tot de samenstelling van een alge meen program van actie door de drie al- gemeene spoorwegorganisaties besluit het hoofdbestuur op te dra gen in deze richting werkzaam, te zijn, en te trachten zoo spoedig mogelijk tot eenheid te komen, echter niet behoud van een ieders zelfstandigheid." Uit de hierover gevoerde discussie bleek, dat men over het algemeen voor een vruchtbare samenwerking den tijd nog niet gekomen achtte, waarop Tilburg zijn voorstel introk. Prins Heinrich te Arnhem. Prins Heinrich van Pruisen (broeder van keizer Wilhelm), uit Londen geko men, is gisternamiddag ongeveer 3 uur per auto aan het hotel des Pays-Bas te •Arnhem aangekomen, met zijn adjudant kapitein ter zee K. von Usedom. Dit bezoek van Prins Heinrich van Pruisen aan Arnhem was een uitvloeisel van het bezoek, dat de Duitsche Keizer twee jaar geleden aan Middachten heeft gebracht. De Keizer had zoo hoog opge geven van de mooie omstreken van Arn hem, dat zijn broeder ook eens met deze streek kennis wilde maken. Daartoe werd de reis te Arnhem onderbroken en wer den verschillende punten in den omtrek per auto bezocht. Vervolgens zette de Prins, gelijk reeds werd gemeld, per auto zijn reis naar Hamburg voort. Onderweg heeft Prins Heinrich een auto-ongeluk gehad, dat voor hem goed is afgeloopen. Reuter seint hierover uit Osnabrück De automobiel van Prins Heinrich van Pruisen, waarin ach diens adjudant, ka pitein von Usedom bevond, reed, van Holland komend, bij Cloppenburg tegen een boom. De chauffeur liep een sche delbreuk op, terwijl de adjudant van den Prins licht gewond werd. Prins Heinrich zelf bekwam geen letsel. Deze vertoeft thans nog te Cloppenburg. Nadere bij zonderheden ontbreken nog. Gemeenteveldw achters. In de vergadering te Utrecht van den Bond van Gemeenteveldwachters in Ne derland is gisteren besloten aan den mi nister van binnenlandsche zaken een adres te zenden om hem te verzoeken: lp. aan de gemeenteveldwachters te doen verstrekken de wetten en Kon. besluiten, welke zij voor uitoefening van hun dienst noodig hebben; 2o. tot stand te bren gen een regeling van de jaarwedde van den gemeente-veldwachter in Nederland en 3o. deze jaarwedde meer in overeen stemming te brengen met de levensbe hoeften van thans. In zake een voorstel om te verkrijgen vrije geneeskundige hulp voor gemeente veldwachters, werd besloten, dat de pro vinciale afdeelingen deze zaak ter hand zullen nemenmochten deze daarin niet slagen, aan zal de Bond de noodige po gingen om daartoe te geraken, in het werk stellen. In zake politiescheidsgerechten werd aangenomen een motie, waarin de verga dering, in afwachting van een herziening van art. 191 der Gemeentewet, besluit piet alle gepaste middelen bij de regee ring aan te dringen op instelling van scheidsgerechten, waarop de gemeente politie zich beroepen kan bij ongevraag de schorsing of ontslag uit den dienst, en voorts om, in overleg met den Algem. JNederi. Politiebond en den Rijksveld- Wachtersbond, middelen te beramen om te komen tot een algeheele reorganisatie van de politie in Nederland. De Zeeliedenstaking opgeheven. In een gisteravond gehouden verga dering van de afdeeling Amsterdam van den Alg. Ned. Zeemansbond is besloten tot opheffing van de staking en dien tengevolge de volgende motie aangeno men De vergadering enz. kennis genomen hebbende van het bestaan van een com missie uit de burgerij, welke het verlan gen koestert zoo mogelijk de beëindiging te bevorderen van de ongeregelden toe stand, waarin het zeemansbedrijf te Am sterdam verkeert overwegende, dat het nog eenigen tijd kan duren voor genoemde commissie een resultaat zou kunnen bereiken overwegende, dat het aantal zeelieden, hetwelk zich bij de staging aansluit steeds grooter wordt, en daardoor steeds meer geld voor steun noodig is van meening zijnde, dat genoemde tommissie na opheffing van de staking huttig werk kan verrichten in het belang der zeelieden besluit de staking op te heffen en hier van mededeeling te doen aan de betrok ken Stoom vaart-Mi jen. Vóór voortzetting der staking verklaar den zich 254 stemmen, en voor opheffing 409, bla.Dc o iteqjpi.cn v Opium-conferentie. De uitnoodigingen voor lie in Octo ber te 's-Gravenhage te houden interna tionale opium-conferentie zullen aan de daaraan deelnemende Staten uitgaan van de Nederlandsche Regeering. KORTE KROMEK. De Raad van Haarlem heeft met al- gemeene stemmen besloten een commis sie te benoemen, om te onderzoeken in hoeverre de rechtspositie der beambten en ambtenaren, in dienst, der gemeente, kan worden geregeld in voege als dat voor de werklieden in dienst der ge meente is geschied. Door Gcd. Staten van Noord-Hol land is het besluit van den Auisterdam- schen gemeenteraad bevestigd, waarbij de heer J. Polak niet als lid van den raad in district 111 wordt toegelaten. Het landgoed „Nimmer dor" te Amersfoort zal, als de raad der gemeente Amersfoort zich mei het voorstel van B. en W. kan vereenigen, aangekocht wor den voer f 200.000. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 10 Augustus. De afd. Leiden der Alg. Ned. Geh. Onth. Bond „Alenscheid Ontwaakt", heeft een groote Openlucht-Meeting ge organiseerd op Zondag 27 Aug. a.s. '*s middags te 1 uur. Deze /al plaats h bben op het terrein van den Burcht" daartoe welwillend afgestaan door den pachter, den Heer Bakker. Als sprekers hebben hun medewerking toegezegd de Heeren K. Sijtsma (alhier) en J. v. d. Berg, (Deventer). De meeting zai vermoedelijk worden opgeluisterd door muziek wat welwil lend wordt aangeboden door het Leïd- sche Post- en Telegraa! Harmonie-gezel schap „Juliana". Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen Engelsch 1. o. mej. D. J. Smit van Waddingsveen en de heerW.G. Hofmans van Katwijk a. Zee; voor handteekenen 1. o. de heer C. W. van Coeverden, van Sassenh eim. In de week van 28 Augustus zijn de volgende besmettelijke ziekten ter kennis gekomen van den centralen ge zondheidsraad 1 geval van roodvonk te Leiden en Hazerswoudc en 1 ge val van diphtheritis te Woerden. RIJPWETERING. Vrijdag 11 Aug. 's avonds te 7 uur vergadert alhier in café Rustoord de afd. Alkemade van de Prov. Z. H. Boerenbond. Op de agenda komt voor een inleiding van een der leden van het voorloopig co mité over: Coöperatieve Veevoederfa briek en Olieslagerij van de Z.H. Boe renbond. ZEVENHOVEN. Bij resolutie van den Minister van Koloniën is H. Ph. A. v. Schouwen, arts alhier, ter beschikking van den Gouverneur-generaal van Ned.- Indië gesteld ten einde volgens aanwij zing van of vanwege dien Landvoogd daar te lande gedurende ten minste één jaar in tijdelijken dienst werkzaam te worden gesteld. GEWESTELIJK GEMENGD. Te Voorschoten zijn tengevolge van de hitte de werkzaamheden aan de Vliet voor den middag een uur vroeger gestaakt. Twee werklieden waren reeds flauw gevallen. Gemeenteraad van Woubrugge. Voorzitter: de heer J. van Dam, wet houder, wegens uitstedigheki van den burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergade ring met gebed. De notulen w orden gelezen en onver anderd vastgesteld. Eer men tot behandeling der agenda overgaat, stelt de voorzitter voor de ge loofsbrieven der nieuwgekozen raadsle den te onderzoeken. Na onderzoek adviseert de commissie tot toelating. Aldus wordt besloten. Ingekomen zijta: Schrijven van den heer Commissaris der Koningin dat aan den heeT Burge meester der gemeente verlof is verleend tot 19 Augustus a.s. Schrijven van de heeren J. van Dam en A. D. H. Heenk dat zij hunne benoe ming tot lid van de commissie van school verzuim hebben aangenomen. Missive van Ged. Staten omtrent de jaarwedde van den gemeenteontvanger, met verzoek op de begrooting 1912, het tractement van dezen ambtenaar te bren gen op het maximum. Bezwaarschrift Hoofd. Omslag van H. van Harten. De voorzitter stelt aan de orde het schrijven van Ged. Staten, regeling tractement van den ontvanger. De secretaris tevens ontvanger verlaat de raadzaal. De voorzitter leest voor, een re gel welke is vastgesteld door Ged. Staten omtrent de loonen; die loonen waren ge regeld naar bedragen der inkomsten en uitgaven en zielental van de gemeenten. De heeren van der Voorn en v. d. Geest spreken daarover hun gedach ten uit B. en W. stellen voor het tractement te verhoogen met f 25# aangezien anders de vrees bestaat dat Ged. Staten de be grooting niet zullen goedkeuren. De heef Lje verge vraagt of brugge ook onder den norm, gesteld door Ged. Staten, valt. De voorzitter antwoordt bevesti gend. De heer Lie verse maakt tevens de opmerking, dat de gemeenteontvanger de ambachtslieden zoolang liet wachten om hun jaarrekening uit te betalen, zij toch hadden daarover meer dan jeens geklaagd. De voorzitter meende, dat dit de schuld was van de belastingplichtigen, die ook niet op tijd de kas van den ont vanger vulden. De voorzitter brengt het voorstel van B. en W. in rondvraag. Met algemee- ne stemmen wordt het voorstel aangeno men. De voorzitter deelt mede, dat de gemeenterekening over 1910 bedraagt aan ontvangsten f lb003.55i/2, aan uitgaven f 14962.63, batig slot f 1040.921/2- Een commissie wordt door den voor zitter benoemd bestaande uit de heeren Lieverse, Peters en Molenaar tot het na zien der gemeenterekening. De voorzitter stelt het bezwaar schrift H. van Harten in handen eener commissie en sluit, na de gebruikelijke rondvraag, de vergadering. Leger en Vloot. Militaire Aviatiek. Naar wij vernemen, heeft de vliegenier Flits Lütge, de voorwaarden van den Mi nister van Oorlog om als militair vliege nier dienst te doen, geaccepteerd. Ein de September a.s. zal de heer Lütge reeds met zijn vliegtuig aan de dan te houden groote manoeuvres deelnemen. Vad. Kerknieuws. Z. D. H. de Bisschop van Breda, heeft benoemd tot kapelaan te Steenbergen, den weleerw. heer Fr. Vermeulen, tot kapelaan te Beek, den weleerw. heer Jac. de Wit, tot kapelaan te Groot Zun- dert, den weleerw. heer Jos. v. Genk, tot kapelaan te Princenhage, den weleerw. heer Adr. Vermunt, tot professor aan het seminarie IJpelaar, den weleerw. heer J. Antonissen, priester van het semina rie. Onderwijs. Examens M. O. Engelsch akte A. Geëxamineerd: 1 vrouwelijke en 2 mannelijke candidaten. Geslaagd: mej. G. J. de Vries, van Lei den, en de heeren H. A. van der Kraan, Den Haag, en P. J. Rijneke, Schiedam." Fransch akte A. Geëxamineerd: 5vrou welijke candidaten. Gestaagd: de dames E. R. Hartog, A. M. Romano, A. Stam, 's Gravenhage; J. Janssen, Purmerend, en C. T. van Schuylenburg, Zwolle. Boekhouden. Opgeroepen acht candi daten. Geslaagd de dames: W. C. Kerlen en A. M. J. E. Wijnmalen, Amsterdam, beiden school akte. Staatsexamen toot toelating aan de Universiteit. UTRECHT. Geëxamineerd 16 candi daten voor de faculteit der godgeleerd heid enz. en 9 candidaten voor de facul teit der geneeskunde enz. Geslaagd voor diploma A. H. J. Morren, M. J. PattiSt, D. van Schooneveld, J. Kingma, E. Kal en A. Hijmansvoor diploma B, p. W. AL Bazendijk, S. A. G. Bramsen, J. E. A. Telders en J. J. Wolters. Gedurende den loop van het examen trokken zich 5 fcandidaten terug. Het exa men wordt voortgezet met 1 candidaat Na voortgezet examen slaagden van de vorige groep alsnog: mej. A. D. L. Schaap voor A en J. W. Wynaendts en J. J. Ploos van Amstel, voor B. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Spoorweg in Zuid-Sumatra. Ten behoeve van den aanleg van een spoorw eg in Zuid-Sumatra is bij wetsont werp aan de Tweede Kamer voor het loopende dienstjaar aangevraagdf 150.000 van f850.000, bij wijze van verhooging der Indische begrooting. Gedurende 6 jaar zal gemiddeld 5y2 millioen gulden 's jaars, of met inbegrip van de rente a 4 pCt. 61/4 millioen benoodigd zijn. De aanlegkosten bij een bouwtijd van 6 jaren zijn geraamd op f37.581.316. De spoorw eg, beginnende te Telok Be- tong, zal zich verder bewegen in de rich ting van Batoeradja, met eene verbin ding van Palembang en Moeara £nim. Latere doortrekking naar Benkoelen en Midden-Sumatra blijft mogelijk. Aanleg en exploitatie geschieden door den Staat. Aanbestedingen. 's-GRAVENHAGE. Door het Hoofd bestuur der Posterijen en Telegraphie werd gisteren aanbesteed: het bijspan nen van draden aan cfe telephoonlijn langs de spoorwegen ZevenhuizenGou da en BodegravenWoerdenUtrecht, ;t verrichten van daarmede in verband staande werken, het wijzigen van lijnen én het leggen van kabels op het stations emplacement te Utrecht. Laagste inschrij ver P. v. d. Berg te \Vaddingsveen voor f 7237. WOERDEN. Alhier is onder beheer der Genie aanbesteed het vervangen van de bestaande afdekking door een dak bedekking van. kruispannen opi dakbe schot op de wagenloodsen te Woerden. Van M inschrijver» was hft laagst in geschreven door den heer .B Wassink al hier voor f 12,680. 397e Staatsloterij. TWEEDE KLASSE. 4e LIJST. Trekking van Donderdag 10 Augustus. Hooge Prijzen. f 200 17544 Prijzen ven f 30. 88 2860 5665 8492 11749 14292 16566 18687 761 3170 94 98 12285 455 792 19037 833 3249 6025 8815 360 94 913 225 1009 3392 6637 9112 89 673 17271 96 57 3556 6806 9322 504 859 322 496 1584 3629 23 9992 847 15134 89 632 1690 30 6929 10184 13401 347 529 84 2184 4205 7005 311 586 684 778 20007 iro 4453 7162 11083 820 741 834 194 2289 4606 7276 180 14022 839 54 624 2591 4896 7327 277 28 930 18055 25 2792 4975 7970 627 236 16369 186 873 2849 5350 8057 58ste Duitsche Katholiekendag. (Vervo'g.) Behalve de algemeene vergaderingen hadden vele vergaderingen plaats van ka tholieke vereenigingen w aarin de jaarver slagen werden uitgebracht, die van een bloeiend vereenigingsleven getuigden. In de vergadering van de Volksvercin hield de algemeenc directeur Dr. Aug. Pieper een rede ter gedachtenis van Mgr. v. Ketieler's socialen arbeid. Hij noemde den Mainzer bisschop den baanbreker der katholiek-sociale actie, haar leermeester en organisator. Voor mi niatuur-arbeid was zijn geest niet aange legd, het wetenschappelijk vorschen moest hij aan anderen overlaten. Maar hij was de man van het initiatief, hij doorzag den nieuwen tijd en de nieuwe behoeften, hij gaf het systeem der practijk en met ge heel de overweldigende macht zijner per soonlijkheid dwong hij zijn geloofsgenoo- ten het sociale program aan te nemen, dat zij zoo schitterend verder hebben ont wikkeld. Hij ori en teerde ons, Katholieken, over de wijdte van het sociale vraagstuk en ging de w etgeving bouwen op het Chris tendom, bewerend dat ook de verdeeling der sociale goederen aan de christelijke zeden gehouden was. Het liberalisme schrok er van evenals sommigen, die do9r vrees voor het aan de Katholieke Kerk vijandige socialisme waren bevan gen. Maar von Ketteler's geloofsgenooten verstonden zijn groote gedachten en wer den gewonnen voor de sociale wetgeving, die met het particulier initiatief hand in hand moest gaan, zoodat ons van den aanvang af dwalingen werden bespaard. Mgr. von Ketteler had de nieuwe phase in de ontwikkeling van het kapitalisme door de groot-industrie bestudeerd en wist daar de algemeen e aandachi op te trekken. Ook de geestelijkheid wekte hij op om haar medewerking te verleenen ter oplossing van het sociale vraagstuk en daaraan danken wij, dat de actie onder ons zulk een groote en snelle vlucht nam. Hij gaf de goede methode aan, hij ver helderde de begrippen, bracht den steen aan het rollen en stak den vinger uit naar de eerste en allernoodzakelijkste sociale wetgeving: verbod van kinderar beid, bescherming van den vrouwenar beid, Zondagsrust, arbeidsverzekering, in perking van den arbeidsduur, bescher ming van het vereenigingsrecht enz. Vooral ijverde hij voor vakvereenigingen, en spoorde de arbeiders aan tot zedelijke en intdlectueele vorming. Wellicht ware de katholieke sociale beweging net gevaar niet ontgaan, zich in vrij nuttelooze be schouwingen vast te theoretiseeren, in dien von Ketteler niet zoo practisch de hand aan den ploeg had geslagen. Met een prachtige peroratie over de ontwikke ling van Ketteler's denkbeelden in den Volkverein sloot spr. onder langdurige toejuichingen zijn prachtige rede. Alweer onder een kolossalen toeloop had de tweede algem eene vergadering plaats waarin de Centrumsafgevaardigde, Dr. Trimborn, het woord voerde over de sociale politiek. Spreker begint met te constateeren, dat in het midden der vorige eeuw het liberale Manchesterdom algemeen werd gehuldigd; al mag nu ook niet ontkend worden, dat er aan dit systeem wel enkele _goede zijden waren,'toch bleek spoedig klaar -en duidelijk, dat de al te groote macht der individuen, nadeelig werkte op het algemeen. De overmacht van het ka pitaal deed zich drukkend gevoelen op de alleenstaande arbeiders. Een tegen- strooming was noodig. In plaats van in dividualiteit moest komen solidariteit, in plaats van egoïsme voor de eenlingen sociale arbeid voor het geheel. Had de revolutie van het einde der 18e eeuw het wezen van den staat geheel en al veranderd, de Katholieken hebben den staat weder de plaats teruggegeven, die hem toekomt. Ook dat is de ontegenzeg gelijke verdienste van de Katholieken. Vervolgens weidt spreker in breede trek ken uit over de geschiedenis der sociaal- politiek in Duitschlandin begeesterde enthousiaste bewoordingen constateert hij het succes behaald op dien weg. En al zegt men "nu, dat terwijl wij in de sociale politiek werkten de sociaal-de mocratie in kracht en ledental is toege nomen, zoo is dat geen reden den staf over onzen arbeid te breken. Integendeel men moet God danken, dat wjj zulke so ciale politiek gedreven hebbenan ders zou nu de sociaal-democratie almach tig zijn, zoo roept spreker geestdriftig uit onder daverende toejuiching van de talrijke aanwezigen. Sociale politiek was voor .ons noodig, W£S sen pücbt «iej recl)tvaaj]dighej4 «en der naastenliefde, zoo heeft v. Ketteler ons geleerd en daarna hebben nooit de Katholieken gevraagd of inen sociaal-po litiek moet arbeiden, enkel hoe men het moet doen. Na een oproep aan allen om toch mee te w erken op sociaal-politiek gebied, ver, laat de begaafde redenaar onder daverend applaus het spreekgestoelte. Vervolgens geeft de voorzitter lezing van het danktelegram des H. Vaders, dat in zeer warme bewoordingen is gesteld. Hij vertolkt nog eens de gevoelens van liefde en trouw jegens den H. Va der en eindigt met een driewerf geest driftig herhaald Hoch op den Paus. Landesrat dr. Schmittmann uit Dussel- dort betreedt nu het podium in een ma gistrale rede van bijna een half uur be handelt de eminente spreker het thema Charitas en leven. Al gaat er door geheel de wereld een geest die naar genot roept, doch die ook weet de middelen te vinden om die ge notzucht tc bevredigen, toch is de menschheid niet gelukkig bij het zoeken naar waar, echt geluk, vindt de mensch niets dan ledige, holle phrasen dat komt wijl hij vergat den weg te gaan, die leidt naar de eeuwigheid. Geheel de menschheid is verdeeld in twee vijandelijke legers, jnaar haat kan ook hier geen hulp bieden, en daarom1 riep het volk om staatshulp veel werd gedaan, doch staatshulp is ook niet het juiste middel het ware middel is door von Ketteler aangegevende Christelij ke Charitas. Van het Kruis, zoo roept sprelcr uit, van liet Kruis stroomt de stroom des levens, en een donderend ap plaus bewijst hoezeer cfe vergadering, zijn meeniug deelt. Vervolgens schildert spreker het leven en gedijen der naastenliefde in de ge schiedenis der Kerk. In onze dagen moet uit den aard der zaak de Charitas georganiseerd zijn. Be halve de organisatie is ook noodig een systematLsch'e leergang; zonder voorbe reiding kunnen wij niet meer beginsen; men moet eerst het volk leeren kennen, in al zijn vormen en lagen, in ai zijn rampen en nood. Wij reikhalzen naar een Charitas-school, waar wij de prin-t ciepen der Charitas kunnen leeren. Bij zulk beginnen is de medew erking van leeken eene gebiedende noodzakelijkheid. Dan moeten allen die meewerken, van echt Katholieken geest doordrongen zijn. Wil men meewerken voor de Charitas, dan moet men zijn leven regelen naar de voorschriften van het groote Voorbeeld der naastenliefde. Dat stervend aan het kruis zijn geest beval in de handen des Vaders. Ons leven moet een afspiegeling zijn van het leven van den Ier enden, Christus. Ja, nog leeft Christus, wij wil len met en voor Hem leven, gelijk de groote bisschop deed, die het volk samen riep, het volk dat versmachtte, dat van de wereld steenen kreeg in plaats van brood. In een geestdriftige peroratie behan delde spreker nog in het kort .Mgr. v. Ketteler's sociaal-charitatieve werken, om te eindigen met het inroepen van zijn voorspraak bij God en de H. .Maagd. Rechtszaken. Haagsche Rechtbank. Het O. Al. eischte in de zitting van gisteren vernietiging van een vonnis der Haagsche rechtbank, waarbij h'A O. Ai. bij die rechtbank niet-ontvankelijk was verklaard in zijn vordering tegen \V. F. de la R., werkman te Leiden, die zich had schuldig gemaakt aan beleediging jegens een veldwachter. Voor het Jioï had zich voorts te ver antwoorden gehad H. D., opkooper te Rotterdam, door de rechtbank aldaar tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens heling van een hoeveelheid touw. Vier getuigen werden gehoord. Het O. M. eischte straf verzwaring tot 1 jaar. De toegevoegde verdediger, mr. P. S. Gerbrandï te Leiden, pleitte clementie. Nog stond terecht J. K. N., agent van politie te 's-Gravenhage, door de recht* bank aldaar veroordeeld tot 2 mnd. we gens mishandeling van G. C. te L ei d e n. Het O. M. eischte vermindering van straf tot 1 maand. De verdediger inf. E. G. S. Bourlier achtte het bewijs niet geleverd. Mocht het hof anders oordeel en, dan vroeg hjj oplegging van een kleine geldboete. Uitspraak in deze zaken Zaterdag. Kantongerecht te Alfen. De kantonrechter veroordeelde: A. N. te Alfen, verordening Gouwe kade, tot f3 of 2d. H. M., C. M., H. de J., te Oudshoorn allen wegens overtreding art. 424 JVetb'. van Strafrecht, 3 eerstgenoemde tot f 3 of 1 dag. A. v. S. Az., te Boskoop, wegens rij den zonder licht, tot f 1 of 1 week tucht* school. H. C. de B., te Ter Aar, overtreding, Leerplichtwet, tot f 2 of 1 dag. J. C. de J. te Nieuwveen, overtreding, verord. orde en veiligheid. Nieuwveen, tot f 2 of 1 dag. i P. B. te Aarlandervecn, overtr. politie* verordening, tot f 8 of 2 dagen. P. C. M. te Oudshoorn, overtr. Pol.« ver. -te Oudshoorn, tot f 5 of 1 dag. C. N. S. en M. J. S. te Oegstgeest, reg!< voork. van aanvaring, eerstgenoemde i vrijgesproken, laatstgen. f 1 of .HL J. K. te Alfen, werd vrijgesproken de hem ten laste gelegds overtwdiA(B j spoorwegwet, y -"

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2