Uit Stad en Omgeving. vischt. Twee doktoren trachtten nog zijn levensgeesten op te wekken, doch tever geefs. Dood dooron voorzichtig he id Op last van de justitie te Assen, is door de doktoren Leydesdorff en Dhont te Meppel gerechtelijke sectie verricht op het lijk van den landbouwer te Nije- veen, die Maandag gedood werd door het op hol gaan der paarden. Blijkbaar zal er een vervolging worden ingesteld tegen den motorfietsrijder, die door zijn getoeter oorzaak was van het ongeval. Branden. Op het landgoed Het Wooldrik, nabij Enschedé, is gisterna middag een hooiberg t oebehoorende aan mevr. de wed. mr. H. ter Kuile, waar schijnlijk door hooibroei in vlammen op gegaan. Een in de onmiddellijke nabij heid gelegen boerenbehuizinge bleef ge spaard. Te Wijchen is afgebrand de wo ning van Vastbinder aan den Holenbrg aldaar. Alles was verzekerd. Te Dreumel hebben jongens in brand gestoken een hooimijt van 18.000 K.G. De eigenaar Eijkman was niet ver zekerd. De warmte. Te Vlijtingen (L.) is de ongehuwde werkman -J. Nelissen, ten gevolge van de hitte bezweken. Een Chineesche doctores. Bij de politie aan de Nieuwe Haven te 'sOravenhage, kwam gisteren iemand mededeelen, dat op het Spui een in Oos tersche kleederdracht gestoken vrouw de voorbijgangers aanhield en hun door ge baren trachtte duidelijk te maken, dat zij hun oogen wilde onderzoeken. De vrouw werd toen op het Spui door een politieagent aangehouden, en meegeno men naar het Commissariaat. Zij bleek een taal te spreken, die niemand ver stond, doch een ingesteld onderzoek nu bracht aan het licht, dat zij behoorde tot een Chineesche familie, bestaande uit een man, twee vrouwen en een onge veer vierjarig kind, die intrek hadden genomen in een logement aan de Kra- nestraat. Volgens bewoners dier straat zou een der vrouwen een bord bij zich hebben gehad, waarop geschreven stond: „dok ter, oog- en mondbehandeling". Daar de menschen zonder voldoende middelen van bestaan waren, stelde de politie zich in verbinding met de Chi neesche legatie, die er voor zorgde, dat het viertal nog gisteravond de reis naar zijn verre vaderland kon aanvaarden. Van waar zij kwamen, en met welk doel zij in Nederland waren, is niet met zekerheid gebleken. Gevonden. Gepasseerden Zon dag ging de heer A. v. B., te Rotterdam, met zijn VerlöoTde naar Sclievenïngen. 's Middags had de juffrouw het ongeluk haar verlovingsring te verliezen en on danks veel zoeken kwam hij niet terecht. Doch de heer A. v. B. gaf het niet op en ging deze week terug naar Schevnin-. gen, gewapend metf een zeef. Na een (uur met de zeef het zand te hebben onder zocht, mocht hij het geluk hjebben den ring in het mulle zand terug te vinden. Hoogst eigenhandig. Met den marktdag van Dinsdagmorgen te Oss, zqcht zekere V., uit Nuland Geffen, twist met een anderen marktganger. De burgemeester, welke juist passeerde, kwam tusschenbeiden, waarop V. zijn mes trok en hiermede gewapend den burgemeester te lijf wilde; deze even wel nam den vechtlustige in den kraag en leverde hem aan de politie over, welke er spoedig voor zorgde, dat V. achter slot en grendel kwam te zitten. Door een vlieg gestoken. Bij de aankomst van Koningin Wilhel- mina, meldt het „H. v. A.," stond de bataljonsdokter Robert, van het 3e reg. jagers te' voet, langs den weg te Brus sel opgesteld, toen hij door een vliegi in de hand gestoken werd. De jonge ge neesheer gaf daar niet veel acht op, te meer daar de steek geen pijn deed. Toen hij echter eenige oogenblikken thuis was> zag hij zijn arm zwellen en weldra leed hij ondragelijke pijnen. De ongelukki ge officier is daags daarna in de doods^ kramp bezweken. Rookvergiftiging. Gisteren brak op de terreinen der Londensche Union Gold Storage Company, aan de Theems gelegen, een hevige brand uit. Bij het blusschingwerk werden talrijke brandweermannen door rookvergiftiging overmand. Een twaalftal moest bewuste loos worden weggedragen, waaronder ook de commandant van de brandweer. De vergiftiging was ontstaan door het verbranden van groote voorraden eieren. Prettige correspondentie. Mevr. .Harriman, de schatrijke weduwe van den bekenden spoorwegmagnaat, ont vangt zooveel bedelbrieven, dat zij ze zelf niet meer kan overzien. Zij heeft zich nu gewend tot het New-Yorksche Bureel of Municipel Research om haar bij het af doen van de bedelcorrespondentie te helpen en raad te schaffen over het even- tueele inwilligen van belangstelling ver dienende verzoeken. Men moet over den omvang van de pakken bedelbrieven niet gering denken. Zoo is het bijvoorbeeld bekend, <fat de eveneens zeer gefortuneerde miss Helen Gould in het afgeloopen jaar 50.000 bedel brieven heeft ontvangen. Bij de weduwe Bussell Sage is het nog erger; maar het ergst wordt toch wel mevr. Harriman met verzoeken over stelpt. Tot dusver bereikten haar smeek brieven om geld tot een totaal bedrag \aji 25Q mjljioen gulden. Door wespensteken gewond. In het stadspark van Schöneberg (Ber lijn), zijn zeven kinderen door wespen- steken ernstig gewond. De kinderen sta ken spelende een stok in een wespen nest en werden onmiddellijk door de verwoede insecten aangevallen, die bij honderden op hen toevlogen. Schreeu wend en half bedwelmd van pijn rolden de kinderen zich over den grond. Eeni- voorbijgangers bedekten hen met kle dingstukken en trachtten met zand en aarde de wespen te verjagen. De kinderen werden naar een nabu- rigen dokter gebracht. Een van hen, een meisje van U/a jaar, was zeer ernstig gewondzij werd in hopelooze toestand naar het ziekenhuis van Schöneberg ge bracht. De zes andere kinderen kunnen in het ouderlijk huis worden verpleegd. Er werden brandweermannen met rookhelmen en beschermende handschoe nen uitgezonden, die het nest met pe troleum bespoten en den geheelen zwerm van duizenden wespen verdelgden. Me ij er en zijn tante van de luci fer s f a b r i e k. De Oosten rijksche zee officier Meijer heeft onlangs, zoo lezen we in het „Hbl." de aandacht van het Hof te Weenen op zich gevestigd door den uitroep van een der aartshertogen, die zich liet ontvallen„Ha, is dat Meijer wiens tante een luciefrsfabriek heeft?" Niemand lachte. Integendeel. De zee officier Meijer werd zeer opgemerkt en genoot de algemeene onderscheiding, om dat men wist, dat hij Meijer was, wiens tanteenz. De geschiedenis van Meijer, diens tan te en de lucifersfabriek is de volgende: Na de bestorming der Takoeforten bij gelegenheid van den Chineeschen Bok ser-opstand, marcheerde een afdeeling Oosten rijksche matrozen, onder bevel van een adelborst naar de haven terug. Men kwam langs de brandende Chineesche huizen en zag een klein vogeltje in zijn kooi, dat bijna door de vlammen bereikt was. „Mogen wc het redden?" vroegen de matrozen en de adelborst gaf zijn toestemming. De matrozen pikten met hun bajonetten het kooitje op en droegen het vogeltje in triomf mede. Onderweg kwamen zij langs eenige Russische officieren; een van hen meen de dat het kooitje door de matrozen als krijgsbuit was meegenomen en sprak daarover den adelborst aan op onheusche wijze. U heeft de order overschreden, die het buitmaken verbiedt. De adelborst hield zich kalm en ant woordde beleefd, hoe de toedracht van de zaak was, en dat het geval 'n vreem den officier niets aanging, aangezien hij het bevel voerde over zijn eigen soldaten. De Russische "officier maakte zich driftig en voer uit: U weet niet, tot wien u aldus spreekt; ik ben Don Jaime de Bourbon en mijn tante is een Oostenrijksche herto gin En ik, gaf de jonge zeeofficier ten antwoord, „ik ben de adelborst Meijer, en mijm tante heeft een lucifersfabriek. Daarop gaf hij zijn matrozen bevel om door te marcheeren. De geschiedenis werd dra aan boord van de verschillende vloten voor Takoe bekend, en iedereen lachte er hartelijk om zoowel om de flinkheid van den adelborst als om de aanstellerij van dezen Bourbon. Ook naar Oostenrijk kwam het ver haal. En vandaar dat het onlangs aan het Hof weer werd opgehaald. Wat er ook in dit verhaaltje waar of onwaar is (wij treffen in de buitenlandsche bladen zoo dikwijls buitensporige fantasieën aan omtrent Nederland en het Nederlandsche Hof!) het is niet onaardig gevonden. Hoe men in Japan tanden trekt. De Japansche tandarts trekt de tanden met zijn vingers, zonder zich daarbij van een instrument te bedienen. Hij grijpt zeer handig met de eene hand den patient in den hoek van den kaak en wel op een dergelijke wijze, dat hij den mond niet sluiten kan. Dan steekt hij duim en wijsvinger van de andere hand in de mond en trekt, wanneer dat noodig is, in den loop van één minuut vijf, zes, zeven tanden en kiezen van zijn slachtolfer, zonder dat deze in staat is zich op eenigerlei wijze daartegen te weren. Hij, die deze methode van kiezentrekken ongelooflijk vindt, zal zich misschien laten overtuigen, wanneer hij verneemt, op welke wijze de japansche tandartsen voor de uitoefening van hun beroep worden voorbereid. In een smalle, houten plank worden gaten geboord, en in deze gaten worden pinnen geslagen. Dan wordt het plankje in den aardbodem vastgezet, en de scholier moet met duim en wijsvinger van de rechterhand de pinnen de een na de ander uittrekken, zonder dat hij het plankje in 't minst mag schokken. Deze oefening wordt eerst met dennen-, dan met eikenhout en eindelijk met een plankje van nog harder hout herhaald, en iedere keer worden de pinnen er vaster ingedreven. Eerst als de candidaat-tandarts het laatste stattion op dezen weg met succes bereikt heeft, is hij voor de uitoefening van zijn beroep aan den levenden mensch rijp. STATEN-GENERAAL. deeling over en weer van de opneming: of het overlijden in, alsmede het ontslag uit een kraankzinnigengesticht van een der twee Staten van een onderdaan van den anderen Staat, gaf de Fransche Re geering haar wensch te kennen tot slui ting van een tractaat, waarbij de overne ming over en weer van armlastige krank zinnige onderdanen en oud-onderdanen zou worden geregeld. De verplichting tot overneming van armlastige krank zinnige onderdanen is in overeenstem ming met het internationaal gebruik. Die betrekkelijk de oud-onderdanen vloeit voort uit meerdere verdragen van den lateren tijd. De Regeering heeft derhalve geen be zwaar gehad aan den wensch van Frank rijk tegemoet te komen. Een wetsontwerp tot goedkeuring van een te dezer zake betrekkelijke overeen komst is aan de goedkeuring der Staten- Generaal onderworpen. Kwijtschelding van een vergoeding. De Indische Rekenkamer had 15 Nov. 1909 aan'den heer C. J. M. Weiter, des tijds algemeen pakhuismeester te Bata via, wegens in den loop van 1907 en 1908 in den onder zijn beheer rustenden voorraad koffie geconstateerde tekor ten een vergoeding opgelegd van f 17.814,241/2. Naar het eenparig gevoelen van de In dische Regeering en haar adviseurs is de gedachte aan fraude van de zijde van den beheerder te eenenmale uitgesloten. De eerlijkheid van den heer Welter, die den lande ruim 39 jaren trouw heeft ge diend, wordt boven allen twijfel verhe ven geacht. Dit gevoegd bij de omstan digheid, dat tegenover de tekorten, ge durende het beheer van den heer Weiter, ook aanzienlijke overwichten zijn voorge komen, heeft de Indische Regeering tot de, den Minister van Koloniën juist voor komende, conclusie geleid, dat het niet billijk zou zijn den heer Weiter voor bo vengenoemd tekort in zijn geheel aan sprakelijk te stellen. Gemeend wordt ech ter, dat volstaan zou kunnen worden met hem de vergoeding op te leggen van een klein deel van het tekort, gelijkstaande met een maand pensioen. Mitsdien wordt bij een daartoe strek kend wetsontwerp voorgesteld den heer Weiter de som van f 17.614,241/2 f281,25 f 17.532,991/2, kwijt te schel den. Rechtszaken. TWEEDE KAMER. Overneming armlastige krankzinnigen Tijdens de onderhandelingen met Frankrijk in zake sen regeling tot mede- Bootwerkers tegen voorzitter Alg. Ned. Zeemansbond. Twee bootwerkers, vader en zoon hebben voor het Amsterdamsch Kantongerecht een vordering, tot uitbetaling van hun, door den voorzitter van den Alg. Ned. Zeemans bond beloofd, loon ingesteld, daar hun dit loon, na twee weken uitbetaald te zijn, later niet meer was voldaan. De heer Ronner deelde mede dat er van loon geen sprake kon wezen, daar slechts ondersteuning werd gegeven aan stakende zeelieden, waarvoor deze beide bootwerkers zich, profiteerend van het zich onderling niet kennen der zeelieden, hadden doen doorgaan. Later werd op een buitengewone ledenvergadering tot het in trekken van vele stakerskaarten, waaronder van deze beiden overgegaan. Loon van te verrichten werkzaamheden, in casu posten, werd nooit betaalt daar dit posten geheel vrijwillig geschiedt; zoo wenschen bij voorbeeld een 600 slakende zeelieden deze niet te verrichten en ontvangen toch hun ondersteuning. Ook kon de heer Ronner deze beide personen, waarvan er een reeds sedert Pinksteren ontslagen is bij de Kon. Holl. Lloyd en sinds dien niet meer gewerkt heeft, niet voor zij hem over het intrekken van die stakingskaar- teii aanspraken en heeft ze dus nooit iets opgedragen of loon kunnen beloven, iets dat overigens ook slechts het bestuur, nooit een bestuurslid persoonlijk zou kun nen doen. De heer Ronner verklaart nog dat hij zelf nog nooit tegen één zeeman gezegd heeft het werk te moeten neer leggen, Iaat staan dus tegen een, zelfs niet eens werkenden bootwerker. De heer Verleur van de zaakwaarne mersfirma Verleur en Nolten voor eischers optredend zegt dat vader en zoon hem verteld dat zij onder de zeelieden werk zaam waren en dat hun, bij 't uitbreken der staking, door gedaagde was gezegd: „Als je het werk niet neerlegd sta ik niet voor 't leven van vrouw en kinderen in". Toen zij de loonobjectie maakte heeft gedaagde aangeboden den vader 7, den zoon 8 gulden in de week te be talen zij traden dan in dienst van den Zeemansbond en moesten voor dezen werkzaamheden, n.l. „posten", verrichten Zij werden naar het Spui en de Zaan- dainsche boot gezonden om te letten of er werkwillige zeelieden aankwamen. Dat zij uitkeeringen op hun stakings- kaarten ontvingen, ontkennen zij ten sterkstehet is absoluut loon geweest voor verrichte posterswerkzaamheden. Zij houden ook staande dat de betaling in die eerste weken door den heer Ronner persoonlijk geschiedde. Uit het feit dat betaling heeft plaats gehad concludeert spreker dat er een arbeidsovereenkomst tusschen beide partijen bestond in den zin der wet. Rest te bewijzen dat de arbeidsovereenkomst was aangegaan voor den tijd der staking hetgeen spreker wil door getuigen laten bewijzen. Nadat de Ronner nog enkele details over siakingskaarten en „posten" had ge geven en verklaard had dat dit posten absoluut vrijwillig plaats vond, werd de uitspraak vastgesteld op 17 Augustus a.s. Kerknieuws. Binnenkort zullen als missionaris naar de missie van Mgr. Luypen in Ned.-Indië vertrekken de Weeleerw. paters H.Jansen S.J. (Amsterdam), H. v. Meerwijk S.J. ('s Bosch) en frater B. Lucas Cs Bosch). „Msb." Timor apostolische prefectuur. Naar het „Hsgz." verneemt, zal ook Timor en onderhoorigheden van het apos tolisch vicariaat Batavia worden losge maakt, tot een apostolische prefectuur worden verheven en toevertrouwd aan de eerw. paters van Steijl. Naar de „N. Koerier" verneemt, is Z. D. H. Mgr. J. H. Drehmanns, bis schop van Roermond, waarschijnlijk ten gevolge van de hitte, licht ongesteld ge worden, waardoor Z. D. H. verplicht is eenige dagen rust te houden. Onderwijs. Examen M. O. Engelsch akte A. Geëx. 3 mann. cand. Geslaagd de heer W. T. de Jong, Rotter dam en de dames M. Straub, Amster dam, G .A. Stroink, Gronau, H. C. de Graaf, 's Gravenhage. Fransch akte A. 3 v. en 3 mann. cand. Geslaagd mej. P. I. W. van Doesburgh, Leiden, en de heer L. A. Delacour, Amsterdam. Academienieuws. Doctor honoris causa. Reuter seint uit Breslau, dat naar aan leiding van het jubileum van de hooge- school aldaar tot doctor honoris causa van de Kath. Theol. faculeit benoemd is onze landgenoot Jozef Knabenbauer S. J. te Valkenberg. Kunst en Wetenschappen. DeGenestet-bank. De onthulling van de De Genestetbank zal plaats hebben Maandag 14 Aug. a.s. des namiddags om 3 uur. NOORDWIJK. Met Staatscourant no. 181 zijn verzonden de statuten van de Naamlooze Vennootschap A. Dorsman's Boekhandel en Stoomdrukkerij alhier. ZOETERWOUDE. De milicien J. A. de Groot, van de lichting 1910 is wegens lichaamsgebreken uit den militairen dienst ontslagen GEWESTELIJK GEMENGD'. De vlekziekte. De vlekziekte onder de varkens, die vooral in het zuidelijk deel van de H a a r- lemmermeer heerschende is, neemt nog steeds hand over hand toe. Hoewel ook onder het vee van enkele landbou wers voorkomende, treft men toch de meeste ziektegevallen onder de varkens der arbeidende bevolking aan. Voor deze menschen is de ziekte een ware ramp, en het ziet er voor den komenden winter niet rooskleurig voor hen uit. T reinvertraging. Tengevolge van een defect aan de ma chine van een excursietrein, tusschen Woerden en Oudewater kwam de trein van de Staatsspoor, die gisteren avond om 12.10 in den Haag moet aanko men, eerst om 2.15 in de residentie. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) V erjaarsgeschenk. Naar men verneemt heeft H. M. de Koningin als verjaarsgeschenk aan H. M. de Koningin-Moeder op 2 Aug. o.a. ge geven een schilderijtje van Jacob Maris en een kostbaren waaier, beschilderd door Steelink. De verjaardag van de Koningin-Moe der is ten Paleize te Soestdijk gevierd niet een middagmaal voor de leden der Koninklijke familie, waaraan mede aanza ten de leden van Hr. Ms. Hofhouding, de luit.-gen. Du Monceau, en de Com missaris der Koningin in de provincie Utrecht. Gouverneur van Suriname. De nieuwbenoemde gouverneur van Su riname, baron van Asbeck, is sedert 1 Augustus jl. dagelijks werkzaam op het departement van koloniën ter bestudee ring van verschillende ambtelijke aange legenheden. De beëediging door JH. M. in zijn nieuw ambt zal in den loop dezer inaand plaats hebben. In de laatste week komen de leden der economische staatscommissie uit de kolonie terug, waarna zij eenige bespre kingen met den nieuwen landvoogd zul len houden. De toestand van den oud-minister de Meester, lid van de Tweede Kamer, welke zich na zijn jongste operatie nog al goed liet aanzien, moet in de laatste dagen minder gunstig zijn geweest. He den luidden de berichten echter weer be vredigend. De zeeliedenstaking. In overleg met den samensteller van de bemiddelingscommissie, den heer D. Beerends, en het besuur van den Alg. iNed. Zeemansbond, en voornamelijk naar aanleiding van de mededeeling der ree- ders aan de Pers verstrekt omtrent het niet aanvaarden een ex btmiddeJinjzi wordt hedenmiddag een vergadering be legd, waarin een aantal bestuurders van den Zeemansbond, de heer D. Beerends en eenige andere genoodigden zullen overleggen welke stappen nu gedaan kunnen worden om het conflict te doen beëindigen. j De onderhandelingen over Marokko. LONDEN, 4 Aug. De Stand, verneemt van betrouwbare diplomatieke zijde, dat voor de geschilpunten tusschen Frankrijk en Duitschland een regeling is gevonden maar dat nog verschillende ondergeschik te punten moeten worden geregeld. Beurs van Amsterdam. 4 Augustus 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-|uli. Portugal 4% Óbl.Tabaksmon. 3% Obl. 1c serie Rusland. 4%% Obl. 1909Ned.Rec. 4% dito OW. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Einiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 70 Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3 Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 470 Leiden 1396. 4% idem 1911. Aand. N. West. «SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Arner. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g.A. Unit. Stat-SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge <Sc Moorinann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.,, Ketahoen"Mijnb.Mij. Reüjaug Leoong Mijn b. Mij .aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a t 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. A'src. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Cotnp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-My. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. My. t. Expi. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake tfcöhio Cert.v.aand. Denvoc Kio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 V0 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.FirorLienObl.4%70 Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 7ó le Hyp. Obl. dilo Aand. N.-Y. Ontario <Sl Western Cert. v. gew. aand. Rock island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 70 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 2% Antwerpen 1887 4 y0 Hongaarsche Hypb. 1884 470 Theiss. Regulir. Ges. 1880 57o Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloien 1888 Panama-kanaal loten Vorige Koers. 83 H mi 70'h« 93%, 97?» Koers heden. 84 li 83% 70% 93% 973-8 92% ya% 1 95% 66 97 97»fr 97*4 «4 84 H 101 j 105% j 104% 484 48% 37% 584 101 11.014 87 I 100? 100% 109*4 169% i 66% j 56%| 55% I 541 544 l"9»i '118% 117% '172 (169% 144% |14l 186%; 185% 104 Il05 698 69% 70% 382% 447 207% 2C7% 163% 163% 4%! 4 4 16% 16%, 718 713 94 486 10% 471% 4% 10%, 41 He 11% 470 4% 9% 34%! i 78 Hej 78 33 %e 1 101% 34%; 9/% 97% 45% I 45 Via 3tF% 121% (119 304 I 185% I 101 Hej 15% 107% 1.50 81% 88% 122 '8 157% 168% 69% 49% 41,50 71.80 Prolongatie rente 2% Marktberichten. LEIDEN,4 Aug. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 0 Veulen f 0 a 0 Paarden f üa f— 0; 51 Stieren f 124af341,166 Kalf- en Melkkoeien f 174 a f 321, 95 Vare koeien f 132 a f253; 157 Vette Ossen en Koeien f191 a f305., per kg. 74 a 80 c„ 63 kalveren (vette) f62 a f136, per kg. 90 a 105 c. 43 kalve ren (magere) f 5 a 9, 523 Schapen (vette) f 16 a f 24, per kg. 40 a 52 c425 Schapen (weide) f 15 a f 19. 0— Lammeren f 0a t676 Varkens (magere) f 15 a f 42, p. kg. 36 a 40 c., 510 (Biggen) f 6a f 10,6 Bokken of geiten f 6a f 15. Ter markt aangevoerd: 469 runderen, 106 kalveren, 948 schapen. Kaas. Aangevoerd 121 partijen. Besteed werd voorGoudsche kaas van f 26 tot f 33.00, Derby kaas van f tot f Leidsche kaas de 150 KG. van f69 tot f94.50. Aan de Stadswaag gewogen125 partijen. 5271 stuks kaas, wegende 34708. ZOETERWOUDE. 3 Aug. Veiling. Aange voerd 623 eieren, prijs f 4.55 a 4.70 per lOOstuks. LEEUWARDEN, 4 Aug. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 39 stieren f 125 390; 12 ossen f 185 a 240; 104 vette koeien f 180 a 290 36 c. a 40 c. per half kilo; 316 melk- en kalfkoefen f 150 a 280 38 pinken f 75 a 150; 174 vette kalveren f 25 a 65; 30 a 42 c. per half kilo; 131 graskalveren f35 a 45 62 nuchtere kalveren f 7 a 14; 205 vette schapen f 29 a 32; 54 weide schapen f 18 a 22; 23' lammeren f 16 a 22, 109 vette varkens f 75 a 85, 20 c. a 21 c. per half kilo; 190 magere varkens f 35 a 55; 428 vette biggen f 25 a 45, voor Londen 17 c. a 17% c. per half kilo; 212 kleine biggen f 6 a f 14, 14 paarden f 60 a 120, Boerenboter f 49.00 k 0. Aanvoer 14/4, 3/8 vaten. Fabrieksboter f 50,00 a 52.50. Aanvoer 18/3 42/6 vaten. Noteering van de Commissie f 52.50 Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 52.00. Nagelkaas: f 11 a f 27. Boerenkaas f Aanvoer 38004 Kg. Handel flauw. AMSTERDAM, 4 Aug Aardappelen: Malta Spring per Ko. f 0.00—f 0.00;-Andijker muizen groot, per mud f 2.002.60; id. klein per mud f 1.001.20; Rijper muizen f0.0. Katwijker muizen f 1.80—2,20; id. ronde groote f 1.80—2.20; id. id. klein f 1.— a f 1.20, West- landsche ronde f2,80 3.40; IJpolder muizen f 0.— 0.—id. Borgers f 1.70—2.00; id. blauw- pitten f 2.30 a 2.40, Andijker bonten f 2.10—2.40; id. Blauwe f 2.00—2.20. Geldersclie kralen f 2.00! —2.20. Friesche Borgers f2.— a 2.10. Hiliegom kralen f2.10 a 2.25. Zeeuwsche bonten f 1,80 a f 2.—, id. blauwe f 1.80 a f 2.—, id. Eigenhek mers f 2.— a f .2,10, Reinburger id. f 1.70 i f 2.10. Aanvoer 7 ladingen.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3