Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. Het Spoorwegbeleid. Verschenen is het verslag der Staats commissie, ingesteld bij K. B., van 8 Sept. 1908, tot het onderzoek van de vraag of en, zoo ja, op welke wijze in het thans gevolgde beleid betreffende' spoorwegen verandering ware aan te brengen. De commissie werd op 22 September 190S door de ministers van Waterstaat en van Financiën geïnstalleerd en maak te dienzelfden dag een aanvang met ha re werkzaamheden. Zij besloot het voorbereidend onder zoek van de haar gestelde vraag aan drie subcommissiën op te dragen. De eerste onderzocht het algemeeln systeem der spoorwegovereenkomsten en zijne economische resultaten. De tweede strekte haar onderzoek uit tot de uitoefening van het spoorwegbe drijf door de contractueele maatschap pijen, afgescheiden van zijne economi sche beteekenis. De derde hield zich bezig met de fi- nancieele zijde van het spoorwegvraag- stuk. Nadat deze subcommissiën hare taak hadden volbracht, werd door de plenai re commissie de vraag in behandeling genomen, haar bii het K. B. van 8 Sept. 1908 gesteld. Als slotsom van de beraadslagingen moge gelden de uitslagen der volgende stemmingen Vóór invoering van Staatsexploitatie verklaarden zich vijf leden; voor Staatsexploitatie als einddoel, maar voor particuliere exploitatie met twee maatschappijen twee leden; voor pariiculiere exploitatie met twee maatschappijen vijf leden; voor particuliere exploitatie met ééne maatschappij vier leden. Eén lid verklaarde zich zoowel voor Staatsexploitatie als voor particuliere ex ploitatie als overgangsvorm met Staats exploitatie als einddoel, doch wenschte aan zijn eerste verklaring een uitsluitend principieele beteekenis te zien toege kend. Bij stemming werd invoering van Staatsexploitatie verworpen met 10 te gen 5 stemmen, en exploitatie door één maatschappij aangenomen met 8 stem men tegen 7 voor exploitatie door twee maatschappijen. De acht voorstemmers waren in de eerste plaats de voorstan ders der exploitatie door ééne maatschap pij (vier), vervolgens twee leden die particuliere exploitatie als overgangs vorm tot Staatsexploitatie wenschten en ten slotte twee van de vijf voorstanders van Staatsexploitatie. Zeeliedenstaking. Na afloop der beurs gisteren deelde men mede, dat de reeders nog geen bespreking hebben gehad over de hou ding aan te nemen, tegenover het be- middelings-comité. Dat de kans, dat be middeling zal worden aanvaard groot is kan niet worden verzekerd. Bij de reede- rijen acht men de zeeliedenstaking als afgeloopen. Het bedrijf gaat thans zijn gewonen gang. Elk bemiddelingsvoorstel zal naar het oordeel der reeders de zeelieden nog langer afhouden het werk weer op te vatten. Bij het comité hebben zien behalve de reeds genoemde heeren nog aangeslo ten de heeren J. R. Snoeck Henkemans, lid der Tweede Kamer voor district II, nir. Aug. E. P. Povel, N. Ie Grand, direc teur van het Modelhuis. De reeders hebben echter officieel te kennen gegeven, dat zij geen bemid deling wenschen. De Investituur der Malthezer Ridders- Ter gelegenheid van de plechtige in vestituur der Malthezer ridders, welke gisteren te Utrecht plaats had, werd des morgens te 10 uur in de Kathedrale kerk op de Lange Nieuwstraat aldaar, een Pontificale Hoogmis opgedragen door Z. JD. H. den Aartsbisschop Mgr. H. v. d. (Wetering. Behalve door de Malthezer Ridders met hun echtgenooten en familieleden, voor wie plaatsen gereserveerd waren, werd de H. Mis ook nog bijgewoond/ door zeer vele geloovigen. In het priesterkoor hadden de Malthe zer Ridders in hun schitterende roode uniformen plaats genomen. Op de voor ste rij zaten de baljuw de heer J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, de coadju tor F. M. A. J. baron van Wijnbergen, de werkmeester A. M. J. E. A. baron van Lamsweerde, de schatmeester mr. d>r. G. F. M. baron van Hugenpoth tot Aerdt en de eere-kapelaan der orde, de z.eerw. zeergel. heer dr. G. Brom. Achter dezen waren gezeten de overige1 ridders der orde. Te 10 uur betrad Z. D. H. de Aarts bisschop het kerkgebouw, waar hij door de aanwezige geestelijkheid werd ont vangen en onder het zingen van het „Ecce Sacerdos" zegenend naar het altaar schreed. Z. D. H. werd bij het opdragen van het H. Misoffer geassisteerd door de hoogeerw. heeren Mgr. Dr. A. C. M; Schaepman, president van het groot-Se minarie te Rijsenburg, en J. A. S. v. Schaik, president van het klein-Semina- rie te Kuilenburg als troondiakensden hoogeerwaarden heer Mgr. Dr. H. Brou wer Vicaris-Generaal van het Aartsbis dom als presbyter-assistent en de eerw. heeren H. J. J. Ten Berge en H. J. Meyerink, kapelaans der kathedraal als diaken en sub-diaken, terwijl de overige functies werden vervuld door eerw. hee ren theologanten. Door het zangkoor werd op zeer ver dienstelijke wijze, behalve de Gregori- aansche gezangen, de zesstemmige Mis voor gemengd koor van Fr. Nekes, uit gevoerd en voor jongens het duo sera phim van Vittoria. De dames der Maltheser-Ridders ver- eenigden zich na de H. Mis aan een de jeuner in hotel Pays-Bas, waartoe het initiatief werd genomen door de eere dame der Malthezer orde, mevr. Christina, barones Snouckaert van Schauburg, echt- genoote van jhr. mr. Wittert van Hoog land, kanselier der Orde. Na afloop der kereklijke plechtigheid brachten om 12 uur de nieuwe Ridders een bezoek aan het St. Anthoniusgast- huis, terwijl hunne dames zich vereenig- den aan een dejeuner in het hotel „Des Pays Bas", waartoe het initiatief ge nomen was door de Eeredame der Mal- thezer-orde, Mevr. Christina, barones Snouckaerts van Schauburg, echtgenoo- te van Jhr. Mr. E. Wittert van Hoog land, Kanselier der nieuwe Commanderij. Daarna gebruikten de Ridders de lunch bij den Aartsbisschop. In den namiddag te half 6 had in Maison Okhuysen een diner plaats, waar bij dertig personen aanzaten. Prins Hendrik was gezeten tusschen J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, baljuw der Nederl. afdeeling van de Mal thezer orde, en jhr. mr. E. B. F. Wittert van Hoogland, kanselier van de Nederl. afdeeling. Koninklijk bezoek aan Utrecht. Tegen half elf dreunde het eerste ka nonschot en kwam het Koninklijk Echt paar per automobiel de grens van het oude Sticht binnen. Op den doortocht van Soestdijk door de gemeente de Biit werd de Koninklijke stoet voorafgegaan door burgemeester mr. H. Ph. J. baron van Heemstra. Bij het fort de Bilt stapte het Koninklijk Echtpaar met gevolg in de daar gereedstaande hofrijiuigen over. Even voor de stad was een groenversiering aangebracht, waar de ontvangst plaats vond door den Commissarsi der Koningin mr. F. D. graaf Schimmelpenninck en den burgemeester mr. dr. A. F. baron van Lijnden. H. M. droeg een geborduurd licht cos- tuum van chiffon, de toque met witte aigrette. Z. K. H. droeg de generaals uniform. De stoet werd geformeerd. Voorop reed de burgemeester, vervolgens het Ko ninklijk rijtuig, voorafgegaan door 12 leden van de eerewacht, terwijl de com mandant en de ondercommandant, de hee ren mr. J. F. E. Claringbould en A. M. A. baron van Boetzelaer, ieder aan een zijde van het rijtuig reden; achter het Konink lijke rijtuig volgden wederom 12 ruiters der eerewacht. ii. M. had het verlangen te kennen ge geven, dat geen militaire escorte in den stoet zou worden opgenomen. In de Museumlaan stonden de kinde ren uit de verschillende buurten opge steld en had, onder leiding van het Cen- traal Comtié ter viering van Nationale Feestdagen, in de Maliebaan een hulde- betooging van verschillende Utrechtsche vereenigingen plaats, waarbij namens het comité door mej. Straatman aan H. M. een ruiker werd aangeboden. Vervolgens reed de stoet langs Malie singel, Lucasbrug, Nobelstraat naar het Janskerkhof, waar voor de studenten sociëteit „Placet Hie Requiescere Musis" zich de senaat en leden van het Utrechtsch Studentencorps met hunne banieren had den opgesteld, teneinde aan de vorste lijke personen hulde te brengen. H. M. werd een fraaie ruiker aange boden. Vervolgens reed de stoet naar het stadhuis, alwaar het Vorstelijk Paar op gewacht werd door het bestuur der gemeente. Terwijl H. M. en Z. K. H. naar de receptiezaal werden geleid, bracht een vrouwenkoor, onder leiding van Johan Wagenaar, in de smaakvol met reuzen- palmen versierde vestibule eenige oude liederen van Valerius ten gehoore. Door den burgemeester in de receptie zaal ontvangen, werden de leden van den gemeenteraad aan de hooge gasten voor gesteld. Vervolgens hoorden H. M. en Z. K. H. vanuit een der ramen van de burgemees terskamer een zangaubade aan van de Koninklijke Utrechtsche Mannen-zangver- eeniging bijgestaan door leden van de Kon. Utrechtsche Ver. voor Kerkgezang en enkele andere genoodigiden, ondeT leiding van Otto de Nobel, van Amster dam, directeur der Kon. Mannen-zangver- eeniging. Onder groote aandacht werd „Hol lands Glorie", van Richard Hol, ten ge hoore gebracht. Te half 12 verliet de stoet het stad huis en reed naar de Kon. Utrechtsdhe Fabriek van Zilverwerken van de firma C. j. Begeer, alwaar H. M. en Z. K. H. de fabriek gingen bezichtigen. In de fabriek werden de hooge gasten door de beide firmanten ontvangen. De werkplaatsen en machinerieën werden bezichtigd en aan H. M. en Z. K. H. een gouden herinneringspenning aange boden. De hooge gasten zetten hunne handteekening in een register. Ongeveer over twaalf reden de vor stelijke personen naar het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, alwaar hun door de gemeente een noenmaal wefd aangeboden. Ook nu weer waren duizenden men- schen langs den weg geschaard, die lui de hoera's aanhieven bij het passeeren van den stoet. Toen H. M. en Z. K. H. van uit de. ontvangstzaal zich naar het noenmaal be gaven, zong de Kon. Utrechtsche Ver- eeniging voor Kerkgezang onder leiding van den heer W. van der Bljj het Wil helmus van Nassauwen. Gedurende het noenmaal bracht het Utrechtsch Stedelijk Orkest onder lei ding van Wouter Hutschenruvter eenige muzieknummers ten gehoore. Na het tweede gerecht hield de bur gemeester een korte toespraak, welke door de Koningin beantwoord werd. Om half drie maakte de Koninklijke lijke stoet vanuit het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen een groote rijtoer door een deel van de binnenstad, een gedeelte van wijk C en eenige buiten wijken. Overal langs den weg stond een dichte menschenmassa geschaard, die de Konink lijke familie luide en stormachtig toe juichte. Vooral in wijk C, waar het hart warm klopt voor Oranje, was de ont- angst buitengemeen hartelijk. Daarna werd een bezoek gebracht aan het Nederiandsch Gasthuis voor behoef tige en minvermogende ooglijders. H. M. en Z. K. H. werden aldaar ont vangen door den geneesheer-directeur prof. H. Snellen en de regenten van het gasthuis mr. D. Ragay, dr. A. Th. Moll, mr. W. H. J. Rooyaards, jhr. mr. K. J. Schorer, jhr. mr. j. W. M. Bosch van Oud-Ameiisweerd cn mr. J. F. de Beaufort. B zocht werJen de p dikliniek, d j ope ratiezaal, waar verschillende instrumen ten gedemonstreerd werden, benevens de ziekenzalen. Door het dochtertje van mr. W. H. J. Rooyaards werden aan h'. M. bloemen aangeboden. Vervolgens werd de rijtoer hervat. Dit maal ging het door „Oudwijk", waar door de buurtbewoners aan de kruising van de Abstederdijk en de Minstraat een eere- boog was opgericht. Namens de buurtvereeniging werd aan H. M. een bouquet aangeboden, terwijl door de kinderen der buurtvereeniging en het fanfarekorps een huldebetooging werd gebracht. Voorts werd aan het Diaconessenhuis even halt gehouden, waar het dochtertje van den directeur-geneesheer dr. T. Cra mer aan H. M. een bouquet aanbood. Daarna werd door de binnenstad naar Paushuize (woning van den Commissaris der Koningin) gereden, waar H. M. en Z. K. H. de thee gebruikten en het doch tertje van W. H. baron Taets van Ame- rongen van Woudenberg namens de ver- eeniging „Koninginnedag Utrecht" een zilveren beker aanbood voor Prinses Ju liana, ter herinnering aan het koninklijk bezoek aan de gemeente Utrecht op 3 Augustus 1911. Tijdens het bezoek aan Paushuize trok de bloemenstoet, georganiseerd door de vereeniging „Koninginnedag Utrecht", langs het gebouw, welke stoet uit een 40-tal nummers bestaande, de belangstel ling van de hooge gasten genoot. Te kwart over vier vertrok de stoet van Paushuize om langs de N. Gracht Servaasbolwerk, Abstederbrug, Maliesin gel, Maliebaan, Meseumlaan, Meseum brug en Biltsche straatweg den terug tocht naar Soestdijk te aanvaarden. Op hetzelfde punt waar des morgens de begroeting had plaats gehad, nam het dagelijks bestuur der gemeente van H. M. afscheid. Bij het vertrek van H. M. uit de ge meente, bracht H. M. een hartelijk woord van dank aan den burgemeester voor de schitterende ontvangst en verzocht ook H. M.'s dank aan de burgerij over te brengen. Vervolgens nam de Commissaris der Koningin afscheid van H. M., waarna Zij vertrok per auto naar Soestdijk en Z. K. H. Prins Hendrik zich per auto naar Maison Okhuizen begaf, om aan het diner der Malthezer Ridders deel te nemen. Door H. M. de Koningin werd f1500 geschonken voor de armen van Utrecht en f250 voor het Utrechtsch politie korps. De commandant en ondercomman dant der eerewacht ontvingen van H. M. een zilveren gedenkpenning en de leden der eerewacht een dito in brons. Van gemeentewege werden 's avonds een viertal concerten op verschillende plaatsen in de stad gegeven, terwijl te half tien op het Vreeburg een groot schitterend vuurwerk werd afgestoken. Op verzoek van het gemeentebestuur woonde Z. K. H. den Prins "in het go- bouw der Handelsbeurs het vuurwerk bij, waarheen hij zich per auto van Mai son Okhuijzen begeven had. Z. K. H. werd aldaar door het dage- lijksch bestuur der gemeente ontvangen. Het publiek juichte den prins harte lijk toe. Na afloop van het vuurwerk reed de Prins per auto naar Soestdijk. LEIDEN, 4 Augustus. Voor het hoofdacte-examen slaag den te Breda de heeren J. van Dijk en A. J. Rolfs van Sassenheim. Voor het examen Fransch 1. o. te 's Gravenha- ge de heeren P. C. Zandée van Leiden en Th. .W. Vis van H i 11 e g o m. GEWESTELIJK GEMENGD. Op de zanderij van Gravin van Lijn den te N o o r.d w ij k erh o ut is de werkman H. verwijl hij bezig was met het vervoeren van rails, met ?ijn voet beklemd geraakt. Met zeer veel moeite slechts kon hij uit zijn benarden toei itand bevrijd wor.den, Gisteren had in Oud Bodegraven de landbouwer v. R. van Hoogmade een ongeluk dat voor hem een flink scha- depostje was. Nabij den heer V. schrok plotseling het paard en sprong pardoes in de wetering. Door vereende krachten werd het weder op het droge gebracht maar het paard stierf, niet door verdrin ken maar men denkt doordat inen te veel aan zijn nek trok en het touw te veel dichthaalde. Land- en Tuinbouw. Zonnesteek bij Paarden. Wanneer bij bovenmatige hitte een paard op straat of op het veld ineenzakt, clan zegt men dat het door een zonne steek is getroffen. Eigenlijk mag men van deze uitdrukking slechts gebruik ma ken, als het dier bewusteloos neerstort en binnen weinige minuten of uren sterft want er komen ook minder ernstige ge vallen voor, die men juister met „uit, putting door warmte" betitelen kan. Hier bij geschiedt het neerstorten van het paard niet zoo plotseling en kan het bij een tijdige deskundige behandeling, we der geheel genezen. Deze uitputting zal men vooral bij zieke of zwakke paarden waarnemen. Het is toch door de praktijk bewezen, dat dikwijls het eene paard van een span door de warmte" uitgeput raak te, terwijl het andere, dat onder dezelf-, de omstandigheden gelijke diensten had verricht, hiervan geen hinder had. Het uitgeputte paard lijdt of aan een storing in de spijsverteringsorganen, aan een on beduidende ziekte of het is niet voor den arbeid, die het volbrengen moet, voldoen de voorbereid geworden. Met het oog op dit laatste, zullen veu lens beneden vijf jaren spoediger door de warmte uitgeput zijn, dan volwassen paarden. Daarom late men bij buiten gewone warmte de paarden, die daaron der het meest lijden, slechts licht werk verrichten. Deze regel geldt ook voor paarden die men slechts kort heeft aangekocht, om dat men met deze paarden natuurlijk nog niet bekend -is en zij nog niet aan het klimaat van hun nieuwe woonplaats ge wend zijn. Ook storingen aan de spijsver teringswerktuigen werken met deze hitte mede tot de uitputting van het paard. Het is in de meeste gevallen een chronische storing der spijsverteringsorganen, die voor het oog niet goed merkbaar is, doch zich door domheid, traagheid, dikke uri ne, het langzaam afwerpen der winter-, haren, het hijgen bij lichten arbeid, het zweeten in den stal na den arbeid en afwisselende kenteekenen-van den mest, die op sommige tijden normaal op andere tijden weer leemkleurig, met slijm be dekt of een onverteerde, kwalijk rieken de massa is, openbaart. De hoedanig heid van den mest is dan ook een zeker herkenningsteeken, waaruit men den toe stand der spijsverteringsorganen kan be- oordeelen. Blijkt het nu, dat deze organen niet in orde zijn, dan moet men door een zorgzaam voederen, bv. door kleine ver anderingen in het voeder te brengen, de rantsoenen iets kleiner te maken of door het toedienen van eenvoudige genees middelen trachten, deze werktuigen we der in hun gezonden toestand te brengen. Evenzoo moet men, wanneer men ziet, dat de-" spijsverteringswerktuigen niet in orde zijn, er op bedacht zijn, dat men het paard geen werk laat verrichten op tijden dat er gevaar bestaat voor „zonnesteek". Wanneer bij bovenmatige hitte lang aan houdend en zwaar werk vereischt wordt, dan kunnen volgende voorzorgsmaatrege len met vrucht worden aangewendHooi mag in het middaguur niet gevoederd worden, want dit veroorzaakt den paar den slechts last, omdat het, als het in de groote darmen overgaat daar blijft, totdat de vertering gedurende de rust kan aanvangen. Men voedere des morgens vroeg, vóór het graan, in geringe hoeveel heden met hooi en dan weer 's avonds als het graan verteerd is, waarop het paard een vol hooivoeder kan gegeven worden. Men geve koud drinkwater, na dat het paard een half uur gerust heeft en dan het graan. Men geve het dier nooit na het voederen te drinken. Doet men dit wel dan gaat het drink water door de maag en vult de groote darmen. Terwijl het door de maag gaat, kan het gemakkelijk onverteerde haver en ander graan in den darm spoelen, waar de vertering niet volkomen is en waar zich gassen vormen, die een onaange naam gevoel of ongesteldheid veroorzaken Zoo mogelijk neme men liever frisch koud regenwater of ander zacht water, als het door aanwezige kalkzouten bovenmatige schrale water. (O. P.) Sport. Concours hippique te Zwolle. Op het concours hippique te Zwolle, hetwelk gisteren een aanvang nam ver kreeg in het nummer éénspannen toe- behoorende aan handelaars en particu lieren, de tweede prijs Holland Lord van mevrouw Nievelt te Wassenaar, een bestuursprijs verkreeg Grand Vul- cano van J. E. van Eijck te Gouda. In het concours voor aangespannu. hitten maximum hoogte 1.45 M., ver kreeg de le prijs Holland pick me Up van Mevr. van 'Nievelt te Wassenaar en den 2en prijs Gardigen Lass van J. van Eijck, te G o u d a In het springconcours voor springpaar den gereden door. officieren en heerrij ders, vieldé de 3e prijs ten deel aan Fox van luit. F. Trapman, te Leiden. Zwemmen. De heer J. F. van- Luntenren, te Dord recht, heeft gistermorgen den tocht van Dordrecht (Spoorbrug), 's Gravendeel, De Wacht, Willemsdorp, Moerdijk, in 3 uur 31 minuten volbracht. Met stroomi tegen zwom hij over het Hollandsch Diep in 49 minuten. Vliegen en luchtvaart. Aan de Kampioen wordt geschreven over eenige mooie vluchten, in Mainz en omgeving door den heer Fokker ge daan. De heer Fokker, Nederlander, 18 jaren oud, is werkzaam in de fabriek van motorbooten en vliegtuigen van den ingenieur Goedecker, in Nieder-Walluf a. Rhein (tusschen Schierstein en Elt- ville). Hij vloog met een kleinen ééndek ker, geheel naar eigen vinding vervaar digd. Er is sprake van een rondvlucht door China in het a.s. voorjaar. Ook denkt meiï er over een wedstrijd Peking-Parijs per, aéroplaan te organiseeren. Binnen eenige weken zal er te Can-, ton een vliegkamp worden ingericht. Frey, die op zijn tocht Parijs-Rome in Italië een ernstigen val deed, is nu' zoo ver hersteld, dat hij met zijn vrouw: en den dokter naar de plaats is gere den, waar hij in Juni viel. Hij zocht den! boom op, waarin hij was gevallen, toen' hij in den mist den juisten weg zocht. Frey sneed een tak van den boom af ten einde deze in een wandelstok te la ten veranderen. Hij heeft verklaard, dat, hij den tocht Rome-Turijn opnieuw erf in een Morane-vliegmachine zal maken.' Een interessante wedstrijd heeft de-f der dagen plaats gehad tusschen 't lucht schip P 2 van het Italiaansche leger erf den sneltrein Venetië-Milaan. Terzelf-' der tijd verlieten zij Venetië. De snel-' trein won eerst, maar door zijn stoppen' in Padua kon het luchtschip voorkomen,' dat eindelijk boven de bergen verdween*' Het instellen van een luchtvaartdienst Munchen-Neurenberg en terug in derf herfst van dit jaar staat nu vast. Onder anderen heeft de stad Neurenberg een be langrijk bedrag daarvoor uitgetrokken. Aanbestedingen. NOORDWIJK. Door de N. V. Hotel- Maatschappij „Noordwijk aan Zee" werd bij onderhandsche inschrijving aanbesteed den bouw van het Bad-Hotel te Noordwijk aan Zee, onder directie van de architec ten Z. Hoek Th. Wouters te 's Gra- venhage. De minste inschrijvers waren de heeren Joh. Kraay Co. te Hillegom, voor de somma van f 167,000 aan wie het werk js opgedragen. Ongelukken. Te Klein Delf- gauw, onder Delft, is de 20-jarige zoom ven den landbouwer van der Loos, die in een put was afgedaald, levenloos boven gebracht. De vader en een broeder, die eveneens afdaalden, wer den bewusteloos opgehaald maar konden worden bijgebracht. De fiscus gefopt. Hoe men de gevolgen eener in alle strengheid toege paste wet kan verzachten is te Doetin-, chem op duidelijke wijze gebleken. Dezer dagen werden aldaar een zestal runderen in beslag genomen, die uit een verboden kring waren vervoerd. Niette^ genstaande de dieren volmaakt gezond! werden bevonden en er een drietal eerst daags kalveren moesten, werden zij toch afgemaakt en had de verkoop van het vleesch en de huiden plaats. De oorspronkelijke eigenaars werden koopers van het vleesch voor f42.57, vani de huiden voor f 1. Onmiddellijk na afloop begonnen Sde nieuwe eigenaren weer een verkoop en bracht het vleesch thans op f591, de huiden f93. Door de Solidariteit van de slagers was deze geschiedenis voor den fiscus geen buitenkansje. Ernstigetwist. Gisteren kreeg! een bewoner der Groote Bickerstraat tej: Amsterdam, twist met zijn vrouw. DeJ: twist liep zoo hoog, dat hij een mesf; trok en hiermede zijn vrouw een snede! in den hals toebracht. „Moord" roepen-(; de, liep de vrouw de straat op en snelde:'; naar het politiebureau Haarlemmerpoort; waar de eerste hulp werd verleend. In-- tusschen begaven twee politie-agenterf, zich naar de Groote Bickerstraat en ar^ resteerden daar den dader, die daaropf geboeid naar het bureau Spaarndam^ merstraat werd overgebracht. Gediefd en geknipt. Woens'- dag en gisternamiddag te half vijf werd aan het postkantoor te Haarlem 'n fietsl gestolen. Gisteren werd van de vermis'-, sing dadelijk aan de politie kennis ge geven en de inspecteur van de recher-j che van Beek sprong toen op de electrn sche tram en achterhaalde den dief bij| Sloterdijk. Het is een keurig gekleeds Engelschman. Hij was ook schuldig aan den fietsdiefstal op Woensdag. Verdronken. Gistermiddag om streeks half twee is te Rotterdam de 214 jarige bediende H. V., die per fiets eenl doos aan boord moest brengen van de! „Thor"-boot, liggende aan de Oosterka"1 de, door het slippen van de fiets in de ri-, vier gereden. Tien minuten later werc^ hij door den kapitein van de boot opge..

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2